Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-18, 12:24   #541
Iselle
Zadomowienie
 
Avatar Iselle
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: woj. śląskie - Zagłębie
Wiadomości: 1 475
GG do Iselle
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

moja koleżanka mówi "dzidziuś" nawet jak zobaczy dziecko mające na oko 7-8 lat ;>
Iselle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 12:26   #542
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
a ja tak. ba, mówi tak cały czas do swojego dziecka i męża "a cio byś ty kochanie źjadł na kolacijkę?"
nawet jeśli w swoim otoczeniu masz jedną taką osobę, to nie ma o czym mówić i nie jest to normą



Ale podejrzewam, że zaleją nas teraz przykłady takich osób, bo okaże się, że oczywiście każda zna wiele takich nawiedzonych
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2014-05-18 o 12:28
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 12:31   #543
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
nawet jeśli w swoim otoczeniu masz jedną taką osobę, to nie ma o czym mówić i nie jest to normą



Ale podejrzewam, że zaleją nas teraz przykłady takich osób, bo okaże się, że oczywiście każda zna wiele takich nawiedzonych
no znam, jest tępą dzidą, z tych co to mówiła Pffe. 20 lat (teraz, zaszła mając 19) , koniecznie dzidzi, bez pracy, ledwo po liceum, mieszkanie u rodziców faceta. No i ona miała "fasiojkę w bizuśku"
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 12:39   #544
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
no znam, jest tępą dzidą, z tych co to mówiła Pffe. 20 lat (teraz, zaszła mając 19) , koniecznie dzidzi, bez pracy, ledwo po liceum, mieszkanie u rodziców faceta. No i ona miała "fasiojkę w bizuśku"
Tępa dzida to też wyrażenie obrazliwe

Po prostu niektórzy ludzie nie są mądrzy, a macierzynstwo nie ma z tym wspólnego, jako matki czy ojcowie tacy ludzie zachowują się tak samo głupio jak bez dziecka. Co widać na tym przykładzie, dziewczyna tak samo mówi też do męża.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 13:47   #545
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
spoko, zasponsorujesz mi to? Bo nie mam na wiizytę prywatną, a państwowo będę czekać jeszcze kilka miesięcy.


A poza tym (abstrahując od Twojej osoby) dla mnie słowo "dzidzia" "didi" "fasolka" są bardzo... niedojrzałe. Kobieta ma być matką, a używa słowa "w moim bziuśku loźwija się majutka fasiojka"?
warto poczekac na ta wizyte

a slownictwo typu "tepa dzida" itp, tobie takie slownictwo sie czesto zdarza, to jakie? sadzisz ze kobieta z klasa uzywa takiego slownictwa?

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość

Ale podejrzewam, że zaleją nas teraz przykłady takich osób, bo okaże się, że oczywiście każda zna wiele takich nawiedzonych

niestety tak ale unikam
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-05-18 o 13:56
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:37   #546
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tępa dzida to też wyrażenie obrazliwe

Po prostu niektórzy ludzie nie są mądrzy, a macierzynstwo nie ma z tym wspólnego, jako matki czy ojcowie tacy ludzie zachowują się tak samo głupio jak bez dziecka. Co widać na tym przykładzie, dziewczyna tak samo mówi też do męża.
Nie no, ona była tępą dzidą przed urodzeniem dziecka ;p chodziłam z nią do jednej klasy. I zawsze była tępa. wiesz, dyskoteki, miniówy, a w szkole ani me ani be ;p

a no tak, Oye, zapomniałam, jak przyczepiłaś się do słowa "laska" określającego kobietę. Kobieta z klasą nie używa słowa "laska".

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2014-05-18 o 14:38
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 14:49   #547
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez ollastar Pokaż wiadomość
Lubo ładnie to ujęłaś, ale swoją drogą to niesamowite, że trzeba dorosłej osobie tłumaczyć znaczenie słowa pejoratywny.
Tez sie dziwie.
Nie chciec dzieci a mowic o nich w obrazliwym jezyku to dwie rozne sprawy i zgadzam sie z Luba co do psychologa.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 14:50   #548
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Ciekawe, czy któraś z was zaproponowałaby psychologa mamuśce z ozm
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:33   #549
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
no znam, jest tępą dzidą, z tych co to mówiła Pffe. 20 lat (teraz, zaszła mając 19) , koniecznie dzidzi, bez pracy, ledwo po liceum, mieszkanie u rodziców faceta. No i ona miała "fasiojkę w bizuśku"
Tinker ja rozumiem ze to skrajny brak odpowiedzialnosci i totalnej głupoty ze strony tej osoby ale co cie to obchodzi Dla mnie niech co druga 19 letnia dziunka rodzi sobie dziecko i niech cała rodzina skacze wokoło niej i płaci na nia i jej dziecko Ja sie tylko z tego smieje pozniej
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 15:51   #550
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Tinker ja rozumiem ze to skrajny brak odpowiedzialnosci i totalnej głupoty ze strony tej osoby ale co cie to obchodzi Dla mnie niech co druga 19 letnia dziunka rodzi sobie dziecko i niech cała rodzina skacze wokoło niej i płaci na nia i jej dziecko Ja sie tylko z tego smieje pozniej
no tak. jeśli jej rodzina płaci. a najczęściej jest tak, że taka "dziuńka" siedzi sobie na bezrobociu, bierze zasiłki, ciągnie socjal.. Mało która kobieta po urodzeniu dziecka w młodości chce iść do pracy. Po co? Mąż da, rodzina da, państwo da.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:11   #551
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Nie no, ona była tępą dzidą przed urodzeniem dziecka ;p chodziłam z nią do jednej klasy. I zawsze była tępa. wiesz, dyskoteki, miniówy, a w szkole ani me ani be ;p

a no tak, Oye, zapomniałam, jak przyczepiłaś się do słowa "laska" określającego kobietę. Kobieta z klasą nie używa słowa "laska".
nie, nie uzywa tak samo jak slow "dziunka" "dzida" itp
uzywajac takiego slownictwa wiele sie nie roznisz od kolezanek z klasy

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:10 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ciekawe, czy któraś z was zaproponowałaby psychologa mamuśce z ozm
OZM jest w wiekszosci stan przejsciowy, agresje trzeba leczyc
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 16:24   #552
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość

OZM jest w wiekszosci stan przejsciowy, agresje trzeba leczyc
powiem ci coś w tajemnicy, tylko się nie wygadaj, ok?
Ja wcale nie stoję z siekierą i nie tłukę każdego dzieciaka którego napotkam. Ba <konspiracyjny szept> ja się staram ich unikać jeśli tylko mogę.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:30   #553
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
powiem ci coś w tajemnicy, tylko się nie wygadaj, ok?
Ja wcale nie stoję z siekierą i nie tłukę każdego dzieciaka którego napotkam. Ba <konspiracyjny szept> ja się staram ich unikać jeśli tylko mogę.
to juz nawet nie chodzi o dzieci......
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:36   #554
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
to juz nawet nie chodzi o dzieci......
Na nikogo nie rzucam się z siekierą xd
a trzymam ją pod łóżkiem.
serio.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:40   #555
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Na nikogo nie rzucam się z siekierą xd
a trzymam ją pod łóżkiem.
serio.
Powinnas jej uzyc chyba nie musze mówic na kogo Wszystkim by ulżyło
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:42   #556
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Na nikogo nie rzucam się z siekierą xd
a trzymam ją pod łóżkiem.
serio.
to akurat nic nie znaczy. Przeczytaj jeszcze raz komentarz Luby, sadze ze napisala wystarczajaco wyraznie. Sadze ze na tym najlepiej zkonczyc ten temat..
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 16:58   #557
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Ale tak abstrahując, niektóre matki są walnięte. Pracuję w kwiaciarni. wchodzi matka na oko z 3 letnim dzieckiem. Zamawia bukiet. Robię ten bukiet, a dziecko hyc do kwiatków, i mi zaczyna obrywać. No to ja odkładam kwiaty, podchodzę, i mówię "nie wolno obrywać płatków z kwiatuszków, bo je to boli, wiesz?" , biorę za rękę, prowadzę do matki, i proszę, żeby pilnowała, bo będzie musiała zapłacić za szkody, a ona do mnie "nie chcę już bukietu" i poszła.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 18:03   #558
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ale tak abstrahując, niektóre matki są walnięte. Pracuję w kwiaciarni. wchodzi matka na oko z 3 letnim dzieckiem. Zamawia bukiet. Robię ten bukiet, a dziecko hyc do kwiatków, i mi zaczyna obrywać. No to ja odkładam kwiaty, podchodzę, i mówię "nie wolno obrywać płatków z kwiatuszków, bo je to boli, wiesz?" , biorę za rękę, prowadzę do matki, i proszę, żeby pilnowała, bo będzie musiała zapłacić za szkody, a ona do mnie "nie chcę już bukietu" i poszła.
serio? boże jakie niektóre matki są dziwne. bezstresowe wychowanie, ehem?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 18:33   #559
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

No biedne moje margerytki.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-18, 19:39   #560
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No biedne moje margerytki.
dzieciaki są okropne ale rodzice też nie są lepsi, mają klapki na oczach i tylko ich dziecko jest takie wspaniałe, takie mądre. mhm, jeść, pić, spać, kupę, ewentualnie mama kasę na batona. Też mi mądre i wspaniałe dzieci.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-18, 22:19   #561
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
padlo haslo badzmy szczere jakie to obrzydliwe, wiec jestem, to jest normalne, naturalne z niesamowitym zakonczeniem nowym zyciem, i wiekszosc ludu tak twierdzi, ale oczywiscie sa "wyjatki" co mysla inaczej

prowadziłaś jakieś badania, statystyki?

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
wiekszosc kobiet uwaza ciaze za wspanialy czas a narodzenie nowego zycia za cud



badania, statystyki vol 2?



Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
bądźmy szczerzy, zarówno okres ciąży jak i poród to obrzydliwe rzeczy, to ma dwie opcje, albo usunąć i mieć święty spokój albo urodzić, przejść przez koszmar

zapomniałaś dodać: 'według mnie', 'dla mnie', 'moim zdaniem', 'w moim odczuciu' i tak dalej

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Rafik 84 Pokaż wiadomość
Dziękuję za zrozumienie teQiba Jeśli się naprawdę nie chce dziecka to trzeba robić wszystko aby do tej ciąży nie dopuścić a nie zakładać odrazu ,,a jak zajdę to usunę '' bo tak najłatwiej.Moim zdaniem to straszne mało dojrzałe podejście tak robią dziewczynki po 17 lat a nie dorosłe kobiety...Mam nadzieje ze tym postem nikogo nie uraziłem ale jak czytam te niektóre wypowiedzi to
zgadzam się co do zdania o robieniu wszystkiego jeśli chodzi o zapobieganie
ale skąd przyszło Ci do głowy, że wszystko co związane z aborcją jest łatwe to już nie kumam
każdy krok jest trudny, formalnie, finansowo, no i społecznie - dla wielu kobieta w tym przypadku jest morderczynią, to nic łatwego zmagać się z tym, tak myślę
nie znam nikogo po aborcji, chociaż może znam, a nawet nie wiem, bo właśnie owa kobieta boi się przyznać
w dodatku powikłania, odnalezienie dobrego profesjonalisty i tak mogłabym wymieniać

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A ja mam podejście "jak zajdę to usunę"i co mi ktoś za to zrobi?


Ty tak serio?

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
ze ginekolodzy polscy nie chca zakladac spiral u
pacjentek, ktore nie rodzily (!!! widac uwazaja, ze decyzja nalezy do
nich )


ręce opadają niziutko

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
potem poród w bólach i to tylko po to żeby mieć na głowie pasożyta, który tylko na Tobie żeruje

nie chcę mieć dzieci, w swoich poglądach jestem raczej radykalna, ale kiedy czytam takie wypowiedzi, to jest mi po prostu źle, przykro i jednocześnie jestem wściekła

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No ale wiesz, jeśli jej mama sobie ją urodziła, coby miał jej kto szklankę wody na starość podać, to w sumie osiągnie swój cel. Bo pasożyt się nią zajmie na starość.
No i ona będąc pasożytem pobierała opiekę matki, więc teraz się odwdzięczy, więc takim pasożytem do końca nie jest ;p
A matka zajmowała się nią, gdy była mała, więc teraz może na niej pasożytować "w nagrodę"
Nie wierzę, no po prostu no nie nie wiem jak to skomentować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez GhostInTheFog Pokaż wiadomość

Fajnie by było, aby w wątku jakas równowaga panowała, bo niektórzy łatwo popadaja w skrajnosci.
Równowaga i kultura języka...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
no tak. jeśli jej rodzina płaci. a najczęściej jest tak, że taka "dziuńka" siedzi sobie na bezrobociu, bierze zasiłki, ciągnie socjal.. Mało która kobieta po urodzeniu dziecka w młodości chce iść do pracy. Po co? Mąż da, rodzina da, państwo da.
Zero empatii, zrozumienia i znikoma wiedza o otaczającym świecie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Munkaa
Czas edycji: 2014-05-22 o 10:00
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 06:26   #562
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość


Ty tak serio?


Zero empatii, zrozumienia i znikoma wiedza o otaczającym świecie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
1 - tak, serio, ale przeczytałaś co napisałam dalej, no nie?
2- serio? mam być pełna zrozumienia dla kogoś, kto bez pracy, mieszkania, wykształcenia robi sobie dziecko bo "jakoś to będzie"?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:26   #563
Munkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Munkaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 274
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
1 - tak, serio, ale przeczytałaś co napisałam dalej, no nie?
2- serio? mam być pełna zrozumienia dla kogoś, kto bez pracy, mieszkania, wykształcenia robi sobie dziecko bo "jakoś to będzie"?

1. niestety przeczytałam to, co napisałaś dalej
czytałam wiele innych Twoich wypowiedzi i czasami wierzyć się nie chce...

2. nie wiem, nie zrozumiałaś, przecież zacytowałam konkretny Twój post
czasami warto założyć, że ludzie nie tylko z niechęci do roboty są w takiej sytuacji materialnej, w jakiej są
wrzucasz do jednego wora młode dziewczyny, które zachodzą w ciąże
nie pomyślisz o tym, że to wszystko jest konsekwencją upośledzonego systemu edukacyjnego, braku normalnej edukacji seksualnej
one są często ofiarami
wiem, wiem - mówiłaś zapewne tylko o tych, które już w wieku 17 olat marzą o dziecku
nie zdajesz sobie widocznie sprawy z wielu sytuacji jakie mają miejsce na wsiach,w małych miejscowościach
tam to dopiero jest presja społeczna, nie ma wyboru
i nie, nie każda z nich może zmienić swoje życie i wyrwać się z zaścianka

tyle, nie wiem ile razy jeszcze to napiszę, ale jeśli będzie trzeba to i tysiące, może w końcu ktoś zrozumie, że problem należy rozwiązywać z drugiej strony

a to, że utrzymujesz biedniejszych - cóż, ja wolę płacić podatki i nie mieć poczucia, że jeśli komuś podwinie się noga, zachoruje i nie będzie stać go na lekarza, to zdechnie na ulicy jak bezdomny pies
ale to już moje poglądy, Ty oczywiście możesz mieć inne i nic mi do tego, tylko wyrażaj to jakoś kulturalniej i przestań na wszystko i wszystkich narzekać
Munkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:34   #564
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
2- serio? mam być pełna zrozumienia dla kogoś, kto bez pracy, mieszkania, wykształcenia robi sobie dziecko bo "jakoś to będzie"?
Wymagasz zrozumienia dla siebie i swoich wyborów?
Tym bardziej powinnaś zrozumiec ludzi, którzy wybierają lub żyją, z takich czy innych powodów, inaczej.


Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
ą
Ty oczywiście możesz mieć inne i nic mi do tego, tylko wyrażaj to jakoś kulturalniej i przestań na wszystko i wszystkich narzekać
Popieram.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:58   #565
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
to już moje poglądy, Ty oczywiście możesz mieć inne i nic mi do tego, tylko wyrażaj to jakoś kulturalniej i przestań na wszystko i wszystkich narzekać
Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Popieram.

Ja też
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 09:11   #566
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

I ja.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 10:38   #567
Rafik 84
Raczkowanie
 
Avatar Rafik 84
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 92
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez teQiba Pokaż wiadomość
I ja.
Zostałaś pożarta Tinker.A tak serio to dajcie dziewczyny jej spokój.Ona także ma dużo racji w tym co mówi.Gdyby ludzie sie bardziej zastanawiali zanim podejma tak wazna decyzje jaka jest posiadanie dziecka to ten kraj by inaczej wygladał.Przez taka ciemnote o jakiej pisze Tinker mamy tu coraz wieksza patologie.Nie sztuka jest narobic dzieci a pozniej płakac w tv ze sie nie ma na zycie ze panstwo nie pomaga itp.Wiec zejdźcie z niej troszkę bo to juz wygląda jak nagonka.Kazdy ma prawo do własnego zdania choc wiem ze nie wszystko mozna powiedziec głosno co by sie chciało a Tinker jest taka ze zawsze powie to co mysli no ale pozniej za to obrywa
Rafik 84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 10:43   #568
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Munkaa Pokaż wiadomość
nie zdajesz sobie widocznie sprawy z wielu sytuacji jakie mają miejsce na wsiach,w małych miejscowościach
tam to dopiero jest presja społeczna, nie ma wyboru
i nie, nie każda z nich może zmienić swoje życie i wyrwać się z zaścianka
Jakim schematem powiało...
Mam koleżanki z tzw. zad*pia, skończyły studia i nie chcą mieć dzieci. Pracują, żyją, nie marzą o wózeczkach i dzidziusiach. Jakoś tej presji nie uległy.
Mam też w rodzinie panne, która od urodzenia mieszka w dość dużym mieście. Uczyć jej się nie chciało. Wyszła za mąż (daleko nawet nie szukała: złapała sąsiada), w trakcie przygotowań do wesela zaszła w ciąże. Nie zastanawiała sie z czego i gdzie będą żyć? Cała ich familia: oni i ich dziecko są przekładani z barków jednych rodziców, na drugich. Najpierw mieszkali w jednym pokoju u babci, teraz dostali swój kącik po cioci. Pracę im ktoś po rodzinie załatwił. Do tego rodzice finansowo pomagają, bo przecież za 1200zł się nie wyżyje. Dziecko też jest tak przekładane z rąk do rąk. Ona nawet prawa jazdy nie ma i ciągle prosi wszystkich o zawiezienie czy przywiezienie do pracy, z pracy, do lekarza. Ogólnie wszyscy muszą pomagać i się litować, ale ona jest dumną matką. I tyle w temacie.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 11:05   #569
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Kusum, zero w tobie empatii i zrozumienia Powinnaś im oddać swoje mieszkanie. A sama wynajmować. A potem oddawać im pół swojej pensji, bo ONI MAJĄ DZIECKO.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 11:05   #570
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jakim schematem powiało...
Mam koleżanki z tzw. zad*pia, skończyły studia i nie chcą mieć dzieci. Pracują, żyją, nie marzą o wózeczkach i dzidziusiach. Jakoś tej presji nie uległy.
Mam też w rodzinie panne, która od urodzenia mieszka w dość dużym mieście. Uczyć jej się nie chciało. Wyszła za mąż (daleko nawet nie szukała: złapała sąsiada), w trakcie przygotowań do wesela zaszła w ciąże. Nie zastanawiała sie z czego i gdzie będą żyć? Cała ich familia: oni i ich dziecko są przekładani z barków jednych rodziców, na drugich. Najpierw mieszkali w jednym pokoju u babci, teraz dostali swój kącik po cioci. Pracę im ktoś po rodzinie załatwił. Do tego rodzice finansowo pomagają, bo przecież za 1200zł się nie wyżyje. Dziecko też jest tak przekładane z rąk do rąk. Ona nawet prawa jazdy nie ma i ciągle prosi wszystkich o zawiezienie czy przywiezienie do pracy, z pracy, do lekarza. Ogólnie wszyscy muszą pomagać i się litować, ale ona jest dumną matką. I tyle w temacie.
nie każdemu musi się chcieć. Widzisz, to jest takie schematyczne myslenie, że jak się komuś nie chce uczyć, czy może jest mniej zdolny i mu nie idzie, a jeszcze nie daj Boże chce wyjść za mąż i miec dzieci, to jest głupkiem i osobą nic niewartą.
To błąd.
Ludzie mają rózne pomysły na życie, różne zdolności, nie każdy musi konczyć szkoły. Panie sprzątaczki, kucharki, kasjerki itd. są bardzo potrzebne społeczenstwu a wcale dowykonywania swojej pracy nie potrzebują studiów, ba, nawet matury nie musiayby mieć. Ale muszą, tak to w Polsce obecnie wygląda. I to jest błąd, bo nie wszyscy chcą się uczyć.
Rodziny ludzi bez studiów, ba, bez matury, powinni móc (szczególnie, jesli pracują obydwoje) utrzymać się ze swojej pracy. Owszem, nie postuluję by zarabiali kokosy, ale żeby siebie i dziecko utrzymać to powinno być minimum. I tak jest w wielu krajach.

Ty zamiast system, krytykujesz ludzi, co jest błędem. Tutaj nie ci ludzie sa winni, bo co złego jest w tym, że ktoś ma inne ambicje niż zrobienie matury czy studiów? Co złego jest w tym, że chce wyjść młodo za mąż (i co złego w tym, że za sąsiada? )
Ludzie są różni, różnie wybierają, różnie im się życie układa, ale jeśli dwoje pracujących, młodych ludzi musi kątem mieszkać u rodziny i przyjmować od rodziny pomoc materialną, to nie jest wina tych ludzi. Każdy, pani przy taśmie czy sprzataczka, powinna za swoją pracę móc godnie żyć. Bez luksusów ale godnie.
Kraj jest chory, kolokwialnie mówiąc, a nie ci ludzie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2014-05-19 o 11:09
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 08:12:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:02.