Ligh Sheer Duet depilacja laserowa - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-11, 10:08   #391
Kassa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 58
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Kurcze!!! Ej dziewczyny, nie pieprzcie mi tu głupot. Nie bać sie tylko iść i troche pocierpieć dla wygody i "pieknoty":p!!. Pierwszy zabieg mnie nie bolał, w sensie nie jest tak, że nic nie boli, ale było ok, przetrwałam Drugi mnie bardzo bolał byłam przed okresem i na lekkim kacu <--- na to zwalam ból i cierpienie w czasie zabiegu . (teraz umawiam się tuż po miesiączce) . Po za tym ejj robiłam bikini głębokie i trwało to z 15 min, Da sie wytrzymać! Serio!

Jeżeli chodzi o emle to w gabinecie, w którym robię laser, babeczka mówiła, że Emle stosowały tylko RAZ u "małej" dziewczynki, która miała dość duży problem z owłosieniem i robiły to tak, że smarowały ją nią :P i zawijały w folie, godzinę przed zabiegiem.

Uważam, że jeżeli sie boicie posmarujcie się tą Emlą i na pewno złagodzi to ból, nie wierze, że ten krem nie działa. Owszem na pewno sa jakieś wyjątki ale tyle słyszalam o tym kremie i nie możliwe, żeby nie zadziałał, a nawet jeśli uzyjcie jej dla waszego komfortu psychicznego jako taki środek placebo

14.04 mam trzeci ostatni płatny zabieg

Co do tych zniżek zauważyłam, że teraz wszędzie robią promocje u mnie w gabinecie ceny są jakie są, ale promocja 50% wieczna :P

Następne robie pachy za 180zł za zabieg, pfff tzn 360:P jak niedajBożę nie trafię na promocję

Dziewczyny dajcie znać co i jak!!! koniecznie!

Edytowane przez Kassa
Czas edycji: 2014-04-11 o 10:11
Kassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 08:12   #392
HellNo Kitty
Raczkowanie
 
Avatar HellNo Kitty
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 57
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Mały update z mojej strony - byłam na zabiegu po Emli.
Zastosowałam ją zgodnie z instrukcją, miałam tylko wielki problem z tym aby ściśle "okleić" posmarowaną skórę pod pachami folią, bo przy ruszaniu ramionami wszystko mi się rozjeżdżało.... w efekcie Emla znieczuliła, prawie że całkowicie, ale tylko te miejsca, które były mocno przyciśnięte folią. Wszystko zależy właśnie od tego, czy uda nam się dobrze przycisnąć krem i odciąć dostęp powietrza - ale ZDECYDOWANIE POLECAM Emlę!!! Po co się męczyć z bólem, skoro można go wyraźnie zmniejszyć
HellNo Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:16   #393
katrin123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Angry Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Witam
Mialam robione usuwanie laserowe owlosienia laserem Light sheer u takie partie jak lydki,uda,pachy,bikini ,rece. Lydki,uda 2 razy brak efektow ( poparzone naczynia krwionosne utrzymuja mi sie juz 2 miesiac ,lekarz naczyniowiec ocenil ze skora musi sie zregenerowac i mam przyjsc po pol roku na konsulacje trzeba bedzie usuwac siec popekanych naczynek). Na dzien dzisiejszy zaluje ze sie zdecydowalam na usuwanie laserowe , strata pieniedzy i efekty sa ale uboczne pomimo ze robila mi to Pani dermatolog.Moje nogi wygladaj okropnie z podskornymi fioletowymi plamami moge zapomniec o spodenkach czy sukience w wakacjie.
Pachy 3 razy (jestem zadowolona ale bol niesamowity)
Bikini 2 razy(milam robione znieczulenie stomatologiczne nie czulam bolu, przy 2 razie doszlo do poparzenie dolnej czesci bikini goilo mi sie 1,5 miesiaca i mam lekka blizne. Wloski odrastaja w 50%.)
Rece 3 razy 90% usunietych wloskow.
Podsumowujac wydalam na usuwanie tych wszystkich partki okolo 6tys i nigdy wiecej bym sie nie zdecydowala, ale jak mawiaja madry Polak po szkodzie.
Mam nadzieje ze uda mi sie pozbyc efektow ubocznych jakie wystapily
katrin123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 20:28   #394
Eweleen
Raczkowanie
 
Avatar Eweleen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 95
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Katrin szczerze współczuję.
Eweleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 21:28   #395
moni94
Raczkowanie
 
Avatar moni94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 199
GG do moni94
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Dziewczyny ! Pomóżcie mi, bo nie wiem co zrobic. Mim zdaniem jest to po prostu źle wykonany zabieg. Jestem poparzona i mam strupy. Czy zgłaszać reklamację, czy ubiegać się o odszkodowanie ? Wstawiam zdjęcia mojego brzucha po depilacji.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (99,7 KB, 239 załadowań)
moni94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 08:41   #396
katrin123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Hej
Wybierz się do lekarza nawet internisty ktory potwierdzi ze doszlo do poparzenie bedziesz miala opinie lekarza i oczywiscie wybierz sie do salonu w ktorym to robilas na konsulacje zeby wiedzieli ze do takiego stanu doszlo i co proponuja. Smaruj sobie to poparzenie np Nitrofurazonem kosz okolo 6 zl i nie zdrapuj.
Ja rowniez mam nie ciekawa sytuacjie z nogami i tez po laserze. Mam opinie lekarza i kontaktowalam sie z Deramtolog ktora mi wykonywala ten zabieg mam sie z nia spotkac po 30 maja i zobaczymy co ona zaproponuje ja napewno tego nie odpuszcze. Osoby ktore wykonuja takie zabiegi musza byc swiadome tego ze za bledy ponosi sie konsekwencje.
katrin123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 18:46   #397
Eweleen
Raczkowanie
 
Avatar Eweleen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 95
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Byłam dzisiaj na pachach które poprzedziła emla. Różnica była taka, że wcześniej wyłam z bólu przed jakieś 4 minuty, teraz przez ok.1 minutę. Więc mimo wszystko dla mnie się opłaca. Po bokach czułam jakby ukłucia igłą, ale na środku było jak wcześniej po prostu jakby mi ktoś kawał skóry wydzierał, aż w stopach to czułam.
I ten brzuch powyżej moim zdaniem nie wygląda normalnie, ja też bym poszła do lekarza, no i oczywiście do tego salonu, niech Ci przynajmniej oddadzą kasę, albo w ramach rekompensaty coś zaproponują.
Eweleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-14, 21:58   #398
moni94
Raczkowanie
 
Avatar moni94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 199
GG do moni94
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Byłam dzisiaj. Powiedzieli mi, ze u mnie tak to wyglada, ponieważ mam bardzo ciemny brzuch.
moni94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 08:27   #399
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

i co Ty na to?

Mam nadzieję że wiesz, że nie masz ciemnego brzucha. Przestrzegałaś zasady nieopalania się minimum miesiąc wstecz? Jeśli kosmetyczka stwierdziła, że był ciemny to powinna dostosować moc lasera. Wyślij im to zdjęcie mailem (dobrze mieć potwierdzenie że przedstawiłaś im problem) i zapytaj co w związku z tym proponują, bo Twoim zdaniem są to poparzenia spowodowane niedopasowaniem mocy lasera. Zapytaj czy powinnaś to czymś smarować i czy dadzą Tobie jakąś maść.

Ogólnie powinno zejść tylko tego nie dotykaj, a jak strupki zejdą to smaruj Cepanem albo Contratubexem. Trochę to zajmie niestety
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 09:55   #400
Kassa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 58
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cytat:
Napisane przez katrin123456 Pokaż wiadomość
Witam
Mialam robione usuwanie laserowe owlosienia laserem Light sheer u takie partie jak lydki,uda,pachy,bikini ,rece. Lydki,uda 2 razy brak efektow ( poparzone naczynia krwionosne utrzymuja mi sie juz 2 miesiac ,lekarz naczyniowiec ocenil ze skora musi sie zregenerowac i mam przyjsc po pol roku na konsulacje trzeba bedzie usuwac siec popekanych naczynek)(............... ...)
Podsumowujac wydalam na usuwanie tych wszystkich partki okolo 6tys i nigdy wiecej bym sie nie zdecydowala, ale jak mawiaja madry Polak po szkodzie.
Mam nadzieje ze uda mi sie pozbyc efektow ubocznych jakie wystapily
Biedna jesteś strasznie... kto by pomyslał, że az takie skutki mogą tego być...

Cytat:
Dziewczyny ! Pomóżcie mi, bo nie wiem co zrobic. Mim zdaniem jest to po prostu źle wykonany zabieg. Jestem poparzona i mam strupy. Czy zgłaszać reklamację, czy ubiegać się o odszkodowanie ? Wstawiam zdjęcia mojego brzucha po depilacji.
Moim zdaniem jeżeli zostaną Ci blizny to możesz wkroczyć z tym na drogę prawną, Pani doktor u której robie laser jest biegłym sądowym w takich sprawach i mówiła mi, że nie ma prawa dojść do jakich kolwiek oparzeń, w takim wypadku moim zdaniem nie dobrała ci odpowiedniej mocy lasera. A pamietasz może jaką mocą Ci robiła?

Cytat:
Byłam dzisiaj na pachach które poprzedziła emla. Różnica była taka, że wcześniej wyłam z bólu przed jakieś 4 minuty, teraz przez ok.1 minutę. Więc mimo wszystko dla mnie się opłaca. Po bokach czułam jakby ukłucia igłą, ale na środku było jak wcześniej po prostu jakby mi ktoś kawał skóry wydzierał, aż w stopach to czułam.
I ten brzuch powyżej moim zdaniem nie wygląda normalnie, ja też bym poszła do lekarza, no i oczywiście do tego salonu, niech Ci przynajmniej oddadzą kasę, albo w ramach rekompensaty coś zaproponują.
Cytat:
Mały update z mojej strony - byłam na zabiegu po Emli.
Zastosowałam ją zgodnie z instrukcją, miałam tylko wielki problem z tym aby ściśle "okleić" posmarowaną skórę pod pachami folią, bo przy ruszaniu ramionami wszystko mi się rozjeżdżało.... w efekcie Emla znieczuliła, prawie że całkowicie, ale tylko te miejsca, które były mocno przyciśnięte folią. Wszystko zależy właśnie od tego, czy uda nam się dobrze przycisnąć krem i odciąć dostęp powietrza - ale ZDECYDOWANIE POLECAM Emlę!!! Po co się męczyć z bólem, skoro można go wyraźnie zmniejszyć
Bedę robić teraz pachy i mam dostrzały na bikini bo zostało mi po trzech zabiegach jakieś 10% może 15% włosów ale trudno mi określi bo zwyczajnie nie pamiętam ile miałam włosów na poczatku.
Jaki czas przed zabiegiem uzyłyście tej maści?
Emla jest na recepte?
Kassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 17:58   #401
Eweleen
Raczkowanie
 
Avatar Eweleen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 95
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Ja przyszłam do salonu 45 min wcześniej dała mi ją, posmarowałam się i wolna sala akurat była obok, więc sobie leżałam i czekałam aż się wchłonie.
Eweleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-16, 09:54   #402
Lalina91
Raczkowanie
 
Avatar Lalina91
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 128
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cytat:
Napisane przez BricolageFamily Pokaż wiadomość
Witam,
ja chcialabym sie dowiedziec czegos innego. Mianowicie: czy zbiegi wykonywane raz do roku dalyby trwaly efekt po kilku latach?
Pytam, bo mieszkam za granica i ceny tu sa tragiczne za jeden zabieg- same lydki 290€, bikini 90€ itd... Dlatego bym chciala zrobic zabieg w Polsce ale niestety jestem tam wlasnie raz w roku.
Ktoras moglaby mi poradzic???

Jak najbardziej dałoby to trwały efekt. Ja na łydki miałam juz zrobionych 5 zabiegów i mniej więcej robiłąm 2 zabiegi w roku ponieważ musi być odstęp pomiedzy zabiegami dlatego robilam jeden poźną jesienią i drugi pod koniec zimy czy nawet na początku wiosny. Następny i wydaje mi się już ostatni bo zostało naprawdę malutko włosków zrobię sobie na poczatku przyszłego roku I mam nadzieję, że z łydkami będzie już święty spokój
Lalina91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 08:11   #403
Gospoll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cytat:
Napisane przez Eweleen Pokaż wiadomość
Ja przyszłam do salonu 45 min wcześniej dała mi ją, posmarowałam się i wolna sala akurat była obok, więc sobie leżałam i czekałam aż się wchłonie.

Hej! ale w ogóle jak sobie posmaruje tą maścią to będę miała taki sam efekt jak nie używając jej? Idę w sobotę na 2 zabieg - pachy i chyba dostanę w piątek miesiączki myślicie że umrę z bólu?
Gospoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 17:09   #404
Eweleen
Raczkowanie
 
Avatar Eweleen
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 95
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

gospoll to zależy, każdy jest inny. Na mnie trochę podziała. Czułam ból, ale nie aż taki jak bez emli. (ponoć byłam 1 osobą która wzięła emlę na pachy w tym salonie)
Eweleen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 18:54   #405
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Dziewczyny, podniosłyście mnie na duchu z tą emlą. Miałam pierwszą serię na bikini, kolana i pachy i przy moich grubych, czarnych włosach bolało jak cholera. Mam jakąś minimalną nadzieję na mniejszy ból bo za 1,5 tygodnia czeka mnie kolejna seria plus łydki i bardzo głębokie bikini.

Co do samych efektów, robiono mi depilację light sheerem (nie duetem) i po zabiegu byłam w szoku - troszkę piekło, wrośnięte włoski dosłownie wyszły i się spaliły. Przez tydzień ostro smarowałam się alantanem i potem, nawet nie wiem kiedy i po jakim czasie, budzę się i mam gładkie pachy, bikini i kolana. Efekt cudowny. Teraz po 4 tygodniach widzę jakieś pojedyncze włoski, pachy właściwie mogę depilować raz na 1,5 tygodnia, bikini raz na 5 dni (wcześniej już wieczorem wychodziły co mocniejsze włoski).

Swoją drogą mnie tłumaczono, że na to, jak bardzo nas boli wpływa to, jak mocne owłosienie mamy. W sumie test to potwierdził: zero bólu z taką samą mocą lasera na udach, niemiłe ukucia na bikini. Ale da się przeżyć. Za takie efekty warto.
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 00:12   #406
0f1aba5c8a53a281db4196a068ae8370a672b246_63b8b664dbb09
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Hej Dziewczyny,

Ja depilację laserową robiłam w Laser DeLux we Wrocławiu - laser Light Sheer.
Moje wrażenia na 1,5 miesiąca po pierwszym zabiegu są następujące.

Robiłam bikini głębokie i wąsik. Pierwszy zabieg usunął zaskakująco dużo owłosienia, efekt jest widoczny, choć wiadomo, że należy jeszcze zabieg powtarzać. Póki co odrosło niewiele włosów, ale kolejny zabieg mam za miesiąc, więc zobaczę jak będzie.
Do zabiegu również użyłam Elmy, która zadziałała znieczulająco, więc zabieg pod względem bólu był całkiem znośny. Po zabiegu włosy wypadły w przeciągu około 2 tygodni.

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, lekko opuchnięta, ale to normalne. Schodzi po paru godzinach. Bezpośrednio po i przez parę kolejnych dni skórę smarowałam Alantanem, a wąsik dodatkowo kremem z filtrem UV 50. U mnie obyło się bez jakiś nieprzyjemnych efektów ubocznych w postaci przebarwień czy oparzeń, o których można gdzieniegdzie usłyszeć. Moc lasera została dobrana w czasie bezpłatnej konsultacji parę dni przed zabiegiem. Pani Kosmetolog bardzo miła, przyjazna atmosfera, profesjonalna obsługa. Pomimo tego, że to bikini, zabieg przebiegł bez krępacji. Dostałam jednorazowe stringi i nie musiałam przyjmować ginekologicznych pozycji. Tylko na tyle żeby Pani mogła sięgnąć gdzie trzeba

Już po pierwszym zabiegu czuję się o wiele bardziej komfortowo, także na pewnie zamierzam kontynuować i uważam, że pieniądze, które wydałam, to była dobra inwestycja. Za wąsik zapłaciłam 99zł, za bikini ze zniżką 160zł. I taką samą zniżkę - 20% mogę podarować osobie pragnącej rozpocząć depilację w Laser DeLux. Gdyby ktoś wyraził chęć, proszę o kontakt mailowy: pkurczab@gazeta.pl

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina
0f1aba5c8a53a281db4196a068ae8370a672b246_63b8b664dbb09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 19:51   #407
rita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Jestem po pierwszym zabiegu w Klinice Depilacji Idealnie w Gliwicach.. pierwsze wrażenie póki co pozytywne.Miałam wcześniej konsultację, na której wszystko mi wyjaśniono, odpowiedziano na każde pytanie. Zrobiono mi próbę na 3 częstotliwościach lasera(bodajże 30, 32 i 34).Dzisiaj robiłam uda. Były miejsca gdzie bolało niesamowicie i lekko parzyło(miałam przykładany okład lodowy) więc dało się wytrzymać. Racją jest, że tam, gdzie są ciemne włoski boli najbardziej.Stąd różne opinie nt. bólu. Sam zabieg trwał 1h 40min z małą przerwą. Podrażnienie mam niewielkie (to największe zeszło po ok. 30 min), smaruję Alantanem i widać czarne strupki, gdzie laser spalił włoski. Czekam na efekt. Następna wizyta za 8 tygodni.Płaciłam 250zł więc to połowę mniej, niż w innych salonach w Gliwicach. JAkbym miała oceniać obsługę i potraktowanie klienta(na czas trwania zabiegu) to daje 5/5. Efekty? zobaczę za jakiś czas
rita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 08:16   #408
katrin123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Hej Rita
Chcę Cię przestrzec przed powikłaniami jakie dość często występują na nogach po usuwaniu laserowym owłosienia u mnie wystąpiły(po 2 razie usuwania) i utrzymują się już 6 miesięcy(zostało wywołane schorzenie reticularis czyli marmurkowa skóra) jeżeli chcesz to podaj swojego emaila to prześle ci zdjecia jak moje nogi wyglądają. Moją sprawą zajmuje się firma odszkodowawcza ponieważ lekarz nie poczuwa się do winny a koszt leczenia tego jest ok 6tys i nie wiadomo czy w ogóle jakiekolwiek leczenie pomoże.
Pozdrawiam
Kaska
katrin123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-27, 09:37   #409
rita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 19
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

do katrin123456 Przykro mi, że masz powikłania po tym zabiegu, ale ja postanowiłam spróbować. Jest to moja ostatnia deska ratunku, gdyż ani wosk, ani depilator (nie wspomnę o maszynce) nie uporał się z moimi nogami. Mam dość ciemne włoski na udach i niestety widoczne. Poza tym każdy reaguje inaczej na laser.. Z resztą jak ze wszystkim. Jednym krem do twarzy A pomaga, innym szkodzi i wolą krem B. Myślę, że będę dalej próbować skoro się zdecydowałam.
A co do lekarza to też nie zawsze jest ich wina..nie zawsze też wina pacjentek. Wystarczy, że weźmiesz tabletkę przeciwbólową i już może być powikłanie. Laser jest nieprzewidywalnym urządzeniem, ale jak wspomniałam będę próbować.
rita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 08:40   #410
Werookika
Przyczajenie
 
Avatar Werookika
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 6
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Do katrin123456

A powiedz mi w jakim gabinecie robiłaś ten zabieg? I czy to na pewno był laser Light Sheer Duet? I czy zrobiło Ci się to tylko na obszarze, który depilowałaś laserem? Ja właśnie z niego korzystam i tylko do 2 dni po zabiegu utrzymuje się mi na skórze zaczerwienienie, potem idealna gładkość.
Werookika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 14:58   #411
katrin123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Hej
Zabieg wykonywałam w gabinecie Medest w Katowicach laserem Light sheer, a nie Light sheer duet. Zostało u mnie wywołane schorzenie reticularis i utrzymuje się już 7 miesięcy(wystąpiło na udach i łydkach po 2 razie depilacji). Kontaktowałam się z dystrybutorem na Polske tego laseru i to właśnie oni mnie uświadomili że zotało to schrzenie u mnie wywołane takie powikłania sie zdarzają ale lekarze o tym nie informują wiadomo z jakich powodów.
katrin123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-12, 21:40   #412
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Mam pytanie do osób, które przechodziły już ten zabieg... Czy w trakcie zabiegu głowicą ET widać błyski lasera przez założone google? I jaka jest max. moc lasera light sheer ?

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-09-12 o 21:55
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-15, 15:22   #413
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cytat:
Napisane przez katrin123456 Pokaż wiadomość
Kontaktowałam się z dystrybutorem na Polske tego laseru i to właśnie oni mnie uświadomili że zotało to schrzenie u mnie wywołane takie powikłania sie zdarzają ale lekarze o tym nie informują wiadomo z jakich powodów.
Nie mówi się o tym, bowiem wynika to delikatnie mówiąc z niedopatrzeniem podczas przeprowadzania zabiegu. Tak jak w przypadku poparzeń - część z nich też spowodowana jest zaniedbaniem ze strony pacjenta (nierzetelne wypełnienie karty i zatajenie pewnych informacji) lub terapeuty (zbyt duża dawka energii do fototypu, nieczyszczenie końcówki lasera w trakcie zabiegu itp). Najprawdopodobniej końcówka, nie znajdowała się z idealną stycznością w płaszczyźnie skóry i nie została dociśnięta do jej powierzchni z konieczną siłą. W takim przypadku laser skoagulował sieć naczyń w wyniku tego nastąpiło upośledzenie krążenia.

Dlatego ja osobiście jestem za wybieraniem szczególnie jeśli chodzi o nogi LightSheer DUET. Dzięki systemowi podciśnienia, z naczyń odprowadzana jest krew (tak jak w przypadku starego systemu następuje to tylko po mocniejszym dociśnięciu głowicy do skóry - co może zostać zaniedbane). W przypadku systemu DUET błąd terapeuty został zminimalizowany praktycznie do zera, albowiem głowica nie uwolni wiązki laserowej jeśli nie ma pełnej styczności ze skórą i nie zadziała vacum .

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób, które przechodziły już ten zabieg... Czy w trakcie zabiegu głowicą ET widać błyski lasera przez założone google? I jaka jest max. moc lasera light sheer ?
Błysk lasera - zależy od miejsca gdzie wykonywany jest zabieg oraz okularów bo te powinny stłumić maksymalnie promieniowanie laserowe Zdarza się, że widoczny jest rozbłysk w bardzo niewielkim stopniu.

Moc - jest zależna od systemu oraz długości trwania impulsu W Lumenisie znane mi są dwa systemy LightSheer z max. mocą 60J oraz 100J. Ale w systemach DUET jest to odpowiednio do dł. impulsu 6J lub 12J. Co wcale nie oznacza słabszego działania - żeby była jasność.

Edytowane przez DevilInside
Czas edycji: 2014-09-16 o 12:52
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 00:30   #414
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Nie mówi się o tym, bowiem wynika to delikatnie mówiąc z zaniedbania podczas przeprowadzania zabiegu. Tak jak w przypadku poparzeń - część z nich też spowodowana jest zaniedbaniem ze strony pacjenta (nierzetelne wypełnienie karty i zatajenie pewnych informacji) lub terapeuty (zbyt duża dawka energii do fototypu, nieczyszczenie końcówki lasera w trakcie zabiegu itp). Najprawdopodobniej końcówka, nie znajdowała się z idealną stycznością w płaszczyźnie skóry i nie została dociśnięta do jej powierzchni z konieczną siłą. W takim przypadku laser skoagulował sieć naczyń w wyniku tego nastąpiło upośledzenie krążenia.

Dlatego ja osobiście jestem za wybieraniem szczególnie jeśli chodzi o nogi LightSheer DUET. Dzięki systemowi podciśnienia, z naczyń odprowadzana jest krew (tak jak w przypadku starego systemu następuje to tylko po mocniejszym dociśnięciu głowicy do skóry - co może zostać zaniedbane). W przypadku systemu DUET błąd terapeuty został zminimalizowany praktycznie do zera, albowiem system podciśnienia nie uwolni wiązki laserowej jeśli nie ma styczności ze skórą.



Błysk lasera - zależy od miejsca gdzie wykonywany jest zabieg oraz okularów bo te powinny stłumić maksymalnie promieniowanie laserowe Zdarza się, że widoczny jest rozbłysk w bardzo niewielkim stopniu.

Moc - jest zależna od systemu oraz długości trwania impulsu W Lumenisie znane mi są dwa systemy LightSheer z max. mocą 60J oraz 100J. Ale w systemach DUET jest to odpowiednio do dł. impulsu 6J lub 12J. Co wcale nie oznacza słabszego działania - żeby była jasność.
Dziękuję, za tak profesjonalną odpowiedz. Piszesz o nieczyszczeniu końcówki lasera w trakcie zabiegu- jakimś specjalnym środkiem się go przeciera, czy jak to powinno wyglądać? Rozumiem, że przy większych partiach ciała to tylko konieczne?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:05   #415
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dziękuję, za tak profesjonalną odpowiedz.
A dziękuję, jakoś tak naturalnie wszystko wychodzi jeśli dana dziedzina jest pasją

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Piszesz o nieczyszczeniu końcówki lasera w trakcie zabiegu- jakimś specjalnym środkiem się go przeciera, czy jak to powinno wyglądać? Rozumiem, że przy większych partiach ciała to tylko konieczne?
Alkoholem przecieramy, nawet po każdym strzale, jeśli zachodzi taka potrzeba. Nie ważne czy depilujemy wąs, bikini, pachy czy nogi

Po kontakcie głowicy ze skórą, na krysztale mogą zostać przypalone włoski po strzale lasera. Jeżeli tak zanieczyszczoną głowicę przyłożymy, nie czyszcząc do skóry to wówczas zabrudzenie (przypalone włosy) jako ciemny barwnik skupią większą energię (niż sam barwnik włosów znajdujących się w skórze) przy kolejnym strzale i z większą mocą oddaja ją również na naskórek. Wytworzona w taki sposób energia cieplna spowoduje "przypalenie" naskórka, a to w konsekwencji wytworzenie strupka i odbarwienie skóry juz po zagojeniu ( biały ślad). Dzieje się tak, ponieważ duże skupienie energii laserowej w jednym miejscu powoduje zaburzenie barwnikowe, wskutek rozpadu komórek wytwarzających pigment. Odbarwienia z czasem zanikają - trwa to średnio około 6-12 m-cy.
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 16:17   #416
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
A dziękuję, jakoś tak naturalnie wszystko wychodzi jeśli dana dziedzina jest pasją



Alkoholem przecieramy, nawet po każdym strzale, jeśli zachodzi taka potrzeba. Nie ważne czy depilujemy wąs, bikini, pachy czy nogi

Po kontakcie głowicy ze skórą, na krysztale mogą zostać przypalone włoski po strzale lasera. Jeżeli tak zanieczyszczoną głowicę przyłożymy, nie czyszcząc do skóry to wówczas zabrudzenie (przypalone włosy) jako ciemny barwnik skupią większą energię (niż sam barwnik włosów znajdujących się w skórze) przy kolejnym strzale i z większą mocą oddaja ją również na naskórek. Wytworzona w taki sposób energia cieplna spowoduje "przypalenie" naskórka, a to w konsekwencji wytworzenie strupka i odbarwienie skóry juz po zagojeniu ( biały ślad). Dzieje się tak, ponieważ duże skupienie energii laserowej w jednym miejscu powoduje zaburzenie barwnikowe, wskutek rozpadu komórek wytwarzających pigment. Odbarwienia z czasem zanikają - trwa to średnio około 6-12 m-cy.

Dziekuję. Przymierzam się do tego zabiegu. Tylko jak tu zasugerować specjaliście, by oczyszczał laser Oglądałam filmy z przebiegu tego zabiegu i na żadnym tego nie zauważyłam...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 16:29   #417
DevilInside
Raczkowanie
 
Avatar DevilInside
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 286
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Agnieszka987 ... jeżeli skóra jest czyściutka, idealnie wydepilowana w dniu zabiegu a same włosy nie wystają ponad powierzchnię skóry to problemu nie ma Wydaje mi się, że każda osoba przeszkolona przez Coherent Polska - dystrybutora laserów Lumenis, najzwyczajniej w świecie robi bezpiecznie zabiegi depilacji. Wybierz miejsce, gdzie masz pewność poprawności wykonanego zabiegu . O certyfikat i staż pracy zawsze można zapytać - Twoja skóra i Twoje bezpieczeństwo. A pomimo tego miej świadomość, że jak każda procedura medyczna depilacja laserowa jest i zawsze będzie zabiegiem obarczonym ryzykiem powikłań. I raczej nie pouczaj operatora podczas zabiegu, zresztą ... jak wybierzesz odpowiednio to nie będziesz musiała.

Przed zabiegiem umów się na wizytę konsultacyjną z próbą laserową.
DevilInside jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 22:05   #418
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cytat:
Napisane przez DevilInside Pokaż wiadomość
Agnieszka987 ... jeżeli skóra jest czyściutka, idealnie wydepilowana w dniu zabiegu a same włosy nie wystają ponad powierzchnię skóry to problemu nie ma Wydaje mi się, że każda osoba przeszkolona przez Coherent Polska - dystrybutora laserów Lumenis, najzwyczajniej w świecie robi bezpiecznie zabiegi depilacji. Wybierz miejsce, gdzie masz pewność poprawności wykonanego zabiegu . O certyfikat i staż pracy zawsze można zapytać - Twoja skóra i Twoje bezpieczeństwo. A pomimo tego miej świadomość, że jak każda procedura medyczna depilacja laserowa jest i zawsze będzie zabiegiem obarczonym ryzykiem powikłań. I raczej nie pouczaj operatora podczas zabiegu, zresztą ... jak wybierzesz odpowiednio to nie będziesz musiała.

Przed zabiegiem umów się na wizytę konsultacyjną z próbą laserową.
Pogrubione- to oczywiste. Tylko zastanawia mnie to, że niektórzy uważają, że przy delikatnych włosach nie trzeba ich golić (np. górna warga). Pytałam o próbę laserową i powiedziano, że nie ma takiej konieczności, bo osoba przeprowadzajaca zabieg ma doswiadczenie.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2014-09-16 o 22:13
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 09:07   #419
likenetka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Czesc, mam dylemat byłam dwa razy na depilacji
1) lihgtsheer duet w estetica
2) vectus w vesunie ( w krokusie )
Za pierwszym razem widziałam ze włosy wypadają, za drugim znalazlam tylko jednego który dał sie wyciagnac palcami moze wiec "wycierały" sie o ciuchy ale tego nie było widac, generalnie mialam wrazenie ze gorsze efekty po vectusie a ponoc lepszy nowoczesniejszy...fakt bolalo naprawde duzo mnie, ale wydalam sporo kasy (uda i posladki) wiec juz zgłupiałam gdzie zrobic trzeci zabieg.
Poszlabym na vectusa jesli da sie zrobic wieksza moca...ale on chyba ustala automatycznie...nie wiem,macie takie doświadczenia jak ja?

Aaa i druga sprawa co rozumiecie przez pojecie depilacji posladków...w pierwszym miejscu pani odchyliła posladki i zrobiła ta linie łaczaca druga w vesunie była zdziwiona i ja sie czułam jak idiotka co "se lubi jak jej w pupe zagladaja" ...nie lubie ale lubie dokładna depilacje...ona zrobiła tylko posladki bez lini posladków (linia stringów) mówiąc ze to osobna usługa...depilacja odbytu...bez przesady na odbycie to mi nie rozna, ale na lini tak, odrobine trzeba "odchylić". Zdziwiłam sie bardzo...
likenetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 12:50   #420
Nuk_Nulla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 190
GG do Nuk_Nulla
Dot.: Ligh Sheer Duet depilacja laserowa

Cześć dziewczyny! Pewnie gdzieś już się takie pytanie przewinęło, ale nie dałam rady znaleźć.

Jestem już zdecydowana na laser, ale mam dosyć powazny problem z wrośniętymi włoskami. Nie wrastającymi, a właśnie wrośniętymi na dobre (dobranie się do nich nawet igłą jest praktycznie niemożliwe i odpuściłam). Mniej więcej 60% moich włosków rośnie sobie radośnie pod skórą nawet nie planując podejść bliżej powierzchni, przez co moje nogi szpecą sinawe niby-blizny podbiegające na czerwono po długim staniu na nogach. Czy laser te wrośnięte bestie "spali" na żywca, czy też pozostaną tam na wieki wieków? Znacie może jakieś zabiegi przed laserem, które pomogłyby wydobyć wrośnięte włosiska przed laserem? W gabinecie popatrzono na mnie jak na dziwo przeokrutne i stwierdzono, że może jakieś kwasy by pomogły...

Skórę mam mleczno białą, włosy czarne jak masakra więc liczę na dobre efekty Chociaż o te wrośnięte włoski nieco się obawiam.
__________________
-> zmieniam swoje życie
Nuk_Nulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-30 10:57:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:18.