Skóra wrażliwa - probemy, pielęgnacja, kremy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-01, 18:13   #31
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Dobry krem do cery mieszanej i wrażliwej

byłabym jeszcze wdzięczna gdyby ktoś polecił mi jakiś żel do mojej cery (dodam ze mam problemy z zaskórnikami i wągrami) bo kompletnie nie wiem ja sobie radzić
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:37   #32
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: Dobry krem do cery mieszanej i wrażliwej

Cytat:
Napisane przez Gumisia
byłabym jeszcze wdzięczna gdyby ktoś polecił mi jakiś żel do mojej cery (dodam ze mam problemy z zaskórnikami i wągrami) bo kompletnie nie wiem ja sobie radzić
Polecam KWC Znajdziesz tam dużo recenzji kosmetyków
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:42   #33
Gumisia
Raczkowanie
 
Avatar Gumisia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 150
Dot.: Dobry krem do cery mieszanej i wrażliwej

już szukałam ale niczego nie znalazłam
Gumisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 19:56   #34
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Pomóżnie w doborze kremu dla cery mieszanej i wrażliwej

hej! mam ogromny problem w doborze kremu dla cery mieszanej i
wrażliwej chciałabym żeby dobrze nawilżał, nie podrażniał skóry i NIE ZATYKAŁ PORÓW. zalezy mi na tym zeby nie zawierał dużo chemi która źle na mnie działa. byłam już w 4 aptekach i przejrzałam całe KWC i nic nie znalazłam jedynie jeden krem mi pasował ale zawiera wosk pszczeli na który moja mama ma uczulenie wiec ja prawdopodobnie tez bo jestem podatna na uczulenia BARDZO PROSZE O ODPOWIEDŹ pomóżcie bo już nie wiem co robic
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 20:16   #35
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

Może coś z aptecznych kremów nawilżających jak Avene lub La Roche Posay. Nie powinny podrażniać ani uczulać i zawierają wodę termalną
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 20:20   #36
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

powiem Ci ż eja mam podobny problem...bo kończy mi sie krem z erisa - z tej starej zielonej serii poniżej 20 i ja nie wiem jaki kupie... on byl gipoalergiczny nawilżający i zarazem amtujący, w ogole nie mial zapachu jesli ktos zna taki krem o podobnych wlasciwosciach to prosze dac znac
Manioreczko 87 Ty tez poszukaj podobnego - mowie Ci to byl najlepszy kremik!! a jesli nie znajdziemy nic to trzeba bedzie popytac w aptece- bo tlyko tam sa specjalne kosmetyki dla tacji jak MY a co najwazniejsze ajk jestes w sklepie- najlepiej w hipermarkecie ogladaj z tylu sklad kremikow żeli itd. jesli zawieraja alkohol to unikaj!! potem patrz czy sa atesty i co najwazniejsze ze nie byly testowane na zwierzaczkachj
moze cos znajdziemy!!
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-12, 20:39   #37
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

dziekuje Wam za odpowiedzi no własnie w aptekach jak mówie ze chce krem do cery wrażliwej i skłonnej do alergii to mi taki dają - tyle że do cery SUCHEJ :/ widze że nie jestem sama z tym problemem. taka cera jest naprawde kłopotliwa bo mieszana i jeszcze w dodatku wrażliwa i alergiczna a jakby tego było mało to jeszcze mam skłonność do pękania naczynek :/ a na kremy zapychające moja skóra odrazu odpowiada zaskórnikami.
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-12, 20:50   #38
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

Ja mam skórę wrażliwą, mieszaną (sucha ale też tłustą), ze skłonnością do pękających naczyken. Doskonale wiem jak ważny jest dobry krem. Właściwie wybór kremów na rynku jest duży, ale wszystko zależy od konkretnej osoby, przyjecia kremu przez skórę.
Dla mnie najlepszy jest krem nagietkowy z Zaji. Stosuje go tylko jesienią i zimą, na wiosnę jest za ciężki. Nie jest drogi (zaleta kremu) dlatego warto go wypróbować. Na poczatek można zakupić mały pojemnik.
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 15:00   #39
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

ja kupiłam krem IWOSTIN na naczynka i już po pierwszym użyciu wysyfiło mnie na twarzy
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 15:12   #40
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
ja kupiłam krem IWOSTIN na naczynka i już po pierwszym użyciu wysyfiło mnie na twarzy
Ja kończę drugą tubkę i nie zapchał mnie nigdy Jesteś pewna, że to Iwostin? Może używałaś czegoś jeszcze?
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 16:06   #41
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

Cytat:
Napisane przez maniooreczka_87
ja kupiłam krem IWOSTIN na naczynka i już po pierwszym użyciu wysyfiło mnie na twarzy
Ja też używam tego kremu i mimo skłonności do zapychania on akurat mnie nie zapycha
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 13:44   #42
maniooreczka_87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 236
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

nie używałam nic innego wiec to raczej ten krem :/ dałabym mu jeszcze jedna szanse ale sie boje
maniooreczka_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 14:58   #43
dzuma
Raczkowanie
 
Avatar dzuma
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: woj.podkarpackie;)
Wiadomości: 152
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

jesli masz taka skore to kup sobie krem nastoltki z kolastyny jest bardzo dobry polecam
dzuma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-28, 16:38   #44
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: Błagam Pomocy!!!!!!

Cytat:
Napisane przez mckabi
Ja kończę drugą tubkę i nie zapchał mnie nigdy Jesteś pewna, że to Iwostin? Może używałaś czegoś jeszcze?
No właśnie tez sie zdziwiłam bo go używałam i buźka Mi sie po Nim bardzo poprawiła..a używałam jeszcze z tej serii kremu na noc i żelu do mycia buziaka..chociaz w sumie na każdego wpływa inaczej..sama nie wiem
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-24, 17:26   #45
Zaczarowana Oleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Jakie kremy i metody na skórę wrażliwa, suchą, ale z niedoskonałościami???

Nigdy nie mialam problemów z cerą, do czasu, gdy na moim nosie zaczęły się pojawiać zaskórniki. Na ogoł jako tako radziłam sobie z tym i nic więcej sie nie działo, poza faktem, że z czasem skóra mi się bardziej świeciła i czasem wyskoczyl pryszcz(jestem nastolatką).Jednak od ok.4 miesięcy mam wielki problem.Skóra na moich policzkach jest sucha i reaguje na wszelkie kremy podrażnieniem, na domiar złego występują na niej krostki, rozszerzone pory i zaskórniki. Nos i czoło dalej mi sie błyszczą, ALE Z TYM SOBIE DAJĘ RADĘ. Co mam robić???Jaką metodę postępowania i krem wybrać???Szukam kremu głłownie na TE wrażliwe policzki i nie wiem jaki byłby dobry, gdyż do tej pory nie kupowałam kosmetyków do skóry wrażliwej i suchej, ale raczej do mieszanej i tłustej.Proszę o radę.Z góry dziękujęPozdrawiam
Zaczarowana Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 12:57   #46
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jakie kremy i metody na skórę wrażliwa, suchą, ale z niedoskonałościami???

Witaj na forum powinnaś kierować się przy wyborze kremów na cerę wrażiwą. jeśli dajesz sobie radę z przetłuszczającymi się partiami to ciesze się rozumiem , ze zaskórniki tylko na nosie i ewentualnie na czole ,, ale na policzkach nie?bo napisałaś to troche zawile.
Cytat:
Skóra na moich policzkach jest sucha i reaguje na wszelkie kremy podrażnieniem, na domiar złego występują na niej krostki, rozszerzone pory i zaskórniki. Nos i czoło dalej mi sie błyszczą, ALE Z TYM SOBIE DAJĘ RADĘ.
jesłi masz policzki tylko suche i wrazliwe to poleciłabym Ci LRP hydranorme, konsystencja bogatsza jednal przy cerze suchej sprawdzi się. ogólnie postaw na dobre nawilżenie . jeśli nie lubisz gęstych konsystencji to może hydrance optimale legere, ten możesz używać na partie przetłuszczajace się też bo jest on do cery tłustej i mieszanej. fajnym kremikiem jest też toleriane do cery szczególnie wrazliwej. prepraraty te zawieraja przede wszystkim wodę termalną która przyniesie Ci ukojenie na wrażliwych partiach twarzy. jeszcze svr ma fajną serię hydratante do skóry suchej i normalnej skłonnej do przesuszania.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 16:49   #47
Zaczarowana Oleczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie kremy i metody na skórę wrażliwa, suchą, ale z niedoskonałościami???

Chodziło o to, że mam suchą i wrażliwą skórę na policzkach, która nie tłuści się w tym miejscu, ale jednak mam na niej zaskórniki i rozszerzone pory.Ale dzięki za radę , podrawiam!
Zaczarowana Oleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-25, 19:05   #48
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Jakie kremy i metody na skórę wrażliwa, suchą, ale z niedoskonałościami???

to mżesz oczyszczac się u kosmetyczki, może zrobić Ci też zabieg ultradzwiękami , z preparatami odpowiednio dobranymi.naświetlania lampą sollux w salonie, wyciszy i korzystnie płynie na wrazliwa cerę.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 20:07   #49
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: wrażliwa/alergiczna skóra twarzy

mnie woda z krano okropnie podraznia uzywam po myciu mineralnej lub wogole myje sie w przegotowanej. na mega problemy stosuje wode termalna
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-25, 14:29   #50
vjasa
Przyczajenie
 
Avatar vjasa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2
Exclamation Skóra wrażliwa

Wiem, ze pojawialo sie juz kilka takich watkow, ale mimo to prosze o pomoc.. Prosilbym o kilka wskazowek, dotyczacych pielegnacji oraz receptury i sposob przygotowania domowych kosmetykow dla skory wrazliwej..
__________________
Miłość potrafi być piękna, gdy potrafimy kochać!
vjasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 16:03   #51
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Skóra wrażliwa

mysle ze ta prosba powinna byc zamieszczona w jednym z tych watkow o ktorych isnieniu juz wiesz
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 16:11   #52
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Skóra wrażliwa

zobacz na "domowe kosmetyki" tam jest duzo przepisów na własnoręczne mixtury
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-25, 19:35   #53
vjasa
Przyczajenie
 
Avatar vjasa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2
Dot.: Skóra wrażliwa

dzieki bardzo
__________________
Miłość potrafi być piękna, gdy potrafimy kochać!
vjasa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-26, 11:46   #54
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Skóra wrażliwa

niema sprawy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 21:25   #55
aYnOa
Raczkowanie
 
Avatar aYnOa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Question Podkład do cery bladej,mieszanej z zaskórnikami-pomożecie kobietki?;)

Witam dziewczyny. Szukam, właściwie właśnie do głowy mi przyszło to, żeby znaleźć jakiś podkład dla siebie. W czym problem? Jestem bledziuchem, a nie dość że mam od czasu do czasu czerwone przebarwienia związane z krostkami,to natura nie poskąpiła mi zaskórników:angry: (. Porobiły się nieestetycznie wyglądające pod fluidem dziurki z zaskórnikami. Teraz używam pudru w kamieniu i coprawda jestem dość zadowolona, ale czego się nie robi żeby być piękniejszą, prawda? Proszę o porady i jeśli ktoś może,skompletowanie dość taniego zestawu do mojej MIESZANEJ cery. Z góry dziękuję i pozdrawiam .
aYnOa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 10:47   #56
Rosalena
Raczkowanie
 
Avatar Rosalena
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Podkład do cery bladej,mieszanej z zaskórnikami-pomożecie kobietki?;)

Polecam pudry kompaktowe. Ładnie kryją przebarwienia i wszelkie niedoskonałości skóry oraz sprawiaja, ze skora wyglada nieskazitelnie wiele godzin, ale nie nadaja sie do stosowania na codzień. Po dłuższym stosowaniu ciągłym przyspieszają rzetłuszczanie się skóry w miejscach strategicznych, dlatego używaj lekkich podkładów i pudruj je transparennymi pudrami. Róż odświeża cerę i sprawia, że wyglada zdrowiej.
Z pudrow kompaktowych polecam astora natural fit 2w1.

Przed nałożeniem fluidu zawsze zastosuj tonik a potem krem. Dopiero gdy sie wchłonie, nakładaj kosmetyk.

Dla cery mieszanej nadaja sie kosmetyki oznaczone jako skóra naczyniowa i wrażliwa. Odradzam matujace dla skory tlustej, bo pogłebiaja problem. Skóra mieszana jest sucha na policzkach a tlusta w strefie t. Krem nawilżajacy w lecie a poltłusty zimą przywroci skorze rownowage. Do mycia uzywaj niewysuszajacych zeli o kwaśnym ph, krostki beda pojawiac sie rzadziej.

powodzenia
__________________
Biec przed siebie spacerując..
Rosalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 10:57   #57
aYnOa
Raczkowanie
 
Avatar aYnOa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 53
Dot.: Podkład do cery bladej,mieszanej z zaskórnikami-pomożecie kobietki?;)

Dzięki Rosalena . A wy dziewczyny jak sobie radzicie z makijażem na takiej skórze? Któraś ma jeszcze jakieś fajne patenty?
aYnOa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 19:32   #58
honey92
Raczkowanie
 
Avatar honey92
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 288
Moja mieszana i wrażliwa cera.

Hmm... Jakby tu zacząć Chyba od początku
Mam 15 lat i jestem na etapie poszukiwania jakis sprawdzonych i DOBRYCH kosmetyków to mojej szlachetnej i wymagającej twarzyczki Jak w temacie mam cerę mieszana i wrażliwą. Używałam Nivea Visage Young, ale u mnie się nie sprawdził- podrażnił mnie. AA Young natomiast nie był najlepszym produktem- za dużo minusów jak dla mnie. Teraz nie wiem co mam wybrać
Zastanawiałam się na Garnier Czysta Skóra, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii. Tylko nie bardzo wiem jakie produkty wybrać, bo tyle ich tam... A może Under Twenty?? Niestety o nich nic nie słyszałam.
Prosze Was pomóżcie mi, bo się pogubiłam w tych wszystkich kosmetykach Buziaki
honey92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 17:06   #59
honey92
Raczkowanie
 
Avatar honey92
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 288
Dot.: Moja mieszana i wrażliwa cera.

Nikt mi nie pomoże??
honey92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 17:23   #60
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Moja mieszana i wrażliwa cera.

Ja bym odradzała produkty stricte przeznaczone do cery mieszanej, bo sama mam mieszaną cerę i kosmetyki takie powodują u mnie albo wysuszanie albo powstawanie nowych wyprysków

Przede wszystkim polecałabym coś łagodnego: tonik bez alkoholu, jakiś krem nawilżający do cery wrażliwej, może cos z aptecznej firmy Iwostin. Kosmetyki tej firmy nie są bardzo drogie i na kieszeń nastolatki powinny wystarczyć i nie powinny też zaszkodzić
Do mycia buzi może jakiś żel ale bez składnika SLS, który powoduje często wysuszanie i podrażnianie(poszukaj w wyszukiwarce wątku "kosmetyki bez SLS" ).

Spróbuj może też coś z serii Ziaja Nuno, to seria dla młodych osób, ma wiele dobrych opinii.

Zajrzyj też na forum Biochemia kosmetyczna, wątek Składy kosmetyków, tam jest wiele kosmetyków przeanalizowanych i może łatwiej coś dobierzesz.
__________________
Trance is essential for my life
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:55.