Listopadowe Mamy 2014- część I - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-29, 11:21   #3181
justynaw1982
Zadomowienie
 
Avatar justynaw1982
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 034
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Frau Gizela Pokaż wiadomość
To chyba trzeba dać jej szansę
No i chyba tak właśnie zrobię...tymbardziej że widzę jak bardzo jest za małym...więc może istnieje szansa że jak znowu się na mnie obrazi to chociaż mały na tym nie straci...i będzie miał ciocię

zdecydowanie indywidualna. Klarze pojawiły się łzy i uśmiechy, trochę gluży ale i tak ciągle obserwuję ją czy aby napewno wszystko z nią dobrze, bo mam w głowie utrwalone dziecko, które chce być ciągle na rękach i płacze kiedy ma być przez trzy minuty samo w łóżeczku. W życiu nie mogę narzekać na Marię i jej niemowlęctwo bo nie była uciążliwa, ale Klara jest jeszcze mniej absorbująca. A wszyscy straszyli, że jak z pierwszym luzy to kolejne jest uciążliwe i niechętne do współpracy ;-)

Oj tak...jak ja zobaczyłam te pierwsze łezki to tak mi się zrobiło smutno że nie wiem!!!!!masakra no i z tą indywidualnościa to prawda i zasady nie ma na nic...np ja i moja siostra byłyśmy mega grzeczne byle się najeść i spać a u mojej kuzynki córcia anioł a synek diaboł mama prawie deprechy nie dostała....

Luźno idź piątego ;-)
Ja to nie wiem kiedy pójdę 6 tydz właśnie minął a ja dopiero będe mogła iść po nowym roku...chyba nic złego się nie stanie co nie?? tym bardziej że wszystko ze mną po cc ok nic nie boli tylko te małe krwawienie nawet nie krwawienie tylko plamienie bardziej i to po kawmieniu
Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Właśnie twoje posty mi się przypomniały, jak zadawałam to pytanie

Czyli powinien pić około 110 ml, dobrze liczę?
mi też się wydawało że już pisałam coś na ten temat i tak dobrze liczysz tylko że jak dajesz cyca najpierw to w życiu ci tyle mm później nie zje

Cytat:
Napisane przez LolaMontez Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak to jest z jedzeniem Waszych dzieci? Niby powinny jeść 6 razy po 120 ml a moja to je dziwnie, rano 120ml, potem. Ciagu dnia 3 razy po 60ml a wieczorem to nawet 200ml jest w stanie wypić, w nocy cyca dostaje ale to pije malutko czasem po 3 łyki i kimono nie da sie jej obudzić. Troche sie boje jej dawać 200ml wieczorem wiec czasem oszukam troche woda jak jedzą Wasze maluchy?
Mój ma podobnie...różnie je i różne ilości...za to lubi się nafutrować na noc...ale wiesz jak mi powiedziała położna maluszek taki to nie pozwoli sobie krzywdy zrobic jak za dz zje to uleje, jak za mało to nie da ci żyć

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
No i tz auto rozwalil..i mandant i punkty!! Tyle ze nic mu sie nie stalo
O matko...dobrze że nic się nie stało!!!

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Czy butelki antykolkowe dają radę czy to pic na wodę?
Nie mam pojęcia..na moje szczęście (tfu tfu) mały nie ma kolek...
__________________
moje najbardziej lubiane miejsce na ziemi jest między twoim lewym a prawym ramieniem


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a5t8o6jka.png
justynaw1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 11:24   #3182
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez justynaw1982 Pokaż wiadomość
mi też się wydawało że już pisałam coś na ten temat i tak dobrze liczysz tylko że jak dajesz cyca najpierw to w życiu ci tyle mm później nie zje


Mój ma podobnie...różnie je i różne ilości...za to lubi się nafutrować na noc...ale wiesz jak mi powiedziała położna maluszek taki to nie pozwoli sobie krzywdy zrobic jak za dz zje to uleje, jak za mało to nie da ci żyć


O matko...dobrze że nic się nie stało!!!


Nie mam pojęcia..na moje szczęście (tfu tfu) mały nie ma kolek...
Po cycu to zjada z 30 ml
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 11:26   #3183
Rosalie01
Raczkowanie
 
Avatar Rosalie01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 399
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Clara wypija roznie,w nocy 120 i wtedy spi 6-7 godzin a w dzien 90 i starczq jej to na 3-4,dwa razy jej sie zdarzylo wypic 150, ja zawsze przed kazdym karmieniem daje piers.

eclerissdobrze, ze Tz sie nic nie stalo.
Keithlyn to saamo z wami,domyslam sie ile strachu musialas sie najesc

Dziewczyny macie jakies pomysly jak przekonac deziecko do kapieli?Clara przed kapiela ma swietny humorek a jak tylko wlozymy ja do wanienki to zaczyna przerazliwie plakac, probowalismy rozne temperatury wody, pomieszczenia, swiatlo przygaszone, relaksujaca muzyke, okrywani pieluszka i nic nie dziala
A mi tak bardzo przykro kiedy musze jej popsuc dobry humor kapiela

Kasiaspoznine zyczenia dla synka
__________________
"Gdy dwoje ludzi zyje razem, bywa, ze moga zrobic wszystko.Nawet trzeciego czlowieka"
Rosalie01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 11:34   #3184
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Ja od porodu tez nie byłam nigdzie nawet na godzinę sama ;( tylko pod prysznicem...
Ja byłam raz u ginki i raz u spowiedzi oba wyjścia trwały po 1,5 godz

Cytat:
Napisane przez Keithlyn Pokaż wiadomość
Hahah anuszka ja wiecznie w ciązy ;-) kurcze na tel nie umiem tego zmienić a na kompa wieeeki nie wchodziłam. Może dziś to zrobie!!

Czekam na położna... ciekawe czy dziś przyjdzie ...wczoraj sie najadłam strachu jak jechaliśmy do rodziców to nas na drodze obróciło o 360 stopni ja tylko powtarzałam "kur**aaa !kur**aaa!!!!" dobrze że nic nie jechało...
Dobrze ze nic Wam się nie stało...
Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
No i tz auto rozwalil..i mandant i punkty!! Tyle ze nic mu sie nie stalo
Co się stało? Poślizg?

I moja lubi pojesc przed spaniem, ja daje mm jak po karmieniu nadal krzyczy o jedzonko potrafi zaraz po cycu wypić 100ml a przed spaniem karmię ją po te kąpiel i wypije 120 ml

Anuszka spokojnie idz piatego
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 11:34   #3185
Justana1984
Rozeznanie
 
Avatar Justana1984
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

cześć dziewczyny,
rozkalda mnie przeziębienie, co mogę brać???
cieknie mi z nosa i boli gardło;/
mogę ją kp?

dziewczyny które mają zwierzaki, jak radzicie sobie z sierścią? Moj gary tak sie leni, jego kłaki sa wszędzie! Juz mnie to wkurza trochę bo smoczki co 15 minut wyparzam jak wyplije;/ nie wspominając o zalegających kąłkach na ciuszkach, boję się że to moze jej zaszkodzić.

ostanio ropieje jej oczko, zakraiam biodacyną ale zastanawiam się czy to nie może byc alergiczne?

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Jak ja uwielbiam wchodzic tu i czytac i sie dowiadywac nowych rzeczy. A najlepsze to ze nie lubie czytac na innych forach..zawsze se mysle a pieprza a co na wizaz napisane to najlepsze a juz na naszym watku to same swiete slowa hehe 😄

Tez kupie te rurki do dupki bo cos trudniej u nas z kupka.

No to zaczynamy dokarmianie mm.. akutalnie mam bebilon dawalam go z pare razy i raz byl problem z brzuszkiem ale to nie wiem czy od tego czy ja cos zezarlam.

I teraz moje pytania
1. Dawac ten bebilon czy zaczac od jakiegos tanszego mleka a jak nie bedzie pasowac to wtedy posuwac sie w kierunku drozszych.
2. Jak karmic zawsze cycem i potem jak glodek to dorobic mm czy np co drugie karmienie??
3. Ma ktoras taki podgrzewcz z.sterylizatorm 2w1 widzialam na all za 6 dyszek i jeszcze mozna w aucie podlaczyc to juz wogule miod malina.

W leb se strzele dalam mm i possala smoka wyplula i spi...durna matka dziecko glodzila a wmawialam sobie ze brzuszek boli albo nie ma humorku.
Tylko teraz trzeba sobie w psychice ulozyc ze mm nie jest beee[COLOR="Silver"]
ja też mam tak że to co tu sie gada to świetość
kochana ja daje cycuszki i dokarmiam po tym mm, praktycznie kazde karmienie tak robię, tylko w nocy jedno karmienie daje samą butlę.
Jak dajesz cycka przed każda butlą to przynajmniej mleczko sie produkuje.
ja miałam tak na poczatku że dwałam cycki a mała dalej była gldna dałam jej mm to przetsała wisieć na cycku zjada co ma do zjedzenia i butelkę wciagnie a potem ładnie spi.
Ja daje od początku nan i w sumie to nie wychodzi jakoś drmatycznie cenowo, opakowanie 800 gr 39 zl a w miesiąc nawet dwa nie schodzą wiec nie ma tragedii.

Cytat:
Napisane przez fiorella22 Pokaż wiadomość
Paulina, w ktorym tyg. G miala ten skok?

Tez tak mam, ze 'naszym' wizazowym dziewczynom bardziej ufam niz wszelkim innym inf na necie w koncu niedlugo bedzie rok jak sie znamy...
hihi no własnie niedługo będzie rok

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
Moja juz tez skok miała.....no i mam dziecko które nie spi w dzień, tylko drzemki po 15 minut ma.
Zasnęła po 23 , zwyczajnie nie chce jej się spac
Cena za chrzciny niestety wysoka,5 lat temu placilam prawie stowke za osobe
moja wczoraj miała dzień niespania, praktycznie zero snu, tylko kilkuminutowe drzemki.

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
To możliwe ze młody zjada 90ml i chce jeszcze pierś (ok. 10 - 15 minut) albo je z 2 piersi (ok30–40 minut) i żąda jeszcze butelki (30 ml)?
no to i tak malo.
Moja je cycki i jeszcze 90-120 ml mm zjada. Moja rada zaczynaj od cycuszków wtedy zjada jak najwięcejz piersi a potem ewentualnie dokarmiaj mm. i zje tyle ile będxie potrzebował.

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
No i tz auto rozwalil..i mandant i punkty!! Tyle ze nic mu sie nie stalo
dobrze ze jemu sie nic nie stało!
Niestety my też mielismy bubę;( w drugi dzień świat jechalismy do mnie na wiochę a tam jak zawsze pełno sniegu, drogi białe i na dodatek jeszcze ja musiałam jechać, NOWYM autem bo Tomek wypił nie dużo ale autem juz nie pojedzie ;/ droga dramatyczna, ślizgałam się na kazdym zakręcie cale szczęście tomek mówił mi jak jechać co robic i jakos dojechalam do celu. Z przebojami bo dojeżdzając juz na miejsce wujeżdzam z zza zakretu a na srodku drogi cała rodzinka z 7 osób, widzą ze jadę ale kuźwa zero reakcji. Ja już zaczełam zwalniać (a może jechalam z 40km/h) to zaczęli sie łaskawie na boki rozchodzić ale ledwo pomiedzy miejsca zostawili i żeby jeszczę było ciekawiej pod koła wbiega mi piesek, nosz ku***a mać, ja po hamulcach odbilam troche w lewo a tam dzieci na saneczkach sobie siedzą, już normalnie widziałam ze wnie wjeżdzam a ze pieska przejechałam to byłam przekonana, ale na całe szczęscie nic nikomu sie nie stało! Ale bylam taka zestresowana że brak słów, nogi mi sie tak trzęsły ze ledwo stałam i zamast wysiąć i ich opierdzielić to pojechałam w koncu dalej ale już ostani fragment do domu zamieniłam się z Tomkeim bo jadąc do mnie jest najpierw stroma droga w dół, potem ostry zakręt i jeszcze do wykręcenia mało miejsca a mazda duza więc ja sama bym nie wywinęła i tomek jechał i na tym zakręcie nas wyniosło, odbił się prawym kolem od krawężnika i lewą srtrona polecielismy na murek;/ całe szczęście nic nam nie stało ale dola mielismy strasznego bo auto ledwo mesiąc ma a już rozwalone;/

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Czy butelki antykolkowe dają radę czy to pic na wodę?
moim zdaniem dają, ja mam aventy i dr brownsa i ten dr browns jest zjaebiaszczy z wąską szyjką.
__________________
20 lipiec 2004 r.
17.08.2013 r.
II kreseczki: 15.03.2014 r.
Lilianna 27.11.2014 r.
Mój fotoblog http://koch-ana.blogspot.com/
Justana1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 11:38   #3186
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Moje dziecko w nocy przesypia 8 godzin ciągiem a w dzień nie śpi...
I nadal cofa jej się mleczko. ..
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 11:41   #3187
Justana1984
Rozeznanie
 
Avatar Justana1984
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez justynaw1982 Pokaż wiadomość
mi też się wydawało że już pisałam coś na ten temat i tak dobrze liczysz tylko że jak dajesz cyca najpierw to w życiu ci tyle mm później nie zje
no moja zjada i 120 po cycku azdzisiaj sprawdzałam ile mam w cyckach bo wydawało mi sie że moze nie leci skoro mała sie tak rzuca przy cycku ale pocumkała trochę i nim zrobilam butlę to usnęła, to po jej jedzeniu jeszcze 60 ml ściagnęłam z cyckow.

Cytat:
Napisane przez Rosalie01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakies pomysly jak przekonac deziecko do kapieli?Clara przed kapiela ma swietny humorek a jak tylko wlozymy ja do wanienki to zaczyna przerazliwie plakac, probowalismy rozne temperatury wody, pomieszczenia, swiatlo przygaszone, relaksujaca muzyke, okrywani pieluszka i nic nie dziala
A mi tak bardzo przykro kiedy musze jej popsuc dobry humor kapiela

Kasiaspoznine zyczenia dla synka
nie pomogę bo u mnie jest odwrotnie, mała moze miec koszmarny humor, plakac i sie drzeć ale wkladamy ja do wanny i jest chillout, wesoła zadowolona i moze siedzieć w wanience długo
__________________
20 lipiec 2004 r.
17.08.2013 r.
II kreseczki: 15.03.2014 r.
Lilianna 27.11.2014 r.
Mój fotoblog http://koch-ana.blogspot.com/
Justana1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 11:48   #3188
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez justynaw1982 Pokaż wiadomość
No u nas tez skok cholercia tak mi szkoda maluszka bo sie do tej pory męczył płakał spał po 15 min i sie budził i krzyczał biedny bo sam nie wiedzial czego chce biedactwo... No ale za to pierwszy raz uśmiechnął sie!!!!szkoda ze nie do mnie tylko do tatusia ale i tak widok nieziemski!!!!

U nas za chrzciny z dwudniowym obiadem kawa herbata i deser za 65zl ofkors bez alko

Co do chrzestnych to u mnie bedzie siora a i tak nie do końca przekonana jestem nigdy dobrze nie zylysmy ze sobą i od 3 lat nie rozmawialiśmy ze sobą a teraz odkąd jedt Oluś to die zmieniło o 180stopni!!!z jednej strony sie boje z drugiej nie mam kogo wziasc


ja dwudniowego obiadu dla gosci bym nie chciala
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 11:51   #3189
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
Moje dziecko w nocy przesypia 8 godzin ciągiem a w dzień nie śpi...
I nadal cofa jej się mleczko. ..
Wow jak to zrobiłaś?

Jecie czekolade? Jeśli tak to w jakiej ilości?
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:04   #3190
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny,
rozkalda mnie przeziębienie, co mogę brać???
cieknie mi z nosa i boli gardło;/
mogę ją kp?

dziewczyny które mają zwierzaki, jak radzicie sobie z sierścią? Moj gary tak sie leni, jego kłaki sa wszędzie! Juz mnie to wkurza trochę bo smoczki co 15 minut wyparzam jak wyplije;/ nie wspominając o zalegających kąłkach na ciuszkach, boję się że to moze jej zaszkodzić.

ostanio ropieje jej oczko, zakraiam biodacyną ale zastanawiam się czy to nie może byc alergiczne?



ja też mam tak że to co tu sie gada to świetość
kochana ja daje cycuszki i dokarmiam po tym mm, praktycznie kazde karmienie tak robię, tylko w nocy jedno karmienie daje samą butlę.
Jak dajesz cycka przed każda butlą to przynajmniej mleczko sie produkuje.
ja miałam tak na poczatku że dwałam cycki a mała dalej była gldna dałam jej mm to przetsała wisieć na cycku zjada co ma do zjedzenia i butelkę wciagnie a potem ładnie spi.
Ja daje od początku nan i w sumie to nie wychodzi jakoś drmatycznie cenowo, opakowanie 800 gr 39 zl a w miesiąc nawet dwa nie schodzą wiec nie ma tragedii.



hihi no własnie niedługo będzie rok



moja wczoraj miała dzień niespania, praktycznie zero snu, tylko kilkuminutowe drzemki.



no to i tak malo.
Moja je cycki i jeszcze 90-120 ml mm zjada. Moja rada zaczynaj od cycuszków wtedy zjada jak najwięcejz piersi a potem ewentualnie dokarmiaj mm. i zje tyle ile będxie potrzebował.



dobrze ze jemu sie nic nie stało!
Niestety my też mielismy bubę;( w drugi dzień świat jechalismy do mnie na wiochę a tam jak zawsze pełno sniegu, drogi białe i na dodatek jeszcze ja musiałam jechać, NOWYM autem bo Tomek wypił nie dużo ale autem juz nie pojedzie ;/ droga dramatyczna, ślizgałam się na kazdym zakręcie cale szczęście tomek mówił mi jak jechać co robic i jakos dojechalam do celu. Z przebojami bo dojeżdzając juz na miejsce wujeżdzam z zza zakretu a na srodku drogi cała rodzinka z 7 osób, widzą ze jadę ale kuźwa zero reakcji. Ja już zaczełam zwalniać (a może jechalam z 40km/h) to zaczęli sie łaskawie na boki rozchodzić ale ledwo pomiedzy miejsca zostawili i żeby jeszczę było ciekawiej pod koła wbiega mi piesek, nosz ku***a mać, ja po hamulcach odbilam troche w lewo a tam dzieci na saneczkach sobie siedzą, już normalnie widziałam ze wnie wjeżdzam a ze pieska przejechałam to byłam przekonana, ale na całe szczęscie nic nikomu sie nie stało! Ale bylam taka zestresowana że brak słów, nogi mi sie tak trzęsły ze ledwo stałam i zamast wysiąć i ich opierdzielić to pojechałam w koncu dalej ale już ostani fragment do domu zamieniłam się z Tomkeim bo jadąc do mnie jest najpierw stroma droga w dół, potem ostry zakręt i jeszcze do wykręcenia mało miejsca a mazda duza więc ja sama bym nie wywinęła i tomek jechał i na tym zakręcie nas wyniosło, odbił się prawym kolem od krawężnika i lewą srtrona polecielismy na murek;/ całe szczęście nic nam nie stało ale dola mielismy strasznego bo auto ledwo mesiąc ma a już rozwalone;/


moim zdaniem dają, ja mam aventy i dr brownsa i ten dr browns jest zjaebiaszczy z wąską szyjką.
Czytam właśnie o tym dr browns. Mały właśnie ma problem z gazami i zastanawiam się nad tą butelką. Na początku uzywałam zwykle avent, ale jadł strasznie szybko i zaczął odzwyczajac sie od piersi. Przeszlam więc na medela calma, udało wrócić sie do piersi. Ale z tej calmy dalej dośc szybko zjada (choć nie tak szybko jak z aventu) i słyvhać a nawet widać bąbelki powietrza.

Z tego dr brownsa to jak szybko twoje dziecię zjada? Rzeczywiście nie łyka tak powietrza? W zasadzie to może nawet szybko jeść, byle tyle powietrza nie łtkał. Nie zaburza odruchu ssania z piersi? Z opinii internetowych wynika, ze nie, ale wolę opinię z pierwszej ręki

A która byłaby lepsza, ta wąska czy szeroka?
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:18   #3191
Justana1984
Rozeznanie
 
Avatar Justana1984
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Czytam właśnie o tym dr browns. Mały właśnie ma problem z gazami i zastanawiam się nad tą butelką. Na początku uzywałam zwykle avent, ale jadł strasznie szybko i zaczął odzwyczajac sie od piersi. Przeszlam więc na medela calma, udało wrócić sie do piersi. Ale z tej calmy dalej dośc szybko zjada (choć nie tak szybko jak z aventu) i słyvhać a nawet widać bąbelki powietrza.

Z tego dr brownsa to jak szybko twoje dziecię zjada? Rzeczywiście nie łyka tak powietrza? W zasadzie to może nawet szybko jeść, byle tyle powietrza nie łtkał. Nie zaburza odruchu ssania z piersi? Z opinii internetowych wynika, ze nie, ale wolę opinię z pierwszej ręki

A która byłaby lepsza, ta wąska czy szeroka?
jesli chodzi o avent to nawet uśmiałam sie ze swojej głupoty bo za pierwszym razem jak dałam malej z tej aventy to zjadla mi w 2 minuty wszystko a okazalo się że źle załozyłam smoczek teraz leci tez wolno ae zauważylam przy myciu ze jak jest duże ciśnienie z butelki przy wstrzaśnięciu to zaczyna tryskac mocnow ięc nie wiem czy tak samo nie dzieje się w buzi ale zdecydowanie wolniej je.

jesli chodzi o dr brownsa to je 90 ml ok 10-15 minut zalezy czy jest bardzo glodna i je łapczywie czy je spokojnei i duzo odpoczywa po drodze
czy zaburza odruch ssania, wydaje mi się że nie ale mala ostatnio rzuca mi sie na cycku i poki co nie rozgryzlam dlaczego.
Jesli chodzi o wąska i szeroką szyjkę do wąskiej gorzej sie wrzuca proszek ale lepiej mała ssie nie slychać aby zaciągala powietrze a przy szerokiej cmoka tak wiec wydaje mi się ze wąska lepsza.
__________________
20 lipiec 2004 r.
17.08.2013 r.
II kreseczki: 15.03.2014 r.
Lilianna 27.11.2014 r.
Mój fotoblog http://koch-ana.blogspot.com/
Justana1984 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 12:22   #3192
Rosalie01
Raczkowanie
 
Avatar Rosalie01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 399
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Jecie czekolade? Jeśli tak to w jakiej ilości?
ja jadlam ciastka z czekolada i troche mlecznej i Malej nic nie bylo, mam w domu 2 gorzkie, mam zamiar sprobowac, ale troche sie boje

na dostawe czekam, wlasnie przyslali mi smsa, ze dostawa napewn bedzie do 9 wieczoremwiec musz kwitnac w domu zamiast isc na spacer z Mala
__________________
"Gdy dwoje ludzi zyje razem, bywa, ze moga zrobic wszystko.Nawet trzeciego czlowieka"
Rosalie01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:25   #3193
Keithlyn
Zadomowienie
 
Avatar Keithlyn
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 760
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Też sie zastanawiam nad butelką dr browns ! i poczytam opinie
__________________
07.09.2013
26.11.2014
<3 Lili <3


Keithlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:25   #3194
Beata Marcina :0
Raczkowanie
 
Avatar Beata Marcina :0
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 458
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Witam się po świętach mam nadzieję, że oprocz malych stluczek i poslizgow upłynęły spokojnie, niestety nie dam rady nadrobić ostatniego tygodnia, tyle co z dzisiaj posty.

My oczywiście spędziliśmy święta inaczej niż planowaliśmy, pół mojej rodziny się pochorowalo i zamiast pojechać do nich to przyjechali do nas przyjaciółka z mężem i takie rodzinne przyszywane Boże Narodzenie było, jak najbardziej udane ;-)

Wczoraj dopiero odwiedziliśmy moich dziadków i rodziców. Co ja się nasluchalam rad odnośnie karmienie piersią i wychodzenia na dwór z zakryta kocem buzia (!) to moje a przed moimi niecenzuralnymi słowami uchronilo ich tylko to, że większość autorów widziała mała pierwszy raz i nie chciałam psuć atmosfery. Następnym razem się nie będę hamowala, za dużo mnie to kosztowało :. Ale mona babci po tym jak powiedziała ze ogórki w occie to nie dla mnie ale może ktoś innych zechce, a ja cap ogórka i wcinam bezcenna

Justana ja mam kota i tez wszystko jest w sierści, mała często ma klaki nawet na rączkach i buzce, ale oprócz kurzu i odchodów karaluchow, kontakt z sierścią zwierząt w pierwszym roku życia to podobno najlepszy sposób zapobiegania alergii

anuszka ja pochlanialam czekolade mleczna w ilości pół tabliczki dziennie i nic nikomu nie było, teraz musiałam się przerzucić na gorzka, która niezbyt lubię i zjadam max pasek.

Mam chęć się nazrec pierogów z kapusta. Mała skończyła 2m-ce, kolek nie ma (puk puk) to może będzie dobrze...

Mam prośbę, jakby ktoś widzidzial ze w Tesco zaczęła się wyprzedaż ubranek dajcie znać. Bardzo nam podpasowaly z FF, a Tesco mamy na drugim końcu miasta niestety.
Beata Marcina :0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:25   #3195
Rosalie01
Raczkowanie
 
Avatar Rosalie01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 399
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
nie pomogę bo u mnie jest odwrotnie, mała moze miec koszmarny humor, plakac i sie drzeć ale wkladamy ja do wanny i jest chillout, wesoła zadowolona i moze siedzieć w wanience długo
zazdroszcze

a co do siersci to mam ten sam problem, odkurzamy czesciej i sciagam wlosy z kanapy/fotela/malej lezaczka tym urzadzeniem do sciagania wlosow z ubran.
mysle, ze nie ma co panikowac, przynajmniej sie Maluchy uodpornia
__________________
"Gdy dwoje ludzi zyje razem, bywa, ze moga zrobic wszystko.Nawet trzeciego czlowieka"

Edytowane przez Rosalie01
Czas edycji: 2014-12-29 o 12:29
Rosalie01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:32   #3196
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Rosalie u nas też nie ma problemu z kąpielą, wydaje mi się że mąż nic specjalnego przy kąpaniu nie robi. Zauważyliśmy ze młody bardzo się odpręża, jak podniesiemy temp. do 23 stopni, zaczynamy kąpie od pozycji na kolankach, a dopiero później na pleckach i nie śpieszymy się z kąpaniem, tylko staramy się bardziej masować, delikatnie polewać itp.

Z kocimi klakami problemu tez nie mam, moje tylko latem dużo zrzucają.


Podrzućcie pomysly na jakieś szybkie dania z warzyw. Nie mam kompletnie pomyslu, co jeść opróć pomidorów i cukinii. Ogórów i surowej papryki nie mogę, bo mnie po tym brzuch boli.

Edytowane przez aleska
Czas edycji: 2014-12-29 o 12:35
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:34   #3197
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Piękna pogoda i trochę pospacerowałymy. Tylko mała smarkata i trochę prycha i kicha.


Rosalie, u nas kąpiel super, ale kąpiesz ją jak jest trochę najedzona? Albo pozycję zmień, na brzuszku ją wkładaj, albo powoli stópki zamaczaj najpierw, sama nie wiem, moze to taki typ i z czasem polubi? A może ty się z nią wykąp w wannie?

Justana, ja mam kota, sierść też wszędzie, ale się nie przejmuję, mój syn ma alergie na sierść i jakoś z tym żyje, ujawniła się jak skończyl dwa latka

Anuszka, ja w ostatnich dniach zjadłam chyba tonę czekolady, małej nic nie jest, za to mnie coś wypryszczyło , odstawiam w obawie o moją figurę
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:44   #3198
Justana1984
Rozeznanie
 
Avatar Justana1984
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

dzieki dziewczyny za wsparcie
moj kot wiec nie zostanie wydelegowany z pokoju malej bo wyjatkowo lubi tam spać
do łóżeczka raz wskoczyl ale go skarciłam i poki co nie probuje. mnie troche irytuja te kłaki ale skoro mówicie że to uodparnia to super

ja sie przymierzaam do spaceru ale smarkam się więc chyba odpuszczę.
a jest tylko 5 stoni na minusie więc można by bylo sie przejść, śnieżek delikatnie pruszy i jest cudnie za oknem

ja czekolady nie probowałam ale za to jadłam bigos, pierogi z kapustą i grzybami i małej nic nie było, przynajmniej nie zauważyłam.
dziewczyny czy mogę cos brac na przeziebienie?
__________________
20 lipiec 2004 r.
17.08.2013 r.
II kreseczki: 15.03.2014 r.
Lilianna 27.11.2014 r.
Mój fotoblog http://koch-ana.blogspot.com/
Justana1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:52   #3199
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Justana, a Prenalen? On był dla kobiet ciężarnych, ale moze dla karmiących też, tak to chyba tylko naturalne metody, ewentualnie nasivin do nosa, ale nie jestem pewna.
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 12:55   #3200
Keithlyn
Zadomowienie
 
Avatar Keithlyn
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 760
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Justana wpano do picia jest bezpieczne albo wszystko z serii "prenalen" dla cieżarnych i mam kp z czymś innym bym nie ryzykowała. Albo domowe sposoby herbatka malinowa,czosnek??
__________________
07.09.2013
26.11.2014
<3 Lili <3


Keithlyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:58   #3201
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Fakt, prenalen jest dla karmiących też, i to co dziecku można podać, to sobie też, a napar z lipy albo sok z malin?
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 12:58   #3202
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Rosalie01 Pokaż wiadomość
Clara wypija roznie,w nocy 120 i wtedy spi 6-7 godzin a w dzien 90 i starczq jej to na 3-4,dwa razy jej sie zdarzyloI wypic 150, ja zawsze przed kazdym karmieniem daje piers.

eclerissdobrze, ze Tz sie nic nie stalo.
Keithlyn to saamo z wami,domyslam sie ile strachu musialas sie najesc

Dziewczyny macie jakies pomysly jak przekonac deziecko do kapieli?Clara przed kapiela ma swietny humorek a jak tylko wlozymy ja do wanienki to zaczyna przerazliwie plakac, probowalismy rozne temperatury wody, pomieszczenia, swiatlo przygaszone, relaksujaca muzyke, okrywani pieluszka i nic nie dziala
A mi tak bardzo przykro kiedy musze jej popsuc dobry humor kapiela

Kasiaspoznine zyczenia dla synka
A probowalas brzuszkiem w dol? Silesiana pisala o tym i u mnie byl placz przy wyjmowaniu z kapieli, teraz na koniec obracam brzuszkiem w dol i tak wyciagam, ze widzi co sie dzieje i nie placze Placze niestety przy ubieraniu...szczegolnie czapki...
Moze Clara w kapieli tez musi widziec podloze...
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 13:14   #3203
Rosalie01
Raczkowanie
 
Avatar Rosalie01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 399
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Indra no wlasnie jest najedzona, rozbudzona, przed kapiela nie ma zadnego powodu do placzu, wrecz tryska radoscia, do momentu zetkniecia z woda

Kostka sprobujemy dzisaj na brzuszku, moze to pomoze

co do czapek to Clara tez ich nienawidzi zakaldac, za to ja nienwaidze czapek w ogole, nie wiem czy to Clara jest tak wyjatkowa czy wszystkie dzieci tak maja, ale kazda ale to absolutnie kazda czapeczka wczesniej czy pozniej odslania jej uszka, niewazne czy jest zawiazana czy niewiec moj spacer wyglada tak,ze co dwie minuty musze przystanac, zeby poprawic czapeczke
__________________
"Gdy dwoje ludzi zyje razem, bywa, ze moga zrobic wszystko.Nawet trzeciego czlowieka"
Rosalie01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 13:24   #3204
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Rosalie01 Pokaż wiadomość
Indra no wlasnie jest najedzona, rozbudzona, przed kapiela nie ma zadnego powodu do placzu, wrecz tryska radoscia, do momentu zetkniecia z woda

Kostka sprobujemy dzisaj na brzuszku, moze to pomoze

co do czapek to Clara tez ich nienawidzi zakaldac, za to ja nienwaidze czapek w ogole, nie wiem czy to Clara jest tak wyjatkowa czy wszystkie dzieci tak maja, ale kazda ale to absolutnie kazda czapeczka wczesniej czy pozniej odslania jej uszka, niewazne czy jest zawiazana czy niewiec moj spacer wyglada tak,ze co dwie minuty musze przystanac, zeby poprawic czapeczke
Ja juz mam 4 czapke przez te uszy Ale znalazlam sposob, tylko u was chyba nie jest tak zimno...bo ja zakladam dwie czapki, jedna cienka przylegajaca do uszu i navto druga tez nie za gruba i wtedy uszy przykryte
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 13:52   #3205
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Wow jak to zrobiłaś?

Jecie czekolade? Jeśli tak to w jakiej ilości?
Ja sie boje...ale maz dostal taka wielka z orzechami, mowie daj mi maly kawalek bez orzecha. Dal mi taki maly ze nie wirdzialam czy ssac czy polknac w calosci
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 13:54   #3206
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Wow jak to zrobiłaś?

Jecie czekolade? Jeśli tak to w jakiej ilości?
Samo się zrobiło, budziła się dwa razy w nocy na karmienie i nagle się przestawila, pamiętam mój szok jak zaczęła stekac popatrzyła na zegarek a tam godzina 5! Teraz i o 6potrafi się zbudzic tak jak dzisiaj.
Ogólnie pod wieloma względami nam się poprawiło i zastanawia mnie czy to nie dzięki zmianie mleka na hipp, zaczela ładnie zasypiam na noc, nie lulam jej, kupy robi częściej bez żadnej pomocy. ..
Jeśli chodzi o czekoladę to w ostatnich dniach jadłam jej bardzo dużo,kupa była normalna, mała ma krostki na policzkach ale to już dawno jej się pojawiły, potem miałam wrażenie że znikają a teraz znów ms więc wszystko mozliwe ze od czekolady choć może być od wszystkiego. ..

Jeszcze co do wizyty u giną to u mnie w niedzielę ni jako sześć tyg a ja byłam u ginki w piątek więc śmiało idź wcześniej.

Cytat:
Napisane przez Rosalie01 Pokaż wiadomość
Indra no wlasnie jest najedzona, rozbudzona, przed kapiela nie ma zadnego powodu do placzu, wrecz tryska radoscia, do momentu zetkniecia z woda

Kostka sprobujemy dzisaj na brzuszku, moze to pomoze

co do czapek to Clara tez ich nienawidzi zakaldac, za to ja nienwaidze czapek w ogole, nie wiem czy to Clara jest tak wyjatkowa czy wszystkie dzieci tak maja, ale kazda ale to absolutnie kazda czapeczka wczesniej czy pozniej odslania jej uszka, niewazne czy jest zawiazana czy niewiec moj spacer wyglada tak,ze co dwie minuty musze przystanac, zeby poprawic czapeczke
My mamy jedną grubą zimową czapkę i nie odslania uszek, jest dobrze dopasowana
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1419861279069.jpg (131,6 KB, 30 załadowań)
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 13:58   #3207
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Ja też chora. ..nafaszerowalabym się czosnkiem Ale boję się ze małą będzie cierpieć co myslicie? Strasznie bolą mnie migdały i drapie mnie w gardle, psikam hascoseptem, lykam cerutin, tabletki do ssania, wapno i nic... a jest gorzej
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 14:09   #3208
aleksandrettaa
Zakorzenienie
 
Avatar aleksandrettaa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 962
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Justana1984 Pokaż wiadomość
nie pomogę bo u mnie jest odwrotnie, mała moze miec koszmarny humor, plakac i sie drzeć ale wkladamy ja do wanny i jest chillout, wesoła zadowolona i moze siedzieć w wanience długo
moja bardzo lubi kąpiel. jedno co to nie może byc bardzo głodna. chyba bede szukac nauki pływania dla niemowlat skoro lubi wode.

Cytat:
Napisane przez anuszka21 Pokaż wiadomość
Jecie czekolade? Jeśli tak to w jakiej ilości?
ja zjadłam raz wafelki w czekoladzie i był sluz w kupie wiec nie jem. no ale to lepiej bo i tak tlusta jestem po ciazy

współczuję wam tych stłuczek i wypadków. dobrze, ze nikomu nic siie nie stało.

u mnie byli dzis rodzice, brat i najmłodsza siostra. fajnie bo nie widziałam sie z nimi w swieta.

Buła nie spi od 10
__________________
Razem
Jestem na TAK
NA ZAWSZE


Buła jest z nami od 25.11.2014
aleksandrettaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 14:24   #3209
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Rosalie01 Pokaż wiadomość
Indra no wlasnie jest najedzona, rozbudzona, przed kapiela nie ma zadnego powodu do placzu, wrecz tryska radoscia, do momentu zetkniecia z woda

Kostka sprobujemy dzisaj na brzuszku, moze to pomoze

co do czapek to Clara tez ich nienawidzi zakaldac, za to ja nienwaidze czapek w ogole, nie wiem czy to Clara jest tak wyjatkowa czy wszystkie dzieci tak maja, ale kazda ale to absolutnie kazda czapeczka wczesniej czy pozniej odslania jej uszka, niewazne czy jest zawiazana czy niewiec moj spacer wyglada tak,ze co dwie minuty musze przystanac, zeby poprawic czapeczke
Spróbuj na brzuszku właśnie ;-)
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-29, 14:31   #3210
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Hej

Dziewczyny dzieki Wam mam noworoczne postanowienie - Zostawię męża samego z G a ja wyjdę z domu! Macie ze wszystkim rację! Dam mu szansę się wykazać jako tata

Współczuję stluczek ! Najważniejsze ze nikomu nic się nie stało

Rosalie u nas też pomogła podpowiedź Silesiany... na koniec kąpieli mala przskrecam guzka do podłogi i zero płaczu na szczęście z ubieraniem nie ma problemu od warunkiem ze nie jest glodna
Tylko nieznosi myć oczu !!!! Dziewczyny czym przecieracie oczka? Bo ja solą fiz. I jest dramat !!!

Anuszka idź 5go na wizytę. Będziesz miała z głowy
Ja czekolady nie jem bo mała i tak jest kolkowa Ale zjadłabym........ mmmmmm

U nas problemu z chrzestnymi nie ma na szczęście. Bierzemy siostrę męża i jednego z moich braci

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Dziewczyny ile razy dziennie wyczesujecie ta ciemieniuszke ? Raz czy częściej ?

I ile razy pić mam koper włoski aby małej pomoc w bakach ?

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Zanet ja dzidziusia kupiłam w Ross

Justana prenalen spokojnie możesz brać. Ja brałam w ciąży i jest tam wskazane ze i matki karmiace piersią też mogą brać

Wogole to zdrówka Wam życzę chorowitki

Gonia jak Ty się dziś czujesz???? Lepiej cos ?
Anuszka a Ty? Nawal pokonałas ?
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 17:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.