Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-18, 11:59   #1021
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wywal z diety produkty 0%. To od nich się tyje najgorzej, bo to oszukiwanie organizmu.
No ten sos czekoladowy możesz zostawić, bo pewnie on bardziej służy jako przyprawa słodka niż jako jedzenie. Ale nabiał tylko pełnotłusty.

Na moje oko, ale nie znam porcji , wygląda, ze jak na 5-6 treningów w tygodniu to jesz za mało.

Ile tam jest kalorii w tych posiłkach?
Dlatego, że zje się ich więcej? Ja wybieram twarogi półtuste, czasem chudy (nie 0%) ale mieszam go ze śmietaną lub jogurtem
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 12:08   #1022
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dlatego, że zje się ich więcej? Ja wybieram twarogi półtuste, czasem chudy (nie 0%) ale mieszam go ze śmietaną lub jogurtem

Też, bo ma sie w głowie ze się zjadło 0% czyli mało, ale też tego powodu ze to niepełnowartościowe jedzenie. Produkty odtłuszczone są zubożone o witaminy, mają też często więcej węglowodanów niż ich pełnotłuste odpowiedniki.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 12:20   #1023
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzieki za wskazówki co do nabiału. Czyli jesli w podanym przeze mnie menu zastąpilabym twaróg 0% na ten pełnotłusty to wtedy jest w miarę ok, czy cos jeszcze mozna zmienić? Macie jakies jeszcze uwagi?
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 13:55   #1024
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Też, bo ma sie w głowie ze się zjadło 0% czyli mało, ale też tego powodu ze to niepełnowartościowe jedzenie. Produkty odtłuszczone są zubożone o witaminy, mają też często więcej węglowodanów niż ich pełnotłuste odpowiedniki.
A półtuste są ok ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 15:12   #1025
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A półtuste są ok ?
Ja zazwyczaj biorę półtłuste Słyszałam że z tych wszystkich chudych i 0% lepiej jednak zrezygnować, bo nie przyswajamy witamin A, D, E i K Zaś pełnotłuste dla niektórych mogą być ponoć za ciężkie, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 16:25   #1026
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja zauważyłam, że w pełnotłustych twarogach jest mniej białka niż w półtłustych czy chudych Wolę więc tłuszcz w innej formie a twaróg półtłusty
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 17:40   #1027
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Ja zazwyczaj biorę półtłuste Słyszałam że z tych wszystkich chudych i 0% lepiej jednak zrezygnować, bo nie przyswajamy witamin A, D, E i K Zaś pełnotłuste dla niektórych mogą być ponoć za ciężkie, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Witaminy, które wymieniłaś rozpuszczalne są w tłuszczach Wydaje mi się, ze na kanapce można jeść chudy twaróg o ile jest jakiś dodatek tłuszczu np. masło, czy twaróg wymieszany ze śmietaną. Z tą ciężkością też się zgodzę - tłuszcz jest ciężkostrawny

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Ja zauważyłam, że w pełnotłustych twarogach jest mniej białka niż w półtłustych czy chudych Wolę więc tłuszcz w innej formie a twaróg półtłusty
Już dawno to zauważyłam
Dla mnie jest też różnica w smaku - chude ale nie te 0% są bardziej kwaskowate od tych półtłustych Ja zazwyczaj kupuję półtusty ale jak w L. jest promocja na chudy to wezmę chudy ale ten zawsze mieszam z jogurtem/śmietaną

Kupując twaróg patrzysz by było więcej białka? Gdzieś kiedyś była tutaj mowa, że twarogi mogą wypłukiwać wapń bo mają za dużo białka w stosunku do wapnia...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-18, 18:44   #1028
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U:

I. Owsianka na mleku z bananem, śliwkami i orzechami włoskimi, kawa z mlekiem

II. Bułka wieloziarnista z masłem, sałatą, szynką i papryką, jabłko

III. Ryż z sosem słodko-kwaśnym i piersią z kurczaka, sałatka z oliwą

IV. 2 podwójne tosty z masłem, sałatą, serem żółtym, szynką, pomidorem i szczypiorem z keczupem

Jabłko i pasek gorzkiej czekolady

+ praktycznie zero ruchu
paula684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 20:47   #1029
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Już dawno to zauważyłam
Dla mnie jest też różnica w smaku - chude ale nie te 0% są bardziej kwaskowate od tych półtłustych Ja zazwyczaj kupuję półtusty ale jak w L. jest promocja na chudy to wezmę chudy ale ten zawsze mieszam z jogurtem/śmietaną

Kupując twaróg patrzysz by było więcej białka? Gdzieś kiedyś była tutaj mowa, że twarogi mogą wypłukiwać wapń bo mają za dużo białka w stosunku do wapnia...
Ja również, odkąd tylko zaczęłam się interesować składami i makro produktów

Tak Nie wiem, nie widziałam tej informacji o wapniu ale zawsze pilnuję tego, żeby nie zabrakło białka w moim jadłospisie więc wysokobiałkowe produkty są jak najbardziej wskazane.
Zresztą, nigdy sobie nic nie złamałam w moim 21 letnim życiu więc chyba nie tak źle z moim przyswajaniem wapnia oraz jego ilością w mojej diecie
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 22:45   #1030
Ivon92
Raczkowanie
 
Avatar Ivon92
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Mogę prosić o pomoc
Sytuacja wygląda tak: od 3 tygodniu jem ok. 2000kcal. Mam 23 lata, 165 cm wzrostu i 72 kg. Karmię piersią 2-3 razy dziennie (córka ma 10 miesięcy). Ćwiczę 3 razy w tygodniu, czasem 4. Chciałabym schudnąć a na razie waga stoi w miejscu albo wzrasta
Jadłospis z dzisiaj (R?):
I, II: płatki owsiane, jabłko, żurawina, migdały, olej kokosowy+serek wiejski
III, IV, V: ciecierzyca, kuskus, olej z pestek winogron, papryka
VI: jajka, kromka ciemnego chleba, masło orzechowe

Wszystko wyliczone tak, że wychodzi ok. 2000kcal. Ale nie mam pojęcia co dalej, żeby waga ruszyła w dół. Policzyłam zapotrzebowanie według wzoru podanego na początku wątku i wyszło 1700, więc wszystko by się zgadzało... Kiedyś korzystałam z innego wzoru i dlatego wyszło mi takie duże zapotrzebowanie.

Będę bardzo wdzięczna za ocenę
Ivon92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 05:43   #1031
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ivon92 Pokaż wiadomość
Mogę prosić o pomoc
Sytuacja wygląda tak: od 3 tygodniu jem ok. 2000kcal. Mam 23 lata, 165 cm wzrostu i 72 kg. Karmię piersią 2-3 razy dziennie (córka ma 10 miesięcy). Ćwiczę 3 razy w tygodniu, czasem 4. Chciałabym schudnąć a na razie waga stoi w miejscu albo wzrasta
Jadłospis z dzisiaj (R?):
I, II: płatki owsiane, jabłko, żurawina, migdały, olej kokosowy+serek wiejski
III, IV, V: ciecierzyca, kuskus, olej z pestek winogron, papryka
VI: jajka, kromka ciemnego chleba, masło orzechowe

Wszystko wyliczone tak, że wychodzi ok. 2000kcal. Ale nie mam pojęcia co dalej, żeby waga ruszyła w dół. Policzyłam zapotrzebowanie według wzoru podanego na początku wątku i wyszło 1700, więc wszystko by się zgadzało... Kiedyś korzystałam z innego wzoru i dlatego wyszło mi takie duże zapotrzebowanie.

Będę bardzo wdzięczna za ocenę
Kochana dla kobiet karmiących zapotrzebowanie jest wyższe! Myślę że powinnaś się wstrzymać z odchudzaniem dopóki nie przestaniesz karmić piersią.
Choć co do menu to jest.. Strasznie monotonne! Jesteś were? Bo nie widzę tu mięsa,ryb..ogolnie pełnowartościowego białka. Ten chleb z masłem orzechowym to zjedz rano a nie na noc bo mimo że to zdrowe tłuszcze to na noc nie bardzo..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-19, 06:47   #1032
antenn087
Raczkowanie
 
Avatar antenn087
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 336
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja właśnie zauważyłam, że po mleku pełnotłustym boli mnie brzuch i myślałam, że to po orzechach ale może po tym mleku...


A od dziś w lidlu tydzień amerykański i masło orzechowe
antenn087 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 08:28   #1033
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczoraj/sroda U

8.00
płatki owsiane z ryżowymi, nasiona, wiórki kokosowe, aronia, szaron, migdały

11.00
bułka grahamka z masłem, pasztetem, sałatą, pomidorem
jabłko
pól paczki wafli ryzowych

16.00
-leczo z ziemniakami
- ogórki kiszone

Trening wytrzymałościowo siłowy ze sztanga.

- zielony szejk: endywia, brokuł, banan,jabłko, imbir, młody jęczmień
- garść migdałów i orzechów laskowych

20.00
- jajecznica na boczku
- kromka chleba z boczkiem
- sałatka: rukola, awokado, pomidory, oliwki, feta, oliwa, ocet balsamiczny
- mała porcja tiramisu

Około 2250 kalorii
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 08:55   #1034
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzisiejszy planowany jadłospis R (wczorajszy był ubogo-tragiczny i to w dzień treningowy heheh więc nie wrzucam




I - zapiekanki z razowca żytniego z suchą krakowską, serem żółtym, pomidorem i świeżą bazylią


II - krem z marchwi, pomarańczy i imbiru + pierś kurczaka owinięta boczkiem i pieczone warzywa


III - banan, jogurt grecki


IV - zapiekanka: pierś kurczaka, pesto, pomidory, mozarella + ryż
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 08:57   #1035
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Ja również, odkąd tylko zaczęłam się interesować składami i makro produktów

Tak Nie wiem, nie widziałam tej informacji o wapniu ale zawsze pilnuję tego, żeby nie zabrakło białka w moim jadłospisie więc wysokobiałkowe produkty są jak najbardziej wskazane.
Zresztą, nigdy sobie nic nie złamałam w moim 21 letnim życiu więc chyba nie tak źle z moim przyswajaniem wapnia oraz jego ilością w mojej diecie
Ty również chudy mieszasz z jogurtem? Dobrze zrozumiałam Ja na tym składzie makro produktow w ogóle się nie znam ale wiem, że nie tylko nabiał ma białko

Z białkiem nie można też przesadzać bo to szkodzi nerkom i chyba wątrobie, więc uważaj Co do złamań to też nigdy nic nie złamałam a kilka razy noga "poleciała" w bok, wywróciłam się na lodzie albo jako dziecko oberwałam piłką w nos Ale jako małe dziecko to zjadałam ogromne ilości sera żółtego, więc to może dlatego w dzieciństwie nic nie złamałam... jak dorosłam przerzuciłam sie na twarogi (sery żółte mi już nie smakują) ale też z nimi nie przesadzam
Z kolei moja siostra miala połamany nos i skręconą kostkę


Cytat:
Napisane przez antenn087 Pokaż wiadomość
Ja właśnie zauważyłam, że po mleku pełnotłustym boli mnie brzuch i myślałam, że to po orzechach ale może po tym mleku...
A od dziś w lidlu tydzień amerykański i masło orzechowe
A to może nietolerancja laktozy? Po półtustym mleku nie boli Cię brzuch?
Co do masła orzechowego z Lidla - według mnie jest okropne w smaku...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 09:47   #1036
Ivon92
Raczkowanie
 
Avatar Ivon92
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 39
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Kochana dla kobiet karmiących zapotrzebowanie jest wyższe! Myślę że powinnaś się wstrzymać z odchudzaniem dopóki nie przestaniesz karmić piersią.
Choć co do menu to jest.. Strasznie monotonne! Jesteś were? Bo nie widzę tu mięsa,ryb..ogolnie pełnowartościowego białka. Ten chleb z masłem orzechowym to zjedz rano a nie na noc bo mimo że to zdrowe tłuszcze to na noc nie bardzo..
Wolałabym pomału zacząć zrzucać i przestawiać się na zdrowe nawyki bo planuje karmić jeszcze przynajmniej kilka miesięcy a potem chcemy starać sie o kolejne dziecko. Nie bardzo uśmiecha mi się zaczynać kolejną ciąże z nadwagą Wiem, że jest monotonnie, ale tak mi łatwiej, bo nie bardzo mam czas na gotowanie w ciągu dnia i układanie różnorodnych dań. Za to staram się, żeby główne dania w każdy dzień tygodnia wyglądały inaczej.
Co do mięsa: nie jestem wege, ale nie lubię mięsa aż tak bardzo żeby jeść je codziennie. Szukałam inspiracji właśnie u wegetarian i myślę, że jak 3 razy w tygodniu zastąpię mięso innym źródłem białka to nic mi nie będzie Postaram się też jeść więcej ryb
Dziękuję bardzo za wszystkie sugestie

Czy ktoś jeszcze mógłby rzucić na to okiem?

R na dziś:
I, II: płatki owsiane, jabłko, migdały, olej kokosowy, bułka pełnoziarnista+masło orzechowe,
III, IV,V: kasza jaglana, gotowany indyk, brokuły
VI: serek wiejski + jakieś warzywa (nie mam już nic innego w lodówce)
Ivon92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 11:30   #1037
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U mnie dzis: (bez treningu)

I- kawa z mlekiem i miodem, ryż z sosem z czerwonej soczewicy z przecierem pomidorowym i ziołami

II- sok świeżo wyciskany z pomarańczy, marchwi, jabłka, grejpfruta, z bananem, zupa jarzynowa

III- potrawka z udka kurczaka w sosie pomidorowym z ryżem, czerwona herbata

IV- garść ulubionych bakalii

V- warzywa na patelnię, czerwona herbata
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 11:32   #1038
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ty również chudy mieszasz z jogurtem? Dobrze zrozumiałam Ja na tym składzie makro produktow w ogóle się nie znam ale wiem, że nie tylko nabiał ma białko

Z białkiem nie można też przesadzać bo to szkodzi nerkom i chyba wątrobie, więc uważaj Co do złamań to też nigdy nic nie złamałam a kilka razy noga "poleciała" w bok, wywróciłam się na lodzie albo jako dziecko oberwałam piłką w nos Ale jako małe dziecko to zjadałam ogromne ilości sera żółtego, więc to może dlatego w dzieciństwie nic nie złamałam... jak dorosłam przerzuciłam sie na twarogi (sery żółte mi już nie smakują) ale też z nimi nie przesadzam
Z kolei moja siostra miala połamany nos i skręconą kostkę
Nie nie, nie mieszam
Wiem, że nie tylko nabiał ma białko Głównie dostarczam go w mięsie i jajkach jednak.
Wiem, spokojnie Byłam kiedyś na Dukanie i czytałam o konsekwencjach. Dla mnie wyzwaniem jest dobić do ponad 100g dziennie A ćwiczę więc jednak potrzebuję tego białka.
Ja za to ser żółty kocham Też go jadłam dużo, teraz ograniczam ze względu na kalorie i tłuszcz ale jednak uwielbiam i w małych ilościach sobie pozwalam. Jak byłam mała to piłam też ogromne ilości mleka. Tak litr spokojnie prosto w butelki siedząc sobie przy komputerze
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 11:43   #1039
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Nie nie, nie mieszam
Wiem, że nie tylko nabiał ma białko Głównie dostarczam go w mięsie i jajkach jednak.
Wiem, spokojnie Byłam kiedyś na Dukanie i czytałam o konsekwencjach. Dla mnie wyzwaniem jest dobić do ponad 100g dziennie A ćwiczę więc jednak potrzebuję tego białka.
Ja za to ser żółty kocham Też go jadłam dużo, teraz ograniczam ze względu na kalorie i tłuszcz ale jednak uwielbiam i w małych ilościach sobie pozwalam. Jak byłam mała to piłam też ogromne ilości mleka. Tak litr spokojnie prosto w butelki siedząc sobie przy komputerze
Ćwiczenia to co innego - ja nie ćwiczę więc nie potrzebuję takiej samej ilości białka i nie muszę tego pilnować. To dobrze, że dbasz o siebie ale też nie wolno przesadzać i popadać w paranoję Co do sera żółtego to tak jak z bananami (jak byłam mała bardzo lubiłam) - musze mieć na to ochotę by mi smakowalo A chude twarogi omijasz?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-19, 11:59   #1040
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ćwiczenia to co innego - ja nie ćwiczę więc nie potrzebuję takiej samej ilości białka i nie muszę tego pilnować. To dobrze, że dbasz o siebie ale też nie wolno przesadzać i popadać w paranoję Co do sera żółtego to tak jak z bananami (jak byłam mała bardzo lubiłam) - musze mieć na to ochotę by mi smakowalo A chude twarogi omijasz?
Znaczy ostatnio w ogóle twarogów nie jem Jak jem to ser wiedeński który zalicza się do tłuścioszków
Generalnie do chudych twarogów nic nie mam, tak samo do półtłustych. Omijam 0%
__________________
Working out
is your drug
get addicted.


Edytowane przez minthema
Czas edycji: 2015-11-19 o 12:01
minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 12:13   #1041
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Znaczy ostatnio w ogóle twarogów nie jem Jak jem to ser wiedeński który zalicza się do tłuścioszków
Generalnie do chudych twarogów nic nie mam, tak samo do półtłustych. Omijam 0%
Te 0% są okropne w smaku - suche jak wiór. Sera wiedeńskiego nie znam i nie widziałam w moim mieście. Z wyglądu przypomina mi serek Capri, który lubię Tylko ten to chyba smakuje ricottą ? Grunt to mieć zdrowe podejście do diety i stylu życia
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:05   #1042
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Te 0% są okropne w smaku - suche jak wiór. Sera wiedeńskiego nie znam i nie widziałam w moim mieście. Z wyglądu przypomina mi serek Capri, który lubię Tylko ten to chyba smakuje ricottą ? Grunt to mieć zdrowe podejście do diety i stylu życia
Nie wszystkie zero są suche
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:11   #1043
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie zero są suche
Pewnie to też zależy od producenta
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:14   #1044
awangardowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 12
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Ja zazwyczaj biorę półtłuste Słyszałam że z tych wszystkich chudych i 0% lepiej jednak zrezygnować, bo nie przyswajamy witamin A, D, E i K Zaś pełnotłuste dla niektórych mogą być ponoć za ciężkie, ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Odnośnie dyskusji o produktach zawierających tłuszcze (kilka postów wyżej). Zależy, czy są to zdrowe tłuszcze czy niezdrowe, jak np. tłuszcze trans. Zdrowych wcale nie trzeba unikać

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-27 o 16:14 Powód: Link.
awangardowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:20   #1045
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez awangardowy Pokaż wiadomość
Odnośnie dyskusji o produktach zawierających tłuszcze (kilka postów wyżej). Zależy, czy są to zdrowe tłuszcze czy niezdrowe, jak np. tłuszcze trans. Zdrowych wcale nie trzeba unikać
Dobrze o tym wiemy
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-27 o 16:16 Powód: Link w cytacie.
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:40   #1046
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez awangardowy Pokaż wiadomość
Odnośnie dyskusji o produktach zawierających tłuszcze (kilka postów wyżej). Zależy, czy są to zdrowe tłuszcze czy niezdrowe, jak np. tłuszcze trans. Zdrowych wcale nie trzeba unikać
Wiemy, wiemy. Chociaż z tego co wiem powinien tam być jakiś zachowany stosunek tych omega 6 do omega 3, ale jakoś w to nie wnikam. Kuchnia to nie wieczna matematyka Zdrowych nie unikamy, ale niektóre ich źródła nie na każdego dobrze wpływają. jakbym miała mieć alergię np. na kakao czy jakieś orzechy to byłabym nieszczęśliwa
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-27 o 16:16 Powód: Link w cytacie.
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:43   #1047
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Wiemy, wiemy. Chociaż z tego co wiem powinien tam być jakiś zachowany stosunek tych omega 6 do omega 3, ale jakoś w to nie wnikam. Kuchnia to nie wieczna matematyka Zdrowych nie unikamy, ale niektóre ich źródła nie na każdego dobrze wpływają. jakbym miała mieć alergię np. na kakao czy jakieś orzechy to byłabym nieszczęśliwa
Ja tak samo
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:44   #1048
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Wiemy, wiemy. Chociaż z tego co wiem powinien tam być jakiś zachowany stosunek tych omega 6 do omega 3, ale jakoś w to nie wnikam. Kuchnia to nie wieczna matematyka Zdrowych nie unikamy, ale niektóre ich źródła nie na każdego dobrze wpływają. jakbym miała mieć alergię np. na kakao czy jakieś orzechy to byłabym nieszczęśliwa
Nie unikajmy ale te, nie przesadzajmy.. Orzechy są zdrowe to nie znaczy ze można zjeść pół kg naraz
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 13:44   #1049
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Te 0% są okropne w smaku - suche jak wiór. Sera wiedeńskiego nie znam i nie widziałam w moim mieście. Z wyglądu przypomina mi serek Capri, który lubię Tylko ten to chyba smakuje ricottą ? Grunt to mieć zdrowe podejście do diety i stylu życia
Tak, są podobne ale właśnie w smaku trochę bardziej pod ricottę podchodzi Kiedyś już o nich tu pisałyśmy
Wiadomo
Cytat:
Napisane przez awangardowy Pokaż wiadomość
Odnośnie dyskusji o produktach zawierających tłuszcze (kilka postów wyżej). Zależy, czy są to zdrowe tłuszcze czy niezdrowe, jak np. tłuszcze trans. Zdrowych wcale nie trzeba unikać
Wiemy wiemy
__________________
Working out
is your drug
get addicted.


Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-27 o 16:16 Powód: Link w cytacie.
minthema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 14:05   #1050
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Nie unikajmy ale te, nie przesadzajmy.. Orzechy są zdrowe to nie znaczy ze można zjeść pół kg naraz
Też fakt
Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Tak, są podobne ale właśnie w smaku trochę bardziej pod ricottę podchodzi Kiedyś już o nich tu pisałyśmy
Wiadomo

Wiemy wiemy
Za ricottą nie przepadam ale ser i tak bym spróbowała
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.