Kształt twarzy i jej korekcja - jaki mam kształt twarzy - zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-30, 17:45   #61
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
ojej, a ja wkleilam swoja gebe, czyli zasmiecilam watek? przepraszam.. ale femme z tego co zrozumialam zgodzila sie oficjalnie na wklejanie lic...

Chyba na opak to zrozumiałaś! Ja nie widziałam sensu wklejania tutaj swojego zdjęcia. To uznałam to za niepotrzebene zawracanie głowy.

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
PS Jesli chcecie wklejac swoje buzki to wklejajcie w zwiazanych wlosach, bez grzywki, bez makijazu... Bedzie latwiej i bardziej prawdopodobniej je ocenic, zaanalizowac.
I wszystko jasne
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:47   #62
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Pomadka, okragla, tak! Czekaj no, ja mam super opisy do wklejenia, ale nie moge sie zebrac, bo jeszcze musze ksiazke obfotografowac, ale jak to juz zrobie to wkleje, tylko, ze mnie czas pogania, zaraz znowu do robotki wychodze i nie wiem czy wieczorem bede miala na to sile, ale w kazdym badz razie, niedlugo wkleje super opisy jak korygowac poszczegolne ksztalty twarzy!
Cierpliwosci kochane Towarzyszki...
Femme oczywiście, ze zaczekam. Nie modelowałam twarzy przez 25 lat to nawet tydzień wytrzymam
Z góry dzięki za wskazóweczki i rysuneczki.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:49   #63
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Cytat:
Napisane przez agabil1
vanilla zajrzyj do wątku o oczach i będzie wszystko jasne
ja tak zrozumialam, ze w oczach mialysmy nie wklejac ale i tak dziewczyny wklejaly, a tutaj ze mozemy wklejac
pomadka, sorry za nadinterpretacje
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 17:56   #64
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
ja tak zrozumialam, ze w oczach mialysmy nie wklejac ale i tak dziewczyny wklejaly, a tutaj ze mozemy wklejac
pomadka, sorry za nadinterpretacje
OK. nic się nie stało.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 18:23   #65
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
ech, mam typowo slowianska twarz chyba, nie wiem, czy sie cieszyc, czy rozpaczac czasem ludzie pytaja czy jestem polka/ rosjanka zanim otworze usta
wlasnie mnie tez zawsze za granice za rosjanke biora czy ja mam taka typowo ruska gebe bo raczej wydawalo mi sie ze rosjanki to gownie blondyny!?

A podobno poznaja slowianki po tym ze maja wysoko osadzone kosci policzkowe
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 18:43   #66
suzitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 65
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

to moze teraz mi powiecie jaki mam ksztalt twarzy nieraz juz probowalam go okreslic ale sie nie udalo zdjecia sa sprzed 2 lat prawie ale ksztalt twarzy sie nie zmienil
suzitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 18:47   #67
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

dość okrągła ze szpiczasta brodą czyli serducho (trójkąt) czy naprawdę trudno samemu to zobaczyć? Zresztą Femme prosiła
Cytat:
Jesli chcecie wklejac swoje buzki to wklejajcie w zwiazanych wlosach, bez grzywki, bez makijazu...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 19:16   #68
gosiqa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 593
GG do gosiqa
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Tzw. trójkątna, a tak na marginesie: to zdjęcie nad jeziorem jak się ma do wątku???? Tam ledwie włosy widać!!!!!
Miały być zdjęcia twarzy w dodatku odsłoniętej!!!!!!!!
gosiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 20:53   #69
suzitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 65
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

za maly format przed zmniejszeniem bylo widac dosc wyraznie dzieki za pomoc zdjec lepszych nie posiadam
suzitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 20:55   #70
suzitka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: gdansk
Wiadomości: 65
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

zreszta tak myslalam ze trojkat ale mamuska mowila ze owal tak samo wiekszosc mojej rodzinki jeszcze raz goraco dziekuje
suzitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 00:52   #71
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

nieno tutaj calkowicie zaslonilas boki twarzy, nic nie zobaczymy....:|


bo nawet jesli na zdjeciu broda jest leciutko podchodzaca pod twarz trojkatna, to moze sie okazac nawet ze twarz jest okragla, [i bardziej bym przy tym obstawala ] badz tez owalna, bo kwadrat to tutaj wkluczyc mozna, chyba....
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-01, 09:37   #72
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Cytat:
Napisane przez silva
Dziewczyny napiszecie mi jaki ja mam kształt?bo nie wiem tak jakos mi zaden nie pasuje ,slyszalam nawet ze mma prostokątna ale jakos nie wydaje mi sie ,mam wrazenie ze mam okrągłą,na zdjeciu mam rozpuszczone włosy ale troszke jest twarz okrąglejsza.I nakładam róż na kości policzkowe bo mam dość widoczne.Pozr
wydaje mi sie ze okragla
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 09:55   #73
FEMME_BANALE
Wtajemniczenie
 
Avatar FEMME_BANALE
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 2 418
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Dziewczyny!

Kurcze Felek, zeby wszystko bylo jasne, jeszcze raz wyloze kawe na lawe, chcociaz juz pare razy o tym pisalam...
Mozna wklejac zdjecia do analizy, ku pomocy dydaktycznej, do rozszyfrowania, ale takie o jakie juz prosilam: wyrazne, duze, bez makijazu, oko z rzutu bocznego bardzo konieczne, twarz ze zwiazanymi do tylu wlosami, tez bez makijazu. Profil tez przydatny. Po takich zdjeciach mozna cokolwiek powiedziec.
Jesli takowych nie macie, bo - nie dysponujecie aparatem cyfrowym, nie macie ich w swoich zbiorach, nie chcecie pokazac sie bez makijazu - to odpusccie sobie i nie wklejajcie zdjec w makijazach, twarz przykryta wlosami itp. bo one bardzo przeklamuja, zwyczajnie nie bede, nie bedziemy takich zdjec analizowac...
No ja nie wiem, czy Wy w ogole tego watku nie czytacie, czy ja tak zagmatwanie pisze?...
__________________

"I DON'T NEED ALL YOUR TREASURES
I WANT TO BURRY ALL MY PRIDE
IT'S A PRECIOUS GIFT IT'S FREEDOM" houk
FEMME_BANALE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:06   #74
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Cytat:
Napisane przez FEMME_BANALE
Dziewczyny!

Kurcze Felek, zeby wszystko bylo jasne, jeszcze raz wyloze kawe na lawe, chcociaz juz pare razy o tym pisalam...
Mozna wklejac zdjecia do analizy, ku pomocy dydaktycznej, do rozszyfrowania, ale takie o jakie juz prosilam: wyrazne, duze, bez makijazu, oko z rzutu bocznego bardzo konieczne, twarz ze zwiazanymi do tylu wlosami, tez bez makijazu. Profil tez przydatny. Po takich zdjeciach mozna cokolwiek powiedziec.
Jesli takowych nie macie, bo - nie dysponujecie aparatem cyfrowym, nie macie ich w swoich zbiorach, nie chcecie pokazac sie bez makijazu - to odpusccie sobie i nie wklejajcie zdjec w makijazach, twarz przykryta wlosami itp. bo one bardzo przeklamuja, zwyczajnie nie bede, nie bedziemy takich zdjec analizowac...
No ja nie wiem, czy Wy w ogole tego watku nie czytacie, czy ja tak zagmatwanie pisze?...
Femme wybacz, ale nie mogłam się oprzeć i musiałam wytuszować na czerwono Twoje prośby!
A śmiać mi się tez chce z bezsilności
Przepraszam, nie moge się powstrzymać...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:38   #75
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Cool Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

ja zacznę od proporcji twarzy, (rysunek) właściwych dla twarzy idealnej - owalnej.

broda do nosa = nos do nasady czoła = czoło do nasady włosów

twarz jest najszersza w miejscu kości policzkowych, broda i czoło z łagodnymi łukami

na rysunku jest jeszcze proporcja idealnie rozstawionych oczu (tzn nie blisko i nie daleko) i linie do regulacji długości brwi.
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:42   #76
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Cool Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

twarz pociągła
mamy wrażenie, że jest za wąska w stosunku do długości

róż nakładamy praktycznie poziomo, dodatkowo możemy rozjaśnić pas przebiegający przez oczy oraz przyciemnić górę i zewnętrzne części czoła oraz kości żuchwy
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:44   #77
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Cool Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

twarz kwadratowa
jest praktycznie tej samej szerokości co długości, broda słabo zarysowana, szerokość kości żuchwy, kości policzkowych i czoła jednakowa lub bardzo zbliżona,

róż do górnej krawędzi ucha, przyciemniamy boki żuchwy i boki czoła,
rozjaśnić możemy pas przebiegajacy przez środek czoła, noz i brodę.

twarz prostokątna
jest zdecydowanie dłuższa niż szersza ale pozostały opis jak u kwadratowej

róż nakładamy w kierunku do środka ucha,
przyciemniamy jak kwadrat
rozjaśnić możemy pas oczny
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:48   #78
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Cool Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

twarz okrągła
(czyli zbliżona do koła szerokość prawie równa długości, łagodne zaokrąglenia czoła i żuchwy, słabo zarysowana broda

róż do środka ucha
przyciemniamy boki twarzy - czoła, kości policzkowe i żuchwę
możemy rozjaśnić pas przez środek czoła, nos i brodę
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 12:52   #79
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Cool Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

twarz trójkątna
czyli najszersza w rejonie kości policzkowych - żuchwa układa się w kształt trójkąta, broda ostro zarysowana, czoło węższe od kości policzkowych

na rysunku jest twarz sercowata, gdzie najszerszą częścią twarzy jest czoło

korekta trójkąta - przyciemniamy boki kości policzkowych (przy uszach) oraz bródkę
róż nakładamy do środka ucha
rozjaśniamy boki żuchwy

przy twarzy sercowatej dodatkowo korygujemy kształt czoła przyciemniając boki
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-01, 12:54   #80
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Cool Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

twarz owalna

korygujemy nakładając róż na kości policzkowe, do środku lub góry ucha
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 13:01   #81
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Cool Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

i jeszcze jeden obrazek - zbiorczy
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 21:50   #82
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja. SZybki kurs makijażu twarzy

Szybki kurs makijażu twarzy. Od korektora, przez podkład, poprzez puder po róż.
Kurcze pomyliłam wątki Sorki

Makijaż twarzy ma przede wszystkim na celu zamodelowanie kształtu twojej buzi. Podejrzewam, że twoja twarz nie jest idealnie owalna, lecz lekko kwadratowa lub okrągła. Taka twarz jest najszersza w okolicy kości policzkowych lub żuchwy, czoło dość niskie, podbródek pełny i zaokrąglony. Długość twarzy prawie taka sama jak szerokość. Potrzebny tu retusz.

Ogólna zasada modelowania twarzy jest dość prosta - wszystko polega na grze światła i cieni. Te miejsca które chcesz uwydatnić rozjaśniasz, natomiast miejsca, które chcesz ukryć - przyciemniasz. Rozjaśniasz wiec środek twarzy, a przyciemniasz boki. Oczywiście rezultat końcowy zależy od twojej inwencji i poświęconego czasu. Pamiętaj, że nakładając makijaż nigdy nie wolno się spieszyć!

Do wymodelowania twarzy na pewno będziesz potrzebowała więcej kosmetyków, masz zazwyczaj więcej do ukrycia niż zwykła kobieta. O bardzo dokładnym usunięciu włosków przed rozpoczęciem makijażu nie muszę Ci chyba przypominać. Powinnaś też dokładnie oczyszcić twarz.

Przed rozpoczęciem musisz przygotować sobie odpowiednie kosmetyki. Potrzebne są ci podkłady i pudry w różnych odcieniach. Najlepiej zaopatrz się w puder odpowiadający kolorem twojej cerze, puder o odcień jaśniejszy i puder o kilka odcieni ciemniejszy. Przyda się także róż w naturalnym, dość intensywnym, byle nie zbyt jaskrawym, kolorze. Polecam róż prasowany. Przyda się także korektor o kolorze idealnie dobranym do koloru twojej skóry oraz ewentualnie o kolorze zielonkawym.

Kolejność jest następująca: najpierw używasz korektora, potem kładziesz podkład, potem puder, a na końcu róż.

Z korektora korzystasz w celu pokrycia wszelkich przebarwień i niedoskonałości skóry. Jasny korektor możesz także wykorzystać aby ukryć zaciemnienia pod oczami. Tutaj uważaj, bo masz duży obszar który trzeba pokryć równomiernie. Korektor zielony służy do maskowania czerwonych plamek, np. pękniętych naczynek na skórze.

Modelowanie korektorem. Korektor może zostać wykorzystany do modelowania twarzy. Jest to bardzo wygodny sposób, zwłaszcza dla nas – zazwyczaj mamy naprawdę dużo do poprawienia. Oczywiście potrzebujemy korektory w różnych odcieniach. Nakładamy warstwę korektora, a następnie odpowiednio cieniujemy tak, aby nie było ostrych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami.

Gdy skończysz z korektorem, nakładasz podkład (określany także jako fluid, make-up, foundation, fond de teint). Dobry podkład ma także na celu ukrycie niedoskonałości cery, jednak sam powinien być niewidoczny. Dlatego warto podstawowy podkład dokładnie dobrać do koloru skóry. Ewentualnie podkład może być nieco jaśniejszy niż skóra. Wklepuj go delikatnie, zwłaszcza w okolicy skrzydełek nosa i czubków ust, żeby nie utworzyły się tam grudki. Nie zapomnij zetrzeć go dokładnie na granicy twarzy i szyi. Musisz go naprawdę dokładnie rozprowadzić. Jeśli po naniesieniu podkładu zobaczysz jakieś krostki, ponownie zastosuj korektor.

Następnie nakładasz puder. Puder najwygodniej nakłada się dużym pędzlem. Nawet gdy używasz puder w kamieniu, gorąco polecam pędzel, bo ładnie rozprowadza. Jeśli chodzi o puder sypki, duży pędzel jest jeszcze bardziej wskazany. Po nabraniu pudru dobrze jest strząsnąć jego nadmiar (do sitka), żeby nie położyć go zbyt dużo na twarz. Nakładamy go przeciągając pędzlem od środka twarzy na zewnątrz. Uważajmy żeby nie przesadzić, bo puder może osadzać się w fałdkach skóry uwypuklając nawet małe zmarszczki. Zamiast pudru sypkiego można równie dobrze stosować puder w kulkach lub puder sprasowany.

Modelowanie pudrem. Oczywiście potrzebne będą pudry w różnych odcieniach. Nałóż najpierw kosmetyki jaśniejsze w miejscach które chcesz podkreślić. Będą to zazwyczaj górne części policzków, okolice pod oczami, nos i środek czoła, czasami czubek podbródka. W dużej mierze zależy to od kształtu twojej twarzy. Ciemniejszych kosmetyków używasz w miejscach które chcesz ukryć. Zazwyczaj będą to dolne i tylne części policzków, boki podbródka i boki czoła. Możesz też w ten sposób poeksperymentować z uwypukleniem kości policzkowych. Należy jednak uważać żeby nie przesadzać z pudrem ciemniejszym, bo uwypukla zmarszczki.

Jeśli nie mamy kilku odcieni pudru, modelowanie można z powodzeniem wykonać także ciemnym różem.

Dobrze się też sprawdza puder rozświetlający, taki ze świecącymi drobinkami. Puder taki potrafi ukryć zmarszczki, a ponadto ładnie rozjaśnia cerę. Nałóż go tuż przy skroniach oraz na kościach policzkowych.

Róż nakładasz na końcu. Ma on ożywić koloryt twojej cery oraz uwydatnić owal jaki ma mieć twoja twarz. To etap ostatni, ale niezwykle istotny, bo właśnie róż ma olbrzymie znaczenie dla uzyskanego efektu jakim jest kształt twojej twarzy. Róż nałóż delikatnie szerokim pędzlem w okolicach kości policzkowych, przeciągając ku górnym koniuszkom uszu. Można także położyć róż w okolicach łuków brwiowych. Te miejsca na które położysz róż zostaną bardziej wyeksponowane. Uważaj żeby nigdzie nie zrobić smug. Nie używaj róży zbyt jaskrawych, bo nie nadają się do modelowania.

Mocny makijaż może wydawać się sztuczny. Uważajcie, więc żeby nie przedobrzyć. Z drugiej jednak strony ostre kontrasty ukrywają niedociągnięcia natury.


Żrodło - Internet
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (28,7 KB, 1273 załadowań)
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 21:52   #83
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja. Tricki w makijażu

Tricki w makijażu.
Pomyliłam wątek przepraszam Was.

Cienie nakładaj palcami
Zwłaszcza gdy chcesz mieć na powiece kilka ich kolorów. Dzięki temu barwy będą łączyć się ze sobą bez wyraźnych konturów.

Biała baza ukryje bruzdy
Te na lini od nosa do ust rzucają się w oczy i trudno je ukryć pod warstwą podkładu i pudru. Ale staną się niewidoczne, gdy przed zrobieniem makijażu rozprowadzisz na nich odrobinę białej bazy.

Tusz rozprowadzaj zygzakiem
To doskonały sposób, by uniknąć grudek. Zaczynaj zawsze od górnych rzęs i rób to od nasady po końcówki. Po kilku pociągnięciach na włoskach jednego oka przechodź do drugiego. Przemiennie malowane rzęsy nie rozmażą się.

Mieszanka podkładu i kremu świetnie tuszuje zmarszczki
Zwykły podkład często je uwydatnia. Dlatego dojrzałe panie powinny używać podkładów liftingujących. Jeśli nie masz takiego, możesz zwykły fluid wymieszać z kremem ujędrniającym (w proporcji 1:1) i rozprowadzić na twarzy oraz szyi.

Korektor jest bardziej skuteczny, gdy się go nakłada pędzelkiem
Tylko wtedy kosmetyk ten dobrze "wtopi" się w skórę, bo nałożona zostanie jego cienka warstwa. Dzięki temu idealnie spełni swoje zadanie, tuszując wszelkie niedoskonałości. Przy apIikatorze nie byłoby to możliwe, gdyż z reguły nakładamy zbyt dużo kosmetyku.

Podkład nanoś zawsze palcami
W ten właśnie sposób postępuje większość wizażystów, mimo że istnieją do tego specjalne gąbeczki. Dlaczego tak robią? W kontakcie ze skórą preparat szybko nabiera temperatury ciała; w związku z tym lepiej się wchłania i jest mniej podatny na ścieranie. Poza tym palcami rozprowadzisz go najdokładniej.

Zielony korektor zatuszuje sińce
By się ich pozbyć, wystarczy przed nałożeniem podkładu pokryć je cieniutką warstwą zielonej bazy lub korektora w sztyfcie.

Róż ożywia i rozjaśnia zmęczoną twarz
Nanieś go szerokim pędzlem wzdłuż kości policzkowych, a cera szybko odzyska młodzieńczy blask. Ważne jest też, by jego odcień dobrać do swojej karnacji.

Szminkę rozprowadzaj pędzelkiem
Zajmie ci to więcej czasu, ale makijaż będzie dokładniejszy i trwal- szy. Pomadkę nanoś zawsze od zewnętrznych kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. W ten spo- sób unikniesz gromadzenia się nadmiaru szminki w kącikach.

Lód działa znieczulająco
Jeśli w ostatniej chwili musisz poprawić linię łuków brwiowych, najpierw przetrzyj je kostką lodu. Przekonasz się, że wyrywanie włosków okaże się znacznie mniej bolesne, a skóra nie będzie po nim mocno zaczerwieniona. Lód bowiem "zamrozi" naskórek i receptory bólu.

Cienie subtelnie podkreślą brwi
Szczególnie te w odcieniu brązu (idealne dla brunetek) czy szarości (wprost stworzone dla blondynek). Brwi pomalowane nimi będą wy-glądały dużo naturalniej niż pociągnięte kredką, zwłaszcza czarną, która wyostrza rysy. Cienie najlepiej nanosić cienkim pędzelkiem z krótkim, sztywnym włosem.

Brwi wygładź spiralką maskary
Niesforne włoski możesz wymodelować specjalnym żelem lub odżywką do rzęs. Ale jeśli nie masz pod ręką takich kosmetyków, posłuż się czystą spiralką od zużytej już maskary. Nanieś na nią odrobinę żelu do włosów i przeczesz nią delikatnie brwi.

Kredka przedłuża żywot cieni
Jeśli zależy ci na tym, by makijaż oczu był wyjątkowo trwały, a cienie nie wałkowały się w załamaniu powieki - najpierw pomaluj powieki miękką kredką. Dopiero potem nałóż cienie. Podwinny być w kolorze podobnym do kredki. Ten sposób ma jeszcze jedną zaletę: spojrzenie zyskuje głębię.

Kreski optycznie oddalają oczy
Gdy są one osadzone zbyt blisko siebie, zrezygnuj z klasycznego malowania powiek eyelinerem. Kreseczki tuż przy linii rzęs pociągnij dopiero od połowy powieki (do zewnętrznego kącika), a oczy optycznie oddalą się od siebie.

Tonik świetnie konserwuje tusz
Maskara znacznie dłużej zachowa świeżość, gdy jej szczoteczkę od czasu do czasu będziesz przemywać tonikiem. Wtedy tusz nie będzie się na niej gromadził, maskara nie poskleja rzęs ani nie pozostawi brzydkich grudek.

Konturówka powiększa usta
Jeśli twoje wargi są małe i wąskie, to zanim sięgniesz po pomadkę, obrysuj je konturówką. Oba te kosmetyki muszą być w tym samym odcieniu, inaczej makijaż nie będzie wyglądał naturalnie. Wybieraj barwy pastelowe lub nasycone, ale raczej niezbyt jaskrawe. Kreskę ciągnij od kącików ust i kieruj się ku ich środkowi. Konturówką możesz też pomalować całe wargi, bo to świetna baza pod pomadkę. Utrwali ją tak, że nie zostawi ona śladów, np. na kieliszku.

Puder brązujący wyszczupli buzię
Gdy narzekasz na zbyt pulchną twarz, pomoże ci puder brązujący. Najpierw, tak jak zwykle, rozprowadź podkład, a potem - wzdłuż kości policzkowych aż do skroni - puder brązujący. Zrób to szerokim, miękkim pędzlem. Na pas T, czyli czoło, nos i brodę, możesz nałożyć puder jaśniejszy. Tak umalowana buzia będzie wyglądała subtelniej.

Tusz lub eyeliner zagęści rzęsy
Jeśli natura obdarzyła cię rzadkimi rzęsami, wybieraj maskary w odcieniu fioletu lub szarości, najlepiej z lekkim perłowym połyskiem. Opalizujące drobinki sprawią, że rzęsy wydadzą się znacznie gęstsze. Pomiędzy nimi możesz też narysować eyelinerem maleńkie kropeczki, a potem rzęsy pomalować tuszem. Będą wyglądały naprawdę imponująco.

Na nawilżonej twarzy makijaż trzyma się dłużej
Zanim więc nałożysz krem i podkład, spryskaj buzię wodą mineralną w sprayu (później osusz chusteczką higieniczną). Ona najszybciej doda skórze wilgoci.

Cień zastąpi szminkę
Gdy usta przypudrujesz, a potem pokryjesz różowym cieniem do powiek i nałożysz warstwę transparentnego błyszczyku, makijaż przetrwa wiele godzin i nie będziesz potrzebowała pomadki.

Znalezione w sieci.

__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 21:54   #84
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja. Zanim zaczniesz makijaż

Zanim zaczniesz makijaż 10 porad Toma Pecheux, wizażysty Shiseido.
1 – Brwi

Tom Pecheux twierdzi, że w kobiecym wyglądzie piękna linia brwi jest tak ważna jak manicure.

Idealne brwi powinny być wyrównane u dołu, każdy włosek należy wyrywać ku górze. Jeżeli włoski wyrywa się do dołu to istnieje ryzyko, że w wieku około 60 lat kobieta będzie miała brzydko opadający łuk brwiowy.

2 - Masaż twarzy

Makijażysta Shiseido nigdy nie zaczyna makijażu, jeżeli wcześniej chociażby przez minutę nie masuje twarzy modelki.

„Bardzo ważna jest dobra cyrkulacja krwi. Podkład nakładany palcami na rozgrzaną skórę lepiej się rozprowadza i daje wspaniały transparentny efekt” - twierdzi Pecheux.

3 - Kamuflaż

Na niedoskonałości twarzy przed użyciem podkładu należy nałożyć korektor. Jeżeli korektor położy się na podkład, powstaną brzydkie ciemne plamki.

4 - Mniej znaczy więcej!

„Zawsze twierdzę, że każda kobieta malując się powinna stosować się do zasady jaka obowiązuje w czasie kosztowania kawioru: ostrożnie!” – mówi Pecheux. „Im makijaż jest lżejszy, tym jest właściwszy. Jeżeli ktoś przyjrzawszy się kobiecie, którą wcześniej malowałem powie – „Jaka ona piękna!” - to będzie dla mnie najwspanialszy komplement, ponieważ makijaż został idealnie dopasowany do jej twarzy i stał się niemal przezroczysty” – tłumaczy Pechoux.

5 -Cudowny kosmetyk

Luminizing Color Powder to ulubiony produkt Shiseido Toma Pechoux. W jego skład wchodzą trzy kompaktowe pudry, które stosowane razem rozświetlają skórę, a pojedynczo „rzeźbią” rysy twarzy. Luminizing Color Powder rozjaśnia cerę i eliminuje połysk spowodowany używaniem kremów nawilżających.

6 – Szminka

Pecheux często ostrożnie używa niewielkich ilości szminki do nadawania twarzy naturalnych rumieńców.

„Dzisiejsze produkty do makijażu pielęgnują skórę - nawilżają ją, ujędrniają, dostarczają witamin. Ja jednak uważam, że najważniejszym celem makijażu jest czynienie kobiety jeszcze piękniejszą” - twierdzi Pecheux.

7 - Podkręcone rzęsy - zalotka

Zalotka „otwiera” oczy, powiększa je i powoduje, że stają się one bardziej interesujące. Po jej zastosowaniu wizażysta Shiseido używa tuszu, który utrwala efekt podkręconych rzęs.

8 - Sztuka tuszowania rzęs

Aby uniknąć "efektu pajęczyny", należy zacząć od tuszowania nasady dolnych rzęs. Pociągnięcia szczoteczką powinny być krótkie i kończyć się przed końcem rzęs. Taki makijaż rzęs daje czarną linię akcentującą oczy i nie obciąża ich.

„Przez wiele sezonów mój makijaż koncentrował się na ustach i jasnych, żywych kolorach kosmetyków. Teraz kreując nowy makijaż postanowiłem obrać odmienny kierunek – skoncentrowałem się na czerni i na oczach. Czasem lubię makijaż, który ma wyraźne, zdecydowane granice” – mówi Pecheux.

9 - Na plaży

Tom Pechoux radzi aby przed wyjściem na plażę używać dobrej wodoodpornej maskary, która nie rozmaże się nawet po godzinie spędzonej na pływaniu w basenie.

Pecheux kładzie także na policzki puder brązujący dający „żarzący się”, jak lubi podkreślać, wygląd.

10 - Następnego dnia...

Aby wyglądać dobrze po nieprzespanej nocy należy położyć na powieki herbatę (wcześniej namoczoną i przez kilkanaście minut przechowywaną w lodówce).

Opracowano na podstawie moda.com.pl

__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 22:04   #85
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Cool Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja. Czarodziejska moc różu.

Delikatna jak mgiełka smuga różu ożywia twarz, odmładza ją i modeluje. Nakładanie tego kosmetyku wymaga dużej precyzji. Położony niestarannie lub grubo, wygląda groteskowo. Uwzględniając cechy swego wyglądu, wybierzmy dla siebie odpowiednią technikę rozprowadzania różu.

</B></STRONG></B>Do wyboru mamy róż prasowany, w postaci kremu i sztyftu. Dla osób początkujących najodpowiedniejszy jest pierwszy z wymienionych. Dwa pozostałe szybciej wsiąkają w cerę i nieco trudniej je skorygować. Nanosi się je miękką gąbeczką lub palcami. Róż prasowany - pędzlem. Warto uwzględnić rodzaj cery - przy suchej i z widocznymi zmarszczkami, korzystniej jest stosować róż w kremie lub w sztyfcie.

Kosmetyk może być matowy lub delikatnie połyskujący, a nawet mieniący się - dobór zależy od pory dnia. Przy świetle dziennym dobrze prezentuje się róż matowy - daje efekt naturalnych rumieńców. Róż perłowy i z dodatkiem złota w dziennym świetle wygląda sztucznie. Jest idealny na wieczór.

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego odcienia - kryteriami są karnacja i kolor włosów. Im jaśniejsza cera, tym delikatniejszy i mniej widoczny odcień różu. Do jasnej cery i blond włosów nadają się chłodne kolory. Przy cerze oliwkowej można nakładać róż brzoskwiniowy, koralowy i zbliżony do złocistego brązu. Do ciemnej cery można wybrać śliwkę i fuksję. Warto jednak porównać efekt tego z zastosowaniem ciepłych tonacji różu - zwłaszcza w przypadku, gdy ma się nie tylko ciemną karnację, ale i bardzo ciemne włosy. Panie rudowłose powinny wybierać odcienie złotawe, pomarańczowe i morelowe.

Jeśli mamy widoczne rozszerzone naczynka krwionośne, które nadają twarzy rumiane zabarwienie, zrezygnujmy z różu.

Pamiętajmy, by różu w pudrze nie przechowywać w pomieszczeniach, gdzie jest wysoka temperatura i wilgoć (np. w łazience) i zawsze starannie zamykać opakowania.

Modelowanie twarzy przy pomocy różu

Odrobina różu położona w odpowiednim miejscu może wyszczuplić lub skrócić twarz, zmiękczyć jej rysy. Przy modelowaniu twarzy obowiązuje zasada: ciemniejszym różem pokrywamy te części, które chcemy zmniejszyć lub uczynić mniej widocznymi. Jaśniejszym te, które chcemy podkreślić.

Twarz podłużna

Warto ją optycznie skrócić i poszerzyć, nanosząc róż na kości policzkowe niemal poziomo, aż do uszu. Wysokie czoło i wydłużony podbródek "skrócimy" poprzez muśnięcie ich subtelnym odcieniem kosmetyku.

Twarz okrągła

Róż nakładamy stosunkowo wysoko - pod oczami, bliżej ucha niż nosa. Można też nałożyć róż wpadający w brąz na boki twarzy, by ją dodatkowo wyszczuplić. Dopuszcza się muśnięcie kosmetykiem nawet podbródka.



Kwadratowa, kanciasta

Zmiękczymy rysy twarzy, prowadząc róż od środka policzków do skroni. Kontur tego typu twarzy złagodzi również ciemniejszy, zbliżony do beżu podkład i róż - nakładamy je po obu stronach szczęki i czoła.



W kształcie serca

Róż nakładamy na dolną część kości policzkowych. Wato też nim musnąć brodę i boki czoła (przy nasadzie włosów), by złagodzić zbliżony do trójkąta lub serca kształt twarzy.



Super Nowości z dnia: 16_12_2004
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 22:12   #86
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja. Tajniki makijażu II.

Tajniki dobrego makijażu

Oczywiście wiesz dokładnie jak się robi makijaż...Ale przecież nie zaszkodzi przypomnieć sobie parę podstawowych kroków...

Podkład

Zawsze bezwzględnie dobieraj podkład do karnacji. Nie nanoś go zbyt wiele i rozprowadzaj bardzo dokładnie. Starannie rozcieraj granice u nasady włosów i na szyi. Pamiętaj o powiekach i ustach - cienie i pomadka będą lepiej się trzymały!

Róż

Róż nie zawsze jest niezbędny. Stosuj go z umiarem. Bardzo starannie rozciraj granice. Jeżeli nałożysz go zbyt wiele - po prostu lekko przypudruj. Przećwicz wcześniej modelowanie twarzy i sprawdź efekt w różnego rodzaju świetle. Kolor dobieraj do karnacji, ale pamiętaj, że musi być w podobnej tonacji (ciepłej lub chłodnej) co reszta makijażu.

Puder

Kryjący czy transparentny - to zalezy od Ciebie. Nanoś go szerokim pędzlem na całą twarz. Przypudruj powieki i usta przed malowaniem. Na koniec makijażu lekko omieć całą twarz. Puder prasowany noś przy sobie i używaj do poprawek.

Cienie do powiek

Rozpocznij malowanie od lekkiego naniesienia jasnego cienia podstawowego na całej powiece. Następnie zaznacz kąciki i obrys oka kolorem ciemniejszym. Tuż pod łukiem brwiowym możesz pociągnąć kolorem bardzo jasnym rozświetlającym. Nie nakładaj cieni zbyt dużo. Ich nadmiar oraz drobne błędy rozetrzyj patyczkiem kosmetycznym.

Tusz do rzęs

Najważniejsze, by na szczoteczce nie było zbyt dużo tuszu. Najlepszy efekt uzyskasz nakładając tusz na górne rzęsy kilka razy cienką warstwą. Dolnych możesz nie malować wcale, a jeżeli już, to jeden raz i to bardzo delikatnie. Pamiętaj o obowiązkowym demakijażu przed snem.

Wiecej można przeczytać tutaj.
http://www.applause.com.pl/st_porady.htm


Femme nie zabij mnie za tyle wiadomości, opisów bez żadnych obrazków itp.
Jak będzie coś nie teges to usunę posta. Można pisać śmiało.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 11:37   #87
daaria13
Przyczajenie
 
Avatar daaria13
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Dziewczyny,to moze mi tez powiedziecie jaki ja mam ksztalt twarzy bo nikt nigdy nie umie mi powiedziec... staralam sie braz zdjecia jak najbardziej "na wprost" ocencie.
daaria13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 14:30   #88
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Wydaje mi sie ze ladny owal ale jak juz dziwczyny mowily znacznie lepsze byloby zdjecie ze zwiazanymi wlosami
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 16:53   #89
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Cytat:
Napisane przez daaria13
Dziewczyny,to moze mi tez powiedziecie jaki ja mam ksztalt twarzy bo nikt nigdy nie umie mi powiedziec... staralam sie braz zdjecia jak najbardziej "na wprost" ocencie.
A mogłabyś edytowac wątek, usunąć swoje fotki i załączyć swoje zdjęcia, a nie wklejać ich w wiadomość?
POza tym proponuję zdjęcia bez makijażu i w spiętych włosach!
Można wtedy coś powiedzieć, scharakteryzować.

Czytałaś to? Odnoszę wrażenie, że pominełaś posty Wiżanek.
Nie atakuję cię!

Napisane przez FEMME_BANALE:

Dziewczyny!

Kurcze Felek, zeby wszystko bylo jasne, jeszcze raz wyloze kawe na lawe, chcociaz juz pare razy o tym pisalam...
Mozna wklejac zdjecia do analizy, ku pomocy dydaktycznej, do rozszyfrowania, ale takie o jakie juz prosilam:

- wyrazne,
- duze,
- bez makijazu, oko z rzutu bocznego bardzo konieczne,
- twarz ze zwiazanymi do tylu wlosami,
- tez bez makijazu.
- Profil tez przydatny.
Po takich zdjeciach mozna cokolwiek powiedziec.
Jesli takowych nie macie, bo - nie dysponujecie aparatem cyfrowym, nie macie ich w swoich zbiorach, nie chcecie pokazac sie bez makijazu - to odpusccie sobie i nie wklejajcie zdjec w makijazach,
twarz przykryta wlosami itp. bo one bardzo przeklamuja, zwyczajnie nie bede, nie bedziemy takich zdjec analizowac...

No ja nie wiem, czy Wy w ogole tego watku nie czytacie, czy ja tak zagmatwanie pisze?...
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 23:29   #90
Przezlosliwa
Zakorzenienie
 
Avatar Przezlosliwa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: The middle of nowhere ..
Wiadomości: 3 302
GG do Przezlosliwa
Dot.: Ksztalt Twarzy I Jej Korekcja

Mam pytanie. Może głupie, może nielogiczne, może już zadane.
Mam podłużną twarz i noszę grzywkę. Wiem, wiem - zdjęcie kompletnie nie to o które prosicie, ale chodzi mi o pokazanie grzywki. I teraz mam pytanie:
Dzięki grzywce moja twarz nie jest już podłużna, skorygowałam jej kształt za pomocą grzywki - czy mimo tego powinnam modelować moja twarz, tak jak jest zalecane przy podłużnej buzi?
Kurcze, mam nadzieję, że wiecie o co chodzi - zalezy mi na odpowiedzi.
__________________
68- 66.5 - 63.9 - 62.2 - 60.9 - 58.5 -56.8 - 55.6 - 54.0 - 50 (164 cm)

Agencja Interaktywna Poznań

21.02.11 - start

"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"

Żadne jedzenie nie jest aż tak dobre, by było warte chociażby kilograma
Przezlosliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-20 10:40:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:34.