Chorwacja - zbiorczy - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-30, 10:54   #931
olek75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Chorwacja, pogoda we wrześniu.

W Chorwacji chyba caly rok turystyczna szarańcza
A powiedzcie mi, czemu jest tak drogo w CRO? Wracałem przez Makarską z Czarnogóry z żoną (byliśmy w CRO przez 4 dni) i ceny mnie poraziły. Czy zawsze było tak piekielnie drogo?
__________________
Męski "szpion" na damskim forum
olek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 06:45   #932
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Chorwacja, pogoda we wrześniu.

Nie wiem, czemu jest drożej niż w Polsce, ale znowu nie przesadzajmy z tą drogością.
Nie, nie było szarańczy. Była cisza, spokój i harmonia.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 16:51   #933
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: Chorwacja, pogoda we wrześniu.

Jak dla mnie, jedzenie jest piekielnie drogie a lokalne sklepiki to już dramat. Zapłaciłam 60kun za 4 piwa.
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 16:40   #934
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Chorwacja, pogoda we wrześniu.

Drogo w Chorwacji?! To chyba nie byliście we Włoszech, Francji, Wlk. Brytanii...
Ceny bardzo zbliżone do polskich, jedynie w cenach owoców można zauważyć różnicę.
No chyba że jechaliście do Cro z założeniem, że wszystko będzie za pół darmo


Cytat:
Napisane przez paint_it_black Pokaż wiadomość
Jak dla mnie, jedzenie jest piekielnie drogie a lokalne sklepiki to już dramat. Zapłaciłam 60kun za 4 piwa.
60 kun za 4 piwa to dużo?? Przecież 1 kuna to niecałe 0,60 gr!! Wg wczorajszego kursu 0,5469. Czyli za jedno piwo zapłaciłaś niecałe 8,20 zł. Moim zdaniem to nie jest dużo, tylko normalnie, zwłaszcza w miejscowościach wypoczynkowych.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 17:00   #935
paint_it_black
Zadomowienie
 
Avatar paint_it_black
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 133
Dot.: Chorwacja, pogoda we wrześniu.

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Drogo w Chorwacji?! To chyba nie byliście we Włoszech, Francji, Wlk. Brytanii...
Ceny bardzo zbliżone do polskich, jedynie w cenach owoców można zauważyć różnicę.
No chyba że jechaliście do Cro z założeniem, że wszystko będzie za pół darmo




60 kun za 4 piwa to dużo?? Przecież 1 kuna to niecałe 0,60 gr!! Wg wczorajszego kursu 0,5469. Czyli za jedno piwo zapłaciłaś niecałe 8,20 zł. Moim zdaniem to nie jest dużo, tylko normalnie, zwłaszcza w miejscowościach wypoczynkowych.
dla mnie drogo, za kilka owoców (pół arbuza, kilka bananów, kilka nektarynek i winogrona) zapłaciliśmy 90 kun, 200 kun za talerz owoców morza na 1 osobę. Za nocleg zapłaciliśmy tyle samo ile nad pl morzem, więc tu absolutnie nie narzekam, ale za jedzenie prawie 2 razy tyle,a to tylko jedzenie a nie główna atrakcja wakacyjna
8,20 za piwo to nawet na imprezach w centrum miasta nie płacę, dlatego również jest to dla mnie wyznacznik. W knajpie za piwo 20 kun chyba? nie pamiętam już dokładnie.
W mniejszym sklepiku za 10 jajek, jakiś ser, chleb, mleko, jogurty, makaron, masło daliśmy jakieś 160kun. Nie znam sklepu w Polsce, gdzie tyle zapłacę

oo ale lody na gałki się opłacało, bo 7 kun więc mniej więcej 4zł, ale większe gałki niż u nas za 2,50

nie oczekuję że ktoś mi rozda jedzenie na ulicy, ani nie twierdzę, ze chodziliśmy głodni, bo za drogo ale nie można uznać że są ceny zbliżone do naszych
moi znajomi od lat wożą ze sobą jedzenie bo im szkoda na to $, wolą na wycieczki, atrakcje, fish picnic, wejścia do parku itp.

Aczkolwiek są inne kraje, gdzie faktycznie można powiedzieć "tanie jedzenie", ale nie jest to Chorwacja. Do Francji nie jeżdżę, bo za drogo

Edytowane przez paint_it_black
Czas edycji: 2014-10-02 o 17:01
paint_it_black jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 23:34   #936
lubietruskawkii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 8
Dot.: Re: Chorwacja?????????

16 godzin? Ja jechałam 12h , z w. łódzkiego do Makarskiej
lubietruskawkii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 07:05   #937
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Re: Chorwacja?????????

Cytat:
Napisane przez lubietruskawkii Pokaż wiadomość
16 godzin? Ja jechałam 12h , z w. łódzkiego do Makarskiej
No i co, w związku z tym? Ja 20 z Katowic do Splitu. Liniowym autobusem z przepisowymi przerwami.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-05, 20:01   #938
KochamCzekolade
Raczkowanie
 
Avatar KochamCzekolade
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 198
Dot.: Re: Chorwacja?????????

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
No i co, w związku z tym? Ja 20 z Katowic do Splitu. Liniowym autobusem z przepisowymi przerwami.
Nieważne ile i czym się jedzie, ważne, że się dociera na miejsce bezpiecznie i osiąga cel podróży. I fajnie!

Jeśli ktoś szuka prawdziwego chorwackiego klimatu, ja osobiście polecam małe miasteczko - Tribunj. Jest piękne, malownicze, z ciekawą okolicą (blisko do Vodic, Dubravic, chyba 50 km od Zadaru więc w drodze powrotnej można zwiedzić, niedaleko do KRKA National Park). za 50-70 kb, czyli za około 24-35 zł dostajemy pyszny obiad w knajpce przy morzu (talerz tanich owoców morza, frytek lub grillowane świeże kalmary z czosnkiem i ziemniakami). W miasteczku znajduje się górka z małą kapliczką, zachody słońca i widoki (wyspy, morze wszystko skąpane w chorwackim zachodzie słońca) są niezapomniane. Dodatkowo małe stare miasto znajduje się jakby na oddzielnej wysepce połączonej mostem z lądem. Ładny port. Nie tak dużo turystów!

Zdjęcia pokazałam na blogu (link w podpisie), kto ciekawy niech zerka. Chorwacja jest piękna, ale nie tam gdzie krążą tłumy turystów.

Powodzenia w podróżach do Chorwacji Dla Wszystkich!
__________________
mój BLOG - WorryLess
czyli martw się mniej, uśmiechaj się częściej
KochamCzekolade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 20:23   #939
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Re: Chorwacja?????????

Cytat:
Napisane przez KochamCzekolade Pokaż wiadomość
Nieważne ile i czym się jedzie, ważne, że się dociera na miejsce bezpiecznie i osiąga cel podróży. I fajnie!

Jeśli ktoś szuka prawdziwego chorwackiego klimatu, ja osobiście polecam małe miasteczko - Tribunj. Jest piękne, malownicze, z ciekawą okolicą (blisko do Vodic, Dubravic, chyba 50 km od Zadaru więc w drodze powrotnej można zwiedzić, niedaleko do KRKA National Park). za 50-70 kb, czyli za około 24-35 zł dostajemy pyszny obiad w knajpce przy morzu (talerz tanich owoców morza, frytek lub grillowane świeże kalmary z czosnkiem i ziemniakami). W miasteczku znajduje się górka z małą kapliczką, zachody słońca i widoki (wyspy, morze wszystko skąpane w chorwackim zachodzie słońca) są niezapomniane. Dodatkowo małe stare miasto znajduje się jakby na oddzielnej wysepce połączonej mostem z lądem. Ładny port. Nie tak dużo turystów!

Zdjęcia pokazałam na blogu (link w podpisie), kto ciekawy niech zerka. Chorwacja jest piękna, ale nie tam gdzie krążą tłumy turystów.

Powodzenia w podróżach do Chorwacji Dla Wszystkich!
To akurat głupie założenie, skoro krążą tłumy turystów to znaczy, że jest coś do zobaczenia. Ja jestem zakochana w Dubrowniku, a trudno go nazwać wyludnionym.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 20:42   #940
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 376
Dot.: Re: Chorwacja?????????

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
To akurat głupie założenie, skoro krążą tłumy turystów to znaczy, że jest coś do zobaczenia. Ja jestem zakochana w Dubrowniku, a trudno go nazwać wyludnionym.
Mnie również nie przeszkadzają tłumy, szczerze powiedziawszy to je lubię, czuję, że są wakacje, że żyję
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 07:46   #941
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Re: Chorwacja?????????

A ja nie cierpię tłumów na wakacjach. Wolę ciszę i spokój. Tłumy w wakacje letnie i zimowe to mam w mojej miejscowości i absolutnie nie czuję wtedy, że żyję, raczej, że bym ich wszystkich wykosiła z automatu. Dzieki Bogu ostatnie wakacje w Chorwacji mogłam zaplanować od połowy września. Była cisza i spokój nawet tam, gdzie w lipcu były tłumy. W lipcu byłam rok wcześniej, więc mam porównanie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 10:10   #942
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Ok, ja też wolę mniej ludzi niż wiecej , ale nie wmawiam sobie, że najmniej odwiedzany zakątek kraju jest jego najpiękniejszym . No chyba że jedynym wyznacznikiem jest właśnie brak ruchu turystycznego.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 13:14   #943
KochamCzekolade
Raczkowanie
 
Avatar KochamCzekolade
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 198
Dot.: Re: Chorwacja?????????

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
To akurat głupie założenie, skoro krążą tłumy turystów to znaczy, że jest coś do zobaczenia. Ja jestem zakochana w Dubrowniku, a trudno go nazwać wyludnionym.
Żadne założenie nie jest głupie, głupotą jest tak pisać.

Tribunj to miasteczko turystyczne, nie pisałam nigdzie o tłumach czy też wyludnieniu, warto czytać ze zrozumieniem wypowiedzi innych. Temat nie jest o preferencjach wakacyjnych, tylko o Chorwacji i polecanych miejscach <przeróżnych>, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dodam, że jest blisko do Vodic, można przejść do nich ze 3 kilometry pięknąo plażą "Brisko", jest tam bardzo dużo ludzi, ale też piękny port i zabytkowe uliczki. Brisko to plaża z drobnymi kamyczkami, każdy tam leży na kązdym gdy jest wielu plażowiczów. Jest jeszcze jedna (niestety nie pamiętam nazwy), która składa się z ogromnych głazów, na których się wypoczywa, jest więcej prywatności, a widoki przepiękne.
__________________
mój BLOG - WorryLess
czyli martw się mniej, uśmiechaj się częściej

Edytowane przez KochamCzekolade
Czas edycji: 2015-01-06 o 13:15
KochamCzekolade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 00:38   #944
lewaprawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Hej
Chciałam wybrać się na wyspę Ciovo do Chorwacji z chłopakiem i grupą znajomych. Mamy już na oku dom do wynajęcia. Jednak chciałabym Was zapytać o czym muszę pamiętać wybierając się tam na 2 tygodnie? Jak wygląda podróż samochodem, opłaty? I jak można dostać się z Ciovo do Trogiru lub Splitu.
lewaprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 06:38   #945
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 376
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lewaprawa Pokaż wiadomość
Hej
Chciałam wybrać się na wyspę Ciovo do Chorwacji z chłopakiem i grupą znajomych. Mamy już na oku dom do wynajęcia. Jednak chciałabym Was zapytać o czym muszę pamiętać wybierając się tam na 2 tygodnie? Jak wygląda podróż samochodem, opłaty? I jak można dostać się z Ciovo do Trogiru lub Splitu.
Na Ciovo wjeżdża się mostem= musisz się liczyć z kolejkami i korkami. Co do opłat to w całej Chorwacji masz bramki i płacisz za odcinki. Krótsze odcinki (do Ciovo- Split) można pokonywać drogami bezpłatnymi, wzdłuż wybrzeża. Lepsze widoki. Z Ciovo do Trogiru na upartego można chodzić na piechotę (jeszcze zależy w której części Ciovo będziecie mieli nocleg- my mieliśmy tutaj http://www.tomi-trogir.com/index.php/pl/ i stąd nie było daleko).
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 20:42   #946
lewaprawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Na Ciovo wjeżdża się mostem= musisz się liczyć z kolejkami i korkami. Co do opłat to w całej Chorwacji masz bramki i płacisz za odcinki. Krótsze odcinki (do Ciovo- Split) można pokonywać drogami bezpłatnymi, wzdłuż wybrzeża. Lepsze widoki. Z Ciovo do Trogiru na upartego można chodzić na piechotę (jeszcze zależy w której części Ciovo będziecie mieli nocleg- my mieliśmy tutaj http://www.tomi-trogir.com/index.php/pl/ i stąd nie było daleko).
Niestety trochę dalej, ale myślę, że to już nie będzie wielki problem z dojazdem, dojściem coś wymyślimy. Nie wiesz moze jednak czy kursują tam jakieś statki np. do Splitu? czy autobusy do Trogiru?
A i jak wygląda kwestia z ubezpieczeniem zdrowotnym i samochodu jak organizowaliście sobie tą sprawę. Słyszałam o takich kartach, Podobno płacisz 30zł i masz jakąś opiekę medyczną zapewnioną jednak nie wiem na czym to do końca polega.

Edytowane przez Agniesia666
Czas edycji: 2015-01-31 o 16:37
lewaprawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 06:40   #947
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 376
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lewaprawa Pokaż wiadomość
Niestety trochę dalej, ale myślę, że to już nie będzie wielki problem z dojazdem, dojściem coś wymyślimy. Nie wiesz moze jednak czy kursują tam jakieś statki np. do Splitu? czy autobusy do Trogiru?
A i jak wygląda kwestia z ubezpieczeniem zdrowotnym i samochodu jak organizowaliście sobie tą sprawę. Słyszałam o takich kartach, Podobno płacisz 30zł i masz jakąś opiekę medyczną zapewnioną jednak nie wiem na czym to do końca polega.
Nie wiem, czy są autobusy do Splitu, bo byliśmy samochodem, ale podejrzewam, że tak. Ubezpieczenie dodatkowe kupowałam chyba w Axie przez interenet- to jest ubezpieczenie podróżne. MOżesz też iść po kartę do swojego oddziału NFZ. Samochód natomiast- wystarczy OC, nawet na Chorwację to już chyba nie trzeba brać Zielonej Karty, ale to wystarczy zadzwonić do swojego ubezpieczyciela i spytać.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 14:14   #948
hinkol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 16
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

A co powiecie o wymianie walut w banku??znalazłam w internecine przykładowy kurs waluty w danym banku, np: https://www.deutschebank.pl/waluty.html czy nie jest korzystnie??Nie wiem bo porównywałam tez z dwoma kantorami I może zwyczajnie w nich było drogo. Albo taki kantor internetowy??Co o takich sadzicie, korzystaliście??Może polecicie mi konkretny?
hinkol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 12:23   #949
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Nie korzystaam. My wymienialiśmy na miejscu w bankomacie.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 12:50   #950
echinokaktus
Raczkowanie
 
Avatar echinokaktus
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 197
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Polecam całkiem śliczne miejsce niedaleko Primostenu: wybrzeże w Dolac (zdjęcie). Czysta woda, ładnie.
__________________
I'll see you on the dark side of the moon.
echinokaktus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 20:55   #951
olayahoo
Raczkowanie
 
Avatar olayahoo
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 112
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Cytat:
Napisane przez hinkol Pokaż wiadomość
A co powiecie o wymianie walut w banku??znalazłam w internecine przykładowy kurs waluty w danym banku, np: https://www.deutschebank.pl/waluty.html czy nie jest korzystnie??Nie wiem bo porównywałam tez z dwoma kantorami I może zwyczajnie w nich było drogo. Albo taki kantor internetowy??Co o takich sadzicie, korzystaliście??Może polecicie mi konkretny?
Najkorzystniej w bankomacie i płacenie kartą
olayahoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 21:33   #952
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Jak jest z pogodą w Chorwacji w czerwcu, w drugiej połowie? na wyspie Korcula, o ile to ma jakieś znaczenie. Średnie temperatury są koło 20-25 st, wiec mam obawy czy to dobry termin...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 10:07   #953
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Cool Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak jest z pogodą w Chorwacji w czerwcu, w drugiej połowie? na wyspie Korcula, o ile to ma jakieś znaczenie. Średnie temperatury są koło 20-25 st, wiec mam obawy czy to dobry termin...
Przyjaciele byli tam wlasnie w czerwcu. Bylo cieplo i slonecznie, Raz burza i pol dnia deszczu. Woda okolo 20 stopni.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 20:36   #954
Ptasia77
Przyczajenie
 
Avatar Ptasia77
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 12
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

W tym roku też autokar, ponieważ jadę na dłuższy okres a nie ma mnie kto specjalnie zawieźć. Ceny są w jedną stronę za tak jak w tamtym roku po 333zł a dwie strony 434zł. Gdzie kupuję nie napiszę na forum bo to będzie spam. Mogę ewentualnie na prv.
Ptasia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 14:12   #955
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez Ptasia77 Pokaż wiadomość
W tym roku też autokar, ponieważ jadę na dłuższy okres a nie ma mnie kto specjalnie zawieźć. Ceny są w jedną stronę za tak jak w tamtym roku po 333zł a dwie strony 434zł. Gdzie kupuję nie napiszę na forum bo to będzie spam. Mogę ewentualnie na prv.
Serio tyle kosztuje przejazd ? To ja poproszę namiary na priv
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 17:13   #956
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 376
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez magdziaS Pokaż wiadomość
Serio tyle kosztuje przejazd ? To ja poproszę namiary na priv
Ciekawa jestem, czy nie ma jakichś ukrytych kosztów typu ubezpieczenie itd. i jakiej klasy autokar to jest. Ja autokarem akurat nienawidzę i nawet za darmo bym nie pojechała, ale jak komuś nie przeszkadza to cena rzeczywiście zachęcająca.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:36   #957
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Wakacje w Chorwacji :)

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem, czy nie ma jakichś ukrytych kosztów typu ubezpieczenie itd. i jakiej klasy autokar to jest. Ja autokarem akurat nienawidzę i nawet za darmo bym nie pojechała, ale jak komuś nie przeszkadza to cena rzeczywiście zachęcająca.
Mój mąż jeździ do Chorwacji w delegację. Może co jakiś czas wracać do domu, ma swój samochód ale przejazd wynosi go ponad 800 zł (paliwo + winiety) Więc połowa tej kwoty jest atrakcyjna i nie musi tłuc się sam. Pytanie właśnie, czy nie ma jeszcze ukrytych kosztów, jak piszesz.
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 10:49   #958
marlena_ES
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 27
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

wydaje mi się, że tylko może dochodzić ubezpieczenie, ale to też można załatwić w polsce.
marlena_ES jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-08, 19:42   #959
whenee
Zakorzenienie
 
Avatar whenee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: who cares?
Wiadomości: 4 765
Dot.: Chorwacja wymiana waluty

Cytat:
Napisane przez hinkol Pokaż wiadomość
A co powiecie o wymianie walut w banku??znalazłam w internecine przykładowy kurs waluty w danym banku, np: https://www.deutschebank.pl/waluty.html czy nie jest korzystnie??Nie wiem bo porównywałam tez z dwoma kantorami I może zwyczajnie w nich było drogo. Albo taki kantor internetowy??Co o takich sadzicie, korzystaliście??Może polecicie mi konkretny?
nie korzystałam, ale dla przykładu napiszę jak mi wyszło po zeszłorocznych wakacjach rozliczenia sierpień 2014:
1 hrk w kantorze - 0,62 zł
1 hrk bankomat - w zaokrągleniu 0,59 plus 5 zł za wybranie z bankomatu więc wybraliśmy od razu większą kwotę.

na pewno opłaca się kupić teraz i mieć odłożone. ale najbardziej opłacało się wymienić euro na kuny 1 euro sieprień 2014 ok. 4,20 zł w Pl, 1 euro w Ch. 7,5 kuny.
także teraz możesz zakupić sobie i euro i kuny.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:10 ----------

Cytat:
Napisane przez lewaprawa Pokaż wiadomość
Hej
Chciałam wybrać się na wyspę Ciovo do Chorwacji z chłopakiem i grupą znajomych. Mamy już na oku dom do wynajęcia. Jednak chciałabym Was zapytać o czym muszę pamiętać wybierając się tam na 2 tygodnie? Jak wygląda podróż samochodem, opłaty? I jak można dostać się z Ciovo do Trogiru lub Splitu.
hmm no to pasowałoby napisać z jakiej okolicy jedziesz.

ja akurat jechałam z podkarpacia, dwóch kierowców, Słowacja omijamy autostrady. nie ma sensu płacić 5 euro za kilkanaście kilometrów. tu of kors przepisowo. Węgry my aukrat jechaliśmy autostradami, na pierwszej stacji kupujesz winietę na miesiąc bo są albo na 10 dni, albo na miesiąc. przez budapeszt polecam jechać przez centrum bo akurat obwodnicą nadrabia się ok. 60 km. my akurat wlecieliśmy w miasto ok. 2-3 w nocy więc nie było korków, weźcie to pod uwagę planując trasę.

chorwacja to już bajka o ile jedziecie dalej autostradą, dobrze oznaczone, magistralą też można jechać, tylko dłużej i niestety pełno zakrętów i prędkość mniejsza, ale za to widoki nieziemskie.
http://www.chorwackie.pl/chorwacja/a...da-oplaty.html tu możesz sobie prześledzić ile kosztują autostrady.

polecam założyć wspólny budżet paliwowy, autostradowy, winietowy. my złożylismy się i tż płacił za wszystko kartą, zbieraliśmy rachunki, po przyjeździe sprawdzaliśmy konto internetowe i ile kasy zabrało. oczywiście tam gdzie się dało, za parkingi płaciliśmy gotówką. później ja robiłam rozliczenie i ew. nadwyżki oddawałam znajomym. tylko że mój tż prześledził w jakim mieście wlecimy na autostradę ile to będzie kosztować, mieliśmy porównanie bo byliśmy rok wczesniej. wiedzieliśmy ile pali auto, ile km planujemy zrobić, ile można zrobić na pełnym baku itp.

mój tż akurat sporo siedział na forum o Chorwacji cro.pl i tam użytkownicy dokładnie opisywali trasy, bo to zależy z jakiej części Polski jesteś.

Wcześniej przed nami wyjechał drugi samochód (my wyjechaliśmy ok. 17 a oni 5 rano) tylko ich założeniem były wakacje low budget i omijali autostrady. My zajechaliśmy na drugi ok. 9 a im zeszło do następnego dnia ok. północy. Ale oni byli nastawieni na spanie pod chmurką i namiot, my akurat na apartamenty

ci najbardziej oszczędni wydali ok. 600 zł/os/13 dni na pole namiotowe, jedzenie itp(z czego chyba 4 to im zeszło na samą podróż)namiot a jak trzeba było to pod chmurką. dużo jedzenia wzięli z polski, zupki itp.

Nam wszystkie koszty przed i w czasie wakacji wyszło ok. 1600 zł/os/12 dni, liczyłam tylko siebie i tż nie wiem jak inni znajomi ale myślę że podobnie.
__________________
I AM THE STIG szalona wątróbka jeździ

Edytowane przez whenee
Czas edycji: 2015-04-08 o 19:47
whenee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 11:00   #960
zu_zanna
Przyczajenie
 
Avatar zu_zanna
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 22
Dot.: Chorwacja - zbiorczy

Byłam w Chorwacji już kilka razy polecam wyspę pag.
zu_zanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-03 22:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.