Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-14, 17:59   #1951
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Tak to redukcja. Mam 156cm więc myślę że waga 44kg jest jak najbardziej odpowiednia Wiem że za mało tych węgli ale średnio przepadam za chlebem a wieczorem to już wgl nie lubie go jeść. Czym mogłabym go zastąpić? Dzięki za pomoc
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 19:41   #1952
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Tak to redukcja. Mam 156cm więc myślę że waga 44kg jest jak najbardziej odpowiednia Wiem że za mało tych węgli ale średnio przepadam za chlebem a wieczorem to już wgl nie lubie go jeść. Czym mogłabym go zastąpić? Dzięki za pomoc
Może jakąś kaszą (np.jęczmienną, gryczaną itp.) lub ryżem...? Jest wiele pysznych źródeł węgli, zależy co lubisz :p
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 20:05   #1953
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Tak to redukcja. Mam 156cm więc myślę że waga 44kg jest jak najbardziej odpowiednia Wiem że za mało tych węgli ale średnio przepadam za chlebem a wieczorem to już wgl nie lubie go jeść. Czym mogłabym go zastąpić? Dzięki za pomoc
Kasza:gryczana,jaglana,ku kurydziana,jęczmienna,man na,kuskus,bulgur,owsiana, pszenna,
quinoa,amarantus,ryż:brąz owy,dziki,czerwony.
Płatki owsiane,jęczmienne,żytnie ,pszenne,ryżowe,jaglane
Makarony różne... A Ty nie wiesz co jeść zamiast chleba....? Prosze Cię
Nie zapominaj o tłuszczu, bo on także jest bardzo ważny. Skup sie bardziej na jedzeniu zdrowo a nie na kaloriach.
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 20:09   #1954
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze U
Śniadanie:
gofry z płatków owsianych, mąki gryczanej, otrębów gryczanych, poppingu z amarantusa, jajka, 100ml mleka, łyżeczki cukru trzcinowego, oleju kokosowego, rodzynek (wyszły mi 4 - 3 zjadłam bez niczego, a 1 z milky way magic stars), pół jabłka

2 śniadanie:
4 spore kawałki arbuza, pół kalarepki
po godzinie: jogurt naturalny (165g)

Obiad:
marchewka, kasza jęczmienna (50g) z łyżką oliwy z oliwek, pełny talerz gotowanej młodej kapusty z marchewką i koperkiem, gruby plaster pasztetu z soczewicy z suszonymi śliwkami

Podwieczorek:
duża miska truskawek, kinder bueno, mały lód śmietankowy, garść orzechów ziemnych + kilka nerkowców i migdałów

Kolacja:
pomidor, kasza jaglana (50g) ze szklanką mleka i wanilią + łyżka pestek słonecznika
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 21:36   #1955
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez ania_1703 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U
Śniadanie:
gofry z płatków owsianych, mąki gryczanej, otrębów gryczanych, poppingu z amarantusa, jajka, 100ml mleka, łyżeczki cukru trzcinowego, oleju kokosowego, rodzynek (wyszły mi 4 - 3 zjadłam bez niczego, a 1 z milky way magic stars), pół jabłka

2 śniadanie:
4 spore kawałki arbuza, pół kalarepki
po godzinie: jogurt naturalny (165g) to nie posiłek

Obiad:
marchewka, kasza jęczmienna (50g) z łyżką oliwy z oliwek, pełny talerz gotowanej młodej kapusty z marchewką i koperkiem, gruby plaster pasztetu z soczewicy z suszonymi śliwkami brakuje mi konkretnego źródła białka

Podwieczorek:
duża miska truskawek, kinder bueno, mały lód śmietankowy, garść orzechów ziemnych + kilka nerkowców i migdałów

Kolacja:
pomidor, kasza jaglana (50g) ze szklanką mleka i wanilią + łyżka pestek słonecznika tutaj też białko jakieś?
jw
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-14, 22:16   #1956
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez o_Khaleesi_o Pokaż wiadomość
Mogłabys podać przepis na te placki jabłkowo owsiane ?



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
jest mega prosty: trę na tarce jedno duże jabłko, dodaje do niego jakieś dwie garscie płatków owsianych i dwa jajka. jeśli za rzadkie to dosypuje jeszcze trochę tych płatków. proporcje są ogólnie dość mocno na oko. i z tej paćki formuje łychą placki i smażę.
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 12:06   #1957
o_Khaleesi_o
Zadomowienie
 
Avatar o_Khaleesi_o
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Westeros
Wiadomości: 1 651
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
jest mega prosty: trę na tarce jedno duże jabłko, dodaje do niego jakieś dwie garscie płatków owsianych i dwa jajka. jeśli za rzadkie to dosypuje jeszcze trochę tych płatków. proporcje są ogólnie dość mocno na oko. i z tej paćki formuje łychą placki i smażę.

A te płatki owsiane dajesz surowe czy ugotowane?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
o_Khaleesi_o jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 19:02   #1958
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

surowe
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 19:11   #1959
201606210914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 279
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

redukcja

I bułka owsiana z masłem, sałatą z majonezem, szynka i pomidorem/ kawa z mlekiem

II młode ziemniaczki z pieczonym udkiem, sałata zielona niestety na bazie majonezu

III deser placek z truskawkami

IV kromka wieloziarnista grubo z twarogiem z rzodkiewkami, plaster szynki z indyka, mizeria z pomidora i ogórka+ jogurt nat do polania/ 2 ciastka bananowo-owsiane-ziarniste (banan, jajko, płatki, żurawina, kokos, słonecznik, orzeszki ziemne)
201606210914 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 19:40   #1960
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Utrzymanie (że niby już niechorobowe? ):

I żytnie, beznabiałowe (jajka to dla mnie nie nabiał)pancakes podane z lekko podgotowanymi szparagami i orzechami nerkowca

II koktajl truskawkowy z miętą, tuńczykiem i masłem orzechowym (jednak niezbyt dobry był, bo za mało truskawek się ostało)

III kasza gryczana z warzywami na patelnie (fasola, groszek, papryka czerwona, niewielka ilość kukurydzy) z kawałkami smażonego kurczaka podane z gotowanym kalafiorem

IV krem na bazie marchewki oraz jabłka z dodatkiem sezamu, przypraw korzennych oraz soku z cytryny i zagęszczony jajkiem


I jutrzejszy już też mogę podać:


I. kasza gryczana z groszkiem konserwowym, syropem klonowym (groszek bez dodatku cukru) oraz kakao podana z orzechami nerkowca

II. kanapka z chleba ziarnistego z szynką drobiową, ogórkiem, papryką czerwoną oraz kiełkami rzodkiewki

III. stołówkowy obiad, czyli jednak nie jestem pewna co zjem, ale zapewne pieczeń z sosem oraz ziemniaki

IV. zapewne omlet biszkoptowy z ananasem i masłem kokosowym lub suszoną żurawiną
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 21:24   #1961
Famijana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 161
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Utrzymanie (że niby już niechorobowe? ):

I żytnie, beznabiałowe (jajka to dla mnie nie nabiał)pancakes podane z lekko podgotowanymi szparagami i orzechami nerkowca

II koktajl truskawkowy z miętą, tuńczykiem i masłem orzechowym (jednak niezbyt dobry był, bo za mało truskawek się ostało)

III kasza gryczana z warzywami na patelnie (fasola, groszek, papryka czerwona, niewielka ilość kukurydzy) z kawałkami smażonego kurczaka podane z gotowanym kalafiorem

IV krem na bazie marchewki oraz jabłka z dodatkiem sezamu, przypraw korzennych oraz soku z cytryny i zagęszczony jajkiem


I jutrzejszy już też mogę podać:


I. kasza gryczana z groszkiem konserwowym, syropem klonowym (groszek bez dodatku cukru) oraz kakao podana z orzechami nerkowca

II. kanapka z chleba ziarnistego z szynką drobiową, ogórkiem, papryką czerwoną oraz kiełkami rzodkiewki

III. stołówkowy obiad, czyli jednak nie jestem pewna co zjem, ale zapewne pieczeń z sosem oraz ziemniaki

IV. zapewne omlet biszkoptowy z ananasem i masłem kokosowym lub suszoną żurawiną
Przepraszam czy ja dobrze zrozumiałam że piłaś koktajl z truskawkami i tućzykiem
Famijana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-15, 21:29   #1962
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Famijana Pokaż wiadomość
Przepraszam czy ja dobrze zrozumiałam że piłaś koktajl z truskawkami i tućzykiem
truskawki z kuraczkiem (w saltce plus szpinak, orzechy wloskie, awokado) sa dobre, ale nie wiem jak z tunczykiem
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 22:51   #1963
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Famijana Pokaż wiadomość
Przepraszam czy ja dobrze zrozumiałam że piłaś koktajl z truskawkami i tućzykiem


Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
truskawki z kuraczkiem (w saltce plus szpinak, orzechy wloskie, awokado) sa dobre, ale nie wiem jak z tunczykiem
Dokładnie tak samo. W sałatce sprawdzają się bardzo dobrze.
W koktajlu, tak jak napisałam, jestem jednak na nie i póki co to połączenie zostanie u mnie w formie sałatkowej właśnie raczej.
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-15, 23:06   #1964
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość



Dokładnie tak samo. W sałatce sprawdzają się bardzo dobrze.
W koktajlu, tak jak napisałam, jestem jednak na nie i póki co to połączenie zostanie u mnie w formie sałatkowej właśnie raczej.
w takim razie bede musiala sprobowac wersje z tunczykiem
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 07:56   #1965
Heidi_
Rozeznanie
 
Avatar Heidi_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

REDUKCJA (wczoraj)

śniadanie:
kasza jaglana gotowana na pół na pół na mleku i wodzie z duszonym jabłkiem z cynamonem i orzechami włoskimi

drugie śniadanie:
brzoskwinia

obiad:
kawałek gotowanego udźca z indyka z sałatką ze świeżych warzyw (sałata, pomidor, papryka, rzodkiewka, szczypiorek) i winegretem, odrobina jarskiej, młodej kapusty

kolacja:
jajko w koszulce na "caprese" z chudego twarogu + jeden pomidor i liście bazylii

Do tego 2 litry wody i 1 kubek zielonej herbaty. Jadam cztery posiłki, ponieważ śniadanie zwykle jem koło 10, a kolację o 19.
__________________
There's nothing so black as the inferno of the human mind.

Ćwiczenia z Jillian Michaels - 6/30
Heidi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 10:34   #1966
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejszy jadłospis R, dzień bez treningu. wkurzam się bo mam malutką (ale mam) kontuzję barku...przegięłam chyba z obciążeniem i lewa rączka pobolewa, nie jest to mocny ból, prawie nie czuję, ale jednak..myślę że tymczasem potrenuję doły, do góry wrócę pod koniec tygodnia jak uraz przejdzie

I - 2 kromki chleba żytniego z żurawiną, 3 kiełbaski z szynką 95% mięsa, ogórek małosolny, masło na chlebie

II - faszerowany udziec indyka z kasza jęczmienną, ogórki małosolne

III - krupnik

IV - spaghetti z mięsem z łopatki wp, z sosem z pomidorów z puszki, makaron pełnoziarnisty

V - kurczak w sosie kurkowym, ogórek małosolny (kolacja bez węglowodanów)
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 18:49   #1967
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Update:


I. kasza gryczana z groszkiem konserwowym, syropem klonowym oraz kakao podana z orzechami nerkowca

II. kanapka z chleba ziarnistego z szynką drobiową, ogórkiem, papryką czerwoną oraz kiełkami rzodkiewki

III. zupa fasolowa z ziemniakami

IV. omlet biszkoptowy curry podany z gotowanym kalafiorem oba smażone na tłuszczu kokosowym
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 19:19   #1968
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moja dzisiejsza erka. Mam nadzieję że już jest lepiej. Proszę oceńcie
I. 2 kromki razowca z piersią z indyka, pomidorkiem, musztardą i świerzą bazylią
II. Koktajl z ananasu i mleka kokosowego, taka bezalkoholowa pina colada
III. Makaron razowy z warzywami po chińsku
IV. Sałatka owocowa
V. Tuńczyka w pomidorach z warzywami + 2 kromki pieczywa vasa
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 19:43   #1969
AshtrayGirl86
Rozeznanie
 
Avatar AshtrayGirl86
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 514
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Redukcja

1) placki (maka gryczana, platki owsiane, bialko, mleko migdalowe, brzoskwinia).
2) papryka faszerowana mielonym indykiem, ryzem brazowym, groszkiem i czerwona fasola leciutko posypana parmezanem; brokuly na parze.
3) miska truskawek
4) duza kromka domowego chleba z maslem, wedzonym indykiem i ogorkami malosolnymi.

Ruch: trzu godziny zrywania truskawek, 12km na rowerze.
I gdzies tam wpadly dwie kostki gorzkiej czekolady i garsc popcornu z maszynki bez tluszczu

Pisze z telefonu, przepraszam za bledy
AshtrayGirl86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-16, 19:45   #1970
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza erka. Mam nadzieję że już jest lepiej. Proszę oceńcie
I. 2 kromki razowca z piersią z indyka, pomidorkiem, musztardą i świerzą bazyliąchleb z masłem mam nadzieje
II. Koktajl z ananasu i mleka kokosowego, taka bezalkoholowa pina colada+jakiś serek homo/wiejski
III. Makaron razowy z warzywami po chińskututaj dałabym pierś z indyka,a do śniadania jajka
IV. Sałatka owocowa+nnkt
V. Tuńczyka w pomidorach z warzywami + 2 kromki pieczywa vasa
jw
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-16, 20:44   #1971
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje U/R ( ocena mile widziana)
I owsianka z bananem ( 5 łyżek, na mleku półtłustym)
II mozarella z pomidorem, bazylią i oliwą z oliwek
trochę żelków ( nie wiem czy grzechów tu się po prostu nie wpisuje czy wszystkie dziewczyny mają takie czyste jadłospisy i tylko ja rozrabiam)
III makaron pełnoziarnisty z tuńczykiem, sosem pomidorowym i cebulą
godzina fitnessu
IV miseczka truskawek z jogurtem naturalnym ( wiem, że marny potreningowy i powinnam go zamieni z III lub V ale czasowo jakoś tak się kiepsko złożyło)
V 2 małe kromki chleba z jajkiem na twardo ( w sumie1 jajko), pomidorem i odrobiną majonezu, zielony ogórek

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2014-06-16 o 20:46
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 08:04   #1972
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Update:


I. kasza gryczana z groszkiem konserwowym, syropem klonowym oraz kakao podana z orzechami nerkowca

II. kanapka z chleba ziarnistego z szynką drobiową, ogórkiem, papryką czerwoną oraz kiełkami rzodkiewki

III. zupa fasolowa z ziemniakami

IV. omlet biszkoptowy curry podany z gotowanym kalafiorem oba smażone na tłuszczu kokosowym
Dla mnie to za mało jak na Utrzymanie

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza erka. Mam nadzieję że już jest lepiej. Proszę oceńcie
I. 2 kromki razowca z piersią z indyka, pomidorkiem, musztardą i świerzą bazyliąok
II. Koktajl z ananasu i mleka kokosowego, taka bezalkoholowa pina coladatutaj brakuje białka
III. Makaron razowy z warzywami po chińskuplus mięso/ryba/strączki
IV. Sałatka owocowaok
V. Tuńczyka w pomidorach z warzywami + 2 kromki pieczywa vasatą tekturkę wymień na chleb razowy na zakwasie
j.w.

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez AshtrayGirl86 Pokaż wiadomość
Redukcja

1) placki (maka gryczana, platki owsiane, bialko, mleko migdalowe, brzoskwinia).
2) papryka faszerowana mielonym indykiem, ryzem brazowym, groszkiem i czerwona fasola leciutko posypana parmezanem; brokuly na parze.
3) miska truskawek
4) duza kromka domowego chleba z maslem, wedzonym indykiem i ogorkami malosolnymi.

Ruch: trzu godziny zrywania truskawek, 12km na rowerze.
I gdzies tam wpadly dwie kostki gorzkiej czekolady i garsc popcornu z maszynki bez tluszczu

Pisze z telefonu, przepraszam za bledy
Dla mnie trochę mało jedzenia nawet jak na R, brakuje mi przynajmniej jednego posiłku.

---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
Moje U/R ( ocena mile widziana)
I owsianka z bananem ( 5 łyżek, na mleku półtłustym)plus jakieś źródło białka, owoce, orzechy...
II mozarella z pomidorem, bazylią i oliwą z oliwek
trochę żelków ( nie wiem czy grzechów tu się po prostu nie wpisuje czy wszystkie dziewczyny mają takie czyste jadłospisy i tylko ja rozrabiam)dobra ale do tej sałatki może jakaś grzanka czy coś?
III makaron pełnoziarnisty z tuńczykiem, sosem pomidorowym i cebuląok
godzina fitnessu
IV miseczka truskawek z jogurtem naturalnym ( wiem, że marny potreningowy i powinnam go zamieni z III lub V ale czasowo jakoś tak się kiepsko złożyło)no dobrze, że wiesz
V 2 małe kromki chleba z jajkiem na twardo ( w sumie1 jajko), pomidorem i odrobiną majonezu, zielony ogórek
j.w.generalnie o ile , obiad i kolacja są ok o tyle śniadanie, 2 śniadanie i podwieczorek trochę małe,

Edytowane przez Abigal
Czas edycji: 2014-06-17 o 08:06
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 08:15   #1973
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

U:
ok. 5
1. duża bułka podłużna grahamka:
- pół z łyżeczką oleju lnianego, serem żółtym, wędlina z kurczaka, zaziki i połową awokado;
- pół z masłem orzechowym sante, twarogiem półtłustym, samorobnym musem truskawkowym z miodem; pucharek truskawek; kawa bezkofeinowa z mlekiem
orbitrek, gimnastyka
ok. 9
2. bułka okrągla razowa z ziarnami z masłem, serkiem typu włoskiego campresi, krakowską suchą i ogórkiem świeżym; pojemniczek truskawek, herbata ergley
ok. 13
ziemniaczki z koperkiem, smażony klops na oliwce; kapusta kiszona młoda, mizzeria ze śmietaną; maślanka
ok. 15.30
banan, kawałek arbuza
basen
ok. 18. 30
musli tradycyjne z orzechami laskowymi z gorącym mlekiem; kawałek chleba żytniego dużego owalnego z łyżeczką oleju rzepakowego i łososiem z cytrynką i świeżym ogórkiem
spacer

witaminy dla kobiet w ciąży, kwas foliowy

i jak? nie za dużo tego. bo trochę przejedzona chodzę
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 12:29   #1974
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Utrzymanie:
Śniadanie: pieczona owsianka (4 czubate łyżki) z jajkiem, bananem i miksem orzechów, polana kilkoma łyżkami jogurtu greckiego z wkrojonymi truskawkami. Mocne cappuccino

Godzina jazdy na rowerze, pół godziny ćwiczeń na brzuch z blogilates (pompki, planki)

II śniadanie: bułka żytnia z masłem,serem korycińskim,sałatą, pomidorem i szczypiorkiem. Miseczka czereśni

Obiad: pieczone dzwonko łososia i kasza pęczak z grillowaną papryką, cukinią i kalarepką

Podwieczorek: koktajl z truskawek, borówek i gałki lodów śmietankowych, garść pistacji niesolonych

Kolacja: chłodnik botwinkowy na jogurcie (z ogórkami, rzodkiewką, koperkiem i avocado) z jajkiem na twardo+kromka razowca z oliwą, pomidorem i bazylią
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 14:49   #1975
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 09:04 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

j.w.generalnie o ile , obiad i kolacja są ok o tyle śniadanie, 2 śniadanie i podwieczorek trochę małe,
dzięki! coś w tym jest, że mało, przez pół dnia głodna chodziłam
wrzucam więc dzisiejsze:
I owsianka z gruszką, łyżką twarogu i migdałami
prawie 1,5 godziny treningu
II duża grahamka z indykiem, żółtym serem, sałatą, pomidorem, ogórkiem. Miseczka czereśni
III ryż z kurczakiem i szparagami
pasek czekolady z orzechami, miseczka truskawek
IV omlet z 2 jajek z domowym dżemem wiśniowym i wiórkami kokosowymi
to mi sie z kolei wydaje takim typowym U a nie lekko Rkującym

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2014-06-17 o 14:56
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 15:21   #1976
olalipiec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 40
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
wrzucam więc dzisiejsze:
I owsianka z gruszką, łyżką twarogu i migdałami
prawie 1,5 godziny treningu
II duża grahamka z indykiem, żółtym serem, sałatą, pomidorem, ogórkiem. Miseczka czereśni
III ryż z kurczakiem i szparagami
pasek czekolady z orzechami, miseczka truskawek
IV omlet z 2 jajek z domowym dżemem wiśniowym i wiórkami kokosowymi
to mi sie z kolei wydaje takim typowym U a nie lekko Rkującym
moim zdaniem jest to R, zwłaszcza, że 1,5 godziny treningu

wstawiam moją R - proszę o ocenę:
śniadanie: serek grani z bananem i żurawiną (garść), płatkami owsianymi (garść) i amarantusem ekspandowanym + trochę kefiru, żeby nie było zbyt gęste
II śniadanie: koktajl z truskawek, wiórek kokosowym z twarogiem'
Obiad: Makaron (żytni razowy) z fasolką szparagową i mieszanką warzyw+ kurczak+ plasterek fety, posypane pestkami dyni
ćwiczenia: taniec+brzuch
Kolacja: zupa krem z brokuła z ryżem czerwonym i kawałkami kurczaka
olalipiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 15:44   #1977
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
U:
ok. 5
1. duża bułka podłużna grahamka:
- pół z łyżeczką oleju lnianego, serem żółtym, wędlina z kurczaka, zaziki i połową awokado;
- pół z masłem orzechowym sante, twarogiem półtłustym, samorobnym musem truskawkowym z miodem; pucharek truskawek; kawa bezkofeinowa z mlekiem
orbitrek, gimnastyka
ok. 9
2. bułka okrągla razowa z ziarnami z masłem, serkiem typu włoskiego campresi, krakowską suchą i ogórkiem świeżym; pojemniczek truskawek, herbata ergley
ok. 13
ziemniaczki z koperkiem, smażony klops na oliwce; kapusta kiszona młoda, mizzeria ze śmietaną; maślanka
ok. 15.30
banan, kawałek arbuza
basen
ok. 18. 30
musli tradycyjne z orzechami laskowymi z gorącym mlekiem; kawałek chleba żytniego dużego owalnego z łyżeczką oleju rzepakowego i łososiem z cytrynką i świeżym ogórkiem
spacer

witaminy dla kobiet w ciąży, kwas foliowy

i jak? nie za dużo tego. bo trochę przejedzona chodzę
My Ci nie powiemy dokładnie, czy to za dużo. Nikt tutaj nie zna Twojej wagi, wzrostu,stylu życia. Według mnie jednak bardzo ładny jadłospis i wcale nie jest tak dużo, tym bardziej że są ćwiczenia,basen i jeszcze spacer.Skoro czujesz się przejedzona to proponuje zmniejszyć posiłki objętościowo, ale nie kalorycznie
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 17:22   #1978
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
dzięki! coś w tym jest, że mało, przez pół dnia głodna chodziłam
wrzucam więc dzisiejsze:
I owsianka z gruszką, łyżką twarogu i migdałami
prawie 1,5 godziny treningu
II duża grahamka z indykiem, żółtym serem, sałatą, pomidorem, ogórkiem. Miseczka czereśni
III ryż z kurczakiem i szparagami
pasek czekolady z orzechami, miseczka truskawek
IV omlet z 2 jajek z domowym dżemem wiśniowym i wiórkami kokosowymi
to mi sie z kolei wydaje takim typowym U a nie lekko Rkującym
No cóż dla mnie to R W takim razie ja chyba jem jak na P... Wrzucałaś kiedyś dzienne menu w kalkulator kalorii np. po treningu? Wtedy zobaczysz ile tak na prawdę mniej więcej i czego jesz

---------- Dopisano o 18:22 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez olalipiec Pokaż wiadomość
moim zdaniem jest to R, zwłaszcza, że 1,5 godziny treningudługość treningu nie czyni z jedzenia ani R ani U

wstawiam moją R - proszę o ocenę:
śniadanie: serek grani z bananem i żurawiną (garść), płatkami owsianymi (garść) i amarantusem ekspandowanym + trochę kefiru, żeby nie było zbyt gęstenie jedz dmuchanych zbóż, lepiej kup zwykły i sobie ugotuj. Jeżeli chcesz trochę poczytać o ich szkodliwości wpisz w google dmuchane/ekspandowane zboża tłuste życie (nazwa bloga), zresztą chyba nie tylko na tym blogu masz opisaną ich szkodliwość...
II śniadanie: koktajl z truskawek, wiórek kokosowym z twarogiem'niby ok, ale znowu nabiał...
Obiad: Makaron (żytni razowy) z fasolką szparagową i mieszanką warzyw+ kurczak+ plasterek fety, posypane pestkami dyniok
ćwiczenia: taniec+brzuch
Kolacja: zupa krem z brokuła z ryżem czerwonym i kawałkami kurczakaok
uwagi j.w.
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 17:40   #1979
TruSkawowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Jogurt Jogobelli - Truskawka
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

śniadanie:
4 kromki (pieczywa typu wasa) z serem żółtym, topionym i sałatą

II śniadanie
Pawełek - batonik

Obiad:
Ziemniaki, surówka, gotowane mięso (bardzo chude)

Podwieczorek:
Pół bułki z przedziałkiem z serem żółtym

Kolacja :
to samo co na śniadanie

Trochę dużo tego sera żółtego :/
TruSkawowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-17, 19:15   #1980
n_eptun
Raczkowanie
 
Avatar n_eptun
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 289
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez TruSkawowa Pokaż wiadomość
śniadanie:
4 kromki (pieczywa typu wasa) z serem żółtym, topionym i sałatą dlaczego nie normalny chleb? ser topiony mogłabyś zamienić na mało a na żółty położyć szynkę/jajko

II śniadanie
Pawełek - batonik słodycz to może być dodatek do posiłku a nie posiłek

Obiad:
Ziemniaki, surówka, gotowane mięso (bardzo chude) jak surówka z olejem to ok

Podwieczorek:
Pół bułki z przedziałkiem z serem żółtym a może cos innego na kanapke? +owoc,orzechy..?

Kolacja :
to samo co na śniadanie j.w

Trochę dużo tego sera żółtego :/ no trochę coś tak

R,U,P? ... W sumie i tak mi się nie podoba, zero owoców a mamy sezon, warzyw też od biedy i ogólnie jakoś mało odżywczo...

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

U:

Śniadanie: Gofry orkiszowe z masłem orzechowym,ricottą,daktyl ami i świeżymi malinami.

2 śniadanie: Grahamka z masłem,indykiem,ogórkiem i pomidorem. Pół avokado i banan + sok marchewkowy.

Obiad: Zupa szpinakowa z amarantusem
Makaron tagliatelle z wędzonym łososiem z cukinią w sosie śmietankowo-koperkowym

Podwieczorek: Garść nerkowców,kilka truskawek, dwie muffiny miętowe z czekoladą, kawa z mlekiem migdałowym

Kolacja: Kremowe risotto z gruszką i gorgonzolą,kawałek melona
n_eptun jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.