Mamusie Maj -Czerwiec 2014 - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-20, 19:49   #4141
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość

Dziewczyny a jak usypiacie swoje dzieciaki w dzień w wózku, na rękach ?Nie chodzi mi tutaj o spacer...
I czy mają już Wasze dzieci jakieś stałe pory dnia chodzi mi o jedzenie ,spanie ?
stała jest kapiel o 7 ostatnimi czasy i spanie. wieczorem kapiemy, butla i klade do łózeczka, gasze światło i sam zasypia. w dzien pewna mamy drzemkę ok 2 godzin po pobudzce, bo jest nerwowy. potem jeszcze ze dwie drzemki w ciaqgu dnia. ale raczej krótkie. wyczailam że ma taki rytm: spanie, podudka, jedzenie, zabawa, spanie. jak zabawa sie przeciagnie to szybciej sie budzi, bo juz glodny. spacery roznie. czesto pod wieczór, ok 5. do południa rzadziej, ale tez chodzimy. ale sztywnych ram oprocz wieczornego rytuału nie ma


a w dzien usypiam albo na rekach przy suszarce, albo sam zasnie w lozeczku przy kołysce, albo mi juz dwa razy kimnął na macie, czasem i w kołysce w kuchni...zasada jest u niego jedna: musi byc zmęczony i przykryty plus pielucha na buzi

Cytat:
Napisane przez paulka0212 Pokaż wiadomość
Wyladowalysmy w szpitalu
Anulka ma bakterie jakas w ukladzie moczowym, dostaje antybiotyk i zapowiada sie ze posiedzimy tu minimum tydzien
biedna mała...zdrówka!
__________________




Edytowane przez asia27100
Czas edycji: 2014-09-20 o 19:50
asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 19:57   #4142
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

U nas do zasypiania tylko smoczek. Rzadko tak marudzi, żebym ją na ręce brała. Jeśli już, to tylko wieczorem.
Stałego rytmu dnia brak.
Jak dla mnie przesypia noce, bo karmienie o 4 czy 5 to już dla mnie rano a nie w nocy
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 20:02   #4143
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Cytat:
Napisane przez Lucynka20xd Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak usypiacie swoje dzieciaki w dzień w wózku, na rękach ?Nie chodzi mi tutaj o spacer...
I czy mają już Wasze dzieci jakieś stałe pory dnia chodzi mi o jedzenie ,spanie ?
U Nas w dzien Patryk zasypia na kilka sposobow: albo sam zasypia (np. jak stoje kolo lozka mowie do Niego i wieszam pranie), albo na spacerze,jak nawijam albo spiewam, albo przy okazji karmienia zasypia przy piersi. Przy czym w pierwszych dwoch przypadkach spi pol godziny, a jak zasnie przy piersi to spi dwie godziny (przebudzi sie raz czy dwa w tym czasie,possie i zasypia dalej). Kiedys zasypial tylko na rekach,ale jakos teraz woli sie przytulic. Troche sie martwilam,ze sie przyzwyczai i bez cycka nie zasnie,ale poki co jest ok.
Wstajemy zwykle o 9., ale zdarza sie tez o 7.30 czy 8. Wtedy biore Go do lozka i probuje przeciagnac do 9. Po trzech godzinach jest pierwsza drzemka. Po niej idziemy zwykle na spacer i czesto jeszcze przytnie komara w wozku. Kolo 16.-17. mamy druga drzemke. O 20. kapiel i o 21.-21:30 juz spi. Ale tak naprawde stala to jest tylko kapiel,bo niejednokrotnie cos Nam poprzestawia szyki..

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Przy jednym też wydawało mi się że nie mam czasu na nic. I powrót do pracy po półrocznym macierzyńskim był dla mnie wybawieniem.
A teraz albo dzieci mam inne albo zmieniłam podejście do życia.
Zawsze byłam superzorganizowana, wszystko miałam wyliczone co do minuty. Przy dziecku się tak nie dało, bo jak zaplanowałam obieranie warzyw na zupę, to wyło, jak miałam w planach spacer przed obiadem, to niespodziewanie zasnęło itd. Irytowało mnie to bardzo, bo nie pozwalało mi realizować planu codziennych czynności. A już najbardziej trzepało mnie jak się miałam bawić z dzieckiem. U mnie najpierw obowiazki potem przyjemności. Nie potrafiłam układać klocków czy oglądać książeczki przez godzinę wiedząc, że łazienka czeka na umycie.

Teraz już tak nie planuję. Dostosowuję czynności domowe typu pranie, sprzątanie, szykowanie jedzenia do bieżącej sytuacji. Już się nie irytuję jak syn ścieli łóżko 15 minut, bo co chwilę inaczej poduszki przekłada. Wykorzystuję ten czas na przykład na obranie ziemniaków na obiad (normalnie zrobiłabym to bezpośrednio rpzed gotowaniem obiadu). Dziś 3 razy zmieniałam zdanie czy idziemy na spacer przed obiadem czy nie (córka nie spała, to idziemy, potem zasnęła, no to nie idziemy, ale zanim brat założył poprawnie spodnie, zdążyła się obudzić i poszliśmy). Nie wiem jak to możliwe, ale przy takim podejściu mam zrobione więcej niż wcześniej i mam czas zaglądać na forum i układać konstrukcje z kasztanów na podwórku.
i co chyba najistotniejsze w tym, to nie planuję że dziś posprzątam w szafach, a jutro umyję lodówkę i frustruję się jak nie starczy mi na to czasu. Mam to na uwadze i jak nadarzy się okazja to to robię, ale bez spięcia, ze zrobić muszę.
Chyba faktycznie cos w tym jest,ze dopiero przy drugim dziecku nabiera sie wprawy w perfekcyjnym zarzadzaniu czasem;-)
__________________
30.04.2014

Edytowane przez beatusia10
Czas edycji: 2014-09-20 o 20:10
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 20:02   #4144
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Lucynka, moja Amelka w nocy tez je raz, ale w dzien juz nawet 10 i wiecej razy potrafi. Dzis np jadla 8 razy + kaszka. W sumie to juz sie przyzwyczailam do tego, ze ciagle musze cyca wyciagac, juz nawet karmienie publiczne mnie nie krepuje /ostatnio cycolilam nawet na murku pod ratuszem/
no super
ja to na razie w publicznych miejscach karmię w samochodzie


aha, dziewczyny z problemem włosowym, to mi fryzjerka poleciła wax, tzn. wiadomo, że co ma wylecieć to i tak wyleci, no ale myślę że ten wax nie zaszkodzi, tym bardziej że stosują go z powodzeniem ludzie po chemioterapii
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 20:08   #4145
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
ostatnio cycolilam nawet na murku pod ratuszem/
Hehe,a ja pod kosciolem
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 20:10   #4146
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez kasiab91 Pokaż wiadomość
Zamyslona u mnie Ola dosc wymagajaca jest. A to trzeba gadac pokazywac glupoty a to na rece a to podskoczyc... Ufff naszczescie zasypia teraz juz...

Karlain a nie zalujesz tetaz ze tak dlugo pracowalas? Pytam czysto z ciekawosci
wiesz, nie miałam za bardzo wyjścia
nawet gdybym poszła na zwolnienie to tak mało płacili, ze na utrzymanie by mi nie starczyło... więc ile mogłam to pracowałam ale zdarzyło się, że zadzwoniłam poinformować, że nie dam rady pracować (oczywiście za pojedyncze dni nie płacili, więc miałam trochę stresu, bo jakby nie patrzył to finanse tez się liczą gdy ma się pojawić bobas)
kiedyś całą noc miałam bezsenną, aż się popłakałam, rano zadzwoniłam, że jak się wyspie to przyjdę na 14.00 na drugą zmianę

a tak szczerze mówiąc gdyby była lepsza sytuacja to siedziałabym na zwolnieniu bo zdrowie dzidzi najważniejsze, a co za tym idzie zdrowie matki
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 20:17   #4147
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
aha, dziewczyny z problemem włosowym, to mi fryzjerka poleciła wax, tzn. wiadomo, że co ma wylecieć to i tak wyleci, no ale myślę że ten wax nie zaszkodzi, tym bardziej że stosują go z powodzeniem ludzie po chemioterapii
Ale ktory wax?

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Karlain Pokaż wiadomość
wiesz, nie miałam za bardzo wyjścia
nawet gdybym poszła na zwolnienie to tak mało płacili, ze na utrzymanie by mi nie starczyło... więc ile mogłam to pracowałam ale zdarzyło się, że zadzwoniłam poinformować, że nie dam rady pracować (oczywiście za pojedyncze dni nie płacili, więc miałam trochę stresu, bo jakby nie patrzył to finanse tez się liczą gdy ma się pojawić bobas)
kiedyś całą noc miałam bezsenną, aż się popłakałam, rano zadzwoniłam, że jak się wyspie to przyjdę na 14.00 na drugą zmianę

a tak szczerze mówiąc gdyby była lepsza sytuacja to siedziałabym na zwolnieniu bo zdrowie dzidzi najważniejsze, a co za tym idzie zdrowie matki
Mi tez sie bardziej oplacalo pracowac niz byc na L4. Ale poza tym czulam sie dobrze i nie widzialam sensu L4. Ale gdyby nie przymus finansowy,to teraz zaluje,ze nie poszlam wczesniej. Walczylam kilka miesiecy o podwyzke, w koncu nabuntowalam kolezanke i razem negocjowalysmy.. i co? Jak tylko poszlam na L4, to kolezanka dostala podwyzke..
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 20:40   #4148
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Ale ktory wax?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ra-wersja.html
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 20:58   #4149
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez madziarek1 Pokaż wiadomość
hejka do wczoraj było super a dziś od rana leje i grzmi... skończyło się dobre, trzeba będzie małą do czapki przekonać itd. ,
Lidka od kilku dni jest marudna, dokuczają jej dziąsła ale nie widzę żeby się cos działo szczególnie wieczorem juz sama nie wie czego chce. ..
u nas też wieczorne marudzenie i do tego generalnie bunt na leżenie, nawet w wózku czasem jest problem

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Paulka byscie szybko wyszly!

Lucynka, moja Amelka w nocy tez je raz, ale w dzien juz nawet 10 i wiecej razy potrafi. Dzis np jadla 8 razy + kaszka. W sumie to juz sie przyzwyczailam do tego, ze ciagle musze cyca wyciagac, juz nawet karmienie publiczne mnie nie krepuje /ostatnio cycolilam nawet na murku pod ratuszem/

A co do stalych por, to w nocy zawsze jemy o 5-tej, wstajemy ok 8-ej, karmimy przed kapiela o 18- tej, 19- tej, potem kapiel, ostatnie karmienie o 20- tej, i ok 20:30 spimy. Cala reszta to przypadek.

Zamyslona, ja tez nie umialam zyc bez planow i teraz sie tego ucze... Mam nadzieje, ze kiedys bede potrafila sie tak zorganizowac jak M.in. Ty...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Widzę, że udało Ci się przestawić mała na wcześniejszą porę kąpieli
Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Ale ktory wax?

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------


Mi tez sie bardziej oplacalo pracowac niz byc na L4. Ale poza tym czulam sie dobrze i nie widzialam sensu L4. Ale gdyby nie przymus finansowy,to teraz zaluje,ze nie poszlam wczesniej. Walczylam kilka miesiecy o podwyzke, w koncu nabuntowalam kolezanke i razem negocjowalysmy.. i co? Jak tylko poszlam na L4, to kolezanka dostala podwyzke..
pewnie L'biotica


my dziś byliśmy wyjazdowo w gościach u koleżanki, jej córki i córki synka (córa 21 lat, mama jej a moja znajoma niewiele po 40. )
Rano nim wyjechałam z domu mały w 2 godziny mnie zmęczył bardziej niż czasem po całym dniu, bo był ryk na wszystko, na rączki źle, cyc nie bardzo, leżeć jeszcze gorzej....
w aucie kimnął i obudził się w o wiele lepszym nastroju.
Prawdopodbnie przez zęby je na raty, ssie chwilę i wypluwa, znów possie, znów wypluje i prze zagęszczenie częstotliwości karmien jak zaczyna marudać to nie bardzo wiem od czego i szukam "po omacku" metodą eliminacji co mu dolega - taka powtórka z pierwszego miesiąca życia


LUCYNKA ja na siłę nie usypiam, jak zaśnie to śpi, jak nie zaśnie to nie śpi. Stała, jak u dziewczyn jest kąpiel a w dzień to wolna amerykanka pomijając ostatnie trzy dni to je w dzień +/- co dwie godziny i w nocy 2-3 razy. U nas najwcześniejsze wstawanie ma miejsce koło 8,30 ale raczej jest to bliżej 10
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 21:17   #4150
karolkya
Wtajemniczenie
 
Avatar karolkya
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 332
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Hej
Paulka wspolczuje. Trzymjcie sie dzielnie i szybkiego powrotu do zdrowia.

U ns tez nie halo. Mala ma katar i to mocny... Jutro chrzciny. Zamaiast imprezy bedzie spotkanie chorych... Brat chory, ja chora, moj tato tez. Zosia sie meczy i denerwuje dzis nie chciala jesc z cyca przez katar...



Wyslane za pomoca Tapatalk2
__________________
Nasze szczęście
karolkya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 22:16   #4151
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Cytat:
Napisane przez karolkya Pokaż wiadomość
Hej
Paulka wspolczuje. Trzymjcie sie dzielnie i szybkiego powrotu do zdrowia.

U ns tez nie halo. Mala ma katar i to mocny... Jutro chrzciny. Zamaiast imprezy bedzie spotkanie chorych... Brat chory, ja chora, moj tato tez. Zosia sie meczy i denerwuje dzis nie chciala jesc z cyca przez katar...



Wyslane za pomoca Tapatalk2
Wspolczuje:-( kciuki,zeby jutro bylo lepiej niz sie spodziewasz:-*

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

Pytanie do mamus,ktore byly z dzieciaczkami na basenie- kupilyscie im rekawki albo kolka do plywania czy pluskaja sie u Was na rekach?

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Dzieki:-*
__________________
30.04.2014

Edytowane przez beatusia10
Czas edycji: 2014-09-20 o 22:31
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 22:29   #4152
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Beatudia zadnych kolek narazir. Jak bedxir bardziej kumaty zsloze mu rekawki.
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-20, 22:36   #4153
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Cytat:
Napisane przez JJJustynAAA Pokaż wiadomość
Beatudia zadnych kolek narazir. Jak bedxir bardziej kumaty zsloze mu rekawki.
Tak wlasnie myslalam,ze na poczatek bez akcesoriow Pysiu tak wyczynia w wanience,ze pomyslalam o basenie ale juz zrezygnowalam- infekcje grzybicze (ja mam po kazdym basenie),przewianie... Chyba poczekamy do lata i wlasnego baseniku.
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 05:53   #4154
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Witam po powrocie, ale nie cytuje bo czasu brak. Pisze do Was bo już pomysłów nie mam. Młody nie może spać w dzień, trze oczka, marudzi ale nie idzie go uśpić. Tylko na spacerze. Ale na dodatek nie śpi w nocy. Jakas masakra. Zawsze tak ładnie spał a teraz budzi się o 23 i potem jest cyrk, płacz w lozeczku, płacz na smoczek, jak usnie to śpi godzinę i znów cyrk... Co to może być?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 07:34   #4155
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Iemand Pokaż wiadomość
Witam po powrocie, ale nie cytuje bo czasu brak. Pisze do Was bo już pomysłów nie mam. Młody nie może spać w dzień, trze oczka, marudzi ale nie idzie go uśpić. Tylko na spacerze. Ale na dodatek nie śpi w nocy. Jakas masakra. Zawsze tak ładnie spał a teraz budzi się o 23 i potem jest cyrk, płacz w lozeczku, płacz na smoczek, jak usnie to śpi godzinę i znów cyrk... Co to może być?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
u mnie było podobnie tyle że bez placzu i były to gazy które nie mogł odprowadzić podaje znów 3 razy dziennie sabsimplex i ładnie śpi...
tyle że coś mi kaszle wybiorę się jutro z nim zeby go zbadala osłuchała mam nadzieje że nic poważnego... bo jednak kaszel to nie za dobrze

A noc ok karmienie koło 3 i pobudka po 7
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 08:21   #4156
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Kurcze Paulka zdrówka dla Anusi i duzo sil dlw Ciebie

To chyba tylko my mamy staly plan dnia ale tak mi o wiele latwiej dzieciaki ogarnąć i nie mam marudania wstaja ok 6 między 8-12 trzy godzinny spacer bo oba przyzwyczajone Papryk sie wyspi po spacerze mam wiec czas na ogarnięcie i obiad popoludniu to różnie ale to juz czas dzieciaków
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 09:39   #4157
Nikii89
Zakorzenienie
 
Avatar Nikii89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 344
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Paulka dużo zdrówka dla Anusi i sił dla Ciebie

U Nas też jest nawet stały rytm dnia , czasem może odbiegać +/- 30min . Ale najczęściej Majka wstaje o 6 , syn o 7-7.30. Wtedy też Majka idzie na drzemkę i śpi od 1-2,5h. Ogólnie jest tak że między 1 drzemką a drugą ma 1,5-2h aktywności. Teraz ma trochę krótsze drzemki bo ma katar i jeszcze dziąsła ją swędzą. Ale kąpiel jest o stałej porze tzn.19 Majka 19.30 Oskar i tak 20.30 mniej więcej jestem już wolna. Chociaż zdarza się że kilka razy jeszcze muszę wieczorem podejść do jednego lub drugiego.
__________________
Nikii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 10:40   #4158
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Paulka oby jak najszybciej udało się wyleczyć Anulkę i żebyście do domu wróciły, trzymamy kciuki

Lucynka u nas w sumie nie ma stałego rytmu dnia. Przynajmniej w weekendy bo jak pracuję to siłą jak ja wstaję i się kręce to i Marcel się budzi po 6.15 ale ze 3 razy mi się zdarzyło że go musiałam budzić to koło 7 a jak ja nie wstaje to też czasami już się budzi tak rano ale czasem mi się udaje go jeszcze uśpić to czasem do 8 pośpi. A ze spaniem różnie ale zazwyczaj koło 21 już śpi. Zazwyczaj jest mleko, odbijanie, wkładam w woombie, smoczek i usypia u siebie albo u nas i go przekładam, różnie. A w dzień też różnie śpi, czasem u siebie, albo w salonie na macie usypia itp. Zazwyczaj malutki spał jeszcze z 40minut po 8 ale teraz już jak się obudzi o tej 7 to potrafi dopiero o 11 usnąć.

Od paru dni się coś małemu poprzestawiało bo jak już ze 2 tygodnie spał jednorazowo pierwszy sen po 6h tak teraz znowu po 3h się budzi :/

Edytowane przez Harakiri
Czas edycji: 2014-09-21 o 10:41
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 10:46   #4159
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Paulka zdrowka dla Anulki!!


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-21, 10:54   #4160
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

My też mieliśmy rytm dnia ale przez te płacze wszystko się popsulo. Tylko spacer w południe nam został i kąpiel. Reszta to ostatnio bałagan. A już było ok... Słyszałam że kolki mogą trwać nawet do 6go miesiąca no i chyba i nam przyjdzie tak długo czekać. Ech... Szkoda mi tylko maluszka że tak się męczy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 11:29   #4161
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Ale ktory wax?

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------


Mi tez sie bardziej oplacalo pracowac niz byc na L4. Ale poza tym czulam sie dobrze i nie widzialam sensu L4. Ale gdyby nie przymus finansowy,to teraz zaluje,ze nie poszlam wczesniej. Walczylam kilka miesiecy o podwyzke, w koncu nabuntowalam kolezanke i razem negocjowalysmy.. i co? Jak tylko poszlam na L4, to kolezanka dostala podwyzke..
no to nieźle! tak to właśnie bywa
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 12:26   #4162
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Iemand Pokaż wiadomość
Witam po powrocie, ale nie cytuje bo czasu brak. Pisze do Was bo już pomysłów nie mam. Młody nie może spać w dzień, trze oczka, marudzi ale nie idzie go uśpić. Tylko na spacerze. Ale na dodatek nie śpi w nocy. Jakas masakra. Zawsze tak ładnie spał a teraz budzi się o 23 i potem jest cyrk, płacz w lozeczku, płacz na smoczek, jak usnie to śpi godzinę i znów cyrk... Co to może być?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
zęby obstawiam


My wybywamy do mojej siostry na urodzinki jej dzieciaków. Będzie minimum 8 dzieci w wieku 1miesiąc - 5 lat i trochę dorosłych.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 13:20   #4163
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
zęby obstawiam
No nie wiem. Mały ma dopiero 4,5 miesiąca. Na dziaslach nic nie widać. A jeszcze podobno zabkowanie jest dziedziczne, a jq zabkowalam jak miałam 9 miesięcy dopiero.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 14:13   #4164
gosius91
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 616
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Hej. Podczytuje Was od czasu do czasu. Ostatnio nie mam za wiele czasu, mala mi zachorowala. Bylismy u lekarza. Bierzemy antybiotyk. Troche lepiej jest, mala i tak jeszcze pokasluje, a katar mam nasivin, sol, masc majerankowa - jak pozbyc sie tego kataru ?!
W dodatku dziasla dokuczaja :/
Chciala by byc tylko w pionie. Wszystko be do lezenia. I wszystko do buzi. Ehh, moj maly gryzon mimo ze tak sie zachowuje to nie czuje zmeczenia. Chyba mam juz ten tryb zalapany, malo snu, duzo pracy w domu, i codziennie to samo.
U nas jest zdecydowanie stale pory. Oby przez ta chorobe sie nic nie zmienilo.

Dla wszystkich potrzebujacych -
__________________

Zaręczyny 19.05.2012
Ślub 08.06.2013

Milenka - 15.04.2014
(tp. 07.05.2014)


Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest!
gosius91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 15:22   #4165
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Widzę, że sporo dzieciaczków się pochorowało, dużo zdrówka dla nich

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Hehe,a ja pod kosciolem
Ja akurat pod kościołem często cycolę, bo jest tam taki spory park, w którym idzie się w miarę schować

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Widzę, że udało Ci się przestawić mała na wcześniejszą porę kąpieli
Widocznie nie pisałam, ale już od dawna tak zasypiamy przestawienie poszło szybko i łatwo - Amelka najwyraźniej potrzebowała zasypiać o takiej porze, tylko matka nie potrafiła tego rozpoznać

U nas ciągle padało... i w końcu się trochę rozpogodziło... wyszłabym na spacer, ale Amelcia śpi... cały dzień była marudna ze zmęczenia, więc szkoda mi Jej budzić...

---------- Dopisano o 16:22 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Amelka przed chwilą obudziła się z płaczem. W płaczu nie było nic słychać, więc podeszłam do Niej spokojnie, patrzę, a Ona się dławi Odwróciłam i poklepałam Ją po pleckach i przeszło... potem chwilkę potrzymałam na rączkach i znowu śpi... Ale się wystraszyłam...
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 16:20   #4166
asia27100
Zakorzenienie
 
Avatar asia27100
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 771
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

gosia pewno jej sie nosek zatyka jak lezy na plecach. jesli chcesz aby odpoczela albo zasnela to może na brzuszku? bedzie jej splywać katar
__________________



asia27100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 16:41   #4167
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

U nas tez staly plan dnia. Odchyly +/- godzina. Ewentualnie w weekend jest inaczej ale tez staram pilnowac. DIs marudzenie jest mega ale jedyneczka druga sie wyrzyna takze mamy drugiego zabka!!!
My u moich rodzicow. Odpoczywamy sobie i kibicujemy bo i w siatke i w reczna nasza druzyna gra dzis.
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 19:04   #4168
Iemand
Wtajemniczenie
 
Avatar Iemand
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 645
GG do Iemand
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Młody ma chyba wszystkie oznaki zabkowania poza spuchnietymi dziaselkami. A jak płacze biedaczek i boję się że głodny jest. Je po 3-4 minuty i w płacz, smok be, przez chwilę gryzaka pociamkal tylko.

Sent from my MT11i using Wizaz Forum mobile app
Iemand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 19:30   #4169
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez Iemand Pokaż wiadomość
Młody ma chyba wszystkie oznaki zabkowania poza spuchnietymi dziaselkami. A jak płacze biedaczek i boję się że głodny jest. Je po 3-4 minuty i w płacz, smok be, przez chwilę gryzaka pociamkal tylko.

Sent from my MT11i using Wizaz Forum mobile app
Kochana,bo przy zabkowaniu dzieciaczki czesto nie chca jesc... Cieple mleko nie podoba sie dziaselkom:-(
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-21, 20:03   #4170
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie Maj -Czerwiec 2014

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Kochana,bo przy zabkowaniu dzieciaczki czesto nie chca jesc... Cieple mleko nie podoba sie dziaselkom:-(
Dokładnie.
Cierpliwości i wyjdą u nas dziś drugi już na wierzchu Ale jeszcze się denerwuje.
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-24 22:03:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.