Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-02, 08:47   #1111
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lenusek Pokaż wiadomość
Generalnie lecę na całej lini. Najpierw zapomniałam tabletki.3. tj przyjelam, ale zamiast jak zawsze ok 22-23 to dopiero ok 12-13, a potem (tj z przedwczoraj na wczoraj) tabletkę wzięłam dopiero o 9:25 rano, bo tak się obudziłam. I trochę się boję o moją antykoncepcję, bo to dalej pierwszy tydzień. W dodatku pierwsze opakowanie nowych tabletek i pierwszy raz mi się tak zdarza. Ostatni stosunek był w czasie przerwy, w zeszłą niedzielę. Jest szansa na ciążę? Generalnie - powinnam pukaćdo ginekolog? Wizytę mam 13/02, powinnam się dobijać do niej?
Watpie czy cos z tej ochrony bedzie przy takich przerwach.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:14   #1112
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lenusek Pokaż wiadomość
Generalnie lecę na całej lini. Najpierw zapomniałam tabletki.3. tj przyjelam, ale zamiast jak zawsze ok 22-23 to dopiero ok 12-13, a potem (tj z przedwczoraj na wczoraj) tabletkę wzięłam dopiero o 9:25 rano, bo tak się obudziłam. I trochę się boję o moją antykoncepcję, bo to dalej pierwszy tydzień. W dodatku pierwsze opakowanie nowych tabletek i pierwszy raz mi się tak zdarza. Ostatni stosunek był w czasie przerwy, w zeszłą niedzielę. Jest szansa na ciążę? Generalnie - powinnam pukaćdo ginekolog? Wizytę mam 13/02, powinnam się dobijać do niej?
Jeśli ostatni stosunek był przed zapomnianą tabletką, szansa na ciążę jest minimalna (niby plemniki trochę żyją, ale owulacja gdyby miała się odblokować, to też nie tak od razu, więc musiałabyś mieć dużego pecha, żeby tyle wytrzymały). Ale teraz antykoncepcja jest osłabiona, więc zabezpieczaj się dodatkowo co najmniej 7 dni, a najlepiej do końca opakowania (bo dwie pominięte tabletki to już ryzykowne)
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 16:46   #1113
lenusek
Raczkowanie
 
Avatar lenusek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 470
GG do lenusek
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Jedna ominięta a druga zjedzona w ciagu tych 12 godzin. Droga the unlike, twoj komentarz byl tu zbedny, a po 2 skąd wiesz, że głównym celem jest antykoncepcja?
W dodatku nie jest to moje pierwsze opakowanie ale za to pierwsze takie przeżycia z powodu nagłej dużej ilości rzeczy naraz.
Mel nie bardzo jakie plemniki miały przeżyć, bo wytrysk był poza mną
__________________
Przepraszam za wszelkie błędy, mój komputer jest jak kobieta, miewa swoje fochy.
lenusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 16:55   #1114
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lenusek Pokaż wiadomość
Jedna ominięta a druga zjedzona w ciagu tych 12 godzin. Droga the unlike, twoj komentarz byl tu zbedny, a po 2 skąd wiesz, że głównym celem jest antykoncepcja?
W dodatku nie jest to moje pierwsze opakowanie ale za to pierwsze takie przeżycia z powodu nagłej dużej ilości rzeczy naraz.
Mel nie bardzo jakie plemniki miały przeżyć, bo wytrysk był poza mną
Wiesz, jak bierzesz tabletki w innych celach niż antykoncepcja to się nie przyznawaj. One mają jedno zastosowanie a jak głupi lekarz to głupio takie rzeczy robi. Bo najłatwiej.
A stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji więc w zasadzie to akurat znaczenia nie ma.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 17:31   #1115
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lenusek Pokaż wiadomość
Jedna ominięta a druga zjedzona w ciagu tych 12 godzin. Droga the unlike, twoj komentarz byl tu zbedny, a po 2 skąd wiesz, że głównym celem jest antykoncepcja?
W dodatku nie jest to moje pierwsze opakowanie ale za to pierwsze takie przeżycia z powodu nagłej dużej ilości rzeczy naraz.
Mel nie bardzo jakie plemniki miały przeżyć, bo wytrysk był poza mną
Bo sama mam problemy hormonalne i wszyscy lekarze mi zawsze tłukli, że tabsy są antykoncepcyjne i mogą co najwyżej zatuszować problem, a nie go wyleczyć
Plus czym się stresować skoro nie interesuje cię antykoncepcja?

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-02-02 o 17:32
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 19:45   #1116
lenusek
Raczkowanie
 
Avatar lenusek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 470
GG do lenusek
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

pffe nigdzie nie napisałam, że używam stosunku przerywanego jako anty, bo prostu nie lubię dochodzenia w środku.
The unlike, bo mają też działanie anty, to się stresuje
__________________
Przepraszam za wszelkie błędy, mój komputer jest jak kobieta, miewa swoje fochy.
lenusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 20:11   #1117
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez lenusek Pokaż wiadomość
pffe nigdzie nie napisałam, że używam stosunku przerywanego jako anty, bo prostu nie lubię dochodzenia w środku.
The unlike, bo mają też działanie anty, to się stresuje
Ok, mi chodziło o to, że to, że nie skończył to nie świadczy o niczym.
A powinny mieć TYLKO antykoncepcyjne zastosowanie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 09:23   #1118
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Az musze sie tym podzielic. Nic mnie dziwi bardziej niz polacy ginekolodzy. Kolezanka nie miala miesiaczki 3 miesiace wiec poszla do gina. A gin jej co na to? Zeby sie nie martwila, bo napewno miala miesiaczke, tylko taka bez krwawienia, bo takie tez czasem wystepuja. Nie uwierzylabym jakbym osobiscie nie uslyszala.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:25   #1119
martynaa15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 30
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

hej dziewczyny mam pytanie i proszę o radę, otóż od 14 dni biore tabletki anty to moje pierwsze opakowanie (biorę je w celu zmniejszenia torbieli) 7 dnia zapomniałam wziąć tabletkę dopiero po 24 godz ją zażyłam, 12 dnia było to samo również zapomniałam. Według moich obliczeń dni płodne mam o 30.02 do 5.02, kochałam się (w ciągu pierwszych 7 dni brania tabletek) z moim chłopakiem i doszło do wytrysku we mnie. Jakie jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży?
martynaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:33   #1120
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez martynaa15 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam pytanie i proszę o radę, otóż od 14 dni biore tabletki anty to moje pierwsze opakowanie (biorę je w celu zmniejszenia torbieli) 7 dnia zapomniałam wziąć tabletkę dopiero po 24 godz ją zażyłam, 12 dnia było to samo również zapomniałam. Według moich obliczeń dni płodne mam o 30.02 do 5.02, kochałam się (w ciągu pierwszych 7 dni brania tabletek) z moim chłopakiem i doszło do wytrysku we mnie. Jakie jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży?
Dwie zapomniane tabletki więc szanse na wpadkę są duże. Na anty nie masz dni płodnych, natomiast jak one wypadną przy zapomnianych tabletkach - wielka loteria.
Ustaw sobie przypomnienie, bo pomijając aspekt ciąży, rozwalasz sobie hormony w ten sposób, raz biorąc, a raz nie.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 16:37   #1121
martynaa15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 30
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

tylko co mam teraz zrobić, przyjmować dalej czy brać pod uwagę możliwość ciąży i odstawić tabletki?
martynaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-03, 19:12   #1122
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez martynaa15 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mam pytanie i proszę o radę, otóż od 14 dni biore tabletki anty to moje pierwsze opakowanie (biorę je w celu zmniejszenia torbieli) 7 dnia zapomniałam wziąć tabletkę dopiero po 24 godz ją zażyłam, 12 dnia było to samo również zapomniałam. Według moich obliczeń dni płodne mam o 30.02 do 5.02, kochałam się (w ciągu pierwszych 7 dni brania tabletek) z moim chłopakiem i doszło do wytrysku we mnie. Jakie jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży?
Możesz być w ciąży i to nawet spore ryzyko. Najlepiej udaj się do lekarza. Nikt za Ciebie nie zdecyduje.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:31   #1123
martynaa15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 30
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

dziękuję Wam bardzo za odp a apropo testu kiedy najwcześniej mogę go zrobić?
martynaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:34   #1124
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez martynaa15 Pokaż wiadomość
dziękuję Wam bardzo za odp a apropo testu kiedy najwcześniej mogę go zrobić?
10 dni po stosunku z krwi, 14 z moczu.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 19:45   #1125
martynaa15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 30
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

ok dzięki ślicznie ;p na razie będę brała tabletki normalnie a jutro zadzwonię do lekarza. Pozdrawiam
martynaa15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 21:48   #1126
Lisianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 24
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ja jestem gapa i jak koleżanka powyżej zapomniałam dwóch tabletek wziąć, jestem wściekła na siebie bo czasem miała poślizgi czasowe ale nigdy nie przegapiłam dwóch. Nie ma zagrożenia że jestem w ciąży bo nie było stosunku w przeciągu ostatniego tygodnia może półtorej, ale teraz nie wiem co zrobić. Dzisiaj dostałam lekkiego krwawienia z odstawienia, a razem z pominiętymi tabletkami zostały mi jeszcze cztery tabsy do końca opakowania. Ulotka każe skonsultować się z lekarzem, ale teraz jest czas na wzięcie kolejnej i wolałabym wiedzieć co teraz robić, a do żadnego lekarza się o tej godzinie nie dodzwonie. Dziewczyny poradźcie proszę: nie brać już tych tabletek ostatnich i liczyć od wtorku 7 dniową przerwę czy też dokończyć opakowanie (łyknąć zaległe?) i nie robić siedmiodniowej przerwy?
Lisianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 22:09   #1127
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Help.
Ja mam problem odwrotny niż dziewczyny Od tygodnia mam mega problemy z żołądkiem, ale mimo wszystko brałam tabletki bo byłam już w połowie 1 tygodnia jak się zaczęły. Z dnia na dzień jest gorzej i dziś wpadła mi myśl, że może powinnam je odstawić, bo w sumie i tak nie działają raczej biorąc pod uwagę, że 24h na dobę wizytuję toaletę. I tak myślę, czy nie pogarszają mi też tego brzucha. A z drugiej strony nie wiem czy to dobra myśl odstawiać je w połowie. Co byście zrobiły?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 00:06   #1128
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Lisianna Pokaż wiadomość
Ja jestem gapa i jak koleżanka powyżej zapomniałam dwóch tabletek wziąć, jestem wściekła na siebie bo czasem miała poślizgi czasowe ale nigdy nie przegapiłam dwóch. Nie ma zagrożenia że jestem w ciąży bo nie było stosunku w przeciągu ostatniego tygodnia może półtorej, ale teraz nie wiem co zrobić. Dzisiaj dostałam lekkiego krwawienia z odstawienia, a razem z pominiętymi tabletkami zostały mi jeszcze cztery tabsy do końca opakowania. Ulotka każe skonsultować się z lekarzem, ale teraz jest czas na wzięcie kolejnej i wolałabym wiedzieć co teraz robić, a do żadnego lekarza się o tej godzinie nie dodzwonie. Dziewczyny poradźcie proszę: nie brać już tych tabletek ostatnich i liczyć od wtorku 7 dniową przerwę czy też dokończyć opakowanie (łyknąć zaległe?) i nie robić siedmiodniowej przerwy?
Ulotka! Nie napisałaś, które tabletki ominęłas, ale to ostatni tydzień, więc przerwa.
Edit: piszesz o przerwie od wtorku, więc chyba ulotka powinna być jasna.

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Help.
Ja mam problem odwrotny niż dziewczyny Od tygodnia mam mega problemy z żołądkiem, ale mimo wszystko brałam tabletki bo byłam już w połowie 1 tygodnia jak się zaczęły. Z dnia na dzień jest gorzej i dziś wpadła mi myśl, że może powinnam je odstawić, bo w sumie i tak nie działają raczej biorąc pod uwagę, że 24h na dobę wizytuję toaletę. I tak myślę, czy nie pogarszają mi też tego brzucha. A z drugiej strony nie wiem czy to dobra myśl odstawiać je w połowie. Co byście zrobiły?
Jeżeli nie masz zamiaru zaprzestać tej formy antykoncepcji to bierz dalej.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 22:12   #1129
dmskowl
Raczkowanie
 
Avatar dmskowl
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 129
Exclamation zapomniana tabletka

Przepraszam ze zakładam nowy wątek ale sprawa jak dla mnie jest pilna. Wczoraj, w czwartek powinnam wziac nowa tabletkę po 7 dniowej przerwie. Zapomnialam. Czy mam dzis wziac dwie? Czy jedna? I jesli wczoraj wspolzylam, a chlopak skończył we mnie to jaka jest szansa ciazy?
dmskowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 07:26   #1130
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: zapomniana tabletka

Cytat:
Napisane przez dmskowl Pokaż wiadomość
Przepraszam ze zakładam nowy wątek ale sprawa jak dla mnie jest pilna. Wczoraj, w czwartek powinnam wziac nowa tabletkę po 7 dniowej przerwie. Zapomnialam. Czy mam dzis wziac dwie? Czy jedna? I jesli wczoraj wspolzylam, a chlopak skończył we mnie to jaka jest szansa ciazy?
Myślę, że ulotka prawdę ci powie
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 09:53   #1131
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: zapomniana tabletka

Cytat:
Napisane przez dmskowl Pokaż wiadomość
Przepraszam ze zakładam nowy wątek ale sprawa jak dla mnie jest pilna. Wczoraj, w czwartek powinnam wziac nowa tabletkę po 7 dniowej przerwie. Zapomnialam. Czy mam dzis wziac dwie? Czy jedna? I jesli wczoraj wspolzylam, a chlopak skończył we mnie to jaka jest szansa ciazy?
Szansa na ciążę jest, bo jeśli nie zaczniesz w terminie nowego opakowania, to wygaszasz ochronę antykoncepcyjną.
Teraz pozostaje wziąć dwie i przez tydzień dodatkowo się zabezpieczać, ale ja na Twoim miejscu byłabym już w drodze po pigułkę po.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 16:22   #1132
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Przez chorobę zapomniałam wziąć dwóch tabletek ze środy i czwartku.Wczoraj mi się przypomniało i wzięłam przerazona jedną,ale chyba żle zrobiłam.W ulotce nic nie ma,tylko kontakt z lekarzem,do którego nie mogę się dodzwonić.
Nie wiem co robić dalej,może ktoś coś doradzi?
To tabletki z ostatniego tygodnia,normalnie w niedzielę powinnam wziąć ostatnią.
Bardzo prosze o pomoc?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 16:31   #1133
201701121500
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 664
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Przez chorobę zapomniałam wziąć dwóch tabletek ze środy i czwartku.Wczoraj mi się przypomniało i wzięłam przerazona jedną,ale chyba żle zrobiłam.W ulotce nic nie ma,tylko kontakt z lekarzem,do którego nie mogę się dodzwonić.
Nie wiem co robić dalej,może ktoś coś doradzi?
To tabletki z ostatniego tygodnia,normalnie w niedzielę powinnam wziąć ostatnią.
Bardzo prosze o pomoc?
Mozesz teraz dzis od razu rozpoczac kolejne pudelko i brac do konca, albo nawet dolykac do konca tamto i zaczac nastepne, tylko nie robisz siedmiodniowej przerwy. Tamte dwa dni zapomniane to tak jakby byly przerwą, skoro to trzeci tydzień.
201701121500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 16:39   #1134
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Inachis Pokaż wiadomość
Mozesz teraz dzis od razu rozpoczac kolejne pudelko i brac do konca, albo nawet dolykac do konca tamto i zaczac nastepne, tylko nie robisz siedmiodniowej przerwy. Tamte dwa dni zapomniane to tak jakby byly przerwą, skoro to trzeci tydzień.
Dziękuję ci
Jestem naprawdę przerażona bo biorę Izotek i to dla mnie bardzo ważne,żeby zachowac antykoncepcję.
Mam grypę i w te dni gdy zapomniałam prawie umierałam z 40 stopniową temperaturą,wczesniej nigdy mi się nie zdarzyło zapomnieć.Wybiorę zatem do końca i zacznę nowe opakowanie bez przerwy.
Jeszcze raz dzięki serdeczne.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 12:37   #1135
ewkr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam,
W mej karierze stosowania Harmonetu nie miałam jeszcze takie sytuacji ale sama sobie ją stworzyłam. W 3 tygodniu przyjmowania tabletek (i chorowaniu na grypę) pominęłam tabletkę nr 18. Przyjęłam ją następnego dnia razem z nr 19. Po zakończeniu opakowania powinnam od razu rozpocząć następne, ale... Właśnie zrąbałam sprawę bo tak nie zrobiłam, a dokończyłam tabletki i zrobiłam normalna 7 dniową przerwę. Dziś wypadałoby wziąć kolejne opakowanie i moje pytanie brzmi czy ochrona antykoncepcyjna będzie/jest aktywna w moim przypadku? O ciążę się nie martwię, przez całe ostatnie opakowanie nie było ku temu sposobności. Co Panie myślą na ten temat?
ewkr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 20:33   #1136
dmskowl
Raczkowanie
 
Avatar dmskowl
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 129
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziękuje za odpowiedz, wziełam tabletke po, chociaż bardzo cięzko było ją zdobyć w moim miescie, ginekologa nie było, lekarza na pogotowiu tez, trzeba było jechac do miasta 40 km dalej
dmskowl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 20:37   #1137
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

HELP.
Dzisiaj zagipsowali mi nogę po kolano. Raz dziennie przyjmuje w brzuch zastrzyk przeciwko zakrzepicy i biorę dwie tabletki jakiegoś leku na ścianki krwionośne. Zapomniałam idiotka w nerwach, zapytać się lekarza, co zrobić z anty. Czy mogę je bezpiecznie brać dalej?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 11:00   #1138
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
HELP.
Dzisiaj zagipsowali mi nogę po kolano. Raz dziennie przyjmuje w brzuch zastrzyk przeciwko zakrzepicy i biorę dwie tabletki jakiegoś leku na ścianki krwionośne. Zapomniałam idiotka w nerwach, zapytać się lekarza, co zrobić z anty. Czy mogę je bezpiecznie brać dalej?
Najlepiej będzie ja skontaktujesz się z lekarzem, cytat z uniwersalnej ulotki
Cytat:
Ryzyko wystąpienia zakrzepicy żył głębokich zwiększa się w czasie zabiegu chirurgicznego lub w przypadku długotrwałego unieruchomienia (np. jeżeli Pani noga jest w gipsie lub na szynie). U kobiet stosujących tabletki hormonalne ryzyko to może być większe. W przypadku planowanego leczenia szpitalnego lub operacji powinna Pani poinformować lekarza o przyjmowaniu pigułki antykoncepcyjnej. Lekarz może zalecić odstawienie tabletek na kilka tygodni przed zabiegiem lub w okresie unieruchomienia i decyduje również o tym, kiedy może Pani ponownie rozpocząć przyjmowanie pigułki antykoncepcyjnej po powrocie do zdrowia.
Jeśli zauważy Pani objawy sugerujące zakrzepicę, należy przerwać przyjmowanie tabletek i skonsultować się natychmiast z lekarzem (patrz również "Kiedy powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem").
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 12:13   #1139
51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 133
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dziewczyny mam pytanie!

Zmieniam tabletki Daylette na Belara. Ginekolog powiedziała żeby wziąć pierwszą pigułkę Belary od razu po 24 tabletkach aktywnych Daylette ( ominąć 4 tabletki placebo)
Ale w ultoce jest napisane:
"Pierwszą tabletkę leku Belara należy zażyć w nastepnym dniu po zwykłej przerwie w przyjmowaniu tabletek,lub w nastepnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki placebo uprzednio stosowanego złożonego hormonalnego środka antykoncepcyjnego."

Nie wiem co teraz zrobić, byłabym wdzięczna gdybyście mi doradziły
51eb7b1acd47bd33c5c16690ed8ee2bace5a6d43_5e96409a7b024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 20:36   #1140
kaindl2223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 6
Brać tabletkę czy nie?

Witam,
piszę ten wątek ponieważ vademecum antykoncepcji nie do końca rozwiało moje wątpliwości. Od 3 miesięcy zażywam Lesinelle. Znaczy jestem w trakcie 3 blistra. Mam zainstalowaną aplikację przypominająca mi o tabletce. Według niej dzisiaj powinnam była przyjąć ostatnią tabletkę, a w blistrze są jeszcze 2. O tej porze co zawsze wzięłam 1, ale nie wiem co zrobić z tą co zostało? Sprawdziłam kalendarzyk i tam odznaczone mam 21 dni, czyli powinnam prawidłowo przyjąć wszystkie. Ten miesiąc był pełen zawirowań (studniówka, ferie, zbliżająca sie matura, itd) . Może faktycznie przegapiłam, ale nawet nie mam pojęcia kiedy!? Czy teraz powinnam jutro o normalnej porze przyjąć tę tabletkę? Czy co zrobić?
kaindl2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.