Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-22, 16:45   #2071
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Rozumiem, że Twoja uwaga o "emocjonalnie niestabilnych 20letnich studentkach" nie jest ani trochę uszczypliwa?
not tak ale to niby cale wszelkie zlo na tym watku to ja........ale jak widac......
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 16:48   #2072
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
not tak ale to niby cale wszelkie zlo na tym watku to ja........ale jak widac......
Sprobuj byc milsza i bardziej wyrozumiala to nie boli
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 16:50   #2073
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Akurat I tyle?

Juz wiem co mnie tak irytuje w twoich wypowiedziach: jestes straszna materialistka. Wszystko przeliczasz na cash. Pomoc to dla ciebie tylko dac? Oceniasz ludzi po tym ile maja, ile wydaja.
tyle. nie mam ochoty by sie wysilac by tobie pomuc. nie znam ciebie i twoich mozliwosc/ambicji. takze nie ma sensu bym sie wysilala.
Jedno jest pewne, jak twierdzisz ze jestes biedna polka to pisanie na forum ci tego nie zmieni, takze lepiej zainwestowac ta energie na inne zajecie. Chyba ze ci to odpowiada to super. Moja rada na tym sie konczy.

Tak mam mozliwosci to daje, nie mam zbytnio czasu by sie angazowac czasowo. Chodz juz w niejedym wydazeniu bralam udzial by wspomagac rozne fundacje.
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-08-22 o 16:54
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 16:54   #2074
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
not tak ale to niby cale wszelkie zlo na tym watku to ja........ale jak widac......
Tak, dopowiadaj sobie. Gdzie ja powiedziałam, że całe zło na tym wątku to Ty?
Chociaż nadal nie rozumiem czego spełniona podobno matka szuka na wątku dla bezdzietnych.

Zresztą matko kochana, mam już dosyć przepychanek które do niczego nie prowadzą. Wracam jak wątek się uspokoi ;/
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 16:55   #2075
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

"biedna Polka" bylo przenosnia. Widocznie nie zrozumialas.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
tyle. nie mam ochoty by sie wysilac by tobie pomuc. nie znam ciebie i twoich mozliwosc/ambicji. takze nie ma sensu bym sie wysilala.
Jedno jest pewne, jak twierdzisz ze jestes biedna polka to pisanie na forum ci tego nie zmieni, takze lepiej zainwestowac ta energie na inne zajecie. Chyba ze ci to odpowiada to super. Moja rada na tym sie konczy.

Tak mam mozliwosci to daje, nie mam zbytnio czasu by sie angazowac czasowo. Chodz juz w niejedym wydazeniu bralam udzial by wspomagac rozne fundacje.
Ty nie masz czasu?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 21:34   #2076
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
"biedna Polka" bylo przenosnia. Widocznie nie zrozumialas.
widocznie nie


Cytat:
Ty nie masz czasu?
wolnego bardzo bardzo malo
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 21:42   #2077
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Patrzac po ilosci postow trudno uwierzyc.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 22:39   #2078
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Ja bym chciała do klubu! proooooszę o zaproszenie
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 23:28   #2079
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Patrzac po ilosci postow trudno uwierzyc.
srednia mnej niz 1 post dziennie
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 14:25   #2080
queenie777
Raczkowanie
 
Avatar queenie777
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Plewiska
Wiadomości: 191
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość

Tak mam mozliwosci to daje, nie mam zbytnio czasu by sie angazowac czasowo. Chodz juz w niejedym wydazeniu bralam udzial by wspomagac rozne fundacje.
Podobno najbardziej zapracowani ludzie znajdują czas na wszystko, a ci co nie wiedzą co z nim zrobić, czasu nie mają na nic. I coś w tym jest.

Nie trzeba brać udziału w wielkich akcjach charytatywnych żeby komuś pomóc, tak samo jak nie trzeba mieć dzieci by być gotowym na gesty życzliwości. Zadając Tobie to pytanie miałam na myśli właśnie takie małe rzeczy. Bo przelanie kasy na jakąś organizację może i jest pożytecznym gestem, ale to jednak poświęcony czas i zaangażowanie jest tym o co cię spytałam, a ty raczej nawet nie skumałaś o co chodzi- o miłe codzienne gesty życzliwości wobec ludzi, rodziny, pomoc, uśmiech, podanie ręki.
A niestety znam kobiety cierpiętnice które niby tak wszystko poświęcają, a poza sobą i dziećmi są po prostu złe dla innych, niemiłe, opryskliwe, nieuczynne bo myślą, że jak już wychowują dziecko to pełnią dla świata najważniejszą misję.

Także wiesz... Brak czasu to taki se argument....
__________________
Nie wolno mieć linka do bloga buuuu
queenie777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:03   #2081
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Empatję można wykazać wobec ludzi, którym przeszkadza na przykład brzydki zapach - jakie to ma znaczenie, czy posr...nego dziecka, czy niemytego ciała dorosłego - smród ten sam, a jednak dziecku śmierdzieć wolno, a matka, zmieniając mu pieluchę rozprzestrzenia ten smród po przedzale/autobusie i nikt nic nie powie, co rozprzestrzeniających dorosłych nie dotyczy.
Oje... Niezła wyobraźnia. Jeżdżę autobusami, pociągami i latam często, od lat, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś przy mnie przewijał dzieci.

Bez fantazjowania, naprawdę.

I piszę to jako bezdzietna z wyboru.

Kilka dni temu jechałam niemiecką koleją i weszła taka wybitnie chamska kobieta. Wszyscy siedzący dokoła spojrzeli znacząco, bo kobieta faktycznie miała frustrację i chamstwo wypisane na twarzy, rzucała co chwilę obelgami. Potem ona weszła do toalety - wagon tak zbudowany, że toaleta tuż obok naszych siedzeń - i nagle widzimy, że z toalety wypływa stróżka cieczy koloru moczu... Wszyscy to zauważyli, było to tak dziwne. I sporo tego było, każdy podnosił nogi, żeby do niego stróżka nie dotarła. Toaleta duża, pociąg pełen komfort, kobieta musiała celowo załatwić się na podłogę. Teraz chyba powinnam napisać, że w niemieckich pociągach ludzie szczą w przedziałach, chociaż coś takiego widziałam raz w życiu, w końcu dlaczego nie uogólnić jednego przypadku na wszystkie inne 99% pociągów, którymi jechałam i w których nikt nie szczał. Koniec off-topu.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2014-08-23 o 18:28
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 18:15   #2082
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez queenie777 Pokaż wiadomość
Podobno najbardziej zapracowani ludzie znajdują czas na wszystko, a ci co nie wiedzą co z nim zrobić, czasu nie mają na nic. I coś w tym jest.

Nie trzeba brać udziału w wielkich akcjach charytatywnych żeby komuś pomóc, tak samo jak nie trzeba mieć dzieci by być gotowym na gesty życzliwości. Zadając Tobie to pytanie miałam na myśli właśnie takie małe rzeczy. Bo przelanie kasy na jakąś organizację może i jest pożytecznym gestem, ale to jednak poświęcony czas i zaangażowanie jest tym o co cię spytałam, a ty raczej nawet nie skumałaś o co chodzi- o miłe codzienne gesty życzliwości wobec ludzi, rodziny, pomoc, uśmiech, podanie ręki.
A niestety znam kobiety cierpiętnice które niby tak wszystko poświęcają, a poza sobą i dziećmi są po prostu złe dla innych, niemiłe, opryskliwe, nieuczynne bo myślą, że jak już wychowują dziecko to pełnią dla świata najważniejszą misję.

Także wiesz... Brak czasu to taki se argument....
Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość


Jesli chodzi o to co zrobilam. To czasowo nie moge ale finansowo wspieram organizacje dla dzieci i zwierzat. Oddaje wszystkie rzeczy dzieci i zabawki. A maja bardzo dobre. I wiele innych rzeczy codziennych. Jak np w warszawie przed lotniskiem oddalam swoje sniadanie bezdomnemu. A co Ty robisz?
absolutnie nie "sukmalam" o co ci chodzi


To jets prawda. Znam ludzi co nic nie robia a ciagle na nic nie maja czasu.

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Oje... Niezła wyobraźnia. Jeżdżę autobusami, pociągami i latam często, od lat, ale jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś przy mnie przewijał dzieci.

Bez fantazjowania, naprawdę.

.
ja nie raz przebeiralam w samolocie na siedzeniu ale nikt nie siedzial obok
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:22   #2083
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość

ja nie raz przebeiralam w samolocie na siedzeniu ale nikt nie siedzial obok
Poważnie? Tak wśród wszystkich tyłek dziecku obcierać?

No to gratuluję, jesteś odpowiednikiem tej pani sikającej w pociągu. Ale to nadal nie jest reguła, ani nawet nie "częsty wyjątek".
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:39   #2084
evelona
Przyczajenie
 
Avatar evelona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 23
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

http://kwejk.pl/galeria/2109474/0/rz...azda-mama.html
he he,dobrze im tak .ja z siebie nie dam zrobic niewolnika
evelona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 18:50   #2085
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez evelona Pokaż wiadomość
http://kwejk.pl/galeria/2109474/0/rz...azda-mama.html
he he,dobrze im tak .ja z siebie nie dam zrobic niewolnika
Odpowiedzi na komentarz "wniosek? lepiej nie mieć dzieci" mnie po prostu rozwalają... Czy to jest jakiś obowiązek, że na jakimś etapie życia trzeba się zdecydować na dziecko? Albo, że każdy powinien dzieci przynajmniej lubić?

Chociażby te komentarze na bzdurnym Kwejku pokazują, że to niechęć do dzieci i ich posiadania jest powszechnie dyskryminowana a nie na odwrót, co niektóre mamy próbują udowodnić
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 20:52   #2086
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Poważnie? Tak wśród wszystkich tyłek dziecku obcierać?

No to gratuluję, jesteś odpowiednikiem tej pani sikającej w pociągu. Ale to nadal nie jest reguła, ani nawet nie "częsty wyjątek".
lazienki w samolocie sa malutkie i przebranie tam wiekszego dziecka jest bardzo trudne do wykonania

wiesz moje dziecko nie sikalo po samolocie wszystko jest w pampersie. Zdolnosci juz mam takie w tym ze to praktycznie sekundy i nikt tylka dziecka nie ogladal. Jedyne co widzieli to moje plecy. Sama nie raz widzial jak ktos dziecko przebieral. Nic w tym dziwnego

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez evelona Pokaż wiadomość
http://kwejk.pl/galeria/2109474/0/rz...azda-mama.html
he he,dobrze im tak .ja z siebie nie dam zrobic niewolnika

tu tez cos w tym stylu

https://www.youtube.com/watch?v=HB3xM93rXbY

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Cytat:
Napisane przez evelona Pokaż wiadomość
http://kwejk.pl/galeria/2109474/0/rz...azda-mama.html
he he,dobrze im tak .ja z siebie nie dam zrobic niewolnika

tu tez cos w tym stylu

https://www.youtube.com/watch?v=HB3xM93rXbY
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2014-08-23 o 20:21
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 22:25   #2087
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Niezla antyreklama. Kto po takims czyms sie zdecyduje na dziecko? Powinni zapytac: bierzesz ta posade?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 15:04   #2088
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Poważnie? Tak wśród wszystkich tyłek dziecku obcierać?

No to gratuluję, jesteś odpowiednikiem tej pani sikającej w pociągu. Ale to nadal nie jest reguła, ani nawet nie "częsty wyjątek".
Kilka razy takie przebierające spotkałam w autobusie na przykład na tym stoliku, który czasami jest przy środkowym wyjściu. w pociągu też.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-24, 23:30   #2089
kotkusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 21
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

My też z TŻ-em nie planujemy dzieci.. z rodziną mam spokój,bo ona wie o mojej chorobie, gorzej ze znajomymi a szczególnie z jedną wścibską koleznaką, co ma już drugie dziecko w drodze. Do niej nawet nie dociera, że nie mogę mieć dzieci. Zwykle powtarza, że powinniśmy udać się do innego lekarza. Narazie te ataki odpieram. Nawet raz sie posunęłam do tego, że jakby mojemu przeszkadzało że nie moge mieć dzieci, to by ze mną nie był. Pewnie w końcu strace cierpliwość i powiem, że nie jej sprawa.

Rodzina tez meczy, kiedy ślub to im powiedziałam, że jak się nie uspokoją z tymi pytaniami to więcej ich nie odwiedzimy i narazie spokój ...
kotkusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-25, 07:05   #2090
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

kotkusia a ile masz lat?
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 07:50   #2091
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Kotkusia,powiedz,żeby się odwaliła,jeśli jest naprawdę upierdliwa:/
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 11:25   #2092
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Przez weekend byłam ze znajomymi i opiekowałam się trochę ich dzieciakami, powiem szczerze, że mimo że są fajne i niekłopotliwe, to z ulgą wróciłam do domu bez dzieci... Dziwi mnie, jak kogoś dziwi, że odczuwam zerowy instynkt macierzyński i te teksty: "No powiedz, nie chciałabyś takiej?" (kiedy trzymam na kolanach córeczkę znajomych). Wiem, że większość osób w moim wieku już zaczyna planować dzieciaki albo ma je w drodze, i przez to czasami się czuję dziwnie, bo mnie to zupełnie nie w głowie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 11:55   #2093
queenie777
Raczkowanie
 
Avatar queenie777
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Plewiska
Wiadomości: 191
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez evelona Pokaż wiadomość
http://kwejk.pl/galeria/2109474/0/rz...azda-mama.html
he he,dobrze im tak .ja z siebie nie dam zrobic niewolnika
A mnie z kolei przyprawiają o mdłości fotki ze strony mojej koleżanki. Gdyby wrzuciła taką jedną czy dwie to spoko, ale mam wrażenie, że ona nie robi nic tylko siedzi i wkleja foty pod tytułem: Matka, jedyna osoba, która potrafi w 10 minut wziąć prysznic, umalować się i jeszcze do tego karmić gromadę dzieci. Albo: Bycie mamą to praca na cały etat tylko szefa na rękach trzeba nosić. I mama: lekarz, żelazko, pralka i jadłodajnia w jednym. Bawi mnie to w takim sensie, że ona sama to wrzuca na swoją tablicę. Tak jakby chciała wszystkim pokazać jaka jest superbohaterska.
Zresztą tu https://www.facebook.com/mamusie?fref=photo jest tego pełno.... (profil jakieś supermamy czy coś)

@Kotkusia matko... To już nie dają spokoju nawet tym co nie mogą mieć dzieci? Dotychczas sądziłam, że jak znudzi mi się mówienie prawdy, że nie chcę mieć dzieci to będę mogła naściemiać, że jestem bezpłodna i się odczepią i jeszcze będą współczuć.

@invisible_01 Kiedyś kuzynka posadziła mi dzieciaka na kolanach i zadała identyczne pytanie. Od lat nie mamy kontaktu bo odpowiedziałam jej: Wolałabym ładniejsze
Nie zrobiłam tego specjalnie tylko na tak głupie pytanie akurat nasunęła mi się spontanicznie taka odpowiedź i pomyślałam dopiero jak powiedziałam.
__________________
Nie wolno mieć linka do bloga buuuu
queenie777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 12:32   #2094
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, jak kogoś dziwi, że odczuwam zerowy instynkt macierzyński i te teksty: "No powiedz, nie chciałabyś takiej?" (kiedy trzymam na kolanach córeczkę znajomych). Wiem, że większość osób w moim wieku już zaczyna planować dzieciaki albo ma je w drodze, i przez to czasami się czuję dziwnie, bo mnie to zupełnie nie w głowie.
mnie również to dziwi - obecnie poznaję narzeczoną dobrego kumpla, więc wychodzą różne tematy, dzieciowy nie jest wyjątkiem
wiem, że oboje chcą co najmniej trójkę, natomiast kiedy mnie zapytano o dzieci (w sumie czemu częściej pyta się o dzieci kobietę a nie faceta?), moja odpowiedź została skwitowana milczeniem, bo chyba spodziewano się każdej, tylko nie takiej na zasygnalizowanie, że z mężem poglądy mamy takie same, milcząco kiwnięto głową i temat się skończył.
Bezdzietność z wyboru nigdy chyba nie przestanie dziwić
Natomiast mam radochę widząc się od czasu do czasu z siostrzenicą męża, kupując jej jakieś rzeczy typu ubrania/zabawki i obserwując jak rośnie, ale nic poza tym

Cytat:
Napisane przez queenie777 Pokaż wiadomość
Wolałabym ładniejsze
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 12:48   #2095
viva
Zadomowienie
 
Avatar viva
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 953
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Ja wczesniej nie przepadałam za dziećmi, ale tak naprawdę ignorowałam je. Ale pewnego razu wkręciłam sobie, że jestem w ciąży i poczułam realne zagrożenie z "ich" strony i od tej pory żywię do wszelkich dzieci negatywne uczucia :P ostatnio pracowałam w sklepie z dziecięcymi ubrankami, więc siłą rzeczy musiałam nauczyć się je ignorować, ale doszłam do wniosku, że w sumie jeszcze gorsi od dzieci są (często, nie zawsze) ich rodzice. Czasem aż nachodzi mnie ochota na dziecko, po to by pokazać wszystkim w końcu jak wychowywać dzieciaka :P taka jestem mądra hehe
__________________
Najpiękniejsza we wsi.
viva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 13:42   #2096
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez kotkusia Pokaż wiadomość
My też z TŻ-em nie planujemy dzieci.. z rodziną mam spokój,bo ona wie o mojej chorobie, gorzej ze znajomymi a szczególnie z jedną wścibską koleznaką, co ma już drugie dziecko w drodze. Do niej nawet nie dociera, że nie mogę mieć dzieci. Zwykle powtarza, że powinniśmy udać się do innego lekarza. Narazie te ataki odpieram. Nawet raz sie posunęłam do tego, że jakby mojemu przeszkadzało że nie moge mieć dzieci, to by ze mną nie był. Pewnie w końcu strace cierpliwość i powiem, że nie jej sprawa.
Dziwię Ci się, że jeszcze cierpliwości nie straciłaś.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez queenie777 Pokaż wiadomość
@invisible_01 Kiedyś kuzynka posadziła mi dzieciaka na kolanach i zadała identyczne pytanie. Od lat nie mamy kontaktu bo odpowiedziałam jej: Wolałabym ładniejsze
Nie zrobiłam tego specjalnie tylko na tak głupie pytanie akurat nasunęła mi się spontanicznie taka odpowiedź i pomyślałam dopiero jak powiedziałam.
Nieźle jej pocisnęłaś. Następnym razem piętnaście razy się zastanowi zadając tak głupie pytanie.
Oczami wyobraźni widzę jak by mnie moja największa prześladowczyni rozniosła za taki tekst. Albo "wolałabym mądrzejsze". Naprawdę dobre.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 14:27   #2097
empress83
Raczkowanie
 
Avatar empress83
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 221
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
tyle. nie mam ochoty by sie wysilac by tobie pomuc.
Chodz juz w niejedym wydazeniu bralam udzial by wspomagac rozne fundacje.
pomóc piszę się przez O z kreską a nie U, a wydarzenie przez RZ a nie Ż..

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość

ja nie raz przebeiralam w samolocie na siedzeniu ale nikt nie siedzial obok
To jest obrzydliwe.... i śmierdzi.. i czy ktoś siedzi obok czy nie to 2 czy 3 fotele dalej też czuć... makabra.

Cytat:
Napisane przez kotkusia Pokaż wiadomość
My też z TŻ-em nie planujemy dzieci.. z rodziną mam spokój,bo ona wie o mojej chorobie, gorzej ze znajomymi a szczególnie z jedną wścibską koleznaką, co ma już drugie dziecko w drodze. Do niej nawet nie dociera, że nie mogę mieć dzieci. Zwykle powtarza, że powinniśmy udać się do innego lekarza. Narazie te ataki odpieram. Nawet raz sie posunęłam do tego, że jakby mojemu przeszkadzało że nie moge mieć dzieci, to by ze mną nie był. Pewnie w końcu strace cierpliwość i powiem, że nie jej sprawa.
.
Dziwię się, że już nie straciłaś cierpliwości... W takim przypadku twoja znajoma jest nie tylko niemiła... Nie przejmuj się i następnym razem nie tłumacz się tylko jej odpowiedz że chyba już rozmawiałyście na ten temat, a jak potrzebuje ciągle tej samej odpowiedzi to nagrasz jej na dyktafon, będzie sobie odtwarzać...

Cytat:
Napisane przez queenie777 Pokaż wiadomość
@invisible_01 Kiedyś kuzynka posadziła mi dzieciaka na kolanach i zadała identyczne pytanie. Od lat nie mamy kontaktu bo odpowiedziałam jej: Wolałabym ładniejsze
Tekst roku

Dobrze, że ja nie mam ze znajomymi jakiegoś kłopotu. Wiedzą, że dzieci nie chcę mieć, większość też nie chce... a wyjątki, które chcą akceptują tą kwestię i tyle w temacie. Natomiast znajome, które maja dzieci nie zadręczają opowieściami o nich.... co najśmieszniejsze dzieci do mnie ciągną i lubią ze mną przebywać.
Ja nie mam nic do dzieci, które są modre, inteligentne i dobrze wychowane.... ale nie trawię tych co są rozwydrzone i wchodzą wszystkim "na głowę". Ale tak czy siak nie uważam, że każda kobieta musi mieć instynkt macierzyński i musi być to jej głównym celem.

Edytowane przez empress83
Czas edycji: 2014-08-25 o 14:28
empress83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 17:27   #2098
queenie777
Raczkowanie
 
Avatar queenie777
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Plewiska
Wiadomości: 191
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez empress83 Pokaż wiadomość


Dobrze, że ja nie mam ze znajomymi jakiegoś kłopotu. Wiedzą, że dzieci nie chcę mieć, większość też nie chce... a wyjątki, które chcą akceptują tą kwestię i tyle w temacie. Natomiast znajome, które maja dzieci nie zadręczają opowieściami o nich.... co najśmieszniejsze dzieci do mnie ciągną i lubią ze mną przebywać.
Ja nie mam nic do dzieci, które są modre, inteligentne i dobrze wychowane.... ale nie trawię tych co są rozwydrzone i wchodzą wszystkim "na głowę". Ale tak czy siak nie uważam, że każda kobieta musi mieć instynkt macierzyński i musi być to jej głównym celem.
Dokładnie- też jakoś znoszę towarzystwo dzieci ułożonych. Choć większość znanych mi matek sądzi, że jak je widzę to wieszam czosnek na szyi żeby je odpędzić. Prawda jest taka, że nie każde dziecko drażni i nie jest tak, że my bezdzietne (pozwolę sobie uogólnić bo sądzę, że tak jest) zjadamy dzieci na śniadanie. Były, są i będą. My też nimi byłyśmy. Tyle, że teraz kobiety tak epatują tym macierzyństwem, wciskają innym dzieci, uzurpują sobie prawo do całej przestrzeni bez oglądania się na innych tak jakby konieczne było żeby wszyscy wąchali gówna ich maluchów czy oglądali ulewające się mleko.I chyba to jest najgorsze- to wciskanie, epatowanie i namawianie. Tak jakbyśmy były jakieś niepełnosprawne umysłowo i nie umiały podjąć decyzji dotyczącej naszego życia. Te teksty: zmieni ci się.... Do 30tki to naprawdę nie na miejscu.

A co do instynktu- dzisiaj koleżanka mnie zaskoczyła (matka 10latki). Aż mnie zatkało bo ona raczej zapatrzona jest w małą i stawia ją nawet przed mężem. Mówi coś do mnie, że ooo ciąża jeszcze przede mną. Na co ja jej, że cóż- raczej nie spodziewałabym się tego, że nie chcę itd. A ona mi, że ona to rozumie i że uważa, że bez dziecka można być szczęśliwym, a może nawet szczęśliwszym niż z dzieckiem. I ona nic do tego nie ma. No padłam- ostatnia osoba po której spodziewałabym się takiego tekstu
__________________
Nie wolno mieć linka do bloga buuuu
queenie777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 22:12   #2099
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Cytat:
Napisane przez empress83 Pokaż wiadomość

Tekst roku
Raczej chamstwo roku. I autorkę tekstu usprawiedliwia tylko to, że powiedziała to bezmyślnie.
Gdyby o którejs z Was komus się coś takiego wymsknęło, to byłoby miło?
Stoicie sobie z partnerem, który mówi do samotnego kolegi "no powiedz, nie chciałbyś takiej partnerki" a on odpowiada "wolałbym ładniejszą/mądrzejszą".
faktycznie hasło roku

Pomyslec sobie można wszystko, ale ten sławny, odmieniany tu przez wszytskie przypadki takt i dobre wychowanie nie powinny pozwolić wszytskiego powiedzieć. A także smiac się z tego, że ktoś jednak posunął się za daleko.
nie, nie wychowuję Was. Po prostu przypominam, że takt i dobre wychowanie obowiązuje. Obie strony.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-25, 23:56   #2100
hania207
Zakorzenienie
 
Avatar hania207
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6 465
Dot.: Bezdzietne z wyboru / Nie chcę mieć dzieci cz II

Przeglądam poczekalnie i kogo widze pffe komentującą i krytykującą nowopowstały wątek mam majowych

to tak apropo tego, że tylko mamusie wtryniają sie w Wasz wątek, a Wy absolutnie nie interesujecie sie podforum "Mama z klasą"
__________________





hania207 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-30 08:12:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.