Moja córka "księżniczka" ;)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-01, 13:22   #1
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087

Moja córka "księżniczka" ;)?


Co sądzicie o kreowaniu córki na księżniczkę, mówieniu o niej per "księżniczka", kupowaniu księżniczkowych gadżetów - tak pytam zainspirowana blogiem makóweczek?

http://instagram.com/p/sZaS_6Sghy/?modal=true

Nieszkodliwe i przyjemne czy jednak przesada?

Pytam, bo sama nie mam wyrobionej opinii, a jestem ciekawa opinii innych mam.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 13:56   #2
xxPineskaxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 223
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

dzieciństwo ma swoje prawa. uważam, że to słodkie i z drugiej strony księżniczka to tak z dystansem też jest moim zdaniem. księżniczki są bardzo rozpieszczone i pytanie z bloga właśnie to sugeruje

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

zależy też w jakim stopniu. nie wolno spełniać wszystkich zachcianek bo potem będzie rozkapryszoną księżniczką. jednak lepsze to niż żeby bawiła się tylko samochodami
xxPineskaxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 14:02   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez xxPineskaxx Pokaż wiadomość

zależy też w jakim stopniu. nie wolno spełniać wszystkich zachcianek bo potem będzie rozkapryszoną księżniczką. jednak lepsze to niż żeby bawiła się tylko samochodami
Dlaczego lepsza jest rozkapryszona księżniczka od dziewczynki bawiącej się samochodami
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 14:08   #4
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Co sądzicie o kreowaniu córki na księżniczkę, mówieniu o niej per "księżniczka", kupowaniu księżniczkowych gadżetów - tak pytam zainspirowana blogiem makóweczek?

http://instagram.com/p/sZaS_6Sghy/?modal=true

Nieszkodliwe i przyjemne czy jednak przesada?

Pytam, bo sama nie mam wyrobionej opinii, a jestem ciekawa opinii innych mam.
Nie lubię pchania dziecka w jakąkolwiek z szufladek.
Moja księżniczki uwielbia. Z Tinker był i nadal jest szał, nosi tiulowe suknie i preferuje różowy.
Z drugiej strony ta moja księżniczka chodzi po drzewach, szaleje na hulajnodze, rozmawia o batmanie że starszym bratem czy ćwiczy razem ze mną.
Mówiąc krótko choć nie lubię lukrowanych księżniczek to nie sprzeciwiam się jej zamilowaniom, kupuję tiulowe kiecki lalki jak Tinker tak samo jak wspieram ją w innych zainteresowaniach.




Unikam nazywania dziecka księżniczka.

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:05 ----------

Cytat:
Napisane przez xxPineskaxx Pokaż wiadomość
dzieciństwo ma swoje prawa. uważam, że to słodkie i z drugiej strony księżniczka to tak z dystansem też jest moim zdaniem. księżniczki są bardzo rozpieszczone i pytanie z bloga właśnie to sugeruje

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

zależy też w jakim stopniu. nie wolno spełniać wszystkich zachcianek bo potem będzie rozkapryszoną księżniczką. jednak lepsze to niż żeby bawiła się tylko samochodami
Co złego jest w zabawie samochodami ?
__________________
nauczycielu, zajrzyj

Edytowane przez ajah
Czas edycji: 2014-09-01 o 14:06
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 14:15   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Zastanawiam się tez czy zainteresowanie dwulatki księżniczkami jest wykreowane przez rodziców czy pewne dziewczynki maja to w naturze
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 14:29   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Jak dla mnie totalna przesada. Znam takie różowo- różwowe księżniczki, które nie wezmą udziału w zabawie z chłopcami na podwórku, bo sobie rączki ubrudzą. I raczej nie jest to w ich naturze tylko wychowanie rodziców, bo jak tylko dziecko podchodzi do brudnej ławki to mamusia od razu krzyczy: nieeeeeeee siaaaaaaaaaaadaj, nieeeeeeeee dotyyyyyykaaaaaj bo to brudne!!!! Feeeeee!!!!! A inne dzieci siedzą, mają to w nosie i się dobrze bawią.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 14:31   #7
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

W formie zabawy jak najbardziej. Na codzień- nie wbijajmy dziecko w stwierdzenie,że jest cudne aż do przesady
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 14:46   #8
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tez czy zainteresowanie dwulatki księżniczkami jest wykreowane przez rodziców czy pewne dziewczynki maja to w naturze
Obserwując moje dziecko skłaiam sie do tendencji naturalnych.
Unikałam różowego jako głównego koloru w jej garderobie.
Onakocha przede wszystkim różowy.
O Tinkerbell dowiedziała się z przedszkola... i wsiąkła. Księżniczki sa fajne, ale nie tylko księżniczki.
Więc dostosowuję się do jej zamiłowań i potrzeb.
Co ciekawe kiedyś zapytałam: Ty jesteś księżniczka (jej imię)?
N co odpowiedziała: Nie. Ja jestem (imię). Po prostu dziewczynka (imię).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 14:52   #9
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

A mnie sie wydaje tez, ze to księżniczkowanie tak od małego nakreca tez konsumpcję badziewia, którego jest teraz prawdziwy zalew.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 14:56   #10
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A mnie sie wydaje tez, ze to księżniczkowanie tak od małego nakreca tez konsumpcję badziewia, którego jest teraz prawdziwy zalew.
Też prawda.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 15:09   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Moja córka w ogóle nie wykazuje żadnych tendencji w kierunki "księżniczkowatości", zupełnie jej nie kręcą tiulowe sukienki, różowe akcesoria czy różowe zabawki "dla dziewczynek". Jakaś taka jest uniwersalna i mnie to bardzo pasuje.

A co do mówienia to czasem mówię do dzieci księciunio i królewna ale to raczej w formie żartu.

Co do naturalnych predyspozycji - wszystkie "księżniczki" jakie do tej pory widziałam zostały wykreowane przez ich mamy, które czuły potrzebę posiadania małej księżniczki w domu i zakupywały odpowiednie akcesoria kształtując w ten sposób gust dziecka poniekąd. Trudno mi uwierzyć, że takie upodobania nie są od kogoś zależne - jak nie od mamy, to może ojciec, dziadkowie itd.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-01, 15:29   #12
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tez czy zainteresowanie dwulatki księżniczkami jest wykreowane przez rodziców czy pewne dziewczynki maja to w naturze
Moja córka uwielbia Elzę z Krainy Lodu. Po prostu. Uwielbia też pomagać przy samochodach w garażu. Sama z siebie.

Te wszystkie księżniczkowe gadżety związane są z aktualną modą wśród bajek. Jedni fascynuja się Pocahontas, drugie Elzą a trzecie autami. Ja kochałam Króla Lwa i koniecznei wszystko musiałam mieć z wizerunkiem Króla Lwa. Siostrzeniec uwielbiał ponad wszystko Shreka i nie przepuscił nawet jednego gadżetu z ulubieńcem.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Jak dla mnie totalna przesada. Znam takie różowo- różwowe księżniczki, które nie wezmą udziału w zabawie z chłopcami na podwórku, bo sobie rączki ubrudzą. I raczej nie jest to w ich naturze tylko wychowanie rodziców, bo jak tylko dziecko podchodzi do brudnej ławki to mamusia od razu krzyczy: nieeeeeeee siaaaaaaaaaaadaj, nieeeeeeeee dotyyyyyykaaaaaj bo to brudne!!!! Feeeeee!!!!! A inne dzieci siedzą, mają to w nosie i się dobrze bawią.
U nas w drugą stronę Od zawsze zachęcałam córkę do "brudnej zabawy". I dopiero teraz brudne ręce, zabawa w piasku jej nie przeszkadzają. Nawet w tym sezonie podwórkowym były płacze bo ma brudne rączki od piasku, bo piasek nasypał sie do butów. Ponoć niektóre dzieci tak mają i na szczęście z czasem się z tego wyrasta (autopsja).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 16:55   #13
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Jak ja Wams się przyznam w kim wielbi się mój 3 letni syn

Dzisiaj kupiłam nawet w promocji spodnie z ową postacia, ale tylko do chodzenia po domu.

Mój syn uwiebai myszkę ...Minnie Mam nadzieję,że ta fascynacja minie po Minnie
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 18:10   #14
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Kreowaniu córki na księżniczki mówię nie

bo księżniczki kojarzy mi się z ubezwłasnowolniona panienka będąca na utrzymaniu męża hahah

Zdecydowanie cel mam inny

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tez czy zainteresowanie dwulatki księżniczkami jest wykreowane przez rodziców czy pewne dziewczynki maja to w naturze
Nie wiem.

Ja nie podsuwam takich zabaw, nie kupuje jej księżniczkowaty kiecek koszmarków,
księżniczki zna z bajek,
chciała żeby jej kupić Roszpunkę, ale praktycznie się nią nie bawi.
Ale wszystko przed nami w końcu ma tylko 3 latka.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 20:07   #15
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Jak ja Wams się przyznam w kim wielbi się mój 3 letni syn

Dzisiaj kupiłam nawet w promocji spodnie z ową postacia, ale tylko do chodzenia po domu.

Mój syn uwiebai myszkę ...Minnie Mam nadzieję,że ta fascynacja minie po Minnie
U nas po kapieli jak trzeba wybrac recznik to syn zawsze chce rozowy z minnie a corka z autami
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 22:37   #16
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

dziewczynki nie mają tego w naturze. Mało co dziecko ma w naturze. Ważne czym od małego nasiąka.
Jak nasiąka księżniczkowatością a nie np. zamiłowaniem do matematyki, sportu czy muzyki to pewnie potem to procentuje.

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
U nas po kapieli jak trzeba wybrac recznik to syn zawsze chce rozowy z minnie a corka z autami
To wcale nie takie dziwne. Ja w dzieciństwie wolałam resoraki a kuzyn lalkę barbie swojej siostry.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
U nas po kapieli jak trzeba wybrac recznik to syn zawsze chce rozowy z minnie a corka z autami
To wcale nie takie dziwne. Ja w dzieciństwie wolałam resoraki a kuzyn lalkę barbie swojej siostry.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 06:41   #17
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
dziewczynki nie mają tego w naturze. Mało co dziecko ma w naturze. Ważne czym od małego nasiąka.
Jak nasiąka księżniczkowatością a nie np. zamiłowaniem do matematyki, sportu czy muzyki to pewnie potem to procentuje.[COLOR="Silver"]

To wcale nie takie dziwne. Ja w dzieciństwie wolałam resoraki a kuzyn lalkę barbie swojej siostry.
Ja tez. I godzinami gralam w pilke nozna A do noszenia spodnic nie mozna mnie bylo zmusic.

Dla mnie normalne ze syn lubi wozic lalke w wozku, chcial kiedus zeby przypiac mu spinki na wlosach jak siostrze i ma rozowe kalosze w serduszka ( akurat na takie w komisie trafilam).

A corka lubi auta, pociagi. Ale mimo wszystko faktycznie ms we krwi dziewczecosc: uwielbia opiekowac sie lalkami. I druga zabawa ti wyjmowanie ciuchow z komody, rozkladanie ich, ogladanie, przymierzanie sama z siebie tak robi, nigdy jej specjalnie nie zachecalam.
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 07:22   #18
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

nie lubię celowego kreowania dziewczynek na księżniczki. takich dwuletnich właśnie. kupowanie koronek, różowych sukienusiek i mówienia "moja królewno".. moja córka jakoś ma w tym względzie podejście jak do wszystkiego. wie, co to królewny, bo czytamy bajki ( a mamy wiele wersji, te przesłodzone disnejowskie ze ślicznymi królewnami też), czasem w kiosku poprosi o gazetkę z królewną, czasami o gazetkę z pszczółką mają. nie widzę u niej póki co skłonności do bycia rozkapryszoną królewną. to, ze czasem sobie taką gazetkę poogląda, pokoloruje jakiś obrazek krzywdy jej pewnie nie wyrządza. jednak najbardziej kocha straż pożarną. strażak sam to jej bohater
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 07:30   #19
katja_22
Zadomowienie
 
Avatar katja_22
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 420
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Córa kuzyna mojego męża ma 2,5 roku i całą masę księżniczkowych akcesoriów włącznie z karetą Nie wiem czy to jej zamiłowanie czy rodziców, cioci i dziadków - bo faktycznie jest rozpieszczanym dzieckiem przez całą swoja rodzinę a zawartość kosmetyczki ma zdecydowanie bogatszą ode mnie Wydaje mi się, że dzieci mogą być zafascynowane tym bajkowym światem, kupowanie takich rzeczy a nawet nazywanie dziecka księżniczką (od czasu do czasu ) nie jest złe, byle właśnie nie przesadzać

Edytowane przez katja_22
Czas edycji: 2014-09-02 o 07:31
katja_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 07:39   #20
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Ja natomiast nie widze zwiazku miedzy "byciem" ksiezniczka - sukienki, diademy, torebusie itd., a byciem "ksiezniczka" - rozkapryszonym dzieciakiem. "Ksiezniczka" to taka sama fascynacja jak Lego czy Star Wars.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 07:53   #21
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
"Ksiezniczka" to taka sama fascynacja jak Lego czy Star Wars.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tyle że klocki są daleko bardziej rozwojowe niż księżniczkowe gadżety.

Chociaż, z drugiej strony, czy wszystko musi być rozwijające

Byle nie przesadzić, bo przypadek opisany przez katje_22 to dla mnie nieporozumienie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 08:05   #22
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ja natomiast nie widze zwiazku miedzy "byciem" ksiezniczka - sukienki, diademy, torebusie itd., a byciem "ksiezniczka" - rozkapryszonym dzieciakiem. "Ksiezniczka" to taka sama fascynacja jak Lego czy Star Wars.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Też związku mdzy jednym a drugim nie widzę.
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Tyle że klocki są daleko bardziej rozwojowe niż księżniczkowe gadżety.

Chociaż, z drugiej strony, czy wszystko musi być rozwijające

Byle nie przesadzić, bo przypadek opisany przez katje_22 to dla mnie nieporozumienie.
Otóż to: nie wszystko musi być rozwijające... w kierunku który nam się podoba (już nie wspominając o tym, że stniją 'księżniczkowe klocki'.
Gadżety, októrych mówisz mogą wspaniale posłużyć przy rozwijaniu wyobraźni, poczucia estetyki itd.


Byle wszystkiego bezkrytycznie nie przyjmować.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 08:13   #23
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Moja córka ma pałac księżniczki z Lego
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 09:10   #24
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Z drugiej strony, nie wiem, na ile Lego rozwija wyobraznie, skoro to sa zestawy do skladania. Koparka sie nie uda, jesli nie zlozysz jej tak, jak w instrukcji

Zgadzam sie, ze ksiezniczki wplywaja na poczucie estetyki itd. Ponadto tez (moim zdaniem) rozwijaja wyobraznie - dziewczynki wymyslaja historie, tworza hierarchie itd. (ty jestes ksiezniczka, ty dama dworu itd.).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 11:17   #25
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Moja corka ma faze na ksiezniczki i chce byc jak ksiezniczka wlasnie. Mnie to nie przeszkadza, bo tlumacze jej, ze ksiezniczki sa madre, pomocne, uprzejme itp. I czesto argument ksiezniczki powstrzymuje ja przed jakims wybuchem histerii, czy afera o glupote A przywolujac przyklady z bajek o krolewnach tlumacze jej pewne zjawiska i latwiej jej to w pamiec zapada, niz gdybym mowila o tych problemach na przykladzie zwierzatek.
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 18:10   #26
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 474
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Co ciekawe kiedyś zapytałam: Ty jesteś księżniczka (jej imię)?
N co odpowiedziała: Nie. Ja jestem (imię). Po prostu dziewczynka (imię).
Moja 3.5 letnia córka tak samo.
Kiedyś po nazwaniu jej "naszą królewną" powiedziała,że tatuś jest królem, a mama królową
Jedyna bajka z księżniczką, którą lubi, to "Małe królestwo Bena i Holly" o wróżkach i elfach, taka bardziej o śmiesznych skutkach magii.

Otoczenie nie widzi w niej królewny, tylko raczej małą damę, bo tak się podobno zachowuje- grzecznie pyta, używa "magicznych słów", ładnie się wita/żegna po kolei ze wszystkimi. Ostatnio usłyszałam, że ma dużo wdzięku, ładnie się porusza (to nieobiektywna obserwacja dziadków, mających 2 trochę starszych wnuków).

Lubi się ubierać jak dziewczynka- np. wg niej sukienka w kwiaty jest świetna na trampolinę a płaszczyk do piaskownicy, nie lubi dresów. Ulubione kolory - pomarańczowy i różowy (nie więcej, niż 30% garderoby).

Pokój ma niebiesko-zielony, z motywem zwierzątek- mój wybór, ale jej się podoba.


A od nas znacznie częściej słyszy : "mądra dziewczynka" niż "królewna".


Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Z drugiej strony, nie wiem, na ile Lego rozwija wyobraznie, skoro to sa zestawy do skladania. Koparka sie nie uda, jesli nie zlozysz jej tak, jak w instrukcji

Zgadzam sie, ze ksiezniczki wplywaja na poczucie estetyki itd. Ponadto tez (moim zdaniem) rozwijaja wyobraznie - dziewczynki wymyslaja historie, tworza hierarchie itd. (ty jestes ksiezniczka, ty dama dworu itd.).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Córka dostała zestaw lego kopciuszek z karetą księżniczki, resztę ma w większości ze zwierzątkami (safari, cyrk itp).
Lego rozwija wyobraźnię w ten sposób, że wszystkie zestawy wrzuca się do jednego pudła i np. buduje wieżę swojego, tzn. córki wzrostu- jakieś 1.1 m, domek dla zwierzątek itp.

Kiedy dostała na 3-cie urodziny w prezencie pierwszą lalkę barbie, w dodatku pannę młodą, to nazwała ją ohydną (nie przy gościach) i prosiła, żebym ją schowała i ona nie musiała jej oglądać.

Edytowane przez 95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad
Czas edycji: 2014-09-02 o 18:24
95b84f0cb57718c1b68287b1ccb1b977c909159a_5f790273693ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 11:32   #27
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Niestety moja córka to taka księżniczka z natury. Broniliśmy się z tż przed falą różu i innych z tym związanych rzeczy, ale nie dało rady
Nie wiemy, skąd ta fascynacja się wzięła, ale trwa już... 3 lata (a córa ma 4).
Córka kocha sukienki - im bardziej falbaniaste i różowe tym lepiej. Potrafi zrobić histerię, bo dres jej chcę założyć Choć staram się jej tłumaczyć, że sam róż ładnie nie wygląda.
Od zawsze bawi się lalkami (choć ma też inne zabawki).
Ale z drugiej strony w zachowaniu ma z księżniczek mało - lubi brudne zabawy, lubi broić.

Nika ma kuzyna - od małego wychowywany wśród zabawek typowo chłopięcych. I co lubi najbardziej? Kucyki Pony

Tak więc skłaniam się ku twierdzeniu, że dziecko też człowiek i ma swoje preferencje niezależnie od woli rodziców
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 14:16   #28
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Moja córka w ogóle spodni nosić nie chce, jeszcze do niedawna miała fazę na korale, bransoletki i inne ozdoby (przeszło). A jeszcze wcześniej, to już kilka lat temu, uwielbiała nosić rajstopy na głowie (na szczęście nie upierała się żeby wychodzić w nich na ulicę). Fazy noszenia rajstop na głowie pewnie ona sama już nie pamięta, za to ja doskonale. Nie wiem, jakie będą następne fazy bo nie wykluczam, że z kolei w przyszłym roku sukienki nie będą jej już pasować, przerzuci się na spodnie.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 17:40   #29
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Moja córka w ogóle spodni nosić nie chce, jeszcze do niedawna miała fazę na korale, bransoletki i inne ozdoby (przeszło). A jeszcze wcześniej, to już kilka lat temu, uwielbiała nosić rajstopy na głowie (na szczęście nie upierała się żeby wychodzić w nich na ulicę). Fazy noszenia rajstop na głowie pewnie ona sama już nie pamięta, za to ja doskonale. Nie wiem, jakie będą następne fazy bo nie wykluczam, że z kolei w przyszłym roku sukienki nie będą jej już pasować, przerzuci się na spodnie.
Rajstopy mojej mamy na głowie to i ja nosiłam - one miały być imitacją bajecznie długich warkoczy księżniczki, wiązałam na końcach kokardy
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 19:55   #30
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Moja córka "księżniczka" ;)?

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Niestety moja córka to taka księżniczka z natury. Broniliśmy się z tż przed falą różu i innych z tym związanych rzeczy, ale nie dało rady
Nie wiemy, skąd ta fascynacja się wzięła, ale trwa już... 3 lata (a córa ma 4).
Córka kocha sukienki - im bardziej falbaniaste i różowe tym lepiej. Potrafi zrobić histerię, bo dres jej chcę założyć Choć staram się jej tłumaczyć, że sam róż ładnie nie wygląda.
Od zawsze bawi się lalkami (choć ma też inne zabawki).
Ale z drugiej strony w zachowaniu ma z księżniczek mało - lubi brudne zabawy, lubi broić.
Skąd to znam Potrafi zrezygnować z zabawy na placu zabaw byle tylko nie zdejmować falbaniastej sukienki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10386739_1449143182002686_4427140843880303238_n.jpg (32,5 KB, 83 załadowań)
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-19 11:52:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.