Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-09-29, 06:52   #3991
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Aparat tylko na dolne zęby w wieku 20+ - czy wpływa ujemnie atrakcyjność?

Niestety to nie jest mała wada zgryzu tylko poważna. Aparat stały sam na dół jej nie skoryguje. Musiałby być na dół i na górę. Ale i tak potrzebny jest Twin Block oprócz aparatu stałego. Albo sam przed lub po aparacie stałym, albo w trakcie aparatu stałego i wtedy oba łuki stałego muszą być założone.
Natomiast co do atrakcyjności to wydaje mi się że to nic wspólnego nie ma. W aparacie czy bez i tak znajdziesz partnera.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 07:29   #3992
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 376
Dot.: Aparat tylko na dolne zęby w wieku 20+ - czy wpływa ujemnie atrakcyjność?

Aparaty stałe założyłam w wieku bodajże 28 lat, na górę i na dół. Mam pracę, gdzie muszę często publicznie mówić do dużej ilości osób i nigdy nie zastanawiałam się nad tym, czy aparaty mają wpływ na atrakcyjność. Ja je uwielbiałam wręcz, zmieniałam gumki na łukach, dawałam różne kolory. W aparacie czy bez zawsze miałam powodzenie i nikt nigdy mnie nie skrytykował. Uśmiechałam się pełną gębą. Dzisiaj również to czynię, ale już prostymi zębami. W ogóle nie żałuję, że je nosiłam.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 07:31   #3993
CarrieBra
Rozeznanie
 
Avatar CarrieBra
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 617
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziękuję dziewczyny za współczucie. Najważniejsze jest to, że udało mi się odłożyć trochę pieniędzy aby założyć aparat po raz drugi i mam nadzieję już ostatni.

czekoladowoo, stany zapalne to tragiczna rzecz... człowiekowi odechciewa się wtedy żyć. :s A krzywe jedynki... nie wiem jak Ty ale jak ja zobaczyłam, że wszystko zaczyna się walić na nowo wypłakałam morze łez.
Mnie po wizycie kontrolnej na następny dzień najbardziej właśnie bolały jedynki. Mimo wszystko był to ból do zniesienia, nie tak jak kiedyś...
A teraz jesteś zadowolona z leczenia?
__________________


Dziewczyna
, która opanowała mechaniczną skrzynię biegów,
poradzi sobie w życiu. : -))))
CarrieBra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 09:42   #3994
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej Aparatki Jestem już po pierwszej wizycie z aparatem. Orto wymieniła mi łuk na okrągłą 16, zrobiła stripping i fluoryzację siekaczy bo mi się zaczęły w miarę prostowania po stłoczeniach odsłaniać plamy. Oprócz tego polerowanie, korekta kształtu jedynek i ogólnie trochę było tych dźwięków wiertarki . Po prawie dobie z grubszym łukiem nie czuję różnicy i nic mnie nie boli. Dół założymy za 2 wizyty.
Z technicznych spraw dowiedziałam się, że te 3 kreski na drucie nie mają większego znaczenia, ja mam teraz trochę przesunięty drut na bok żeby się tak nie rzucało w oczy, a te klapki zamka damona otwiera się takim jakby mini dłutem albo połową pęsety, naciskasz i już .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 10:25   #3995
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Oprócz tego polerowanie, korekta kształtu jedynek i ogólnie trochę było tych dźwięków wiertarki .
Tak szybko miałaś korygowany kształt? Kurcze... ja już noszę aparat prawie 1,5 roku i orto nic nie wspomina o zeszlifowaniu niektórych zębów, bo mają nierówny kształt. Pytałam się chyba 3x czy będę miała to robione, bo niektóre moje zęby są zakończone dość nieestetyczną 'falbanką'.
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 12:02   #3996
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
Tak szybko miałaś korygowany kształt? Kurcze... ja już noszę aparat prawie 1,5 roku i orto nic nie wspomina o zeszlifowaniu niektórych zębów, bo mają nierówny kształt. Pytałam się chyba 3x czy będę miała to robione, bo niektóre moje zęby są zakończone dość nieestetyczną 'falbanką'.
Moje jedynki to typowe króliki szerokie i wysokie więc trzeba je było nieco skrócić, a jedna to była dłuższa od drugiej. Twoja orto pewnie czeka aż zęby się ostatecznie ustawią więc nic się nie martw.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 17:19   #3997
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez CarrieBra Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za współczucie. Najważniejsze jest to, że udało mi się odłożyć trochę pieniędzy aby założyć aparat po raz drugi i mam nadzieję już ostatni.

czekoladowoo, stany zapalne to tragiczna rzecz... człowiekowi odechciewa się wtedy żyć. :s A krzywe jedynki... nie wiem jak Ty ale jak ja zobaczyłam, że wszystko zaczyna się walić na nowo wypłakałam morze łez.
Mnie po wizycie kontrolnej na następny dzień najbardziej właśnie bolały jedynki. Mimo wszystko był to ból do zniesienia, nie tak jak kiedyś...
A teraz jesteś zadowolona z leczenia?
Mnie te jedynki straaaasznie wkurzały... jak już widziałam, że zęby się przesuwają to byłam wściekła. Z nową orto wstrzymałyśmy się z zakładaniem góry bo była opcja że zęby się wcale nie poprzesuwają bardziej a mogły też się te jedynki dopasować. Ale niestety, poszło w tą gorszą strone i po roku założyłam górny łuk. Trochę to zajęło ale musiałam uzbierać pieniądze i upewnić się, że na pewno chce.
Z leczenia jestem baaardzo zadowolona. Na dolne zęby nie mogę się napatrzeć, już mam też prawie szpary po 4 zamknięte. Na górze jeszcze zbytnio efektów nie ma, ale te jedynki już aż tak nie biją po oczach U mnie po kontrolnych to różnie jest, tak naprawde na dole zazwyczaj boli kilka zębów a u góry wszystkie. Na szczęście nie aż tak jak po założeniu.

Mam nadzieje że tym razem będziesz zadowolona i będziesz miała uśmiech gwiazdy !
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 19:44   #3998
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Hej Aparatki Jestem już po pierwszej wizycie z aparatem. Orto wymieniła mi łuk na okrągłą 16, zrobiła stripping i fluoryzację siekaczy bo mi się zaczęły w miarę prostowania po stłoczeniach odsłaniać plamy. Oprócz tego polerowanie, korekta kształtu jedynek i ogólnie trochę było tych dźwięków wiertarki . Po prawie dobie z grubszym łukiem nie czuję różnicy i nic mnie nie boli. Dół założymy za 2 wizyty.
Z technicznych spraw dowiedziałam się, że te 3 kreski na drucie nie mają większego znaczenia, ja mam teraz trochę przesunięty drut na bok żeby się tak nie rzucało w oczy, a te klapki zamka damona otwiera się takim jakby mini dłutem albo połową pęsety, naciskasz i już .
A stripping boli? Bo boje się go trochę, a orto mówił że pewnie będę mieć. I czy to otwieranie zamków to duży nacisk? Bo ja mam za niecały tydzień ta wizyte i juz sie zaczyna denerwować, bo u mnie jedynki i dwójka są nadal tak wrażliwe że praktycznie nic nie mogę niby gryźć.
To po co są te brzydkie kreski na drucie jak nie mają znaczenia?
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 19:54   #3999
pooolka89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3
czy da się coś z tym zrobić? zęby...

Witam. Piszę tutaj bo nie wiem gdzie umieścić. Moja ortodontka do której chodze jest troche dziwna... Ona uważa, że z krzywymi, żółtymi zębami da się żyć i zawsze mówi a po co a po co itp. Oczywiście wykonuje super wszystkie zabiegi jest oblegana ale strasznie dziwna. Nosiłam aparat 2 lata aby zęby były proste ale mam "skośne dziąsła". Ortodontka do której chodze powiedziała mi że coś tam operacyjnie by się dało ale temat się urwał. Jak byłam mała to wyrwali mi już stałego zęba i niestety kość nie rosła bo nie potrzebowała. Tak jakoś mi to wytłumaczyła dentystka i te zęby się tak troszkę zapadły jakby do środka. Chciałabym wiedzieć czy jedynie operacja by mi pomogła to wyrównać? Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20150924_183909-1.jpg (34,1 KB, 59 załadowań)
pooolka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 20:12   #4000
agusia642
Zakorzenienie
 
Avatar agusia642
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 559
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Filifonka Pokaż wiadomość
Miło mi, że nie tylko ja szczerzyłam się do wszystkich z taką szparą pomiędzy jedynkami w sumie to nawet mi jej brakuje



jedyny minus tej zmiany to to, że powiększyła mi się przez to szpara pomiędzy jedynką i lewą trójką (nie mam u góry dwójek). Spokojnie by w jej miejsce implant wstawił ale zapewne niedługo doczekam się, że trójki też dosuniemy do jedynek.



Zmiany nastąpiły momentalnie, jak wróciłam do domu od orto to luka była już dużo mniejsza. Po nocy nie było jej już prawie wcale trzeba było niestety przy tym pocierpieć, leki przeciwbólowe poszły w ruch ale zmiany wymagają poświęceń
Co do przebarwień to mam nadzieję, że to osad, a nie jakieś inne cuda...

Dziewczyny, przeglądam te Wasze zdjęcia. Jakie Wy macie piękne uśmiechy! po wyprostowaniu zębów będzie rewelacja!
Brawo!
Ja przeszłam to samo, wyszłam z wizyty z malutką diastemą, kilka godzin później podchodzę do lusterka, a tu zęby razem aż się poryczałam ze szczęścia Teraz mam takie przerwy między 1, a 3, że ciężko mi się na to patrzy, ale 8.10 wstawienie pierwszej atrapy
Macie piękne ząbki. Miło się ogląda te zdjęcia
I gratulacje dla tych co schudły. Ja jem wszystko- jak świniak. Może założenie dołu pomoże. :/

Edytowane przez agusia642
Czas edycji: 2015-09-29 o 20:15
agusia642 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 20:15   #4001
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez agusia642 Pokaż wiadomość
I gratulacje dla tych co schudły. Ja jem wszystko- jak świniak :/
Jakbym o sobie czytała hihihi
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-29, 21:34   #4002
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Macie może zdjęcia perłowych albo mlecznych ligatur?
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-29, 22:56   #4003
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: czy da się coś z tym zrobić? zęby...

Ja nie widzę tu żadnego zapadnięcia, a jedynie że zęby z jednej strony są niżej, a z drugiej wyżej. Da się to skorygować odpowiednim aparatem, ale na pewno nie stałym.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 06:17   #4004
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A stripping boli? Bo boje się go trochę, a orto mówił że pewnie będę mieć. I czy to otwieranie zamków to duży nacisk? Bo ja mam za niecały tydzień ta wizyte i juz sie zaczyna denerwować, bo u mnie jedynki i dwójka są nadal tak wrażliwe że praktycznie nic nie mogę niby gryźć.
To po co są te brzydkie kreski na drucie jak nie mają znaczenia?
Mnie nie bolało ale na pewno czuć, że jest robiony. Orto wzięła taki paseczek papieru ściernego i heja między zębami .
Przy otwieraniu klapek jakiś nacisk poczułam ale to dosłownie chwilę trwa więc myślę, że wytrzymasz.
Kreski są takim niby właśnie ułatwieniem dla orto do założenia tego druta żeby widział gdzie wcelować. (Nie musi być super równo między jedynkami ustawiony)
__________________


Edytowane przez calliope86
Czas edycji: 2015-09-30 o 08:25
calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 07:12   #4005
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Macie może zdjęcia perłowych albo mlecznych ligatur?
Ja mam aktualnie perłowe w kolorze jasnosrebrnym - jak chcesz to mogę Ci pokazać, jeśli o to Ci chodzi.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 08:27   #4006
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

schudłyście po założeniu aparatu? jak z tym jedzeniem jest naprawdę
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 08:47   #4007
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
schudłyście po założeniu aparatu? jak z tym jedzeniem jest naprawdę
Ja nie schudłam do czterech dni mnie trochę bolały zęby, więc jedzenie było utrudnione. Ale nie aż tak, żeby nic nie jeść czy same jogurty przez ten czas, np. kanapke kroiłam sobie na małe kawałki i było ok.
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 09:00   #4008
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja też nie schudłam Chyba aż tak bardzo mnie nie bolały zęby bo gryźć jako tako mogłam.
Wracam właśnie z wizyty. Łuk na razie ten sam. Był mały sripping między jedynkami bo jeszcze im trochę brakuje. Dostałam mocniejsze wyciągi - 4,5oz i mam je nosić tak 12-14 godz na dobę. Ale podobno ciut mi się już wysunęła żuchwa po pierwszym miesiącu z wyciągami
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 14:14   #4009
Eve00
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 809
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Hej Aparatki Jestem już po pierwszej wizycie z aparatem. Orto wymieniła mi łuk na okrągłą 16, zrobiła stripping i fluoryzację siekaczy bo mi się zaczęły w miarę prostowania po stłoczeniach odsłaniać plamy. Oprócz tego polerowanie, korekta kształtu jedynek i ogólnie trochę było tych dźwięków wiertarki . Po prawie dobie z grubszym łukiem nie czuję różnicy i nic mnie nie boli. Dół założymy za 2 wizyty.
Z technicznych spraw dowiedziałam się, że te 3 kreski na drucie nie mają większego znaczenia, ja mam teraz trochę przesunięty drut na bok żeby się tak nie rzucało w oczy, a te klapki zamka damona otwiera się takim jakby mini dłutem albo połową pęsety, naciskasz i już .
Sporo na tej wizycie się działo

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
Tak szybko miałaś korygowany kształt? Kurcze... ja już noszę aparat prawie 1,5 roku i orto nic nie wspomina o zeszlifowaniu niektórych zębów, bo mają nierówny kształt. Pytałam się chyba 3x czy będę miała to robione, bo niektóre moje zęby są zakończone dość nieestetyczną 'falbanką'.
mi orto robiła stripping dwójek, ale tylko dlatego żeby je przesunąć względem jedynek (za mało miejsca było). Mam też falbankę na jedynkach i też poproszę o przypiłowanie ale pewnie pod koniec leczenia.

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A stripping boli? Bo boje się go trochę, a orto mówił że pewnie będę mieć. I czy to otwieranie zamków to duży nacisk? Bo ja mam za niecały tydzień ta wizyte i juz sie zaczyna denerwować, bo u mnie jedynki i dwójka są nadal tak wrażliwe że praktycznie nic nie mogę niby gryźć.
To po co są te brzydkie kreski na drucie jak nie mają znaczenia?
Stripping nie boli. Nie wiem jak w Damonie, ale w moim kryształowym pierwsza wymiana drutu bolała ;/ miałam wrażenie, że mi zęby wypadną

---------- Dopisano o 15:09 ---------- Poprzedni post napisano o 15:08 ----------

Cytat:
Napisane przez pooolka89 Pokaż wiadomość
Witam. Piszę tutaj bo nie wiem gdzie umieścić. Moja ortodontka do której chodze jest troche dziwna... Ona uważa, że z krzywymi, żółtymi zębami da się żyć i zawsze mówi a po co a po co itp. Oczywiście wykonuje super wszystkie zabiegi jest oblegana ale strasznie dziwna. Nosiłam aparat 2 lata aby zęby były proste ale mam "skośne dziąsła". Ortodontka do której chodze powiedziała mi że coś tam operacyjnie by się dało ale temat się urwał. Jak byłam mała to wyrwali mi już stałego zęba i niestety kość nie rosła bo nie potrzebowała. Tak jakoś mi to wytłumaczyła dentystka i te zęby się tak troszkę zapadły jakby do środka. Chciałabym wiedzieć czy jedynie operacja by mi pomogła to wyrównać? Pozdrawiam
ja bym skonsultowała się z chirurgiem, bo jednak ta krzywa szczęka psuje efekt wizualny białych i prostych ząbków.

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Cytat:
Napisane przez agusia642 Pokaż wiadomość
Brawo!
Ja przeszłam to samo, wyszłam z wizyty z malutką diastemą, kilka godzin później podchodzę do lusterka, a tu zęby razem aż się poryczałam ze szczęścia Teraz mam takie przerwy między 1, a 3, że ciężko mi się na to patrzy, ale 8.10 wstawienie pierwszej atrapy
Macie piękne ząbki. Miło się ogląda te zdjęcia
I gratulacje dla tych co schudły. Ja jem wszystko- jak świniak. Może założenie dołu pomoże. :/
heh też na to liczę

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez niepozorna Pokaż wiadomość
Ja też nie schudłam Chyba aż tak bardzo mnie nie bolały zęby bo gryźć jako tako mogłam.
Wracam właśnie z wizyty. Łuk na razie ten sam. Był mały sripping między jedynkami bo jeszcze im trochę brakuje. Dostałam mocniejsze wyciągi - 4,5oz i mam je nosić tak 12-14 godz na dobę. Ale podobno ciut mi się już wysunęła żuchwa po pierwszym miesiącu z wyciągami
super, a do tej pory jak długo je nosiłaś w ciągu dnia?
__________________
APARATKA
góra kryształ -16.06.2015 dół mieszany - 12.10.2015

DBAM O WŁOSY
Eve00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-30, 17:29   #4010
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: aparat ortodontyczne Damon kto ma załozone??????

Ja schudłam, ale raczej przyczyna nie był aparat nie ogranicza mnie on w niczym
Z aparatowych dylematów: większość z Was ma takie prościutkie te dwójki i trójki u góry, żadnych dziur pomiędzy górą a dołem. Moje dwójki sa na tyle małe, ze nawet nie sięgają do dolnego łuku :/ myślicie, ze aparat to jakos koryguje, czy taka moja uroda?
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 18:06   #4011
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Chyba aparatem da się wydłużyć zęby, tylko zamki muszą być specjalnie do tego naklejone. Ja mam taki kształt zębów, że też nie będą wszystkie w jednej linii, ale jedynki będą musiały być uzupełnione kompozytem, bo się okazało że są po prostu starte i nie da się aparatem na to poradzić. Miałam robione dodatkowe zdjęcie, żeby to potwierdzić - ząb ustawiony poprawnie, a nie ma prostej linii tylko pod skos :/ Najwyraźniej starłam je sobie przez wadę.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 18:20   #4012
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Też mam jedną jedynkę startą, a druga krzywa ma tą 'falbankę' o której pisałyście, bo była nieużywana.
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 18:33   #4013
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Jakie falbanki? Chodzi wam o takie najnormalniejsze zakończenie każdego siekacza czy coś?
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 18:40   #4014
lilianna90
Kocia i psia mama :)
 
Avatar lilianna90
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Jakie falbanki? Chodzi wam o takie najnormalniejsze zakończenie każdego siekacza czy coś?
Myślę , że coś takiego, tylko pewnie mniej drastyczne

https://www.google.pl/search?q=z%C4%...SVJSm70I-9M%3A
lilianna90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 18:41   #4015
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mi chodzi raczej o to naturalne zakończenie:P Bo mi ta krzywa jedynka wisiała nieużywana, a druga się starła:P
__________________
21.08.2015 - Damon góra
30.11.2015 - Damon dół
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 20:05   #4016
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Myślę , że coś takiego, tylko pewnie mniej drastyczne

https://www.google.pl/search?q=z%C4%...SVJSm70I-9M%3A
Aż mnie ciary przeszły jak mi się wyświetliły tam inne obrazy, jakaś dziura po jedynce, masakra

Ja falbanek nie miałam, ale jedną jedynkę miałam tak startą z jednej strony, że pomimo prostego już ustawienia wyglądały jakby były krzywe. Na którejś tam wizycie ortodontka powiedziała, że już jest w miarę dobrze i czy jest może coś co jeszcze mi się nie podoba, co chciałabym zmienić, więc powiedziałam o tej jedynce to właśnie spiłowała mi obie tak, że wyglądają już prawie identycznie i nie rzuca się to bardzo w oczy.
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 20:44   #4017
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Eve00 Pokaż wiadomość
super, a do tej pory jak długo je nosiłaś w ciągu dnia?

Przez ten pierwszy miesiąc zakładałam wyciągi tylko na noc i były słabiutkie, bo 2,5oz także jeśli orto mówi, że widzi już różnicę to super
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 21:03   #4018
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lilianna90 Pokaż wiadomość
Myślę , że coś takiego, tylko pewnie mniej drastyczne

https://www.google.pl/search?q=z%C4%...SVJSm70I-9M%3A
nie no... mi bardziej chodziło o coś takiego http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...FQqFLAodA8UOaw

krawędź zęba nie jest równa tylko właśnie z falbankami
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 21:12   #4019
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
nie no... mi bardziej chodziło o coś takiego http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...FQqFLAodA8UOaw

krawędź zęba nie jest równa tylko właśnie z falbankami
Ja też mam coś takiego, może w mniejszym stopniu I to przecież jest naturalne Chyba nawet lepiej, bo zęby z biegiem czasu się ścierają, robią nawet na starość lekko wklęsłe
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-09-30, 21:45   #4020
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ja też mam coś takiego, może w mniejszym stopniu I to przecież jest naturalne Chyba nawet lepiej, bo zęby z biegiem czasu się ścierają, robią nawet na starość lekko wklęsłe
Moim zdaniem wygląda to głupio. Wyobraź sobie jedną 1-kę prostą jak od linijki, a druga z falbankami :P
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.