Mamusie lutowe 2015 - cz. 9 - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-19, 08:11   #541
przeklete_pragnienia
Zakorzenienie
 
Avatar przeklete_pragnienia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 4 650
GG do przeklete_pragnienia
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Dzisiaj przychodzi polozna to zapytam co radzi z tymi gilkami.


A co do glowki to ja tez klade raz na jeden bok, raz na drugi ale tesciowa kaze mi klasc malego rowniez na wznak czego sie boje, ze sie zakrztusi albo cos

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Postanowiłam w tym roku zrzucić 10 kg. Zostało mi jeszcze 13
przeklete_pragnienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:14   #542
odowska
Zadomowienie
 
Avatar odowska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 615
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Cześć Dziewczyny!

Gratuluję wszystkim mamusiom oraz trzymam kciuki za jeszcze te nierozpakowane!

Nie dam rady ponadrabiać, ale chciałam Was poinformować, że Ziemko urodził się 7. lutego o 5:33. Poród zaczął się od odejścia wód o 23:30 w piątek, miałam same skurcze krzyżowe, bolały bardzo, ale były za słabe, żeby wepchnąć Młodego odpowiednio w kanał. Dodatkowo Ziemko był źle ustawiony(potylicowo tylnie o ile dobrze pamiętam), a przy 9 cm rozwarcia zaczęło mu spadać tętno, więc musiałam się zgodzić na cesarskie cięcie. Przy wyjmowaniu okazało się, że ma pępowinę wokół szyjki. Urodził się malutki - 2800 g, 49 cm, w dodatku bardzo mu spadła waga w drugiej dobie, ale już tydzień później przekroczył swoją wagę urodzeniową - w poniedziałek ważył 2950! Od trzeciej doby jest tylko na moim mleku. W szpitalu stoczyliśmy prawdziwą walkę o karmienie, bo Młody za bardzo nie łapał o co chodzi ze ssaniem. Miało to też zabawne strony, bo każda położna, która przychodziła na zmianę i była prze mnie informowana, że mamy problem z przystawianiem, reagowała podobnie, w stylu: nie ma problemu, poradzimy sobie. Jednak już po dwóch próbach dostawiania, że tak powiem - rury im miękły Ale teraz jest całkiem dobrze i choć często muszę się nadal wykazywać cierpliwością, to karmimy się wyłącznie piersią. Gdzieś tam wcześniej pisałyście, że odciągacie po 50 ml i więcej. Podziwiam naprawdę. Mi się nie udaje więcej niż 20 ml, ale może dlatego, że nie przykładam się do tego specjalnie i w zasadzie odciągam tylko jak Ziemko za długo śpi, a mi pierś chce eksplodować. W sumie u mnie nie ma to większego sensu, odciągnięte mleko ląduje w wodzie do kąpieli.

Buziaki!
odowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:15   #543
buu007
Zakorzenienie
 
Avatar buu007
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam :)
Wiadomości: 4 225
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Ewcik a przypomnisz ile Twoja ma lat?jestem ciekawa czy moja bedzie chciala sprobowac

Kasia widze ze Kamilek albo w jedna albo w druga strone daje czadu,mam nadzieje ze mu to szybko minie

I zapomnialam co mialam jeszcze pisac
__________________

II kreseczki- 3.06.14

i juz z nami

WYMIANA

buu007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:19   #544
Tutti1234
Zadomowienie
 
Avatar Tutti1234
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 128
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez odowska Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Gratuluję wszystkim mamusiom oraz trzymam kciuki za jeszcze te nierozpakowane!

Nie dam rady ponadrabiać, ale chciałam Was poinformować, że Ziemko urodził się 7. lutego o 5:33. Poród zaczął się od odejścia wód o 23:30 w piątek, miałam same skurcze krzyżowe, bolały bardzo, ale były za słabe, żeby wepchnąć Młodego odpowiednio w kanał. Dodatkowo Ziemko był źle ustawiony(potylicowo tylnie o ile dobrze pamiętam), a przy 9 cm rozwarcia zaczęło mu spadać tętno, więc musiałam się zgodzić na cesarskie cięcie. Przy wyjmowaniu okazało się, że ma pępowinę wokół szyjki. Urodził się malutki - 2800 g, 49 cm, w dodatku bardzo mu spadła waga w drugiej dobie, ale już tydzień później przekroczył swoją wagę urodzeniową - w poniedziałek ważył 2950! Od trzeciej doby jest tylko na moim mleku. W szpitalu stoczyliśmy prawdziwą walkę o karmienie, bo Młody za bardzo nie łapał o co chodzi ze ssaniem. Miało to też zabawne strony, bo każda położna, która przychodziła na zmianę i była prze mnie informowana, że mamy problem z przystawianiem, reagowała podobnie, w stylu: nie ma problemu, poradzimy sobie. Jednak już po dwóch próbach dostawiania, że tak powiem - rury im miękły Ale teraz jest całkiem dobrze i choć często muszę się nadal wykazywać cierpliwością, to karmimy się wyłącznie piersią. Gdzieś tam wcześniej pisałyście, że odciągacie po 50 ml i więcej. Podziwiam naprawdę. Mi się nie udaje więcej niż 20 ml, ale może dlatego, że nie przykładam się do tego specjalnie i w zasadzie odciągam tylko jak Ziemko za długo śpi, a mi pierś chce eksplodować. W sumie u mnie nie ma to większego sensu, odciągnięte mleko ląduje w wodzie do kąpieli.

Buziaki!
Gratulacje
Tutti1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:19   #545
buu007
Zakorzenienie
 
Avatar buu007
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: tu i tam :)
Wiadomości: 4 225
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Odowska gratulacje
To mialas troche przejsc,dobrze ze maly juz ladnie przybiera na wadze no i je
__________________

II kreseczki- 3.06.14

i juz z nami

WYMIANA

buu007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:20   #546
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

odowska gratulacje! rodziłaś w krakowie?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:20   #547
d_a_r_i_a
Rozeznanie
 
Avatar d_a_r_i_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 950
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Witam w klubie karmiących non stop... Od 3 tylko karmie i zmieniamy pieluchy... I jestem ciekawa kiedy on padnie??

Ilonka a może najpierw sol fizjo albo woda morska co tam masz i wtedy łatwo wyplyna jak pociagniesz nawet na granicy noska
d_a_r_i_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 08:21   #548
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

MamaZuzi nie dalam corci cycka. Niewiem ale to jakies dziwne mi sie wydaje. Niewiem co robic. Jeszcze komus sie pochwali np w przedszkolu i jakos mnie zle ocenia.
Buu moja cora ma 6 lat

114 ale Ty zorganizowana jestes. Zazdraszczam. I sniadanko dla mezusia - super.
Chociaz ja po dzisiejszej nocy jestem wypoczeta i moze tez zaserwuje mojemu

Odowska gratulacje
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:21   #549
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

właśnie kiedy będziemy więcej spać? może doświadczone mamy powiedzą

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:26   #550
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Lubcia ja u starszej mialam przepukline pepkowa, SA specjalne plastry na to ale ich nie polecam, za to nam kazali robić taki tamponik z waty, wpychac ten pepuszek , na to ten wacik i plasterkiem do brzuszka plasterkiem w IKS. Nie pamiętam ile stosowalismy ale przeszlo. Któraś pytala się jak to rozpoznać, wygląda jak wypchany pępek, po czasie sie wchłonął. Bardzo rzadko z tego co się orientowalam trzeba operacji, mięśnie brzucha się wzmacniają i ten pępek trzymają.

A co do cycka to ja jestem bardziej niż pewna ze starsza będzie dzioba pchala tylko nie jestem pewna czy to dobry pomyśl jej pozwolić, bo u niej odstawienie świeża sprawa bo odstawialismy w połowie września, a karmić dwóch cyckoholikow to chyba za dużo dla mnie. Do tej pory jak zasypia a mamdekold to gdzieś tam rękę przytula..

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Odowska gratuluje

Moja starsza znów zasmarkana i zaczyna kaszlec i znów odciaganie i inhalowanie o oklepywanie... Muszę z moich zapasow wygrrzebac sok z czarnego bzu..to nie dobra pora na choroby...
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:27   #551
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Zia_ Pokaż wiadomość
Poczekaj jeszcze parę dni... mi w szpitalu spadło tylko 5, po powrocie następne 5 w tydzien
Oby oby bo jestem przerazona swoja waga i wymiarami. Brzuch jak brzuch pewnie sie wciagnie ale biodra to tragedia - nigdy nie mialam tyle cm co teraz :-(
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 08:28   #552
nicki86
Zadomowienie
 
Avatar nicki86
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Giżycko
Wiadomości: 1 713
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Mlebi, spanie sprawa indywidualna, moja zaczeła spać lepiej po ok 2 tygodniach jak ja wzielam do łóżka i zrobilam absolutna ciemność w pokoju.
nicki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:30   #553
ewek000
Zadomowienie
 
Avatar ewek000
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 224
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

kano- dużo zdrowia dla małego
Kasia- ja mam tak jak ty i lovi i avent butelki, ale moja jak tylko poczuje smoczek gumowy to od razu wypluwa, szybciej dasz jej coś łyżeczką, butlą nie ma szans, to samo ze smoczkiem jak na razie nie zaakceptowała żadnego a już próbowałam z 3
Paulina- dziękuję już lepiej, tylko syn walczy reszta zdrowa, a miałam ci napisać że jak następnym razem najdzie cię ochota żeby do mnie zadzwonić a później wyślesz tylko sms to dostaniesz baty
emdzik- psiukaj teraz ocniseptem i wycieraj wacikami do uszu, kochanie córeczka tatusia ,
Aga- mata super mój pies ma tak samo
vexi- super że się obroniłaś, zaglądaj do nas, i super że z dzidzią wszystko ok
buu, gosia - buziaki , szybkiego powrotu do domku wam życzę
Inco, super, że Józinek przybiera na wadze
Tutti1234- ja mam woreczki do mrożenia z aventu , na każdej zapisuję datę przed zamrożeniem,
lubcia- witaj, zdrówka dla Bartusia, oby wszystko się dobrze ułożyło z pępuszkiem
Mlebi- ja tak ubieram Agatę na spacer i wystarcza tylko zakładam body na długi rękaw
__________________
Agatka 23.01.2015
mój blog
http://zdolneraczkiewy.blogspot.com/
ewek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 08:43   #554
IncognitoNick
Zadomowienie
 
Avatar IncognitoNick
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 358
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Odowska - gratulacje! Fajnie, że Mały już ładnie ssie

Dziewczyny, czy jak odciągnę mleko (do mrożenia) to mogę do jednej butelki dać mleko obu piersi, czy powinno być osobno? To zamrożone mleko potem podgrzewać mam w podgrzewaczu lub w kąpieli wodnej? Jaką powinno mieć temperaturę?
IncognitoNick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:01   #555
maladT
Zakorzenienie
 
Avatar maladT
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 4 944
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Odowska gratulacje. To są juz 3 dzieciaczki z 7 lutego

Ja znowu odciagam.jeden cycek mi został.musze zjeść kanapke bo mi córka zrobiła.potem się ogarne bo dzis kurier ma być a po nim idziemy na spacer na ta pocztę i moze do mojej ginekolog umówić wizytę i wziąć zaświadczenie do becikowego, jeszcze zakupy bo mi się banany skończyły i srajtasma też na końcówce.

Ja się zastanawiam czy ja nie mam przepukliny. Laski jak mialyscie wystające pępku to jak teraz wyglądają one? Ja mam dziurę ale z jednej strony taka z 2cm gorka w środku z czymś twardym i myślę czy to nie to.

Moja malutka dzis w nocy i teraz anioł.kurcze zaczęła mi kochać więcej niż normalnie i czyszcząc jej nosek wczoraj i dzis wyciągnęłam po 1 zielonkawym goli. Mam się martwic ze się przeziebila?

Inco ja nawet jak ściągam to w jeden pojemnik.tak samo robiłam jak mrozilam.a potem odmrazanie w lodowce lub w cieplej wodzie
__________________
Wiktoria 12.07.2008

Oliwka 07.02.2015

Edytowane przez maladT
Czas edycji: 2015-02-19 o 09:02
maladT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:33   #556
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

A wiecie co babeczki, mnie tak boli teraz w tych piersiach w środku niesamowicie, kłuje i piecze. I zastanawiam sie z czego, czy to z tego ze mały tyle ssie, ale przecież nie powinno tak być i wiecie na co wpadlam. Musze mu sprawdzić czy nie ma plesniawek w buźce bo jeśli ma, moze ja jakiegoś cyckowego grzyba zalapalam bo to wlasnie daje takie dokładnie objawy. Obrzęk prawej piersi po antybiotyku mi zszedł ale ten bol teraz jest kosmiczny.

Paulinko Ciebie mimo długiego ssania Madzi nie rwie, nie kłuje tak w środku jakby przy żebrach, w piersiach? Jakby co wezwe pediatrę i niech mi małego poogląda jak cos znajdę w buźce. Wiecie co jak sie okaże ze faktycznie to mamy to juz padnę... Chyba ze sobie wymyśliłam, a boli mnie od niezahartowanych piersi.
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:41   #557
ewek000
Zadomowienie
 
Avatar ewek000
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 1 224
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Odowska gratuluje
Paulina - gratulacje dla Madzi bo ona dzisiaj ma miesiąc
__________________
Agatka 23.01.2015
mój blog
http://zdolneraczkiewy.blogspot.com/
ewek000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:44   #558
lui_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 267
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

U nas mała zebrała siły po dwóch tygodniach i juz nie jest aniołkiem. Non stop jedzenie. Prawy, lewy cyc i butla z zapasami z lodówki. Masakra ile.ona je!

Odowska gratuluję!

Inco ja z obu cyckow w jednym woreczku mroze i w kąpieli rozmrazam. Potem wlewamy do pojemniczka, wkładam do miseczki i zalewa wrzątkiem tak na dwie minuty. Żeby letnie bylo. A odciagniete podaje w temp pokojowej bez podgrzewania
lui_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:47   #559
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Dzieńdoberek dziewczyny.
Odowska, gratulacje kochana! Pochwalisz się zdjęciem maleństwa?

Buu,weź też opitol tą położną. Im się wydaje że są nie wiadomo kim.
Nie daj sobie w kaszę dmuchać.

Ja jakoś trwam w tym szpitalu. Jeszcze nie ma wszystkich wyników,dopiero jutro mają komentować,jak to pan doktor określił. Nie wiadomo czy wyjdę czy nie. Czy z dzidzią w brzuchu czy na rękach.
Ale się boję tego porodu. Ogarnia mnie przerażenie.
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 09:47   #560
zielona butelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielona butelka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z bliska:)
Wiadomości: 5 211
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez maladT Pokaż wiadomość
Ja witam znad bujania. Mala dzis dala mi juz pospać bo poszłam spać o 21. O 23.30 jadła i potem dopiero o 4. Juz odciagnelam mleko i teraz czekam aż gwiazdka zasnie i idę dalej spać. Oby się udalo

Od 21 do 4 moje cycki w współpracy z laktatorem wyciągnęły 250ml i pewnie byłoby więcej ale mi się butelka skończyła a mala leżała mi na ręce.
Mala.... ja do ciebie wyślę kuriera. Daj trochę. U mnie 40 ml dziennie. Sahara, ale się nie poddaję. Choć trochę żeby dostawała, to będę zadowolona. Wiecie... czasem mi łzy napływają nad nią do oczu, jak jej aplikuję kolejną butelkę sztuczniaka, taki mnie żal wewnętrzny przepełnia, że muszę dziecko jakąś chemią faszerować. Może uznacie mnie za wariatkę, ale cóż. Może to jeszcze hormony, sama nie wiem, ale nawet jak to pisze, to łzy mi kapią. Mała, naprawdę zazdroszczę tego mleka. Cieszcie się tym.

Cytat:
Napisane przez przeklete_pragnienia Pokaż wiadomość
A u mnie maly ma gile w jednej dziurce i nie wiem jak sobie poradzic :/ mamy gruszke ale ona jest za duza do takiej malej dziurki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ilonka. Bardzo dobry aspirator to ten canpol babies, ja go mam. Ma silikonową, miękką końcówkę, super się mieści mojej małej do noska, korzystam codziennie bo od grzejników mamy suche powietrze w domu i zbierają jej się suche gile i rzęzi. Polecam


Ważyłyśmy się wczoraj. Jest OK! Klara waży 3,700 więc 260 gram na plusie od wagi urodzeniowej po 2 tygodniach i 4 dniach. Mogłoby być więcej ale nie jest źle, czyli mój system karmienia działa. Nie dostaje pełnej ilości z przepisu na puszce. Zakładam, że coś jednak wyciąga ode mnie i daję jej trochę mniejsze ilości i działa.

Trudne to jest... muszę przyznać. Ale jestem spokojniejsza.
Pielęgniarka mówiła, żeby przyjść za tydzień, bo dobrze dziecko wazyć na tej samej wadze. Może sie wybiorę.

Buziaki.

Moja zasnęła ok. 8smej i nadal śpi, ale chyba będzie dzień kolkowy, bo pojękuje i podwija nóżki...
zielona butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:52   #561
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Witam,

za mną ciężka noc, mąż musiał jechać do pracy i byłam sama, a mała ewidentnie męczy się z gazami, prykała wczoraj często, prężyła się i trochę zanosiła płaczem... dobrze, że dziś do lekarza idziemy to może mi coś doradzi, bo widać po małej, że ją boli myślę czy to nie przez odbijanie, małej niby się odbija, ale je dość łapczywie i denerwuje się jak jej cyc wypada, a położne mówiły, że jak się dziecku dobrze nie odbije to potem te pęcherzyki w dół idą i jest jeszcze gorzej...
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 09:58   #562
MaamaaZuzi
Wtajemniczenie
 
Avatar MaamaaZuzi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Ilona my też mam gruszkę ale my mamy taką malutką na styk weszła i dała rade.

Aga a na prosto często kładziecie?

No własnie mi chodzi o na wznak, bo ja widzę że mała ma taką wyciągniętą główkę a codziennie ją kładę na ok 4h jak śpimy ok 16 to Tż zawsze małą pilnuje, a i tak mam wrażenie że ciut za mało.

Odowska gratulacje

Ja dzisiaj zrobię mężowi pastę jajeczną Wczoraj obiecałam, ale pod warunkiem że będzie grzeczny.

Mlebi ja nie wiem, Zuzkę miałam na butelce i ładnie spała.
Mojje siostry synek za tydzień będzie miał 5 miesięcy i śpi mniej ode mnie. Synuś krótko ciągnie cyca i budzi się w nocy co 2h.

Nicki w twoim przypadku też bym nie dała

Ewa no dobrze następnym razem zadzwonie Fajnie będzie usłyszeć chociaż głos Ciesze się że u Was ze zdrowiem lepiej. Jeszcze niech syn wyzdrowieje

Mała od gina musisz wziąć zaświadczenie do becikowego? U nas dają w szpitalu.

Kasiu mi nic takiego nie dolega nawet po długim ssaniu. Są inne ale mnie nie szczypią. Taki lekki dyskomfort odczuwam ale to od mleka tylko.
Obejrz dokładnie małego i daj nam znać. Kurcze żeby to nie było to i ból sam minął Tule mocno

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Ewuś Magdalena dzisiaj ma 4 tygodnie A miesiąc będzie za 3 dni 22
Alunia masz kogoś fajnego na sali?
Lui a moja taka wielka dlatego cały czas na cycu wisi najeść się nie może

Madziula się budzi, ale wiecie co teraz mam frajde jak mogę spokojnie inkę wypić albo śniadanie zjeść bez łykania całych kawałków albo picia duszkiem, dacie wiare że takie rzeczy dają frajdę człowiekowi?
__________________
Zuzanna
Magdalena
MaamaaZuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:01   #563
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez odowska Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Gratuluję wszystkim mamusiom oraz trzymam kciuki za jeszcze te nierozpakowane!

Nie dam rady ponadrabiać, ale chciałam Was poinformować, że Ziemko urodził się 7. lutego o 5:33. Poród zaczął się od odejścia wód o 23:30 w piątek, miałam same skurcze krzyżowe, bolały bardzo, ale były za słabe, żeby wepchnąć Młodego odpowiednio w kanał. Dodatkowo Ziemko był źle ustawiony(potylicowo tylnie o ile dobrze pamiętam), a przy 9 cm rozwarcia zaczęło mu spadać tętno, więc musiałam się zgodzić na cesarskie cięcie. Przy wyjmowaniu okazało się, że ma pępowinę wokół szyjki. Urodził się malutki - 2800 g, 49 cm, w dodatku bardzo mu spadła waga w drugiej dobie, ale już tydzień później przekroczył swoją wagę urodzeniową - w poniedziałek ważył 2950! Od trzeciej doby jest tylko na moim mleku. W szpitalu stoczyliśmy prawdziwą walkę o karmienie, bo Młody za bardzo nie łapał o co chodzi ze ssaniem. Miało to też zabawne strony, bo każda położna, która przychodziła na zmianę i była prze mnie informowana, że mamy problem z przystawianiem, reagowała podobnie, w stylu: nie ma problemu, poradzimy sobie. Jednak już po dwóch próbach dostawiania, że tak powiem - rury im miękły Ale teraz jest całkiem dobrze i choć często muszę się nadal wykazywać cierpliwością, to karmimy się wyłącznie piersią. Gdzieś tam wcześniej pisałyście, że odciągacie po 50 ml i więcej. Podziwiam naprawdę. Mi się nie udaje więcej niż 20 ml, ale może dlatego, że nie przykładam się do tego specjalnie i w zasadzie odciągam tylko jak Ziemko za długo śpi, a mi pierś chce eksplodować. W sumie u mnie nie ma to większego sensu, odciągnięte mleko ląduje w wodzie do kąpieli.

Buziaki!
Gratulacje!!!! Szczypiorek bobo prawie jak mój też mocno w szpitalu spadł z wagi oby nam zdrowo rosły!!





Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
MamaZuzi nie dalam corci cycka. Niewiem ale to jakies dziwne mi sie wydaje. Niewiem co robic. Jeszcze komus sie pochwali np w przedszkolu i jakos mnie zle ocenia.
Buu moja cora ma 6 lat

114 ale Ty zorganizowana jestes. Zazdraszczam. I sniadanko dla mezusia - super.
Chociaz ja po dzisiejszej nocy jestem wypoczeta i moze tez zaserwuje mojemu

Odowska gratulacje



dziękuję. Staram się być zorganizowana,bo łatwo jest popaść w chaos...
Czekam az młody przysnie bo coś świruje i musze realizować mój dzienny plan hehe


Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
Oby oby bo jestem przerazona swoja waga i wymiarami. Brzuch jak brzuch pewnie sie wciagnie ale biodra to tragedia - nigdy nie mialam tyle cm co teraz :-(

Moje biodra tez jakby ekhm szersze
...:-(




Cytat:
Napisane przez IncognitoNick Pokaż wiadomość
Odowska - gratulacje! Fajnie, że Mały już ładnie ssie

Dziewczyny, czy jak odciągnę mleko (do mrożenia) to mogę do jednej butelki dać mleko obu piersi, czy powinno być osobno? To zamrożone mleko potem podgrzewać mam w podgrzewaczu lub w kąpieli wodnej? Jaką powinno mieć temperaturę?

Ja ściągam z dwóch do jednej butli




Cytat:
Napisane przez MaamaaZuzi Pokaż wiadomość
Ilona my też mam gruszkę ale my mamy taką malutką na styk weszła i dała rade.

Aga a na prosto często kładziecie?

No własnie mi chodzi o na wznak, bo ja widzę że mała ma taką wyciągniętą główkę a codziennie ją kładę na ok 4h jak śpimy ok 16 to Tż zawsze małą pilnuje, a i tak mam wrażenie że ciut za mało.

Odowska gratulacje

Ja dzisiaj zrobię mężowi pastę jajeczną Wczoraj obiecałam, ale pod warunkiem że będzie grzeczny.

Mlebi ja nie wiem, Zuzkę miałam na butelce i ładnie spała.
Mojje siostry synek za tydzień będzie miał 5 miesięcy i śpi mniej ode mnie. Synuś krótko ciągnie cyca i budzi się w nocy co 2h.

Nicki w twoim przypadku też bym nie dała

Ewa no dobrze następnym razem zadzwonie Fajnie będzie usłyszeć chociaż głos Ciesze się że u Was ze zdrowiem lepiej. Jeszcze niech syn wyzdrowieje

Mała od gina musisz wziąć zaświadczenie do becikowego? U nas dają w szpitalu.

Kasiu mi nic takiego nie dolega nawet po długim ssaniu. Są inne ale mnie nie szczypią. Taki lekki dyskomfort odczuwam ale to od mleka tylko.
Obejrz dokładnie małego i daj nam znać. Kurcze żeby to nie było to i ból sam minął Tule mocno

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Ewuś Magdalena dzisiaj ma 4 tygodnie A miesiąc będzie za 3 dni 22
Alunia masz kogoś fajnego na sali?
Lui a moja taka wielka dlatego cały czas na cycu wisi najeść się nie może

Madziula się budzi, ale wiecie co teraz mam frajde jak mogę spokojnie inkę wypić albo śniadanie zjeść bez łykania całych kawałków albo picia duszkiem, dacie wiare że takie rzeczy dają frajdę człowiekowi?
Ja kładę czasem na wznak ale nie bezpośrednio po jedzeniu wtedy leżę razem z nim i go obserwuje



A na brzuszki kiedy należy Zacząć kłaść ? Bo ja mojego czasem na przewijaku tak kładę i się unosi juz Skubany


A kosmetyki na razie super. Skóra jak marzenie!
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:04   #564
MarzannaK
Przyczajenie
 
Avatar MarzannaK
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 13
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Wszystkiego dobrego dla tegorocznych mam "Lutowe" mamki
MarzannaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:04   #565
przeklete_pragnienia
Zakorzenienie
 
Avatar przeklete_pragnienia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 4 650
GG do przeklete_pragnienia
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Odowska- gratulacje!!

Dzieki dziewczyny za rady. Sol fizjologiczna wkropilismy wczoraj ale po kropelce i jeszcze ze strachem czy sie nic nie stanie ehh no i nic to nie dalo bo ta nasza grucha za duza :/ popatrze za ta z canpola

Tz spi, ja wysprzatalam cale mieszkanie bo za godzine ma byc polozna

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Postanowiłam w tym roku zrzucić 10 kg. Zostało mi jeszcze 13
przeklete_pragnienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:26   #566
MaamaaZuzi
Wtajemniczenie
 
Avatar MaamaaZuzi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 452
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

U mnie trzeba poodkurzac, ciekawe czy Magdalenka pozwoli
__________________
Zuzanna
Magdalena
MaamaaZuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:28   #567
Asia1105
Wtajemniczenie
 
Avatar Asia1105
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 615
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9



Ilona my też mamy aspirator z canpol babies. Codzienne rano wpuszczam kropelke soli fizjologicznej i ciągniemy gile. Albo zakrapiam i patyczkiem wyciągam.

U nas nocka udana. Spalismy do 10 z przerwami o 23 na 1,5 godziny pozniej koło 3 i 7 mi to pasi
Asia1105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:34   #568
d_a_r_i_a
Rozeznanie
 
Avatar d_a_r_i_a
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 950
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Ilonka ja mam katarek do odkurzacza. Polecam naprawdę rewelacja
d_a_r_i_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 10:38   #569
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

A nasz młody nie śpi wiec M wziął go na mate i się bawiliśmy tzn młody lezal i miał wylane, a my grzechotki q ruch i daliśmy mu tukana do ssania. Wkleję wam później zdjęcie bo sikam z jego miny
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 11:29   #570
Ollllciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ollllciaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 966
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 9

Dzień dobry ale mi się pospało..
na noc zjadłam kanapkę z czosnkiem, tak profilaktycznie, zeby nie zarazić się od męza i chyba mi ciśnienie spadło bo w nocy strasznie bolała mnie głowa. Ale już jest ok

Odowska, gratulacje!!!

Kasiula, współczuję cycków super masz córeczkę

Martula, oby już na dobre ściągnęli Ci ten cewnik :/.

Lubcia, ładna waga synka miejmy nadzieję, ze przepuklina nie będzie się powiększać

Agata, za rozkręcenie laktacji. Na pewno się pojawi

Buu, to Ci się położna trafiła... jak to mój gin mówi: "chyba samotna "

Biała, fajnie, ze już jesteście w domku

Aga, super, ze synek był grzeczny w nocy brawo dla męża ale dzisiaj moc pozytywizmu od Ciebie bije

Alunia, będzie dobrze

---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:09 ----------

Przed chwilą mama wróciła ze szkoły i słyszy, ze coś mówię...

mama: - Ola, co tam mówisz? uczysz się?
ja:- nie..z Kubą rozmawiam..
mama:- :śmiech: zwariowała...



No, muszę się do porzadku doprowadzić. wstaję.
Ollllciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-09 17:41:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.