Grudniowe Mamusie cz. V - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-08, 09:59   #1711
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez skrzatek24 Pokaż wiadomość
Alekaz łączę się z Tobą w bólu z tym niewyspaniem. Kładę się spać dość późno - koło północy, bo przy dwójce masa prania, prasowania, ciągle jest w domu coś do zrobienia. Budzę się ok. 5-5:30 (nie licząc dwóch pobudek na karmienie) jak mąż wstaje do pracy i rzadko udaje mi się zasnąć. Dziś udało nam się jeszcze dospać do 7:20. Dobrze, że się obudziłam, bo musiałabym synkowi wagary zafundować.


Agata - w końcu się doczekałaś porodu. Zrobisz co uznasz za słuszne, ale może jednak lepiej pojechać do szpitala. Chociażby po to, by tętno maluszka monitorować. Trzymam kciuki, dużo sił, pozytywnego myślenia i będzie dobrze
ja juz wogle wiecej niz jedno dziecko to sobie nie wyobrazam i podziwiam wszystkich co sie decyduja na duze rodziny
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 10:02   #1712
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Alekaz nawet nie strasz bo ja chce trójkę

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Tylko pierwsze narazie wylezc nie chce :-D
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 10:05   #1713
mysza88
Rozeznanie
 
Avatar mysza88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 582
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

no właśnie widzicie... trusia masz chyba normalnego lekarza bo my olcia to nie wiem już... mi powiedział że tydz po terminie mam się zgłosić do szpitala, czyli wychodzi 5 tyg bez wizyty!!!
no to agata ćwiczysz cierpliwość i opanowanie :P ja bym oszalała :P
mysza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 10:11   #1714
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Mysza ale wiem ze niektórzy ginekolodzy tak robią ja tam się nie znam dla mnie jest super choć co tydzień masaż szyjki no i to co mi gin mówił że najważniejsze sa ruchy i jak nie będę czuć to ip od razu i ja to muszę kontrolować
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 10:15   #1715
Sweet Olcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 495
GG do Sweet Olcia
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

No moj lekarz stwierdzil ze nie ma sensu zebym do niego ganiala co tydzien i lezala pod ktg skoro wszystko jest w porzadku a jesli coś mnie martwi to mam podjechac na ktg na ip i tyle... kazdy lekarz ma inne podejscie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kocham j Łobuzie

27.09.2014 Najszczęśliwsza żonka na świecie
Lili już jest z nami 19.12.2014
Sweet Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 10:40   #1716
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

No dokładnie trzeba zaufać lekarzowi
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 10:40   #1717
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 87agata Pokaż wiadomość
Właśnie odeszły mi wody jak leżę ciemna sobie powolutku jak chodzę to nic tzn.że mały główkowo ułożony skurczy jeszcze nie mam więc siedzę w domu. No to się doczekalam

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 07:09 ----------

Ciekna miało być pisze z tel i mogą wkładać się literówki
za szybki poród

Cytat:
Napisane przez antosia5 Pokaż wiadomość

Tak, 39- chyba wszytskie mamy ten sam termin

U nas mowili jak skurcze beda co5 min-(tez mamy bardzo blisko klinikę)
Mnie lekarz mówił że mam jechać jak skurcze będę miała co 10 min
ja mam późniejszy termin i już się zastanawiam kto mi tu zostanie jak wszystkie macie rodzić w tym albo w przyszłym tygodniu

Cytat:
Napisane przez mysza88 Pokaż wiadomość
witajcie!
a ja na koniec ciąży to moge własnie spac i spać wczoraj np położyliśmy się po 22 i wstałam po 9 w nocy na siku raz albo dwa i można spac :P tż jak wstaje do pracy to wcale mi nie przeszkadza.... ale korzystam bo sielanka niedługo się skończy

a i jeszcze takie pytanie czy wasze dzieci też są coraz mniej aktywne?
ja też tż idzie do pracy a ja się kładę jeszcze na chwilę i przeważnie budzę się ok. 10 - 11

Junior zawsze mało się ruszał a teraz to już w ogóle leń się z niego zrobił szturcham go czasami żeby się upewnić że wszystko z nim w porządku

Cytat:
Napisane przez antosia5 Pokaż wiadomość

Mój coraz mniej aktywny Chco czasami go dopada A czesto jest ze jak sie rzuca to przyloze rękę i natychmiast cisza
Mąz mi wywróżył, ze pewnie urodze sroda, czwartek lub piątek- bo akurat wieje, a on chce pojechac na deske poplywac
faceci...

Cytat:
Napisane przez mysza88 Pokaż wiadomość
no to dobrze bo moja to też czasami tak szalała że strach :P a teraz? od bidy jak sie ruszy to święto :P i też przez to zaczynam świrowac. dziś mam ktg po południu... i zastanawiam się czy nie zrobić wbity do lekarza, bo wiecie co ja ostatnią wizytę miałam w 36 tyg, w środę pełne 39 a ja bez wizyt do końca... czy to jest normalne? wy też już nie macie wizyt albo macie aż taką przerwę? boje się że mała może się pępowiną owinęła, albo jeszcze nie wiadomo co....
Ja mam dzisiaj wizytę ma przedłużyć mi zwolnienie i jeżeli naprawili już ktg to położna ma mi je zrobić jak nie naprawili to nie będzie ktg ma mnie zbadać jak tam moja szyjka i rozwarcie. Następną wizytę mam za tydzień w 40 tygodniu będzie mi robił usg żeby sprawdzić przepływy. Potem już nie będę miała żadnych wizyt i mam czekać po tygodniu jak się nic nie ruszy to szpital.

Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
Alekaz nawet nie strasz bo ja chce trójkę

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Tylko pierwsze narazie wylezc nie chce :-D
my chcemy 2 - 3
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 10:43   #1718
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Agatka i jak sytuacja? Jesteś już w szpitalu?
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 10:47   #1719
mysza88
Rozeznanie
 
Avatar mysza88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 582
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
No dokładnie trzeba zaufać lekarzowi
chyba nie mam wyjścia
mysza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 10:55   #1720
katherine13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 291
GG do katherine13
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Hej dziewczyny!
Agata powodzenia! Inka jesteś super mamą, a wpadki każda z nas ma albo będzie miała. Co do baby blusa to ja sie do męża 4 dni nie odzywałam taki podły babsztyl ze mnie był... w sobote i niedziele w końcu wybrałam sie na zajęcia na uczelnie, na niczym nie mogłam sie skupić bo myślałam o niuni małej, tż telefonami zadręczałam aż w końcu urwałam sie z zajęć, a teraz siedze w domu boli mnie gardło i głowa więc jak coś małej sprzedam to sie chyba załamie....
katherine13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:07   #1721
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Katherine Ja smarkam cały czas i mała jest zdrowiutka,położna mówiła ze rzadko się zdarza żeby dziecko od matki się zarazilo

Agatka Ty dawaj znać

A Ja ogólnie tu się żale ostatnio najwięcej ale od czegoś was mam a wiec wiecie jak się wczoraj wkurzylam ...
Tż cały rok nie brał urlopu bo jak to jego szef mówił zostaw sobie na grudzień...no i okay wszyscy w firmie byli na wolnym... Tylko nie mój TŻ...zapierdzielal jak dziki osioł... I piątek i weekend miał wolny a wczoraj jego szef pisze ze jeśli musi to dzisiaj może z domu pracować ale jutro ma być juz w firmie bo roboty pełno przed świętami noszzzz... Ja słaba jak mucha przez tą anemię, a oni takie cos :/ szkoda mi tego mojego faceta bo widać że się wściekł :/
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 11:15   #1722
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
A Ja ogólnie tu się żale ostatnio najwięcej ale od czegoś was mam a wiec wiecie jak się wczoraj wkurzylam ...
Tż cały rok nie brał urlopu bo jak to jego szef mówił zostaw sobie na grudzień...no i okay wszyscy w firmie byli na wolnym... Tylko nie mój TŻ...zapierdzielal jak dziki osioł... I piątek i weekend miał wolny a wczoraj jego szef pisze ze jeśli musi to dzisiaj może z domu pracować ale jutro ma być juz w firmie bo roboty pełno przed świętami noszzzz... Ja słaba jak mucha przez tą anemię, a oni takie cos :/ szkoda mi tego mojego faceta bo widać że się wściekł :/
Wiem co czujesz. Tż zmienił pracę w lipcu po za jednym dniem który wziął na załatwienie spraw urzędowych nie wziął ani jednego dnia wolnego trzyma urlop na czas kiedy ja już urodzę. Na szczęście jego firma stoi w okresie noworocznym także nie powinno być problemów z urlopem ale to się dopiero okaże. Obyśmy wstrzelili się tylko z terminem porodu może niech Twój tż pojedzie do firmy i pogada z szefem? Dostał urlop okolicznościowy za urodzenie się dziecka? Albo wziął ten ojcowski który mu przysługuje? To jest 2 tygodnie i można je wziąć tylko w całości. Może w tą stronę spróbujecie? Zamiast zwykłego urlopu wyypoczynkowego wziąłby ten ojcowski?
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Edytowane przez Paulinkus
Czas edycji: 2014-12-08 o 11:18
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:18   #1723
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Inka ale Twój gin może wystawic Twojemu Tz takie zaświadczenie i dwa tyg opieki nad żona po porodzie i nie ma prawa szef odmówić
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:19   #1724
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
A Ja mam kryzys zrobilam cos przez co wyrzuty sumienia będę miała do końca życia wczoraj przy podawaniu malej witaminy K,wysliznela mi się i mała ją połkneła
Ja panika,TŻ telefon do taty,on uspokoił ze jeśli się nie zakrztusiła to po prostu zrobi to z kupka bo to przecież miękka kapsułka,cała noc nad nią siedziałam i płakałam... Na szczęście juz chyba po wszystkim bo rano była kupka o wiele gęstsza niż zwykle,co nie zmienia faktu ze chodzie i rycze bo co ze mnie za matka...
Ineczko kochana - jesteś najwspanialszą mamą dla swojej Emilki i nawet nie próbuj myśleć inaczej nic się małej nie stało, to najważniejsze

Cytat:
Napisane przez Ollliwka Pokaż wiadomość
Jutro mam badanie krwi, ktg i w środę CC. Strasznie się denerwuje - przy pierwszym porodzie stres był na minimalnym poziomie teraz jest dużo gorzej.
Może któraś by chciała w środę też rodzić? nie będę się czuła samotnie
no to kciuki za środę

Cytat:
Napisane przez mysza88 Pokaż wiadomość
no właśnie widzicie... trusia masz chyba normalnego lekarza bo my olcia to nie wiem już... mi powiedział że tydz po terminie mam się zgłosić do szpitala, czyli wychodzi 5 tyg bez wizyty!!!
no to agata ćwiczysz cierpliwość i opanowanie :P ja bym oszalała :P
ja miałam ostatnią wizytę tydzień temu, na jutro mam umówione ktg w szpitalu i na tej podstawie będziemy decydować co dalej. Ostatnie wizyty miałam co dwa tygodnie a wcześniej mniej więcej co miesiąc.

Cytat:
Napisane przez katherine13 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Agata powodzenia! Inka jesteś super mamą, a wpadki każda z nas ma albo będzie miała. Co do baby blusa to ja sie do męża 4 dni nie odzywałam taki podły babsztyl ze mnie był... w sobote i niedziele w końcu wybrałam sie na zajęcia na uczelnie, na niczym nie mogłam sie skupić bo myślałam o niuni małej, tż telefonami zadręczałam aż w końcu urwałam sie z zajęć, a teraz siedze w domu boli mnie gardło i głowa więc jak coś małej sprzedam to sie chyba załamie....


Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
A Ja ogólnie tu się żale ostatnio najwięcej ale od czegoś was mam a wiec wiecie jak się wczoraj wkurzylam ...
Tż cały rok nie brał urlopu bo jak to jego szef mówił zostaw sobie na grudzień...no i okay wszyscy w firmie byli na wolnym... Tylko nie mój TŻ...zapierdzielal jak dziki osioł... I piątek i weekend miał wolny a wczoraj jego szef pisze ze jeśli musi to dzisiaj może z domu pracować ale jutro ma być juz w firmie bo roboty pełno przed świętami noszzzz... Ja słaba jak mucha przez tą anemię, a oni takie cos :/ szkoda mi tego mojego faceta bo widać że się wściekł :/
co za chamstwo a TŻ nie może wziąć sobie opieki na Ciebie?
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:20   #1725
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
Inka ale Twój gin może wystawic Twojemu Tz takie zaświadczenie i dwa tyg opieki nad żona po porodzie i nie ma prawa szef odmówić
Inka nie jest jego żoną także ja bym raczej poszła w stronę opieki nad dzieckiem.
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:24   #1726
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Wiecie licze jeszcze ze jutro uda się załatwić to polubownie jakby nie było tż jest kierownikiem a z szefami jest na kontaktach kolezenskich,wiec zobaczymy co jutro wyjdzie

Melduje ze pierwszy raz zostaeilam malutką na godzinkę z tatusiem,poszlam ściągnąć szwy,potem na zakupy i do apteki a to wszystko w moich jeansach sprzed ciąży
Wszedzie mnie zaczepiali ze jak to Ja dobrze wygladam ze nic tylko dzieci rodzic a w aptece zakupy dla malej za darmo !!! z okazji urodzin dziecka
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:24   #1727
maczuma
Rozeznanie
 
Avatar maczuma
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 944
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Katherine Ja smarkam cały czas i mała jest zdrowiutka,położna mówiła ze rzadko się zdarza żeby dziecko od matki się zarazilo

Agatka Ty dawaj znać

A Ja ogólnie tu się żale ostatnio najwięcej ale od czegoś was mam a wiec wiecie jak się wczoraj wkurzylam ...
Tż cały rok nie brał urlopu bo jak to jego szef mówił zostaw sobie na grudzień...no i okay wszyscy w firmie byli na wolnym... Tylko nie mój TŻ...zapierdzielal jak dziki osioł... I piątek i weekend miał wolny a wczoraj jego szef pisze ze jeśli musi to dzisiaj może z domu pracować ale jutro ma być juz w firmie bo roboty pełno przed świętami noszzzz... Ja słaba jak mucha przez tą anemię, a oni takie cos :/ szkoda mi tego mojego faceta bo widać że się wściekł :/
Wcale się nie dziwie, też bym się wkurzyła... Ale urlop, także ten ojcowski czy nawet to l4 na opiekę nad żoną chyba ma prawo wykorzystać...
__________________
Jan 20.12.14
maczuma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:28   #1728
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Inka nie jest jego żoną także ja bym raczej poszła w stronę opieki nad dzieckiem.
Opieka to opieka chyba bez różnicy bo jest ojcem no moe wiem..

Inka w spodnie sprzed ciąży to ja dupska na pewno nie wcisne nawet po miesiącu
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 11:39   #1729
Paulinkus
Zadomowienie
 
Avatar Paulinkus
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 693
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
Opieka to opieka chyba bez różnicy bo jest ojcem no moe wiem..

Inka w spodnie sprzed ciąży to ja dupska na pewno nie wcisne nawet po miesiącu
Tak ale z zasady jest to opieka nad żoną po porodzie więc jeżeli ona nie jest jego żoną to nie wiadomo jak pracodawca podejdzie do takiego zwolnienia L4. Wg. prawa konkubina to nie rodzina także mógłby ewentualnie wziąć opiekę nad dzieckiem zdrowym ze względu na to że osoba stale zajmująca się dzieckiem nie może sprawować opieki, ojcowski albo ten 2 dniowy okolicznościowy ze względu na urodzenie się dziecka.
__________________
Wszystko się zmienia, to nie znaczy, że na lepsze. Trzeba sprawić, by było lepiej. Nie można tylko gadać i mieć nadzieję, że samo się poprawi.

Edytowane przez Paulinkus
Czas edycji: 2014-12-08 o 11:50
Paulinkus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 12:17   #1730
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Paulinkus Pokaż wiadomość
Tak ale z zasady jest to opieka nad żoną po porodzie więc jeżeli ona nie jest jego żoną to nie wiadomo jak pracodawca podejdzie do takiego zwolnienia L4. Wg. prawa konkubina to nie rodzina także mógłby ewentualnie wziąć opiekę nad dzieckiem zdrowym ze względu na to że osoba stale zajmująca się dzieckiem nie może sprawować opieki, ojcowski albo ten 2 dniowy okolicznościowy ze względu na urodzenie się dziecka.
A to ja już się tak nie znam ;-)

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Pisał ktoś do Agaty?
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 12:20   #1731
NaamaH6669
Rozeznanie
 
Avatar NaamaH6669
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 975
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez Trusiulandia Pokaż wiadomość
Mój Tz tak samo spioch tylko mi się wydaje ze to zmęczenie po prostu tak mu w kość daje :-( mam nadzieję ze jak mały się urodzi nie będzie całymi nocami krzyczał chociaż bo Tz to mi biedny padnie :-(
No dokładnie u mnie to samo... Ma ciężką, stresującą pracę i musi być przytomny. Bo nie będę od niego wymagała wstawania w nocy do małego, bo on przecież w pracy cały dzień a ja mimo wszystko w domu więc z małym się w razie czego odeśpi. Nie chce żeby chodził biedak jak zombie.

Cytat:
Napisane przez Sweet Olcia Pokaż wiadomość
Ja tez ostatnia wizyte mialam w 36 tyg i ostatnie ktg... teraz jesli nie urodze to 12 grudnia mam, wiec zalezy od lekarza... moj mi nawet na ktg skierowan nie dal..

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U mnie też lekarka nie zaleciła ktg. Chodzę prywatnie i tam nawet położnej nie ma. Raz miałam tylko ktg robione w 27 tyg na IP jak miałam plamienie. Powiem szczerze, że też byłabym spokojniejsza gdyby to ktg było, ale moja lekarka mówi że bada przepływy na każdej wizycie i to jest pewniejsze ??? Teraz idę też 12 grudnia a później mam nadzieję, że już porodówka

Cytat:
Napisane przez 87agata Pokaż wiadomość
Siedzę i czekam na rozkręcenie się akcji bo tutaj są troszkę inne zasady dzwoniłam na porodowke przeprowadzili wywiad i mam zadzwonić jeszcze raz jak skurcze się nasila albo jednorazowo wypłynie większą ilość wód czyt.chlusna
O 7 rano wypłynęła ze mnie sporo śluzu z wodami około szklanki a teraz to się sączy ale już w kolorze różowym babka ze szpitala powiedziała ze to normalne i mam sobie jeszcze czekać w domu
Trzymam kciuki! To już lada chwila

Właśnie wróciłam z lidla i kupiłam grilla elektrycznego za 129, będzie alternatywa dla smażonego jedzonka a i jest jeszcze promocja na pampersy za 34 zł wszystkie rozmiary.
__________________
Razem od 5.04.2004
Żona od 16.02.2013

SYNEK STAŚ 25.12.2014 SN 3660 g 57 cm <3
NaamaH6669 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 12:39   #1732
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez 87agata Pokaż wiadomość
Siedzę i czekam na rozkręcenie się akcji bo tutaj są troszkę inne zasady dzwoniłam na porodowke przeprowadzili wywiad i mam zadzwonić jeszcze raz jak skurcze się nasila albo jednorazowo wypłynie większą ilość wód czyt.chlusna
O 7 rano wypłynęła ze mnie sporo śluzu z wodami około szklanki a teraz to się sączy ale już w kolorze różowym babka ze szpitala powiedziała ze to normalne i mam sobie jeszcze czekać w domu

Ale jestem żelek nie zauwazyłam posta! to czekam na wieści Kochana

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Ja dalej mam ten śluz i chyba to pozostałości czopa sama nie wiem ile tego ma być..no i skacze sobie to czuję szyjke ciekawe czy coś rusza z rozwarciem bo wizyta dopiero w czwartek. U mnie pierwszy śnieg!! :-D teraz czekam na Julka reakcje
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 12:52   #1733
Joanna XL
Zakorzenienie
 
Avatar Joanna XL
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 363
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Ja też kiepsko sypiam ... Dziś było lepiej - czyli prawie 7 h i tylko dwie pobudki do toalety Za to mój mąż zrobił się jakiś nerwowy - on normalnie śpi jak kamień i przed 9-10 sam się nie zwlecze (do pracy mnie budzi budzik a ja męża) a dziś w nocy co wstawałam to dopytywał co mi jest Dodam że w ubiegłym tygodniu rekordem była noc z ok. 6-7 pobudkami i nawet się nie ruszył

W dzień dosypiam - ale staram się do południa żeby problemów z zasypianiem nie było... Bo jak się położę przed 24 to o 4-5 pobudka i koniec A do tego wszyscy mi mówią - śpij póki możesz

Inka Napisałabym "nie martw się- bo przecież nic się nie stało" ale pewnie mnie by to tylko zdenerwowało ... jak ja się denerwuje czy dam rade z maleństwem to mój mąż powtarza że dzieci są trudne do zepsucia wbrew pozorom I coś w tym jest - jak popatrzeć w jakich rodzinach czasem dzieci się zdrowo chowają. A tu co bym nie przeczytała o opiece to kończy się zdaniem - ale rób jak ci instynkt podpowiada (to też ulubione zdanie mojej położnej).
Z urlopem faktycznie kiepsko Pamiętam że w PL też był z tym problem - a tutaj w firmie mojego męża dają 3 dodatkowe dni urlopu w nagrodę za wykorzystanie całego wypoczynkowego który przysługuje w danym roku W lekkim szoku byliśmy jak to ogłosili

Co do częstotliwości wizyt - ja mam trzytygodniową przerwę (ale po dwóch przychodzi położna)... I szczerze to cieszę się że nie muszę wysiadywać u mojej lekarki (opieka jest spoko, i na kasę chorych ale 2-3 h z życiorysu wycięte każdorazowo- ktg i właśnie wyczekiwanie) po cichu liczę że wizyta 17 grudnia już mnie ominie... Termin jest 20 grudnia i na ten dzień mam ktg już w szpitalu (i potem co dwa, trzy dni już tam)
W sumie to że lekarze rzadko ustalają terminy wizyt odczytywałabym raczej pozytywnie - ze wszystko jest ok i trzeba dać maluszkowi w spokoju się rozwijać

Wczoraj doprasowałam resztę maluszkowych rzeczy (bałam się że nic nie mam a okazuje się że mam cale góry rzeczy na 56-62 zastanawiam się czy mała zdąży wszystko choć raz założyć) Dziś planuję spakować torbę do szpitala ... No i ogarnąć mieszkanie (mój mąż jak przyjeżdża to po kwadransie panuje chaos)...
Wszystko staje się takie realne - zostało tylko 12 dni
Joanna XL jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 12:57   #1734
TheN4ti
Rozeznanie
 
Avatar TheN4ti
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 596
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez sofia_the_first Pokaż wiadomość
TheN4ty chyba nie zmienila dawno podpisu...z tego co pamietsm mamy termin obok siebie czyli 39 tc
Zaraz poprawie Widze jestes na posterunku Wrocilam ze szpitala, wczoraj chcieli wywolac porod ze wzgledu na podwyzszone cisnienie i proteiny w moczu co moze byc objawem stanu przedrzucawkowego. Dzis cisnienie ok, brak protein w moczu!!!! Wyslali mnie do domu, czekam tylko na wyniki krwi, jak nie zadzownia to wszystko ok. Moge czekac az sie porod sam zacznie. A pomyslec, ze dzis juz chcieli mi wywolac porod niepotrzebnie. Chyba w zyciu sie tak nie cieszylam wchodzac do domu
__________________
Skonczony 38tc, nabijam 39tc
TheN4ti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 13:09   #1735
katherine13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 291
GG do katherine13
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

a ile tych pampersów w paczce?
katherine13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 13:09   #1736
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Cytat:
Napisane przez TheN4ti Pokaż wiadomość
Zaraz poprawie Widze jestes na posterunku Wrocilam ze szpitala, wczoraj chcieli wywolac porod ze wzgledu na podwyzszone cisnienie i proteiny w moczu co moze byc objawem stanu przedrzucawkowego. Dzis cisnienie ok, brak protein w moczu!!!! Wyslali mnie do domu, czekam tylko na wyniki krwi, jak nie zadzownia to wszystko ok. Moge czekac az sie porod sam zacznie. A pomyslec, ze dzis juz chcieli mi wywolac porod niepotrzebnie. Chyba w zyciu sie tak nie cieszylam wchodzac do domu
No i super!! U mnie kiedyś wyszło białko gin kazał zrobić jeszcze raz badanie i już nic nie było więc jak widać różnie to bywa z tymi badaniami. To czekamy na akcje

ja dalej na piłce ale zaraz idę do sklepu a za oknem tak sypie ze strach wychodzić :-o
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 13:16   #1737
Sweet Olcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 495
GG do Sweet Olcia
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Lapcie kuleczki na poprawe nastroju mojego pieszczocha integruje sie z Lilka :p mala sie kreci a zwierzak tupta w tym miejscu :p

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1418044559398.jpg (41,6 KB, 38 załadowań)
__________________
Kocham j Łobuzie

27.09.2014 Najszczęśliwsza żonka na świecie
Lili już jest z nami 19.12.2014
Sweet Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 13:17   #1738
iwona_1987
Zadomowienie
 
Avatar iwona_1987
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 095
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Mi zostały teoretycznie 22 dni i też zaczęło do mnie docierać że to JUŻ, Że zostało już niewiele czasu i że ta ciąża szybko zleciała... Powoli czuję że żyję na tykającej bombie Coś mam jakieś dziwne przeczucie że nasza Mała jednak nie będzie miała ochoty czekać do terminu, chociaż to się wszystko okaże.
Od kolejnego poniedziałku mąż ma mieć już urlop żebym mogła trochę więcej odpoczywać (bo teraz wszystko jest na mojej głowie: sprzątanie, gotowanie, codziennie jakieś drobne zakupy, a tu na 3 piętro trzeba wchodzić), mąż jak wraca z pracy to pomaga mi bardzo i każe mi leżeć, chociaż ja cały czas mam w przekonaniu że wszystko zrobię lepiej i mam wrażenie że strasznie go kontroluje jak coś sam robi

A co do wizyt... ja jak miałam wizytę 1.12, to teraz mam 11.12 i 22.12, ciekawe co mi powie w czwartek moja gin No i oczywiście GBS mi wyszedł dodatni
__________________
23.03.2003r.
13.08.2011r.
ZOSIA ur. 7.01.2015r.
HANIA ur. 1.10.2016r.
iwona_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 13:21   #1739
karooka
Raczkowanie
 
Avatar karooka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 300
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Ja wczoraj złaziłam się z mężem w poszukiwaniu kanapy do salonu i tak 5-6h na nogach byłam, bo potem obiad i spacer po starówce w Toruniu i byłam pewna, że dziś się z łóżka nie zwlekę a tu okazuje się że mi nic nie dolega nawet spojenie nie boli bardziej

Ja jutro jadę na pierwsze ktg i tak od 38tc lekarz mi zalecił 1x w tygodniu robić. Wizytę mam teraz w czwartek 11.12, a następną 02.01 (termin na 26.12). Jak do 05.01 nic się nie wydarzy to mam jechać do szpitala.

Jutro będziemy też zwiedzać oddział położniczy. Złapałam się na tym, że wsadziłam kartę ciąży i wszystkie ważniejsze wyniki typu grupa krwi, GBS, HIV do torebki i wszędzie już z nimi jeżdżę

Nie zapeszając czuję się na razie bdb, nie puchnę, nie sapię trzymam kciuki za każdą z Was, szczególnie te, których termin tuż tuż....
karooka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 13:22   #1740
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie cz. V

Karooka ja też mam kondycje nad podziw dobra i pewnie gdybym była wielką i sapiaca mamuska która ledwo chodzi łatwiej by było wywołać skurcze
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-12 21:57:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.