Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3 - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-06, 13:34   #2701
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: candida krusei :(

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Dobrze, dzięki za odpowiedź . Trzymaj się kochana! Ja mam nadzieję że w końcu mi przejdzie. A czy codziennie mycie się nie zaszkodzi mi? Używam płynu z gineintima, i w sumie nie zauważyłam żeby bardziej mnie piekło po nim. Bo odstawiałam go na jakiś czas i pieczenie nadal było.

Nie, coś Ty Ja się myję codziennie płynem... Ale warto zwrócić uwagę na skład płynu. http://www.srokao.pl/2014/04/analiza...-intymnej.html

Cytat:
Napisane przez tabbat Pokaż wiadomość
Dziś odebrałam wyniki posiewu (chciałam sprawdzić bakterie ) ich nie mam , ale w wynikach napisali mi : Candida krusei !!! Jestem załamana!
Bo nie współżyje i nie wiem skąd ją mam i nie wiem od jak dawna? pewnie kilka miesięcy

Bardzo się boję, że już tego nie wyleczę
Ciągle mam problem z jakimiś infekcjami (bakterie), ale czegoś takiego nie miałam

Bardzo proszę o radę Poproszę jeszcze raz ginekologa o jeszcze jedno badanie teraz z mykogramem.
Ale czas leci

Bardzo się boję !
Nie współżyjesz, ale może chodzisz na basen, korzystasz z publicznych toalet, nie daj Boże wspólnych ręczników z kimś... Infekcję można złapać wszędzie. Pamiętaj, że po zakończeniu leczenia obowiązkowo (!) należy wziąć 1-2 op. probiotyku (skuteczniejsze są dopochwowe, np. Lactovaginal). Leki zabijają nie tylko bakterie/ grzyby, ale także pałeczki kwasu mlekowego, których zadaniem jest ochrona przed infekcjami.
Bierzesz tabl. anty.? Warto poszukać przyczyny nawrotów. Wiem, że jest ciężko, też zmagam się z nawrotami, ale chociaż przyczynę znam
Z mykogramem Teraz na co był wykonany posiew- tylko na bakterie? Jeśli tak, to zapewne z antybiogramem? Zwykle posiew wykonuje się w kierunku bakterii i grzybów i po wykryciu ich, od razu opracowywany jest antybiogram i mykogram. Jeśli u Ciebie tak nie było, to trochę dziwne...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 14:03   #2702
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 001
Dot.: candida krusei :(

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość

Nie, coś Ty Ja się myję codziennie płynem... Ale warto zwrócić uwagę na skład płynu. http://www.srokao.pl/2014/04/analiza...-intymnej.html
Dziękuję Ci bardzo
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 14:22   #2703
tabbat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 85
Dot.: candida krusei :(

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość

Nie, coś Ty Ja się myję codziennie płynem... Ale warto zwrócić uwagę na skład płynu. http://www.srokao.pl/2014/04/analiza...-intymnej.html


Nie współżyjesz, ale może chodzisz na basen, korzystasz z publicznych toalet, nie daj Boże wspólnych ręczników z kimś... Infekcję można złapać wszędzie. Pamiętaj, że po zakończeniu leczenia obowiązkowo (!) należy wziąć 1-2 op. probiotyku (skuteczniejsze są dopochwowe, np. Lactovaginal). Leki zabijają nie tylko bakterie/ grzyby, ale także pałeczki kwasu mlekowego, których zadaniem jest ochrona przed infekcjami.
Bierzesz tabl. anty.? Warto poszukać przyczyny nawrotów. Wiem, że jest ciężko, też zmagam się z nawrotami, ale chociaż przyczynę znam
Z mykogramem Teraz na co był wykonany posiew- tylko na bakterie? Jeśli tak, to zapewne z antybiogramem? Zwykle posiew wykonuje się w kierunku bakterii i grzybów i po wykryciu ich, od razu opracowywany jest antybiogram i mykogram. Jeśli u Ciebie tak nie było, to trochę dziwne...


Poszłam zrobić tylko posiew z antybiogramem na bakterie tlenowe (po leczeniu antybiotykiem chciałam sprawdzić czy już jest wszystko dobrze).

A przy odbiorze wyników bakterii nie wyhodowano , ale wpisali mi te grzyby krusei - za to badanie nie zapłaciłam więc nie dołączyli mykogramu
Takie tam są zasady. Muszę jeszcze raz w takim wypadku robić badanie i teraz zapłacić żeby było z mykogramem.

Ja korzystam tylko z toalet (tego się nie uniknie, ale uważam na siebie) a nigdzie indziej nie bywam. Ręcznik mam swój. Naprawdę nie mam pojęcia skąd to mam

Teraz bardzo się boję! naprawdę! czy to da się wyleczyć? czym?

I systematycznie biorę probiotyki, nie współżyję więc nie biorę żadnych tabletek.

Edytowane przez tabbat
Czas edycji: 2015-02-06 o 14:24
tabbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:33   #2704
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: candida krusei :(

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo
Nie ma za co

Cytat:
Napisane przez tabbat Pokaż wiadomość
Poszłam zrobić tylko posiew z antybiogramem na bakterie tlenowe (po leczeniu antybiotykiem chciałam sprawdzić czy już jest wszystko dobrze).
(...)
Ja korzystam tylko z toalet (tego się nie uniknie, ale uważam na siebie) a nigdzie indziej nie bywam. Ręcznik mam swój. Naprawdę nie mam pojęcia skąd to mam
(...)
Teraz bardzo się boję! naprawdę! czy to da się wyleczyć? czym?
I to był błąd, lepiej od razu wykonywać posiew na bakterie i grzyby z antybiogramem i mykogramem. Bierzesz też jakieś środki dopochwowe? Przed posiewem przez 14 dni nie wolno stosować żadnych środków dopochwowych, 48 h przed nie wolno współżyć, stosować maści, należy ograniczyć higienę intymną do minimum, tj. podmywać się tylko wodą.
Przy infekcjach wywołanych przez grzyby (zwłaszcza nawracających) należy wyelminować cukier z diety do minimum, zalecane jest spożywanie 1 raz dziennie jogurtu naturalnego bez cukru lub kefiru nat., stosowanie tylko bawełnianej bielizny, używanie płynu do higieny intymnej z kwasem mlekowym i pH 5,5 (spójrz na tę stronę, do której linka wkleiłam powyżej).
Ale czego się boisz? Wyluzuj Infekcje- mimo, że bardzo uprzykrzające życie- zdarzają się większości kobiet. Na grzyby działają odpowiednie substancje, które są określane przy mykogram, więc zrób to badanie koniecznie. Jasne, że da się wyleczyć...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 18:57   #2705
tabbat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 85
Dot.: candida krusei :(

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Nie ma za co


I to był błąd, lepiej od razu wykonywać posiew na bakterie i grzyby z antybiogramem i mykogramem. Bierzesz też jakieś środki dopochwowe? Przed posiewem przez 14 dni nie wolno stosować żadnych środków dopochwowych, 48 h przed nie wolno współżyć, stosować maści, należy ograniczyć higienę intymną do minimum, tj. podmywać się tylko wodą.
Przy infekcjach wywołanych przez grzyby (zwłaszcza nawracających) należy wyelminować cukier z diety do minimum, zalecane jest spożywanie 1 raz dziennie jogurtu naturalnego bez cukru lub kefiru nat., stosowanie tylko bawełnianej bielizny, używanie płynu do higieny intymnej z kwasem mlekowym i pH 5,5 (spójrz na tę stronę, do której linka wkleiłam powyżej).
Ale czego się boisz? Wyluzuj Infekcje- mimo, że bardzo uprzykrzające życie- zdarzają się większości kobiet. Na grzyby działają odpowiednie substancje, które są określane przy mykogram, więc zrób to badanie koniecznie. Jasne, że da się wyleczyć...

Nie wiem czy da się to wyleczyć w internecie nie ma zmianki o wyleczeniu tego a wręcz przeciwnie
Dostaje się leki i bardzo długo się je bierze...
tabbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:23   #2706
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: candida krusei :(

Cytat:
Napisane przez tabbat Pokaż wiadomość
Nie wiem czy da się to wyleczyć w internecie nie ma zmianki o wyleczeniu tego a wręcz przeciwnie
Dostaje się leki i bardzo długo się je bierze...
Nie nakręcaj się Najpierw zrób mykogram i wszystko będzie wiadomo. Powodzenia
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 09:30   #2707
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 001
Dot.: candida krusei :(

Cytat:
Napisane przez tabbat Pokaż wiadomość
Nie wiem czy da się to wyleczyć w internecie nie ma zmianki o wyleczeniu tego a wręcz przeciwnie
Dostaje się leki i bardzo długo się je bierze...
W internecie jest za dużo rzeczy. Ja kiedyś jak mnie bolał brzuch to naczytałam się że mam przesunięcie macicy, a nic takiego nie było
Najlepiej opierać się przede wszystkim na lekarzach.

Gwiazdko posmarowałam clotrimazolum i jest rzeczywiście o wiele lepiej, dziękuję, tak bym pewnie brnęła w ten pimafucort, po którym mnie jeszcze bardziej piekło ;/.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 11:53   #2708
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 001
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Madziaplbia Pokaż wiadomość
To prawda z tym internetem. Sama 2 lata temu zmagałam się z tą cholerną grzybicą. W moim przypadku prawdopodobnie złapałam na basenie. Próbowałam leczyć się sama, ale dopiero wizyta u lekarza badania i przypisanie antybiotyków pomogły. Także nie ma co odwlekać tego w czasie.
Ja w zeszłym roku tylko jak miałam takie objawy, przeczytałam na forum że może to być grzybica, oczywiście od razu umówiłam się do ginekologa i już za tydzień miałam wizytę. Nieprzyjemna sprawa ale takie rzeczy wymagają od razu pójścia do specjalisty.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 15:59   #2709
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Gwiazdko posmarowałam clotrimazolum i jest rzeczywiście o wiele lepiej, dziękuję, tak bym pewnie brnęła w ten pimafucort, po którym mnie jeszcze bardziej piekło ;/.
Bardzo się cieszę, że C. Ci pomogło Na Twoim miejscu stosowałabym go przez ok 10 dni 2 razy dziennie

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Nieprzyjemna sprawa ale takie rzeczy wymagają od razu pójścia do specjalisty.
I nie jest to żaden wstyd, schorzenie jak każde inne, a ginekolog codziennie się z tym spotyka. Trzeba też pamiętać, że objawy grzybicy często są niestałe, tzn. może się wydawać, że przeszło, ale grzybica nigdy sama nie przechodzi. Wcześniej czy później zawsze wróci.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 21:27   #2710
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 5 001
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Bardzo się cieszę, że C. Ci pomogło Na Twoim miejscu stosowałabym go przez ok 10 dni 2 razy dziennie


I nie jest to żaden wstyd, schorzenie jak każde inne, a ginekolog codziennie się z tym spotyka. Trzeba też pamiętać, że objawy grzybicy często są niestałe, tzn. może się wydawać, że przeszło, ale grzybica nigdy sama nie przechodzi. Wcześniej czy później zawsze wróci.
Dzięki, będę tak stosować, i dam znać czy przeszło. Ulga była już po pierwszym zastosowaniu.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 21:00   #2711
tabbat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 85
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez Madziaplbia Pokaż wiadomość
To prawda z tym internetem. Sama 2 lata temu zmagałam się z tą cholerną grzybicą. W moim przypadku prawdopodobnie złapałam na basenie. Próbowałam leczyć się sama, ale dopiero wizyta u lekarza badania i przypisanie antybiotyków pomogły. Także nie ma co odwlekać tego w czasie.

Ale nie miałaś tego rodzaju co ja?
tabbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 12:16   #2712
tabbat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 85
Question Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Lekarz do, którego poszłam nie bardzo się orientował w temacie tak jakbym była pierwsza u niego z czymś takim, tak się zdziwił! aż mi się głupio zrobiło.
Ale poprosiłam go o itrakonazol lecz bez badań. Chciałam jednak dłuższą kurację.
Wybrałam jednak już leki z recepty w dawkowaniu takim jakie jest w ulotce (tak jak zalecił lekarz) itrakonazol 2x 2 tabletki.
W planach mam zamiar jeszcze dziś iść po opinie do drugiego lekarza... bo trochę zwątpiłam, że po jednym dniu mogłam się z tego wyleczyć raz na zawsze. Wiecie to ja będę w razie niepowodzenia z tym żyć nie lekarze...
Jak myślicie jak mam poprosić o jeszcze przedłużone leczenie? W jakich dawkach teraz???
Czytałam w internecie, że niektórzy brali to nawet do 3 tygodni! Więc jak to dalej dawkować?
tabbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-10, 12:29   #2713
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez tabbat Pokaż wiadomość
Lekarz do, którego poszłam nie bardzo się orientował w temacie tak jakbym była pierwsza u niego z czymś takim, tak się zdziwił! aż mi się głupio zrobiło.
Ale poprosiłam go o itrakonazol lecz bez badań. Chciałam jednak dłuższą kurację.
Wybrałam jednak już leki z recepty w dawkowaniu takim jakie jest w ulotce (tak jak zalecił lekarz) itrakonazol 2x 2 tabletki.
W planach mam zamiar jeszcze dziś iść po opinie do drugiego lekarza... bo trochę zwątpiłam, że po jednym dniu mogłam się z tego wyleczyć raz na zawsze. Wiecie to ja będę w razie niepowodzenia z tym żyć nie lekarze...
Jak myślicie jak mam poprosić o jeszcze przedłużone leczenie? W jakich dawkach teraz???
Czytałam w internecie, że niektórzy brali to nawet do 3 tygodni! Więc jak to dalej dawkować?
Bez badań tzn. bez mykogramu? Sama sobie wybrałaś lek?
Przepraszam, ale zupełnie Cię nie rozumiem... Po pierwsze brawa dla lekarza, że przepisał Ci lek na życzenie, bez badań. Po drugie to, że ktoś brał lek 3 tygodnie (choć nie chce mi się w to wierzyć), nie znaczy, że Ty też tak długo go musisz brać. To są mocne leki, zwykle wystarczą 2-3 tabletki, by wyleczyć infekcję. Z ulotki: Grzybica pochwy i sromu: zwykle stosuje się 200 mg 1 raz na dobę przez 3 dni lub 200 mg 2 razy na dobę przez 1 dzień, więc sorry, ale 3 tyg. to jakieś bzdury. Ja brałam również mocny lek na grzybicę, 1 tabl. co 2 doby (łącznie 3 tabletki) i wystarczyło spokojnie. Jak chcesz mieć pewność, że się wyleczyłaś, to za 2 tyg. zrób sobie posiew z mykogramem w kierunku grzybów i tyle. Naprawdę nie nakręcaj się
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 12:22   #2714
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

takie (moze glupie) pytanie, czy lekarz rodzinny moze przepisac gyno femidazol? czy tylko gin?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 13:12   #2715
tabbat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 85
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Bez badań tzn. bez mykogramu? Sama sobie wybrałaś lek?
Przepraszam, ale zupełnie Cię nie rozumiem... Po pierwsze brawa dla lekarza, że przepisał Ci lek na życzenie, bez badań. Po drugie to, że ktoś brał lek 3 tygodnie (choć nie chce mi się w to wierzyć), nie znaczy, że Ty też tak długo go musisz brać. To są mocne leki, zwykle wystarczą 2-3 tabletki, by wyleczyć infekcję. Z ulotki: Grzybica pochwy i sromu: zwykle stosuje się 200 mg 1 raz na dobę przez 3 dni lub 200 mg 2 razy na dobę przez 1 dzień, więc sorry, ale 3 tyg. to jakieś bzdury. Ja brałam również mocny lek na grzybicę, 1 tabl. co 2 doby (łącznie 3 tabletki) i wystarczyło spokojnie. Jak chcesz mieć pewność, że się wyleczyłaś, to za 2 tyg. zrób sobie posiew z mykogramem w kierunku grzybów i tyle. Naprawdę nie nakręcaj się

Bez badań tak. Postanowiłam wziąć już te antybiotyki bo zależało mi na czasie. Po kuracji zrobię badanie (na wyniki czeka się prawie 2 tyg.!) to długo. Lekarzowi tylko nasunęłam ten lek, ale sam przecież zadecydował. Tylko dawkowanie mi nie odpowiadało, takie za małe mi się wydawało. Czytałam w internecie, że to najlepiej wyleczyć za pierwszym razem bo potem ciężko i kuracja przez to dłuższa.
A te 3 tyg. to stosuje się gdy jest ogólnoustrojowa - nawet dzieciom podobno.

Ale czy ja wiem czy stosować się dokładnie do ulotki? Wyczytałam, że zdarzają się przypadki, że lekarze przepisują swój własny sposób dawkowania inny niż właśnie w ulotce. Nie wiem czy dobrze i jakie są skutki tego potem...
tabbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 09:05   #2716
tabbat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 85
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Ten krusei jest liczny na +++
Jest stan zapalny na tym podłożu

Edytowane przez tabbat
Czas edycji: 2015-02-13 o 09:07
tabbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 12:36   #2717
Kasia***
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 144
Macmiror Complex 500

Witam ! Dwa dni temu byłam u ginekologa stwierdził stan zapalny i przypisał Macmiror Complex 500 - 8 globułek. Po zastosowania drugiej globułki dostałam krwawienia jak pod czas okresu mimo, że jestem w 18 dniu cyklu. Normalnie mam okres, co 28 dni. Z moim ginekologiem będę miała możliwość się skonsultowania w poniedziałek. Teraz nie wiem czy przerwać leczenie ? Czy krwawienie jest spowodowane podrażnieniem przez globułki? Może miałyście podobny przypadek.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Kasia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 18:13   #2718
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Grzybica pochwy - wątek zbiorczy, cz. 3

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
takie (moze glupie) pytanie, czy lekarz rodzinny moze przepisac gyno femidazol? czy tylko gin?
Oczywiście może, o ile chce.
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 19:10   #2719
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
to wraca i wraca i wraca :(

Mam problem, ktory spedza mi juz sen z powiek.... pomozcie!

W listopadzie pojawialy sie u mnie objawy grzybicy pochwy. Nie bylo to tylko swedzenie lechtaczki, pojawily sie serowate uplawy, straszny bol "w srodku" , swedzenie, pieczenie, do tego swedzial mnie odbyt i mialam tam jakby swiad lekki - koszmar. Lekarz przepisal mi tabletki dopochwowe clotlimazolum i masc lorinden C. Dwa tygodnie leczenia, przeszlo na 2 tygodnie.

Po dwoch tygodniach grzybica wrocila i to z podwojna sila. Nie umialam normalnie ustac w pracy, tak cholernie bolalo i te okropne uplawy lekarz zdziwil sie i zapytal mnie bezczelnie czy nie uzywam zabawek erotycznych :/ (seksu nie uprawiam juz od dawna). Przepisal mi tym razem antybiotyk doustny mycosyst i tabletki dopochwowe gyno femidazol. Mycosyst stosowala rowniez moja mama i tata, bo lekarz powiedzial ze moze od nich sie zarazilam. Do tego nadal masc lorinden c na przemian z mascia clotlimazolum.

czytalam recenzje o tych antybiotykach, kobiety pisaly ze cudowny lek, grzybica przeszla raz na zawsze, tyle ze nie u mnie bo dzis znowu powrocila !!!! (Do ginekologa pojde w czwartek)

nie wiem co jest ze mna, nie mam pojecia czemu ta grzybica ciagle wraca..

dbam o higiene, myje sie 2, 3 razy dziennie zelem do higieny intymnej, gole sie 2 razy w tygodniu, wycieram sie po kapieli wlasnym recznikiem, ktorego ja sama tylko uzywam, zmieniam bielizne po kazdym myciu sie, wyparzam ja, posciel piore co tydzien, nie uprawiam seksu i nie uzywam zadnych zabawek erotycznych, wiec nie wiem od czego to ?!

macie, mialyscie podobnie ? Prosze o kazde chocby najmniejsze rady...

dodam jeszcze, ze dzis zauwazylam, ze odbyt mialam troche wilgotny, tak jakby cos mi sie z niego wylewalo ale bylo tego malutko.

Przepraszam za brak polskich znakow.
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-13, 19:29   #2720
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Myjesz się zdecydowanie za często, raz dziennie - wieczorem zupełnie wystarczy. Do tego powinnaś po każdym zrobieniu kupki dobrze oczyścić odbyt np. wilgotną chusteczką do higieny intymnej, albo bieżącą wodą nad wanną. A po jakiego grzyba zmieniasz pościel co tydzień???!! Raz w miesiącu jest w sam raz. Ponadto jedz codziennie co najmniej jeden jogurt, żeby odbudować florę bakteryjne pochwy i kup sobie kapsułki doustne lub dopochwowe z kwasem mlekowym, w tym samym celu. I pomyśl o seksie, to najlepszy wzmacniacz nie tylko mięśni pochwy, ale też wspomaga jej prawidłową florę poprzez większe nawilżenie i wzbogacenie innymi rodzajami bakterii, niż tylko Twoje własne. Nie rozumiem dlaczego tak strasznie oburzyłaś się na sugestię lekarza, że zamawiasz się gadżetami erotycznym. Jesteś w końcu dużą dziewczynką, czy nie?
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 19:35   #2721
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Przestrzegam higieny bo nie cierpie miec grzybicy, dbam o kazde szczegoly, w poscieli tez sie mnoza bakterie.

Tylko Twoja odpowiedz, to jednak nie odpowiedz na moje pytania... ale dziekuje za odzew
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 19:52   #2722
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Moim zdaniem całkowicie zniszczyłaś sobie naturalną florę antybakteryjną i stąd wystarczy najdrobniejszy bodziec, aby infekcja się odnawiała.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:00   #2723
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Dokładnie myjąc się żelem tak często niszczysz florę bakteryjną - żel wymywa Ci dobre bakterie, które chronią przed grzybicą, skąd pomysł, żeby tak często się myć? Ja męczyłam się z nawrotami ponad rok. Radzę Ci myć się raz dziennie, a żelu używać minimalną ilość 1 raz w tygodniu, pozostałe dni sama woda. Kup sobie też taką szczepionkę w tabletkach "Candivac", ona ma za zadanie uodpornić Twój organizm. U mnie też kapsułki doustne Lacibios nic nie dawały, zmieniłam na Lactovaginal i jest lepiej. Radzę ograniczyć słodycze i jeść dużo ogórków kiszonych. Sprawdź też czy nie masz grzybicy w jelitach. Mnie te sposoby bardzo pomogły, mam spokój od ponad roku.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:07   #2724
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Cytat:
Napisane przez NaturalnaWodaMineralna Pokaż wiadomość
Dokładnie myjąc się żelem tak często niszczysz florę bakteryjną - żel wymywa Ci dobre bakterie, które chronią przed grzybicą, skąd pomysł, żeby tak często się myć? Ja męczyłam się z nawrotami ponad rok. Radzę Ci myć się raz dziennie, a żelu używać minimalną ilość 1 raz w tygodniu, pozostałe dni sama woda. Kup sobie też taką szczepionkę w tabletkach "Candivac", ona ma za zadanie uodpornić Twój organizm. U mnie też kapsułki doustne Lacibios nic nie dawały, zmieniłam na Lactovaginal i jest lepiej. Radzę ograniczyć słodycze i jeść dużo ogórków kiszonych. Sprawdź też czy nie masz grzybicy w jelitach. Mnie te sposoby bardzo pomogły, mam spokój od ponad roku.
Pomysle o tym Candivac'u. Lactovaginal bralam, nie pomogl nic. A zel do mycia mam taki, ktory jest do codziennego uzycia, jest lekkie (intima).
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:12   #2725
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Pomysle o tym Candivac'u. Lactovaginal bralam, nie pomogl nic. A zel do mycia mam taki, ktory jest do codziennego uzycia, jest lekkie (intima).
Na każdym żelu pisze, że do codziennego użycia. I każdy ginekolog powie ci, że nie istnieje cud posiadania flory antybakteryjnej, stosując taki żel trzy razy dziennie. To tak jakbyś myła zęby colą i dziwiła się, że oprócz resztek i osadu, wyżera ci też szkliwo
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:20   #2726
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Ja również uważam że za często myjesz miejsca intymne.
Ginekolog sam mi mówił, że od tego można sobie narobić niezłych problemów, wymywasz z siebie wszystko, te dobre bakterie szczególnie. Zaprzestań najlepiej, i poczekaj, może to coś zmieni No i tak jak pisze koleżanka wyżej, seks jest dobry na wszystko
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:23   #2727
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Pomysle o tym Candivac'u. Lactovaginal bralam, nie pomogl nic. A zel do mycia mam taki, ktory jest do codziennego uzycia, jest lekkie (intima).
Ważne jest też to jakie i kiedy stosujesz probiotyki. Podobno te doustne działają dopiero po jakimś czasie regularnego stosowania. Po zaleczeniu grzybicy trzeba natychmiast florę odbudować więc dobrze byłoby już następnego dnia po użyciu tabletki dopochwowej na grzybicę, zastosować tę dopochwowe przez jakiś okres (w trakcie leczenia grzybicy pałeczki kwasu mlekowego, które dostarczasz z probiotykami i tak się nie przyjmują czy coś w tym stylu).
Nie sugeruj się tym co producent napisze na opakowaniu żelu. Jak ja miałam problemy z infekcjami to dużo czytałam jakichś wywiadów z ginekologami i każdy powtarzał, że żele to nic dobrego, ale nie będę się powtarzać. Ja stosuję Pliva Fem taki żel specjalnie do infekcji grzybicznych z apteki,a le max 1 raz w tygodniu.
Myślę, że musisz połączyć wiele sposobów na raz i dopiero to zadziała - probiotyki + dieta + ograniczenie żeli itp. Warto, bo wiem jak się czujesz.

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez KiniaaxD Pokaż wiadomość
Ja również uważam że za często myjesz miejsca intymne.
Ginekolog sam mi mówił, że od tego można sobie narobić niezłych problemów, wymywasz z siebie wszystko, te dobre bakterie szczególnie. Zaprzestań najlepiej, i poczekaj, może to coś zmieni No i tak jak pisze koleżanka wyżej, seks jest dobry na wszystko
No raczej nie w przypadku grzybicy, ale jak kto woli
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:34   #2728
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Dziekuje za rady. W takim razie czym mam myc miejsce intymne ? Mydlem nie specjalnie chce, czuje sie po takiej kapieli nadal brudna
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:35   #2729
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Dziekuje za rady. W takim razie czym mam myc miejsce intymne ? Mydlem nie specjalnie chce, czuje sie po takiej kapieli nadal brudna
Raz dziennie wodą z mydłem, ewentualnie od czasu do czasu płyn. Ale od czasu do czasu absolutnie nie oznacza codziennie. I RAZ dziennie, a nie trzy.

Bielizna bawełniana? Wkładki higieniczne etc. używasz?

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2015-02-13 o 20:39
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 20:50   #2730
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: to wraca i wraca i wraca :(

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Dziekuje za rady. W takim razie czym mam myc miejsce intymne ? Mydlem nie specjalnie chce, czuje sie po takiej kapieli nadal brudna
Samą woda, silniejszym strumieniem. To tylko takie wrażenie, że będzie czuło się brudnym. Mydło tak samo pozbawia bariery ochronnej, nie ma tu żadnej różnicy.

Edytowane przez 201611290914
Czas edycji: 2015-02-13 o 20:51
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-27 10:54:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.