Wspaniałe stulecie, TVP1 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-31, 09:59   #811
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Ja lecę po rosyjsku, z lektorem niestety, ale ile moŻna czekac

Denerwuje mnie Hurem w dalszych odcinkach, wygląda jak młot. Nic z gracji nie zostało, tylko drze te czerwona morde na wszystkich, robi miny, okropnie
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 11:25   #812
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Nie, na pewno nie. Zakochał się w Mihrimah a przy okazji bycie zięciem sułtana, to też nie byle co Zwłaszcza przy poparciu teściowej. Mihrimah boi się jazdy konnej przez ten wypadek, Rustem chce jej pomóc się z tym uporać z dwóch powodów - dziewczyna pozbędzie się lęku a on zaplusuje u niej, poza tym będzie częściej bywać w stajni.
No chyba, że tak ale ma się ożenić z Nigar.
On ma się pozbyć Ibrahima o ile dobrze pamiętam.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~

Zauważyłyście, że Nigar jest bardzo podobna do Fidan (koleżanki Fatmy), normalnie jak siostry
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 07:34   #813
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

No właśnie.. przecież Rustem będzie mężem Nigar.

Ogólnie Nigar zrobiła się strasznie brzydka ostatnio. Bleh, nie mogę patrzeć na nią.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 10:46   #814
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

ona i Hurem po rowno
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 15:19   #815
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

huhu miałam racje ;D kocha sie w Mihrimah...
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 17:55   #816
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
No właśnie.. przecież Rustem będzie mężem Nigar.

Ogólnie Nigar zrobiła się strasznie brzydka ostatnio. Bleh, nie mogę patrzeć na nią.
Już jest
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~

Ale dzisiaj Sulejman ładnie odpowiedział Hurrem odnośnie Ibrahima, aż jej się głupio zrobiło i nie wiedziała co powiedzieć
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 15:11   #817
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Córeczka Nigar i Ibrahima jest prześliczna i tak bardzo podobna do swojej mamy.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 17:21   #818
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
No właśnie.. przecież Rustem będzie mężem Nigar.
No tak, ożenił się z Nigar, ale pod przymusem. Chociaż Nigar chciałaby, Rustem nie będzie z nią sypiał. Ostatecznie ożeni się z Mihrimah i będą mieli dziecko, które Nigar porwie. Dziecku nic się nie stanie, za to Nigar skoczy w przepaść na oczach obu byłych mężów. Ale to za jakiś dłuższy czas będzie

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
huhu miałam racje ;D kocha sie w Mihrimah...
Ej, to ja pisałam, że się kocha w Mihrimah

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Ale dzisiaj Sulejman ładnie odpowiedział Hurrem odnośnie Ibrahima, aż jej się głupio zrobiło i nie wiedziała co powiedzieć
I miał rację. Są tylko dwie osoby, które rozrabiają a i tak wszystko im uchodzi na sucho - Ibrahim i Hurrem.

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Córeczka Nigar i Ibrahima jest prześliczna i tak bardzo podobna do swojej mamy.
Prawda? Cała Nigar, aż dziwne, że kiedy przyszła szukać czegoś do picia, Nigar nie zauważyła podobieństwa. A może nie przegląda się w lustrze zbyt często
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 18:06   #819
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Nigar jest strasznie zniszczona już. A mogłaby żyć z Maktrakcze i nie wyciągać się w intrygi.
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 18:10   #820
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Przegapiłam dzisiaj odcinek..

Co do małżeństwa z Mihrimah to wiem o tym, jednak czy ona będzie z tego zadowolona? Hurrem zawsze obiecała jej, że wyjdzie za tego, którego pokocha..
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 20:49   #821
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Nigar jest strasznie zniszczona już. A mogłaby żyć z Maktrakcze i nie wyciągać się w intrygi.
Jak niby miałaby z nim żyć, skoro Ibrahim uprzedził Matrakczego, że Nigar to jego kobieta? W jej sytuacji nie było i nie ma dobrego wyjścia. Nie powinna wchodzić w romans z Paszą, do tego doszła miłość i co by nie zrobiła, to zawsze będzie pokrzywdzona i co najważniejsze - swoimi czynami krzywdzi również innych.
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-02, 21:18   #822
1Patty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 488
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Właśnie w ten sposób. Nie wchodząc w romans po prostu nie pokazywać tego uczucia paszy.
__________________
,,Po tragedii życie też ma sens. Ważne że mamy siebie ".

Powrót na forum.
1Patty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 23:30   #823
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez 1Patty Pokaż wiadomość
Nigar jest strasznie zniszczona już. A mogłaby żyć z Maktrakcze i nie wyciągać się w intrygi.
co tam Matrakćy, ona kocha Nazytyry Pasze
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 13:47   #824
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
I miał rację. Są tylko dwie osoby, które rozrabiają a i tak wszystko im uchodzi na sucho - Ibrahim i Hurrem.
Ale Ibrahim w przeciwieństwie do rudej nie próbował zabić jego dzieci, czy też jego kobiet Hurrem jest 100 razy gorsza od niego
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 15:16   #825
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Ale Ibrahim w przeciwieństwie do rudej nie próbował zabić jego dzieci, czy też jego kobiet Hurrem jest 100 razy gorsza od niego
Nie. Ibrahim jako janczar miał otwarta ścieżkę kariery, dostał władze i dużo wolności. Pomimo tego pycha go zżera. I kompleksy.
A Hurrem robi to co robi żeby przetrwać bo innego wyjścia nie ma. I też chce mieć wolność wyboru. Patrząc skąd oboje wystartowali oboje napracowali się sporo tylko ona miała dużo mniejsze możliwości. I Hurrem ma wielką wiarę w siebie a Pasza właśnie nie bardzo.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 16:30   #826
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Dziewczyny, trochę odcinków przegapiłam, powiedzcie mi:
- co się stało z Gulszach? Ta służącą co najpierw była prawą ręką Mahidevran a potem Hurrem ja wzięła?
- jak doszło do ślubu Nigar z koniuszym?
- i co to za akcja z koniem dla Firuzel? Faktycznie Sulejman kazał go jej dać czy to jakiś podstęp Hurrem?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 16:45   #827
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dziewczyny, trochę odcinków przegapiłam, powiedzcie mi:
- co się stało z Gulszach? Ta służącą co najpierw była prawą ręką Mahidevran a potem Hurrem ja wzięła?
- jak doszło do ślubu Nigar z koniuszym?
- i co to za akcja z koniem dla Firuzel? Faktycznie Sulejman kazał go jej dać czy to jakiś podstęp Hurrem?
Gulsah została podpuszczona przez Nigar i usiłowała zabić Hatice, przekonana że wykonuje rozkaz Hurrem. Nigar zabiła Gulsah w obronie Hatice.
Nigar koniecznie chciała wyjść za koniuszego i poprosiła paszę o przysługę. Pasza tak nakręcił, że ostatecznie pomysłodawczynią okazała się Hatice a Nigar tylko się zgodziła
Hurrem kazała Rustemowi pozbyć się Firuze, obojętne w jaki sposób. Rustem sam wymyślił, że niby ten koń, to prezent od sułtana.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 17:46   #828
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Agrippinilla Pokaż wiadomość
Gulsah została podpuszczona przez Nigar i usiłowała zabić Hatice, przekonana że wykonuje rozkaz Hurrem. Nigar zabiła Gulsah w obronie Hatice.
Nigar koniecznie chciała wyjść za koniuszego i poprosiła paszę o przysługę. Pasza tak nakręcił, że ostatecznie pomysłodawczynią okazała się Hatice a Nigar tylko się zgodziła
Hurrem kazała Rustemowi pozbyć się Firuze, obojętne w jaki sposób. Rustem sam wymyślił, że niby ten koń, to prezent od sułtana.
Rany
A dlaczego Nigar chciała wyjśc za koniuszego? Bo chyba nie z zmiłości
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 19:33   #829
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Jak to sie stało, ze rustem z agi zostal pasza¿ Ogladam po ros i nie wylapalam
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 19:50   #830
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rany
A dlaczego Nigar chciała wyjśc za koniuszego? Bo chyba nie z zmiłości
Nigar, stara cwaniara, obczaiła sytuację, źe pasza chce sie pozbyć koniuszego i zdaje sobie sprawę, że ją też, więc stwierdziła, źe razem dadzą rade przeciwstawić się.

Zresztą byla chyba taka sytuacja, ze kiedyś on ją przydusił i Nigar wyglądała raczej na zadowoloną
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 20:45   #831
Life is AWSOME
Przyczajenie
 
Avatar Life is AWSOME
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 7
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cześć,mam do Was fanek serialu pytanie,bo nie mogę nigdzie takich informacji znaleźć.
Serial spowodował moje zainteresowanie historią sułtana,czytałam o Hurrem,Sulejmanie itd,ale nie mogę się dogrzebać czy Firuze jest postacią wzorowaną na jakiejkolwiek postaci historycznej(zważywszy późniejsze odkrycie dotyczące jej pochodzenia w serialu)??
W ogóle we wszystkich źródłach mówią,ze Sulejman był raczej sfiksowany na punkcie Hurrem i nie miał innych babek,a nawet odsyłał z haremu jeśli jakas była za ładna i Hurrem miała focha
Więc zainteresowało mnie czy faktycznie w czasie związku Sulejmana z Hurrem pojawiła się jakas znacząca faworyta i czy postać Firuze faktycznie mogła istnieć???
__________________
'Happiness is an inside job' !
Life is AWSOME jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 07:30   #832
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Dzięki dziewczyny

hehe, "przydusił" Nigar, fajne określenie.
Ale łady mężczyzna, to i czemy by nie miała być zadowolona?

Ale serial chyba juz się mocno rozjechał z histora, nam wychodzi że pasza już powinien nie żyć
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 08:03   #833
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny

hehe, "przydusił" Nigar, fajne określenie.
Ale łady mężczyzna, to i czemy by nie miała być zadowolona?

Ale serial chyba juz się mocno rozjechał z histora, nam wychodzi że pasza już powinien nie żyć
Kwestia paru odcinkow, ale nie ciesz się, bez niego jest slabo. I widac już po Meriam, ze sie slabo trzyma
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 11:49   #834
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Nie. Ibrahim jako janczar miał otwarta ścieżkę kariery, dostał władze i dużo wolności. Pomimo tego pycha go zżera. I kompleksy.
A Hurrem robi to co robi żeby przetrwać bo innego wyjścia nie ma. I też chce mieć wolność wyboru. Patrząc skąd oboje wystartowali oboje napracowali się sporo tylko ona miała dużo mniejsze możliwości. I Hurrem ma wielką wiarę w siebie a Pasza właśnie nie bardzo.
A ona nie ma kompleksów i nie chciała mieć tylko i wyłącznie Sulejmana i wladzy w haremie dla siebie ? To dlaczego wszystkich kobiet, którymi zainteresował się Sulejman się pozbywa? Próbowała otruć Mustafę i po co? Aby jej synek zasiadł na tronie. A teraz płacze bo ktoś go chciał zabić i już się "zabezpiecza" mówiąc Sulejmanowi, że bez wyjątku kto się tego dopuścił ma zabić a myśli że to Mustfa i jego matka

Edytowane przez Silloe
Czas edycji: 2015-06-05 o 11:52
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 11:55   #835
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
A ona nie ma kompleksów i nie chciała mieć tylko i wyłącznie Sulejmana i wladzy w haremie dla siebie ? To dlaczego wszystkich kobiet, którymi zainteresował się Sulejman się pozbywa? Próbowała otruć Mustafę i po co? Aby jej synek zasiadł na tronie. A teraz płacze bo ktoś go chciał zabić i już się "zabezpiecza" mówiąc Sulejmanowi, że bez wyjątku kto się tego dopuścił ma zabić a myśli się to Mustfa i jego matka
Chęć bycia jedyna kobieta to nie kompleks.
Pozbywa się bo inne kobiety są dla niej zagrożeniem, nie robi tego z pychy tylko z instynktu samozachowaeczego.
A Mustawe chce zabić bo wg zwyczaju jeśli syn z innej konkubiny przejmuje władze to pozostałe linie (dzieci i ich matki konkubiny) zostają zgladzone. Wiec po raz kolejny działa aby przetrwać wraz ze swoimi dziećmi.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 12:25   #836
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Chęć bycia jedyna kobieta to nie kompleks.
Pozbywa się bo inne kobiety są dla niej zagrożeniem, nie robi tego z pychy tylko z instynktu samozachowaeczego.
A Mustawe chce zabić bo wg zwyczaju jeśli syn z innej konkubiny przejmuje władze to pozostałe linie (dzieci i ich matki konkubiny) zostają zgladzone. Wiec po raz kolejny działa aby przetrwać wraz ze swoimi dziećmi.
Czyli Hurrem wszystko wolno? Wszystkie chwyty dozwolone? Szkoda, że jak Mahidevran walczyła o swoje to była na nią taka nagonka, a też miała prawo walczyć i być zła...
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 13:06   #837
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Chęć bycia jedyna kobieta to nie kompleks.
Pozbywa się bo inne kobiety są dla niej zagrożeniem, nie robi tego z pychy tylko z instynktu samozachowaeczego.
A Mustawe chce zabić bo wg zwyczaju jeśli syn z innej konkubiny przejmuje władze to pozostałe linie (dzieci i ich matki konkubiny) zostają zgladzone. Wiec po raz kolejny działa aby przetrwać wraz ze swoimi dziećmi.
Kobiety zabija bo to instynkt samozachowawczy? heh
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 17:09   #838
Agrippinilla
Rozeznanie
 
Avatar Agrippinilla
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 734
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny

hehe, "przydusił" Nigar, fajne określenie.
Ale łady mężczyzna, to i czemy by nie miała być zadowolona?

Ale serial chyba juz się mocno rozjechał z histora, nam wychodzi że pasza już powinien nie żyć
Po kolei to powinno być tak: Valide, po roku Iskender, po roku Ibrahim. Niby jest ok, ale te dzieci coś za bardzo podrośnięte, zwlaszcza Mehmed i Mihrimah.

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
A ona nie ma kompleksów i nie chciała mieć tylko i wyłącznie Sulejmana i wladzy w haremie dla siebie ? To dlaczego wszystkich kobiet, którymi zainteresował się Sulejman się pozbywa? Próbowała otruć Mustafę i po co? Aby jej synek zasiadł na tronie. A teraz płacze bo ktoś go chciał zabić i już się "zabezpiecza" mówiąc Sulejmanowi, że bez wyjątku kto się tego dopuścił ma zabić a myśli że to Mustfa i jego matka
To nie chodzi o ambicję, w każdym razie nie tylko, ale o przeżycie. Pamięta co było, kiedy sułtan był umierający. Ona może żyć tylko wtedy, gdy żyje Sulejman albo na tronie jest któryś z jej synów. Inaczej Mahidevran ją zabije.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Chęć bycia jedyna kobieta to nie kompleks.
Pozbywa się bo inne kobiety są dla niej zagrożeniem, nie robi tego z pychy tylko z instynktu samozachowaeczego.
A Mustawe chce zabić bo wg zwyczaju jeśli syn z innej konkubiny przejmuje władze to pozostałe linie (dzieci i ich matki konkubiny) zostają zgladzone. Wiec po raz kolejny działa aby przetrwać wraz ze swoimi dziećmi.
Przy życiu zostałaby tylko Mihrimah, bo nie jest pretendentką do tronu. Hurrem teoretycznie mogłaby żyć, ale Mahidevran albo ją zabije albo w najlepszym razie zatruje resztę życia.

Cytat:
Napisane przez Frumoasa Domnisoara Pokaż wiadomość
Czyli Hurrem wszystko wolno? Wszystkie chwyty dozwolone? Szkoda, że jak Mahidevran walczyła o swoje to była na nią taka nagonka, a też miała prawo walczyć i być zła...
Hurrem pochodzi z Rusi, tam nie jest dozwolone wielożeństwo. Nic dziwnego, że chce być jedyna. A wojnę zaczęła Mahidevran i trafiła na pojętną uczennicę.
__________________
Panta rei
Agrippinilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 18:47   #839
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Kobiety zabija bo to instynkt samozachowawczy? heh
Dokonałeś genialnego skrótu aby pozbawić to zdanie sensu XD

Każda z kobiet Sulejmana jedzie na tym samym wózku nie dlatego że są złe ale dlatego że trafiły do środowiska z takim układem ze jedyna droga do przetrwania to kopanie dołków i nie liczenie się z nikim.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 20:05   #840
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: Wspaniałe stulecie, TVP1

Tak samo jak Ty pisząc na mój post- "Chęć bycia jedyna kobieta to nie kompleks"

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:59 ----------

Z tego co widzę w tym serialu to nie wszystkie tak robią np. Gulfem
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-05 01:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.