Wspaniałe stulecie, TVP1 - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-08, 21:21   #721
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

możecie streścić o czym dziś było ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 23:44   #722
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Nie lubiałam tej 'pierwszej' co jej ciążę usunęli, Elena ta nowa, uważam, że jest urocza

Dzięki za odpowiedź
Też lubię Elenę czy Helenę jak kto woli Mówi to, co myśli, zależy jej na Mustafie jako człowieku a nie na księciu. Bardzo pozytywna dziewczyna.

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
możecie streścić o czym dziś było ?
OK, mam nadzieję, że mi się nie pomyli

Iskender chce klęski Ibrahima, więc w sprytny sposób nakłania go do zmiany planów wojennych. Zamiast atakować Bagdad, mają zaatakować miasto, w którym ukrywa się szach perski. Niby nie ma tam wojska, więc pójdzie łatwo. Ponieważ Ibrahim robi odwrotnie, niż radzi skarbnik, więc wszyscy wodzowie doradzają zmianę planów a jedynie Iskender odradza Oczywiście wezyr robi na złość Iskenderowi. Sułtan jest niezadowolony ze zmiany.

Hurrem chce się dowiedzieć, kim jest nowa kochanka Sulejmana. Gulsah przepytuje jedną ze służących, dowiaduje się że to nowa służąca Mihrimah, ale nie wie która (są trzy), bo rozmowę przerywa Fatma.
Podejrzenie pada na Nadię, która została razem z Firuze wykupiona przez Sumbula. Gulsah i Sumbul zamykają Nadię w pralni i mają jej się pozbyć, ale Afife ratuje dziewczynę.

Sulejman spędza kolejną noc z Firuze a później rozkazuje przenieść jej rzeczy do komnaty dla faworyt. Afife zamiast niej, przenosi tam Nadię dla niepoznaki. Teraz musi chronić obie dziewczyny.

Mihrimah bardzo lubi Firuze i przyprowadza ją do Hurrem. Firuze wkrada się w łaski Hurrem, bo uśmierza ból małego Dżihangira.

Mustafa znów spotyka się z Heleną, podsłuchuje jej rozmowę z przyjaciółką i dowiaduje się, że dziewczyna odwzajemnia jego uczucia. Niestety muszą się rozstać na jakiś czas, bo Mustafa ma zastąpić sułtana w stolicy.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 15:41   #723
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Hurrem chce się dowiedzieć, kim jest nowa kochanka Sulejmana. Gulsah przepytuje jedną ze służących, dowiaduje się że to nowa służąca Mihrimah, ale nie wie która (są trzy), bo rozmowę przerywa Fatma.
Podejrzenie pada na Nadię, która została razem z Firuze wykupiona przez Sumbula. Gulsah i Sumbul zamykają Nadię w pralni i mają jej się pozbyć, ale Afife ratuje dziewczynę.
Zastanawiałam się dlaczego zabrali Nadię skoro w komnacie również była Firuze no nic bardzo inteligentni
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 16:26   #724
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Śmieszy mnie że Firuze ma takie moce. jej magiczne uzdrawiające ręce ;d
Swoją drogą myślałam ze wyjdzie w tej skromniutkiej sukience a Sulejman i tak ją wybierze skoro sś sobie przeznaczeni.a ona wyskoczyła w takim wyuzdanym stroju.też mi coś ;d

Z Heleną i Mustafą to taki oklepany wątek.ona biedna on tajemniczy książe
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 20:57   #725
leneczka3
Przyczajenie
 
Avatar leneczka3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 16
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Witam dziewczyny!!! Postanowiłam się dziś zarejestrować bo podobnie jak Wy, uuuuwielbiam ten serial.
Moja ulubiona postać - oczywiście Hurrem, kibicuje jej od początku, jest fascynująca postacią, co prawda ostatnio mam kryzys z oglądaniem, nie mieści mi się to w głowie, jak można zajść tak daleko, zostać żoną, wolna kobietą, zdobyć pozycję w haremie i dalej nic nie znaczyć. Wszyscy pomiatają Hurrem i nikt się z nią tak naprawdę nie liczy, coś chyba źle ten scenariusz pisali, gdyby trzymano się prawdy Hurrem byłaby nie zwyciężona, (tak jak w rzeczywistości), tylko pewnie serial dużo by na tym stracił.
Ale tak naprawdę to mam pytanie do dziewczyn oglądających z angielskimi napisami, kobitki pomocy, zatrzymałam się na youtube w miejscu odcinka 71 z angielskimi napisami, a gdzie ja mogę obejrzeć dalej jak nic nie mogę znaleźć tłumaczonego, z tego co się orientuję dużo tu osób oglądających dalsze odcinki tylko gdzie je znaleźć
leneczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 21:07   #726
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

W tej chwili nie ma przetłumaczonych dalszych odc, trzeba czekać.

Edit: 72 jest już dostępny
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3

Edytowane przez Agaczok
Czas edycji: 2015-05-10 o 21:10
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 21:35   #727
leneczka3
Przyczajenie
 
Avatar leneczka3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 16
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Agaczok dzięki za odpowiedź, nic innego nie pozostaje tylko czekać cierpliwie na dalsze tłumaczone odcinki.
Ciekawi mnie tylko skąd reszta dziewczyn wie co się wydarzy dużo dalej skoro nie ma dalszych tłumaczonych odcinków.
No cóż trzeba iść spać, bo mąż mówi że to już nie fascynacja serialem tylko choroba.
Pozdrowienia dla wszystkich ,,chorych" na serial!!!!
leneczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-10, 21:40   #728
Agaczok
wredna wizażanka
 
Avatar Agaczok
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: 71
Wiadomości: 2 751
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

No część informacji zapewne jest oparta na wiedzy historycznej, a część na spoilerach, które można znaleźć w necie - choćby angielska wersja wikipedii
__________________
<3 01.01.2011 <3
<3 13.02.2017 <3
<3 30.06.2018 <3
Agaczok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 04:38   #729
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Śmieszy mnie że Firuze ma takie moce. jej magiczne uzdrawiające ręce ;d
Swoją drogą myślałam ze wyjdzie w tej skromniutkiej sukience a Sulejman i tak ją wybierze skoro sś sobie przeznaczeni.a ona wyskoczyła w takim wyuzdanym stroju.też mi coś ;d

Z Heleną i Mustafą to taki oklepany wątek.ona biedna on tajemniczy książe
jak zacznie paru pyskować to Mustafa pokaże jak potrafi walczyć,

Cytat:
Napisane przez Agaczok Pokaż wiadomość
W tej chwili nie ma przetłumaczonych dalszych odc, trzeba czekać.

Edit: 72 jest już dostępny
ja trochę oglądałem po turecku ,

będzie później smutno...

będą pogrzeby np Mustafy...

Hurrem zastąpi inna aktorka, będzie starsza Hurrem,

Sulejman będzie niedołężny...

wszystko opustoszeje...
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 09:02   #730
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez leneczka3 Pokaż wiadomość
Agaczok dzięki za odpowiedź, nic innego nie pozostaje tylko czekać cierpliwie na dalsze tłumaczone odcinki.
Ciekawi mnie tylko skąd reszta dziewczyn wie co się wydarzy dużo dalej skoro nie ma dalszych tłumaczonych odcinków.
No cóż trzeba iść spać, bo mąż mówi że to już nie fascynacja serialem tylko choroba.
Pozdrowienia dla wszystkich ,,chorych" na serial!!!!
Sa jeszcze odcinku po rosyjsku.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 17:16   #731
mgielka_94
Przyczajenie
 
Avatar mgielka_94
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Witam wszystkich fanów WS nie mogę uwierzyć, że dopiero teraz zauważyłam, że na wizazu jest wątek dotyczący tej telenoweli
Zaczęłam oglądać przez mamcię, za każdym razem kiedy przyjeżdżałam do domu obowiązkowo o 15:25 siadała przed TV ponieważ musiała obejrzeć kolejny odcinek to i ja byłam na to skazana, no i się zaraziłam Jako, że nie zawsze miałam czas siąść przed TV o tejże godzinie (a i powtórki są o katastrofalnej godzinie) zaczęłam szperać w necie w poszukiwaniu następnych odcinków i tak zaczęłam oglądać po angielsku na yt... ale co z tego skoro teraz muszę czekać ponad tydzień na dodanie kolejnego odcinka a że jestem baaardzo niecierpliwa zaczęłam podglądać po...czesku i nawet da się dużo zrozumieć Tak jestem "chora na serial"

Pozdrawiam!
mgielka_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-11, 18:28   #732
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Szkoda, że ten kanał na YT z odcinkami po angielsku tak wolno dodaje nowe odcinki. Najpierw naganiali do wpłacania kasy za tłumaczenie a teraz komentarze całkiem poblokowane, a szkoda, bo lubiłam sobie poczytać co też ludziska myślą o kolejnych wątkach. Żałuję, że jakieś hataki nie tłumaczą, bo byłoby pewnie wytłumaczone do końca, a tak tydzień albo nawet dłużej trzeba czekać.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 21:02   #733
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Dzisiejszy odcinek był mega nudny
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 21:17   #734
mgielka_94
Przyczajenie
 
Avatar mgielka_94
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Szkoda, że ten kanał na YT z odcinkami po angielsku tak wolno dodaje nowe odcinki. Najpierw naganiali do wpłacania kasy za tłumaczenie a teraz komentarze całkiem poblokowane, a szkoda, bo lubiłam sobie poczytać co też ludziska myślą o kolejnych wątkach. Żałuję, że jakieś hataki nie tłumaczą, bo byłoby pewnie wytłumaczone do końca, a tak tydzień albo nawet dłużej trzeba czekać.
zablokowali po aferze z Polakami, którzy wyrazili swoje niezadowolenie właśnie z tego powodu na fb ale z tego co widzę pousuwali już wszystkie posty tej dyskusji
mgielka_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 22:47   #735
leneczka3
Przyczajenie
 
Avatar leneczka3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 16
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Nie wiem na czym polega fenomen tego serialu, sama zastanawiam się nad sobą, nigdy nie oglądałam żadnego, aż do momentu pojawienia się wspaniałego stulecia, ,,chorobą" zaraziła mnie zaprzyjaźniona bibliotekarka i tak jakoś zaczęłam od chyba 20 odcinka na tvp 1 a później już tylko na youtube i tak mi do dziś zostało, kocham Hurrem, nie cierpię Nigar, Ibrahima, nie mówiąc o Hatice, ostatnio wkurza mnie Sulejman (miał kochać Hurrem i tylko ją, a tu jakaś Firuze???). Zastanawiam się komu tak naprawdę utarła nosa Firuze, Hurrem czy Sulejmanowi?, Sulejman(indor - tak nazywa go moja mama) dostał po nosie i dobrze mu tak.
leneczka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 11:02   #736
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez mgielka_94 Pokaż wiadomość
zablokowali po aferze z Polakami, którzy wyrazili swoje niezadowolenie właśnie z tego powodu na fb ale z tego co widzę pousuwali już wszystkie posty tej dyskusji
Widziałam posty całej masy ludzi, piszących w wielu językach, że czekają na kolejny odcinek. W znakomitej większości nie były ani napastliwe, ani chamskie, ot zwykłe "proszę o kolejny odcinek, nie mogę się doczekać". Ktoś z Polski za to napisał, że jak będą tak wolno dodawać, to w końcu tv dogoni to co oni wrzucają i tyle. Jeśli ktoś liczy na wyświetlenia, dostaje za nie jakąś tam kasę od YT, to powinien chyba się nieco bardziej postarać, bo w końcu ludzie stracą zainteresowanie i z wyświetleń nici.
Trudno mi w to uwierzyć, że klecą jeden odcinek w 1,5 tygodnia- raczej liczą na wpłaty.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 20:42   #737
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Widziałam posty całej masy ludzi, piszących w wielu językach, że czekają na kolejny odcinek. W znakomitej większości nie były ani napastliwe, ani chamskie, ot zwykłe "proszę o kolejny odcinek, nie mogę się doczekać". Ktoś z Polski za to napisał, że jak będą tak wolno dodawać, to w końcu tv dogoni to co oni wrzucają i tyle. Jeśli ktoś liczy na wyświetlenia, dostaje za nie jakąś tam kasę od YT, to powinien chyba się nieco bardziej postarać, bo w końcu ludzie stracą zainteresowanie i z wyświetleń nici.
Trudno mi w to uwierzyć, że klecą jeden odcinek w 1,5 tygodnia- raczej liczą na wpłaty.
Też pamiętam ten post. Ktoś to ładnie wyliczył, że TVP daje 2,5 odcinka na tydzień, więc jeśli oni umieszczą 1 na tydzień, to szybko dogonimy. W tej chwili na YT jest odcinek 72, czyli na nasze godzinne odcinki to 144/145. Tymczasem w TVP jest już 137. Czyli mamy opóźnienie najwyżej 8 odcinków
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 22:06   #738
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Też pamiętam ten post. Ktoś to ładnie wyliczył, że TVP daje 2,5 odcinka na tydzień, więc jeśli oni umieszczą 1 na tydzień, to szybko dogonimy. W tej chwili na YT jest odcinek 72, czyli na nasze godzinne odcinki to 144/145. Tymczasem w TVP jest już 137. Czyli mamy opóźnienie najwyżej 8 odcinków
Tak jest. Ja np. nie znoszę oglądać po jednym odcinku na tydzień. W taki sposób oglądałam zeszły sezon Gry o tron, efekt jest taki, że ten sezon GoT przegrał u mnie z WS, które oglądałam ciągiem, bez przestojów.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 11:45   #739
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cześć U mnie w rodzinie mama i siostra oszalały na punkcie tego serialu, ja dopiero zaczęłam zaznajamiać się z WS.
Mam pytanie - czy poleciłybyście jakąś książkę w klimatach "Wspaniałego stulecia"? Poszukuję prezentu dla siostry, wiem, że bardzo by ją to ucieszyło. Czy natknęłyście się na coś takiego? Kojarzę książki Philippy Gregory i podobne, ale tam akcja rozgrywa się na zachodzie.
Dziękuję za pomoc
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-13, 15:50   #740
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Cześć U mnie w rodzinie mama i siostra oszalały na punkcie tego serialu, ja dopiero zaczęłam zaznajamiać się z WS.
Mam pytanie - czy poleciłybyście jakąś książkę w klimatach "Wspaniałego stulecia"? Poszukuję prezentu dla siostry, wiem, że bardzo by ją to ucieszyło. Czy natknęłyście się na coś takiego? Kojarzę książki Philippy Gregory i podobne, ale tam akcja rozgrywa się na zachodzie.
Dziękuję za pomoc
Znajoma polecała mi tę książkę ale nie miałam okazji jej przetestować.
Wklejam fragment rozmowy:
"Kiraze. Droga do sułtańskiego haremu" - Jest to opowieść o sefardyjskich Żydach którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i kraju. Wśród nich jest rodzina de Toledo tytułowej bohaterki zwanej Kiraze. Rodzina osiada w Stambule za czasów Sulejmana. Kiraze dostarcza do haremu kosztowności i tym samym zaprzyjaźnia się z Hurrem Sułtan - zostaje również jej powierniczką i doradczynią.

Książka ma 346 stron i kosztuje ok 30 zł - doczekała się mnóstwa przekładów na wiele języków a takze trafiła na listy bestsellerów.



---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Achhh i dawno temu obiecałam, że wstawię tutaj link do interesującego filmu o Sulejmanie.



__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 16:43   #741
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Cześć U mnie w rodzinie mama i siostra oszalały na punkcie tego serialu, ja dopiero zaczęłam zaznajamiać się z WS.
Mam pytanie - czy poleciłybyście jakąś książkę w klimatach "Wspaniałego stulecia"? Poszukuję prezentu dla siostry, wiem, że bardzo by ją to ucieszyło. Czy natknęłyście się na coś takiego? Kojarzę książki Philippy Gregory i podobne, ale tam akcja rozgrywa się na zachodzie.
Dziękuję za pomoc
Ktoś tu rzucał tytułem, ale nie zapisałam.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-13, 22:29   #742
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Cześć U mnie w rodzinie mama i siostra oszalały na punkcie tego serialu, ja dopiero zaczęłam zaznajamiać się z WS.
Mam pytanie - czy poleciłybyście jakąś książkę w klimatach "Wspaniałego stulecia"? Poszukuję prezentu dla siostry, wiem, że bardzo by ją to ucieszyło. Czy natknęłyście się na coś takiego? Kojarzę książki Philippy Gregory i podobne, ale tam akcja rozgrywa się na zachodzie.
Dziękuję za pomoc
Colin Falconer "Harem" - historia całego sułtanatu Sulejmana ze szczególnym uwzględnieniem jego związku z Hurrem
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 08:25   #743
aniaexplode
Zadomowienie
 
Avatar aniaexplode
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 072
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Hej dziewczyny, nie wiecie czy jest jakas mozliwosc obejrzenia serialu poza granicą Polski, bo jak wlaczam vod.tvp.pl i chce obejrzec odcinek to pojawia się komunikat że nie mogę go obejrzec, poniewaz jestem poza Polską. Czy jest na to sposób czy nic nie da się zrobic. ? O dziwo " Barwy szczęscia" normalnie moge oglądać.
__________________
Kochaj albo Rzuć!

I forgot that all might see
So many beautiful things...


Zapraszam do wymiany:--> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380461
kosmetyki : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=380683
aniaexplode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 08:50   #744
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez aniaexplode Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, nie wiecie czy jest jakas mozliwosc obejrzenia serialu poza granicą Polski, bo jak wlaczam vod.tvp.pl i chce obejrzec odcinek to pojawia się komunikat że nie mogę go obejrzec, poniewaz jestem poza Polską. Czy jest na to sposób czy nic nie da się zrobic. ? O dziwo " Barwy szczęscia" normalnie moge oglądać.
YouTube po polsku lub po angielsku
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 14:40   #745
popfia
Raczkowanie
 
Avatar popfia
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: All blue
Wiadomości: 215
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Też pamiętam ten post. Ktoś to ładnie wyliczył, że TVP daje 2,5 odcinka na tydzień, więc jeśli oni umieszczą 1 na tydzień, to szybko dogonimy. W tej chwili na YT jest odcinek 72, czyli na nasze godzinne odcinki to 144/145. Tymczasem w TVP jest już 137. Czyli mamy opóźnienie najwyżej 8 odcinków
To znaczy, że TVP "pocięła" oryginalne odcinki? Czyli normalnie to jeden odcinek trwa dłużej niż to co jest puszczane na tvp1? Na wikipedii wyczytałam, że jest 139 odcinków, już myślałam, że w tym tygodniu będzie koniec tego wspaniałego serialu, a okazuje sie, że jednak trochę dłużej potrwa.
__________________
Kocham!!!
2017: 4
2016: 43
2015: 47
popfia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 19:01   #746
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez popfia Pokaż wiadomość
To znaczy, że TVP "pocięła" oryginalne odcinki? Czyli normalnie to jeden odcinek trwa dłużej niż to co jest puszczane na tvp1? Na wikipedii wyczytałam, że jest 139 odcinków, już myślałam, że w tym tygodniu będzie koniec tego wspaniałego serialu, a okazuje sie, że jednak trochę dłużej potrwa.
Tak, bo w Polsce odcinek serialu może trwać najwyżej godzinę. Tam są dwugodzinne odcinki, czasem 2h z hakiem, więc są dzielone na pół i niestety niektóre sceny są skrócone albo wręcz wycięte. Nie ma tego dużo, ale czasem nie wszystko jest jasne np. co się stało z Gulnihal (Marią). Nie pokazali też świetnej sceny, kiedy Valide ostro ochrzaniła Mahidevran, kiedy sułtan wydobrzał po chorobie.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 19:23   #747
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Nie pokazali też świetnej sceny, kiedy Valide ostro ochrzaniła Mahidevran, kiedy sułtan wydobrzał po chorobie.
Szkoda! Mahidevran zasłużyła wtedy na porządny opieprz.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 00:30   #748
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Hurrem już rządzi Afife ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 17:28   #749
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Szkoda, że ten kanał na YT z odcinkami po angielsku tak wolno dodaje nowe odcinki. Najpierw naganiali do wpłacania kasy za tłumaczenie a teraz komentarze całkiem poblokowane, a szkoda, bo lubiłam sobie poczytać co też ludziska myślą o kolejnych wątkach. Żałuję, że jakieś hataki nie tłumaczą, bo byłoby pewnie wytłumaczone do końca, a tak tydzień albo nawet dłużej trzeba czekać.
Polskie tłumaczenia tzn. z polskimi napisami już ich doganiają, bo ci z tureckiego na angielski są na 73 odcinku a po polsku już widziałam dostępny 70 odcinek. Także jeszcze chwila i ich dogonią spokojnie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 17:54   #750
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Polskie tłumaczenia tzn. z polskimi napisami już ich doganiają, bo ci z tureckiego na angielski są na 73 odcinku a po polsku już widziałam dostępny 70 odcinek. Także jeszcze chwila i ich dogonią spokojnie.
Z tureckiego na angielski, na kanale który mam zasubskrybowany wypierdzieli dziś z siebie trailer do 73 odcinka, chwalić boga po 9 dniach od wrzucenia 72 odcinka. Ja jestem cierpliwa, ale już mnie lekko krew zalewa. Takie wrażenie, jakby łaskę robili, najpierw żebranie o suby a teraz dodają z łaski 1 odcinek na 2 tygodnie. Jestem niewdzięczna i sfrustrowana czekaniem

Edytowane przez DariaKom
Czas edycji: 2015-05-17 o 17:55
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 01:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.