Łupież pstry - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-07, 14:01   #151
maga46
Przyczajenie
 
Avatar maga46
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: łupiez pstry

Ja bym nie ryzykowała:/ Możesz próbować Powodzenia !!!
__________________
Życie jest po to aby się nim cieszyć...

wzrost: 173 cm
waga: 63 kg

cel: 57 kg
maga46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 15:00   #152
napoleon42j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Łupież pstry

Czym skutecznie wyleczyć łupież pstry?
napoleon42j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 21:15   #153
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Dot.: Łupież pstry - co polecacie?

Myję się Nizoralem ale moja skora jest przez to sucha. Czym ja nawilzac zeby nie pogorszyc mojego stanu?
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 07:53   #154
Motylek35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Łupież pstry

Cześć, moja siostra też miała problemy z łupieżem pstrym. Wyleczyła się nizoralem, ale znalazłam informację, że skuteczne są szampony, które zazwyczaj zawierają w swojej nazwie imidazol http://www.skory.choroby.biz/Lupiez+pstry . Jeśli masz przesuszoną skóre głowy spróbuj pół h przed myciem wetrzeć olejek araganowy, który ma właściwości natłuszczając, nawilżające i odżwycze. Przy okazji polepszysz kondycję swoich włosów Pozdrawiam
Motylek35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 23:09   #155
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: Łupież pstry

Cytat:
Napisane przez agat666 Pokaż wiadomość
Witam,
Przyłączam się do wątku bo od września objawy a od wczoraj potwierdzona diagnoza- jestem posiadaczką tego wymysłu natury, czyli pstrego łupieżu. Objawy z tego co wiem w nietypowych miejscach (oprócz potwornego swędzenia) bo na łydkach, biodrach, przy zgięciu łokci i w okolicach pach. Dostałam oczywiście zalecenie mycia się w nizoralu (najpierw głowa i włosy, następnie mycie pianą miejsc zmienionych na ciele) i pimafucort do smarowania. Zobaczymy co bedzie dalej.
Dziwne co opisujesz, bo łupież pstry w ogóle nie wywyołuje żadnej reakcji - ani swędzenia pieczenia itp. On tylko zaburza koloryt skóry! powstają plamki i jest to nieestetyczne, ale nie swędzi! jego najczęstsze umiejscowienie to klatka piersiowa i brzuch. z czasem może przenieść się nawet na ramiona bądź szyję i twarz. Ale to już w zaawansowanym przypadku.. To co opisujesz nie pasuje do charakterystyki łupieżu pstrego. Myślę, że masz coś innego
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 10:27   #156
napoleon42j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: Łupież pstry

Z tego co opisujesz i jakie masz objawy to to napewno nie jest łupież pstry ja miałem to dziadostwo na plecach i szyi i wyleczyłem to sposobem który mi jeden z użytkowników poradził najpierw octem smarować po 5 min.spirytusem po 5 min.maść clotrimazol i pomogło.To co masz potraktuj maścią która jest na receptę dermowate 0,5 ze dwa trzy dni rano i wieczorem i podziel się efektami.Pozdrawiam napoleon42j
napoleon42j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-20, 08:34   #157
koszkona23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Łupież pstry

Witam,
potwierdzam skuteczność szamponu! Męczyłam się z pstrym przez prawie rok. Przez ten czas przerobiłam czterech dermatologów i żaden nie potrafił mi pomóc. Każda wizyta kończyła się oględzinami i nieskutecznymi preparatami na to dziadostwo. Szukałam w Internecie informacji jak tego się pozbyć i na tej stronie xxx znalazłam informacje o szamponie. Kupiłam, zastosowałam i pozbyłam się problemu. Z czystym sumieniem polecam wszystkim cierpiącym na łupież pstrą. Warto wspomnieć, że metoda Wooda o której również się dowiedziałam na stronie nigdy nie była stosowana na mnie.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-28 o 20:29 Powód: Link.
koszkona23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-28, 19:44   #158
niezapominajka17
Raczkowanie
 
Avatar niezapominajka17
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 106
Dot.: Łupież pstry

Najlepiej pytać specjalistę, każdy ma chorobę w różnym stadium zaawansowania. Lepiej, żeby leczenie było dobrane pod określone wymagania.resztą sam organizm różnie reaguje na leczenie. Jednym starcza szampon a innym dopiero leczenie doustne. Do tego dochodzi zapewne odpowiednia dieta i profilaktyka.
niezapominajka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-03, 09:10   #159
Duszek100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 3
Dot.: Łupież pstry

jeśli to szarawa plamka, to chyba nie łupież pstry, bo ten objawia się jaśniejszymi plamkami niż karnacja. Ale możesz spróbować smarować czymś na zwykły łupież, albo maścią polibiotic.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-07 o 17:57 Powód: Link.
Duszek100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-01, 10:00   #160
zdesowa
Przyczajenie
 
Avatar zdesowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Łupież pstry

Moim zdaniem, jeżli nie jesteś pewna to warto sprobować czegoś naturalnego jak Pityver - na pewno nie zaszkodzi, bo jest naturalny, a ma działanie przeciwgrzybicze. Jeżeli to łupież pstry to na pewno pomoże, wiem bo stosowałam, a jeżeli coś innego grzybiczego to myślę, że też. Dodatkowo nie wysusza na szczęście, a u mnie np plamy zniknęły w ciągu tygodnia. Świetna spsrawa, tylko szkoda że dostępny jest jedynie przez internet. ;(
__________________
"To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia."
zdesowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 09:53   #161
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Łupież pstry

U mojego partnera to był kamień syzyfowy, łupież pstry ma od dziecka, całe plecy go swędziały. Lekarz cały czas przepisywał Clotrimazolum i szampon leczniczy, który dawał chwilowe efekty. Moja babcia powiedziała, żeby spróbować octem, raz dziennie nasączyć wacik i przetrzeć. Zniknęlo prawie od razu i od pół roku nie wraca. Ciężko stwierdzic czy to dobra metoda, zobaczymy czy bedą nawroty w późniejszym czasie. Ktoś próbował ocet?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-02, 12:38   #162
rydzonka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: Łupież pstry

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7145449 6]Moja babcia powiedziała, żeby spróbować octem, raz dziennie nasączyć wacik i przetrzeć. Zniknęlo prawie od razu i od pół roku nie wraca. Ciężko stwierdzic czy to dobra metoda, zobaczymy czy bedą nawroty w późniejszym czasie. Ktoś próbował ocet? [/QUOTE]

Ocet to podobno dobry sposób, jednak ja bałabym się o przesuszenie skóry albo podrażnienie jakieś... Moim zdaniem lepiej spróbować jakiś szampon z selenem, który działa przeciwgrzybiczo, xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-04-07 o 10:10 Powód: reklama
rydzonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 09:48   #163
siewesta
Przyczajenie
 
Avatar siewesta
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2
Dot.: Łupież pstry - co polecacie?

Cytat:
Napisane przez Shandusia Pokaż wiadomość
Myję się Nizoralem ale moja skora jest przez to sucha. Czym ja nawilzac zeby nie pogorszyc mojego stanu?
Spróbuj Pityver, odrzuć nizoral jeżeli wysusza Ci skórę. Moim zdaniem Pityver choć jest nową marką ma dużo lepszy skład i szybsze działanie (u mnie po 1 tyg. znikały plamy!!). A jak nawilżać? Naturalnie - to chyba najlepsza odpowiedź, możesz użyć np. oleju kokosowego i wcierać normalnie jak krem.
__________________
Pozdrawiam!!!!!!!!
siewesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 09:36   #164
jargiza
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Warszawa i okolice/Legionowo
Wiadomości: 1
Dot.: Łupież pstry

Za Waszą namową i jednym z artykułów na potralu zdrowie postanowiłam kupioć ten Pityver i musze przyznac, ze to nie tylko dobra reklama - szampon jest swietny!
jargiza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 13:38   #165
servila
Przyczajenie
 
Avatar servila
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1
Dot.: Łupież pstry

Cytat:
Napisane przez jargiza Pokaż wiadomość
Za Waszą namową i jednym z artykułów na potralu zdrowie postanowiłam kupioć ten Pityver i musze przyznac, ze to nie tylko dobra reklama - szampon jest swietny!
A ile kosztuje, gdzie można kupić i ile trzeba smarować?
__________________
Hejka
servila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 12:55   #166
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Łupież pstry

Servila ja używałam tego szamponu. Ogólnie kosmetyki całkiem spoko bo nie są tak drogie jak niektóre inne na łupież pstry. Potem dokupiłam sobie jeszcze wcierkę i emulsję ( jak kupowałam szampon to miałam chwilową zwiechę z ilością kasy). dobrze się pienią i faktycznie mają sporo składników antygrzybiczych bo po miesiącu łupież był o wiele mniejszy. a po dwóch już go nie było.
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 12:10   #167
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: Łupież pstry

dziewczyny również jestem zainteresowana tematem. nie napisałyście gdzie kupowałyście. wchodzę sobie na strony w necie i widzę że jest możliwość zamówienia go przez internet. Ale czy jest opcja aby kupić stacjonarnie?????
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 11:25   #168
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Łupież pstry

szampon kupowałam właśnie stacjoanrnie, ale potem domowiłam wcierkę i emulsję przez internet. Było tanieji :P jak zresztą wiekszość rzeczy w necie.
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:38   #169
mbrs
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 88
Dot.: Łupież pstry

A mam jeszcze jedno pytanie. Łaczyłaś to może z lekami doustnymi? bo jestem na antybiotykach teraz i szczerze to nie wiem czy te antybiotyki działąją
mbrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-28, 13:10   #170
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Łupież pstry

Nie. Jedynie pityver i to mi pomogło. Swoja drogą antybiotyki na łupież pstry????? o jezuniu kto Ci to przypisał? 0_O. Wiem,ze czasami w ostrych przypadkach przypisuje sie sterydy ( przynajmniej mi tak dermatolog powiedział ale na szczęście nie musiałam tego brać), Ale antybiotyki????
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 08:44   #171
Matia1313
Przyczajenie
 
Avatar Matia1313
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 1
Dot.: Łupież pstry

Cześć, dziewczyny!

Dołączam się do Was - Pityver jest świetny! Bardzo mi pomógł! Chorowałam na łupież pstry przez pół roku. Dopiero emulsja do ciała Pityver mi pomogła i już plam na plecach nie mam.
Matia1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 10:38   #172
EwwkaaaAA
Przyczajenie
 
Avatar EwwkaaaAA
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: Łupież pstry

Zaczęłam używać i eksperymentować z różnymi specyfikami na łupież pstry i niewiele to dało. Czasami po niektórych szamponach było jeszcze gorzej. Zmęczona już tym wszystkim poszłam do dermatologa i pomoc mojej doktor okazała się jedynym wyjściem. Od czego czasu z takimi zmianami skórnymi nie będę próbowała już na własną rękę, bo to co niektórym pomaga mi akurat zaszkodziło
__________________
Boje się, że jeżeli nie utrzymam tych wszystkich uczuć w sobie, to się rozsypię.
A. Bracken
EwwkaaaAA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-23, 08:58   #173
HARRNA
Przyczajenie
 
Avatar HARRNA
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Łupież pstry

Hej! Ja również stosowałam i Nizoral, i takie na receptę i nic. Kupiłam przez internet Pityver i widać poprawę, no bo w sumie to naturalny szampon a nie jakiś chemiczny.
__________________
I love that!
HARRNA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-29, 09:03   #174
Kalinaelenn
Przyczajenie
 
Avatar Kalinaelenn
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Łupież pstry

No ja też stosowałam Nizoral i nic mi nie pomógł, tak jak większości chyba osób jak słyszałam. Pityver jest właśnie fajny, bo można kupić zestaw nie tylko szampon. Mi zaczęło schodzić po jakiś 3 tyg ale zużyłam cały zestaw do końca i od tej pory nie miałam problemów ze skórą więc opłaciło się
Kalinaelenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 07:55   #175
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Łupież pstry

Moj partner sie z tym meczyl i dopiero moja babcia polecila mu smarowac w miejscu lupiezu octem (nie rozcienczal) i po jednym razie bylo widac efekty. Tylko niestety szczypie i smierdzi.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 10:59   #176
Artu38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Łupież pstry

Witajcie, chcę się z wami podzielić wartościową i sprwadzoną wiedzą i nie bedzie to zadna reklama szapnów i innych niedziałających wynalazków, moja druga połowa walczyła z tym problemem ponad miesiąc, nie pomagały niestety nawet leki na receptę. Zasugerowałem włączenie do lecznia NEOSINE, po 3 dniach stosowania plamy bardzo szybko zacząły znikać !!!
Artu38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 08:35   #177
Liddk
Przyczajenie
 
Avatar Liddk
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 2
Dot.: Łupież pstry

Właśnie nie wiem czy też tak miałyście dziewczyny, ale jak stosowałam Nizoral to wysuszał mi skórę i myślałam, że tak ma być. Plamy znikały, ale pojawiały się po kilku miesiącach znowu a jak zmieniłam na Pityver to nie podrażniał mnie tak i szybciej wyleczył. Trochę się bałam, że zaraz to wróci więc przez jakiś czas jeszcze go stosowałam ale już nieco rzadziej i od tego czasu minął rok a ja dalej nic więc to dobry znak, żeby odstawić słynny Nizoral ;D
Liddk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-24, 06:58   #178
RedWine_15
Przyczajenie
 
Avatar RedWine_15
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 22
Dot.: Łupież pstry

Cytat:
Napisane przez Liddk Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem czy też tak miałyście dziewczyny, ale jak stosowałam Nizoral to wysuszał mi skórę i myślałam, że tak ma być. Plamy znikały, ale pojawiały się po kilku miesiącach znowu a jak zmieniłam na Pityver to nie podrażniał mnie tak i szybciej wyleczył. Trochę się bałam, że zaraz to wróci więc przez jakiś czas jeszcze go stosowałam ale już nieco rzadziej i od tego czasu minął rok a ja dalej nic więc to dobry znak, żeby odstawić słynny Nizoral ;D

Tak, u mnie było podobnie, Nizoral wysusza i ogólnie działanie nie było za dobre. Pityver dużo lepiej mi pomógł, choć nie wyleczyłam się jeszcze do końca, za to skóra nie jest tak podrażniona, nawet nawilżona bym powiedziała.
__________________
xoxo
RedWine_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-14, 09:24   #179
Connan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 4
Dot.: Łupież pstry

A Pityver gdzie można kupić? W Rossmannie? I czy to na pewno nie ściema?
Connan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-20, 11:03   #180
RedWine_15
Przyczajenie
 
Avatar RedWine_15
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 22
Dot.: Łupież pstry

Cytat:
Napisane przez Connan Pokaż wiadomość
A Pityver gdzie można kupić? W Rossmannie? I czy to na pewno nie ściema?
Żadna ściema, działa teraz już mogę powiedzieć że w 100% bo wszystko zniknęło. Zamówisz na allegro sobie albo przez stronkę.
__________________
xoxo
RedWine_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-24 14:07:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.