Listopadowe Mamy 2014- część I - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-09, 12:16   #4561
karola19
Raczkowanie
 
Avatar karola19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Aaa, bo już prawie się napaliłam jak szczerbaty na suchary.

My idziemy na pierwsze szczepionki 13 stycznia. Wybrałam 5 w 1. Tylko Igi ma dość duży odczyn po gruźlicy i podobno może pediatra przezunąć z tego powodu termin pierwszych szczepień.

My tak mieliśmy.
Szczepienia miały być 17 grudnia, a pediatra kazała się na 7 stycznia zarejestrować bo jej się odczyn po gruźlicy nie podobał i mówiła, że to będzie za duże obciążenie dla małego.
__________________
MÓJ CAŁY ŚWIAT
01.11.2014 - Milan
03.09.2011 - Michał
28.07.2010 - Kisiel
karola19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:17   #4562
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez karola19 Pokaż wiadomość
My tak mieliśmy.
Szczepienia miały być 17 grudnia, a pediatra kazała się na 7 stycznia zarejestrować bo jej się odczyn po gruźlicy nie podobał i mówiła, że to będzie za duże obciążenie dla małego.
Karola, a długo wam ten odczyn schodził?
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:18   #4563
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Aleska przykre jest to ze w naszym kraju kategoryzuje się dzieciaczki.... jak wcześniak to ma lepsze szczepionki od Państwa a jak nie wcześniak to już się nie należy.... przykre wg mnie
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:20   #4564
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Aleska przykre jest to ze w naszym kraju kategoryzuje się dzieciaczki.... jak wcześniak to ma lepsze szczepionki od Państwa a jak nie wcześniak to już się nie należy.... przykre wg mnie
No przykre, dobrze chociaż ze wcześniaki mają refundację.
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:21   #4565
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Ja gdzieś nawet wczoraj czytałam aby nie oszukiwać godnego dziecka smokiem... np w celu wydłużenia czasu między kamieniami.
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:28   #4566
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
My otulamy zwykłym kocykiem i przewiązuje jeszcze szeroką wstążką, żeby się nie rozmotał.

Motam na noc. I jeszcze włączam dźwięk suszarki.
Czasem w dzień, jak się nie może uspokoić. Ale to zdatzyło się parę razy.



Czasem swobody chyba trzeba dać dziecku niech se pomacha kończynami U nas w dzień drzemie w rożku.

Karp pisze, że dzieci zwykle chcą być otulane do 3-4 miesiąca. Z czasem można zostawiać jedną rączkę nieskrępowaną - tak okoł 2 miesiąca - wiadomo, u każdego dziecka może być to wcześniej lub później.

Mi otulanie zostało do tej pory muszę się zawinąć w kokon z kołdry i dopiero wtedy śpi mi się dobrze
Mam to samo, lubie byc omatulona
Jako kilkuletnie dziecko, nawet nastolatka, lubialam koldre miecpo uszy

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Indra ale ja chciałam zaszczepić małą w jednym dniu 5w1, WZWB Engerix i pneumo.... Ale chyba nie będę jej tyle razy kłuc i najpierw 5w1 + WZWB a pneumo podam po jakimś tygodniu-dwóch a od pneumo po kolejnych dwóch rota....
Mamusie doświadczone ma to sens ?
My mamy dzielone wlasnie szczepienia by nie bylo tylu kluc. Tylko my podstawowe. Najpierw mamy dwie, a za 2tyg kolejne dwie, w tym pneumo

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Dziewczyny, naprawdę 5w1 lub pneumo są refundowane? Na jakicg zasadach?
Dla wczesniakow przed 37tc lub waga mniejsza niz 2500 chyba
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:32   #4567
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Zanet a dowiadywalas się u siebie w ośrodku zdrowia czy mają dla Nadii te 5w1?

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

A my dziś się zamotalysmy w chustę.... coreczka zasnela zanim skończyłam wiązać a mama w końcu zjadła śniadanie z rana
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 12:32   #4568
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Mozna oszukac glodne dziecko smoczkiem? Moze nie calkowicie glodne ale nie dojedzone..
Moja Mili ostatnio miewa dziwne zachowanie przy cycu...possala odbilam ja i niby oczka przymyka ale placz i tak czesto bywa jak chcialam dac cyca to darla sie strasznie to dawalam smoka i ssala wylatwyal pare razy ale wkoncu uspiala.. a dzis chyba zrobilam z 10 podejsc i nie dalam smoka a cyca i ssala, pila bardzo dlugo..zastanwiam sie czy jakbym nie dala cyca tylko smoka to by zasnela tak jak zawsze..
U nas przewaznie po odbiciu jeszcze jest dojedzenie. Dopiero po drugim czy trzecim juz basta
Jak odbija to robi sie miejsce w zoladeczku i stad dziecko moze jeszcze czuc glod
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:33   #4569
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Mam to samo, lubie byc omatulona
Jako kilkuletnie dziecko, nawet nastolatka, lubialam koldre miecpo uszy

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------



My mamy dzielone wlasnie szczepienia by nie bylo tylu kluc. Tylko my podstawowe. Najpierw mamy dwie, a za 2tyg kolejne dwie, w tym pneumo

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------



Dla wczesniakow przed 37tc lub waga mniejsza niz 2500 chyba
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:36   #4570
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Zanet a dowiadywalas się u siebie w ośrodku zdrowia czy mają dla Nadii te 5w1?

---------- Dopisano o 13:32 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

A my dziś się zamotalysmy w chustę.... coreczka zasnela zanim skończyłam wiązać a mama w końcu zjadła śniadanie z rana
Nie dowiadywalam sie, dopiero bede tam we wtorek. Tylko my wczesniej zdecydowalismy sie na podstawowe z wlasnego wyboru....wiec nie wiem czy zmieniac jesli faktycznie jest refundacja czy pozostac przy pierwszej decyzji
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:38   #4571
mgds
Raczkowanie
 
Avatar mgds
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 404
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
A ile tej wody? 10-20 ml z 2-3 x dziennie byłoby ok?
Daje tyle ile da rade wypić, raz udało się 50ml,a zwykle tak z 10 wychodzi. Położna mówiła, żeby nie martwić się, że wypije za dużo, bo to po prostu wysika

W temacie szczepień, ich ceny, bo widziałam, że był poruszany- po ile są pneumokoki?
To są trzy dawki i jedna przypominająca czy dwie i trzecia przypominająca?
Kurcze gubię się z tym wszystkim już, a chciałabym chociaż na pneumokoki zaszczepić, bo wydaje mi się to najwazniejsze. Chyba, że się mylę. Co myślicie? Które jest najważniejsze: rota, pneumo czy meningokoki?

No i jeszcze kiedy szczepić, juz teraz? Po pół roczku czy w ogóle później? Chodzi mi tu o pneumokoki.
__________________





Edytowane przez mgds
Czas edycji: 2015-01-09 o 12:48
mgds jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 12:38   #4572
eclariss
Rozeznanie
 
Avatar eclariss
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Tylko ze jak chce dac jej cycka po odbicu to jest placz i zawsze myslalam ze widocznie nie chce pic a sobie possac i smoka dawalam... a teraz tak jakby dopila i zasnela bez smoka...
__________________
Mili z nami
eclariss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:40   #4573
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
rzucam temat jeszcze taki

fajna szybka sałatka dla gości

zwykle jarzynowa, ale w końcu możnaby coś innego, a i do pracy niedługo będę szła z pępkowym to szukam pomysłów, pomożecie, podpowiecie?



kurde, żebym nie zapomniała wziąć kasiory na to szczepienie....
Cytat:
Napisane przez sloneczko_1201 Pokaż wiadomość
O ta też musi być dobra - moje smaki
Z takich zielonych i lżejszych polecam też:

Mix sałat, wędzone udko z kurczaka, pomidorki koktajlowe, to wszystko zalane domowym vinegretem i posypane grzaneczkami. Pyszne i błyskawiczne

A z cięższych to moja ulubiona to makaronowa z suszonymi pomidorami i kurczakiem. Właściwie to może być nawet danie główne, na ciepło czy na zimno

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Ja gdzieś nawet wczoraj czytałam aby nie oszukiwać godnego dziecka smokiem... np w celu wydłużenia czasu między kamieniami.
Ale co wtedy? Dawać jeść co godzina? Czy pozwolić płakać do następnego karmienia?

Właśnie z tym mamy problem, mała je po troszku, potem odpoczywa, przysypia, potem znowu szybko się budzi bo głodna i tak w kółko, dziś w nocy pobudka co godzina, ledwo na oczy patrzę.

Macie jakiś pomysł jak rozwiązać takie jedzenie na raty?
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:40   #4574
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Ja omatulilam kocykiem, polulalam, patrze spi. Odkladam do lozeczka i sie wybudla wlaczylam karuzelke z kolysankami pohusialam lekko reka za plecki trzymajac usnela wyszlam z pokoju, za 10 min placz. Weszlam wlaczylam ponownie karuzelke, poprawilam kocyk, siadlam na lozku i tylko patrzylam. Usnela sama ciekawe na jak dlugo ale juz kwadrans mija...


A w ogole musze sie przyznac....lulanie mnie meczy i nie do konca to lubie....czy cos ze mna nie tak zle sie z tym czuje....
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:41   #4575
Indra83
Wtajemniczenie
 
Avatar Indra83
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 779
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Indra ale ja chciałam zaszczepić małą w jednym dniu 5w1, WZWB Engerix i pneumo.... Ale chyba nie będę jej tyle razy kłuc i najpierw 5w1 + WZWB a pneumo podam po jakimś tygodniu-dwóch a od pneumo po kolejnych dwóch rota....
Mamusie doświadczone ma to sens ?
Pneumo możesz zaszczepić dopiero jak mała będzie miała pół roku, wtedy są dwie dawki, nie musisz teraz ani w najbliższym czasie.
5w1 plus WZWB jak najbardziej razem. Rota to szczepionka doustna, w syropku, może ewentualnie obciążać układ pokarmowy, tak mówiła pielęgniarka w punkcie szczepień, mówiła, ze mogą być luźne zielone kupy po niej, Lilę bolał chyba brzuch po niej trochę, ale na drugi dzień było ok.

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Mozna oszukac glodne dziecko smoczkiem? Moze nie calkowicie glodne ale nie dojedzone..
Moja Mili ostatnio miewa dziwne zachowanie przy cycu...possala odbilam ja i niby oczka przymyka ale placz i tak czesto bywa jak chcialam dac cyca to darla sie strasznie to dawalam smoka i ssala wylatwyal pare razy ale wkoncu uspiala.. a dzis chyba zrobilam z 10 podejsc i nie dalam smoka a cyca i ssala, pila bardzo dlugo..zastanwiam sie czy jakbym nie dala cyca tylko smoka to by zasnela tak jak zawsze..
Możesz spróbować, zadziała, jak nie jest głodna, ale chce jeszcze possać.
Moja smoka nie chce.

Cytat:
Napisane przez karola19 Pokaż wiadomość
Jakby któraś robiła tą sałatkę z tortellini i zieleniną - to najlepiej ją wymieszać na świeżo zaraz przed podaniem . Wtedy ładnie wygląda.

Zresztą ja wszystkie sałatki z zieleniną mieszam przed podaniem, bo wtedy nie są takie klapnięte.
Kocham sałatkę z tortellini,

Do sałatki z makaronu mozna zamiast zwykłego makaronu dać makaron ryżowy alvo ten cienki chiński, z fasoli on jest.
__________________
Staś 03.10.2009r.
Lilianna 10.11.2014r.
Indra83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 12:47   #4576
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
Z takich zielonych i lżejszych polecam też:

Mix sałat, wędzone udko z kurczaka, pomidorki koktajlowe, to wszystko zalane domowym vinegretem i posypane grzaneczkami. Pyszne i błyskawiczne

A z cięższych to moja ulubiona to makaronowa z suszonymi pomidorami i kurczakiem. Właściwie to może być nawet danie główne, na ciepło czy na zimno



Ale co wtedy? Dawać jeść co godzina? Czy pozwolić płakać do następnego karmienia?

Właśnie z tym mamy problem, mała je po troszku, potem odpoczywa, przysypia, potem znowu szybko się budzi bo głodna i tak w kółko, dziś w nocy pobudka co godzina, ledwo na oczy patrzę.

Macie jakiś pomysł jak rozwiązać takie jedzenie na raty?
Moja z reguly przy cycku ok godzine. Ale wieczorem to wyglada tak: ok 20.30 czy 21 zaczynam karmic w lozku, pierwsza duza partia pokarmu potem odbicie, gaworzenie...taka przerwa 10 min. Potem dojedzenie i przy cycku zasypia....nie wiem czy dobrze tak czy nie ale spi do 5-6 rano
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 13:06   #4577
karola19
Raczkowanie
 
Avatar karola19
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Karola, a długo wam ten odczyn schodził?
Jak miał 7 tyg to mu to podeszło ropą i po kilku dniach pękło. Później były strupki - coraz mniejsze. Teraz ma 11 tyg i dalej taka ciemna plamki w tym miejscu.
__________________
MÓJ CAŁY ŚWIAT
01.11.2014 - Milan
03.09.2011 - Michał
28.07.2010 - Kisiel
karola19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 13:06   #4578
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez aleska Pokaż wiadomość
Czasem swobody chyba trzeba dać dziecku niech se pomacha kończynami
Ja mu nie chce swobody zabieracTylko go te machajace raczki wybudzaja po 10 minutach i prawie nie spi w dzien....
Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Indra ale ja chciałam zaszczepić małą w jednym dniu 5w1, WZWB Engerix i pneumo.... Ale chyba nie będę jej tyle razy kłuc i najpierw 5w1 + WZWB a pneumo podam po jakimś tygodniu-dwóch a od pneumo po kolejnych dwóch rota....
Mamusie doświadczone ma to sens ?
Zaszczep 6w1 tam jest engerix i masz jedno wklucie mniej

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Ja omatulilam kocykiem, polulalam, patrze spi. Odkladam do lozeczka i sie wybudla wlaczylam karuzelke z kolysankami pohusialam lekko reka za plecki trzymajac usnela wyszlam z pokoju, za 10 min placz. Weszlam wlaczylam ponownie karuzelke, poprawilam kocyk, siadlam na lozku i tylko patrzylam. Usnela sama ciekawe na jak dlugo ale juz kwadrans mija...


A w ogole musze sie przyznac....lulanie mnie meczy i nie do konca to lubie....czy cos ze mna nie tak zle sie z tym czuje....
Co masz na mysli? noszenie i bujanie?

Ale zmarzlam na spacerze, okropnie jest

Edytowane przez Kostka09
Czas edycji: 2015-01-09 o 13:20
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 13:09   #4579
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Moja z reguly przy cycku ok godzine. Ale wieczorem to wyglada tak: ok 20.30 czy 21 zaczynam karmic w lozku, pierwsza duza partia pokarmu potem odbicie, gaworzenie...taka przerwa 10 min. Potem dojedzenie i przy cycku zasypia....nie wiem czy dobrze tak czy nie ale spi do 5-6 rano
Ja też tak robię wieczorem ale pokarmu mam niewiele i nigdy nie wiem czy jej starczy czy za pół godziny nie obudzi się z płaczem. A jak śpi 3h to jestem mega szczęśliwa, nigdy nie spała dłużej
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-09, 13:17   #4580
Frau Gizela
Rozeznanie
 
Avatar Frau Gizela
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 820
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Zanet84 Pokaż wiadomość
Moja z reguly przy cycku ok godzine. Ale wieczorem to wyglada tak: ok 20.30 czy 21 zaczynam karmic w lozku, pierwsza duza partia pokarmu potem odbicie, gaworzenie...taka przerwa 10 min. Potem dojedzenie i przy cycku zasypia....nie wiem czy dobrze tak czy nie ale spi do 5-6 rano
Serio godzina ssania? o matuchno, mi mój bejbi dejbuk mówi, że.karmię w ciągu doby ok dwóch godzin. Dobrze, że przy M.nie było aplikacji i smartfonów, bo bym chyba popadła w obłęd, bo z M.ciągle.siedziałam i karmiłam w niektóre dni ;-)
Frau Gizela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 13:36   #4581
Zanet84
Zakorzenienie
 
Avatar Zanet84
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 3 100
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Ja mu nie chce swobody zabieracTylko go te machajace raczki wybudzaja po 10 minutach i prawie nie spi w dzien....

Zaszczep 6w1 tam jest engerix i masz jedno wklucie mniej


Co masz na mysli? noszenie i bujanie?

Ale zmarzlam na spacerze, okropnie jest
Usypianie na rekach, wlasnie noszenie i bujanie...mojemu mezowi lepiej to wychodzi

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Frau Gizela Pokaż wiadomość
Serio godzina ssania? o matuchno, mi mój bejbi dejbuk mówi, że.karmię w ciągu doby ok dwóch godzin. Dobrze, że przy M.nie było aplikacji i smartfonów, bo bym chyba popadła w obłęd, bo z M.ciągle.siedziałam i karmiłam w niektóre dni ;-)
No moze z godzina prsadzilam ale z 45-50 min, z czego przy cycku jakies 35 minut, reszta to odbijanie i takie tam . Ja podnosze ja do odbicia w trakcie a nie zawsze od razu odbije. Zerknelam w daybook i srednia dzienna przy cycku to 3-4h w tym karmienie wieczorem i wczesnie rano oczywiscie czasem, jak cycek pelny np. Po nocy to krocej je
Zanet84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 13:39   #4582
siobhan1
Zadomowienie
 
Avatar siobhan1
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 1 103
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Zanet z tego co sie zorientowałam to od 01.01.15 szczepionka 5w1 należy się bezpłatnie dzieciom urodzonym przed 37tc oraz/lub waga urodzeniowa do 2500g niezależnie czy przyszły na świat w 2014 czy 2015 roku.
Niestety dzieciom spoza tych widelek bezpłatnie podawany jest dotychczasowy preparat
Myślę ze powinnaś zadzwonić do swojego ośrodka zdrowia i zapytac jakie mają plany na szczepienia dla wcześniaków? lecz wg mnie skoro to decyzja ogólnopolska to chyba wszędzie obowiązuje... Ale upewnij się!
U mnie szczepia Pentaxim'em.
Dlatego też jeśli zdecydujemy się skorzystać z tego to doszczepimy ja Engerixem na WZWB plus pneumo...
Chcemy też rota... tylko nie chce wszystkiego na raz.... podpowiedzcie mi w jakim odstępie czasowym podać jej rota jak teraz dostanie 5w1 i pneumo ? Nie chce jej obciążyć na raz....

---------- Dopisano o 23:34 ---------- Poprzedni post napisano o 23:26 ----------

Siobnah jesteś wspaniała mamą! Może za mało kcal jesz i masz słabej jakości mleko tak jak sugeruje Silesianna. .. Ja też słyszałam ze mama kp powinna jeść 2500kcal dziennie.
Nie wiem czy na siłę rozepchasz jej brzuszek ???

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

A tak w ogole to nie ogarniam już na bieżąco ani wizażu ani fb
Dzieki za info z tymiszczepionkami. Muszę zapytać o to w mojej przychodni.
Z tymi kcal to już sama nie wiem. Przecież nie ma czegoś takiego jak za chude mleko. Jak matka za mało dostarcza kcal to mleko zanika i tyle.
Policzyłam ile ml zjada i wychodzi 80g w dzień i 100-120g w nocy. Przystawiam częściej. Poradziłam się dziewczyn na fb i wydumałyśmy, e spróbować przystawiać częściej i wciskać ile się da. Zobaczymy po kilku dniach czy skutkuje.

Też wolę czytać Wizaz...

Cytat:
Napisane przez GoniaaaS Pokaż wiadomość
Co do gry o tron to mnie bardziej interesuje kiedy 2 ostatnie ksiazki wyjda, czekam i czekam l.....
Ja też, ja też...

Cytat:
Napisane przez eclariss Pokaż wiadomość
Otulacie dzieciaczki tymi kocykami otulaczami czy zwyklymi??.
My dostaliśmy GroSwaddle z mothercare.

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
siobhan współczuję problemów z wagą... ja nie znam się tak naprawdę, ale może fatycznie któreś karmienie zastąpić całkiem mm? taki "porządny obiad" sama nie wiem.... takie wlewanie na siłę może odwrotny skutek dać chyba
Tonący brzytwy się chwyta
Cytat:
Napisane przez sloneczko_1201 Pokaż wiadomość
Mi też łatwiej czyta się wizaż, bo faktycznie przez te komentarze to trudno się przebić.
---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Dziewczyny a ile kosztuje to szczepienie na rota?
mi też.
Rota 250-300
siobhan1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 13:43   #4583
aleska
Raczkowanie
 
Avatar aleska
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 470
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
Ja mu nie chce swobody zabieracTylko go te machajace raczki wybudzaja po 10 minutach i prawie nie spi w dzien....

Zaszczep 6w1 tam jest engerix i masz jedno wklucie mniej


Co masz na mysli? noszenie i bujanie?

Ale zmarzlam na spacerze, okropnie jest
Jeszcze będzie miał dużo czasu na swobodę, teraz ważne jest też bezpieczeństwo i spokój, a opatulanie daje niemowlaczkom takie poczucie
aleska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 13:49   #4584
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Dzieki za wszystkie przepisy wieczorem siade i spisze wszystkie na spokojnie i podumam ktora zrobic ale predzej czy pozniej i tak wszystkie zrobie bo lubie salatki a na okrągło jarzynowa robie....

Siobhan wiem wiem sama nieraz 'brzytwy sie chwytam' powodzenia!!!

Co do otulania i swobody. Otulamy do spania, wtedy nie potrzebuja swobody tylko czuc sie bezpiecznie swobode maja przy zabawie takze dziewczynki, bez skrupulow
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 13:51   #4585
Kostka09
Zakorzenienie
 
Avatar Kostka09
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 044
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

http://www.mojewypieki.com/post/kruc...dyniowa-pianka

Tu jest to ciasto sloneczko robilam z malinami, mieszanka lesna mrozona, jerzynami..
Wedlug mnie i wielu osób jest genialne
Kostka09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 14:02   #4586
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
Z takich zielonych i lżejszych polecam też:

Mix sałat, wędzone udko z kurczaka, pomidorki koktajlowe, to wszystko zalane domowym vinegretem i posypane grzaneczkami. Pyszne i błyskawiczne

A z cięższych to moja ulubiona to makaronowa z suszonymi pomidorami i kurczakiem. Właściwie to może być nawet danie główne, na ciepło czy na zimno



Ale co wtedy? Dawać jeść co godzina? Czy pozwolić płakać do następnego karmienia?

Właśnie z tym mamy problem, mała je po troszku, potem odpoczywa, przysypia, potem znowu szybko się budzi bo głodna i tak w kółko, dziś w nocy pobudka co godzina, ledwo na oczy patrzę.

Macie jakiś pomysł jak rozwiązać takie jedzenie na raty?
Rzekomo dawać cyca do skutku... aż się naje.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Indra83 Pokaż wiadomość
Pneumo możesz zaszczepić dopiero jak mała będzie miała pół roku, wtedy są dwie dawki, nie musisz teraz ani w najbliższym czasie.
5w1 plus WZWB jak najbardziej razem. Rota to szczepionka doustna, w syropku, może ewentualnie obciążać układ pokarmowy, tak mówiła pielęgniarka w punkcie szczepień, mówiła, ze mogą być luźne zielone kupy po niej, Lilę bolał chyba brzuch po niej trochę, ale na drugi dzień było ok.


Możesz spróbować, zadziała, jak nie jest głodna, ale chce jeszcze possać.
Moja smoka nie chce.


Kocham sałatkę z tortellini,

Do sałatki z makaronu mozna zamiast zwykłego makaronu dać makaron ryżowy alvo ten cienki chiński, z fasoli on jest.
O super. To tak połączymy te szczepionki za tydzień
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 14:43   #4587
My Sweet Little Precious
Zadomowienie
 
Avatar My Sweet Little Precious
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 435
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez paulina119a Pokaż wiadomość
Rzekomo dawać cyca do skutku... aż się naje.[COLOR="Silver"]
Heh to co chwila bym musiała dawać Ale chyba nie tylko ja?
__________________
http://www.magdam.com.pl
My Sweet Little Precious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 14:54   #4588
ela_86
Wtajemniczenie
 
Avatar ela_86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 629
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
http://www.mojewypieki.com/post/kruc...dyniowa-pianka

Tu jest to ciasto sloneczko robilam z malinami, mieszanka lesna mrozona, jerzynami..
Wedlug mnie i wielu osób jest genialne
Brzmi pysznie sprobuje zrobic
__________________
Jaś 17.07.2011
Zuzia 28.11.2014
ela_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 15:23   #4589
sloneczko_1201
Zadomowienie
 
Avatar sloneczko_1201
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 216
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez Kostka09 Pokaż wiadomość
http://www.mojewypieki.com/post/kruc...dyniowa-pianka

Tu jest to ciasto sloneczko robilam z malinami, mieszanka lesna mrozona, jerzynami..
Wedlug mnie i wielu osób jest genialne
Dziekuję Często korzystam z tej strony jak coś piekę
__________________
Oskarek 24.10.2014

Razem możemy więcej...
sloneczko_1201 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-09, 15:26   #4590
paulina119a
Zadomowienie
 
Avatar paulina119a
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 271
Dot.: Listopadowe Mamy 2014- część I

Cytat:
Napisane przez My Sweet Little Precious Pokaż wiadomość
Heh to co chwila bym musiała dawać Ale chyba nie tylko ja?
Dokładnie
Jakby się najadala to nie musialabys ale jak to zrobić aby dziecko najadlo się pod korek??? Moja na szczęście lubi być dobita pod korek więc akurat z tym nie mam problemu i obym nigdy nie miała bo jak Was czytam ze z cechami golymi siedzicie po pół dnia to aż mi Was żal

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez ela_86 Pokaż wiadomość
Brzmi pysznie sprobuje zrobic
Jest pychą tylko wg mnie to muszą być kwaśne/kwaskowe owoce jak malina Jerzyna czy ogólnie leśne bo borówka amerykańska wg mnie jest za mdla ale to moje osobiste zdanie
__________________
:P
paulina119a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-13 17:17:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:14.