Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 06:51   #2401
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Odważyłam się w końcu pokazać Wam moje zębiska
4 miesiące z aparatem
Zdjęcia po lewej PRZED, po prawej AKTUALNIE
Przepraszam za jakość zdjęć
super, oby tak dalej ładnie szło
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 08:58   #2402
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Filifonka - super
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:42   #2403
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wciąż nie rozumiem, jak te aparaty działają, ale w niecałe trzy tygodnie pomiędzy jedynkami zrobiła mi się przerwa Każdego dnia jestem w szoku, jaką widać różnicę, i choć to oczywiście tylko niepożądany etap leczenia, to podziwiam te jedynki, które pokazują, że coś się dzieje
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 14:31   #2404
for Emka
Raczkowanie
 
Avatar for Emka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 47
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej dziewczyny Ja też już za niecałe dwa tygodnie zostanę aparatką!
Wcześniej podchodziłam do tego dość sceptycznie, ale dzisiaj po wizycie z planem leczenia strasznie się cieszę i już nie mogę się doczekać
Mam bardzo cofniętą żuchwę i ortodontka chciała mi wyrwać dwie górne czwórki i trochę cofnąć górę do dolnych zębów. AAAAAaaaale nie spodobał mi się ten plan Powiedziałam jej, że jednak zależałoby mi na wysunięciu chociaż odrobinę tej szczęki i nie chcę wyrywać żadnych zębów. W końcu tak dostosowała swój plan, że będzie tak jak ja chcę
I tak w poniedziałek 18 zakładamy górę, a po miesiącu dół Słyszałam, że na początku strasznie boli nooo i tego się trochę boję, ale strach jest jednak sporo mniejszy niż determinacja
for Emka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 14:41   #2405
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez for Emka Pokaż wiadomość
I tak w poniedziałek 18 zakładamy górę, a po miesiącu dół Słyszałam, że na początku strasznie boli nooo i tego się trochę boję, ale strach jest jednak sporo mniejszy niż determinacja
Nie słuchaj, co mówią, mnie nie bolało, a też byłam przygotowana na nie wiadomo co
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 15:22   #2406
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jak widzę niektórych wady zgryzu to stwierdzam, że mają idealne zęby. Szkoda, że te cuda są takie drogie. Sam aparat tani nie jest, a wizyty kontrolne to drugie tyle. 2000zł za jeden łuk i 120zł wizyta co miesiąc, to dużo?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 15:27   #2407
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Jak widzę niektórych wady zgryzu to stwierdzam, że mają idealne zęby. Szkoda, że te cuda są takie drogie. Sam aparat tani nie jest, a wizyty kontrolne to drugie tyle. 2000zł za jeden łuk i 120zł wizyta co miesiąc, to dużo?
Dość sporo jak to metalowy. U mnie u większości orto metal 1400-1700
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 15:32   #2408
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez for Emka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Ja też już za niecałe dwa tygodnie zostanę aparatką!
Wcześniej podchodziłam do tego dość sceptycznie, ale dzisiaj po wizycie z planem leczenia strasznie się cieszę i już nie mogę się doczekać
Mam bardzo cofniętą żuchwę i ortodontka chciała mi wyrwać dwie górne czwórki i trochę cofnąć górę do dolnych zębów. AAAAAaaaale nie spodobał mi się ten plan Powiedziałam jej, że jednak zależałoby mi na wysunięciu chociaż odrobinę tej szczęki i nie chcę wyrywać żadnych zębów. W końcu tak dostosowała swój plan, że będzie tak jak ja chcę
I tak w poniedziałek 18 zakładamy górę, a po miesiącu dół Słyszałam, że na początku strasznie boli nooo i tego się trochę boję, ale strach jest jednak sporo mniejszy niż determinacja
Też zakładam w poniedziałek 18 tylko że dół, góra dopiero za pół roku. I nie martw się na zapas, jednych boli, innych nie. Będzie dobrze
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 15:51   #2409
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Dość sporo jak to metalowy. U mnie u większości orto metal 1400-1700
Tak, metalowy. Tylko, że ten ortodonta jest w mojej miejscowości, a inny, który bierze 1500zł za łuk metalowy i 50-100zł za wizytę, ma gabinet 50km od mojego miejsca zamieszkania.

Po konsultacji ta ortodontka, która bierze 2000zł za łuk zapisała mi tam cały proces leczenia i wzięła zdjęcie. Więc jakbym chciała iść jeszcze na konsultację to nie wiem, czy ona wyrazi zgodę? Bo jak do niej poszłam to mówiła, że ona opisze to zdjęcie tak, jakby to ona zrobiła no i je zabrała. I teraz nie wiem, czy iść do niej i co jej powiedzieć, skoro rozpisała mi już na czerwiec leczenie i sierpień zakładanie.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 15:53   #2410
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Tak, metalowy. Tylko, że ten ortodonta jest w mojej miejscowości, a inny, który bierze 1500zł za łuk metalowy i 50-100zł za wizytę, ma gabinet 50km od mojego miejsca zamieszkania.

Po konsultacji ta ortodontka, która bierze 2000zł za łuk zapisała mi tam cały proces leczenia i wzięła zdjęcie. Więc jakbym chciała iść jeszcze na konsultację to nie wiem, czy ona wyrazi zgodę? Bo jak do niej poszłam to mówiła, że ona opisze to zdjęcie tak, jakby to ona zrobiła no i je zabrała. I teraz nie wiem, czy iść do niej i co jej powiedzieć, skoro rozpisała mi już na czerwiec leczenie i sierpień zakładanie.

Nie opłaca się dojeżdżać 50 km. Taniej wyjdzie Ci już zapłacić te 2 000 :P Wizyty co miesiąc plus jak jakaś awaria. Nie wiem czy Cię drożej nie wyjdzie.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 16:17   #2411
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dzięki Muszę jeszcze ją podpytać, jak ona widzi te wizyty kontrolne. Czy bierze 120zł za samą wizytę nawet jak nic nie będzie naprawiać czy to jest cena raczej do uzgodnienia.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 16:23   #2412
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Dzięki Muszę jeszcze ją podpytać, jak ona widzi te wizyty kontrolne. Czy bierze 120zł za samą wizytę nawet jak nic nie będzie naprawiać czy to jest cena raczej do uzgodnienia.
Niestety zawsze jest tak, że za samą wymianą gumek bierze się tyle samo, co za wymianę np. Tego drucika
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 18:20   #2413
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Jak widzę niektórych wady zgryzu to stwierdzam, że mają idealne zęby. Szkoda, że te cuda są takie drogie. Sam aparat tani nie jest, a wizyty kontrolne to drugie tyle. 2000zł za jeden łuk i 120zł wizyta co miesiąc, to dużo?
Ja płaciłam 1700, za wizyty 100-120.
Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Nie słuchaj, co mówią, mnie nie bolało, a też byłam przygotowana na nie wiadomo co
Mnie góra bolała koszmarnie, chyba z 2 tygodnie Ale jak zakładałam dół i mnie orto uprzedzała że zazwyczaj dół boli bardziej niż góra to byłam przerażona A tam w sumie do zniesienia było


Kurcze mam dylemat, na 25 maja mam umowiona wizyte i zakładanie aparatu. Problem jest w tym, że mam u góry jeszcze jednego zęba do zrobienia, mam małą dziurke miedzy 5 a 6, nie boli mnie ten ząb ani nic ale widać, że coś jest. Dentystka mówiła że nie jest to super pilne jak byłam ostatnio i robiła mi na dole zęba.
I teraz kurcze nie wiem, czy zakładać i jakoś w międzyczasie go zrobić, czy się wstrzymać i dopiero jak zrobię. Tyle, że do mojej dentystyki bede czekać z 1,5 miesiąca na wizyte, więc wszystko się poprzesuwa.
Ostatnio mi tego na dole zrobiła z aparatem. Lekko nie było ale jakoś dała rade. Wyrywane zęby też miałam w międzyczasie, miałam ściągany łuk. I kurcze nie wiem co zrobić teraz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 18:39   #2414
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Niestety zawsze jest tak, że za samą wymianą gumek bierze się tyle samo, co za wymianę np. Tego drucika
A za "awarię" ?
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 19:00   #2415
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A za "awarię" ?
Za "awarię" - to zależy od ortodonty. Niektórzy np. za przyklejenie odklejonego zamka wezmą powiedzmy stówkę, a niektórzy nic nie policzą. Najlepiej po prostu zapytać wcześniej orto.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 19:35   #2416
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
A za "awarię" ?
Tak jak mówi poprzedniczka, trzeba zapytać orto u mnie, przyklejanie zamka w początkowym okresie noszenia aparatu (jak człowiek nie jest jeszcze przyzwyczajony do żelastwa) jest darmowe . Później 50 zl za zamek.
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:22   #2417
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Dzięki Muszę jeszcze ją podpytać, jak ona widzi te wizyty kontrolne. Czy bierze 120zł za samą wizytę nawet jak nic nie będzie naprawiać czy to jest cena raczej do uzgodnienia.

Nie kombinuj, pojawiasz się u ortodonty na kontrolę to płacisz tyle samo bez względu na to, co tam dłubie. On ocenia postępy, pyta Cię czy wszystko w porządku, dostosowuje coś ewentualnie, zmienia drucik / gumki - nie wiem jak to wygląda z metalowym aparatem, ja mam samoligaturujący i każda wizyta polega na zmianie drucika - szast, prast, 15 minut i 250 zł To raczej nie będzie wyglądało tak, że przyjdziesz i powie Ci - wygląda ok, nic nie trzeba robić dzisiaj, wizyta darmowa. A nawet jeśli miałoby tak być, to samo zajrzenie w buźkę jest już wykonaniem jakiejś usługi i trzeba za nią zapłacić - za czas i profesjonalne oko. Raczej Ci ortodonta nie zejdzie z ceny, bo to na leczeniu, a nie na sprzedaży aparatu, głównie zarabia, dlaczego miałby zrezygnować więc ze swoich zarobków? A przychodzić musisz, bo możesz stracić gwarancję na leczenie lub nawet może lekarz zrezygnować z leczenia Ciebie.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 21:44   #2418
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Nie kombinuj, pojawiasz się u ortodonty na kontrolę to płacisz tyle samo bez względu na to, co tam dłubie. On ocenia postępy, pyta Cię czy wszystko w porządku, dostosowuje coś ewentualnie, zmienia drucik / gumki - nie wiem jak to wygląda z metalowym aparatem, ja mam samoligaturujący i każda wizyta polega na zmianie drucika - szast, prast, 15 minut i 250 zł To raczej nie będzie wyglądało tak, że przyjdziesz i powie Ci - wygląda ok, nic nie trzeba robić dzisiaj, wizyta darmowa. A nawet jeśli miałoby tak być, to samo zajrzenie w buźkę jest już wykonaniem jakiejś usługi i trzeba za nią zapłacić - za czas i profesjonalne oko. Raczej Ci ortodonta nie zejdzie z ceny, bo to na leczeniu, a nie na sprzedaży aparatu, głównie zarabia, dlaczego miałby zrezygnować więc ze swoich zarobków? A przychodzić musisz, bo możesz stracić gwarancję na leczenie lub nawet może lekarz zrezygnować z leczenia Ciebie.
To nie jest kombinowanie. Tylko jeśli jeszcze mam kilka miesięcy na założenie aparatu to to jest moja decyzja, gdzie chcę być leczona i w jaki sposób. Bardzo często ortodonta ma zakres cen wizyt kontrolnych. Niekoniecznie jak ma oficjalnie napisane 120zł to tak jest zawsze. Niektórzy dostosowują opłatę do tego, co aktualnie robią podczas wizyty kontrolnej. I to jest powód tego, że chcę się dopytać. Sorry, ale opłata 120zł za 5 minut zaglądania do buzi opatrzonej aparatem to totalna bzdura, więc nie gadaj o jakimś profesjonalizmie, bo od razu nie straci taki ortodonta po kieszeni.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 22:09   #2419
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
To nie jest kombinowanie. Tylko jeśli jeszcze mam kilka miesięcy na założenie aparatu to to jest moja decyzja, gdzie chcę być leczona i w jaki sposób. Bardzo często ortodonta ma zakres cen wizyt kontrolnych. Niekoniecznie jak ma oficjalnie napisane 120zł to tak jest zawsze. Niektórzy dostosowują opłatę do tego, co aktualnie robią podczas wizyty kontrolnej. I to jest powód tego, że chcę się dopytać. Sorry, ale opłata 120zł za 5 minut zaglądania do buzi opatrzonej aparatem to totalna bzdura, więc nie gadaj o jakimś profesjonalizmie, bo od razu nie straci taki ortodonta po kieszeni.

Ja mam przedział 120-150.
Póki co nie płaciłam więcej niż 120.
Podejrzewam, że gdyby mi się ukruszył zamek (mam kryształowy- niektórzy twierdzą że się kruszy, inni że nie ale i tak nigdy nie zamieniłabym go na żaden inny) to pewnie zapłaciłabym 150. Albo może 150 jest jak się robi dwa łuki na raz? Jeszcze nie mam dwóch- napiszę jak w końcu tego doświadczę. ja wybierając orto kierowałam się poleceniem 3 znajomych licząc się z tym, że są tańsi ortodonci
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 07:15   #2420
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
To nie jest kombinowanie. Tylko jeśli jeszcze mam kilka miesięcy na założenie aparatu to to jest moja decyzja, gdzie chcę być leczona i w jaki sposób. Bardzo często ortodonta ma zakres cen wizyt kontrolnych. Niekoniecznie jak ma oficjalnie napisane 120zł to tak jest zawsze. Niektórzy dostosowują opłatę do tego, co aktualnie robią podczas wizyty kontrolnej. I to jest powód tego, że chcę się dopytać. Sorry, ale opłata 120zł za 5 minut zaglądania do buzi opatrzonej aparatem to totalna bzdura, więc nie gadaj o jakimś profesjonalizmie, bo od razu nie straci taki ortodonta po kieszeni.
Ale nikt Ci za darmo nie zrobi przecież wizyty. Co miesiąc będziesz miała zdejmowane ligatury i zmieniane na nowe,czyszczony łuk i dokładną kontrolę.
Ja za kontrolę jednego łuku płaciłam 50-70 zł. Dziś pierwszy raz pójdę z dwoma, więc jeszcze nie wiem jak to cenowo wygląda. Ale wiem na przykład, że za wizytę z wymianą łuku płaci się już więcej (120 zł kuzynka płaciła jak jeszcze miała tylko aparat na górz.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2015-05-08 o 07:17
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 07:27   #2421
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

ja za wizytę płacę 80zł za dwa łuki, czasem orto robi coś więcej czasem tylko przeczyści łuk i wymieni ligatury. Jeśli mam wymieniany łuk na taki kwadratowy to płacę 160zł.
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 08:43   #2422
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
Jeśli mam wymieniany łuk na taki kwadratowy to płacę 160zł.
Czym jest łuk kwadratowy?
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 11:47   #2423
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Katuszka89 Pokaż wiadomość
ja za wizytę płacę 80zł za dwa łuki, czasem orto robi coś więcej czasem tylko przeczyści łuk i wymieni ligatury. Jeśli mam wymieniany łuk na taki kwadratowy to płacę 160zł.


Ja mam stałą cenę 150 zł za wizytę. Obojętnie co mam robione. Na jednej z wizyt miałam odklejony zamek i założony w inne miejsce nowy. Cena wizyty taka sama. Ostatnio miałam pierwszą wizytę z dwoma łukami - cena taka sama.
Od roku śledzę to forum i wiem, że co ortodonta to inne metody pobierania opłat. Więc radzę każdemu dowiedzieć się o opłaty przed założeniem aparatu. Wizyta z jednym łukiem, z dwoma, wizyty awaryjne itp.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 16:04   #2424
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

I jestem 😊 Dwa łuki wyczyszczone, ligatury zmienione, jeszcze zęby w obu łukach podszlifowane i cena jak i z jednym łukiem -70 zł. A za miesiąc zmiana łuku u góry na grubszy i wizyta będzie kosztować 120.

"Poszalałam" z ligaturami i na dół założyłam srebrno-perłowe a na górę jasnoróżowe 😉

Aha, i dostałam dłuższą sprężynę.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2015-05-08 o 16:05
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-08, 23:08   #2425
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny czy któraś z Was korzystała przy aparacie z koncówki Oral-B dual clean lub Oral-B Cross Action?
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 06:35   #2426
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ale nikt Ci za darmo nie zrobi przecież wizyty. Co miesiąc będziesz miała zdejmowane ligatury i zmieniane na nowe,czyszczony łuk i dokładną kontrolę.
Ja za kontrolę jednego łuku płaciłam 50-70 zł. Dziś pierwszy raz pójdę z dwoma, więc jeszcze nie wiem jak to cenowo wygląda. Ale wiem na przykład, że za wizytę z wymianą łuku płaci się już więcej (120 zł kuzynka płaciła jak jeszcze miała tylko aparat na górz.
Pisząc to miałam na myśli fakt, że różny jest przedział cenowy i skoro jest 120zł to nie przy każdej wizycie się płaci taką kwotę. Każdy ortodonta jest inny i wyznacza swoje ceny. Chciałam tylko koleżance uświadomić, że to nie jest kombinowanie z mojej strony, a czysta ciekawość. Żebym potem nie była wielce zaskoczona skoro teraz mogę zapytać. Tyle w temacie.
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-09, 18:24   #2427
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś na konsultacji. Do wyrwania dwie piątki (wcześniej leczone), jeden do plombowania. W trakcie leczenia będę miała wyrwane jeszcze ósemki na dole, które jeszcze są w kości. W czerwcu leczenie, w sierpniu zakładanie aparatu na górę i na dół. Niby się cieszę, ale też trochę boję...
Na pewno będzie dobrze!

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Odważyłam się w końcu pokazać Wam moje zębiska
4 miesiące z aparatem
Zdjęcia po lewej PRZED, po prawej AKTUALNIE
Przepraszam za jakość zdjęć
Zgadzam się z poprzedniczkami WOW! Aż mam ochotę już lecieć do orto i walić w drzwi aby czym prędzej zakładali mi aparat. Dzięki za wstawienie zdjęć, bo to naprawdę wielkie... wzbudzenie nadziei

Cytat:
Napisane przez for Emka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Ja też już za niecałe dwa tygodnie zostanę aparatką!
Wcześniej podchodziłam do tego dość sceptycznie, ale dzisiaj po wizycie z planem leczenia strasznie się cieszę i już nie mogę się doczekać
Mam bardzo cofniętą żuchwę i ortodontka chciała mi wyrwać dwie górne czwórki i trochę cofnąć górę do dolnych zębów. AAAAAaaaale nie spodobał mi się ten plan Powiedziałam jej, że jednak zależałoby mi na wysunięciu chociaż odrobinę tej szczęki i nie chcę wyrywać żadnych zębów. W końcu tak dostosowała swój plan, że będzie tak jak ja chcę
I tak w poniedziałek 18 zakładamy górę, a po miesiącu dół Słyszałam, że na początku strasznie boli nooo i tego się trochę boję, ale strach jest jednak sporo mniejszy niż determinacja
O to podobnie jak u mnie, mam żuchwę mocno do tyłu. Mam mięć silne wyciągi żeby wyciągnąć ja do przodu, też tak będziesz miała?
Mi orto powiedział ze jak to nie zadziała to można wyrwać 4 u góry, ale że to źle wpłynie na wygląd i ze troche głupio jest dostosowywać dobre zęby górne do tych złych na dole, albo operacja chirurgiczna, ale obie te opcje od razu skreślam i najwyzej bede żyła z cofnieta zuchwa
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-10, 10:51   #2428
for Emka
Raczkowanie
 
Avatar for Emka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 47
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
O to podobnie jak u mnie, mam żuchwę mocno do tyłu. Mam mięć silne wyciągi żeby wyciągnąć ja do przodu, też tak będziesz miała?
Mi orto powiedział ze jak to nie zadziała to można wyrwać 4 u góry, ale że to źle wpłynie na wygląd i ze troche głupio jest dostosowywać dobre zęby górne do tych złych na dole, albo operacja chirurgiczna, ale obie te opcje od razu skreślam i najwyzej bede żyła z cofnieta zuchwa
No mi też polecano operacje, ale od razu kategorycznie odmówiłam, mogę z tym żyć, mam nadzieję, że chociaż trochę da się to wyciągnąć aparatem. Oczywiście nie liczę też na to, że efekt będzie taki jak po operacji ;p
Czwórek też nie chcę wyrywać, ale jeszcze tego nie wykluczam, zobaczymy np. za rok jak to wszystko będzie wyglądało.
for Emka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-10, 16:13   #2429
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Czym jest łuk kwadratowy?
Chyba po prostu nie ma ma przekroju koła, tylko kwadrat. Jeśli tak, to ja mam taki cały czas, tylko mój pierwszy był okrągły.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-10, 21:24   #2430
karolina_p19
Raczkowanie
 
Avatar karolina_p19
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 232
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziś mijają u mnie 3 miesiące z aparatem

Z tej okazji chcę pokazać Wam moje krzywulce kilkanaście dni po założeniu i dwumiesięczny progres

wrażliwi esteci zakrywają oczy!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg porównanie.jpg (38,6 KB, 106 załadowań)
karolina_p19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.