Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-09-04, 23:38   #1921
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

nie jest formaldehydowy. wiąże metale, dzięki czemu np. wit.C jest stabilniejsza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 00:39   #1922
sana1drive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

kupilam przyrzad do mikrodembrazji i jestw ni scrub ikrem nawilzajacy 24 godzinny bardzo prosze o rozszyfrowanie jego skladu glycolic(AHA) lactic(AHA) i salicylic(BHA) ca to sa za kwasy i jakie jest ich dzialanie na skore jeszcze mam jedno pytanie jak sie skonczy ten krem i scrub to czym moge zastapic moge kupic np zwykla mikrodembrazje domowa http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9979


i jeszcze prosze o moze niedokonca analize tego ale sprawdzenie czy moge kupic ten filtr i czy pzry mojej skorze lekko tradzikowej i troche tlustej nie bede miala niemilych niespodzianek


Vichy, Capital Soleil Fluide (Ecran Ultra-Fluide) SPF60/PPD20
Skład: aqua - cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate - octocrylene - alcohol denat., dicaprylyl carbonate - cyclohexasiloxane - glycerin - titanium dioxide - butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine - dimethicone - propylene glycol - peg-30 dipolyhydroxystearate, silica - nylon-12 - polymethylsilsesquioxane- drometrizole trisiloxane- ethylhexyl triazone-isobutylparaben- glycine soja - terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine - methylparaben - diphenyl dimethicone - alumina - phenoxyethanol - tocopherol, propylparaben - lauryl peg/ppg-18/18 methicone - pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, ethylparaben - butylparaben

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-05 o 11:03
sana1drive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 06:31   #1923
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: Dwutlenek tytanu samodzielnie - wystarczajaca ochrona przed UV?

Ponawiam moją prośbę o analizę z postu #1847...

Interesuje mnie czy na dłuższą metę nie zrobi krzywdy cerze naczynkowej - alkohol jest dosyć wysoko w składzie i jestem ciekawa, po co, zwłaszcza w kremie dla wrażliwych cer. I ogólnie chciałabym wiedzieć co w tym kremie siedzi, bo działa po prostu rewelacyjnie, przynajmniej na moją skórę (używam od ok. 2-3 tygodni)

Hydrabio Riche Bioderma:
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, mineral oil, tridecyl trimellitate, xylitol, cyclopentasiloxane, alcohol denat, glycol palmitate, arachidyl alcohol, corn starch modified, polyethylene, sodium lactate, glyceryl stearate, niacinamide, PEG-100 stearate, pyrus malus fruit extract, anhydroxylitol, rhamnose, mannitol, fructooligosaccharides, dimethicone, arachidyl glucoside, xylitylglucoside, hexyldecanol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, titanium dioxide, xanthan gum, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxide, alumina, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, behenyl alcohol, laminaria ochroleuca extract, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, fragrance
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 09:04   #1924
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sana1drive Pokaż wiadomość
kupilam przyrzad do mikrodembrazji i jestw ni scrub ikrem nawilzajacy 24 godzinny bardzo prosze o rozszyfrowanie jego skladu glycolic(AHA) lactic(AHA) i salicylic(BHA) ca to sa za kwasy i jakie jest ich dzialanie na skore jeszcze mam jedno pytanie jak sie skonczy ten krem i scrub to czym moge zastapic moge kupic np zwykla mikrodembrazje domowa http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9979
Co do właćiwości, zastosowania i wyboru kwasu polecam tę lekturę :http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99094

Ta dermabrazja domowa z l'oreala to zwykły peeling.

Cytat:
Napisane przez sana1drive Pokaż wiadomość
i jeszcze prosze o moze niedokonca analize tego ale sprawdzenie czy moge kupic ten filtr i czy pzry mojej skorze lekko tradzikowej i troche tlustej nie bede miala niemilych niespodzianek

Skład: aqua - cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate - octocrylene - alcohol denat., dicaprylyl carbonate - cyclohexasiloxane - glycerin - titanium dioxide - butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine - dimethicone - propylene glycol - peg-30 dipolyhydroxystearate, silica - nylon-12 - polymethylsilsesquioxane- drometrizole trisiloxane- ethylhexyl triazone-isobutylparaben- glycine soja - terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine - methylparaben - diphenyl dimethicone - alumina - phenoxyethanol - tocopherol, propylparaben - lauryl peg/ppg-18/18 methicone - pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, ethylparaben - butylparaben
Prosze uzupełnic o nazwę produktu i producenta!

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Ponawiam moją prośbę o analizę z postu #1847...

Interesuje mnie czy na dłuższą metę nie zrobi krzywdy cerze naczynkowej - alkohol jest dosyć wysoko w składzie i jestem ciekawa, po co, zwłaszcza w kremie dla wrażliwych cer. I ogólnie chciałabym wiedzieć co w tym kremie siedzi, bo działa po prostu rewelacyjnie, przynajmniej na moją skórę (używam od ok. 2-3 tygodni)

Hydrabio Riche Bioderma:
Skład: aqua, glycerin, ethylhexyl palmitate, mineral oil, tridecyl trimellitate, xylitol, cyclopentasiloxane, alcohol denat, glycol palmitate, arachidyl alcohol, corn starch modified, polyethylene, sodium lactate, glyceryl stearate, niacinamide, PEG-100 stearate, pyrus malus fruit extract, anhydroxylitol, rhamnose, mannitol, fructooligosaccharides, dimethicone, arachidyl glucoside, xylitylglucoside, hexyldecanol, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, titanium dioxide, xanthan gum, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, sodium hydroxide, alumina, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, behenyl alcohol, laminaria ochroleuca extract, disodium EDTA, phenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, fragrance
Snowqueen, cięzko mi powiedziec, czy podrazni akurat Twoja cere. Ogólnie alkohol nie jest wskazany dla cer naczyniowych, ale na wzażu juz nie raz czytalam, ze osoby majace problemy z naczynkami uzywaja, np filtrow na alkoholu i absolutnie nic sie nie dzieje.
jelsi chodzi o ten krem, to mam wrazenie ze obecnosc alkoholu w składzie jest równoważona poprzez sporą ilośc emolientow, w tym olej mineralny (b. tłusty), alkohol arachidowy itp. No i jeszcze jest niacynamide - bardzo dobry składnik dla cer naczyniowych
Od siebie dodam ze zuzyłam morze próbek tego kremiku i bardzo go polubiłam

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-09-05 o 09:23 Powód: uzupełnienie
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 09:09   #1925
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sana1drive Pokaż wiadomość
kupilam przyrzad do mikrodembrazji i jestw ni scrub ikrem nawilzajacy 24 godzinny bardzo prosze o rozszyfrowanie jego skladu glycolic(AHA) lactic(AHA) i salicylic(BHA) ca to sa za kwasy i jakie jest ich dzialanie na skore jeszcze mam jedno pytanie jak sie skonczy ten krem i scrub to czym moge zastapic moge kupic np zwykla mikrodembrazje domowa http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=9979


i jeszcze prosze o moze niedokonca analize tego ale sprawdzenie czy moge kupic ten filtr i czy pzry mojej skorze lekko tradzikowej i troche tlustej nie bede miala niemilych niespodzianek
Skład: aqua - cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate - octocrylene - alcohol denat., dicaprylyl carbonate - cyclohexasiloxane - glycerin - titanium dioxide - butyl methoxydibenzoylmethane, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine - dimethicone - propylene glycol - peg-30 dipolyhydroxystearate, silica - nylon-12 - polymethylsilsesquioxane- drometrizole trisiloxane- ethylhexyl triazone-isobutylparaben- glycine soja - terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine - methylparaben - diphenyl dimethicone - alumina - phenoxyethanol - tocopherol, propylparaben - lauryl peg/ppg-18/18 methicone - pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, ethylparaben - butylparaben
glycolic(AHA) - kwas glikolowy
lactic(AHA) - kwas mlekowy
i salicylic(BHA) - kwas salicylowy
to sa hydroksykwasy, które powodują złuszczenie warstwy rogowej naskórka, czyli szybsze usunięcie martwych komórek. Dzięki temu skóra pobudzona jest do regeneracji, szybciej powstają nowe komórki, naskórek jest też lepiej nawodniony. Najsilniej działa kwas glikolowy.
Kwas alicylowy ma dodatkowo działanie przeciwzapalne - stosuje się go często przy problemach z trądzikiem.
Kosmetyk zawierający hydroksykwasy złuszcza w sposób, nazwijmy to, chemiczny - polecany jest dla osób z cera wrazliwą i naczynkową.

Produkt http://www.wizaz.pl/produkty/baza/produkt.php?produkt=9979 jest klasyczną mikrodermoabrazją. Zawiera bardzo drobne cząstki stałe które po prostu ścierają martwe komórki naskórka. Nie działaja tak agresywnie jak typowe peelingi mechaniczne.

Moim zdaniem możesz spokojnie korzystać z obu wymienionych peelingów - przy czym nie za często. Tak naprawdę mikrodermoabrazja to raz na pół roku, a peeling enzymatyczny może raz na miesiąc, może częściej - zalezy od potrzeb. Ale młodej skóry nie ma co tak złuszczac.

Wymieniony krem z fitrami jak OK dla tłustej cery. Bazą są lekkie silikony, jest alkohol - ale raczej nie za wiele, więc nie powienien podrażniać.
Pozdrawiam,
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 09:25   #1926
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Margaret_76 Pokaż wiadomość
Wymieniony krem z fitrami jak OK dla tłustej cery. Bazą są lekkie silikony, jest alkohol - ale raczej nie za wiele, więc nie powienien podrażniać.
Pozdrawiam,
W wątku panuje zasada, iż nie analizujemy produktow, o ile osoba pytająca nie udzieliła pełnych informacji o producencie i nazwie produktu. Jak, bez takich danych, mamy to dodać do listy preparatow zanalizowanych?
Proszę o uszanowanie tej zasady
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 09:48   #1927
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ponawiam moją prośbę...
Czy mogłabym prosić o opinie nt. szamponu Ziaja Plantica - Olejek rycynowy ???
Szampon jest przeznaczoony do włosów suchych, zniszczonych i farbowanych.
Chciałabym się dowiedzieć czy dobrze nawilża i czy będzie odpowiedni do cienkich włosów.

Skład: aqua (water), sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, lauryl methyl gluceth-10 hydrooxypropyldimonium chloride, ppg-26-buteth-26, peg-40 hydrogenated castor oil, aloe barbadensis, butylene glycol, helianthus annus seed extract, panthenol, polyquaternium-10, ricinus communis oil, cocamine dea, sodium chloride, sodium benzoate, 2-bromo-2nitropropane-1, 3-diol, parfum (fragrance), citric acid.

Dziękuję
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-05, 09:51   #1928
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Snowqueen, cięzko mi powiedziec, czy podrazni akurat Twoja cere. Ogólnie alkohol nie jest wskazany dla cer naczyniowych, ale na wzażu juz nie raz czytalam, ze osoby majace problemy z naczynkami uzywaja, np filtrow na alkoholu i absolutnie nic sie nie dzieje.
jelsi chodzi o ten krem, to mam wrazenie ze obecnosc alkoholu w składzie jest równoważona poprzez sporą ilośc emolientow, w tym olej mineralny (b. tłusty), alkohol arachidowy itp. No i jeszcze jest niacynamide - bardzo dobry składnik dla cer naczyniowych
Od siebie dodam ze zuzyłam morze próbek tego kremiku i bardzo go polubiłam
Ślicznie dziękuję L_V

Póki co krem mnie nie podrażnia, wręcz przeciwnie, czuję po nim ukojenie skóry. Niby nazywa się Riche, ale dla mojej skóry wydaje się całkiem lekki
Cieszę się, że zawiera dobre składniki - skusiłam się na niego po 2 próbkach, potem kupiłam całe opakowanie i również jestem bardzo, bardzo zadowolona.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 11:10   #1929
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Ponawiam moją prośbę...
Czy mogłabym prosić o opinie nt. szamponu Ziaja Plantica - Olejek rycynowy ???
Szampon jest przeznaczoony do włosów suchych, zniszczonych i farbowanych.
Chciałabym się dowiedzieć czy dobrze nawilża i czy będzie odpowiedni do cienkich włosów.

Skład: aqua (water), sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, lauryl methyl gluceth-10 hydrooxypropyldimonium chloride, ppg-26-buteth-26, peg-40 hydrogenated castor oil, aloe barbadensis, butylene glycol, helianthus annus seed extract, panthenol, polyquaternium-10, ricinus communis oil, cocamine dea, sodium chloride, sodium benzoate, 2-bromo-2nitropropane-1, 3-diol, parfum (fragrance), citric acid.

Dziękuję
Nie podoba mi sie SLS w składzie, ale cóż, jest wszechobency. Są wartościowe skłądniki, ale niestety z apołową skladu, dlatego uwazam, ze nie beda mialy istotnego wpływu na kondycję włosów. Olejku rycynowebo bardzo mało - zaznaczony na fioletowo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 11:21   #1930
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Moglby ktos mi krotko odpowiedziec na ten post:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...postcount=1906
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 11:26   #1931
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: Dwutlenek tytanu samodzielnie - wystarczajaca ochrona przed UV?

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Powiedzcie czy ta oliwka jest w porzadku. Bardzo ja lubie, moja skora i moj nosek tez (pieknie pachnie) i do tego jest bardzo tania.
Oliwka pielegnacyjna Belino:
sklad: glycine soja oil, ethylhexyl stearate, olea europaea oil, parfum, bisabolol, tocopherol
Wedle życzenia - krótko :

Na zielono - emolienty,
Na jasnozielono - substancja łagodząca,
Na pomarańczowo - antyoksydant.

Bardzo w porządku. Można by się czepiać, że substancja zapachowa wysoko. Ale to naprawdę czepianie.
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-05, 11:27   #1932
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Dwutlenek tytanu samodzielnie - wystarczajaca ochrona przed UV?

Dziekuje bardzo
fruity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 11:51   #1933
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
nie jest formaldehydowy. wiąże metale, dzięki czemu np. wit.C jest stabilniejsza.

Dziekuję Ci bardzo,że Ty również dbasz o rozwój mojej wiedzy biochemicznej
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 12:57   #1934
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Raz jeszcze Bardzo proszę o analizę składu maseczki do wlosów-czy odżywi włosy "na chwilę" czy dłużej i czy stosowanie na dłuższą metę nie jest szkodliwe?
Schwarzkopf, Gliss Kur Głęboka Regeneracja, Maseczka regeneracyjna do włosów suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Dimethicone, Quaternium-87, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Isopropyl Myristate, Pantolactone, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Lecithin, Glycine Soya Oil, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Palmitate, Dimethiconol, Amodimethicone, Trideceth-12, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-10, Polyquaternium-37, PPG-1 Trideceth-6, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Propylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Methylparaben, Phenoxyethanol.

z góry dziękuję za poświęcony czas
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 13:06   #1935
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo proszę o analizę tego kremu. Czy nie będzie zapychał? Niestety nie znalazłam informacji o wszystkich składnikach i stąd moje pytanie. Z góry dziękuję.

Olay, hydro-żel aktywnie nawilżający, cera mieszana i tłusta
Aqua, Dimethicone, Dimethiconol, Glycerin, Hexylene Glycol, Sodium Carbomer, Panthenol, Phenoxyethanol, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium EDTA
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 13:18   #1936
sana1drive
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

mam jeszcze jedno pytanie odnosnie skladow kosmetykow nie mam wybranego bo nie wiem jakich skladnikow powinnam szukac chodzi mi o zmarszczki pod oczyma jakie skladniki silnie wygladzaja i jakie sa przydatne by zmniejszyc linie zauwazylam ze raz mam mniej widoczne raz bardzo widze ze juz teraz musze walczyc z nimi bo jak na moj wiek to sa bardzo glebokie i jest ich kilka
sana1drive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-05, 20:35   #1937
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Nie podoba mi sie SLS w składzie, ale cóż, jest wszechobency. Są wartościowe skłądniki, ale niestety z apołową skladu, dlatego uwazam, ze nie beda mialy istotnego wpływu na kondycję włosów. Olejku rycynowebo bardzo mało - zaznaczony na fioletowo.
Dziękuję bardzo za odpowiedź Czyli narazie pozostanę przy szamponie Ziaji z pszenicą, który miał lepszą ocenę.
Dziekuję
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 10:42   #1938
sasetka86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Raz jeszcze prosze o analize skladu podkladu matujacego Sephora SPF15, czy jakis skladnik tego podkladu moze zapychac?

Sklad:
aqua, cyclopentasiloxane, butylene glycol, dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, isostearyl neopentantanoate, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, polymethyl methacrylate, ethylhexyl salicylate, sodium chloride, silica, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, tetrahexyldecyl ascorbate, acrylates copolymer, laureth-7, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, polyethylene, disodium phosphate, sodium C8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, lecithin, hexyl laurate, cethyl dimethicone copolymer, polyglyceryl-4 isostearate, isopropyl titanum triisosstearate, butylparaben, propylparaben, methylparaben, +/-:CI 77891(titanum dioxide), CI 77019(mica), CI 77491(iron oxides), CI 77492(iron oxides),
CI 77499(iron oxides), S+
sasetka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-06, 16:57   #1939
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Bardzo prosze o analize skladu Zelu myjacego z wapniem CALMA HCL Ziaja, pod katem zapychania, czy nie bedzie wysuszac skory ani podrazniac?
Mam skore sucha ,sklonna do podraznien z rozszerzonymi porami.

aqua,PEG-40 Glyceryl Cocoate,Sodium Coceth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Acrylates / C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,Bacopa Monniera Extract,Peg-8,Hydroxyethylcellulose,p anthenol,Calcium Gluconate,Sodium Benzoate,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol,Parfum,Trethanolamin e
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-06, 20:27   #1940
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
trufle - szampan czy kawior

Witam, bardzo proszę o analizę składów dwóch kremów na noc dla cery dojrzałej. Chodzi mi przede wszystkim o to, który mniej by zapychał, mniej podrażniał naczyńka, i który lepiej chroni przed utrata wilgoci.
Na oko ten pierwszy bardziej mi się podoba, ale co ja tam wiem...
Szukam kremu na noc dla cery po 30, na zimę, ale wiele rzeczy podrażnia moją skórę, więc jestem ostrożna.
Wybrałam te trufle, bo brzmią smakowicie a poza tym co coś nowego, czego wcześniej nie było. Że ktoś właśnie odkrył je dla kosmetyki, ile w tym marketingu, a ile prawdy?


Farmona Trufle i Szampan Ekskluzywny biokrem na noc


Aqua, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate, Glycerin, Cyclomethicone, Prunus Amygdalus Oil, Stearic Acid, PPG-15 Stearyl Ether, Caprylic/Capric Trigliceride, Propylene Glycol, Honey Extract, Tuber aestivum Extract, Vitis Vinifera Extract, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Pentapeptide-3, Biosaccharide Gum, Cethyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Parfum, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Alpha-Isomethyl Jonone, Limonene, Benzyl Salicylate, Coumarin



Bielenda Kawior i Trufle - Good night skin


Aqua, Sorbitan Stearate, Sorbityl Laurate, Triethylhexanoin, Magnifera Indica (Mango) Seed Butter, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Clycine Soja Sterols, Glycereth-26, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alkohol, Cyclopentasiloxane, Theobroma Cacao seed butter, Caprylic/Capric Trigliceryde, Caviar Extract, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Pentapeptide-3, Tuber melanosporum Extract, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronella, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Limonene, CI 19140 (Yellow), CI 18050 (Acid Red1)
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 00:40   #1941
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Mam taka odzywke do wlosow,niby ja lubie ale od jakiegos czasu nie widze efektu-moze ktos zanalizuje sklad(pod wzgledem nawilzania i odbudowy zniszconych wlosow.

Burt's Bees Avocado Butter Pre-Shampoo Hair Treatment

Vegetable Glycerin, Olive Oil, Avocado Oil, Oat Flour, Lecithin, Sucrose Stearate, Sucrose Distearate, Magnesium Stearate, Citrus Rind Oil, Oat Oil, Chlorophyll, Tocopherol (Vitamin E), Nettle Leaf Powder, Rosemary Leaf Powder, Vegetable Oil, Fragrance
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 07:30   #1942
snowqueen
Zakorzenienie
 
Avatar snowqueen
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 555
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ostatnio użyłam kilka próbek poniższego kremu pod oczy. Po 2 tygodniach mam uczucie dobrego nawilżenia i wygładzenia skóry. Chciałabym wiedzieć, czy skład jest na tyle dobry, że warto zainwestować w ten krem 195 zł, czy jednak lepiej poszukać tańszego odpowiednika, który działaniem nie będzie się za wiele różnił? Czy poprzez dobre nawilżenie ten krem ma też szansę rozjasnić np. cienie pod oczami?

Dior, Hydraction, krem pod oczy SPF 20:

Składniki aktywne: Octinoxate (Ethylhexyl Methoxycinnamate) 6%, Titanium Dioxide 2,92%
Pozostałe składniki: Aqua (water), Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Betaine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Phenoxyethanol, Myreth-3 Myristate, Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceteth-10 Phosphate, Dicetyl Phosphate, Aluminum Hydroxide, Decyloxazolidinone, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Palmitic Acid, Sodium Hydroxide, Parfum (Fragrance), Dimethiconol, Alcohol, Xylitylglucoside, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Anhydroxylitol, Behenyl Alcohol, Xylitol, Prolyl Histamine HCL, BHT, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Ajuga Turkestanica Extract, Sorbitol, Limonene, Linalool, Algin, Citronellol, Polyvinyl Alcohol, Geraniol, Cellulose Gum, Sodium Methylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Dehydroacetate.
snowqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 10:02   #1943
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Raz jeszcze Bardzo proszę o analizę składu maseczki do wlosów-czy odżywi włosy "na chwilę" czy dłużej i czy stosowanie na dłuższą metę nie jest szkodliwe?
Schwarzkopf, Gliss Kur Głęboka Regeneracja, Maseczka regeneracyjna do włosów suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Dimethicone, Quaternium-87, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Isopropyl Myristate, Pantolactone, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Lecithin, Glycine Soya Oil, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Palmitate, Dimethiconol, Amodimethicone, Trideceth-12, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-10, Polyquaternium-37, PPG-1 Trideceth-6, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Propylene Glycol, Citric Acid, Parfum, Methylparaben, Phenoxyethanol.

z góry dziękuję za poświęcony czas
Na czarno zaznaczyłam emolienty - czyli składniki które powinny nawilżyc włosy - jest ich sporo, wg mnie odzywka powinna miec widoczne działanie.
Od siebie poelcam maske i dizywki Nivea, do włosw suchych i zniszczonych. Cena bardzo przyjazna, działanie super (mam długie włosy, gęste ale cienkie, strasznie się plączą).


Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tego kremu. Czy nie będzie zapychał? Niestety nie znalazłam informacji o wszystkich składnikach i stąd moje pytanie. Z góry dziękuję.

Olay, hydro-żel aktywnie nawilżający, cera mieszana i tłusta
Aqua, Dimethicone, Dimethiconol, Glycerin, Hexylene Glycol, Sodium Carbomer, Panthenol, Phenoxyethanol, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Disodium EDTA
Jestem wrogiem firmy Olay. ich skłądy są beznadziejne. To same silikony, alkohol i zazwyczaj jeszcze poliaktylamid. W tym żelu nie ma nic co by poprawiło kondycję skóry. oto skład: woda, silikon, silikon, gliceryna, zagęszczacz, zagęszczacz, pantenol, konserwant, konserwant, konserwant, konserwant.
Sama zdecyduj, czy warto na to wydac pieniądze.

Cytat:
Napisane przez sana1drive Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedno pytanie odnosnie skladow kosmetykow nie mam wybranego bo nie wiem jakich skladnikow powinnam szukac chodzi mi o zmarszczki pod oczyma jakie skladniki silnie wygladzaja i jakie sa przydatne by zmniejszyc linie zauwazylam ze raz mam mniej widoczne raz bardzo widze ze juz teraz musze walczyc z nimi bo jak na moj wiek to sa bardzo glebokie i jest ich kilka
Jesli zmarszczki są juz widoczne to tylko retinoidy.

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź Czyli narazie pozostanę przy szamponie Ziaji z pszenicą, który miał lepszą ocenę.
Dziekuję
Prosze bardzo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 10:07   #1944
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V wielkie dzięki to zdecyduje się na nivejki skoro Ty używasz...
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 10:22   #1945
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez sasetka86 Pokaż wiadomość
Raz jeszcze prosze o analize skladu podkladu matujacego Sephora SPF15, czy jakis skladnik tego podkladu moze zapychac?

Sklad:
aqua, cyclopentasiloxane, butylene glycol, dimethicone, ethylhexyl methoxycinnamate, isostearyl neopentantanoate, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, polymethyl methacrylate, ethylhexyl salicylate, sodium chloride, silica, retinyl palmitate, tocopheryl acetate, tetrahexyldecyl ascorbate, acrylates copolymer, laureth-7, disteardimonium hectorite, propylene carbonate, polyethylene, disodium phosphate, sodium C8-16 isoalkylsuccinyl lactoglobulin sulfonate, lecithin, hexyl laurate, cethyl dimethicone copolymer, polyglyceryl-4 isostearate, isopropyl titanum triisosstearate, butylparaben, propylparaben, methylparaben, +/-:CI 77891(titanum dioxide), CI 77019(mica), CI 77491(iron oxides), CI 77492(iron oxides),
CI 77499(iron oxides), S+
Ma niebiesko silikony - u niektórych powodują powstawanie zaskórników,
na czarno - emolienty. Dużo polimerów, wygląda na przeładowany - ogólnie uwazam, że moze nieco pozapychac pory.


Cytat:
Napisane przez karinaaa Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize skladu Zelu myjacego z wapniem CALMA HCL Ziaja, pod katem zapychania, czy nie bedzie wysuszac skory ani podrazniac?
Mam skore sucha ,sklonna do podraznien z rozszerzonymi porami.

aqua,PEG-40 Glyceryl Cocoate,Sodium Coceth Sulfate, Propylene Glycol, Methyl Gluceth-20, Acrylates / C 10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer,Bacopa Monniera Extract,Peg-8,Hydroxyethylcellulose,p anthenol,Calcium Gluconate,Sodium Benzoate,2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol,Parfum,Trethanolamin e
Nie pwoinien podrażniać skóry. Zmywałam nim buzie podcaz wylinki po retinoidach i było OK. Mój 3-ci ulubiony żel do twarzy. Nie ma tu nic co by mogło zapchać, w dodatku, o ile dobrze pamietam jest bezbarwny i dlatego nadaje sie dla wrazliwców. O tym zelu pisałyśmy duzo w watku dot. demakijazu skóry.

Cytat:
Napisane przez mimosa Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o analizę składów dwóch kremów na noc dla cery dojrzałej. Chodzi mi przede wszystkim o to, który mniej by zapychał, mniej podrażniał naczyńka, i który lepiej chroni przed utrata wilgoci.
Na oko ten pierwszy bardziej mi się podoba, ale co ja tam wiem...
Szukam kremu na noc dla cery po 30, na zimę, ale wiele rzeczy podrażnia moją skórę, więc jestem ostrożna.
Wybrałam te trufle, bo brzmią smakowicie a poza tym co coś nowego, czego wcześniej nie było. Że ktoś właśnie odkrył je dla kosmetyki, ile w tym marketingu, a ile prawdy?


Farmona Trufle i Szampan Ekskluzywny biokrem na noc


Aqua, Isopropyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate, Glycerin, Cyclomethicone, Prunus Amygdalus Oil, Stearic Acid, PPG-15 Stearyl Ether, Caprylic/Capric Trigliceride, Propylene Glycol, Honey Extract, Tuber aestivum Extract, Vitis Vinifera Extract, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Pentapeptide-3, Biosaccharide Gum, Cethyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Parfum, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Alpha-Isomethyl Jonone, Limonene, Benzyl Salicylate, Coumarin)


Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. jesli masz cere normalną w strone suchej lub sucha, naczynkowa, warzliwa to powinnas byc zadowolona. Duzo emolientów [na czarno] , ale co wazniejsze jest wyciag z trufli i to naprawde wysoko w skądzie [na rozowo]. jes olej ze słodkich migdałów [niebieski], wyciag z winogron [zielony], ekstrakt z miodu [zółty]. Z ciekawszych skladnikow jeszcze peptyd-3 (ostatnio robi furorę), pantenol, wit.E. fajny kremik, serio, nie za bardzo mam sie do czego przyczepic (a czepiac sie lubie) . A jak cena i pojemnosc?? Moze znalazłam Graala?


Cytat:
Napisane przez mimosa Pokaż wiadomość
Bielenda Kawior i Trufle - Good night skin

Aqua, Sorbitan Stearate, Sorbityl Laurate, Triethylhexanoin, Magnifera Indica (Mango) Seed Butter, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Clycine Soja Sterols, Glycereth-26, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alkohol, Cyclopentasiloxane, Theobroma Cacao seed butter, Caprylic/Capric Trigliceryde, Caviar Extract, Butylene Glycol, Carbomer, Polysorbate 20, Palmitoyl Pentapeptide-3, Tuber melanosporum Extract, Tocopheryl Acetate, Dimethicone, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronella, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Limonene, CI 19140 (Yellow), CI 18050 (Acid Red1)
Wiesz co, ten tez nie głupi - ale zaznaczam ze dla cer normalno-suchuch i suchych, nawet odwodnionych, a to dlatego ze masło kakaowe, trójglicerydy, masło z mango to tłuściochy. To dobry nocno-zimowy krem. Myślę, że przy wylince po retinoidach/ kwasach też by był niezły. Z ciekawszych skłądników: ekstakt z kawioru, peptyd-3, grzybki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 10:24   #1946
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
L_V wielkie dzięki to zdecyduje się na nivejki skoro Ty używasz...
tak, w dodatku robię blon pasemka i mój fryzjer twierdzi, że wlosy nie zniszczone. uzywam całej serii - szampon, odyzwka i maska. Naprawde nie widze różnicy między Niveą a szamponami "profesjonalnymi" z salonu, bo i takie mam. Moja zmora sa poplątane włosy, po odzywce nivei grzebień przechodzi gładko.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 10:31   #1947
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

ja mam gęste i grube, ale dlugasne więc i stare,dlatego przy końcach nie są miekkie i tam są suche, gdzieniegdzie rozdwojone, chcę je teraz bardziej nawilżać, troszę podzialalam naftą kosmetyczną, też działa ladnie, ale to nie to samo co maska..dziś kupię, dzięki
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 10:33   #1948
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Mam taka odzywke do wlosow,niby ja lubie ale od jakiegos czasu nie widze efektu-moze ktos zanalizuje sklad(pod wzgledem nawilzania i odbudowy zniszconych wlosow.

Burt's Bees Avocado Butter Pre-Shampoo Hair Treatment

Vegetable Glycerin, Olive Oil, Avocado Oil, Oat Flour, Lecithin, Sucrose Stearate, Sucrose Distearate, Magnesium Stearate, Citrus Rind Oil, Oat Oil, Chlorophyll, Tocopherol (Vitamin E), Nettle Leaf Powder, Rosemary Leaf Powder, Vegetable Oil, Fragrance
Skład jest w porządku, ale wiesz Elfie, ja mam ten sam problem. po prostu natrulane oleje roślinne jakoś nijak wplywają na moje wlosy. Ile ja juz razy łaziłam po domu z ręcznikem na głowie i robiłam kompresy z olejkami - i zero efektu, najlepiej mi robią ciężkie odzywki, napakowane emolientami - tymi których zazwyczaj unikamy w kremach bo zapychają.
Odzywka, ktorej skłąd tu wrzuciałas jest naturalna, coparta na olejach roslinnycyh - moze dlatego.

Cytat:
Napisane przez snowqueen Pokaż wiadomość
Ostatnio użyłam kilka próbek poniższego kremu pod oczy. Po 2 tygodniach mam uczucie dobrego nawilżenia i wygładzenia skóry. Chciałabym wiedzieć, czy skład jest na tyle dobry, że warto zainwestować w ten krem 195 zł, czy jednak lepiej poszukać tańszego odpowiednika, który działaniem nie będzie się za wiele różnił? Czy poprzez dobre nawilżenie ten krem ma też szansę rozjasnić np. cienie pod oczami?

Dior, Hydraction, krem pod oczy SPF 20:

Składniki aktywne: Octinoxate (Ethylhexyl Methoxycinnamate) 6%, Titanium Dioxide 2,92%
Pozostałe składniki: Aqua (water), Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Betaine, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dimethicone, Phenoxyethanol, Myreth-3 Myristate, Stearic Acid, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceteth-10 Phosphate, Dicetyl Phosphate, Aluminum Hydroxide, Decyloxazolidinone, Tetrasodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Palmitic Acid, Sodium Hydroxide, Parfum (Fragrance), Dimethiconol, Alcohol, Xylitylglucoside, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Anhydroxylitol, Behenyl Alcohol, Xylitol, Prolyl Histamine HCL, BHT, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Ajuga Turkestanica Extract, Sorbitol, Limonene, Linalool, Algin, Citronellol, Polyvinyl Alcohol, Geraniol, Cellulose Gum, Sodium Methylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sorbic Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Dehydroacetate.
Snowqueen, jest tu naprawd e masa emolientów - pewnie stąd to uczucie silnego nawilżenia. Ale wyciągi roślinne (antyoksydanty) dalego w skłądzie za syntetycznymi przeciwutleniaczami, więc raczej ne będa miały szansy sie wykazać. Ja nie zaplacilabym za niego tyle pieniędzy, ale jeszcze zaden z wysokopółkowych kremów mnie nie powalil.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 11:02   #1949
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ja poproszę o analizę dwóch kosmetyków Yves Rocher:

Yves Rocher, Bio Spécific Régulation, Soin Hydra-Mat Effet Poudré (emulsja nawilżająco-matująca)
Skład: aqua, alcohol denat., aluminium starch octenylsuconate, zea mays, cetearyl alcohol, dimethicone, glycerin, propylene glycol, urea, ethylhexyl cocoate, butylene glycol, ceteareth ?33, methylparaben, acrylates/c-10-30 alkyl acrylate crosspolymer, parfum, phenoxyethanol, xanthan gum, allantoin, pirydoxine hci, tocopheryl acetate, ethylparaben, scutellaria baicalensis, propylparaben, sodium hydroxide, butylparaben, tetrasodium edta, ci 77891

Yves Rocher, Bio-spécific Anti-imperfections, Hydratant Jour Pore-Affinant (Nawilżający krem przeciw niedoskonałościom
Skład: Aqua, Alcohol denat, butylene glycol, propylene glycol, zea mays, glycerin, aluminium starch octenylsuccinate, ethylhexyl cocoate, stearic acid, caprylic/capric triglyceride, pvm/ma decadiene crosspolymer, salicylic acid, ceteareth-2 phosphate, behenoxy dimethicone, sodium hydroxide, parfum, methylparaben, limonene, zinc gluconate, xanthan gum, allantoin, tocopheryl acetate, retinyl palmitate, ethylparaben, scutellaria baicalensis, propylparaben, linalool, butylparaben, tetrasodium edta, butylphenyl methylpropional, camellia sinensis, cl 42090

Czy jest duże prawpododobiestwo,że będą zapychały?I jak z nawilżaniem czy nie jest tylko w nazwie?
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-09-07, 11:05   #1950
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ślicznie dziękuję, L_V !
Obydwa kremy są b.tanie, co dodatkowo może zwiększyć wątpliwości , w zależności od sklepu w granicach 20 zł. Pojemność obydwu 50g. Używałam fajnych olejków do kąpieli i kosmetyków do stóp Farmony, Bielendy bliżej nie znam. Moja skóra latem jest ciut tłusta w strefie t, a zimą robi się raczej normalno-sucha i muszę uważać na naczyńka.
Pomyślę zatem, który wybrać..

Edytowane przez mimosa
Czas edycji: 2007-09-07 o 11:07 Powód: dopisek
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:23.