Listopad- Grudzień 2014- część IV :) - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-04, 08:50   #3241
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
dziewczyny! macie jakieś sposoby na zatrucie? pół nocy nie śpię, boli mnie cały brzuch mam biegunkę i wymiotuje... nie wiem kompletnie od czego. i jeszcze w międzyczasie mi się brzuch stawia i nie mogę leżeć na boku bo mi uciska i od razu lecę na kibel... HELP
Przede wszystkim dużo pij żeby sie nie odwodnić, spróbuj mięty, moze węgiel ale przede wszystkim moze wybierz sie do lekarza bo moze to jakaś grypa jelitowa jak leci z każdej strony a dodatkowo brzuch Ci sie stawia pewnie od skurczy jelit :-/
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 08:51   #3242
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
dziewczyny! macie jakieś sposoby na zatrucie? pół nocy nie śpię, boli mnie cały brzuch mam biegunkę i wymiotuje... nie wiem kompletnie od czego. i jeszcze w międzyczasie mi się brzuch stawia i nie mogę leżeć na boku bo mi uciska i od razu lecę na kibel... HELP
Wymioty i biegunka w ciąży są poważną sprawą. W zaleceniach z przychodni mam informację, że przy wymiotach ponad 3 razy na dobę albo biegunce która nie mija po 24 godzinach trzeba jechać do szpitala. Odwodnienie może wywołać przedwczesny poród. Ja z zatruciem leżałam w szpitalu 2 dni. Dostałam kroplówki nawadniające, leki przeciw skurczom i przeciwwymiotne. Lepiej jedź do lekarza.
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 08:52   #3243
LolaMontez
Wtajemniczenie
 
Avatar LolaMontez
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 433
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Słoneczko ale Ty pędzisz z tymi tygodniami!

Manieczka trzymam kciuki za wizytę u dermatologa. Oby to nie było nic poważnego.

Silesianna super, że syn jednak nie ma rogów I gratuluję udanej wizyty.

Witam nowe mamusie

Po wczorajszej SR miałam i ja głupi sen ciążowy. Śniło mi się, że miałam cc. W pełnej narkozie i nie wiedziałam co się dzieje. Jak się wybudziłam to tż przyszedł do mnie z noworodkiem i opowiada, że super syna mamy. A ja w krzyk "jak to syna? Gdzie moja córcia?". No ale w końcu przekonał mnie, że na usg było źle widać. Odpuściłam i wróciliśmy do domu. Poszłam się kąpać, rozbieram się i widzę, że brzuch mi faluje. No czuję ruchy jak nic więc w wołam do męża, że musimy wracać do szpitala bo mi jeszcze córcię zapomnieli wyjąć z brzucha
Hahahaha tym samym bliźniaki Ci sie wyśmiały ale ładnie parka od razu
LolaMontez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 08:57   #3244
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez mgds Pokaż wiadomość
Słoneczkooo, gdy widze co tydzień, jak piszesz o swoich mijających kolejnych tygodniach to wtedy zdaję sobie sprawę z upływającego czasu
Ja to samo

Słoneczko, gratuluję kolejnego tygodnia

Manieczka, powodzenia na badaniu. Wierzę, że nic Ci nie wyjdzie
Ja dalej mam na przedramionach drobne krostki, ledwo widoczne, ale jak trochę podrapię to się uwypuklają. Zapomniałam powiedzieć o tym lekarzowi teraz jak byłam, wszystko przez tą szyjkę. Mam wizytę w następnym tygodniu to go spytam.

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez szybkawolna Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Co do Kossowskiego czy jak mu tam , to ogladalam z mezem ten program ;p Mąż sie usmial ;p a ja z męża :P ale zauwazył jedna istotna rzecz która mógł robic Kossakowski a kobieta rodzaca nigdy .... wyginal cialo, nogi i glowa do tylu i brzuch z jajkami do przodu, ogolenie to sie rzucal caly... niestety my rodzac bedziemy musialy zachowac spokoj....
ja w końcu nie oglądałam. Szybko wczoraj poległam na łóżku
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 08:58   #3245
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
dziewczyny! macie jakieś sposoby na zatrucie? pół nocy nie śpię, boli mnie cały brzuch mam biegunkę i wymiotuje... nie wiem kompletnie od czego. i jeszcze w międzyczasie mi się brzuch stawia i nie mogę leżeć na boku bo mi uciska i od razu lecę na kibel... HELP

możesz odgazowaną colę, węgiel i miętę. Koniecznie musisz się nawadniać, więc dużo wody i ewentualnie litorsal, żeby uzupełnić elektrolity!

btw, masz sponsorowanego bloga na fejsie? pokazało mi, żebym polubiła
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:00   #3246
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
dziewczyny! macie jakieś sposoby na zatrucie? pół nocy nie śpię, boli mnie cały brzuch mam biegunkę i wymiotuje... nie wiem kompletnie od czego. i jeszcze w międzyczasie mi się brzuch stawia i nie mogę leżeć na boku bo mi uciska i od razu lecę na kibel... HELP
ja zawsze brałam nifuroksazyd....ale nie wiem czy w ciąży można....
z ziół no to mięta, rumianek...

i tak jak dziewczyny piszą...jak się utrzymuje dłużej, to najlepiej do lekarza idź

Edytowane przez Zanet84
Czas edycji: 2014-09-04 o 09:02
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:01   #3247
szybkawolna
Rozeznanie
 
Avatar szybkawolna
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 509
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Słoneczko ale Ty pędzisz z tymi tygodniami!
tak wlasnie licze i licze i mi sie dzis zaczal 32 tc ;p Słoneczko na kiedy masz date porodu jakbys mogla przypomniec


doczytalam ... ;p z pierwszej strony ;p ja mam na 4.11
juz sobie wyobrazam jak mija 30.10 i czekam na sprawozdanie od Ciebie czekajac na wlasny porod ;p
masakra ;p

Edytowane przez szybkawolna
Czas edycji: 2014-09-04 o 09:04
szybkawolna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 09:09   #3248
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Tydzień za tygodniem lecą...ja tak odliczam od soboty do soboty
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:14   #3249
Justana1984
Rozeznanie
 
Avatar Justana1984
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 600
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Jeżeli jesteś dodatkowo ubezpieczona w ubezpieczeniu grupowym i Wasze ubezpieczenie obejmuje wypłatę "odszkodowania" za urodzenie dziecka to po porodzie będziesz musiała wypełnić odpowiedni druk (każdy ubezpieczyciel ma swoje), będziesz musiała dostarczyć jakieś dokumenty (pewnie akt urodzenia, co jeszcze nie wiem dowiesz sie od ubezpieczyciela lub osoby która sie u Was tym zajmuje). A pózniej czekasz na kasę moj maz sie ubezpiecza ale ma beznadziejne ubezpieczenie i nic za to nie dostanie a ja 2000 zł
idę zaraz podpytam czy mamy jakieś zapiski w ogólnych warunkach ubezpieczenia i co ono obejmuje.

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Moja corcka spadla rano z lozka: niby sie wyglupiala i zamkniete oczy miala, siedziala na brzegu i spadla glowa w dol.....oczywiscie ryk na calego, oklady lodem , no i wielki placz w przedszkolu ze ja boli
bidulka, mam nadzieję że już wszytsko dobrze i po powrocie ze szkoły nie będzie pamiętać o porannym "wypadku"

Cytat:
Napisane przez szybkawolna Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Co do Kossowskiego czy jak mu tam , to ogladalam z mezem ten program ;p Mąż sie usmial ;p a ja z męża :P ale zauwazył jedna istotna rzecz która mógł robic Kossakowski a kobieta rodzaca nigdy .... wyginal cialo, nogi i glowa do tylu i brzuch z jajkami do przodu, ogolenie to sie rzucal caly... niestety my rodzac bedziemy musialy zachowac spokoj....
no tez zwróciłam na to uwagę, że skakał po tym łóżku, może dlatego że to chyba kopało go jakoś prądem czy co, no bo jak oni improwizowali te bóle porodowe?

Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Oglądaliśmy kossakowskiego, mąż aż stwierdził że go brzuch boli od patrzenia. A jak się skończyło to zaczął wymyślać że to pewnie przeskalowane było itp, już się prawie zirytowalam ale się zorientowalam że on próbuje mnie uspokoić i podnieść na duchu. I mnie przytulil i powiedział że będzie że mną, kochany
Coś jeszcze miałam napisać ale zapomnialam :-P
kochany, mój tylko zerkał ale jakoś specjalnie się nie przejął tym bólem i całą akcją;/ ja nie wiem czy chce żeby on był ze mną przy tym porodzie;/

Cytat:
Napisane przez aleksandrettaa Pokaż wiadomość
Po wczorajszej SR miałam i ja głupi sen ciążowy. Śniło mi się, że miałam cc. W pełnej narkozie i nie wiedziałam co się dzieje. Jak się wybudziłam to tż przyszedł do mnie z noworodkiem i opowiada, że super syna mamy. A ja w krzyk "jak to syna? Gdzie moja córcia?". No ale w końcu przekonał mnie, że na usg było źle widać. Odpuściłam i wróciliśmy do domu. Poszłam się kąpać, rozbieram się i widzę, że brzuch mi faluje. No czuję ruchy jak nic więc w wołam do męża, że musimy wracać do szpitala bo mi jeszcze córcię zapomnieli wyjąć z brzucha
dobre!
sny w ciązy sa najlepsze


życzę dzisiejszym wizytujacym wszystkiego dobrego, samych dobrych wiadomości
i za wczorajsze wizyty i dobre wieści
__________________
20 lipiec 2004 r.
17.08.2013 r.
II kreseczki: 15.03.2014 r.
Lilianna 27.11.2014 r.
Mój fotoblog http://koch-ana.blogspot.com/
Justana1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:18   #3250
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez manieczka1 Pokaż wiadomość
Silesianna ciesze sie, ze wszystko dobrze
Powodzenia na dzisiejszych wizytach
Ja zaraz zmykam na krew. Chce jeszcze zrobic badania na cholestaze. Zaplace 22 zl, a mam nadzieje, ze sie uspokoje. No i w poludnie dermatolog. Prosze trzymac kciuki
Ale piekne sloneczko za oknem

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 07:41 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Sloneczko 33 tc?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

hm, może warto zrobić te badania, ale spokojnie, na pewno Ci nic nie wyjdzie

jej, Sloneczko 33tc! przeraza mnie to, zaraz ucieknę w sina dal!!!


Cytat:
Napisane przez benetta Pokaż wiadomość
Czesc nie cytuje bo pisze z tel.
Którąś pisała o chustowaniu zimą- mam plan żeby dzieciecia ciepło ubrać w kombinezonik wsadzić w chustę, założyć na nas szeroki płaszcz i tak zapakowani będziemy chodzić do osiedlowej sklepu

Oglądaliśmy kossakowskiego, mąż aż stwierdził że go brzuch boli od patrzenia. A jak się skończyło to zaczął wymyślać że to pewnie przeskalowane było itp, już się prawie zirytowalam ale się zorientowalam że on próbuje mnie uspokoić i podnieść na duchu. I mnie przytulil i powiedział że będzie że mną, kochany
Coś jeszcze miałam napisać ale zapomnialam :-P

widzisz jaki kochany!


Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
dziewczyny! macie jakieś sposoby na zatrucie? pół nocy nie śpię, boli mnie cały brzuch mam biegunkę i wymiotuje... nie wiem kompletnie od czego. i jeszcze w międzyczasie mi się brzuch stawia i nie mogę leżeć na boku bo mi uciska i od razu lecę na kibel... HELP
Sweet jak po nocy?


Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Tydzień za tygodniem lecą...ja tak odliczam od soboty do soboty
ja od niedzieli do niedzieli!


szykuje się ! bo jeszcze po wyniki lece, potem ryneczek, potem kapiel i gin!
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:21   #3251
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Powodzenia na wizytach dzisiaj !
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 09:23   #3252
szybkawolna
Rozeznanie
 
Avatar szybkawolna
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 509
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość
no tez zwróciłam na to uwagę, że skakał po tym łóżku, może dlatego że to chyba kopało go jakoś prądem czy co, no bo jak oni improwizowali te bóle porodowe?
mial normalne skurcze ciagle od 30 do 60 sekund, nie mial takiego czegos jakby nas prad kopnal, tylko cos mniej wiecej na tej zasadzie jak sa te pasy do odchudzania "motylki" ;p co wysylaja ciagly sygnal pradu stymulujac skurcz miesnia... a rzucal sie bo im mocniejszy skurcz tym trudniej mu bylo ;p hahaha ale powinien chociaz sie starac lezec a nie wygibasy robic ;p

a tak z innej beczki ;P

macie juz roztepy ? mi popekal brzuch tak jakby od spodu i na nagach tak jakby zaraz pod majtkami mi skóra popekała ;/ no i tak jakby z boku jednwgo kolana ale to temu ze zrobil mi sie jednodniowy super obrzek, taka buła wyskoczyla ... ;/
szybkawolna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:46   #3253
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

dla oszczędzających: http://dziecisawazne.pl/6-wskazowek-...-pierwszy-rok/
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:52   #3254
Aneeczka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 58
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Hej dziewczyny
chciałam zapytać odnośnie wymiarów pościeli do łóżeczka . Zamawiacie 120x90 czy mniejsze??
Aneeczka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:55   #3255
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Powodzenia dla wizytujacych

wlaczylam 1 partie ciuszkow-narazie same ubranka wierzchnie, dresiki, sukienki, kombinezony, sweterki, masakra ledwo sie zmiescilo do pralki a mam ta z duzym bebnem
no to jeszcze czekaja mnie ze 2-3 prania co tyle tego jest
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:55   #3256
szybkawolna
Rozeznanie
 
Avatar szybkawolna
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 509
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez Aneeczka1234 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
chciałam zapytać odnośnie wymiarów pościeli do łóżeczka . Zamawiacie 120x90 czy mniejsze??
Tak, ja mam kolderke 120/90 wiec posciel tez tak zamawialam
szybkawolna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:56   #3257
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez szybkawolna Pokaż wiadomość
mial normalne skurcze ciagle od 30 do 60 sekund, nie mial takiego czegos jakby nas prad kopnal, tylko cos mniej wiecej na tej zasadzie jak sa te pasy do odchudzania "motylki" ;p co wysylaja ciagly sygnal pradu stymulujac skurcz miesnia... a rzucal sie bo im mocniejszy skurcz tym trudniej mu bylo ;p hahaha ale powinien chociaz sie starac lezec a nie wygibasy robic ;p

a tak z innej beczki ;P

macie juz roztepy ? mi popekal brzuch tak jakby od spodu i na nagach tak jakby zaraz pod majtkami mi skóra popekała ;/ no i tak jakby z boku jednwgo kolana ale to temu ze zrobil mi sie jednodniowy super obrzek, taka buła wyskoczyla ... ;/
mi się pojawiły dwa maleńkie rozstępy na piersiach (od spodu), na szczescie sa praktycznie niezauważalne. Na brzuchu narazie nic i oby tak zostało.

Wczoraj byłam na wizycie u gina... mała po raz trzeci nie dała się zbadac dzisiaj idziemy an powtórkę. po za tym ginekologicznie wszytsko ok....
opowiem Wam anegdotę dot. ZUS, która przedstawił mi mój lekarz
...w tamtym tygodniu otrzymał pismo od pracownika ZUSu z prośbą o wyjasnienia, czy jego pacjentak będąc na L4 chodzonym może robić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych (!!!!!!!!!!!!!!! !!).
Jak się okazało, jej pracodawca "nakrył" ją na zakupach i zrobił jej zdjęcia z ukrycia, które wysłał do ZUSu... ten natomiast to podłapał... PARANOJA!!!
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 09:57   #3258
Aneeczka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 58
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

macie juz roztepy ? mi popekal brzuch tak jakby od spodu i na nagach tak jakby zaraz pod majtkami mi skóra popekała ;/ no i tak jakby z boku jednwgo kolana ale to temu ze zrobil mi sie jednodniowy super obrzek, taka buła wyskoczyla ... ;/[/QUOTE]


U mnie na razie czysto a używałaś specjalnych kremów na rozstępy??bo ja codziennie się smaruję odkąd dowiedziałam sie że jestem w ciązy ale podobno to nie zawsze działa. Moja siostra się smarowała całą ciąże a w 9 miesiącu i tak cały brzuch i uda jej się rozstępiły
Aneeczka1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:07   #3259
szybkawolna
Rozeznanie
 
Avatar szybkawolna
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 509
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez Aneeczka1234 Pokaż wiadomość
U mnie na razie czysto a używałaś specjalnych kremów na rozstępy??bo ja codziennie się smaruję odkąd dowiedziałam sie że jestem w ciązy ale podobno to nie zawsze działa. Moja siostra się smarowała całą ciąże a w 9 miesiącu i tak cały brzuch i uda jej się rozstępiły

Samruje sie codzienie tym z Tołpy na roztepy... i wychdoze z zalozenia ze jak ma peknac to peknie ;/
szybkawolna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-04, 10:11   #3260
Beata Marcina :0
Raczkowanie
 
Avatar Beata Marcina :0
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 458
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
mi się pojawiły dwa maleńkie rozstępy na piersiach (od spodu), na szczescie sa praktycznie niezauważalne. Na brzuchu narazie nic i oby tak zostało.

Wczoraj byłam na wizycie u gina... mała po raz trzeci nie dała się zbadac dzisiaj idziemy an powtórkę. po za tym ginekologicznie wszytsko ok....
opowiem Wam anegdotę dot. ZUS, która przedstawił mi mój lekarz
...w tamtym tygodniu otrzymał pismo od pracownika ZUSu z prośbą o wyjasnienia, czy jego pacjentak będąc na L4 chodzonym może robić zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych (!!!!!!!!!!!!!!! !!).
Jak się okazało, jej pracodawca "nakrył" ją na zakupach i zrobił jej zdjęcia z ukrycia, które wysłał do ZUSu... ten natomiast to podłapał... PARANOJA!!!
Normalnie rewelacja z takim pracodawcą a ZUS pewnie musiał jakoś to wyjaśnić skoro otrzymał takie szczegółowe doniesienie swoją drogą myślę, że mój pracodawca też mógłby być do tego zdolny

Ja regularnie smarowałam brzuch, przynajmniej raz dziennie, narazie rozstępów nie mam, ale za to zrobiło mi się po jednym na udzie (uda smarowałam tak z raz na dwa dni). Ciuchy noszę te same, więc te uda nie mogły jakoś mocno przytyć, przynajmniej w porównaniu z brzuchem, więc na mnie chyba balsamy trochę działają. Teraz się nacieram od biustu do kolan
Beata Marcina :0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:19   #3261
AnetkaIzabell
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 604
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Kostka09 dzięki za info – cały czas ogarniam jak poruszać się po forum
begie13 nie mamy wybranego imienia – bardzo poważna decyzja i na nic się nie możemy zdecydować … :/ być może będzie Paweł po dziadku męża.


Zanet84 ja pod Poznaniem mieszkam więc zaraz zapisuje się na warsztaty… chyba, że zacznę rodzić wcześniej…


mgds to coraz więcej tych patriotów


szybkawolna ja rozstępów nie mam – mam dość mały brzuszek nikt mi nie wierzy że to już 7 miesiąc (ale maleństwo waży już 1600, a ja przytyłam 7 kg) za to mam paskudny celulit – ciekawe czy po ciąży będę dała rade się go pozbyć :/

czekoladka21 woow – moje pranie to nawet 1/3 pralki by nie zajęło… chyba muszę iść na zakupy

~Olya~ właśnie jak to jest z tym L4 „chodzonym” można iść na zakupy / do apteki etc ?


Po co ja oglądałam tego Kossakowskiego -teraz bardziej boję się bólu porodowego - chyba zdecyduję się na ZZO
AnetkaIzabell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:21   #3262
manieczka1
Zakorzenienie
 
Avatar manieczka1
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9 622
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Dziewczyny czy któraś z Was prała ciuszki w Jelpie? ja zrobiłam pierwszą turę i one nie pachną. czy to normalne? dodałam nawet trochę płynu do płukania (też Jelp)
__________________
II kreseczki - 01.03.2014
22.11.2014, 3910 g, 57 cm Franio
16.08.2002
23.06.2011
01.06.2013
manieczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:27   #3263
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez AnetkaIzabell Pokaż wiadomość
Kostka09 dzięki za info – cały czas ogarniam jak poruszać się po forum
begie13 nie mamy wybranego imienia – bardzo poważna decyzja i na nic się nie możemy zdecydować … :/ być może będzie Paweł po dziadku męża.


Zanet84 ja pod Poznaniem mieszkam więc zaraz zapisuje się na warsztaty… chyba, że zacznę rodzić wcześniej…


mgds to coraz więcej tych patriotów


szybkawolna ja rozstępów nie mam – mam dość mały brzuszek nikt mi nie wierzy że to już 7 miesiąc (ale maleństwo waży już 1600, a ja przytyłam 7 kg) za to mam paskudny celulit – ciekawe czy po ciąży będę dała rade się go pozbyć :/

czekoladka21 woow – moje pranie to nawet 1/3 pralki by nie zajęło… chyba muszę iść na zakupy

~Olya~ właśnie jak to jest z tym L4 „chodzonym” można iść na zakupy / do apteki etc ?


Po co ja oglądałam tego Kossakowskiego -teraz bardziej boję się bólu porodowego - chyba zdecyduję się na ZZO
jak najbardziej można iść zrobić zakupy.
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:30   #3264
Kasia427
Wtajemniczenie
 
Avatar Kasia427
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 023
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Frau starszy to Aleks, młodszy Adam
Manieczka bo jelp to bezzapachowy mnie tez to wkurzało..
__________________
Sara
9.11.14
Kasia427 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:32   #3265
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

co do ZZO. Wczoraj rozmaiwalismy o tym trochę w SR, ale i podyskutowałam z lekarzem.
Ja się decyduję na 100%.
chociaz wszytsko zalezy od anestezjologa... jeśli da zbyt małą dawkę, to znieczulenie może puścic w najbardziej hardkorowym momencie i wtedy spadasz na głęboką wodę, bo organizm nie nastawiał się stopniowo. W wiekszosci takich przypadków nie da się pwotórzyć znieczulenia.
Z drugiej strony jak da Ci zbyt mocną dawkę to nie wiesz kiedy powinnas przeć...
Ponoć po ZZO jest sporo cesarek i są to bardziej skomplikowane cięcia nić te "z góry założone"..., bo dziecko jest już często cześciowo w kanale rodnym. Lekarz musi więc je umiejętnie wyciągnąć, a czesto tez skorzystać z pomocy położnej, która musi "wepchnąć" dziecko ponownie do brzucha.

z drugiej strony ZZO może byc zbawienne dla kobiet o niskim progu bólowym.
wszytsko więc w rękach dobrego lekarza...
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:34   #3266
szybkawolna
Rozeznanie
 
Avatar szybkawolna
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 509
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

A bedziecie pisac "PLAN PORODU" jako dokument to porodu ?
szybkawolna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:42   #3267
Aleaa_
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleaa_
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2 056
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Witam sie, leze jeszcze z 9 dni pewnie, bo chca zobaczyc czy antybiotyk zadziala, a ja zeswiruje do tego czasu sama na sali. Z konsultacji wszystko ok, wiec dali mi na zatoki antybiotyk - w koncu mnie posluchali po 3 dniach...
Dzis drugi raz od przyjecia bylam pod ktg, a poza tym witam sie w rozpoczetym 30 tyg

Witam nowe mamusie
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty!
__________________

Aleaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:42   #3268
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez Beata Marcina :0 Pokaż wiadomość
magdula, futbolowa trzymam kciuki, będzie dobrze

esti bardzo mi przykro

Dzięki za namiary na warsztaty

Robię właśnie bliższe rozeznanie dotyczące porodu i zzo i znalazłam coś takiego http://www.rodzicpoludzku.pl/Wiedza-...t-choroba.html śmiać mi się chce po przeczytaniu niektórych punktów i daty wydania tych zaleceń na sr położna przyciśnięta do muru powiedziała, że indukuje się około 50% porodów a tutaj zalecają 10%aż się zaczęłam zastanawiać czy te zalecenia są z księżyca czy u nas naprawdę jest aż tak źle...
Podobnie jak cesarki nie powinny stanowić wiecej niz 10 %, a teraz już ponad 1/3 porodów tak sie kończy. Po częsci z tego powodu, że kobiety załatwiają zaświadczenie od lekarza, że muszą mieć cc i w szpitalach nie dyskutują tylko tną.

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
mam ochotę zrobić jakąś pastę do kanapek... tylko nie rybną, no i w miarę możliwości bez jajek..... macie coś sprawdzonego?

a jecie krewetki? lubicie? jak robicie?

jakoś takie smaki mnie nachodzą ostatnio.... a jak już się naoglądam kuchennych rewolucji czy ugotowanych to język mi do du.. ucieka.....
Krewetki najlepsze podsmażone na maśle z czosnkiem, mozna pietruch ą posypać, można z ryzem zjeść.

Cytat:
Napisane przez happywoman Pokaż wiadomość
Też lubię hummus i dobry cukier po nim mam.
Mam cieicorkę w słoiku, nie mam tahiny, i co teraz? Jak żyć, ja też chcę takie pysznosci

Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość


obejrzałam, doszedł do 8/10 i się odłączył. OMG już trzęsę dupcią;/

a tak z innej beczki, wiecie dziewczyny jak to jest z wyplatą z ubezpieczenia za urodzenie dziecka? Mówię o ubezpieczeniu grupowym, firma zatrudnia duzo pracowników.
Facet by tego nie przeżył, trochę go prądem kopną i już cierpi, a i tak to nie oddaje tego uczucia, ściskania i rozrywania na przemian.

U mnie po porodzie był formularz do wypełnienia i kopia aktu urodzenia jako załącznik i pesel dziecka. Musiałam sie osobiście pofatygować, a potem już resztę pani za to odpowiedzialna u mnie wpracy załatwiała i ja dostałam tylko przelew.

Cytat:
Napisane przez hekate87 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Od 2 msc Was podczytuję, ale macie takie tempo, że ciężko nadążyć dopiero od tego pon nie pracuję wiec mam w koncu czas na regularne czytanie Zostało mi jeszcze 40 stron do nadrobienia z tej części mam na imię Kasia, jestem z okolic KRK/KATOWICE ;-) Termin porodu mam na 7 listopada będę miec synka Maksymilianka ;-) to moje pierwsze dziecko. Mam 27 lat ;-) Witam wszystkie

Ja dopiero zaczynam małymi kroczkami kompletować wyprawkę ;-) Parę rzeczy mam już upatrzone ;-) jeśli chodzi o wózek to podoba mi się Roan Teo - co o nim sądzicie? Marita też jest cudna ale wielka i chyba dobra tylko na zimę ;-)
To mamy ten sam termin, witaj

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
jednym okiem nadrobiłam, jutro się ustosunkuję bardziej bo teraz ide spać!

Jerz cały i zdrowy. rogów nie ma, ogona też nie widać, więc może nie urodzę jednak antychrysta waży 1700gr, wiec ma szanse być ciut mniejszy niż Malwa, która na tym etapie ważyła 1900 i wszystko ok, pyzuch z niego straszny!



ja też na 15 sama idziesz czy z TZ-em? bo ja sama


dobranoc wszystkim i do jutra!
Ciężko z rogami by się rodziło, także upiekło ci się
Dobrze, że wszystko ok z Jerzem

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Moja corcka spadla rano z lozka: niby sie wyglupiala i zamkniete oczy miala, siedziala na brzegu i spadla glowa w dol.....oczywiscie ryk na calego, oklady lodem , no i wielki placz w przedszkolu ze ja boli
Bidna, ale zdarza się, mój syn tak się kręci w łóżku, że chyba kupię mu materac i na podłodze położe, żeby miał bliżej do ziemi.

Cytat:
Napisane przez Kasia427 Pokaż wiadomość
Dzień Dobry!

Właśnie wróciłam ze szkoły, mój synek dziś poszedł do sali dzielnie, już bez ani jednej łzy Dzisiaj ma urodziny, więc jak go odbiorę to jedziemy po prezent, a w niedzielę wybieramy się na cały dzień do Szczecina

Witam nowe mamuśki

Fajnie, że wizyty udane i same dobre wieści przynosicie, że z maluszkami ok bo my to stare baby, radę sobie damy
Super, ze syn już lepiej.
A jaki prezent sobie wybrał?

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
dziewczyny! macie jakieś sposoby na zatrucie? pół nocy nie śpię, boli mnie cały brzuch mam biegunkę i wymiotuje... nie wiem kompletnie od czego. i jeszcze w międzyczasie mi się brzuch stawia i nie mogę leżeć na boku bo mi uciska i od razu lecę na kibel... HELP
Nawadniaj, cola rozgazowana jest dobra, ale jak nie przejdzie choć trochę do rana, to do lekarza.

Cytat:
Napisane przez Aneeczka1234 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
chciałam zapytać odnośnie wymiarów pościeli do łóżeczka . Zamawiacie 120x90 czy mniejsze??
Ja nie mam pościeli, a potem jak kupowałam, to 100x135.
Teraz mam śpiworki, oraz takie ekstra śpiwory, jak dla dorosłych, dziecko się wkłada i zasuwa z boku, rewelka.

Byłąm u endokrynologa, mam brać euthyrox 88 jeszcze przez 3 tygodnie , a potem już 100 i znów za miesiąc do kontroli.

Zapisałam się na warsztaty w Olsztynie, sama, ale są 21.10 dopiero, zobaczymy.

Mam fajny rowerek stacjonarny, miałam pedałować na jesieni, a tu pupa blada (i wielka).
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:43   #3269
benetta
Zadomowienie
 
Avatar benetta
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez manieczka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was prała ciuszki w Jelpie? ja zrobiłam pierwszą turę i one nie pachną. czy to normalne? dodałam nawet trochę płynu do płukania (też Jelp)
prałam wprawdzie w loveli ale też nie pachną i to wg mnie dobrze bo to oznacza że mniej chemii jest
__________________
18.08.2012 - zaobrączkowana

lipiec 2013 (9/10tc) dziękuje że pojawiłaś się w moim życiu [*] już na zawsze - mama



Listopad 2014 - Maluszek jest już z nami
benetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-04, 10:45   #3270
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopad- Grudzień 2014- część IV :)

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
co do ZZO. Wczoraj rozmaiwalismy o tym trochę w SR, ale i podyskutowałam z lekarzem.
Ja się decyduję na 100%.
chociaz wszytsko zalezy od anestezjologa... jeśli da zbyt małą dawkę, to znieczulenie może puścic w najbardziej hardkorowym momencie i wtedy spadasz na głęboką wodę, bo organizm nie nastawiał się stopniowo. W wiekszosci takich przypadków nie da się pwotórzyć znieczulenia.
Z drugiej strony jak da Ci zbyt mocną dawkę to nie wiesz kiedy powinnas przeć...
Ponoć po ZZO jest sporo cesarek i są to bardziej skomplikowane cięcia nić te "z góry założone"..., bo dziecko jest już często cześciowo w kanale rodnym. Lekarz musi więc je umiejętnie wyciągnąć, a czesto tez skorzystać z pomocy położnej, która musi "wepchnąć" dziecko ponownie do brzucha.

z drugiej strony ZZO może byc zbawienne dla kobiet o niskim progu bólowym.
wszytsko więc w rękach dobrego lekarza...
Ja bym chciała zzo, a chyba nie ma na to szans, choć będę jeszcze kombinować.

Moja gin twierdzi, że w sumie byoby mniej cesarek gdyby zzo byłoby ogólnie dostępne, bo czesć kobiet nie wytrzymuje bólu, a część z obawy przed nim załatwia zaświadczenia o koniecznosci cc.
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-15 14:33:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:42.