Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka. - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-07, 20:08   #1171
siuska
Raczkowanie
 
Avatar siuska
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 190
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cześć dziewczyny

Przyszłam przekazać wiadomość od OkoPani

Jest to cesarce, bo było trochę problemów, ale syn jest zdrowy i ,,prześliczny'' Niestety nie może go jeszcze przytulić, bo nie pozwalają jej się ruszać.

Grunt, że wszystko dobrze u niej

Ja ostatnio się nic nie odzywam, nie odwiedzam forum. Często myślę o Was, ale mamy trochę problemów. Odezwę się niedługo.

Pozdrawiam mamuśki wszystkie te wypakowane i pozostałe niewypakowane - chyba tylko 2 ?

__________________
26.09.2014 Nasz skarb Franciszek, 54cm, 3170g
siuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 20:21   #1172
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez siuska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Przyszłam przekazać wiadomość od OkoPani

Jest to cesarce, bo było trochę problemów, ale syn jest zdrowy i ,,prześliczny'' Niestety nie może go jeszcze przytulić, bo nie pozwalają jej się ruszać.

Grunt, że wszystko dobrze u niej

Ja ostatnio się nic nie odzywam, nie odwiedzam forum. Często myślę o Was, ale mamy trochę problemów. Odezwę się niedługo.

Pozdrawiam mamuśki wszystkie te wypakowane i pozostałe niewypakowane - chyba tylko 2 ?

Gratulacje !!!

Siuska trzymaj sie..,

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Agatkia Pokaż wiadomość
Śmieszek
Sweet

Nowa dopiero moglam Maje na kompie zobaczyc, ale slodka blondyneczka
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 20:47   #1173
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez monic84 Pokaż wiadomość

ehh wczoraj musialam do szpitala isc na chwile bo mi szwy pekly ;/ musieli poprawic i dzis nie moge siedziec, wszystko mnie tam boli
powiedzieli mi ze szwy rozpuszzcalne czasami za szybko sie rozpuszczaja ehhh
lekarz powiedzial aby jak najwiecej tam tam wietrzyc


nowa8686 mnie tez boli krocze ;//
w jaki sposob stosujesz tantun?
ja tez sprobuje psiknąć oceniseptem

nocnyskowronekstraszną przygodę mieliście brrr

CoffeeMonster tez mam problem z wyproznianiam
max kupil czopki licerynowe, troche pomagaja
ale chyba bardziej u mnie winowajca jest psychika, boje sie ze mi tam szwy pekna

kasiakg ja tez podczas karmienia pije hektrolitrami

mala juz ładnie przesypia, budzi sie dwa razy tfuuu tfuuu
nawet dzis musialam ja sama obudzic o 2 w nocy bo obudziły mnie moje cycki hehe
narazie karmie tylko swoim mlekiem
powoli probuje bawic sie laktatorem


dzis chcialam sie umowic do poloznej a ona dopiero bedzie w srode w przychodni
po jakim czasie do was przyszla polozna /lekarka?
O matko! Współczuje Wam z tymi szwami Jak się cieszę, że mnie ta atrakcja ominęła.
Do na położna przyszła jakoś w 8 dobie dopiero.

Mi mąz kupił czopki i Meliax (taki mini lewatywki) który zadziałał super szybko i pani w aptece doradzała, że jest mniej inwazyjny niż te czopki. Pomogło ekspresowo, brzuch nie boli. U mnie to bardziej była kwestia diety, ale od wczoraj kazałam im się wypchać i jem już surowe jabłka marchewki, jogurty...nawet skubnęlam sobie czekolady. Prawie mnie wykończyli tymi ograniczeniami, a oczywiście dziecku nic nie jest. Niestety mleka coraz mniej......chociaż ponoć w 3 tyg jest jakiś kryzys laktacyjny?

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
Koralinka, nie wiedziałam o tych sikach, bardzo ważna informacja, dzięki!!!

Dziwne rzeczywiście te rady - ale to dawała pediatra a nie położna.
Jak na razie się wstrzymuję z mlekiem modyfikowanym, daję po prostu cyca do czasu aż się najada i "odpada" od niego. Niestety taki cykl jeden cyc, przewijanie, drugi cyc, trwał wczoraj 2 godziny, w nocy to samo... Ale teraz tak sobie myślę, że chyba za długo mu dałam siedzieć przy tym pierwszym cycu - pod koniec co chwilę się zdenerwowany odstawiał od niego - pewnie mu już mało leciało. A po podaniu drugiego najczęściej po 10-15 minutach najedzony.

Piszę że się wstrzymuję z mm - to prawda ale dzisiaj i tak zostało niestety podane Nakarmiłam Witu z obu cycków, wydawało się że na full i myślałam że mam 3h wolnego więc pojechałam do sklepu a Witu został z tatą. Niestety obudził się po 2h. Ja nie słyszałam że telefon dzwonił, więc mąż bezsilny otworzył puszkę i zrobił mu to mleko Jak weszłam to akurat skończył podawać. Cieszę się że sobie poradził jakoś, ale szkoda mi że tak wyszło, że musiał podać z takiego głupiego powodu ze mnie po prostu nie było... Muszę zrobić jakiś zapas swojego mleka. Ale ostatnio co odciągnę to zaraz muszę mu dać, bo się domaga jedzenia.

Ever - też zwóciłam uwagę na usteczka Emily, piękna jest

Aha - jeszcze o badaniach nie napisałam Wczoraj robiliśmy usg przezciemiączkowe i usg szyi. Przezciemiączkowe wyszło dobrze, a w szyi to co podejrzewaliśmy - kręcz. Za tydzień wizyta u chirurga, ma dać skierowanie na konkretną fizjoterapię. Lekarka która robiła USG powiedziała, że nie musimy się jakoś mega śpieszyć z tym chirurgiem, bo tak małego dziecka i tak nie można za bardzo rehabilitować, dopiero po miesiącu... Hm, myślałam że im szybciej tym lepiej, ale i tak znalezienie bliższego terminu w Warszawie graniczy z cudem...
Kurcze i tak Wam nieźle idzie w porównaniu do mnie....my też miałyśmy takie cykle karmienie + przewijanie 2h....tylko moja po pół godzinie była głodna Tydzień wytrzymałam. No i skończyło się, że po każdym cyckowaniu dostaje mm. A mimo to przy cycu siedzi godzinę.


Cytat:
Napisane przez siuska Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Przyszłam przekazać wiadomość od OkoPani

Jest to cesarce, bo było trochę problemów, ale syn jest zdrowy i ,,prześliczny'' Niestety nie może go jeszcze przytulić, bo nie pozwalają jej się ruszać.

Grunt, że wszystko dobrze u niej

Ja ostatnio się nic nie odzywam, nie odwiedzam forum. Często myślę o Was, ale mamy trochę problemów. Odezwę się niedługo.

Pozdrawiam mamuśki wszystkie te wypakowane i pozostałe niewypakowane - chyba tylko 2 ?

Oooo gratulacje dla OkoPani
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 20:50   #1174
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Dzień dobry, ja dziś miałam dzień odwiedzin. A jutro przyjeżdża i zostaje na noc przyjaciółka z narzeczonym z Bydgoszczy Pierwszy raz zobaczy Maluszka i obie się cieszymy !

Kolejna dobra wiadomość- odpadł nam dziś pępulek Także zajęło nam to dwa tygodnie, nie wiem czy to krótko czy długo ale jest ok. Teraz trzeba tylko czyścić suszyć i pielęgnować

OkoPani, ogromne gratulacje, czekamy na Ciebie i wieści

Siuska, trzymam kciuki, żeby wszystko było ok, wracaj do Nas jak tylko będziesz miała możliwość

Agatkia, cudowności ! A jaki okrąglutki
Ja mam problem z wstawieniem zdjęcia na forum Na telefonie mam za dużą rozdzielność czy jak...?
Mały udaje, że śpi i ja też się niedługo kładę. Rano muszę coś ogarnąć w domu
Do zoba na cycu w nocy
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14

Edytowane przez PurBlanka
Czas edycji: 2014-11-07 o 20:53
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 21:09   #1175
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

ever słodkości małe!! Jak sie czujesz ogólnie?

OkoPani gratulacje czekamy na opis porodu

Agatkia śliczny uśmiech!

Mamy starszaków, czy wasi pierworodni również tacy odmienieni ? W mojego coś wstąpiło... nie wiem co robić. Zachowuję się strasznie, choć proszę, tłumaczę, poświęcam mu czas itp. Zrobił sie złośliwy strasznie
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 21:09   #1176
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Gratki dla Okopani

Siuska oby wszystko sie unormowalo.

Purblanca brawo za pepuszek.

Mała dzis jakas niespokojna, moze przez odwiedziny, ktore mielismy. Od wieczora ciagla przy cycku i poplakiwala.
Teraz usnela, nie wiem na ile takze sie klade tez.

Maz/w salonie, brakuje mi go. Ale jakos oboje sie boimy czy cos nie zrobimy przez sen malej.
A Wy spicie we 3 czy maluszki w lozeczkach ?
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 21:19   #1177
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
Dzień dobry, ja dziś miałam dzień odwiedzin. A jutro przyjeżdża i zostaje na noc przyjaciółka z narzeczonym z Bydgoszczy Pierwszy raz zobaczy Maluszka i obie się cieszymy !

Kolejna dobra wiadomość- odpadł nam dziś pępulek Także zajęło nam to dwa tygodnie, nie wiem czy to krótko czy długo ale jest ok. Teraz trzeba tylko czyścić suszyć i pielęgnować

OkoPani, ogromne gratulacje, czekamy na Ciebie i wieści

Siuska, trzymam kciuki, żeby wszystko było ok, wracaj do Nas jak tylko będziesz miała możliwość

Agatkia, cudowności ! A jaki okrąglutki
Ja mam problem z wstawieniem zdjęcia na forum Na telefonie mam za dużą rozdzielność czy jak...?
Mały udaje, że śpi i ja też się niedługo kładę. Rano muszę coś ogarnąć w domu
Do zoba na cycu w nocy
Pur, a jak dajesz sobie radę bez Tżta? I on bez Ciebie?

Adaśko jest niezłym grubaskiem. Wołamy na niego kluska śląska . A jak przeciąga to pięknie eksponuje swój długi podbródek i wygląda jak najprawdziwszy proboszcz .

W ogóle wczoraj zaniepokoiłam się, bo miałam wrażenie, że śmierdzi mu z ucha, już mówiłam mężowi, że chyba do lekarza trzeba będzie się wybrać...I wtedy odkryłam, że Adaśko zachomikował sobie mleczko za uszkiem . Podobne mleczne atrakcje znalazłam pod brodą (a wydawało mi się, że tak dokładnie ogarniam te wszystkie cudne fałdeczki!) i w paszce . Nizłe atrakcje zapachowe- nie powiem .
Cudownie obserwuje się, jak dzieci robią się coraz bardziej kontaktowe. Adaś cudnie słucha, jak się do niego mówi, i tak ładnie obraca główkei śledzi wzrokiem różne przedmioty. I wydaje super dźwięki. I cieszy się do karuzelki, i na głos mamusi... niesamowite, jakie te nasze dzieci są mądre i ile uczą się w pierwszym roku życia! Ciąża, narodziny, ten pierwszy rok... to jest chyba jedyny autentyczny cud w życiu, wcale nie trzeba szukać daleko .
__________________
Adaś- 26.09.2014

Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 21:20   #1178
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Gratki dla Okopani

Siuska oby wszystko sie unormowalo.

Purblanca brawo za pepuszek.

Mała dzis jakas niespokojna, moze przez odwiedziny, ktore mielismy. Od wieczora ciagla przy cycku i poplakiwala.
Teraz usnela, nie wiem na ile takze sie klade tez.

Maz/w salonie, brakuje mi go. Ale jakos oboje sie boimy czy cos nie zrobimy przez sen malej.
A Wy spicie we 3 czy maluszki w lozeczkach ?
a nie myśleliście o czymś takim? https://www.google.pl/search?q=dosta...ml%3B650%3B650
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 21:22   #1179
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez dariuska89 Pokaż wiadomość
ever słodkości małe!! Jak sie czujesz ogólnie?

OkoPani gratulacje czekamy na opis porodu

Agatkia śliczny uśmiech!

Mamy starszaków, czy wasi pierworodni również tacy odmienieni ? W mojego coś wstąpiło... nie wiem co robić. Zachowuję się strasznie, choć proszę, tłumaczę, poświęcam mu czas itp. Zrobił sie złośliwy strasznie
Niestety tak - odpowiedziała mama starszaka .
Ja już się podłamuję ostatnio. Mój syn nie umie zaczekać kiedy karmię, zająć się sobą, chce skupiać uwagę na sobie. Rysuje, je, ubiera się, mówi o lata świetlne gorzej niż np w czerwcu czy lipcu. Regres jakiś.
__________________
Adaś- 26.09.2014

Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 21:26   #1180
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Dariuska super sprawa ale juz nawet miejsca nie ma. Lozeczko mamy kolo lozka, tylko w sumie teraz przez to moje bolace krocze nie odkladam jej do lozeczka.
Ogarne sie to maz wroci.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 21:38   #1181
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez Agatkia Pokaż wiadomość
Niestety tak - odpowiedziała mama starszaka .
Ja już się podłamuję ostatnio. Mój syn nie umie zaczekać kiedy karmię, zająć się sobą, chce skupiać uwagę na sobie. Rysuje, je, ubiera się, mówi o lata świetlne gorzej niż np w czerwcu czy lipcu. Regres jakiś.
Ja już też nie wiem co robić, jak zasypia to ryczę bo mam wyrzuty sumienia o cały dzień... nie mam już siły normalnie a jestem w domu z małą dopiero 3 dzień A słucha w ogóle jak o coś prosisz?

nowa u mnie też wielki problem z miejscem niestety, życzę w takim razie szybkiego powrotu do normalności
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-08, 07:37   #1182
wodaqua
Zadomowienie
 
Avatar wodaqua
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 600
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez dariuska89 Pokaż wiadomość
Ja już też nie wiem co robić, jak zasypia to ryczę bo mam wyrzuty sumienia o cały dzień... nie mam już siły normalnie a jestem w domu z małą dopiero 3 dzień A słucha w ogóle jak o coś prosisz?

nowa u mnie też wielki problem z miejscem niestety, życzę w takim razie szybkiego powrotu do normalności
Hej!
OkoPani! Gratulacje! Grunt, ze się dobrze skończyło!
Czyżbyś zamykala poczekalnie?

Chyba musimy zacząć myśleć o odchowalni? Pozostale dwie mamy to czy aby nie zaginione?

Mortisha, ja juz wylazlamz problemu z cycem, to teraz na Ciebie piszlo! Przed karmieniem glaskalam piers pod strumieniem ciepłej wody, po karmieniu oklad ze stluczonego liscia zimnej kapusty-KONIECZNIE. No i przystawiac, przystawiac! Współczuję!

Dariuska, popros kogos, zeby sie starszym zajął, poświęcił mu czas. Moj pierwszy tydzień w domu z dwójką byl straszny, nie jesteś jedyna wyrodna i wydaje mi się to normalne. Tylko ja eiem ile wtedy wyplskalam. Ale teraz jest lepiej, ja doszlam do siebie, Wyluzowalam, mala tez co zrozumialszrozumiała, vhoc nadal uparta jsk osiol!Nie martw sie, ułoży się!

U nad nafalnadal szpital, Zosia na antybiotyku, eh

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez wodaqua Pokaż wiadomość
Hej!
OkoPani! Gratulacje! Grunt, ze się dobrze skończyło!
Czyżbyś zamykala poczekalnie?

Chyba musimy zacząć myśleć o odchowalni? Pozostale dwie mamy to czy aby nie zaginione?

Mortisha, ja juz wylazlamz problemu z cycem, to teraz na Ciebie piszlo! Przed karmieniem glaskalam piers pod strumieniem ciepłej wody, po karmieniu oklad ze stluczonego liscia zimnej kapusty-KONIECZNIE. No i przystawiac, przystawiac! Współczuję!

Dariuska, popros kogos, zeby sie starszym zajął, poświęcił mu czas. Moj pierwszy tydzień w domu z dwójką byl straszny, nie jesteś jedyna wyrodna i wydaje mi się to normalne. Tylko ja eiem ile wtedy wyplskalam. Ale teraz jest lepiej, ja doszlam do siebie, Wyluzowalam, mala tez co zrozumialszrozumiała, vhoc nadal uparta jsk osiol!Nie martw sie, ułoży się!

U nad nafalnadal szpital, Zosia na antybiotyku, eh
Spojrzałam na liste- nie wiecie co z Pędząca? A Monika to się udziela? Sorry, jakos nie pamiętam.

Durny telefon!

Edytowane przez wodaqua
Czas edycji: 2014-11-08 o 07:40
wodaqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 07:47   #1183
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez dariuska89 Pokaż wiadomość
ever słodkości małe!! Jak sie czujesz ogólnie?

OkoPani gratulacje czekamy na opis porodu

Agatkia śliczny uśmiech!

Mamy starszaków, czy wasi pierworodni również tacy odmienieni ? W mojego coś wstąpiło... nie wiem co robić. Zachowuję się strasznie, choć proszę, tłumaczę, poświęcam mu czas itp. Zrobił sie złośliwy strasznie
Czuje sie super, czasami brzuch zaaboli albo szwy ale rzadko, ale jak zaboli to az rycze... a Ty?

Tak, chyba odchowalnie trzeba zakladac, patrzac na tp. tych, co sie nie odzywaja.

Ciekawe, czy Oko Pani ostatnia jest

Aa i jak Wy przy nocnym karmieniu piszecie?? Ja w nocy karmie zawsze na lezaco i karmiac spie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:45 ----------

Kamila juz dawnooo nic nie pisala.

A nie pochwalilam sie - dzien po szpitalu zrobilismy spacerek 40min, dzis kolejny
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 08:03   #1184
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

OkoPani - gratulacje! Wracajcie szybko do zdrowia i do domku

PedzacaSkarpeta ostatnim razem jak pisała to miała śluz z krwią i jakieś skurcze a to było kilka dni temu, więc podejrzewam, że mogła już urodzić a odezwie się po powrocie do domu A Kamili rzeczywiście dawno już nie widziałam i TP taki, że też już raczej po

Ever - ja nocą podczytuję na tablecie i jeśli jestem na tyle rozbudzona żeby coś napisać to piszę a jak nie to śpię
__________________
02.10.2014
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 08:06   #1185
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Ja tak samo jak skowronek z tym tabletem

Kurde Ever juz bylas. My chyba jutro malej zrobimy werandowanie.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 08:20   #1186
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Dzień dobry!
Agatkia faktycznie kluska nieźle Ci rosnie...
A z tym uchem tez bym sie wystraszyla.. Moze młody chomikuje na pozniej?
Dziekuje ze pytasz o tzta. Mi Synek przesłonił swiat, cały dzień z nim i nue mam kiedy myśleć. ..Chyba że jestem mocno zmeczona
p a maly placze wtedy mysle o tzcie żeby nas oboje przytulil...A on sie nue przyzna bo nie chce mnie martwic ale słyszę po glosie ze mu ciezko,moglby dzwiekow malego sluchac ciagle. No ale musimy dac rade...
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 09:08   #1187
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Ja tak samo jak skowronek z tym tabletem

Kurde Ever juz bylas. My chyba jutro malej zrobimy werandowanie.
To polega na wietrzeniu pokoju, a dzidzia w czapeczce??

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Probowalam karmic bez nakladki, kurde nie da sie mala dobrze lapie, ale mam serio sutki male i ona sie denerwuje, ze w buzi prawie nic nie ma. Chyba dlatego polozna tak szybko mi je dala, bo widziala jak wygladaja.
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 10:48   #1188
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Otworzymy balkon a mala ubierzemy jak na polko.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 11:09   #1189
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Gratulacje dla nowych mam!Zdjęcia sliczne Z wielką radością ogląda się takie maluchy!

Wodaqua
zdrówka dla Zosi! I dla Ciebie też! Sama sobie na wiadomości odpisujesz

Jako mama jeszcze trzylatka potwierdzam, że chwilami wysiadam i też nieraz zdarzyło mi się płakać z bezsilności Najgorzej jest wieczorami, gdy mąż wraca z pracy, Basia robi się już wtedy marudna, wymaga więcej mojej uwagi, a Patryk daje popis swoich umiejętności. Siostrę kocha i na szczęście jej nic nie robi, ale wie, że mamę można podenerwować i dokładnie zna jej słabe punkty. Nikogo nie słucha wtedy i żadne prośby, groźby nie pomagają Do niedawna chociaż babci się słuchał, a teraz nawet jej na złość robi, gdy się z nią spotyka... I też uparty (ale może to taki wiek?).

Poczwarkah nie miałam jak wcześniej odpisywać, ale siedzi mi w głowie Twój problem ze słabym przybieraniem na wadze Synka. Pisałąś o krótkim wędzidełku chyba? Ja bym obstawiała, że to o to chodzi. Po prostu gorsza technika ssania. Tu masz dużo wątków o tym: http://forum.gazeta.pl/forumSearch.d...C5%82ko&title=
Ewentualnie zła technika ssania. Ja moją Basię na początku też musiałam korygować, bo za płytko łapała brodawkę (ale tu akurat boli brodawka w czasie ssania przez dziecko) i musiałam jej poprawiać dolną wargę na sutku, żeby miała wywiniętą. Tu są wątki o prawidłowym przystawianiu: http://forum.gazeta.pl/forumSearch.d...&title=&forum=
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-08, 11:36   #1190
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość

Poczwarkah nie miałam jak wcześniej odpisywać, ale siedzi mi w głowie Twój problem ze słabym przybieraniem na wadze Synka. Pisałąś o krótkim wędzidełku chyba? Ja bym obstawiała, że to o to chodzi. Po prostu gorsza technika ssania. Tu masz dużo wątków o tym: http://forum.gazeta.pl/forumSearch.d...C5%82ko&title=
Ewentualnie zła technika ssania. Ja moją Basię na początku też musiałam korygować, bo za płytko łapała brodawkę (ale tu akurat boli brodawka w czasie ssania przez dziecko) i musiałam jej poprawiać dolną wargę na sutku, żeby miała wywiniętą. Tu są wątki o prawidłowym przystawianiu: http://forum.gazeta.pl/forumSearch.d...&title=&forum=

dzieki Mamad1 z tym wędzidełkiem to nie wiem już sama, jeden pediatra twierdzi ze krótkie, drugi że ok... ale chyba jakby było za krótkie to własnie źle by łapał prawda? a mi się wydaje że dobrze ssie (zdj). Ide z nim za tydzień w piatek do chirurga, niech on rozsądzi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG-20141108-02931.jpg (90,6 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-20141108-02932.jpg (75,1 KB, 51 załadowań)
__________________
20.10.2014 Witek


Edytowane przez poczwarkah
Czas edycji: 2014-11-08 o 11:38
poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 11:39   #1191
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
dzieki Mamad1 z tym wędzidełkiem to nie wiem już sama, jeden pediatra twierdzi ze krótkie, drugi że ok... ale chyba jakby było za krótkie to własnie źle by łapał prawda? a mi się wydaje że dobrze ssie (zdj). Ide z nim za tydzień w piatek do chirurga, niech on rozsądzi.
Wareczki pieknie wywinięte moim zdaniem.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 12:34   #1192
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Poczwarka Twój synek ma taką samą charakterystyczną dziurkę w uchu jak moja córka Ola ma to po moim mężu. Zauważyłaś to?
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 12:53   #1193
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

hej.
Wasze dzidziolki tez takie przytulaki? moja na poczatku ladnie spala sama, a teraz ciagle obok mnie, na cycu albo na rekach... skonczyla 3 tygodnie. bedzie lepiej czy gorzej?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 13:34   #1194
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
hej.
Wasze dzidziolki tez takie przytulaki? moja na poczatku ladnie spala sama, a teraz ciagle obok mnie, na cycu albo na rekach... skonczyla 3 tygodnie. bedzie lepiej czy gorzej?
Moja juz tak ma. Zeby zasnela na max 2h musze sie z nia klasc i jak gleboko zasnie mam prawo opuscic lozko
A tak to co 15 min w dzien sie budzi. W nocy o wiele lepiej spi.

Daszna rodzinka z Pl przyjezdza?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
Wareczki pieknie wywinięte moim zdaniem.
Aa zapomnialam napisac, masz mega aparat, takie super zdjecia wychodza!!
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 13:41   #1195
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

ever: mam nadzieje, ze ma gorszy dzien, bo wczesniej ladnie mi spala po 2-3 h... a dzisiaj padla dopiero po 13, a ja w pizamie caly dzien byla moja mama z tata i siotra, wczoraj pojechali moze to oni mi ja zepsuli a do Was ktos przyjezdza?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:03   #1196
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Poczwarkah wyglada ok Może kwesia nakładek. Ewentualnie spróbuj go w nocy wybudzać do jedzenia. Wtedy mleczko tłuściejsze i może jeden posiłek sprawi, że waga bardziej w górę pójdzie. Minimum teraz to 120g na tydzień (17g na dzień).

Daszna
Basia w dzień też by wolała bliżej mamy W nocy śpi lepiej.
Próbowałam ze starszym synem, ale u niego nie przeszło. Podałam potem ten sposób u koleżanki i u nich się sprawdził: wkładała do łóżeczka obok dziecka swoją koszulę nocną - taką "nieświeżą", noszoną już, a przesiąkniętą zapachem mamy i synek zaczął ładnie spać w łóżeczku. I za każdym razem jak zmieniała koszulę, to ta "stara" wędrowała do łóżeczka. Może jeszcze u kogoś się sprawdzi ta metoda
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:04   #1197
Agatkia
Zadomowienie
 
Avatar Agatkia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 866
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez poczwarkah Pokaż wiadomość
dzieki Mamad1 z tym wędzidełkiem to nie wiem już sama, jeden pediatra twierdzi ze krótkie, drugi że ok... ale chyba jakby było za krótkie to własnie źle by łapał prawda? a mi się wydaje że dobrze ssie (zdj). Ide z nim za tydzień w piatek do chirurga, niech on rozsądzi.
Poczwarkah, wg mnie, bardzo dobrze (wzorowo!) chwyta, szeroko, usteczka wywinięte. Mojej brodawki tez prawie nie widać, jak Adaś ją złapie.
__________________
Adaś- 26.09.2014

Agatkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:12   #1198
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

MOJ OPIS PORODU

2.11 od godz. jakos 22 zaczelam miec sporo wydzieliny, zmienilam 2 podpaski. Zastanawialam sie czy to sie wody sacza. Godz. 23 zaczelam cos czuc, delikatne skurczyki, ale jak na moje light wiec nie liczylam nic. O 23.30 odpalilam aplikacje na smartfonie do liczenia odstepow i dlugosci skurczy. Powiedzialam do Tz, ze to juz TO. A on, czy juz jedziemy? Zaczelam sie smiac cooo Ty, wiesz ile to czasu jeszcze... powiedzialam, zeby spakowal sie troszke, mi rzeczy dopakowal, zrobil kanapki, wzial wode i poszedl spac. Tak zrobil. Bol po tej 22.30 czulam tak jak bol brzucha podczas okresu, (mialam strasze, ze musialam zastrzyki brac w przychodni i cala szkola wiedziala, ze mam okres). Przyjmowalam dobrze znane mi pozycje, w ktorych brzuch bolal najmniej, kolanami na ziemi, rece na sofie. Podczas skurczy oddychalam wyrownanym glebokim oddechem jak podczas cwiczen. Tz byl spokojny, bo ja bylam, a to dzieki temu, ze wiedzialam co i jak. W szoku bylam kiedy o 00.00 zobaczylam, ze skurcze mam co 5 max 6 min!! I od samego poczatku byl regularny odstep 1 min. Zadzwonilam na porodowke, pytania o wody itd. Powiedzieli, ze jak bede miala odstep co 3-4 min wtedy jechac do szpitala. Zaczelam nagle bardzo wymiotowac. Potem wzielam prysznic. Patrze a tu skurcze co 3 min!! Bylo ok. 3. Spakowalismy wszystko i zadzwonilam, ze jestesmy w drodze. Strasznie bylo mi nie dobrze, w aucie mialam reklamowki.
Weszlismy, szukalismy porodowki, byla na 3 pietrze. Podpieli mnie pod ktg, jejuuu najgorsze bylo ulezec tam!! W domu wolalam kleczec albo chodzic. Tz ciagle obok. Polozna spr rozwarcie i juz widzialam jaka mine robi i mowi juz 7cm!! Ide sale Wam przygotowac. Przeszlismy na sale porodowa, powiedzialam, ze chce rodzic w wannie. Nalali wody. Nie moglam jednak bo cisnienie za wysokie. Rozebralam sie calkiem do naga, poprosilam o lewatywe, ale tu znowu problem, musialam ulezec. No ok, zrobila mi. Po chwili cos wyplynelo, myslalam, ze sie obkupalam cala!! A to wody odeszly. Poszlam na wc a tu pluuum wody i kupa poszly. Nagle wyszlam z wc i czulam parcie jak na kupe, tu dziwne dzwieki wydawalam, ale nie takie fest. Z sali obok ciagle krzuczaca kobiete slyszalam, ta to miala...
Stoje oparta o brzeg lozka, wysokosc sobie ustawilam, mierza rozwarcie i nagle bum, szybko widze jak szykuja wszystko, szok. Polozna powiedziala, ze jak poloze sie na boku z 1 noga w gorze to lepiej zrobi zebym mniej popekala, no ale moglam rodzic na stojaco, ale tak by dobrze nie widziala. Ok weszlam na to lozko, na skurczach (partych oczywiscie) darlam sie fest, jak ten goryl co piszecie.
Polozna powiedziala, zebym energie z krzyczenia na parcie dala to bedzie szybciej, juz nie mialam ladnie oddychac tylko przec. Z 2 albo 3 razy glowka wychodzila i sie chowala, ale juz chyba na 4 lub 5 urodzilam. Tz spisal sie mega, nie spodziewalam sie... i tyle mi pomogl. Podawal wode ciagle, mowil kiedy sie rozluznic i chcial przeciac pepowine!! A mialo byc tak, ze na partych mial wyjsc.
Ale nie widzial mnie tam na dole. Widzial jak mala w polowie wyszla, ale nie mnie tam. Dostalam wiec szkraba na klatke, kurde zaczela mi pelzac pod gardlo. Nic do niej nawet nie powiedzialam, tylko tulilam i patrzylam sie, Tz ciagle mowil, jednoczesnie bylam szyta, 2 drobne pekniecia. Nawet nie czulam, ze peklam.
Znieczulenie dostalam takie,.ze nie zniezulenie nakluc kilka w dol brzucha z sola jakas, bo krzyz w ogole mnie nie bolal. Chyba tylko te parte i wychodzenie glowki bolalo.
Od bolesnych skurczy do porodu trwalo wszystko 6h w sumie. Myslalam ciagle, ze nie moze byc tak zle 2h po juz zapomnialam, ze rodzilam. Porod wspominam bardzo dobrze i moge rodzic po raz kolejny!!

Pozniej od Tz dostalam piekny bukiet kwiatow i Tz zachwycony coreczka
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg

Edytowane przez ever_92
Czas edycji: 2014-11-08 o 15:15
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:32   #1199
dariuska89
Raczkowanie
 
Avatar dariuska89
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 456
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Cytat:
Napisane przez ever_92 Pokaż wiadomość
To polega na wietrzeniu pokoju, a dzidzia w czapeczce??

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Probowalam karmic bez nakladki, kurde nie da sie mala dobrze lapie, ale mam serio sutki male i ona sie denerwuje, ze w buzi prawie nic nie ma. Chyba dlatego polozna tak szybko mi je dala, bo widziala jak wygladaja.
Ja przy sebie miałam to samo- krótki sutek 6 tyg karmiłam z nakładką i później ładnie sam załapał, teraz Ania już ma "wyciągnięte"
Fajnie że dobrze w miarę się czujesz Ja już super tylko sutki jeszcze troszkę bolą no i macica po karmieniu okrutnie
Świetny opis!


wodaqua staram się sama jakoś mu czas poświęcać ale jest niechętny- wcale nie ma ochoty na moje towarzystwo
__________________
Synek moje szczęście cudowne Sebastian, Adam 12.08.2010 3440 54cm

Hanna, Eliza księżniczka ur 2.11 3370 53cm
dariuska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 14:45   #1200
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Październikowa już kończy się porodówka, zaraz się rozpakuje ostatnia ciążówka.

Ever super opis. Zazdroszcze ze tak wspominasz poród.

Mi jest troszku lepiej, powolutku siadam na dwoch posladkach.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-13 20:55:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.