Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-11, 15:08   #3931
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez hubusiowo Pokaż wiadomość
Odstawienie tabletek to tzw.szok dla organizmu kobiety.Mój organizm totalnie sfiksował po odstawieniu.Miesiączka rozregulowana do granic możliwości,albo 2 razy w miesiącu,albo co 3 miesiące.I tak przez 1,5 roku aż wszystko wróciło do normy.Do tego pogorszenie stanu cery i problem z kondycją włosów ,który trwa do dziś. Dlatego tabletek już nie chcę i zastanawiam się nad alternatywą,np.spiralka. Myślałam też o zastrzykach,ale i tu są hormony,w dodatku działają 3 miesiące. Natomiast hormony zawarte w spirali nie mają wpływu na cały organizm tak jak tabletki.Tylko ta cena...
Mi tez cera sie strasznie pogorszyla mialam jak pupcia niemowlaka a teraz jak folia bombelkowa
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-11, 15:15   #3932
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez hubusiowo Pokaż wiadomość
Zgadzam się,prezerwatywy plus wstrzemiężliwość w dni płodne to dobre rozwiązanie. A co do tego,że organizm się buntuje przeciwko hormonom to coś w tym jest.Ja pod koniec brania miałam okropne bóle głowy a do tego spadło mi libido.
Raczej nie bede sie przejmowac czy plodne czy nie
Az tak juz nie schizuje.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 22:51   #3933
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Uuu, przyszło dziś do mnie plamienie :/ I doszedł ból brzucha, jak na miesiączkę... Od ostatniego krwawienia minęło zaledwie 13 dni... Także mój organizm jednak zaczyna fiksować
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-14, 23:00   #3934
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Ja biore dwa dni duphaston na wywolanie mam nadzieje ze po nim bedzie juz ok !
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 09:33   #3935
rednails202
Raczkowanie
 
Avatar rednails202
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Acidland
Wiadomości: 245
chwilowe odstawienie tabletek anty

Hej dziewczyny,
przychodze do Was po rade, mianowicie od 3 mcy biore tabletki antykoncepcyjne, czuje sie dobrze i wszystko jest ok. Niedawno wbrew moim wcześniejszym planom okazało się, że wyjeżdżam na całe dwa miesiące do Holandii i przez większość czasu nie będę sie widywać z moim chłopakiem (poza dwoma- trzema weekendami). Branie tabletek przez ten czas troszke mija sie z celem, jednak wiem że to nie cukierki i nie chciałabym siać spustoszenia w organizmie, skoro za 2-3mce zaczne je przyjmować z powrotem. Chciałam skonsultować to z moją ginekolog, jednak właśnie wyjechała na wakacje, a później wyjeżdżam ja i wychodzi tak, że sie rozmijamy... Możecie mi doradzić?
__________________
"Gdybym tylko miał broń, byłbyś pierwszy kogo bym odwiedził z nią"
rednails202 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-17, 17:12   #3936
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: chwilowe odstawienie tabletek anty

Bierz tabletki przez ten czas. Mieszanie sobie tak w hormonach to mega niedobry pomysł.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 09:34   #3937
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Tabletki przestałam brać w lutym. To już w sumie pół roku. Okres regularnie, co 27-28 dni. Żadnego bólu, w ogóle nie czuje ze mam okres. Poza tym jest mało obfity i krótko trwa. Dodam, że nie jem mięsa, to też może mieć spory wpływ na długość i intensywność miesiączki. Twarz w normie żadnych pryszczy nadprogramowych. Za to zaczął się od jakiegoś czasu problem z włosami bo zaczęły nadmiernie wypadać. Tabletki brałam prawie dziesięć lat. Bardzo bałam się odstawienia. A nic złego się nie dzieje, poza włosami.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 11:13   #3938
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Tabletki przestałam brać w lutym. To już w sumie pół roku. Okres regularnie, co 27-28 dni. Żadnego bólu, w ogóle nie czuje ze mam okres. Poza tym jest mało obfity i krótko trwa. Dodam, że nie jem mięsa, to też może mieć spory wpływ na długość i intensywność miesiączki. Twarz w normie żadnych pryszczy nadprogramowych. Za to zaczął się od jakiegoś czasu problem z włosami bo zaczęły nadmiernie wypadać. Tabletki brałam prawie dziesięć lat. Bardzo bałam się odstawienia. A nic złego się nie dzieje, poza włosami.
Na wypadające włosy polecam pić do śniadania smoothie z jednego banana, dużej garści szpinaku lub jarmużu i wody. Mi pomogło
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 11:35   #3939
rednails202
Raczkowanie
 
Avatar rednails202
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Acidland
Wiadomości: 245
Dot.: chwilowe odstawienie tabletek anty

Tak właśnie myślałam. Dziękuję za odpowiedź
__________________
"Gdybym tylko miał broń, byłbyś pierwszy kogo bym odwiedził z nią"
rednails202 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 13:53   #3940
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Ja cały czas jem banany, jarmuz i szpinak... Wiec chyba mi to nie pomaga
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 17:36   #3941
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Ja cały czas jem banany, jarmuz i szpinak... Wiec chyba mi to nie pomaga
Codziennie jesz dużą ilość jarmużu/szpinaku? Bo chodzi o dużą ilość (mam wielkie łapy, więc moja upchnięta garść to prawie cały kielich blendera ;p) i konsekwencję. Ja zauważyłam, że mniej moich włosów wala się po domu po 2-3 tygodniach codziennego picia
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-18, 17:46   #3942
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

To może spróbuję zwiększyć dawkę plus jeszcze siemię lniane jem sporo zieleniny dlatego, że nie jem mięsa
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 18:11   #3943
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
To może spróbuję zwiększyć dawkę plus jeszcze siemię lniane jem sporo zieleniny dlatego, że nie jem mięsa
Ja jem wyłącznie rośliny
Siemię też dodaję, tak samo jak chia, ostropest i młody jęczmień. Ale tę mieszankę dodaję od niedawna, więc nie mogę jeszcze powiedzieć, czy coś daje. Masz szczęście, że nie pogorszyła Ci się cera. Dla mnie to koszmar...
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 18:13   #3944
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

A powiedz czy jako weganka masz krótkie i bezbolesne miesiączki? Czytałam coś o tym.. Zauważyłam po sobie, że odkąd jestem wegetarianka czyli około 7 ms, jest z tym o wiele lepiej.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-18, 18:27   #3945
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
A powiedz czy jako weganka masz krótkie i bezbolesne miesiączki? Czytałam coś o tym.. Zauważyłam po sobie, że odkąd jestem wegetarianka czyli około 7 ms, jest z tym o wiele lepiej.
Nie wiem... pisałam we wcześniejszym poście, że odkąd odstawiłam tabletki w lutym, tak tylko w marcu miałam miesiączkę. Była prawie bezbolesna (niesamowite w moim przypadku), ale trwała normalnie jak dla mnie, czyli 6 dni. Tabletki brałam przez 16 miesięcy, a roślinnie jem (bo weganką nie jestem) od około roku. Ale właśnie informacja, że po wykluczeniu mięsa i produktów odzwierzęcych miesiączki mogą być mniej bolesne również przyczyniła się do decyzji o odstawieniu tabletek i mimo że mam teraz te problemy z brakiem (po zbadaniu hormonów ginekolog stwierdził, że moje jajniki nie pracują...) i cerą, to nie żałuję odstawienia. Mam nadzieję, że z czasem się ureguluje
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:54   #3946
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Długo się zabierałam, ale w końcu w marcu odstawiłam i czuję się super. Razem z odstawieniem zaczęłam brać castagnus, bardzo się bałam powikłań bo tyle się naczytałam. Nic z tych rzeczy Okres Przychodzi co 28-30 dni, trądzik u mnie nie występuje (tfutfu nie zapeszać) wręcz buzia się strasznie poprawiła, jedynie co mam dużo takich.. krosteczek jakby z podrażnienia ale to pewnie przez moje drapanie :P Wcześniej w trakcie brania było pełno cyst, ogólnie buzia była brzydka.. Teraz postawiłam na minimalizm w pielęgnacji i zadziałało. Nawalanie kosmetyków i kremów to chyba najgorsze co można zrobić skórze, która wariuje. Poza tym zmieniłam niedawno kosmetyki na mineralne
Włosy wypadały kiedy pigułki brałam a teraz nic. Fakt, że rozpoczęłam intensywne włosomaniactwo więc też staram się dbać o nie jak tylko mogę.
Co do castagnusa, obniżył mi prolaktynę z prawie 50 na 31. Jest to wynik nadal podwyższony ale i tak jestem szczęśliwa, że tak dużo spadło
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 01:28   #3947
_setka
Raczkowanie
 
Avatar _setka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawaaaa
Wiadomości: 70
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

A ja tak jak od odstawienia na koniec grudnia tabsow okresu nie miałam tak nie mam, a juz prawie lipiec ��Byłam u lekarza, tsh duzo ponad normę bo prawie 6, a powinnam miec 1,5... Ewidentna niedoczynnosc tarczycy. A pani doktor co? 'Sa kobiety które i maja po 100'. No fajnie, a argument ze przytyłam 20 kg to taki, ze inne kobiety tyją więcej. Jak żyć?
Tak tylko sie wyzalam. Czy któraś z was tez po odstawieniu nie miała okresu dłużej niz pół roku?
Tak wiem mam zmienić lekarza - juz idę do innej doktorki.
_setka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-21, 14:27   #3948
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość
Długo się zabierałam, ale w końcu w marcu odstawiłam i czuję się super. Razem z odstawieniem zaczęłam brać castagnus, bardzo się bałam powikłań bo tyle się naczytałam. Nic z tych rzeczy Okres Przychodzi co 28-30 dni, trądzik u mnie nie występuje (tfutfu nie zapeszać) wręcz buzia się strasznie poprawiła, jedynie co mam dużo takich.. krosteczek jakby z podrażnienia ale to pewnie przez moje drapanie :P Wcześniej w trakcie brania było pełno cyst, ogólnie buzia była brzydka.. Teraz postawiłam na minimalizm w pielęgnacji i zadziałało. Nawalanie kosmetyków i kremów to chyba najgorsze co można zrobić skórze, która wariuje. Poza tym zmieniłam niedawno kosmetyki na mineralne
Włosy wypadały kiedy pigułki brałam a teraz nic. Fakt, że rozpoczęłam intensywne włosomaniactwo więc też staram się dbać o nie jak tylko mogę.
Co do castagnusa, obniżył mi prolaktynę z prawie 50 na 31. Jest to wynik nadal podwyższony ale i tak jestem szczęśliwa, że tak dużo spadło
Bardzo fajnie, że tak dobrze się czujesz po odstawieniu i nie masz skutków negatywnych czy castangus ma za zadanie uformować poziom prolaktyny czy go obniżyć?

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez _setka Pokaż wiadomość
A ja tak jak od odstawienia na koniec grudnia tabsow okresu nie miałam tak nie mam, a juz prawie lipiec ��Byłam u lekarza, tsh duzo ponad normę bo prawie 6, a powinnam miec 1,5... Ewidentna niedoczynnosc tarczycy. A pani doktor co? 'Sa kobiety które i maja po 100'. No fajnie, a argument ze przytyłam 20 kg to taki, ze inne kobiety tyją więcej. Jak żyć?
Tak tylko sie wyzalam. Czy któraś z was tez po odstawieniu nie miała okresu dłużej niz pół roku?
Tak wiem mam zmienić lekarza - juz idę do innej doktorki.
Czytałam, że nawet rok nie miały okresu niektóre kobiety. Ja nie mam od marca.
Powrót do "normalności" to dla organizmu bardzo trudna sprawa i trzeba dać mu czas. Ja mam niski progesteron i estradiol i lekarz zaproponował mi powrót do hormonów, ale stanowczo powiedziałam nie i postanowiłam dać sobie czas. Dbać o siebie, wspomagać ziołami i być cierpliwą.
Dziwne, że Twój ginekolog nie przejął się wynikami. Może rozważ wizytę u jakiegoś innego?
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 12:07   #3949
_setka
Raczkowanie
 
Avatar _setka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawaaaa
Wiadomości: 70
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Znaleźć dobrego endokrynologa lub ginekologa w tych czasach to cud.

Ale dziś zdarzył sie cud - dostałam !!!!!
_setka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-22, 13:23   #3950
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez _setka Pokaż wiadomość
Znaleźć dobrego endokrynologa lub ginekologa w tych czasach to cud.

Ale dziś zdarzył sie cud - dostałam !!!!!
Znaleźć jakiegokolwiek dobrego lekarza w danej specjaliści to cud :p

Cieszę się razem z tobą czy miałaś jakieś oznaki, że się zbliża? I jaki jest, mnie obfity i mniej bolesny? Słyszałam różne opinie, u niektórych ból się zmniejszył, u innych pierwszy po odstawieniu był bardzo bolesny
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-22, 23:25   #3951
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Teraz znalezc dobrego lekarza to cud oj wielki cud !!! Kazdy w ogolw mowi co innego na ten sam temat. Ja wkoncu po duphastonie dostalam miesiaczke. Mam nadzieje ze sis unormuje organizm juz bo meczace to jest.
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 03:55   #3952
_setka
Raczkowanie
 
Avatar _setka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawaaaa
Wiadomości: 70
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Mega obfity, jednym słowem leci jak ze świni. I bolesny, ale j zawsze takie miałam zanim zaczęłam brać anty.

Dodam, ze piłam zioła na brak menstruacji wg klimuszki. Nie wiem czy pomogło czy nie, ale piłam to od ok. 2 tygodni - nic innego w formie tabletek nie brałam. Albo zbieg okoliczności albo ten mix ziolek zdziałał cuda


Ah, nigdy tak sie nie cieszyłam na okres.. Mam nadzieje ze teraz zrzucę trochę kg, w koncu moja waga wynosi 79kg... A półtora roku temu było to 56(((
_setka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 07:05   #3953
chunky_kat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 186
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez _setka Pokaż wiadomość
Mega obfity, jednym słowem leci jak ze świni. I bolesny, ale j zawsze takie miałam zanim zaczęłam brać anty.

Dodam, ze piłam zioła na brak menstruacji wg klimuszki. Nie wiem czy pomogło czy nie, ale piłam to od ok. 2 tygodni - nic innego w formie tabletek nie brałam. Albo zbieg okoliczności albo ten mix ziolek zdziałał cuda


Ah, nigdy tak sie nie cieszyłam na okres.. Mam nadzieje ze teraz zrzucę trochę kg, w koncu moja waga wynosi 79kg... A półtora roku temu było to 56(((
Też pomyślę o tych ziołach. Ile razy dziennie je pijesz?
Może wrócić i bolesny, ale niech wróci.... :p
chunky_kat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 17:29   #3954
Szylusia
Przyczajenie
 
Avatar Szylusia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witajcie

Szukałam,szukałam aż znalazłam w końcu temat, którego szukam

A więc może pierw w skrócie:
Od 15 lat, z różnymi przerwami stosuję antykoncepcję hormonalną, pierw były to różne tabletki, a w końcowym etapie ostatnich 9 lat stosowałam plastry Evra, z przerwą 2,5 letnią na dziecko i karmienie.
Podczas długiego lotu samolotem w drodze powrotnej z urlopu, chcąc nie chcąc trafiłam do szpitala z zatruciem pokarmowym.Przy okazji zrobili mi d-dimery, gdyż jak usłyszeli ile leciałam godzin w samolocie i że stosuję Evrę i mam niedoczynność tarczycy i biorę eutyrox to się przerazili.
Okazało się, ze d-dimery bardzo wysokie i jeszcze jakaś mutacja wolnego białka s, czy jakoś tak świadczy o dużym ryzyku zakrzepicy.
Odstawili mi plastry, dostałam zastrzyki w brzuch i zakaz stosowania antykoncepcji dwu składnikowej,haha do końca życia.

Ale do sedna....od odstawienia minęło właśnie 2 miesiące, miałam już okres odstawienny i teraz drugi normalny,czyli w sumie z tym odstawiennym to już trzeci Jednak niepokoi mnie pewna sprawa, otóż u ginekolog byłam 1,5 miesiąca temu, wszystko było ok, cytologia tez ok, jednak od czasu odstawienia tych plastrów mam ciągły ból w dole brzucha i bolące pachwiny, szczególnie prawa.Usg robione na wizycie u gin,wszystko było ok.
A ja teraz znowu jestem po okresie i znowu bóle, które ma się przed nim, nie zniknęły.Martwi mnie to, bo kurde ileż można, jak tylko wstaję ciągnie mnie w pachwinach(usg pachwin robiłam,oprócz 2 cm. węzła chłonnego normalnej budowy nic nie wyszło), do tego ten ból-w sumie nie ból tylko uczucie jak na okres promieniuje mi na plecy.
Jak dla mnie to dziwne, ale wcześniej tego nie miałam(przy anty) a od kiedy odstawiłam to jest masakra.....
Jakieś pomysły, albo uspokojenie mnie, że to tylko moj narząd rozrodczy zaczyna pracować i za miesiąc mi to minie????
dzięki

Edytowane przez Szylusia
Czas edycji: 2015-06-24 o 17:34
Szylusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 23:24   #3955
_setka
Raczkowanie
 
Avatar _setka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: warszawaaaa
Wiadomości: 70
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez chunky_kat Pokaż wiadomość
Też pomyślę o tych ziołach. Ile razy dziennie je pijesz?
Może wrócić i bolesny, ale niech wróci.... :p
Powinno sie pic tak jakby 3 łyżki na 3 szklanki wrzątku. Ja robiłam w dzbanku 3 łyżki właśnie na 750 ml i wlewalam w termos i piłam cały dzien, niby sie powinno 20 minut przed jedzeniem ale ja sie do tego nie stosowałam raz piłam więcej raz mniej, zależało od humoru
_setka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 14:41   #3956
hubusiowo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 84
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Szylusia Pokaż wiadomość
Witajcie

Szukałam,szukałam aż znalazłam w końcu temat, którego szukam

A więc może pierw w skrócie:
Od 15 lat, z różnymi przerwami stosuję antykoncepcję hormonalną, pierw były to różne tabletki, a w końcowym etapie ostatnich 9 lat stosowałam plastry Evra, z przerwą 2,5 letnią na dziecko i karmienie.
Podczas długiego lotu samolotem w drodze powrotnej z urlopu, chcąc nie chcąc trafiłam do szpitala z zatruciem pokarmowym.Przy okazji zrobili mi d-dimery, gdyż jak usłyszeli ile leciałam godzin w samolocie i że stosuję Evrę i mam niedoczynność tarczycy i biorę eutyrox to się przerazili.
Okazało się, ze d-dimery bardzo wysokie i jeszcze jakaś mutacja wolnego białka s, czy jakoś tak świadczy o dużym ryzyku zakrzepicy.
Odstawili mi plastry, dostałam zastrzyki w brzuch i zakaz stosowania antykoncepcji dwu składnikowej,haha do końca życia.

Ale do sedna....od odstawienia minęło właśnie 2 miesiące, miałam już okres odstawienny i teraz drugi normalny,czyli w sumie z tym odstawiennym to już trzeci Jednak niepokoi mnie pewna sprawa, otóż u ginekolog byłam 1,5 miesiąca temu, wszystko było ok, cytologia tez ok, jednak od czasu odstawienia tych plastrów mam ciągły ból w dole brzucha i bolące pachwiny, szczególnie prawa.Usg robione na wizycie u gin,wszystko było ok.
A ja teraz znowu jestem po okresie i znowu bóle, które ma się przed nim, nie zniknęły.Martwi mnie to, bo kurde ileż można, jak tylko wstaję ciągnie mnie w pachwinach(usg pachwin robiłam,oprócz 2 cm. węzła chłonnego normalnej budowy nic nie wyszło), do tego ten ból-w sumie nie ból tylko uczucie jak na okres promieniuje mi na plecy.
Jak dla mnie to dziwne, ale wcześniej tego nie miałam(przy anty) a od kiedy odstawiłam to jest masakra.....
Jakieś pomysły, albo uspokojenie mnie, że to tylko moj narząd rozrodczy zaczyna pracować i za miesiąc mi to minie????
dzięki
No hej,nie wiem czy Cię uspokoję,ale spróbuję.Moja kuzynka po odstawieniu tabletek miała oprócz rozregulowanej @ także bóle w pachwinach.Po wielu badaniach,wykluczeniu polipów,mięśniaków itp.lekarz stwierdził że to jajniki wracają do życia i pracują z podwójną siłą.Po 6 miesiącach wszystko się uspokoiło,chociaż od czasu do czasu odczuwa dyskomfort w okolicach pachwin to jednak nie jest to tak dokuczliwe jak wcześniej.
hubusiowo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 16:14   #3957
Szylusia
Przyczajenie
 
Avatar Szylusia
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Hej
Ja dzisiaj z tego bólu pojechałam do lekarki, u której robię sobie raz w roku kontrolne usg.
Zrobiła mi całą jamę brzuszną, łącznie z kobiecymi sprawami(oczywiście przez brzuch,nie dopochwowo), do tego zjechala na pachwiny i co i nic nie znalazła, oprócz sporej ilości węzłów chłonnych, największy po prawej stronie bo wielkości 30mm x 19 mm, jednak jak zaznaczyła s ato normalne węzły odczynowe, bez patologii.
Od nocy dodatkowo napiernicza mnie dolna część kręgosłupa, lekarka rodzinna powiedziała, ze z uwagi na mój niezbyt zdrowy kręgosłup musze wybrać się znowu na rehabilitację.

A brzucho jak boli tak boli na dole, aż mi się czasami robi słabo...jakbym miałam dostać mega okres,który dopiero 3 dni temu się skończył, gorąca mnie u dołu przeszywa, promieniuje do pleców, ciągnie i czuję cholerny dyskomfort w pachwinach...a wszystko zaczęło się od odstawienia Evry(

Edytowane przez Szylusia
Czas edycji: 2015-06-25 o 16:15
Szylusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 13:10   #3958
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cześć Dziewczyny
Ja odstawiłam nuvaring miesiąc temu, stosowałam 4 lata. Teraz czekam na swój normalny okres, dziś mija 30 dzień cyklu więc jeszcze nie panikuje, bo widzę że nie u jednej z Was okres spóżnia się strasznie.
Problem jaki mnie męczy to infekcje, które pojawiły się prawie tydzień po odstawieniu. Czy któraś z Was miała podobnie? Czy przyczyną infekcji może być zaburzona gosopdarka hormonalna i to że organizm stara się wrócić do stanu wcześniejszego?
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 14:35   #3959
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
Czy przyczyną infekcji może być zaburzona gosopdarka hormonalna i to że organizm stara się wrócić do stanu wcześniejszego?
Owszem powinnaś skupić się bardziej na higienie, zaopatrzyć się w jakiś probiotyk ginekologiczny na przykład
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 17:26   #3960
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Owszem powinnaś skupić się bardziej na higienie, zaopatrzyć się w jakiś probiotyk ginekologiczny na przykład
Dziękuje za odpowiedz,
Tak zrobie kupie provag.
Byłam wczoraj u gineklożki ale nic mi nie zaleciła tylko zrobiła badanie na czystość pochwy. Niestety nie jest to "moja" pani ginekolożka i mam do niej średnie zaufanie zwłszcza, że stwierdziła że skoro mam infekcje to pewnie przez "swojego chłoptasia bo takie rzeczy nie biorą się znikąd" i żebym podpytała i sprawdziła mojego "kochasia".
Teraz wiem dlaczego do tej pani był możliwie szybki termin wizyty.
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.