Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :) - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-28, 15:12   #1621
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Ja kupowałam sporo ubranek unisex, ale chyba tylko do 6msc takie znalazlam. Czasem w sklepach trudno jest chocby dla rocznego dziecka dostac ubranka uniwersalne. Ja tez unikam rozu w zakupach, ale jeslk cos mi sie podoba akurat rozowe, to tez wezme.
Przestrzeglam tez moja mame, bo ona sporo kupuje dla Hani i chyba dobrze, bo widze, ze ciagnie ja do rozowych i blyszczacych rzeczy :P
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 15:21   #1622
Monanka83
Zakorzenienie
 
Avatar Monanka83
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5 862
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Dziewczyny właśnie otrzymałam wyniki testu Harmony który robiłam. Zbadany kod DNA mojego maluszka wykazał że jest zdrowiutki nie ma zadnych aberracji chromosomowych i będzie dziewczynka jestem taka szczęśliwa że jest wszystko w porządku i jest zdrowa, mogę się teraz spokojnie cieszyć ciążą do samego rozwiązania no i juz mam pewność jaką garderobę szykować dla panienki
Cudowne wieści!!!!!!!Dałyście radę Dziewczyny ******
__________________
Nina 02.05.2016
Monanka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 15:34   #1623
gosiaczekbtm
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 533
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

BonaDea gratuluję
gosiaczekbtm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 16:12   #1624
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez pawie_oczko Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamusie można dołączyć? mamy termin na 10 maja
hej! mamy ten sam termin

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
Dziewczyny właśnie otrzymałam wyniki testu Harmony który robiłam. Zbadany kod DNA mojego maluszka wykazał że jest zdrowiutki nie ma zadnych aberracji chromosomowych i będzie dziewczynka jestem taka szczęśliwa że jest wszystko w porządku i jest zdrowa, mogę się teraz spokojnie cieszyć ciążą do samego rozwiązania no i juz mam pewność jaką garderobę szykować dla panienki
rozowe gratulacje

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Ja właśnie nie chcę znać i się boję, że mi sami powiedzą albo sama coś tam zobaczę za dużo
u mnie zawsze pytali, czy chcemy znac plec, zanim cokolwiek powiedzieli

Cytat:
Napisane przez soniaaa987 Pokaż wiadomość
Potrzebuje na odpowiedzi na pytanie czy można w ciąży jeść ser żółty ale wędzony?
pewnie

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
A ja się dzisiaj trochę rozczarowałam. Miałam mieć dzisiaj wyniki Pappa, myślałam, że już wszystko będę wiedzieć, a tu niestety. Wyniki z laboratorium owszem są, ale są to takie czyste wyniki, które nic człowiekowi nie mówią. Dopiero po wprowadzeniu ich do odpowiedniego programu lekarz może wyliczyć te wszystkie ryzyka. Po odebraniu wyników miałam zadzwonić do gina, zadzwoniłam i powiedział mi, że kalkulację powinien mieć na czwartek, mam dzwonić po 17, więc jeszcze całe dwa dni czekania. Ale stwierdził, że wyniki są ładne, więc mam nadzieję, że rzeczywiście wszystko będzie w porządku.
na pewno wszystko jest dobrze

Cytat:
Napisane przez _itakinie_ Pokaż wiadomość
Ja do końca nie wierzę w tę teorię, że poród naturalny nie zagraża mojej wadzie wzroku. Mogą mnie przekonywać wszystkim, ale w to nie wierzę. Przecież to jest za☠☠☠isty wysiłek. Muszę pogadać o tym z moim doktorkiem, bo mnie ten temat zaczyna męczyć.
ja tez mam wade wzroku i to nie mala, 2 porody sn za mna, a oczom nic sie nie stalo. Tu nie chodzi o to, jak duza wada, a stan siatkowki jest wazny. Naprawde nieliczne sa przypadki osob, u ktorych on jest wskazaniem do cc

scoobs masz juz termin usg ustalony?
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 17:07   #1625
Lalajka
Raczkowanie
 
Avatar Lalajka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 166
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Haha, ale przecież to tylko różowy i niebieski odpadają (powiedzmy), są dziesiątki innych kolorów, które nie są w żaden sposób powiązane z płcią... Poza tym to tylko pierwsze ubranka w najmniejszym rozmiarze, potem już będę wiedziała
Prawda ale z 2giej strony najmniejsze ciuszki najczęściej są w tych właśnie kolorach lub ewentualnie jakiś beż. Większość sklepów dopiero przy większej rozmiarówce ma inne kolory... Szukałam ostatnio czegoś dla synka znajomych i byłam totalnie rozczarowana ofertą sklepów stacjonarnych ;/
Lalajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 18:30   #1626
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Bardzo duzo ubranek mimo neutralnych kolorow ma jakis motyw lub napis ewidentnie przeznaczony dla danej plci. W moim ulubionym Cartersie sklep jest podzielony na dwie czesci - chlopcow i dziewczynki, naprawde ciezko by bylo znalezc neutralne ciuszki. Kilka jest po srodku zoltych, ale to doslownie kilka sztuk
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 18:37   #1627
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Moje dziecie juz drugi rok z rzedu dostalo chlopiece buty na zime. W zeszlym roku czarne, w tym roku brazowe. Tak mnie to denerwuje, ze jak buty dla malej dziewczynki to tylko roz i fiolet.
Najfajniejsze jeansy tez miala chlopiece, z fajna taka szeroka guma u gory i bez kwiatkow, serduszek itp. Ale ostatnio czape ciepla na zime dostala w oczo☠☠☠...ym rozu, bo akurat fason i ocieplenia mi najbardziej pasowaly. Ale szkoda, ze producenci mysla, ze rodzice dziewczynek chca je od stop do glow na rozowo tylko ubierac.
Sporo fajnych deseni w stonowanych kolorach jest teraz w H&M. Az zaluje, ze nie trzeba nam obecnie zadnych bluzek/ sweterkow itp.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-28, 18:38   #1628
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Hej, Alguiem, tak, mam juz ustalony termin USG, za tydzien w czwartek. Nie moge ise doczekac. Musze jechac troche dalej, bo w moim szpitalu nie mieli terminu, no ale trudno. No i widzialam sie z polozna wczroaj.
I czuje sie troche lepiej
Polozna mi wyliczyla termn na 21 maja, inaczejnie na necie w kalkulatorze, nie wiem, moze nie bierze pod uwage dlugosci cyklow.
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 20:16   #1629
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez scoobs Pokaż wiadomość
Hej, Alguiem, tak, mam juz ustalony termin USG, za tydzien w czwartek. Nie moge ise doczekac. Musze jechac troche dalej, bo w moim szpitalu nie mieli terminu, no ale trudno. No i widzialam sie z polozna wczroaj.
I czuje sie troche lepiej
Polozna mi wyliczyla termn na 21 maja, inaczejnie na necie w kalkulatorze, nie wiem, moze nie bierze pod uwage dlugosci cyklow.
Super! Ja mam w srode
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 23:24   #1630
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

a ja dalej nie mam :/ ciekawe czy zdaze do tego 14 tyg. ehh
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 06:45   #1631
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez sylwiakaa Pokaż wiadomość
a ja dalej nie mam :/ ciekawe czy zdaze do tego 14 tyg. ehh
A nie możesz umówić się na wcześniejszy termin?
Ja byłam pewna, że idę pod koniec 13 tyg. (wciąż się gubię w tych tygodniach) ale właśnie sprawdziłam i to 12t4d (wg om) więc chyba co by nie było to jakoś się wpasuję
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-29, 07:05   #1632
scoobs
Rozeznanie
 
Avatar scoobs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 742
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Sylwiakaa, a widzialas sie juz z polozna? Mnie polozna powiedziala, ze w szpitalu, w ktorym chce robic mozna sie samemu umowic, dala mi nr telefonu. Jak zadzwonilam, to oni mowia, o to musimy Cie zobaczyc w przyszlym tygodniu, ale nie mamy termonow, i wyslali mnie do Ascot.
W ogole dziewczyn, wybralam szpital, w ktorym rodzilam syna 5 lat temu
i bylo super. No ale teraz ma jakies special measures... Poza tym moja siostra niedaleko mieszka, wiec byc moze, w zalenosci od czasu, moglaby sie zajac moimi dziecmi jak bede rodzic.
U mnie w miescie jest szpital i tam rodzilam corke, mialam z nia niestety komplikacje przy porodzie i musialam jechac na sale opercyjna. Jakis czas temu ten wydzial porodowy zamkneli i zostalo tylko centrum rodzenia naturalnego. Chcialabym tam rodzic, ale boje sie, ze jak znowu sie cos stanie, to beda mnie wiezli w ambulansie do innego szpitala ok 20 minut, wiec nie pisze sie na to...
scoobs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 08:36   #1633
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Nie mialam wizyty. Zgloszone bylo przez gp i sama wyslalam formularz ze strony. No i cisza. Ja za slabo znam ang zeby sie umowic sama
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 09:17   #1634
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez sylwiakaa Pokaż wiadomość
Nie mialam wizyty. Zgloszone bylo przez gp i sama wyslalam formularz ze strony. No i cisza. Ja za slabo znam ang zeby sie umowic sama
Biedna... nie masz na miejscu kogoś, kto mógłby Ci pomóc?
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 09:27   #1635
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Jak sie okazuje kazdy daje rady ale malo kto chce pomoc :/
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 10:36   #1636
dariago
Przyczajenie
 
Avatar dariago
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 15
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

a kiedy byłas u GP i kiedy ten list został wysłany? ja na swoją odpowiedz ze szpitala czekałam jakos ok 3 tygodni także wiem że zwariować można. Już zaczynałam po ścianach chodzić. Jak chcesz daj mi jakies namiary na siebie to sie z tobą skontaktuje i spróbuje jakos pomoc w miare możliwości
dariago jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 11:16   #1637
pawie_oczko
Wtajemniczenie
 
Avatar pawie_oczko
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 712
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Dzięki wszystkim za przyjęcie

Cytat:
Napisane przez fruzjape Pokaż wiadomość
Witaj mamy taki sam termin Napiszesz cos o sobie?

Pappa kosztuje koło 300 złotych, trzeba zrobic w ten sam dzien co usg genetyczne.
Mogę napisać, że mam 27 lat, to moja druga ciąża, mam już 2,5 letnią córeczkę urodzoną w maju. Poza tym wypadłam z wizażowego pisania i muszę się wkręcić na nowo i Was też jakoś poznać. Dziś mamy genetyczne, także kciuki mile widziane
__________________
N.
pawie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 11:42   #1638
Clio_99
Zadomowienie
 
Avatar Clio_99
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 218
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Trzymamy kciuki fajnie oby dwie ciaze majowe dużo ciuszkow i ciazowych i dla dzieci będziesz mogła wykorzystać po córce. Np moja kolezanka ma 2 dzieci różnica ok 1,5 roku. Jedna urodzona w zimę drugą w lato. I się wkurza bo ani kombinezon ani buty. Nic rozmiarowo nie zgadza się z pora roku :p
__________________
:
Clio_99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 11:58   #1639
sylwiakaa
Zadomowienie
 
Avatar sylwiakaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Katowice / London
Wiadomości: 1 636
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Dostalam listy!! 14.11 mam polozna a 17.11 skan
__________________
W oczekiwaniu na maleństwo... <3
sylwiakaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-29, 12:31   #1640
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

A ja mam takie pytanie, czy szykują wyprawkę mam na myśli ciuszki będziecie kupować nowe, czy kupujecie używane np na allegro dziewczyny sprzedają paki z ubrankami. I tak się zastanawiam, bo w sumie taki maluch szybko rośnie i ubranka używane nie są zniszczone. Myślalyscie już nad tym i do czego się skłaniacie ?
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 12:43   #1641
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Hej.

Wczoraj byłam u lekarza, było niesamowicie USG ma super widoczne i dokładne.
Okazało się, że mam niedoczynność tarczycy spowodowana ciążą. Muszę brać leki, które powodują kołatanie serca i uczucie gorąca :/


Pytanie do Was, bo kto jak nie Wy będziecie wiedzieć. Można używać róży piżmowej i zielonej herbaty w kosmetykach?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-herbata.html

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, czy szykują wyprawkę mam na myśli ciuszki będziecie kupować nowe, czy kupujecie używane np na allegro dziewczyny sprzedają paki z ubrankami. I tak się zastanawiam, bo w sumie taki maluch szybko rośnie i ubranka używane nie są zniszczone. Myślalyscie już nad tym i do czego się skłaniacie ?
Ja o takich rzeczach nie myślę jeszcze, jestem w 9 tygodniu (i 4 dni)
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."

Edytowane przez zabciajs
Czas edycji: 2015-10-29 o 12:42
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 12:57   #1642
fruzjape
Zadomowienie
 
Avatar fruzjape
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, czy szykują wyprawkę mam na myśli ciuszki będziecie kupować nowe, czy kupujecie używane np na allegro dziewczyny sprzedają paki z ubrankami. I tak się zastanawiam, bo w sumie taki maluch szybko rośnie i ubranka używane nie są zniszczone. Myślalyscie już nad tym i do czego się skłaniacie ?

Ja zdecydowanie kupuje używane. Paki
akurat mało chetnie, bo tam jest mało codziennych ubranek, większość jest mało praktyczna (za to śliczna ).
fruzjape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 13:04   #1643
BonaDea75
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 557
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Hej.

Wczoraj byłam u lekarza, było niesamowicie USG ma super widoczne i dokładne.
Okazało się, że mam niedoczynność tarczycy spowodowana ciążą. Muszę brać leki, które powodują kołatanie serca i uczucie gorąca :/


Pytanie do Was, bo kto jak nie Wy będziecie wiedzieć. Można używać róży piżmowej i zielonej herbaty w kosmetykach?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...a-herbata.html

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------



Ja o takich rzeczach nie myślę jeszcze, jestem w 9 tygodniu (i 4 dni)
Wiem że jeszcze wcześnie, ale teraz dziewczyny sprzedają właśnie z okresu maj czerwiec czyli naszych porodow, a potem ba wiosnę to będą sprzedawać zimowki
__________________
od 13.10.2013 razem
BonaDea75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 13:06   #1644
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, czy szykują wyprawkę mam na myśli ciuszki będziecie kupować nowe, czy kupujecie używane np na allegro dziewczyny sprzedają paki z ubrankami. I tak się zastanawiam, bo w sumie taki maluch szybko rośnie i ubranka używane nie są zniszczone. Myślalyscie już nad tym i do czego się skłaniacie ?
Ja będę kupować. Patrzyłam na ceny w Auchan, Pepko itd. Nie jest to mega spory wydatek, poza tym ja nie chce mieć tylko jednego dziecka, wiec ciuszki jeszcze mi się przydadzą

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez pawie_oczko Pokaż wiadomość
Dzięki wszystkim za przyjęcie



Mogę napisać, że mam 27 lat, to moja druga ciąża, mam już 2,5 letnią córeczkę urodzoną w maju. Poza tym wypadłam z wizażowego pisania i muszę się wkręcić na nowo i Was też jakoś poznać. Dziś mamy genetyczne, także kciuki mile widziane
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 13:07   #1645
soniaaa987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 287
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Ja też kupuje używane w mieście gdzie mieszkam co sezon spotykają się mamy na tzw targu i sprzedają bądź wymieniają miedzy sobą ubranka naprawdę fajne rzeczy idzie kupić za grosze. Chociaż mam cichą nadzieję że będzie dziewczynka to wtedy miałabym wszystkie rzeczy po córeczce bo ona urodzona na poczatku sierpnia także sporej różnicy by nie było
soniaaa987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 13:42   #1646
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Cytat:
Napisane przez BonaDea75 Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, czy szykują wyprawkę mam na myśli ciuszki będziecie kupować nowe, czy kupujecie używane np na allegro dziewczyny sprzedają paki z ubrankami. I tak się zastanawiam, bo w sumie taki maluch szybko rośnie i ubranka używane nie są zniszczone. Myślalyscie już nad tym i do czego się skłaniacie ?
Jeszcze o tym zupełnie nie myślałam... Znając życie, dużo ubranek będę chciała kupić nowych, może coś odkupię od koleżanek po ich dzieciaczkach ale jak się trafi coś fajnego, używanego na allegro to nie będę miała oporów
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 14:00   #1647
Lalajka
Raczkowanie
 
Avatar Lalajka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 166
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Ja gdy tylko będę znała płeć planuję zakupy tak, żeby koszta się rozłożyły. Założyłam skarbonkę 'kasa na bobasa' i po każdych zajęciach wrzucam tam zarobioną kasę. Mam zamiar stopniowo polować na ciekawsze oferty na allegro itp. Używane i nowe, nie robi mi to różnicy.

Za to całą wyprawkę pościelową/ochraniacz mam zamiar uszyć sama.
Lalajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 14:02   #1648
_itakinie_
Zakorzenienie
 
Avatar _itakinie_
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5 337
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Ja akurat miałam tour po lumpach wczoraj - kupowałam ubranka dla dziecka mojej siostry. Te malutkie ubranka 0-6mies można kupować na tony, w genialnej jakości. Wczoraj kupiłam 36 sztuk, zapłaciłam za to łącznie 45zł. Problem z używanymi ubrankami zaczyna się później, jak dziecko bardziej się brudzi. Ale te malutkie są zupełnie bezproblemowe.
Jasne, że kupię też jakieś nowe. Ale będzie to uzupełnienie tego, czego nie dostanę w lumpie.
Dzieciaczek z tych ubranek szybko wyrasta. Wolę inwestować w bardziej trwałe rzeczy.

Nie wyobrażam sobie jednak, żeby moje dziecko chodziło w używanych butach - przecież stópka będzie się kształtowała i musi mieć nowe.
__________________
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.
_itakinie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 14:33   #1649
Lalajka
Raczkowanie
 
Avatar Lalajka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 166
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

O nie nie, buty wiadomo, muszą być nowe. Tak samo jak materacyk do łóżeczka i wózek. Wiem, że dużo ludzi wózeczek kupuje używany, ale mnie jakoś to odrzuca... sama nie wiem dlaczego.
Lalajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-29, 14:37   #1650
_itakinie_
Zakorzenienie
 
Avatar _itakinie_
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5 337
Dot.: Majówki 2016, czyli przyszłe majowe mamusie :)

Materacyk nowy, pościel też. Wózek mi akurat nie przeszkadza używany, ale będę musiała go wyprać/wyczyścić. Inaczej nie ma mowy.
__________________
Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.
_itakinie_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 21:55:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.