Przyszłe styczniowe mamusie 2015 - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-19, 07:54   #781
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Dzień dobry

Od rana męczą mnie ciągnie na wszystko. W ogóle słabo mi.

nuna
, Katherina u nas to już nie zdarza się często, ale no wczoraj zasnęła w tym autobusie i nie dała się dobudzić. Problem w tym, że nikt nie wie o tym, że jestem w ciąży, chcę czekać do przyszłego tygodnia, aż będę po wizycie u lekarza. chyba jednak wyda się wcześniej.
ewka idź idź do gina
ma.ko akurat twoje uczulenie na pyralginę nie ma nic wspólnego z braniem jej w ciąży Twojej mamy. Okazuje się, że 90% z nas ma uczulenie na pyralginę. Ja akurat należę do tych co są nie uczuleni, ale dowiedziałam się właśnie przy okazji zabiegu w szpitalu, kiedy to jest próba alergiczna na pyralginę. Lekarz mi to powiedział. I jak jeszcze jest mi wstanie pomóc poza lekami przeciwmigrenowymi to jakoś udało mi się jej w poprzedniej ciąży nie przyjmować pomimo pozwolenia lekarki.
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:08   #782
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

lilijka a wiesz, że nie wiedziałam o tym.
Mój G kiedyś nie był uczulony, a od jakiegoś czasu też jest na nią uczulony. I na wszystkie ...profeny
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:16   #783
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez ma.ko Pokaż wiadomość
lilijka a wiesz, że nie wiedziałam o tym.
Mój G kiedyś nie był uczulony, a od jakiegoś czasu też jest na nią uczulony. I na wszystkie ...profeny
też nie byłam tego świadoma.....
ja z kolei jestem uczulona na wszystkie antybiotyki mające w nazwie klabax (czy jakoś tak się piszę, chodzi generalnie o tę grupę antybiotyków)
Przez to o mało nie skończyłam z niewydolnością nerek.
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:20   #784
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
też nie byłam tego świadoma.....
ja z kolei jestem uczulona na wszystkie antybiotyki mające w nazwie klabax (czy jakoś tak się piszę, chodzi generalnie o tę grupę antybiotyków)
Przez to o mało nie skończyłam z niewydolnością nerek.
o matko, to nieźle


Dziewczyny jak to jest z L4. wiem, że już było takie pytanie i sama pisałam, że jest płatne 100% (na pewno to wystawione przez gina).
A jak np. przeziębię sie i mój ogólny wystawia L4, to ono jest płatne 80 czy 100%?
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:27   #785
lilijka3
Zakorzenienie
 
Avatar lilijka3
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 904
GG do lilijka3
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez ma.ko Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z L4. wiem, że już było takie pytanie i sama pisałam, że jest płatne 100% (na pewno to wystawione przez gina).
A jak np. przeziębię sie i mój ogólny wystawia L4, to ono jest płatne 80 czy 100%?
Jeżeli powiesz ogólnemu, że jesteś w ciąży i będzie chciał Ci wypisać L4 to warto, aby zaznaczył to w tym L4, wtedy masz 100%, a jak nie będzie zaznaczona Twoja ciąża to będzie 80% płatne.

W ogóle nie tylko gin może wypisywać L4 w ciąży, może to robić ogólny.
__________________
W 2012 36
W 2013 41
W 2014 27
W 2015 22
W 2016 41
W 2017 36

5.02.2011 Córka 52cm, 2500g
2.01.2015 Syn 56cm, 3300g



lilijka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:31   #786
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez ma.ko Pokaż wiadomość
o matko, to nieźle


Dziewczyny jak to jest z L4. wiem, że już było takie pytanie i sama pisałam, że jest płatne 100% (na pewno to wystawione przez gina).
A jak np. przeziębię sie i mój ogólny wystawia L4, to ono jest płatne 80 czy 100%?
Jak masz zaświadczenie, że jesteś w ciąży to należy Ci się 100%. Albo lekarz musi wpisać kod "B" na zwolnieniu. Ja miałam taką sytuację, że zaniosłam już do pracy zaświadczenie a potem miałam zwolnienie od lekarza rodzinnego na którym nie wpisał "B" i miałam 100%

100% należy się w okresie ciąży niezależnie od tego na co jesteś chora i kto wypisuje zwolnienie.
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 08:44   #787
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
Jeżeli powiesz ogólnemu, że jesteś w ciąży i będzie chciał Ci wypisać L4 to warto, aby zaznaczył to w tym L4, wtedy masz 100%, a jak nie będzie zaznaczona Twoja ciąża to będzie 80% płatne.

W ogóle nie tylko gin może wypisywać L4 w ciąży, może to robić ogólny.
aha, tak mi się wydawało, ale nie byłam pewna. Ale u ogólnego nie trzeba dostarczać zaświadczenia o ciązy?

Cytat:
Napisane przez alb Pokaż wiadomość
Jak masz zaświadczenie, że jesteś w ciąży to należy Ci się 100%. Albo lekarz musi wpisać kod "B" na zwolnieniu. Ja miałam taką sytuację, że zaniosłam już do pracy zaświadczenie a potem miałam zwolnienie od lekarza rodzinnego na którym nie wpisał "B" i miałam 100%

100% należy się w okresie ciąży niezależnie od tego na co jesteś chora i kto wypisuje zwolnienie.
No właśnie, a co w przypadku gdy jeszcze nie mam zaświaczenia o ciązy?
Jak byłam u gina, to później położna wszystko wypełniała i jak ją zapytałam o zaświadczenie, to powuiedziała, że narazie wystarzcy mi arta ciązy. A ja byłam tak zakręcona, że nie pomyslałam o pracy
Jak pracodawca nie ma zaświadczenia, a ogólny wpisze na L4 kod B, to co wtedy?

Chyba podlece w czwartek do mojej ginki po to zaświadczenie jednak.
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 08:53   #788
misia332
Zakorzenienie
 
Avatar misia332
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 955
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
simone gratuluję misia haribo

Wiecie co?? Ja się cieszyłam na brak objawów a teraz od popołudnia od kilku dni tragedia, łapie mnie takie głód, że jak nie wepchnę czegoś do buzi to się zdaję, że cały żołądek... Jednym doskwierają mdłości przez jedzenie, innym przez to, że są głodni.... Ale coraz bliżej do poroduNa dodatek spaaaać....

lilijka łączęę się w bólu z dźwiganiem dziecka... Niestety czasem poprostu nie dda się tego uniknąć...A może lepiej by było powiedzieć, żeby ktoś Ci pomagał?? Ja póki co noszę bardzo dużo póki mała nie zacznie chodzić nie mam szans,,odstawić".
a jak tu się wyspać, jak mały bąbel wstaje o 6 rano chętny i gotowy do zabawy
Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
też nie byłam tego świadoma.....
ja z kolei jestem uczulona na wszystkie antybiotyki mające w nazwie klabax (czy jakoś tak się piszę, chodzi generalnie o tę grupę antybiotyków)
Przez to o mało nie skończyłam z niewydolnością nerek.
ja jestem uczulona na Augumentiny itp i na pyralginę.
__________________
Ślub 6 lipiec 2013
Kornel 24 październik 2013
Antoni 8 stycznia 2015


http://onaiich3.blogspot.com.es/
misia332 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 09:06   #789
alb
Zadomowienie
 
Avatar alb
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 590
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez ma.ko Pokaż wiadomość
aha, tak mi się wydawało, ale nie byłam pewna. Ale u ogólnego nie trzeba dostarczać zaświadczenia o ciązy?


No właśnie, a co w przypadku gdy jeszcze nie mam zaświaczenia o ciązy?
Jak byłam u gina, to później położna wszystko wypełniała i jak ją zapytałam o zaświadczenie, to powuiedziała, że narazie wystarzcy mi arta ciązy. A ja byłam tak zakręcona, że nie pomyslałam o pracy
Jak pracodawca nie ma zaświadczenia, a ogólny wpisze na L4 kod B, to co wtedy?

Chyba podlece w czwartek do mojej ginki po to zaświadczenie jednak.
Jeżeli wpisze kod B to należy się 100%. Podejrzewam, że na podstawie karty ciąży powinien Ci wpisać Jeżeli w pracy nie mają zaświadczenia i nie ma kodu B na zwolnieniu to pracodawca nie ma podstawy do wypłaty 100%.
alb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 09:10   #790
Vic87
Rozeznanie
 
Avatar Vic87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Z tej samej okolicy co mój lap :)
Wiadomości: 795
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Dziewczyny ja dzisiaj pierwszy dzień w pracy po tym feralnym weekendzie czy jak wstajecie rano to tez łapią was takie straszne napady gorąca ze aż wam słabo?
Dzisiaj myślałam że się nie ogarnę, najpierw gorąco, później zimno i mnie takie chorobowe poty oblały. Masakra

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://annamazur.com.pl - fotografia

Vic87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 09:18   #791
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez alb Pokaż wiadomość
Jeżeli wpisze kod B to należy się 100%. Podejrzewam, że na podstawie karty ciąży powinien Ci wpisać Jeżeli w pracy nie mają zaświadczenia i nie ma kodu B na zwolnieniu to pracodawca nie ma podstawy do wypłaty 100%.
ok, to już wszystko wiem, dzięki

Cytat:
Napisane przez Vic87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja dzisiaj pierwszy dzień w pracy po tym feralnym weekendzie czy jak wstajecie rano to tez łapią was takie straszne napady gorąca ze aż wam słabo?
Dzisiaj myślałam że się nie ogarnę, najpierw gorąco, później zimno i mnie takie chorobowe poty oblały. Masakra
pewnie jestes przemęczona po takim weekendzie
Mi tam ciągle zimno. nawet teraz siedze w pracy w swetrze i ciepłej bluzie.
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 

Edytowane przez ma.ko
Czas edycji: 2014-05-19 o 09:27
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 09:31   #792
Emi279
Raczkowanie
 
Avatar Emi279
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Góry- w zasięgu 4 ciekawych szczytów :)
Wiadomości: 201
GG do Emi279
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez ma.ko Pokaż wiadomość
o matko, to nieźle


Dziewczyny jak to jest z L4. wiem, że już było takie pytanie i sama pisałam, że jest płatne 100% (na pewno to wystawione przez gina).
A jak np. przeziębię sie i mój ogólny wystawia L4, to ono jest płatne 80 czy 100%?
Jeżeli masz zaświadczenie o ciąży od gina złożone w pracy to każde L4 -nawet od internisty - jest 100% płatne. Pozdrawiam!
Emi279 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 09:42   #793
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez Emi279 Pokaż wiadomość
Jeżeli masz zaświadczenie o ciąży od gina złożone w pracy to każde L4 -nawet od internisty - jest 100% płatne. Pozdrawiam!
No własnie jeszcze nie mam, bo ostatnio położna powiedziała, że karta ciązy mi wystarczy i zapomniałam z emocji powiedzieć o ty lekarce
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 11:08   #794
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez lilijka3 Pokaż wiadomość
też nie byłam tego świadoma.....
ja z kolei jestem uczulona na wszystkie antybiotyki mające w nazwie klabax (czy jakoś tak się piszę, chodzi generalnie o tę grupę antybiotyków)
Przez to o mało nie skończyłam z niewydolnością nerek.
Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
a jak tu się wyspać, jak mały bąbel wstaje o 6 rano chętny i gotowy do zabawy
ja jestem uczulona na Augumentiny itp i na pyralginę.
ja po augmentinie myslałam,że zejde na tamten świat,(hmmm ostatnio naduzywam tej ikonki ) co 2h,byłam sama w domu,wisiałam na wannie i tracił mi sie film,a to po tylko jednej dawce.
Lekarka stwierdziła,że mam uczulenie na penicyline

Dziewczyny,mam wizyte u dentysty pojutrze,ósemka do wyrwania bo dziura w niej wielka wielkości Rosji na mapie,
i coś czuje,ze bedą musieli wykonac rtg- chyba nie jest to wskazane w ciązy?
oczywiscie dostałam taka formę do wypełnienia i tam jest pytanie,czy jestem w ciązy i zaznaczyłam "tak".
Tylko teraz czy bez rtg usuną mi tego zęba,a boje sie,że lada moment zacznie mnie boleć :mysli:
a może lepiej poczekać do II lub III trymestru z tym usuwaniem?
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 12:17   #795
akrolowa
Zadomowienie
 
Avatar akrolowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 390
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
ja po augmentinie myslałam,że zejde na tamten świat,(hmmm ostatnio naduzywam tej ikonki ) co 2h,byłam sama w domu,wisiałam na wannie i tracił mi sie film,a to po tylko jednej dawce.
Lekarka stwierdziła,że mam uczulenie na penicyline

Dziewczyny,mam wizyte u dentysty pojutrze,ósemka do wyrwania bo dziura w niej wielka wielkości Rosji na mapie,
i coś czuje,ze bedą musieli wykonac rtg- chyba nie jest to wskazane w ciązy?
oczywiscie dostałam taka formę do wypełnienia i tam jest pytanie,czy jestem w ciązy i zaznaczyłam "tak".
Tylko teraz czy bez rtg usuną mi tego zęba,a boje sie,że lada moment zacznie mnie boleć :mysli:
a może lepiej poczekać do II lub III trymestru z tym usuwaniem?
Najlepiej zapytać podczas wizyty, sama szukałam informacji na temat różnych zabiegów dentystycznych i jak zwykle w internecie informacje sprzeczne więc najlepiej skonsultować to ze swoim stomatologiem

Przyznam, że ostatnio nie zbyt często tu zaglądałam. Ale praca, studia - zbliżająca się sesja, zajmują mnóstwo mojego czasu. Może to i dobrze, do natsępnej wizyty u gina czas szybciej mi zleci.
Powiem Wam, że totalnie schizuje. Pewnie nie jestem jedyną osobą, w której jednocześnie jest pełno nadziei i obaw. Ostatnio jakoś wszystkie objawy odeszły jak ręką odjął, brak mdłości - ogromny apetyt, zero bólu piersi - delikatnie tylko sutki. Oczywiście panika i strach. Do wczoraj kiedy cały wieczór i pół nocy spędziłam najpierw w toalecie, potem nad miską i od rana zmagam się z tym, żeby coś w końcu przełknąć. Mój P śmieje się już ze mnie, że jak czuje się dobrze to jest źle, jak w końcu czuje się źle to i tak narzekam. tak źle i tak niedobrze.
Czy Wy też wszystkim się tak przejmujecie i tak przeżywacie?
akrolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 12:43   #796
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
a jak tu się wyspać, jak mały bąbel wstaje o 6 rano chętny i gotowy do zabawy


ja jestem uczulona na Augumentiny itp i na pyralginę.
oj tak, albo nawet już o 5
Cytat:
Napisane przez akrolowa Pokaż wiadomość
Najlepiej zapytać podczas wizyty, sama szukałam informacji na temat różnych zabiegów dentystycznych i jak zwykle w internecie informacje sprzeczne więc najlepiej skonsultować to ze swoim stomatologiem

Przyznam, że ostatnio nie zbyt często tu zaglądałam. Ale praca, studia - zbliżająca się sesja, zajmują mnóstwo mojego czasu. Może to i dobrze, do natsępnej wizyty u gina czas szybciej mi zleci.
Powiem Wam, że totalnie schizuje. Pewnie nie jestem jedyną osobą, w której jednocześnie jest pełno nadziei i obaw. Ostatnio jakoś wszystkie objawy odeszły jak ręką odjął, brak mdłości - ogromny apetyt, zero bólu piersi - delikatnie tylko sutki. Oczywiście panika i strach. Do wczoraj kiedy cały wieczór i pół nocy spędziłam najpierw w toalecie, potem nad miską i od rana zmagam się z tym, żeby coś w końcu przełknąć. Mój P śmieje się już ze mnie, że jak czuje się dobrze to jest źle, jak w końcu czuje się źle to i tak narzekam. tak źle i tak niedobrze.
Czy Wy też wszystkim się tak przejmujecie i tak przeżywacie?
W pierwszej ciązy tak, teraz inaczej... wiem , że nie mam na to wpływu, co będzie. Nie bolą mnie wcale sutki ani piersi a jest ok, nie miałam mdłości i się cieszyłam, teraz mnie dopadły. Wdg mnie brak objawów nie jest wyznacznikiem-dobrze-źle. Liczę na to, że będzie ok i kropka. Jednak rozumiem doskonale Twoje obawy bo w pierwszej wariowałam o wizyty do wizyty To poprostu nowy stan

Jak po wizytach??
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 12:52   #797
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

nuna fajnie się to czyta co napisałaś. Jeszcze gdyby to było takie proste w zastosowaniu ehh.
Ja tez niby byłam u gina i widziałam serduszko i jest wszystko ok, to teraz się martwię, czy fasolka rośnie i czy na pewno jest wszystko dobrze

akrolowa tak, też się wszystkim przejmujemy za bardzo hehe
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 12:58   #798
Vic87
Rozeznanie
 
Avatar Vic87
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Z tej samej okolicy co mój lap :)
Wiadomości: 795
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

akrolowa: mnie też czasami dopadają wątpliwości i nerwy, ale staram się hamować w końcu nie dajmy się zwariować i tak jak dziewczyny piszą, nie na wszystko mamy wpływ.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
http://annamazur.com.pl - fotografia

Vic87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 12:59   #799
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez ma.ko Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z L4. wiem, że już było takie pytanie i sama pisałam, że jest płatne 100% (na pewno to wystawione przez gina).
A jak np. przeziębię sie i mój ogólny wystawia L4, to ono jest płatne 80 czy 100%?
zgadzam sie z tym co napisała Alb
ja w tamtym tyg dostałam zwolnienie od rodzinnego bez kodu B, lekarz powiedział że musi dostac zaświadczenie od gina o ciazy i bedzie mógł wypisywać zwolnienia. Zaświadczenie mam z datą z połowy zeszłego tyg i się zastanawiam jak to zostanie policzone? kolejne zwolnienie mam od gina i jest z literką B.


Vic mięta chyba wzmaga nudności...

ma.ko jest serduszko? jest, to nie wkręcaj sobie i ciesz się maleństwem a wszystko bedzie ok

Katerina nie wolno miec rtg w czasie ciąży, to jest promieniotwórcze, może upośledzić maleństwo.
__________________

Edytowane przez simonee
Czas edycji: 2014-05-19 o 13:07
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 13:07   #800
akrolowa
Zadomowienie
 
Avatar akrolowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 390
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Czasem wrzucam na luz, myślę że wszystko jest w porządku, a moje nerwy na pewno nie wyjdą na dobre ani mi ani maleństwu, a czasem wbije sobie coś do głowy i z miejsca zaczynam płakać. Pierwsza ciąża, wszystko jest nowe, nieznane i każda z nas nie pragnie niczego bardziej niż tego, żeby za kilka miesięcy urodzić ślicznego, zdrowego maluszka.
Mój P twierdzi, że musi mi odciąć dostęp do internetu bo czytam jakieś głupoty i niepotrzebnie się nakręcam, zamiast się cieszyć, że się nam udało.
akrolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:12   #801
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez akrolowa Pokaż wiadomość
Czasem wrzucam na luz, myślę że wszystko jest w porządku, a moje nerwy na pewno nie wyjdą na dobre ani mi ani maleństwu, a czasem wbije sobie coś do głowy i z miejsca zaczynam płakać. Pierwsza ciąża, wszystko jest nowe, nieznane i każda z nas nie pragnie niczego bardziej niż tego, żeby za kilka miesięcy urodzić ślicznego, zdrowego maluszka.
Mój P twierdzi, że musi mi odciąć dostęp do internetu bo czytam jakieś głupoty i niepotrzebnie się nakręcam, zamiast się cieszyć, że się nam udało.
Ja tez jestem w pierwszej ciąży i jakoś jestem spokojna wierze w to że wszystko będzie ok, wiem że jest serduszko, maluch rosnie więc jest ok
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:13   #802
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

simonee to chyba zależy od lekrza jakie L4 wystawi.
A jak się czujesz?
No własnie u mnie według OM 8 tydzień, ale według USG 7. A maleństwo ma 9 mm (a jak tak czytam po internecie, to wydaje mi się, że jakoś w opisach powinno być większe )
Już nie będe więcej czytała. Teraz czekam spokojnie na kolejną wizytę 12 czerwca.
W sumie mogłabym pójść teraz w srode prywatnie bo mam umówioną wizytę, ale to chyba bez sensu, bo po co pójdę.

akrolowa podobnie myslę. Też się naczytałam i nasłuchałam o poronieniach, o nierosnących fasolkach itp i tylko człowiek głupieje, bo siedzi i myśli.
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:13   #803
nuna2
Zakorzenienie
 
Avatar nuna2
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 6 103
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez akrolowa Pokaż wiadomość
Czasem wrzucam na luz, myślę że wszystko jest w porządku, a moje nerwy na pewno nie wyjdą na dobre ani mi ani maleństwu, a czasem wbije sobie coś do głowy i z miejsca zaczynam płakać. Pierwsza ciąża, wszystko jest nowe, nieznane i każda z nas nie pragnie niczego bardziej niż tego, żeby za kilka miesięcy urodzić ślicznego, zdrowego maluszka.
Mój P twierdzi, że musi mi odciąć dostęp do internetu bo czytam jakieś głupoty i niepotrzebnie się nakręcam, zamiast się cieszyć, że się nam udało.
niestety internet stanowi też dla mnie problem. teraz staram się nie czytać, ale w poprzedniej masakra Bałam się tak cholernie... To z internetu dowiedziałam się o pustych pęcherzykach etc. teraz wolę nie otwierać
__________________
MYŚLI I SŁOWA BY ZNOWU BUDOWAĆ NOWY DZIEŃ, NOWY, NOWY DZIEŃ...
nuna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:19   #804
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

nuna internet niby taki dobry, a tylko się człowiek denerwuje
__________________
Choć ciężko mi to idzie, walczę ze słabościami

O miłość trzeba zawalczyć. To, co przychodzi łatwo, jest niewiele warte. A im będzie trudniej, tym będzie więcej warta.


Leoś 29.12.2014 
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:20   #805
ewka1368
Zakorzenienie
 
Avatar ewka1368
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 893
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Hej

Ja juz nawet nie chce smecic o swoich obawach
Ale wieczorem jade do gin wiec bedzie jasne
__________________
19.12.2014
ewka1368 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:22   #806
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez ma.ko Pokaż wiadomość
simonee to chyba zależy od lekrza jakie L4 wystawi.
A jak się czujesz?
No własnie u mnie według OM 8 tydzień, ale według USG 7. A maleństwo ma 9 mm (a jak tak czytam po internecie, to wydaje mi się, że jakoś w opisach powinno być większe )
Już nie będe więcej czytała. Teraz czekam spokojnie na kolejną wizytę 12 czerwca.
W sumie mogłabym pójść teraz w srode prywatnie bo mam umówioną wizytę, ale to chyba bez sensu, bo po co pójdę.

akrolowa podobnie myslę. Też się naczytałam i nasłuchałam o poronieniach, o nierosnących fasolkach itp i tylko człowiek głupieje, bo siedzi i myśli.
Lekarz rodzinny musi miec podstawę do wystawiania zwolnienia z kodem B.
Ja tez mam wizytę 12 u mnie na usg był 7t 2d a według om 10t ale bardziej wiarygodne jest usg

Cytat:
Napisane przez nuna2 Pokaż wiadomość
niestety internet stanowi też dla mnie problem. teraz staram się nie czytać, ale w poprzedniej masakra Bałam się tak cholernie... To z internetu dowiedziałam się o pustych pęcherzykach etc. teraz wolę nie otwierać
Dziewczyny, mozecie sobie czytać, denerwować się, cieszyć się itd a i tak nie mamy wpływu na nature jest to jedno z "rzeczy" na które nie mamy totalnie wpływu, to jest poza naszą kontrolą...

Kosta widzę Cię :P co u Ciebie?
__________________

Edytowane przez simonee
Czas edycji: 2014-05-19 o 13:24
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 13:35   #807
akrolowa
Zadomowienie
 
Avatar akrolowa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 390
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość



Dziewczyny, mozecie sobie czytać, denerwować się, cieszyć się itd a i tak nie mamy wpływu na nature jest to jedno z "rzeczy" na które nie mamy totalnie wpływu, to jest poza naszą kontrolą...
Doskonale zdaje sobie sprawę, że na tym etapie na pewne rzeczy nie ma się wpływu, ale mimo wszystko nie mogę odnosić się do tego z obojętnością - co będzie to będzie. Można tłumaczyć to sobie właśnie w ten sposób, ale racjonalne myślenie w tym przypadku zawodzi.
Co nie zmienia faktu, że zazdroszczę Ci tego spokoju
akrolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 14:33   #808
kosta6
Raczkowanie
 
Avatar kosta6
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 336
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez simonee Pokaż wiadomość

Kosta widzę Cię :P co u Ciebie?
Myślałam że mnie nie widać! Odliczam czas do 17,50 bo mam wizyte dziś i CHCE SERDUSZKOOOOOO <3
Wczoraj pakowałam w siebie wszystko co miałam pod ręką, a jalapeno jest już ohydne

Szukam jakiejś dobrej książki czy poradnika o ciąży na allegro, szukałam tu na forum bo pamiętam że ktoś pisał tytuł i autorów ale jest tu tyyyyyyyyyyle postów że nie znalazłam

Zazdroszczę Twojego Haribo z usg, jest taki, taki... DORODNY
__________________
02.09.2012 My

kosta6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 15:15   #809
allgoodthings
Zadomowienie
 
Avatar allgoodthings
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 012
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

A ja właśnie byłam u lekarza serduszko dalej bije, dzidziunia rośnie. To już 7 tydzień leci. Uspokoiła trochę mnie ta wizyta. Dalej mam brać duphaston, zwolnienie do 9.06. Tak bym chciała żeby do 13 tygodnia szybciutko minął czas i zagrożenie. W ogole dziś się dowiedziałam, że mieli nas w pracy zwalniać lepszego czasu na ciążę nie mogłam trafić

Kosta6 polecam poradnik "ciężarówką przez 9miesiecy. Przewodnik po ciąży i okolicach"

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
38t5d
allgoodthings jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-19, 15:25   #810
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Przyszłe styczniowe mamusie 2015

Cytat:
Napisane przez kosta6 Pokaż wiadomość
Myślałam że mnie nie widać! Odliczam czas do 17,50 bo mam wizyte dziś i CHCE SERDUSZKOOOOOO <3
Wczoraj pakowałam w siebie wszystko co miałam pod ręką, a jalapeno jest już ohydne

Szukam jakiejś dobrej książki czy poradnika o ciąży na allegro, szukałam tu na forum bo pamiętam że ktoś pisał tytuł i autorów ale jest tu tyyyyyyyyyyle postów że nie znalazłam

Zazdroszczę Twojego Haribo z usg, jest taki, taki... DORODNY
to Cię wypatrzyłam
Trzymam bardzo mocno kciuki za wizytę!
To jalapeno na okres ciąży masz już z głowy
Ja dostałam książkę "w oczekiwaniu na dziecko" Heidi Murkoff jestem zadowolona z tej książki.
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-10 20:56:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.