NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy! - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-15, 15:57   #3031
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Ja ostatnio zaczęłam się odżywiać w sposób który nie jest propagowany przez większość dietetyków.
Przerabiałam już 5 razy małe posiłki, diety eliminacyjne. Nie skutkowało przy 5 małych czułam się okropnie ciężka i napchana i tyłam! Pilnowałam kalorii, nie podjadałam, a waga leciała do góry. W końcu powiedziałam sobie: To jest nie dla mnie, męczę się przecież nie działa!
Stwierdziłam że spróbuje jeść tak jak mój organizm podyktuje. Jem obecnie dwa posiłki dziennie, między 10 - 12 bułkę z ciemnego pieczywa z chudą wędliną i jarzynami oraz duży obiad koło 17 - 18 (taki około 1000 cal). W 3 miesiące schudłam 8 kg i leci dalej.
Poza tym pije dużo Yerba Mate, czasem kawę (ale rzadko bo nie lubię czarnej) czy herbatę, unikam soków wysoko słodzonych i napoi, wolę wodę. Nie jem też słodyczy i staram się trzymać zbilansowaną dietę. Kalorii nie pilnuje jakoś specjalnie, staram się być tak 1500 - 1800.
No i oczywiście ćwiczenia.
Nie jestem głodna poza moimi porami, czuje się lżejsza, nie mam już zaparć i generalnie jestem bardzo zadowolona.
Nie wiem czy mój organizm jest jakiś dziwny, ale to mi pasuje, wiec może i Wy drogie Panie powinnyście posłuchać bardziej swojego organizmu.

Jak dla mnie dieta Dukana jest niebezpieczna, to duże obciążenie dla organizmu, plus ilość chemii jaką się w niej spożywa (dużo przetworzonych wyrobów), mogą spowodować większe szkody niż korzyści.

Moim zdaniem odchudzanie się samą dietą nie jest dobrą drogą do utraty wagi bo jest olbrzymie ryzyko efektu jojo po tym jak wrócimy do normalnego jedzenia, oraz jest to zazwyczaj szok dla organizmu. Ja jestem za zmianą nawyków żywieniowych na stałe. Może efekt u mnie nie jest taki spektakularny jak przy nie których dietach ale wydaje mi się być stabilny.

Edytowane przez Freya663
Czas edycji: 2014-08-15 o 16:08
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-16, 07:01   #3032
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

niestety tak już jest, jak zaczynamy się odchudzać, to można wpaść w błędne koło. Schudniesz jesteś zadowolona, kończysz dietę i organizm szybko nadrabia. I znów jakaś dieta i tak w nieskończoność. Ruch to podstawa, ale niestety nie wszystkim się chce
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 14:21   #3033
Lidka001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

ja miałam problem ze schudnięciem po ciąży. Dużo ćwiczyłam, zero słodyczy, prawie samo gotowane mięso i warzywa - i nic. W końcu poszłam do dietetyka i mi ustalił dietę. schudłam bardzo szybko. Polecam
Lidka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 07:42   #3034
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Lidka001 Pokaż wiadomość
ja miałam problem ze schudnięciem po ciąży. Dużo ćwiczyłam, zero słodyczy, prawie samo gotowane mięso i warzywa - i nic. W końcu poszłam do dietetyka i mi ustalił dietę. schudłam bardzo szybko. Polecam
i co Ci detetyk kazal jesc? w jakich ilosciach, jak czesto, jakie produkty?
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 13:41   #3035
aldona323
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1
Dot.: Nie mogę schudnąć!!!

Ja ważyłam 90 kg przy podobnym wzroście co Wierutna. Bardzo pomogło mi spotkanie na temat zdrowego żywienia zorganizowane przez asyk . Dzieki ich poradom straciłam zbędne kilogramy i czuję się świetnie. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-08-27 o 14:35 Powód: link
aldona323 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 06:09   #3036
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Kilogramy po ciąży to bardzo indywidualna sprawa. Ja przytyłam w ciąży 20 kg, ale wróciłam do normalnej wagi po kilku miesiącach nie robiąc dosłownie nic w kierunku utraty kg. 2 lata później przytyło mi się kilkanaście kg i musiałam się nieźle natrudzić, żeby się tego pozbyć.
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 15:44   #3037
krajonur
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 49
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Dla mnie to też był ogromny problem. Trzeba się po prostu wybrać do specjalisty, który pomoże nam wybrać odpowiednią dietę. Ćwiczenia też są niezwykle ważne. Nie można o nich zapominać
krajonur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 14:01   #3038
meganem
Raczkowanie
 
Avatar meganem
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 432
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

jak najbardziej. Niestety bardzo duża grupa osób myśli, że zmiana nawyków żywieniowych to wszystko. Ruch to połowa sukcesu
__________________
Mój blog

https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=216083

E. Chodakowska :
Bikini x 22
Sukces x 19
Turbo wyzwanie x 27
Killer x 4
Metamorfoza x 3
Turbo spalanie x 5

Huragan Workout x 4
meganem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 14:52   #3039
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Dokładniej to 30%
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 16:30   #3040
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Dokładnie to nie da się tego ocenić, ale na pewno dieta jest ważniejsza niż ruch. Ja bardzo ładnie schudłam z tłuszczu praktycznie się nie ruszając.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 10:29   #3041
Margaux93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 76
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Moim kompleksem zawsze był duży brzuch, coś jakby wzdęcia, ale nie pomagały mi żadne espumisany itp. Jakiś czas temu postanowiłam w końcu coś z tym zrobić, a nie zakrywać się luźnymi bluzkami... Zrobiłam to, co polecają wszyscy - odstawiłam produkty pszenne i w ogóle ograniczyłam pieczywo itp. Problem brzucha jednak nie zniknął. Wasze posty dały mi do myślenia: a może to nabiał? Faktycznie, od 2tyg zamiast kanapek jadłam zwykle jogurt naturalny z musli, otrębami, owocami, a na kolację twaróg. Postanowiłam więc odstawić produkty mleczne (no, może oprócz mleka do kawy), co prawda to dopiero drugi dzień, ale czuję się zdecydowanie lepiej, jestem w szoku! Brzuch nie jest płaski, ale nie ciąży mi tak jak wcześniej. Mam nadzieję, że znalazłam przyczynę swoich kompleksów i nie jest to jedynie stan chwilowy
Margaux93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-27, 07:13   #3042
malgorzata1968
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 6
80kg przy173cm

Cytat:
Napisane przez renata_1986 Pokaż wiadomość
a ile ważysz,ile masz wzrostu, ile chcesz schudnąć, bo nawet tego nam nie napisałas. Może jesteś w normie, a się katujesz....
malgorzata1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 09:26   #3043
BaduraTomasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 33
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Raczej 20%
Kawa z mlekiem raczej nie pomoże w utracie kilogramów.Rubyoo ,badałaś sobie może kiedyś poziom testosteronu?Mam pewien pomysł co do twojego problemu
BaduraTomasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 11:18   #3044
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez BaduraTomasz Pokaż wiadomość
Raczej 20%
Kawa z mlekiem raczej nie pomoże w utracie kilogramów.Rubyoo ,badałaś sobie może kiedyś poziom testosteronu?Mam pewien pomysł co do twojego problemu
Ale co jest nie tak z kawą? Tzn.wiem ze nic zdrowego w ie nie ma...ale czemu ona blokuje chudniecie? Mam na myśli kawę rozpuszczalna i mleko 2% bez cukru.

Ja się zastanawiam nad moją dietą. Jestem od 1.5roku na bezglutenie. Chwała mi za to...nie mam stwierdzone alergii ale do jedzenia gluta nikt mnie nie namówi. Czuje się o niebo lepiej i nie chce juz nigdy jeść żadnych macznych zapychaczy. ...ale ...ważę ok 70kg przy wzroście 165cm zawsze byłam mocno umięśnione wiec sala jako takiego mam niewiele, no ale jest. I chętnie bym jeszcze te 5-7kg opuściła. Ale nie wychodzi mi za nic w świecie :-(
Jem:
Jaja, mięso różne najczęściej gotowane lub pieczone unikam wieprzowiny. Warzywa wszelakie surowe. ,gotowane.duszone. Kocham buraki. Jem owoce w ilości 1-2szt.dziennie np.2 śliwki, śliwka i sweetie, banany jem rzadko. Jem dużo orzechów głównie włoskie. ,migdały i nerkowca. pije wodę i kawę z 2% mlekiem, czystek i pokrzywe. Herbaty nie pije soków i napojów tak samo. Jem sery żółte ale takie "smierdziuchy" np.holenderskie i kozie sery.
Nie jem:nabiału, z warzyw ograniczam paprykę, nie jem pomidorów i ziemniaków wyniki tarczycy wskazują na to, że lepiej uważać z psiankowatymi. Nie jem syropu glukozowo-fruktozowego i wszystkiego co ma go w składzie. Nie jem słodyczy oprócz czeko. 70% co jakiś czas.
Zapotrzebowanie wyliczył am na 2100 kcal po obcięcie 300kcal tyje. gdy jem w granicach 1500kcal utrzymuje wagę. I co tu zrobić?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2014-11-27 o 11:34
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 11:49   #3045
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Ale co jest nie tak z kawą? Tzn.wiem ze nic zdrowego w ie nie ma...ale czemu ona blokuje chudniecie? Mam na myśli kawę rozpuszczalna i mleko 2% bez cukru.

Ja się zastanawiam nad moją dietą. Jestem od 1.5roku na bezglutenie. Chwała mi za to...nie mam stwierdzone alergii ale do jedzenia gluta nikt mnie nie namówi. Czuje się o niebo lepiej i nie chce juz nigdy jeść żadnych macznych zapychaczy. ...ale ...ważę ok 70kg przy wzroście 165cm zawsze byłam mocno umięśnione wiec sala jako takiego mam niewiele, no ale jest. I chętnie bym jeszcze te 5-7kg opuściła. Ale nie wychodzi mi za nic w świecie :-(
Jem:
Jaja, mięso różne najczęściej gotowane lub pieczone unikam wieprzowiny. Warzywa wszelakie surowe. ,gotowane.duszone. Kocham buraki. Jem owoce w ilości 1-2szt.dziennie np.2 śliwki, śliwka i sweetie, banany jem rzadko. Jem dużo orzechów głównie włoskie. ,migdały i nerkowca. pije wodę i kawę z 2% mlekiem, czystek i pokrzywe. Herbaty nie pije soków i napojów tak samo. Jem sery żółte ale takie "smierdziuchy" np.holenderskie i kozie sery.
Nie jem:nabiału, z warzyw ograniczam paprykę, nie jem pomidorów i ziemniaków wyniki tarczycy wskazują na to, że lepiej uważać z psiankowatymi. Nie jem syropu glukozowo-fruktozowego i wszystkiego co ma go w składzie. Nie jem słodyczy oprócz czeko. 70% co jakiś czas.
Zapotrzebowanie wyliczył am na 2100 kcal po obcięcie 300kcal tyje. gdy jem w granicach 1500kcal utrzymuje wagę. I co tu zrobić?

Zastanowić się nad rozpędzeniem metabolizmu.
Przy poziomie 1500 kalorii, to on już dawno leży i kwiczy.
Przy zapotrzebowaniu 2100, ucinanie do 1500 to 600 kalorii niedoboru.
O połowę za dużo żeby w efekcie nie było konsekwencji jakie właśnie opisujesz : brak spadku + utrzymywanie stałej wagi przy tak niskiej podaży kalorii i tycie przy minimum normy dla kobiety.

Ja bym już szukała porady u specjalisty (trener personalny z dobrymi opiniami)


Jeszcze tylko dodam , bo to tez obrazuje pewne mechanizmy nieprawidłowego postrzegania siebie i swojego zapotrezbowania: "dużo mięśni", to zwiększony metabolizm- mięśnie palą więcej kalorii niż tłuszcz, wiec ucinanie przy sporej muskulaturze tak dużo ponad normę, ma jeszcze większe konsekwencje niż u osoby z małą masa mięśniową a dużą tłuszczową.U kobiet dochodzi do tego wpływ estrogenów.
Bo o ile nie ma co karmić tłuszczu, o tyle takie głodzenie mięśni to zawsze katabolizm. A katabolizm wyklucza utrzymanie dużej masy mięśniowej.
Jednak bym sprawdziła u specjalistów, jakie naprawdę są proporcje ciała.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2014-11-27 o 11:56
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 12:04   #3046
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zastanowić się nad rozpędzeniem metabolizmu.
Przy poziomie 1500 kalorii, to on już dawno leży i kwiczy.
Przy zapotrzebowaniu 2100, ucinanie do 1500 to 600 kalorii niedoboru.
O połowę za dużo żeby w efekcie nie było konsekwencji jakie właśnie opisujesz : brak spadku + utrzymywanie stałej wagi przy tak niskiej podaży kalorii i tycie przy minimum normy dla kobiety.

Ja bym już szukała porady u specjalisty (trener personalny z dobrymi opiniami)


Jeszcze tylko dodam , bo to tez obrazuje pewne mechanizmy nieprawidłowego postrzegania siebie i swojego zapotrezbowania: "dużo mięśni", to zwiększony metabolizm- mięśnie palą więcej kalorii niż tłuszcz, wiec ucinanie przy sporej muskulaturze tak dużo ponad normę, ma jeszcze większe konsekwencje niż u osoby z małą masa mięśniową a dużą tłuszczową.U kobiet dochodzi do tego wpływ estrogenów.
Bo o ile nie ma co karmić tłuszczu, o tyle takie głodzenie mięśni to zawsze katabolizm. A katabolizm wyklucza utrzymanie dużej masy mięśniowej.
Jednak bym sprawdziła u specjalistów, jakie naprawdę są proporcje ciała.
Sprawdziłam mam wagę ok.70kg ...dziś to jest dokładnie 71.6kg ale wczoraj było na czczo 70.3kg nie wiem od czego taaaka różnica wielka. Poziom otluszczenia wyszedł mi u dietetyka na takiej "specjalistycznej" wadze 23% wiec jak na tą masę to całkiem zacnie uważam. Odwodnienia nie ma. Ogólnie mam wrażenie ze strasznie mi metabolizm padł. Tzn. na przykład nie czuje głodu prawie wcale. A jak go czuje to zjem 2 jajka i śliwke i jest ok....
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 12:24   #3047
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Sprawdziłam mam wagę ok.70kg ...dziś to jest dokładnie 71.6kg ale wczoraj było na czczo 70.3kg nie wiem od czego taaaka różnica wielka. Poziom otluszczenia wyszedł mi u dietetyka na takiej "specjalistycznej" wadze 23% wiec jak na tą masę to całkiem zacnie uważam. Odwodnienia nie ma. Ogólnie mam wrażenie ze strasznie mi metabolizm padł. Tzn. na przykład nie czuje głodu prawie wcale. A jak go czuje to zjem 2 jajka i śliwke i jest ok....

Taka różnica to to, co masz na bieżąco w jelitach: pokarm, woda i... te , no ... resztki
To żadna różnica bo np. pójdziesz na siku , spocisz się z emocji i będzie do 0,5 kilo mniej za godzinę. Wypijesz 2 filiżanki kawy i będzie + 0,5 kg.
Te wahania to nie Twoja waga.


No słabo, najeść się 2 jajkami i śliwką to faktycznie daje obraz sytuacji.
Ja bym na własną rękę nie podjęła się rozpędzania metabolizmu, trudna sprawa i powinna być skorelowana z odpowiednio dobranym systemem treningowym i dosć określoną w zasadach dietą.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 12:34   #3048
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Taka różnica to to, co masz na bieżąco w jelitach: pokarm, woda i... te , no ... resztki
To żadna różnica bo np. pójdziesz na siku , spocisz się z emocji i będzie do 0,5 kilo mniej za godzinę. Wypijesz 2 filiżanki kawy i będzie + 0,5 kg.
Te wahania to nie Twoja waga.


No słabo, najeść się 2 jajkami i śliwką to faktycznie daje obraz sytuacji.
Ja bym na własną rękę nie podjęła się rozpędzania metabolizmu, trudna sprawa i powinna być skorelowana z odpowiednio dobranym systemem treningowym i dosć określoną w zasadach dietą.
Cava problem w tym.ze ja nie znam dobrego specjalisty nie mam namiarow na kogoś takiego a dietetycy pożal się borze patrzą na moje "wymysły" jak na totalny debilizm. Ostatnio mi jakiś super dietetyk wmawial konieczność powrotu do jedzenia glutenu skoro mi testy na nietolerancje nic nie wykazały. I za cholerę nie docierało ,że ja się lepiej czuje bez pelnoziarnistego chleba i makaronu razowego bo to przecież taaaakie potrzebne bo piramida zywieniowa. ...
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 12:43   #3049
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Cava problem w tym.ze ja nie znam dobrego specjalisty nie mam namiarow na kogoś takiego a dietetycy pożal się borze patrzą na moje "wymysły" jak na totalny debilizm. Ostatnio mi jakiś super dietetyk wmawial konieczność powrotu do jedzenia glutenu skoro mi testy na nietolerancje nic nie wykazały. I za cholerę nie docierało ,że ja się lepiej czuje bez pelnoziarnistego chleba i makaronu razowego bo to przecież taaaakie potrzebne bo piramida zywieniowa. ...

Może jednak warto zamiast do dietetyka, skorzystać z trenera personalnego.
Wiem że nawet przez net można uzyskać porady i trening.
Przez FB można szukać, od razu sprawdzając opinie.

Może taka droga da się coś ruszyć.

Mnie ostatnio wpadł w oko Albert Kośmider, (nie wiem czy mogę tak polecać, ja nie mam z nim nic wspólnego, nie znam goscia, nie pracuje w tej branży) znajoma bardzo chwaliła, a widzę że i listę referencyjna ma niezłą.
Albo szukać "na żywo" w swojej okolicy po klubach, ale przede wszystkim pytać ludzi i patrzeć jak sam wygląda.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-27, 13:05   #3050
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Ale Davis chyba pisał że się odczuwa mniejszy głód Ja to u siebie zaobserwowałam bo mimo iż mało chleba i węgli jadłam to po 2 godzinach w żołądku hulał wiatr (jadałam co 3 godziny). Teraz spokojnie mogę wytrzymać dłuzej jak trzeba a i sygnał sytosci włącza mi się juz przy jedzeniu a nie po - zauwazyłam ze jem gęściej odżywczo, mniejsze porcje i jestem bardziej syta I jeszcze waga spadła z i tak niskiej a ciało się ładnie wysmukliło
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 13:12   #3051
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Mirianka Pokaż wiadomość
Ale Davis chyba pisał że się odczuwa mniejszy głód Ja to u siebie zaobserwowałam bo mimo iż mało chleba i węgli jadłam to po 2 godzinach w żołądku hulał wiatr (jadałam co 3 godziny). Teraz spokojnie mogę wytrzymać dłuzej jak trzeba a i sygnał sytosci włącza mi się juz przy jedzeniu a nie po - zauwazyłam ze jem gęściej odżywczo, mniejsze porcje i jestem bardziej syta I jeszcze waga spadła z i tak niskiej a ciało się ładnie wysmukliło
Wiesz ja w zeszłym roku 16kg z rzuciłam wiec to nie jest tak ze nie schudłam po odstawieniu gluta. Po prostu teraz od lutego praktycznie waham się w granicach 67-71kg cały czas.

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Może jednak warto zamiast do dietetyka, skorzystać z trenera personalnego.
Wiem że nawet przez net można uzyskać porady i trening.
Przez FB można szukać, od razu sprawdzając opinie.

Może taka droga da się coś ruszyć.

Mnie ostatnio wpadł w oko Albert Kośmider, (nie wiem czy mogę tak polecać, ja nie mam z nim nic wspólnego, nie znam goscia, nie pracuje w tej branży) znajoma bardzo chwaliła, a widzę że i listę referencyjna ma niezłą.
Albo szukać "na żywo" w swojej okolicy po klubach, ale przede wszystkim pytać ludzi i patrzeć jak sam wygląda.
Chyba tak zrobię...kurde smutne to jeśli sobie metabolizm rozwalilam sama daję samej sobie jeszcze czas do świąt jeśli sama nie ogarnę żarcia (żadne tam głodówki itp tylko właśnie rozkręcenie metabolizmu) to idę do trenera.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 19:56   #3052
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

A czy te mięśnie po katabolizmie da się hmmm "odzyskać"? po głupich dietach. Tzn. chodzi mi o ładny wygląd ciała, nie flaki.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-27, 20:01   #3053
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Dziewczyny mam pytanie i proszę o pomoc! Od tygodni jestem na redukcji, ćwiczę 6 razy w tygodniu po 30-40 minut. Ważę ok 41-42kg przy wzroście 156cm i przez to wskaźnik bmi pokazuje wyraźną niedowagę. Ale moje ciało nie jest pozbawione tłuszczu, mimo niskiej wagi mam większy brzuch, boczki i uda niż bym chciała . Czy dalej powinnam być na redukcji i ćwiczyć czy przejść na utrzymanie i ćwiczyć? Bo dalej zależy mi na redukcji tłuszczu.. Dziękuję z góry za odpowiedzi
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 09:28   #3054
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie i proszę o pomoc! Od tygodni jestem na redukcji, ćwiczę 6 razy w tygodniu po 30-40 minut. Ważę ok 41-42kg przy wzroście 156cm i przez to wskaźnik bmi pokazuje wyraźną niedowagę. Ale moje ciało nie jest pozbawione tłuszczu, mimo niskiej wagi mam większy brzuch, boczki i uda niż bym chciała . Czy dalej powinnam być na redukcji i ćwiczyć czy przejść na utrzymanie i ćwiczyć? Bo dalej zależy mi na redukcji tłuszczu.. Dziękuję z góry za odpowiedzi

Twoje "otłuszczenie" przy tej wadze albo jest wynikiem problemów z postrzeganiem siebie (na to mógłby wskazywać awatar ze zdjęciem tej zagłodzonej patykonogi), albo jest to efekt zbyt długo utrzymywanego niedoboru kalorycznego- spaliłaś głodując mięśnie a organizm wszytko pakuje w tłuszcz żeby jakoś przetrwać i nie umrzeć. :/

Musisz sie trochę ogarnąć, bo głodując, nie zrobisz fajnej jędrnej sylwetki, bo, uwaga, głoduyjący organizm pali mięśnie i organy wewnętrzne a nie tłuszcz.

Wstaw no swoje zdjęcie, zobaczymy z czym problem.

BTW- 6 razy w tygodniu po te 30-40 minut co konkretnie ćwiczysz?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 12:16   #3055
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie i proszę o pomoc! Od tygodni jestem na redukcji, ćwiczę 6 razy w tygodniu po 30-40 minut. Ważę ok 41-42kg przy wzroście 156cm i przez to wskaźnik bmi pokazuje wyraźną niedowagę. Ale moje ciało nie jest pozbawione tłuszczu, mimo niskiej wagi mam większy brzuch, boczki i uda niż bym chciała . Czy dalej powinnam być na redukcji i ćwiczyć czy przejść na utrzymanie i ćwiczyć? Bo dalej zależy mi na redukcji tłuszczu.. Dziękuję z góry za odpowiedzi
Zgaduję, że chcesz zejść do 39 kg? A może mniej?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 12:45   #3056
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie i proszę o pomoc! Od tygodni jestem na redukcji, ćwiczę 6 razy w tygodniu po 30-40 minut. Ważę ok 41-42kg przy wzroście 156cm i przez to wskaźnik bmi pokazuje wyraźną niedowagę. Ale moje ciało nie jest pozbawione tłuszczu, mimo niskiej wagi mam większy brzuch, boczki i uda niż bym chciała . Czy dalej powinnam być na redukcji i ćwiczyć czy przejść na utrzymanie i ćwiczyć? Bo dalej zależy mi na redukcji tłuszczu.. Dziękuję z góry za odpowiedzi
Litości!!!

Przepraszam za błędy. Mój telefon za mną nie nadąża, a ja czasami nie trafiam w klawisze.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 12:56   #3057
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie i proszę o pomoc! Od tygodni jestem na redukcji, ćwiczę 6 razy w tygodniu po 30-40 minut. Ważę ok 41-42kg przy wzroście 156cm i przez to wskaźnik bmi pokazuje wyraźną niedowagę. Ale moje ciało nie jest pozbawione tłuszczu, mimo niskiej wagi mam większy brzuch, boczki i uda niż bym chciała . Czy dalej powinnam być na redukcji i ćwiczyć czy przejść na utrzymanie i ćwiczyć? Bo dalej zależy mi na redukcji tłuszczu.. Dziękuję z góry za odpowiedzi
Jako pracownik opieki zdrowotnej, polecam wizytę u lekarza wiadomej specjalizacji. Poważnie...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 15:26   #3058
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Dobra, wmawiajcie mi że sie głodzę, żyje o liściu sałaty i powinnam iść do lekarza. Jem codziennie ok 1400-1500 kalorii, 5 posiłków dziennie, staram sie odzywiać zdrowo, ćwiczę głównie chodakowską oraz mel b. Nie mam zamiaru schodzić do 39kg ani mniej, chce po prostu pozbyć się tłuszczu (tak dziewczyny, mam go i to nie są halucynacje z niedożywienia tylko inni też to widzą). Po prostu nie wiem dlaczego pomimo spadku wagi i w miare zdrowego tryby życia nie umiem dorobić się płaskiego brzucha ani szczupłych ud..
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 15:44   #3059
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Po prostu nie wiem dlaczego pomimo spadku wagi i w miare zdrowego tryby życia nie umiem dorobić się płaskiego brzucha ani szczupłych ud..
Cava kilka postów wyżej napisała dlaczego
dalsza redukcja tylko pogorszy sprawę
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 15:52   #3060
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Smile Dot.: NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ - pytania, porady, wskazówki - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Dobra, wmawiajcie mi że sie głodzę, żyje o liściu sałaty i powinnam iść do lekarza. Jem codziennie ok 1400-1500 kalorii, 5 posiłków dziennie, staram sie odzywiać zdrowo, ćwiczę głównie chodakowską oraz mel b. Nie mam zamiaru schodzić do 39kg ani mniej, chce po prostu pozbyć się tłuszczu (tak dziewczyny, mam go i to nie są halucynacje z niedożywienia tylko inni też to widzą). Po prostu nie wiem dlaczego pomimo spadku wagi i w miare zdrowego tryby życia nie umiem dorobić się płaskiego brzucha ani szczupłych ud..
1400-1500 kalorii dla kobiety która ćwiczy 6 razy w tygodniu to jest głodówka.
Być może faktycznie, źle obliczonym zapotrezbowaniem, duzo nizszym niż faktycze potrezby, doprowadziłaś do stanu którym katabolizujesz mięsnie i organy wewnetrzne a organizm w stanie alarmowym, wszytkie mozliwe kalorie pakuje w tkanke tłuszczową.
To sa mehanizmy na przetrwanie które odziedziczyliśmy po przodkach.
Twoja bardzo niska nawet jak na ten wzrost waga, świadczy o tym, ze masz bardzo małą mase mięsniową.
I tu nakąłda sie klka mehanizmów działających na Twoją szkodę: niska masa miesniowa to wolniejszy metabolizm, głodówkowa dieta dodatkowo zwalnia metabolizm.

Niestety, ale tą droga nie dojdziesz do wymazonej sylwetki.
Watpię też, zebyś sobie poradziłą sama, z naprawieniem tego wszytkiego co napsułaś.
Oczywiście jest to możliwe, a na Twoja korzyśc działą też młodość, ale musisz zrobić wiele rzeczy:
- zmienić myslenie. Mniej jedzenie, więcej ruchu to niestety , po przekroczeniu pewnego progu, droga tylko do tego co masz teraz.
Piekna sylwetka wymaga najpierw budowania a potem dopiero kształtownaia ciała. Do tego trezba dobrze jeść i mądrze ćwiczyć
- poświecić "na chwilę" cyferki na wadze i neistety przejśc przez okres który spowoduje nabudownaie masy, odbudowe ciała a w efekcie rekompozycję jego proporcji. czssowo oznaczałoby to wzrost wagi, zeby powolić na naprawę i ciałą i metbolizmu.
Cięzka praca, wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, lepiej to robić pod okiem fachowca (na siłowni pod okiem doświadczonego trenera)
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-31 13:09:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.