aparat cyfrowy - pomoc w wyborze // WĄTEK ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-06, 13:54   #391
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Beekeeper Pokaż wiadomość
kate, teraz kazda cyfrowka ma takie funkcje, wiec juz nawet o tym nie wspominaja, chyba ze sa wymieniane szczegółowe dane aparatu
Dziękuję
Wpisałam w google frazę, w której były zawarte słowa czarno-białe i sony H2 i znalazłam dokładny opis, w którym jest podane, że robi on czarno-białe i sepiowe zdjęcia .
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 14:05   #392
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Wpisałam w google frazę, w której były zawarte słowa czarno-białe i sony H2 i znalazłam dokładny opis, w którym jest podane, że robi on czarno-białe i sepiowe zdjęcia .
właśnie o to mi chodziło
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-06, 15:25   #393
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Spaza Pokaż wiadomość
nie znam się na tym kompletnie do zwykłych amatorskich fotek
Hmm to kompakt wystarczy Popatrz na modele Canona

Cytat:
Napisane przez Beekeeper
kate, teraz kazda cyfrowka ma takie funkcje, wiec juz nawet o tym nie wspominaja, chyba ze sa wymieniane szczegółowe dane aparatu
A jeśli nie każdy ma, to zawsze można zdjęcie przerobić w programie graficznym
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 11:31   #394
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: aparaty cyfrowe

Od dobrego miesiaca rozgladam sie za ccyfrowka.Czytam rozne najrozniejsze fora i sporo sie dowiedzialam.Miedzy innymi NIE NALEZY KUPOWAC KODAKOW MIMO NISKIEJ CENY,SAMSUNGÓW BO TO TZW SZAJSUNGI I NIKONY TEZ NIE BARDZO.Do 600zl dużo osób poleca Fuji f20 ,że to niby najlepsza marka na rynku i swietne zdjecia wychodza.Warte zakupu sa Panasy i Sony w zaleznosci od modelu rowniez.
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-07, 11:56   #395
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez magdalenka_ Pokaż wiadomość
ma może ktoś FUJI 6500??? chciałabym sie dowiedzieć jak sie ten aparacik sprawuje
Ja mam , jeśli chodzi Ci o Fuji Fine Pix 5600 i już pisałam o nim w tym wątku, poszukaj przez wyszukiwarkę
Fantastyczny aparat, cudna kolorystyka, zresztą ma najlepsze opinie jako przejściówka między cyfrówką, a lustrzanką.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 17:58   #396
Punkyee
Raczkowanie
 
Avatar Punkyee
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: <strach mówić ^^>
Wiadomości: 119
GG do Punkyee Send a message via Skype™ to Punkyee
Dot.: aparaty cyfrowe

hehs ^^ ja zamierzam zarobić sobie na aparacik w trakcie wakacji. Zdjęcia kocham robić i obawiam się że jak go dorwę przez rok bedę spała z nim w łózku
No i jest tak:
nie chce wydawać na niego wieeeleeee ale mam swiadomosc ze bardzo tanio nic dobrego nie kupie
Z poczatkowych wypowiedzi juz wiem ze olki i canony sa swietne tylko ze mi chodzi o cos w granicach ok 500-700<góra> zł. karte posiadam xD głupie ale o nia postrałam sie przed zakupieniem aparatu xD
no i co poradzic propozycje??
__________________

Duszo moja,tak bardzo tęskniłaś za rajem,a dostałaś tylko mnie.
I co teraz poczniesz w mym ciele tak samotna?
Punkyee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-11, 23:11   #397
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Punkyee Pokaż wiadomość
hehs ^^ ja zamierzam zarobić sobie na aparacik w trakcie wakacji. Zdjęcia kocham robić i obawiam się że jak go dorwę przez rok bedę spała z nim w łózku
No i jest tak:
nie chce wydawać na niego wieeeleeee ale mam swiadomosc ze bardzo tanio nic dobrego nie kupie
Z poczatkowych wypowiedzi juz wiem ze olki i canony sa swietne tylko ze mi chodzi o cos w granicach ok 500-700<góra> zł. karte posiadam xD głupie ale o nia postrałam sie przed zakupieniem aparatu xD
no i co poradzic propozycje??
Zakupiłaś chyba jedną z nadroższych kart na rynku. Skoro kartę już masz, a nie chcesz kupować innej to musisz dobrać taki aparat, który będzie obsługiwał te karty. Karty xD obsługują aparaty Olimpusa i Fuji bodajże.
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-16, 09:56   #398
Punkyee
Raczkowanie
 
Avatar Punkyee
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: <strach mówić ^^>
Wiadomości: 119
GG do Punkyee Send a message via Skype™ to Punkyee
Dot.: aparaty cyfrowe

a czy któś słyszał o czymś takim jak easypix?? :|
Punkyee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 14:53   #399
-Finezja-
Rozeznanie
 
Avatar -Finezja-
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 931
Exclamation Aparat cyfrowy dla mnie :)

Hej !
Już od kilku dni szukałam w Internecie jakiegoś aparatu cyfrowego ale oferta jest tak bogata, że im dłużej ją przeglądam tym bardziej nie wiem co wybrać.
Mam konkretne pytania, które kieruję do was kochane, może mi pomożecie.
Byłam na różnych forach fotograficznych ale tam ehh wszystko jest takie profesjonalne już i wątki z zapytaniem jaki aparat wybrać są zamykane

A więc:

Byłam w kilku sklepach i wszędzie zachwalali Canony. Czy to prawda że sa takie dobra ? Być może najlepsze ?

Oczywiście jestem amatorką i to będzie mój pierwszy aparat cyfrowy. Chciałabym aby zdjęcia przede wszystkim miały bardzo wyraźne, piękne kolory a zdjęcia nie wychodziły zamazane.

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty...shot_a710_is.0
ten aparat ma stabilizator obrazu. Co o nim sądzicie ?

Szukam czegoś do 1200-1300zł

Fajnie by było też gdyby można było kręcić jakieś niedługie filmy. I aby były też dobre jakościowo. Tylko co wtedy z kartą pamięci ? Jaka jest najlepsza ?

Czym się różni zoom optyczny od cyfrowego ?

Czy im więcej jest pixeli tym pamięć powinna być większa ?

Zacytuję tessalie "Duża liczba pixeli w matrycy nie wpływa na jakość zdjęcia - przy zakupie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zoom optyczny i obiektyw. "
Czyli im większy zoom tym lepiej ? A makro służy do robienia zdjęć bardzo przybliżonych ? Obiektyw - jaki powinien być ?

Błagam poradzcie mi ! chciałabym aparat nie tylko do zdjęć rodzinnych, pamiątkowych ale też żebym mogła trochę pokombinować. Przede wszystkim aby była świetna ostrość i kolory. Nie chcę zamazanych, zamglonych zdjęć. Aby fotki były też dobre w półmroku i w nocy.

Może polecicie mi jakieś już sprawdzone ?? Jeśli jest taka możliwość proszę pokażcie zdjęcia zrobione konkretnymi aparacikami.

Będę baaardzo wdzięczna...
__________________


Jestem szczęśliwa. Mam kilka rzeczy które nadają życiu sens

-Finezja- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 15:00   #400
mitusia
Rozeznanie
 
Avatar mitusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: woj.opolskie / woj.dolnoslaskie
Wiadomości: 640
Dot.: Aparat cyfrowy dla mnie :)

Na pare pytań postaram się odpowiedzieć według mnie Canon i Nikon to dwie z kilku najlepszych firm robiacych aparaty i ja skłaniałabym się właśnie na jakiś z tych firm. Stabilizator obrazu to dobra rzecz bo zdjecia nie wychodza zamazane gdy np. jedziesz autem a chcesz zrobic jakies zdjecie Teraz praktycznie kazdy aparat kompaktowy ma mozliwosc krecenia filmow. Karte pamieci zawsze mozna dokupic, z tego co wiem sa rozne rodzaje kart w zaleznosci od aparatu. I to by bylo chyba tyle ode mnie
__________________

(\__/)
(O.o )
(> < )
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
mitusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 15:16   #401
-Finezja-
Rozeznanie
 
Avatar -Finezja-
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 931
Dot.: Aparat cyfrowy dla mnie :)

Dziękuję Ci narazie za tyle wszystko się przyda !

Wyszperałam czym różni się zoom optyczny od cyfrowego. Tylko gdy idę do sklepu i przy aparatach jest napisane np. czterokrotny zoom to chodzi o optyczny czy cyfrowy ??
__________________


Jestem szczęśliwa. Mam kilka rzeczy które nadają życiu sens

-Finezja- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 15:21   #402
rambo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 771
GG do rambo Send a message via Skype™ to rambo
Dot.: Aparat cyfrowy dla mnie :)

Jest już wątek o aparatach cyfrowych

Łączę - mam nadzieję, że tam też znajdziesz przydatne informacje
__________________
"I'm all alone, I smoke my friends down to the filter"
Tom Waits
rambo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 16:12   #403
-Finezja-
Rozeznanie
 
Avatar -Finezja-
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 931
Dot.: aparaty cyfrowe

Dobrze. Dziękuję. Ehh tyle tego jest że można się zakręcić
__________________


Jestem szczęśliwa. Mam kilka rzeczy które nadają życiu sens

-Finezja- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 16:37   #404
Paseczkowa
Zakorzenienie
 
Avatar Paseczkowa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 432
Dot.: Aparat cyfrowy dla mnie :)

Canony są naprawdę bardzo dobre.Akurat tego Canona, do którego podałas link sama mam i jestem baardzo zadowolona Filmy z niego też są bardzo ładne.
W aparatach zazwyczaj są karty pamięci SD,które nie są drogie.Jednak w niektórych są karty xD i jest to już większy wydatek.Jeśli chcesz kręcić filmy to polecam kupić kartę 1giga-powinna Ci wystraczyć.Rzeczywiście,i m większa ilość pixeli,tym większa powinna być karta,bo na pewno zdjęcia z apratu,który ma 4mpx zajmują na karcie mniej miejsca,niż te z aparatu,który ma 8mpx
Co do ilości pixeli-czasami na małą matrycę jest upchane dużo pixeli,a to rzeczywiście nie wpływa dobrze na jakość zdjęcia.
Jeśli na aparacie jest napisane,że posiada on np.trzykrotny zoom,to zazwyczaj chodzi o zoom optyczny.Zoom jest bardzo przydatny,więc fajnie,jeśli jest duży.
Stabilizacja obrazu to bardzo fajna rzecz,polecam kupić aparat,który ją posiada,szczególnie jeśli zoom jest duży,bo zdjęcia robione w dużym przybliżeniu często się rozmazują.
Canon a710is jest naprawdę bardzo fajny,chociaż trochę długo ładuje się lampa,ale to się da przeżyć.Potem zamieszczę kilka przykładowych zdjęc,tylko muszę zmniejszyć,a to troche potrwa
A co do tego,co napisałaś na początku-zapewne chodzi ci o forum CyberFoto,które w tym wątku było wielokrotnie polecane.Tematy związane z pomocą w wyborze aparatu są tam zamykane,ponieważ ludzie zakałdają tam kilkanaście tematów dziennie w których pytają o dobry aparat za tyle a tyle złotych. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki albo przejrzeć forum,bo setki razy były poruszane takie tematy
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru
Paseczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 18:07   #405
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Ja mam Fuji FinePix S5600. To jest taka przejściówka między zwykłą cyfrówką, a cyfrową lustrzanką. Zapłaciliśmy za nią niecałe 900 zł. Aparat wygrywa z innymi tego typu we wszystkich rankingach, zdjęcia wychodzą na prawdę rewelacyjnie. TŻ chciał aparat, którym będzie robił zdjęcia przyrody, a zarazem, który będzie świetnie uchwycał ruch, kiedy będziemy fotografować Cypiska (wiadomo, że dzieci do zdjęć raczej nie pozują i czasem potrzebne są sekundy, żeby jakieś zdjęcia się udały).
Kolory są fantastyczne, bardzo żywe, zoom świetny, czasem robię zdjęcia przez okno i uchwycam ludzi gdzieś bardzo daleko. TŻ fotografuje ptaki na gałęziach i też po przybliżeniu widać każdy szczegół, a kolory w ogóle nie są rozmazane. Jak dla mnie bomba- polecam.
mam ten sam aparat i faktycznie - bomba wprawdzie jeszcze go do końca nie rozkminiłam z TŻ-tem i czasem zdjęcia wychodzą paskudne - ale to wina operatora a nie aparatu. Udało mi się nim natrzaskać tyle pięknych fotek w górach, że klękajcie narody jedno takie mam na tapecie w kompie i każdy kto je widzi nie może się nadziwić że to moje zdjęcie a nie właśnie profesjonalna tapeta
planuję jeszcze zakup małej cyfrówki do damskiej kieszeni zapewne będzie to Canon albo Fuji, może Samsung.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 19:21   #406
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
mam ten sam aparat i faktycznie - bomba wprawdzie jeszcze go do końca nie rozkminiłam z TŻ-tem i czasem zdjęcia wychodzą paskudne - ale to wina operatora a nie aparatu. Udało mi się nim natrzaskać tyle pięknych fotek w górach, że klękajcie narody jedno takie mam na tapecie w kompie i każdy kto je widzi nie może się nadziwić że to moje zdjęcie a nie właśnie profesjonalna tapeta
planuję jeszcze zakup małej cyfrówki do damskiej kieszeni zapewne będzie to Canon albo Fuji, może Samsung.
Również mam fuji s5600 i nie oddałabym go nigdy przenigdy No może na 6500 Ale jestem zadowolona zdjęc jakie robi w słoneczną pogodę!

Faktycznie karty do fuji są drogie, bo to xD.
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 22:44   #407
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: Aparat cyfrowy dla mnie :)

Cytat:
Napisane przez -Finezja- Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci narazie za tyle wszystko się przyda !

Wyszperałam czym różni się zoom optyczny od cyfrowego. Tylko gdy idę do sklepu i przy aparatach jest napisane np. czterokrotny zoom to chodzi o optyczny czy cyfrowy ??
no tego to nie zgadniesz puki nie przeczytasz instrukcji . Najpierw aparat korzysta z zoomu optycznego a potem cyfrowego . 4x zoom to niewiele i mozliwe ze to tylko optyka . Zresztą zoom cyfrowy to tylko bajer i mozna polegac tylko na optycznym .
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 14:24   #408
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: aparaty cyfrowe

Prawie się zdecydowałam na Fuji S6500, jednak mam oczywiście trochę małych wątpliwości.

Apiska, Impersona, Alvesta & inne zorientowane w temacie osoby,poradźcie, czy nie jest uciążliwy brak stabilizacji w Waszych S5600?, trochę się tego boję Czy wbudowana lampa jest wystarczająca, czy po jakimś czasie używania czujecie, że przydałaby się czasami zewnętrzna? Brak gorącej stopki też trochę mnie niepokoi. No i czego dodatkowo używacie, co będzie potrzebne? Pewnie filtr uv+polaryzacyjny, czy coś jeszcze na "dzień dobry"?

A może ktoś korzysta z nowego Olympusa sp-550?

Edytowane przez mex
Czas edycji: 2007-07-03 o 17:44
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 17:04   #409
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
A może ktoś korzysta z nowego Olympusa sp-550?
Ja korzystam z Olympusa sp- 350, a wcześniej miałam mju 300 bodajże. Jestem zadowolona i wierna Olympusom, ale pisałam juz o tym wcześniej gdzieś wyżej

Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-03, 17:42   #410
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ja korzystam z Olympusa sp- 350, a wcześniej miałam mju 300 bodajże. Jestem zadowolona i wierna Olympusom, ale pisałam juz o tym wcześniej gdzieś wyżej

Tak, czytałam właśnie dzisiaj Twoje wypowiedzi
Również jestem po 2 Olympusach, pierwszy to staroć, ale byl super. Natomiast jakiś czas temu kupiłam sp-510. Porażka to za mało powiedziane
Długo myślałam o sp-550, ale jest tak mało opinii o nim, że na pewno się nie zdecyduję. Do tego pojawiły się negatywne
Chętnie i bez problemów mogłabym wziąć aparat żerujący na xD, został mi mały zapas po poprzednikach
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 17:49   #411
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Prawie się zdecydowałam na Fuji S6500, jednak mam oczywiście trochę małych wątpliwości.



Apiska, Impresona, Alvesta & inne zorientowane w temacie osoby,poradźcie, czy nie jest uciążliwy brak stabilizacji w Waszych S5600?, trochę się tego boję Czy wbudowana lampa jest wystarczająca, czy po jakimś czasie używania czujecie, że przydałaby się czasami zewnętrzna? Brak gorącej stopki też trochę mnie niepokoi. No i czego dodatkowo używacie, co będzie potrzebne? Pewnie filtr uv+polaryzacyjny, czy coś jeszcze na "dzień dobry"?



A może ktoś korzysta z nowego Olympusa sp-550?


1. Mi nie przeszkadza brak stabnilizacji, albo może źle powiedziałam nie wiem jak pracuje się z aparatem który ma ten stabilizator, ot tak. W każdym bądź razie Fuji dla mnie za tą cene to najlepsze cudo!

2. Lampa, hmm żadko robię wieczorem zdjęcia, ale w małych pomieszczeniach sprawuję się rewelacyjnie. W większych czasem wychodziły niedoświetlone, ciemne. Pragnęłam w tamtych momentach mieć zew lampe

3. Ja nie użawam żadnych filtrów, nie mam o tym pojęcia, czytalam na forum, ale nie mogę się połapać, liniowy, kołowy, fioletowy, szary...Phhi
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 18:02   #412
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
1. Mi nie przeszkadza brak stabnilizacji, albo może źle powiedziałam nie wiem jak pracuje się z aparatem który ma ten stabilizator, ot tak. W każdym bądź razie Fuji dla mnie za tą cene to najlepsze cudo!

2. Lampa, hmm żadko robię wieczorem zdjęcia, ale w małych pomieszczeniach sprawuję się rewelacyjnie. W większych czasem wychodziły niedoświetlone, ciemne. Pragnęłam w tamtych momentach mieć zew lampe

3. Ja nie użawam żadnych filtrów, nie mam o tym pojęcia, czytalam na forum, ale nie mogę się połapać, liniowy, kołowy, fioletowy, szary...Phhi
Dzięki za odpowiedź
Od siebie dodam, że niektóre maszynki bez stabilizacji sprawowały się o niebo lepiej niż te "z", moim zdaniem. Mam nadzieję, że w S5600/S6500 jest podobnie, to znaczy bezproblemowo Statyw na specjalne okazje, a nie tak, że bez niego ani rusz?

Edytowane przez mex
Czas edycji: 2007-07-03 o 18:51
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 19:46   #413
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: aparaty cyfrowe

ja robię bez statywu, moje fotki (z dawnego okresu, teraz mniej focę) mozeesz zobaczyc na :http://www.cyberfoto.pl/miasto-krajo...pocinki+Apiski
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 20:09   #414
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
ja robię bez statywu, moje fotki (z dawnego okresu, teraz mniej focę) mozeesz zobaczyc na :http://www.cyberfoto.pl/miasto-krajo...pocinki+Apiski
Apiska, tymi zdjęciami BARDZO ZACHĘCIŁAŚ MNIE DO FUJI S5600/S65OO, aż więcej nie powiem Jeśli "cykane" były bez statywu to pięknie
Dziękujem BARDZO za podpowiedż

Swoją drogą-skąd wzięłaś zdjątka białych santini pod gołym niebem? (bo to chyba nie gerbera?)
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 22:53   #415
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez mex Pokaż wiadomość
Tak, czytałam właśnie dzisiaj Twoje wypowiedzi
Również jestem po 2 Olympusach, pierwszy to staroć, ale byl super. Natomiast jakiś czas temu kupiłam sp-510. Porażka to za mało powiedziane
Długo myślałam o sp-550, ale jest tak mało opinii o nim, że na pewno się nie zdecyduję. Do tego pojawiły się negatywne
Chętnie i bez problemów mogłabym wziąć aparat żerujący na xD, został mi mały zapas po poprzednikach
Raczej nie zachęcam ani nie namawiam wiadomo wybór trudny i ciężki, bo teraz tego jest duzo i ceny przystępne zadowolona jestem z mojego sp-350, choć nie ma stabilizatora, ale oddaje kolory. O innych Olimpusach oprócz poprzednika mojego mju się nie wypowiem, bo nie znam. Moim znajomi mają i Canony i Minoltę i Nikona i też są zadowoleni
Ale te zamieszczone zdjęciz z Fuji też bardzo ładne, tak, więc wybór trudny
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-05, 20:51   #416
Marua:)
Zakorzenienie
 
Avatar Marua:)
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 330
Dot.: aparaty cyfrowe

A ma ktoras z was SONY Cyber-shot DSC-W55 Jakie opinie o nim?
I o Canonie A550?

Edytowane przez Marua:)
Czas edycji: 2007-07-05 o 21:24
Marua:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 12:47   #417
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: aparaty cyfrowe

Hej!
Tez chce sobie sprawic aparat, i czytam Was tutaj przegladam rozne oferty i kompletnie nie wiem co wybrac
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 13:23   #418
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: aparaty cyfrowe

a ja mam Casio Exilim i jestem bardzo zadowolona, wczesniej mialam olympusa Digital 700 - porazka. co 2 zdjecie zamglone no i w ogole ciezki w obsludze. Nigdy wiecej!!!
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 13:33   #419
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: aparaty cyfrowe

Ma ktoś Sony H9
Noszę się z zamiarem kupna, a nigdzie nie mogę znaleść tego jakie zdjęcia on robi
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam!
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 15:02   #420
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 482
Dot.: aparaty cyfrowe

Cytat:
Napisane przez La Monica Pokaż wiadomość
Ma ktoś Sony H9
Noszę się z zamiarem kupna, a nigdzie nie mogę znaleść tego jakie zdjęcia on robi
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam!
Również kiedyś się nad nim zastanawiałam.

Tutaj np. są zdjęcia z H9:
http://www.pbase.com/cameras/sony/dsc_h9

Ze swojej strony dodam, że już lepszy jest starszy model H5. "Dziewiątka" ma niezbyt korzystną opinię i bardzo nieciekawe notowania wśród użytkowników (główna wada - szumy).
Oglądałam je (także H7) w poniedziałek w MediaMarkt. Moim zdaniem wykonanie to również średniawka. Po następcach H1/H2 I H5 spodziewałam się jeszcze czegoś lepszego. Duży plus to fajny odchylany i duży wyświetlacz w H9 - ten element został poprawiony na korzyść. Ale nie jest to sprawa decydująca o jakości zdjęcia

Edytowane przez mex
Czas edycji: 2007-07-11 o 15:30
mex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-13 01:02:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.