Chciałabym od niego odejść.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-26, 21:41   #1
xtinax064
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 10

bardzo trudna decycja ..związek..


witam, mam 20 lat i od pewnego czasu zastanawiam się czy jestem szczęśliwa w związku. Zacznę od początku , poznała go gdy miałam 16 lat moja pierwsza miłość. Z początku myślałam głupia młodzieńcza milosc jednak po jakimś czasie zrobilo się poważnie i tak 4 lata jesteśmy ze sobą.
Od początku nie było pięknie kolorowo myslalam ze każdy tak ma jedynym z problemow od zawsze bylo to ze jest on uzależniony od gier komputorwych od początku przesiaduje calymi dniami na komputerze .Zaden moj placz , awantury nie zmienilo nic.
Wyjechaliśmy rok temu za granicę zamieszkaliśmy razem .. wieczne kłótnię awantury czasem nawet bitki obydwoje jestesmy wybuchowi bardzo wybuchowi. Wiesz , że dalej tkwiąc w tym związku ranimy siebie obydwoje .. Kocham go mimo wszystko ale czuje ze to nie ma sensu . Chce spokojonego normalnego związku . Nie spędzamy ze sobą wgl czasu jedyne jego zainteresowanie to komputer po pracy aż do wieczora... Ja gotuje sprzątam piore robie wszystkie domowe obowiązki. wiem , ze nie jestem bez winy sama nie raz prowokuje awantury przeklinam wyzywam go..jestem bardzo nerwowa.. nie wiem co dalej... doradźcie.....czy to ma sens...

Edytowane przez xtinax064
Czas edycji: 2015-06-26 o 21:45
xtinax064 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 21:55   #2
what_if
Raczkowanie
 
Avatar what_if
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 91
Dot.: bardzo trudna decycja ..związek..

Hm. Z Twojego postu wychodzi mi na to, że decyzję to Ty już podjęłaś, a jedynie oczekujesz od nas poparcia, tak? No to...dawaj, zrób to, zerwij z nim, skoro tego nie czujesz i się zamęczasz i fizycznie (obowiązki domowe) i psychicznie.
what_if jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:00   #3
xtinax064
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 10
Dot.: bardzo trudna decycja ..związek..

nie podjełam żadnej decyzji ale mysle juz o tym od dłuzszego czasu ..nie wiem jak mam to zrobić ,zależy mi na nim chociaż od tygodnia nie odzywamy sie do siebie jak zwykle poklocilismy o głupote.. nie pamiętam nawet kiedy powiedział mi , ze mnie kocha.. a może mozna na niego jakoś wplynąć może się zmieni przestanie grac w te gry i zaczniemy normalne zycie?

---------- Dopisano o 22:00 ---------- Poprzedni post napisano o 21:59 ----------

Cytat:
Napisane przez what_if Pokaż wiadomość
Hm. Z Twojego postu wychodzi mi na to, że decyzję to Ty już podjęłaś, a jedynie oczekujesz od nas poparcia, tak? No to...dawaj, zrób to, zerwij z nim, skoro tego nie czujesz i się zamęczasz i fizycznie (obowiązki domowe) i psychicznie.



nie podjełam żadnej decyzji ale mysle juz o tym od dłuzszego czasu ..nie wiem jak mam to zrobić ,zależy mi na nim chociaż od tygodnia nie odzywamy sie do siebie jak zwykle poklocilismy o głupote.. nie pamiętam nawet kiedy powiedział mi , ze mnie kocha.. a może mozna na niego jakoś wplynąć może się zmieni przestanie grac w te gry i zaczniemy normalne zycie?
xtinax064 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:15   #4
Ch_dzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Dziewczyno nie trać swojej młodości! Rzucaj go w cholerę i zacznij żyć pełnią życia. Jesteś młoda, masz całe życie przed sobą
Ch_dzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 22:57   #5
xtinax064
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 10
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Cytat:
Napisane przez Ch_dzia Pokaż wiadomość
Dziewczyno nie trać swojej młodości! Rzucaj go w cholerę i zacznij żyć pełnią życia. Jesteś młoda, masz całe życie przed sobą

Tylko jak mam to zrobić. Boje się reakcji z jego strony .. kiedyś groził ze się zabije jak go zostawię jak sobie nie poradzi.

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

3 dodam że mam nerwice ... nie mogę oddychac .. wziąć głębokiego oddechu..
xtinax064 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 23:07   #6
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Zastanawiające jak niskie poczucie własnej wartości trzeba mieć, żeby się związać z kimś, z kim nawet nie ma o czym porozmawiać przy porannej kawie. Bo zakładam, że Call of Duty czy World of Tanks to nie Twoje klimaty.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 23:19   #7
xtinax064
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 10
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Zastanawiające jak niskie poczucie własnej wartości trzeba mieć, żeby się związać z kimś, z kim nawet nie ma o czym porozmawiać przy porannej kawie. Bo zakładam, że Call of Duty czy World of Tanks to nie Twoje klimaty.


Dokladnie masz rację.. tak szczerze to nigdy nie mieliśmy o czym rozmawiać.. ale myślałam że kiedyś się to zmieni . I tak trwa to już 4 lata. Zastanawiałam się też dlaczego będąc w związku podobają mi się inni faceci .. i myślę o rozstaniu

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Zastanawiające jak niskie poczucie własnej wartości trzeba mieć, żeby się związać z kimś, z kim nawet nie ma o czym porozmawiać przy porannej kawie. Bo zakładam, że Call of Duty czy World of Tanks to nie Twoje klimaty.


Dokladnie masz rację.. tak szczerze to nigdy nie mieliśmy o czym rozmawiać.. ale myślałam że kiedyś się to zmieni . I tak trwa to już 4 lata. Zastanawiałam się też dlaczego będąc w związku podobają mi się inni faceci .. i myślę o rozstaniu
Jednak jest to moja pierwsza miłość i chhba tak naprawdę nie wiem czym polega prawdziwy związek.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

4 lata to jednak długo i trzyma mnie przywiązanie do niego
xtinax064 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 23:25   #8
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Idealny czas aby się rozstać. Dorastaliście jako nastolatki. W końcu dorośliście, wasze drogi się rozeszły i czas poszukać nowych partnerów.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 23:30   #9
xtinax064
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 10
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Idealny czas aby się rozstać. Dorastaliście jako nastolatki. W końcu dorośliście, wasze drogi się rozeszły i czas poszukać nowych partnerów.


Tylko ze on nie chce się rozejsc. Mówi ze nie widzi świata po za mną .. a zachowuje się dalej tak samo tak jak zachowywał się 4 lata temu nigdy w naszym związku nie było kolorowo.
xtinax064 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 00:50   #10
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Gdybym ja miał osobistą Dwudziestkę oferującą pranie, sprzątanie, gotowanie i seks w zamian za... nic? to pewnie też nie chciałbym się rozstać
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 01:05   #11
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Gdybym ja miał osobistą Dwudziestkę oferującą pranie, sprzątanie, gotowanie i seks w zamian za... nic? to pewnie też nie chciałbym się rozstać
nie daj boże, się jednak napatoczy panna z aktywnym kontem w wot i plejadą najlepszych czołgów. I nagle reszta free-bonusów bardzo blednie, jak obok jest ktoś z kims można zwyczajnie pogadać o swojej pasji...


Autorko, daj sobie szansę na spróbowanie. Olej kolesia, on sobie nic nie zrobi, to banalny szantaż. A Ty zobacz, jak wygląda życie bez takiego kamienia młyńskiego u szyi. Zamiast myśleć, jak odejść, po prostu to zrób. Jakby Ci na facecie zależało, to byś w ogóle o tym nie myślała. Nie wszystkie związki wychodzą. I wcale nie dlatego, że ktoś się starał za mało, komuś mniej zależało, ktoś był ten gorszy. Ludzie są trochę jak tetris, nie każdy klocek pasuje do każdego. Po prostu czasami trzeba sobie z tego zdać sprawę i zwyczajnie skończyć jakąś znajomość.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-27, 01:21   #12
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Ja rok temu też zakończyłam czteroletni związek. Jestem od Ciebie dwa lata starsza więc sytuacja bardzo podobna. Też pierwszy chłopak, pierwszy związek, było mi żal, trzymało mnie przywiązanie. Dodatkowo wszystko komplikował fakt że mieszkaliśmy przez dwa lata razem. Po prostu nie czułam że go kocham, było więcej przyzwyczajenia niż jakichkolwiek innych uczuć.

Któregoś dnia po prostu z nim zerwałam. Stwierdziłam że nie wytrzymam takiego życia ani dnia dłużej. Wyprowadziłam się do taty. Płakał, błagał, a po dwóch tygodniach miał już nową dziewczynę.

I powiem Ci, że to rozstanie to była najlepsza decyzja w całym moim życiu. Wymagało to ode mnie dużo siły i samozaparcia, bo WSZYSCY powtarzali jaką to cudowną jesteśmy parą i że jesteśmy stworzeni dla siebie. Ja go nawet lubiłam, ale sympatia to za mało żeby z kimś być.

Obecnie jestem w nowym związku, i jestem tak szczęśliwa jak nigdy wcześniej Błogosławię dzień w którym się rozstaliśmy.

Po prostu to zrób. Nie marnuj młodości na tkwienie w beznadziejnym związku.

Na początku może być Ci ciężko, możesz nawet żałować, tęsknić, ale minie tydzień, dwa i zrozumiesz że to najlepsze co mogłaś zrobić
__________________
Wymiana

Edytowane przez Gwiazdeczka223
Czas edycji: 2015-06-27 o 01:24
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 05:56   #13
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Autorko jak dla mnie to ten związek to jest czubek gory lodowej.
Nie stworzysz normalnej relacji (a takiej chcesz) jeśli nie zaczniesz nad sobą panować. Bycie nerwowa to żadne wytłumaczenie.

Nerwice masz stwierdzona przez psychiatrę? To marsz do lekarza i psychologa. Zanim wejdziesz w kolejny związek, bo inaczej i z niego nic nie będzie. Przerażające jak lekko wypowiadasz sie o tym, ze sie bijecie. Serio, to jest dla Ciebie norma?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 07:05   #14
xtinax064
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 10
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Autorko jak dla mnie to ten związek to jest czubek gory lodowej.
Nie stworzysz normalnej relacji (a takiej chcesz) jeśli nie zaczniesz nad sobą panować. Bycie nerwowa to żadne wytłumaczenie.

Nerwice masz stwierdzona przez psychiatrę? To marsz do lekarza i psychologa. Zanim wejdziesz w kolejny związek, bo inaczej i z niego nic nie będzie. Przerażające jak lekko wypowiadasz sie o tym, ze sie bijecie. Serio, to jest dla Ciebie norma?


Tak niestety norma.
xtinax064 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 08:54   #15
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: bardzo trudna decycja ..związek..

A mnie ciekawi jak zwiazek moze przetrwac 4 lata kiedy nie ma sie o czym z druga strona rozmawiac..
Wracacie po pracy do domu i ok, on gra, ale rozmawiacie w ogole w miedzyczasie? Chocby nawet o sprawach codziennych, typu co w pracy czy o jakichs ciekawsxych wydarzeniach danego dnia? A jeszcze zanim zamieszkaliscie razem to jak wygladaly Wasze spotkania? Spotykaliscie sie i czym sobie zastepowaliscie rozmowe?
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 09:28   #16
xtinax064
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 10
Dot.: bardzo trudna decycja ..związek..

Nigdy nie mieliśmy o czym rozmawiać na początku naszej znajomości tak jakos po pół roku stwierdziłam ze jedynie kiedy rozmawiamy to podczas naszych kłótni. A teraz jak gra to słuchawki na uszach i zero rozmowy. Jedynie to pytam się czy chce kolacje i przynosze. Że wszystkimi mam tematy rozmów tylko nie z nim bo z reguły jestem wygadana. A on nie widzi w tym żadnego problemu. A jak mowie ze odejdę jak dalej tak będzie to mowi ze droga wolna i żebym go nie straszyła

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Dodam że jego wgl nie interesuje to co dzieje się w moim życiu . A jak się poklocimy nawet z jego winy bo go poproszę żeby do sklepu poszedł bo ja nie zdążę do pracy ugotowac obiad (jemu oczywiście tez) to mowi ze mu się nie chce i awantura. I jeszcze każe mnie za to przepraszać
xtinax064 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 09:37   #17
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: bardzo trudna decycja ..związek..

Cytat:
.. a zachowuje się dalej tak samo tak jak zachowywał się 4 lata temu nigdy w naszym związku nie było kolorowo.
Czyli co? Od 16 roku życia tkwisz w jakimś gównie, które upierasz się miłością nazywać; mieszkanko wspólne jest- i co? Dalej w byle czym tkwisz.
I jak większość osób w byle jakich związkach jak mantrę powtarzasz banał:
Cytat:
. Kocham go mimo wszystko ale czuje ze to nie ma sensu
.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Gdybym ja miał osobistą Dwudziestkę oferującą pranie, sprzątanie, gotowanie i seks w zamian za... nic? to pewnie też nie chciałbym się rozstać
To męskie widzenie,dlaczego on tkwi i co jakiś czas słowa o miłości wstawiać musi, toż to tylko słowa, a zysk duży: mamusia obsługująca + seksik darmowy.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 10:06   #18
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: bardzo trudna decycja ..związek..

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Czyli co? Od 16 roku życia tkwisz w jakimś gównie, które upierasz się miłością nazywać; mieszkanko wspólne jest- i co? Dalej w byle czym tkwisz.
I jak większość osób w byle jakich związkach jak mantrę powtarzasz banał: .

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------



To męskie widzenie,dlaczego on tkwi i co jakiś czas słowa o miłości wstawiać musi, toż to tylko słowa, a zysk duży: mamusia obsługująca + seksik darmowy.

Na dodatek autorka boi się odejść bo myśli że po rozstaniu facet się powiesi w piwnicy z rozpaczy, a znając życie w momencie kiedy ona będzie sobie wypłakiwała oczy i trzęsła się o to żeby przypadkiem sobie czegoś nie zrobił, on już będzie obracał inną panienkę która będzie mu sprzątać i obiadki przynosić.

Edytowane przez emma8
Czas edycji: 2015-06-27 o 10:07
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 10:06   #19
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 6 246
Dot.: bardzo trudna decycja ..związek..

Cytat:
Napisane przez xtinax064 Pokaż wiadomość
Nigdy nie mieliśmy o czym rozmawiać na początku naszej znajomości tak jakos po pół roku stwierdziłam ze jedynie kiedy rozmawiamy to podczas naszych kłótni. A teraz jak gra to słuchawki na uszach i zero rozmowy. Jedynie to pytam się czy chce kolacje i przynosze. Że wszystkimi mam tematy rozmów tylko nie z nim bo z reguły jestem wygadana. A on nie widzi w tym żadnego problemu. A jak mowie ze odejdę jak dalej tak będzie to mowi ze droga wolna i żebym go nie straszyła

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Dodam że jego wgl nie interesuje to co dzieje się w moim życiu . A jak się poklocimy nawet z jego winy bo go poproszę żeby do sklepu poszedł bo ja nie zdążę do pracy ugotowac obiad (jemu oczywiście tez) to mowi ze mu się nie chce i awantura. I jeszcze każe mnie za to przepraszać
Matko dziewczyno.. nie jest zal straconego czasu? Straconych 4 lat? bo widze, ze nie wynioslas z tego NIC dobrego, ani odrobiny prawdziwego szczescia. Dlaczego sie tak katujesz? Dlaczego pozwalasz, zeby taki glupi gnoj Toba poniewieral? Otrzasnij sie! Tu sprawa jest banalna, mowisz mu, ze odchodzisz i robisz to. Gwarantuje Ci, ze go nie kochasz, a jedyne co poczujesz po odejsciu od niego to ulga. Zrob to dla siebie.
Wizazanka5000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-27, 10:15   #20
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: bardzo trudna decycja ..związek..

Cytat:
Napisane przez xtinax064 Pokaż wiadomość
Nigdy nie mieliśmy o czym rozmawiać na początku naszej znajomości tak jakos po pół roku stwierdziłam ze jedynie kiedy rozmawiamy to podczas naszych kłótni. A teraz jak gra to słuchawki na uszach i zero rozmowy. Jedynie to pytam się czy chce kolacje i przynosze. Że wszystkimi mam tematy rozmów tylko nie z nim bo z reguły jestem wygadana. A on nie widzi w tym żadnego problemu. A jak mowie ze odejdę jak dalej tak będzie to mowi ze droga wolna i żebym go nie straszyła

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Dodam że jego wgl nie interesuje to co dzieje się w moim życiu . A jak się poklocimy nawet z jego winy bo go poproszę żeby do sklepu poszedł bo ja nie zdążę do pracy ugotowac obiad (jemu oczywiście tez) to mowi ze mu się nie chce i awantura. I jeszcze każe mnie za to przepraszać
kurde, to faktycznie dużo Ci ten związek daje. Wsparcie, wysłuchanie, bliskość, ciepło, empatię, zachętę do rozwoju, poczucie wspólnoty, bycia kochaną i uwielbianą...
No, ale miś chociaż z łaski kolację wciągnie
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 17:07   #21
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Chciałabym od niego odejść..

Cytat:
Napisane przez xtinax064 Pokaż wiadomość
Tylko ze on nie chce się rozejsc. Mówi ze nie widzi świata po za mną .. a zachowuje się dalej tak samo tak jak zachowywał się 4 lata temu nigdy w naszym związku nie było kolorowo.
Ale związek tworzy dwójka osób a nie jedna, której zależy i druga, której nie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-28 18:07:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:10.