Dieta paleo. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-27, 20:40   #1741
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
No właśnie i jak to jest, ze mimo wszystko w USA było wtedy tylu szczupłych ludzi.
Tez nie lubię coli, ale nie o to chodzi. Mnóstwo ludzi uwielbia, my mamy polską perspektywę, tam "soda" to jak kompot u nas (w sumie tez nie lubiałam haha)
Poczytaj sobie o syropie glukozowo-fruktozowym i skutkach jego nadmiernego spozycia oraz roli jaka pelnil w powiekszaniu tkanki tluszczowej przecietnego amerykanina.
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 21:51   #1742
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta Paleo

Wszystko ok, ale ja nie o tym . Bardziej chodzi mi o to co dacn napisała.
W sumie to była taka tylko refleksja nie musimy dalej drążyć tematu
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 07:32   #1743
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Dieta paleo.

Dziewczyny mam pytanko... Ile jecie węgli? Bo ja strasznie mało i zastanawiam się co z tym fantem zrobić... Oczywiście nie zawsze, bo ciągle mi się zdarzają wpadki (chociaż to już dwa tygodnie), ale np. wczoraj żarłam pierogi
A zastanawiam się co z tym robić bo czuję się świetnie! Dobrze sypiam, mam dużo energii, realizuję plan aktywności. Chudnę sobie tak po pół kilograma na tydzień.
Jak myślicie, wprowadzać kasze żeby podbić węgle? Jaki tak w ogóle jest niebezpieczny dla zdrowia próg? Orientuje się ktoś?
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 08:33   #1744
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko... Ile jecie węgli? Bo ja strasznie mało i zastanawiam się co z tym fantem zrobić... Oczywiście nie zawsze, bo ciągle mi się zdarzają wpadki (chociaż to już dwa tygodnie), ale np. wczoraj żarłam pierogi
A zastanawiam się co z tym robić bo czuję się świetnie! Dobrze sypiam, mam dużo energii, realizuję plan aktywności. Chudnę sobie tak po pół kilograma na tydzień.
Jak myślicie, wprowadzać kasze żeby podbić węgle? Jaki tak w ogóle jest niebezpieczny dla zdrowia próg? Orientuje się ktoś?
To chyba zalezy od wielu rzeczy. Jaki masz cel,czy uprawiasz sport,jaki sport... Ketoza,low carb, hight carb....Ja na poczatku mojej sportowej aktywnosci,czyli rok temu,gdy postanowilam podkrecic metabolizm,jadlam ok 200g wegli,a nawet i wiecej,o ile sobie dobrze przypominam. Teraz staram sie utrzymywac przy ok 100 g,ale moim celem (dozywotnim pewnie) jest redukcja. Sa to glownie wegle z warzyw,troche owocow,czasami ryz.
No troche dowalilas tymi pierogami To mowie ja,ofiara niedzielnej szarlotki
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 10:23   #1745
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Dieta paleo.

Moim celem jest redukcja.
Nie jestem jakoś mocno aktywna. Ćwiczę tylko dwa razy w tygodniu po godzince (hantle, twister, rowerek), a cztery razy w tygodniu wychodzę na dwugodzinne spacery.
Hmm.....
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 11:46   #1746
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko... Ile jecie węgli? Bo ja strasznie mało i zastanawiam się co z tym fantem zrobić... Oczywiście nie zawsze, bo ciągle mi się zdarzają wpadki (chociaż to już dwa tygodnie), ale np. wczoraj żarłam pierogi
im bardziej ograniczysz węgle, tym częściej będą zdarzały się takie wpadki
A zastanawiam się co z tym robić bo czuję się świetnie! Dobrze sypiam, mam dużo energii, realizuję plan aktywności. Chudnę sobie tak po pół kilograma na tydzień.
Jak myślicie, wprowadzać kasze żeby podbić węgle? Jaki tak w ogóle jest niebezpieczny dla zdrowia próg? Orientuje się ktoś?
Ja jem minimum 150 g węgli, ale najczęściej to ok. 200 g. Tylko, że ja nie jestem paleo, bo węgle czerpię nie tylko z warzyw (jem wszystkie warzywa - w tym korzeniowe, słodkie ziemniaki) i owoców, ale też z ryżu, komosy, czasem kaszy jaglanej, karobu.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:05   #1747
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Dieta paleo.

Psychodelia wiem o co Ci chodzi Jednak, żeby zjeść pierogi, makaron i popić piwem, nie muszę być na diecie To są po prostu moje słabości spożywcze, na które mam ochotę zawsze (mogę to przyrównać do miłości niektórych osób do słodyczy. Tak, jak niektórzy się dziwią, że potrafiłam zjeść mega porcję spaghetti z mięsem mielonym, a na kolację wtrynić 12 pierogów, tak ja dziwie się, że można zjeść tabliczkę czekolady za jednym posiedzeniem, o zagryzaniu jej lodami, czy batonikami nie wspominając....) i tylko dyscyplina mnie trzyma w ryzach. Wczoraj gdzieś sobie polazła...
150g węgli to mnie trochę pociesza. Byłam przekonana, że jada się grubo ponad 200g
__________________
Również szczęścia chodzą parami



Edytowane przez Just_lob
Czas edycji: 2015-03-03 o 15:06
Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 08:26   #1748
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Sisson napisał o węglach fajny artykuł: KLIK Trochę ogólne ujęcie tematu, ale w sumie chyba o to Ci chodzi? Wydaje mi się też, bezpieczny pułap węgli da się osiągnąć bez kasz i ryżu, chyba że tolerujesz i bardzo lubisz

Dziewczyny, macie jakieś doświadczenia z południową Słowiańszczyzną? Bośnia, Chorwacja, Słowenia i te klimaty. Zupełnie nie wiem jakiego jedzenia się spodziewać.
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:48   #1749
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Jestem leń i piszę to tutaj szczerze i otwarcie.
Dopiero dzisiaj ładnie i grzecznie wrzuciłam z ciekawości moje manu do dziennika i wyszło że jem mniej niż 100 g węgli na dobę a w dni żarłoka z ciasteczkami jaglanym, bananem i i czekoladą na gorąco nie dochodzę do 300.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:00   #1750
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Kuningatar Pokaż wiadomość
Dziewczyny, macie jakieś doświadczenia z południową Słowiańszczyzną? Bośnia, Chorwacja, Słowenia i te klimaty. Zupełnie nie wiem jakiego jedzenia się spodziewać.
Chorwacja ale tylko od strony wody, znaczy wybrzeże
W knajpach spokojnie coś znajdziesz np. grilowanego, mięso (jagnięcina ), owoce morza, warzywa. Bazary z warzywami i owocami. I winem i maraschino Zresztą, wino w domach sprzedają, dużo lepsze niż sklepowe
Co do sklepów, to wiele nie powiem, bo w takich w marinach czy na starówkach zaopatrzenie na poziomie naszej Żabki

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Jestem leń i piszę to tutaj szczerze i otwarcie.
Dopiero dzisiaj ładnie i grzecznie wrzuciłam z ciekawości moje manu do dziennika i wyszło że jem mniej niż 100 g węgli na dobę a w dni żarłoka z ciasteczkami jaglanym, bananem i i czekoladą na gorąco nie dochodzę do 300.
aż się boję, co mi by wyszło ale nie chce mi się sprawdzać
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 08:53   #1751
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość


aż się boję, co mi by wyszło ale nie chce mi się sprawdzać
Sprawdź, ja myślałam że objadam się węglami a tu niespodzianka.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-07, 16:47   #1752
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez mara30 Pokaż wiadomość
Chorwacja ale tylko od strony wody, znaczy wybrzeże
W knajpach spokojnie coś znajdziesz np. grilowanego, mięso (jagnięcina ), owoce morza, warzywa. Bazary z warzywami i owocami. I winem i maraschino Zresztą, wino w domach sprzedają, dużo lepsze niż sklepowe
Co do sklepów, to wiele nie powiem, bo w takich w marinach czy na starówkach zaopatrzenie na poziomie naszej Żabki
Już się nie mogę doczekać Dzięki.

Ze smutkiem odkryłam, że za moje cukrowe zachcianki w ciągu dnia odpowiedzialna jest poranna kawa W sumie wiedziałam, że tak to działa, ale miałam nadzieję, że mnie to nie dotyczy
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 17:18   #1753
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Kuningatar Pokaż wiadomość
Już się nie mogę doczekać Dzięki.

Ze smutkiem odkryłam, że za moje cukrowe zachcianki w ciągu dnia odpowiedzialna jest poranna kawa W sumie wiedziałam, że tak to działa, ale miałam nadzieję, że mnie to nie dotyczy
Poranna kawa? A jak to dziala? Cukrowe zachcianki mam od jakiegos czasu,ale nie wpadlabym na to ze to wina kawy. Kurcze,musze to zaobserwowac. Mam nadzieje ze to wina wszystkiego,tylko nie porannej kawy,bo nie wiem jak zylabym bez niej...
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 10:37   #1754
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Dieta paleo.

Kuningatar dziękuję! O to mi właśnie chodziło

Ostatni tydzień nie był idealny... Ten zamierzam przeprowadzić wzorowo Ciekawe, czy mi wyjdzie...
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 19:54   #1755
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Dieta paleo.

tez mialam jakies podtniecia i od razu gorzej sie czuje .. :/ ale spoko wracam na swoje tory

ide zaraz usmazyc placki na sniadanie "w drodze" i jakies salatki przygotowac na jutro i moze sie uda :P
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 12:26   #1756
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Poranna kawa? A jak to dziala? Cukrowe zachcianki mam od jakiegos czasu,ale nie wpadlabym na to ze to wina kawy. Kurcze,musze to zaobserwowac. Mam nadzieje ze to wina wszystkiego,tylko nie porannej kawy,bo nie wiem jak zylabym bez niej...
W bardzo wielkim skrócie chodzi o to, że kofeina stymuluje dodatkowo i tak już rosnący poranny kortyzol. Kortyzol z kolei dodatkowo podbija skok insuliny, a im wyższy skok tym wyższy potem spadek. Nie wiem, jak jest u innych, ale przynajmniej u mnie, gdy insulina spada z wysokiego pułapu, to nie mam ochoty na mięcho z brokułem tylko na czekoladę Z tym, że ja nie pijam "porannej kawy", a "3-4 poranne kawy"... Próbuję się ograniczać. The dose makes the poison
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 08:16   #1757
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Dieta Paleo

No dobra...powiem otwarcie: grzeszylam. Caly weekend grzeszylam. Od sobotniegoerana poczowszy,a na niedzielnym wieczorze skonczywszy. Piatek wieczor tez nie byl zbyt paleo,no chyba ze dwa piwa jako paleo warzywo zalicze Co robic...stalo sie. Rozkladam bezradnie i bezwstydnie rece,spuszczajac pokornie glowe Moj organizm dostal roczna dawke cukru i z radoscia powital chleb orzechowy,bynajmniej nie paleo.: ( Mam wyrzuty sumienia,ze sie zalamalam chwilowo. Czy ktos tez tak czasami ma ,czy jestem jedyna slabizna w grupie? ...
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 07:45   #1758
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Dieta paleo.

Ja nie broję mocno, ale często.... teraz sobie obiecuję, że skoro "mój plan" nie ma już żadnych luk (bo było sporo dylematów) to mogę działać bez ściemniania. Próbowałam połączyć paleo i Montignaca. Ostatecznie stanęło trzymaniu się zasad MM, bez glutenu i nabiału. Czyli pod paleo też podchodzi, ale nie pod takie "czyste paleo". Także przemyślałam już dogłębnie sposób na pozbycie się otyłości brzusznej i zdrową cerę, tylko nie bardzo czuję się na siłach, żeby przyczepiać do tego etykietkę z nazwą konkretnej diety......
Ale będę tutaj ciągle zaglądać
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 16:40   #1759
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Nie rozumiem, dlaczego jak mam katar i zapalenie oskrzeli to mam jednocześnie ochotę na oczyszczające rzeczy- cynamom, imbir czy chili jak i na zaśluzowujące- mleko! cukier! i pszenicę
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-22, 14:38   #1760
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
JPróbowałam połączyć paleo i Montignaca. Ostatecznie stanęło trzymaniu się zasad MM, bez glutenu i nabiału. Czyli pod paleo też podchodzi, ale nie pod takie "czyste paleo".
Mój TŻ właśnie próbuje łączyć paleo i Montignaca (bo w badaniu cukier mu za wysoki wyszedł). Bez zbóż, nabiału, strączków i przetworzonej żywności. Ale czasem się łamie, gdy je coś na mieście

Ja wczoraj się złamałam, bo byłam na zlocie food trucków i skusiłam się na hamburgera ale dalej ciagnę paleo. Niech już będzie zielono! Chcę zrobić zupę z pokrzywy. I sałatkę z ziół zebranych na łące z dala od cywilizacji
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.

Edytowane przez linaya
Czas edycji: 2015-03-23 o 11:05 Powód: literówka
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 14:42   #1761
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Też próbowałam... nie wyszło, z Montignaca miałam natomiast dobre nawyki: nie liczenia kalorii i nie jedzenia byle czego, została mi jedynie niechęć do łączenia wysokich węgli z tłuszczem ( na redukcji).
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 07:04   #1762
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Też próbowałam... nie wyszło, z Montignaca miałam natomiast dobre nawyki: nie liczenia kalorii i nie jedzenia byle czego, została mi jedynie niechęć do łączenia wysokich węgli z tłuszczem ( na redukcji).
Hahha Ja to myślę, że mi tak zostanie po wieki Nawet jak przestałam pilnować Montignaca (do tej pory nie wiem dlaczego, przecież dobrze mi było na tej diecie...) to mięcho z obiadu zawsze było w towarzystwie samych warzyw. Węgle z tłuszczami wcinałam tylko w ulubionych daniach, z których do tej pory się nie wyleczyłam (makaronowe zapiekanki z mięsem mielonym/tuńczykiem i szpinakiem, oraz tradycyjne spaghetti
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:01   #1763
BadRose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Hahha Ja to myślę, że mi tak zostanie po wieki Nawet jak przestałam pilnować Montignaca (do tej pory nie wiem dlaczego, przecież dobrze mi było na tej diecie...) to mięcho z obiadu zawsze było w towarzystwie samych warzyw. Węgle z tłuszczami wcinałam tylko w ulubionych daniach, z których do tej pory się nie wyleczyłam (makaronowe zapiekanki z mięsem mielonym/tuńczykiem i szpinakiem, oraz tradycyjne spaghetti
Jak to właściwie jest z tym łączeniem? Szczególnie mam na myśli węgle i tłuszcze. Czytałam, że to utrudnia redukcję a nawet sprzyja powstawaniu cukrzycy i otyłości. No dobra, ale co z IG? Jeśli ktoś chce zjeść dajmy na to banana i nie chce po kilkudziesięciu minutach czuć się jeszcze bardziej głodny niż przed zjedzeniem to teoretycznie mógłby dodać do niego np olej kokosowy, ale praktycznie jest mną na redukcji i już nie wie co robić. Bo tak źle i tak niedobrze. Dziewczyny, proszę niech mi to ktoś rozjaśni
BadRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 09:20   #1764
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Dieta paleo.

jeszcze mam pytanko... bo ostatnio pisalam o produklty na wynos do zjedzenia i doradzilyscie pyszne kabanosy z biedro z kurczaka

co jeszcze doradzacie paleo w marketach?
jak zazwyczaj wygladaja wasze zakupy?
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 10:54   #1765
sonnenschein37ab
Raczkowanie
 
Avatar sonnenschein37ab
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Austria
Wiadomości: 165
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
jeszcze mam pytanko... bo ostatnio pisalam o produklty na wynos do zjedzenia i doradzilyscie pyszne kabanosy z biedro z kurczaka

co jeszcze doradzacie paleo w marketach?
jak zazwyczaj wygladaja wasze zakupy?
Nie bardzo moge ci doradzic bo nie mieszkam w polsce,ale mamy tutaj tez Lidla i kupuje: orzechy mieszane bez soli i innych dodatkow ,owoce suszone bez cukru,rozne oleje: orzechowy,z pestek dyni,ostatnio byl olej Omega 3 (mieszanka olejow m.in.lniany),szynke wloska,bo jako jedyna nie ma cukru w sobie ,mielone migdaly do pieczenia chleba itp. Zakupy trwaja dwa razy dluzej niz zazwyczaj,bo czytam sklady i wcale nie jest tak latwo w normalnym supermarkecie kupic cos paleo...bez E- i innych swinstw.
__________________
Nic tak nie rozsmiesza Boga,jak opowiedzenie Mu co sobie zaplanowalismy....
sonnenschein37ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-25, 11:10   #1766
mara30
Zadomowienie
 
Avatar mara30
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 592
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
jeszcze mam pytanko... bo ostatnio pisalam o produklty na wynos do zjedzenia i doradzilyscie pyszne kabanosy z biedro z kurczaka

co jeszcze doradzacie paleo w marketach?
jak zazwyczaj wygladaja wasze zakupy?
Ja w marketach kupuję chyba tylko wodę, wino, mrożone warzywa, w ostateczności warzywa i owoce czasem też kurczaka zagrodowego albo kaczkę, jak w tygodniu nie dam rady zrobić normalnych mięsnych zakupów.
Mięso kupuję w mięsnym, warzywa i owoce na bazarku albo w warzywniaku, orzechy, owoce suszone, czekoladę itp. w Rossmanie albo w sklepie ze zdrową żywnością, mąkę koko i inne w sklepie ze zdrową żywnością
Jeśli chodzi o "awaryjne" jedzenie w biegu, to kiełbasa (jeżeli uda mi się znaleźć z przyzwoitym składem), banany, orzechy. Ale rzadko mi się zdarza, bo jadam 2-3 posiłki dziennie i jak coś, to wolę zazwyczaj bardziej zgłodnieć, ale poczekać na coś w domu
mara30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 08:03   #1767
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez BadRose Pokaż wiadomość
Jak to właściwie jest z tym łączeniem? Szczególnie mam na myśli węgle i tłuszcze. Czytałam, że to utrudnia redukcję a nawet sprzyja powstawaniu cukrzycy i otyłości. No dobra, ale co z IG? Jeśli ktoś chce zjeść dajmy na to banana i nie chce po kilkudziesięciu minutach czuć się jeszcze bardziej głodny niż przed zjedzeniem to teoretycznie mógłby dodać do niego np olej kokosowy, ale praktycznie jest mną na redukcji i już nie wie co robić. Bo tak źle i tak niedobrze. Dziewczyny, proszę niech mi to ktoś rozjaśni
Akurat wybrałaś najgorszą rzecz na przykład - banana, który w diecie opartej o IG, jest na czarnej liście Tak samo jak ziemniaki, kukurydza,gotowana marchewka i burak (surowe są już ok).
Jeśli chodzi o łączenie tłuszczów z węglami to tylko do 35 IG. Zresztą poczytaj o Metodzie Montignaca, na przykład tutaj http://metodamontignac.republika.pl/opis.html

kaasi, co do zakupów. Warto sobie czasem upiec kawał mięcha Ma się materiał na przegryzki, dodatek do sałatek, ruloników z sałatą oraz rosół na bazę do zupy Ja tak właściwie nie kupuję gotowców, czasem te wspomniane kabanosy A tak wolę sobie upiec jakieś babeczki warzywne, czy coś....
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 15:37   #1768
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Akurat wybrałaś najgorszą rzecz na przykład - banana, który w diecie opartej o IG, jest na czarnej liście Tak samo jak ziemniaki, kukurydza,gotowana marchewka i burak (surowe są już ok).
Jeśli chodzi o łączenie tłuszczów z węglami to tylko do 35 IG. Zresztą poczytaj o Metodzie Montignaca, na przykład tutaj http://metodamontignac.republika.pl/opis.html

kaasi, co do zakupów. Warto sobie czasem upiec kawał mięcha Ma się materiał na przegryzki, dodatek do sałatek, ruloników z sałatą oraz rosół na bazę do zupy Ja tak właściwie nie kupuję gotowców, czasem te wspomniane kabanosy A tak wolę sobie upiec jakieś babeczki warzywne, czy coś....
też tak się staram właśnie ale czasem różnie bywa
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 16:57   #1769
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez sonnenschein37ab Pokaż wiadomość
Nie bardzo moge ci doradzic bo nie mieszkam w polsce,ale mamy tutaj tez Lidla i kupuje: orzechy mieszane bez soli i innych dodatkow ,owoce suszone bez cukru,rozne oleje: orzechowy,z pestek dyni,ostatnio byl olej Omega 3 (mieszanka olejow m.in.lniany),szynke wloska,bo jako jedyna nie ma cukru w sobie ,mielone migdaly do pieczenia chleba itp. Zakupy trwaja dwa razy dluzej niz zazwyczaj,bo czytam sklady i wcale nie jest tak latwo w normalnym supermarkecie kupic cos paleo...bez E- i innych swinstw.
Ja jakoś przestałam schizować na tym punkcie. Węgle i tak są wszędzie, a 1g glukozy na 100g mięsa to prawie granica błędu Bardziej mnie martwią właśnie te "inne świństwa", typu skrobia ziemniaczana i białko sojowe, więc wędlinki wybieram starannie. A szynkę włoską uwielbiam. Albo serrano Chociaż ilość soli czasem mnie onieśmiela
Dawno nie byłam w polskim markecie, ale ja u siebie mogę kupić praktycznie wszystko w wersji eko. Z tym, że ja raczej nie kupuję paleo fast foodów, więc nie mam doświadczenia. Czasem w pracy zdarza mi się wciągnąć puszkę tuńczyka/makreli/sardynek i zagryźć np. awokado czy bananem. W wersji primal wpada kawałek gruyere, albo jakiś kozi/owczy ser. Gdy przychodzi prawdziwy kryzys, kupuję eko-batonika z nerkowców i daktyli, ale wolę własnej produkcji z kokosem, bo unikam omega 6 bardziej niż cukru. No i zawsze jest bardzo gorzka czekolada

Pytanie dnia: z czym zjeść masło, żeby poczuć głównie smak masła?
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-26, 19:11   #1770
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Dieta paleo.

Z ziemniakami?

Albo poprostu samo- plaster jak ser
Ale ja jestem dziwna - moge jesc ghee łyżeczką (moje ulubione konno to gorzka czeko (90%) + ghee + daktyl świeży & sol)
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.