Listopadowe Mamy 2014- część I - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-08, 17:53   #4471
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

U nas ksiadz jak widzi koperte to zawsze mowi, ze nie trzeba a jak sie mu dalej daje to bierze ale on pomaga wielu ludziom wiec warto mu dac

Sielesianna kiedy motasz Jurka??

Moje dziecie lezy w lozeczku i pieje ze smiechu do zwierzatek w karuzeli...
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 17:58   #4472
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość
Hej,

Byliśmy na szczepieniach i...... nie dostaliśmy. Młoda zamało przybiera. Jestem załamana. Na mojej wadze dochodziła już do 3500 po karmieniu a 3400 przed. U lekarki 3200. Załamka. Wczoraj skończyła 10tyg z zaczynała od 2030g. przeryczałam cały dzień. Matka zadek jak kalfas a dziecka chude jak szprotki. Nie dosć, że młodą niedożywiałam w brzuchu to jeszcze teraz.... tragedia. Coś ze mną jest nie tak. niby karmiąc powinnam chudnąć a jajedząc 1800kcal dziennie przybieram. Do kitu to wszystko. Mleka mam dużo, wciskałam młodej ile sie dało a jakoś nic z tego nie wynika. W akcie desperacji kupiłam dziś puszkę mleka i po karmieniu wlałam, dołownie'wlałam' jej 40ml. Krzywiła się i denerwowała, ale jakoś wcisnęłam jej troszę. Z piersi wypiła 70g. Lipa.

Teraz pytania:
1. czy mogę dosypywać proszek mleka do mojego odciągniętego aby dołożyć kcal?
2. czy jak tak będę wlewać to mleko małej to rozciągnę jej żołądek i będzie chciała potem więcej z piersi ciągnąć, czy już nie mam co marzyć o kp?
3. jak inaczej podtuczyc dziecko na kp? Częstsze karmienia nie wychodzą, bo efekt jest taki, że zamiast pić 7-10min to pije 3-4.

wyglądam dziś jak miś panda....
współczuje na fb wpisz karmienie piersia tam odpowiadaja na wszelakie pytania i sluza rada
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 18:05   #4473
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez siobhan1 Pokaż wiadomość
Hej,

Byliśmy na szczepieniach i...... nie dostaliśmy. Młoda zamało przybiera. Jestem załamana. Na mojej wadze dochodziła już do 3500 po karmieniu a 3400 przed. U lekarki 3200. Załamka. Wczoraj skończyła 10tyg z zaczynała od 2030g. przeryczałam cały dzień. Matka zadek jak kalfas a dziecka chude jak szprotki. Nie dosć, że młodą niedożywiałam w brzuchu to jeszcze teraz.... tragedia. Coś ze mną jest nie tak. niby karmiąc powinnam chudnąć a jajedząc 1800kcal dziennie przybieram. Do kitu to wszystko. Mleka mam dużo, wciskałam młodej ile sie dało a jakoś nic z tego nie wynika. W akcie desperacji kupiłam dziś puszkę mleka i po karmieniu wlałam, dołownie'wlałam' jej 40ml. Krzywiła się i denerwowała, ale jakoś wcisnęłam jej troszę. Z piersi wypiła 70g. Lipa.

Teraz pytania:
1. czy mogę dosypywać proszek mleka do mojego odciągniętego aby dołożyć kcal?
2. czy jak tak będę wlewać to mleko małej to rozciągnę jej żołądek i będzie chciała potem więcej z piersi ciągnąć, czy już nie mam co marzyć o kp?
3. jak inaczej podtuczyc dziecko na kp? Częstsze karmienia nie wychodzą, bo efekt jest taki, że zamiast pić 7-10min to pije 3-4.

wyglądam dziś jak miś panda....
Jesli chcesz karmic pierzia to zapomnij o wlasnej diecie... Bardzo mozliwe ze Twoje mleko jest malo kaloryczne, bo Ty sama za malo kcal spozywasz. Powinnas jest 2500...
Albo sprobuj choc jedno karmienie zamienic na mm. Nie za bardzo wiem czy mozesz mieszac jej swoje mleko z mm, nie znam sie. Ale jak masz wage, mozesz policzyc ile dziennie zjada z piersi i uzupwlniac mm. Moze po prostu ona zjada za malo? Mm w tym wieku powinna zjadac kolo 750ml dziennie, a jak jest drobinką to nawet i 900.
Dzieci w tym wieku spokojnie zjadaja 150ml na porcje, wiec nie balabym sie o to ze jej zoladek rozciagniesz...
Itrzymam kciuki mocno!!!
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 18:14   #4474
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

W przychodni była babka z dziewczynka 7miesiecy która ważyła 5700 czyli tyle co mój 6 tygodni! Też nie przybierala na cycku.

Siobhan Ja niestety też nie chudne na kp a bywa że waga rośnie ;/ dlatego chciałabym juz zakończyć ale czekam aż mały wyzdrowieje.
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 18:18   #4475
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
U nas ksiadz jak widzi koperte to zawsze mowi, ze nie trzeba a jak sie mu dalej daje to bierze ale on pomaga wielu ludziom wiec warto mu dac

Sielesianna kiedy motasz Jurka??

Moje dziecie lezy w lozeczku i pieje ze smiechu do zwierzatek w karuzeli...
Moja tez do nich gada
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 18:45   #4476
begie13
Zadomowienie
 
Avatar begie13
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 940
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Mama do mnie przyszla posiedziec z mlodym bo ja szlam do pracy. Zadowolona z siebie i zajarana jak flota Stanisa pokazalam jej jak zawijam Jurka wg dra Karpa. Mama sie usmiala jak diabli i mowi, ze jak rodzila 38 i 32 lata temu to w szpitalu wszystkie dzieci tak zawijali i w takich kokonach przywozili do karmienia innowacyjny dr Karp, hehe
W szpitalu gdzie urodziłam też tak dzieci zawijaja 😉

Siobhan moja Antosia jak słabo przybierala to jedno karmienie zastepowalam mm i jakoś potem szło. ..
Albo rób tak jak Silesiana pisze: zwaz mała po karmieniu i uzupełnij mm. 10 tygodni a taka kruszynka. ..moja tyle walczyła w dniu wyjścia ze szpitala. ..
__________________
Antosia


Wanda
begie13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 18:46   #4477
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Siobhan a nie pytalas lekarki? nie poradzila Ci nic? Moze warto rozwazyc mm? Nie wiem, ciezko cos radzic..
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 19:30   #4478
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

http://img6.demotywatoryfb.pl/upload...rtplrf_600.jpg
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 19:33   #4479
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Rosalie01 Pokaż wiadomość
Indra
siobhana mialy Twoje Maluszki sina okolice ust?
Tiera ja mam graco evo 3w1, nie widze wiekszych wad oprocz tego, ze kolka czasami skrzypia, ale jak sie naoliwi to sa ok
U nas zasinienie się nie pokazało...

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Siobhan a nie pytalas lekarki? nie poradzila Ci nic? Moze warto rozwazyc mm? Nie wiem, ciezko cos radzic..
Dzięki za wsparcie dziewczyny.
Lekarka powiedziła, że na razie mm nie trzeba. Mam ją ważyć przed i po karmieniu by sprawdzić ile zjada. Właśnie po 3h zjadła tylko 50g i butli absolutnie nic nie dało rady...
Jak ja bym chciała rozciągnąć jej ten żołądek.
Zgłosiłam się do grupy na fb, może tam pomogą.
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 19:38   #4480
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

No ja sie dowiedziałam, że muszę szukać doradcy laktacyjnego to jej kąsanie prawdopodobnie wynika z wędzidełka wargi górnej, prawdopodobnie do podcięcia i wskazana konsultacja z doradcą laktacyujnym który pokieruje dalej do chirurga.
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 19:42   #4481
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Listopadowe Mamy 2014- część I

Jak to kąsanie??
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 19:45   #4482
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Ona jak ssie piers to mnie górną wargą kąsa i nie wynika to ze złego przystawiania jej potem mam górną czesc nadpuchnieta i bolą ale juz sie przyzwyczaiłam gorzej jak zeby wyjda
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 20:06   #4483
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Gonia ale ona kasa gorna warga czy wałkiem dziaslowym?
I tak na szybko jeszcze - kto zdiagnozowal to kasanie? Ped, fizjoterapeuta, neurologopeda?
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 20:12   #4484
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Pediatra neontolog wspominal, potem doradczyni laktacyjna patrzac na zdjecia potwierdziła. Teraz umówie do lekarza i zobaczymy co dalej.

U mnie w rodzinie sporo dzieci miało z tym problem może to dziedziczne

a kąsa i wargą i dziąsełkami generalnie całą górną częścią, przez to wiązadełko może jej spłaszczać chwyt piersi
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 20:13   #4485
manieczka1
Zakorzenienie
 
Avatar manieczka1
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9 622
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Kostka nasz tez do zwierzakow z karuzelki sie usmiecha i gaduli
__________________
II kreseczki - 01.03.2014
22.11.2014, 3910 g, 57 cm Franio
16.08.2002
23.06.2011
01.06.2013
manieczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 20:39   #4486
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez GoniaaaS Pokaż wiadomość
Pediatra neontolog wspominal, potem doradczyni laktacyjna patrzac na zdjecia potwierdziła. Teraz umówie do lekarza i zobaczymy co dalej.

U mnie w rodzinie sporo dzieci miało z tym problem może to dziedziczne

a kąsa i wargą i dziąsełkami generalnie całą górną częścią, przez to wiązadełko może jej spłaszczać chwyt piersi
Ja powiem tak - pracuje troche na odruchach twarzy u niemowlat i pierwszy raz sie spotykam z tym zeby wzmozony odruch kąsania byl spowodowany skroconym wedzidelkiem. Tzn do doradcy oczywiscie idz i jesli on zadecyduje o podcieciu to zdecydowanie podcinaj, bo lepiej to zrobic jak najwczesniej, mniejsze ryzyko powstania grubej blizny i wieksza szansa ze to wedzidelko przyjmie odpowiednią dlugosc. To jest malenki zabieg, jedno drobniutkie ciachniecie i po sprawie, goi sie blyskawicznie a 15 minut po zabiegu dziecko juz o nim nie pamieta. Wazne tylko zeby zaraz po podcieciu przystawic dziecko do piersi - zreszta zapewne bedzie taki ryk, ze zrobisz to intuicyjnie, zeby tylko ukoic malucha
Natomiast moze sie okazac ze to nie uleczy kąsania, bo nie jest tego przyczyną. Wzmozony odruch kasania po prostu wystepuje u niektorych dzieci i przyczyny sa neurologiczne zazwyczaj, a nie anatomiczne. To wedzidelko nis pomaga, ale tez nie musi byc przyczyną. Niestety nielatwo sie z tym pracuje, ale sie da. Przez net Ci niestety dziecka nie zdiagnozuje bo musze w tym celu wsadzic dziecku palec do paszczy i zbadac realizacje odruchow natomiast mam dosc konkretny opis masazu, ktory pozwala ten odruch wygaszac. Wazne jest, zeby go wygasic, bo przetrwaly wzmozony odruch kasania skutecznie blokuje rozwoj funkcji żucia. Takze jesli bys chciala to moge Ci tę książeczkę o masazu zeskanowac, tam jest to wszystko bardzo zgrabnie opisane i z obrazkami, takze jako instruktaz w mojej ocenie zupelnie wystarcza. A wedzidelko oczywiscie podcinaj
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 20:44   #4487
GoniaaaS
Rozeznanie
 
Avatar GoniaaaS
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 702
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Jeśli byś mogła to bardzo chętnie i będę bardzo wdzięczna
GoniaaaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 20:48   #4488
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

To postaram sie zeskanowac jutro albo pojutrze, jak mlody pozwoli
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 21:00   #4489
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Silesiana, jaka to ksiazeczka?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

w sensie o tytul mi chodzi
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 21:14   #4490
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez begie13 Pokaż wiadomość
W szpitalu gdzie urodziłam też tak dzieci zawijaja 😉

Siobhan moja Antosia jak słabo przybierala to jedno karmienie zastepowalam mm i jakoś potem szło. ..
Albo rób tak jak Silesiana pisze: zwaz mała po karmieniu i uzupełnij mm. 10 tygodni a taka kruszynka. ..moja tyle walczyła w dniu wyjścia ze szpitala. ..
Tez tak zawijali Nadie w szpitalu
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 21:37   #4491
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

10 godzin suszarki dla maluszków, które nie mogą spać

https://www.youtube.com/watch?v=1Cn6nRXMjl4
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 22:48   #4492
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Zanet z tego co sie zorientowałam to od 01.01.15 szczepionka 5w1 należy się bezpłatnie dzieciom urodzonym przed 37tc oraz/lub waga urodzeniowa do 2500g niezależnie czy przyszły na świat w 2014 czy 2015 roku.
Niestety dzieciom spoza tych widelek bezpłatnie podawany jest dotychczasowy preparat
Myślę ze powinnaś zadzwonić do swojego ośrodka zdrowia i zapytac jakie mają plany na szczepienia dla wcześniaków? lecz wg mnie skoro to decyzja ogólnopolska to chyba wszędzie obowiązuje... Ale upewnij się!
U mnie szczepia Pentaxim'em.
Dlatego też jeśli zdecydujemy się skorzystać z tego to doszczepimy ja Engerixem na WZWB plus pneumo...
Chcemy też rota... tylko nie chce wszystkiego na raz.... podpowiedzcie mi w jakim odstępie czasowym podać jej rota jak teraz dostanie 5w1 i pneumo ? Nie chce jej obciążyć na raz....

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Siobnah jesteś wspaniała mamą! Może za mało kcal jesz i masz słabej jakości mleko tak jak sugeruje Silesianna. .. Ja też słyszałam ze mama kp powinna jeść 2500kcal dziennie.
Nie wiem czy na siłę rozepchasz jej brzuszek ???

---------- Dopisano o 23:35 ---------- Poprzedni post napisano o 23:34 ----------

Fiorella wczoraj mi to mąż znalazł ale ja nie dałam mu włączyć... tak sie zastanawiam czy takie długotrwałe buczenie nie robi wody z mózgu dziecku ????

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

G chyba ma kolejny skok... maruder od nocy.... mało śpi, dużo jeczy, sama nie wie czego chce... A my dziś skończyliśmy 2 miesiące I Hania Marthy

---------- Dopisano o 23:45 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

I z tego tytułu lazilam dziś na spacerze i myślałam.... dumalam.... analizowalam Wasze rady I wskazówki. I doszłam do wniosku ze ja chyba za bardzo wszystko przeżywam, biorę do siebie, przejmuje się, sram ogniem.... próbuje moje dziecko uporządkować na siłę.... podczepic pod jakiś schemat którego tak na prawdę nie ma... bo tak jak mówicie każde dziecko jest inne, w innym tempie sie rozwija, lecz na wszystko przyjdzie odpowiednia pora. Dlatego też wrzucam na luz i zaczynam się cieszyć dlugo wyczekiwanym macierzyństwem

---------- Dopisano o 23:47 ---------- Poprzedni post napisano o 23:45 ----------

A w poniedziałek mam wizytę u gina i jeśli zakładam ze wszystko się wygoilo to od wtorku zaczynam spalac dziada (czyt.tłuszcz i kg)

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

A tak w ogole to nie ogarniam już na bieżąco ani wizażu ani fb
__________________
:P

Edytowane przez paulina119a
Czas edycji: 2015-01-08 o 22:31
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-08, 23:36   #4493
justynaw1982
Zadomowienie
 
Avatar justynaw1982
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 034
Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość

[/COLOR]I z tego tytułu lazilam dziś na spacerze i myślałam.... dumalam.... analizowalam Wasze rady I wskazówki. I doszłam do wniosku ze ja chyba za bardzo wszystko przeżywam, biorę do siebie, przejmuje się, sram ogniem.... próbuje moje dziecko uporządkować na siłę.... podczepic pod jakiś schemat którego tak na prawdę nie ma... bo tak jak mówicie każde dziecko jest inne, w innym tempie sie rozwija, lecz na wszystko przyjdzie odpowiednia pora. Dlatego też wrzucam na luz i zaczynam się cieszyć dlugo wyczekiwanym macierzyństwem

Po pierwsze gratulacje za 2 miesiąc super!!!ale ten czas zapindala

Twoje refleksje trafne i podobne do moich ja juz jakis czas temu wrzuciłam na luz...kocham tego małego terrorystę z całego serca i staram sie jak mogę by mu zapewnić wszystko czego potrzebuje i co i lecę za nim... Jak chce cyca to dostaje jak mu za mało to mm jak chce spac to śpi itp ja jestem zadowolona i on chyba tez musimy cieszyć sie tymi chwilami bo są bezcenne
__________________
moje najbardziej lubiane miejsce na ziemi jest między twoim lewym a prawym ramieniem


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a5t8o6jka.png

Edytowane przez justynaw1982
Czas edycji: 2015-01-09 o 06:38
justynaw1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 03:49   #4494
sloneczko_1201
Zadomowienie
 
Avatar sloneczko_1201
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 216
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Jednak trochę umarł ten wizaż przez tą grupę facebookową.

My wczoraj byliśmy u lekarza z tymk zielonymi kozami i mamy płukać 3 razy dziennie wodą morską i odciągać. Osłuchowo jest ok, więc narazie bez leków, bo lekarka młwiła, że wszystko jest od 3 miesiąca, a jakby się pogorszyło to od razu przyjść.
Najgorsze, że młody nie lubi strasznie tej wody i samej ciężko mi to zrobić, bo wije się jak wąż.

Nie ważyliśmy się , ale mąż z ciekawości wrzucił go na wagę w ciuszkach i w krótkim body grubym pajacu i pkeluszce miał już 6400 ale co się dziwić dzisiaj zaczynamu 12 tydzień.
__________________
Oskarek 24.10.2014

Razem możemy więcej...
sloneczko_1201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 05:27   #4495
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Tez mi sie tak wydaje ze jakos tu spokojniej....
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 05:56   #4496
manieczka1
Zakorzenienie
 
Avatar manieczka1
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9 622
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Mi tam sie podoba ze spokojniej bo nie mam ostatnio na nic czasu
Malego od 3 do teraz mecza baki...ehhh...spac.przez to nie moze. I podaje sab i mleko zmienione i na brzuszku klade i masaze robie i herbatki daje...jestem totalnie niewyspana
__________________
II kreseczki - 01.03.2014
22.11.2014, 3910 g, 57 cm Franio
16.08.2002
23.06.2011
01.06.2013
manieczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 06:59   #4497
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

JustynaW racja.... czas zapindala jak szalony. I to co jest teraz już nigdy nie wróci więc warto wykorzystać ten czas na Maxa i nic nie przegapić

Słoneczko oj umiera nam wątek jedno jest pewne ze ja nie ogarnie i tu i tam bo wtedy to już brudem zarosne.
Dobrze wiedzieć jak postępować w początkowym stadium z zielonym katarem. Ja czasem wyciągam G zielone. Tylko zastanawia mnie skąd one? Możemy mieć za suche powietrze w domu to fakt, ale to było by przyczyną? Fakt ze Silesianna kiedyś wspominała o infekcjach wywołanych zbyt suchym powietrzem w domu....

Manieczka u nas mogę powiedzieć na przestrzeni czasu ze najlepiej sprawdził się Espunisan. Nawet Sab nie dał tak dobrych efektów. Może I u Ciebie to jest przyczyną?
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 07:18   #4498
fiorella22
Zadomowienie
 
Avatar fiorella22
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 363
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

ja i tak wole wizaz bo tu jest czytelniej i przejrzysciej. Tam moge zajrzec, zobaczyc co nowego ale na biezaco. Tu latwiej nadrobic a ze nas mniej teraz to juz w ogole szybciej mozna ogarnac.

My przed chwila odciagalismy frida bo tak fuczalo mu w nosku ze sluchac sie nie da. A spi i na spiocha latwiej sol wkropic i odciagnac.
__________________
Mam na Ciebie oko - czyli jak się bawić ze swoim dzieckiem - blog

You are not alone
I am here with you...
MJ
fiorella22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 07:38   #4499
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

U nas jutro będzie ksiądz chodził po kolędzie.
Jako ze to nasze pierwsze swieta w tym domu to chcemy poprosić aby nam poświęcił dom. Mam nadzieję że nie odmówi... Fakt ze nie uczeszczamy do tej parafii i nie znamy księży. Ale to dlatego ze jeździmy do parafii męża- taki sentyment Wiec to chyba nie powinno stanowić problemu, co ?
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 08:01   #4500
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Pamietaci ze pisalam ze okres dostalam tamto to byl jeszcze polog. Dzis wlasnie jest pkerwszy okres po porodzie. Masakra leje sie ze mnie ze szok.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 17:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:20.