problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-15, 12:33   #1
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr

problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada


Witam,

na wizOOżu to mój pierwszy post, więc z góry prosiłabym o wyrozumiałość w kwestii ewentualnego dubla, ale z "szukaja" skorzystałam i nie znalazłam odpowedzi na nurtujący mnie problem. Otóż...
Sąsiad - nie bliski, bardziej daleki - założył na ogrodzeniu odstraszacz ultradźwiękowy na psy (i inne zwierzaki) w liczbie dwóch (zdjęcie zamieszczam w załączniku). Urządzenia są ustawione na ulicę, która biegnie pomiędzy posesjami, więc każdy ruch jest wyczuwany przez te diabelstwa, co oczywiście wiąże się z potwornym świdrującym piskiem/gwizdem (ok. 200-300m przed i 200-300m za urządzeniami cały czas dźwięk ten jest słyszalny).
Pomijam już fakt, że pies wyprowadzany na spacer dosłownie szaleje (z bólu? z paskudnego uczucia?), ale przeszkadza to również ludziom (czytaj: mnie i mojemu chuopu), bo doskonale ten dźwięk słyszymy (gwizd/piszczenie świdrujące do mózgu, co skutecznie uniemożliwia korzystanie z ulicy - a jest to m.in. nasza trasa biegowa). Ja się dorobiłam migreny, chuop mój jedynie był mocno poirytowany (chociaż pewnie bardziej bucowatym zachowaniem właściciela domu, do którego żadne argumenty nie docierają), a pies też zbyt szczęśliwy nie był (16-letni wilczuro-kundel, staruszek, w dodatku przygłuchy, ale upiorny dźwięk odstraszacza słyszy).
Czy jest jakiś haczyk (prawny najlepiej ), który zmusiłby właściciela do zdjęcia tych przeklętych machin z ogrodzenia (a przynajmniej do zawężenia pola działania do własnego ogródka, a nie ulicy przed domem, która jest własnością miasta)?
Oczekuję konkretnych porad (może pomijając akt wandalizmu... chociaż i to już w akcie rozpaczy rozważałam - głupi pomysł), jeśli takowe istnieją, bo ja się zaczynam powoli poddawać.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Edytowane przez cbr
Czas edycji: 2010-12-07 o 22:06
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 13:00   #2
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Współczuję- Tobie, Twojemu chuopowi i przede wszystkim psom z waszej okolicy Teoretycznie odstraszacze dla ludzi nie powinny być słyszalne więc sąsiad chyba zaoszczędził
A tak poważnie to dźwięk ten strasznie źle wpływa na zwierzęta... Niektóre psy mogą reagować agresją na nieprzyjemne dla siebie dźwięki więc może dojść do tragedii. Na początku może lepiej spróbować porozmawiać z sąsiadem, że zarówno Tobie jak i innym okolicznym mieszkańcom przeszkadza ten dźwięk oraz ogłupia on psy. Przekonać go może fakt, iż b. chętnie wręczysz mu rachunek za leczenie Twoje oraz psa z potwierdzeniem od lekarza/weterynarza przyczyn dolegliwości. Ponad to zgłosiłabym całą sprawę do towarzystwa ochrony zwierząt/straż miejską- gdziekolwiek gdzie prawa zwierząt są chronione.

Co Ci ludzie jeszcze wymyślą...
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są

Edytowane przez WhiteInnocent
Czas edycji: 2010-03-15 o 13:01
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 13:13   #3
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Na początku może lepiej spróbować porozmawiać z sąsiadem, że zarówno Tobie jak i innym okolicznym mieszkańcom przeszkadza ten dźwięk oraz ogłupia on psy.
Tego już próbowaliśmy, ale gość zbywa wszelkie argumenty twierdzeniem "to urządzenie jest legalne" i nie przemówisz tępakowi do rozsądku, bo do niego zwyczajnie nie dociera
To taki "nowobogacki" kark, który za dożywotni kredyt wybudował piękny domek, spłodził córkę i uważa się za pana i władcę wszechrzeczy, wszelki kontakt z przyrodą go mierzi, natomiast innych ludzi ma w głębokim poważaniu (inna sprawa, że poza nami sąsiedzi jakoś tak nie nadreagują - może nie słyszą? ale w takim razie, dlaczego my słyszymy to dziadostwo, bo słyszymy na pewno?). Dlatego już nie próbuję z nim po dobroci, a chciałabym się jakoś prawnie dobrać mu do skóry.

Ze strażą miejską to jest bardzo dobry pomysł tylko jak to uzasadnić? Zakłócanie spokoju? I co, jeśli strażnicy też nie będą słyszeli tego piszczenia (bo chyba tego najbardziej się obawiam)?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 14:36   #4
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Może jakieś pismo o zakłócaniu spokoju/dowiedzieć się co TOŻ i straż miejska na to/ urządzenie powinno mieć jakieś też normy dźwięku - a skoro nie spełnia to może też coś się znajdzie i podpisy zebrać?
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-03-15 o 15:12
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:35   #5
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Do straży miejskiej o zakłócanie spokoju- tylko źle będzie jak oni tego dźwięku nie usłyszą Może po prostu słyszycie "więcej" czyli inne częstostliwości dźwieku niż "zwykli" ludzie?
Do wszelkich zwierzęcych obrońców proponuję zadzwonić, ale opowiedzieć o tym odstraszaczu jako o urządzeniu, które bardzo źle działa na psy. Nie wydaje mi się aby dozwolony był taki sprzęt, który ma zasięg poza posesję jego posiadacza, a już na pewno nie na posesję sąsiadów... Może na forum dogomanii dziewczyny będą wiedziały jak można wg. prawa wyeliminować taki sprzęt?

Obawiam się cbr że ten Twój sąsiad to nie lubi zwierząt i po prostu nie chce ich w swojej okolicy widzieć. Gdyby chciał je odsunąć tylko od swojej posesji to wystarczyłoby odpowiednie ogrodzenie Jakby był Panem świata i mógł za innych decydować...

Edit
Pogmerałam trochę na ten temat w internecie i zwątpiłam w ludzi do reszty... Znalazłam pytanie dotyczące działania paralizatora na psie- czy zwierzak straci przytomność "tylko" czy zdechnie
Z pozytywnych rzeczy- jeżeli urządzenie to wydaje ciągle te same dźwięki na tej samej częstotliwośći to po kilku dniach psy powinny się przyzwyczaić. Niestety istnieją również takie ostraszacze, które ten "problem" rozwiązują
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są

Edytowane przez WhiteInnocent
Czas edycji: 2010-03-15 o 15:43
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 17:37   #6
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

załamka, jacy niektórzy ludzie są bucowaci
niestety nie umiem ci nic poradzic, zastanawiam sie tylko, jak sąsiad znosi ten dzwiek? ;P
na twoim miejscu chyba byłabym w stanie sie posunąć do wandalizmu w ostatecznosci ;>
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 17:53   #7
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

do tego co napisały dziewczyny wczesniej

KC art. 144 cyt:"właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymac się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeietną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych"

hałas to imisja pośrednia

przywrócenie stanu zgodnego z prawem 222, par.2 KC art 415

ewentualnie zgłosić na strać miejską, TOZ, policję czy to jego urządzonko ma dopuszczenie do uzytkowania w sąsiedztwie zabudowań z ludźmi lub nawet do stosowania wobec zwierząt

najprawdopodobniej kupił ... made in china
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-15, 17:59   #8
tygrysia
Rozeznanie
 
Avatar tygrysia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 994
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Nie znam się na tym zupełnie, ale może warto sprawdzić czy na takie urządzenia nie trzeba mieć zezwolenia, albo chociażby zezwolenia na umieszczenia takiego urządzenia, które działa na ulicę.
Jeśli dzwięk jest uciążliwy dla ludzi to myślę, że można się powołać dzwoniąc na Policję lub SM na art. 144 KC.
__________________
"Człowiek posiadł sobie prawo do posiadania zwierzęcia. A powinien to być przywilej, który można odebrać."
tygrysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 18:09   #9
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

do tego co napisałam powyżej odnosnie KC

policja reaguje przewaznie jak to jest w tzw. ciszy nocnej

taki marwty zapis ale ostatnio dregneło i sąd wydał prawomocny wyrok stwierdzający, iż w lokalach mieszkalnych jest zakaz ćwiczenia gry na instrumentach muzycznych (ma to związek z pewną studentką, uporczywie ćwiczącą grę w mieszkaniu) za złamanie tego jest grzywna do 100 tyś zł

drgneło i to bardzo ... jak o tym przeczytałam to od razu wyłałam linka do administracji (wczesniej nie widzieli w tym problemu) i syn sąsiadki juz nie gra na pianine wreszcie cisza i spokój (nie chciała baba ustalic godzin na ćwiczeń dla syna to teraz ma ... nic)

tak może poza tematem ciut ciut ale zawsze jakiś punkt zaczepienia


ja bym sprawdziła czy to urządzenie ma dopuszczenie do stosowanie w UE ważny papierek lub nadruk na urządzeniu a nie to co "gada sąsiad"
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 18:40   #10
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Dziękuję Dziewczyny wypróbuję wszyskie możliwości i dam znać, czy pomogło (musi! )
Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Pogmerałam trochę na ten temat w internecie i zwątpiłam w ludzi do reszty... Znalazłam pytanie dotyczące działania paralizatora na psie- czy zwierzak straci przytomność "tylko" czy zdechnie
Tak, też przeszukiwałam internet w nadziei, że ktoś może mieć ten sam problem, co my, ale ludzie prześcigają się raczej w wynajdywaniu sposóbów na odstraszanie czworonogów
Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Z pozytywnych rzeczy- jeżeli urządzenie to wydaje ciągle te same dźwięki na tej samej częstotliwośći to po kilku dniach psy powinny się przyzwyczaić. Niestety istnieją również takie ostraszacze, które ten "problem" rozwiązują
Na szczęście pies nie jest narażony na ciągłe działanie tego diabelstwa (gdyby tak było - osobiście rozwaliłabym oba urządzenia w drobny mak), bo mieszkamy sporo dalej... niemniej jest to jedyna droga przelotowa na osiedlu.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 20:59   #11
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Ale te odstraszacze działają także w nocy, nie? Może by się tak przebiec kilkakrotnie, niechby popiszczało, wtedy zgłosić zakłócanie ciszy nocnej?
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 16:07   #12
zdzichu77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

czy mogę wiedzieć jak sobie Pani poradziła ostatecznie z tym problemem?
zdzichu77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 08:29   #13
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Też jestem ciekawa... a co do słyszenia odźwięków to są takie których wraz z przypływem lat po prostu już się nie słyszy... swego czasu hitem był taki dzwonek na telefon piszczący... ja słyszałam go strasznie, moja mama w normie a babcia w ogóle mimo że słuch ma dobry
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 12:58   #14
Wacek75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Witam, jestem miłośnikiem zwierząt, ale może sąsiad ma powód aby odstraszać wszelkie psy, ponieważ własciciele wyprowadzając swoje pupile na spacer często podprowadzają pod płot sąsiada, aby pupil mógł się załatwić i co jest najbardziej denerwujące to taki właściciel nie sprzątnie po swoim ukochanym psie, tylko udaje, że nie widzi Nie bronię sąsiada, ale może to jest własciwy powód? Ja też mieszkam na małym osiedlu, gdzie większość ludzi ma psy i własnie tak robią, a póxniej człowiek wychodzi przed ogrodzenie skosić trawnik i kupa na kupie, koła oblepione.... ciekawe czy taka sytuacja jest przyjemna dla właścieli posesji?
Wacek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 09:42   #15
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Wczoraj w gazecie ogrodniczej zaprezentowano roślinę, która odstrasza koty i psy.

Roślina wydziela zapach obojętny dla ludzi, ale nieprzyjemny dla kotów i psów.

Nazywa się coleus canina i wygląda tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg coleus_canina.jpg (56,2 KB, 13 załadowań)
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 16:12   #16
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Cytat:
Napisane przez Wacek75 Pokaż wiadomość
Witam, jestem miłośnikiem zwierząt, ale może sąsiad ma powód aby odstraszać wszelkie psy, ponieważ własciciele wyprowadzając swoje pupile na spacer często podprowadzają pod płot sąsiada, aby pupil mógł się załatwić i co jest najbardziej denerwujące to taki właściciel nie sprzątnie po swoim ukochanym psie, tylko udaje, że nie widzi Nie bronię sąsiada, ale może to jest własciwy powód?
Nie wydaje mi się. Po co w takim razie ten odstraszacz działałby na 300m?

Mnie osobiście też tacy ludzie denerwują - przypną psu smycz, trochę pochodzą, piesek wykupkuje się na cudzym terenie i voila, już nie trzeba podwórka sprzątać!
__________________
love

Edytowane przez wild_horse
Czas edycji: 2013-04-24 o 16:14
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 14:28   #17
Wacek75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Nie twierdzę, że sąsiad ma dobrze ustawiony odstraszacz, chciałem tylko zaznaczyć, że czasem puszczają nerwy na widok psich toalet pod swoim ogrodzeniem - i może sąsiad trochę przegiął , ale to co napisałaś:
"...Mnie osobiście też tacy ludzie denerwują - przypną psu smycz, trochę pochodzą, piesek wykupkuje się na cudzym terenie i voila, już nie trzeba podwórka sprzątać! .."

Ostatnio zwróciłem grzecznie uwagę pewnemu panu z pieskiem, który załatwiał się przy moim ogrodzeniu (piesek oczywiście), zapytałem czy zamierza pan sprzątnąć po swoim pupilu?, ponieważ robi pan toaletę pod moim ogrodzeniem, na to pan, że jego piesek ma zatwardzenie i on nie robi tylko czesto kuca... nigdy nie słyszałem wczesniej takiego tekstu...

Osobiście szukam czegoś co odstraszy takie psiaki pod moim płotem, zastanawiam się nad zakupem, tylko czegoś takiego co nie będzie dokuczało przechodniom i moim zwierzakom

Jeśli możecie polecić coś bezpiecznego - będę wdzięczny
Wacek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 11:55   #18
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Cytat:
Napisane przez Wacek75 Pokaż wiadomość
Nie twierdzę, że sąsiad ma dobrze ustawiony odstraszacz, chciałem tylko zaznaczyć, że czasem puszczają nerwy na widok psich toalet pod swoim ogrodzeniem - i może sąsiad trochę przegiął , ale to co napisałaś:
"...Mnie osobiście też tacy ludzie denerwują - przypną psu smycz, trochę pochodzą, piesek wykupkuje się na cudzym terenie i voila, już nie trzeba podwórka sprzątać! .."

Ostatnio zwróciłem grzecznie uwagę pewnemu panu z pieskiem, który załatwiał się przy moim ogrodzeniu (piesek oczywiście), zapytałem czy zamierza pan sprzątnąć po swoim pupilu?, ponieważ robi pan toaletę pod moim ogrodzeniem, na to pan, że jego piesek ma zatwardzenie i on nie robi tylko czesto kuca... nigdy nie słyszałem wczesniej takiego tekstu...

Osobiście szukam czegoś co odstraszy takie psiaki pod moim płotem, zastanawiam się nad zakupem, tylko czegoś takiego co nie będzie dokuczało przechodniom i moim zwierzakom

Jeśli możecie polecić coś bezpiecznego - będę wdzięczny
A wyżej podana przeze mnie roślina nie odpowiada?

Ciekawe czy to działa.


Ja sama nie sprzątam, bo głupieję od tego.

Chcę sprzątać, bo mieszkam w regionie turystycznym i zwyczajnie mi głupio, kiedy chodzę z psami po parku albo do niego idę, psy się załatwią, a tu jacyś turyści się napatoczą

Biorę do parku woreczki na odchody. Jakby któryś z psów załatwił się na ścieżce, to bym posprzątała , ale jak załatwiają się w krzakach to nie.

Ostatnio sąsiedzi po zebraniu wspólnoty wywiesili ogłoszenie o sprzątaniu po psach na terenie wspólnoty.
Mieszkam na wsi . Podwórko mam nieogrodzone, wchodzi każdy pies. Na 8 rodzin 3 mają psy, z czego 2 po 2.

Ja tam nie mam problemu ze sprzątaniem, ale wspólnota zapomniała 'jedynie' o drobnym szczególe, jakim są psie pakiety

Z drugiej strony, jaki sens ma sprzątanie po swoich psach, jeśli inne się u nas załatwiają

Jak już się dowiedziałam w gminie, nie wolno wyrzucać psich odchodów do zwykłych koszy.

Pogadałam z panią i niby mają coś pomyśleć nad jakimiś specjalnymi koszami, chociaż w takich miejscach, jak np. przy pałacach itd.

Pani mówiła też, że trzeba będzie zorganizować wywóz tego.
Jakby u nas płaciło się podatki, to problemu by nie było, a tak...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 12:27   #19
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Ostatnio kupiłam ultradźwiękowy odstraszacz na psy, taki kieszonkowy, bo się zwyczajnie boję i jak gdzieś idę to zabieram ze sobą, już nie raz mnie pies chciał zaatakować. Tak się właśnie zastanawiałam co by było, gdyby mi się przez przypadek w domu włączył np. na cały dzień, przecież pies sąsiadów by zwariował...

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
A wyżej podana przeze mnie roślina nie odpowiada?
Ciekawe czy to działa.
Ja dodam, że ta roślina ma też właściwości lecznicze .

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Jakby u nas płaciło się podatki, to problemu by nie było, a tak...
Chodzi o podatek od psa, czy ogólnie o podatki? Bo jak ogólnie to przecież wszyscy płacimy.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 19:03   #20
szczekanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

a moze by tak milosnicy zwierzat zrozumieli ze to co ich cieszy innych denerwuje , kult psa , kult swini, kult krowy ptasio mozdzki odbilo wam totalnie, ludzie maja prawo do ciszy i zeby psie odchody nie lezaly na chodnikach czy trawnikach w cywilizowanych krajach trawniki sa dla ludzi a nie po to zeby psy sra-y chyba wiekszosc ogladala dzien swira ale chyba niewiele zrozumiala, jak kochacie szczekanie i s-anie to jedzcie do azji tam wasze miejsce buraki, jestescie zwyklymi suk.. dla was pies jest wazniejszy od czlowieka, a tak przy okazji sam mam dwa koty dwa koty i mialem tez psy i maja u mnie raj ale gdyby moj kot czy pies robil halas czy sral pod ogrodzenie sasiada i nie daloby sie go tego oduczyc to sam bym kupil mu odstraszacz i oczywiscie natychmiast przeprosil, a tak przy okazji w australii nie wolno trzymac zwierzat na osiedlach w szwajcarii halasujacy pies powoduje natychmiastowa ciezka kare do eksmisji wlacznie itd.. ale wy mieszkacie w polsce gdzie pies jest wazniejszy od czlowieka, zlodziej od porzadnego czlowieka i myslicie ze tak byc powinno, otoz nie cha-y
szczekanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 19:28   #21
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Cytat:
Napisane przez szczekanie Pokaż wiadomość
a moze by tak milosnicy zwierzat zrozumieli ze to co ich cieszy innych denerwuje , kult psa , kult swini, kult krowy ptasio mozdzki odbilo wam totalnie, ludzie maja prawo do ciszy i zeby psie odchody nie lezaly na chodnikach czy trawnikach w cywilizowanych krajach trawniki sa dla ludzi a nie po to zeby psy sra-y chyba wiekszosc ogladala dzien swira ale chyba niewiele zrozumiala, jak kochacie szczekanie i s-anie to jedzcie do azji tam wasze miejsce buraki, jestescie zwyklymi suk.. dla was pies jest wazniejszy od czlowieka, a tak przy okazji sam mam dwa koty dwa koty i mialem tez psy i maja u mnie raj ale gdyby moj kot czy pies robil halas czy sral pod ogrodzenie sasiada i nie daloby sie go tego oduczyc to sam bym kupil mu odstraszacz i oczywiscie natychmiast przeprosil, a tak przy okazji w australii nie wolno trzymac zwierzat na osiedlach w szwajcarii halasujacy pies powoduje natychmiastowa ciezka kare do eksmisji wlacznie itd.. ale wy mieszkacie w polsce gdzie pies jest wazniejszy od czlowieka, zlodziej od porzadnego czlowieka i myslicie ze tak byc powinno, otoz nie cha-y

Mieszkamy w Polsce i zgodnie z polskimi zasadami pisowni powinieneś używać znaków interpunkcyjnych panie Ą i Ę
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 20:58   #22
szczekanie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Do ha , ha , ha to nie jest forum polonistyczne ale o zwierzetach jak ma P. cos istotnego do dodania to prosze albo jest Pani zakochana w psie i to obraza Pani uczucia i poczucie wartosci poza tym przy rejestracji do forum nie pytano mnie o kolor skory wyznanie albo czy posiadam obywatelstwo polskie wiec prosze sie kompromitowac takim przytykami poza tym polakiem nie jest sie dlatego ze pisze sie ortograficznie ale Sz. Pani tego juz w szkolach nie nauczyli, wiec prosze przyjac do wiadomosci ze w kraju istniejacym tylko teoretycznie jest Pani tylko teoretycznie Polka, to tyle ode mnie niezamierzam wiecej prowadzic z Pania dyskusji wiec prosze sobie oszczedzic czasu na polonistyczne riposty, powiedzilem co wydawalo mi sie sluszne i sprawiedliwe i tyle halas
szczekanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 21:50   #23
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: problem z ultradźwiękowym odstraszaczem na psy sąsiada

Proszę o spokój.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 22:50:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.