Pierwsze mieszkanie co robić! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 09:49   #31
DzikiLesnyKot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 163
Dot.: Pierwsze mieszkanie co robić!

Masz rację, ale co zrobić. Jak mi ktoś wytyka, że jestem złą partnerką, muszę się bronić;P W ogóle to usuwam wątek, niestety ale mdm wymaga teraz 15% wkladu własnego, na TBS bym musiała gdzieś poczekać i niestety ale jestem zdana tylko na wynajem Dziękuję za rzeczowe porady.
__________________

"Szukamy siebie zawsze nie tam, gdzie trzeba:
przeszłość, przyszłość
a ucieka nam piękno.. Czego? Teraz.
Trzeba to zmienić szybko"
DzikiLesnyKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 13:31   #32
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pierwsze mieszkanie co robić!

Cytat:
Napisane przez DzikiLesnyKot Pokaż wiadomość
Masz rację, ale co zrobić. Jak mi ktoś wytyka, że jestem złą partnerką, muszę się bronić;P W ogóle to usuwam wątek, niestety ale mdm wymaga teraz 15% wkladu własnego, na TBS bym musiała gdzieś poczekać i niestety ale jestem zdana tylko na wynajem Dziękuję za rzeczowe porady.
Nie wiem czy komukolwiek chodzi o ocenę Twojego związku. Po prostu jeżeli macie rozbieżne poglądy na miejsce zamieszkania to nie ma co liczyć na to że partner weźmie kredyt na mieszkanie w miejscowości w której nie zamierza mieszkać. Mniejsza o to które powinno ustąpić komu i czy w ogóle. Przy takich perypetiach nawet wolałabym wziąć kredyt sama (przy decyzji o braniu kredytu) i w razie czego mieć coś swojego.

Bank wymaga 15%. Czyli dostając 10% z MdM musiałabyś dołożyć 5% wkładu własnego. Od kolejnego roku będzie to 20% - czyli 10% Twoje i 10% MdM. Z TBS bierz też pod uwagę że czynsz jest tam wyższy niż w przypadku "zwykłych mieszkań". Jeżeli Cię nie stać na kredyt to rzeczywiście zostaje pozostać przy wynajmie ale postarałabym się obniżyć koszt najmu i zbierać na wkład i inne wydatki związane z zakupem (prowizje, notariusz itd.) - np. wynająć pokój w mieszkaniu zamiast kawalerki (nie wiem gdzie teraz mieszkasz).
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 09:31   #33
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Pierwsze mieszkanie co robić!

Słuchajcie, a czy ktoś z was wie może czy istnieją jeszcze mieszkania budowane przez spółdzielnię? Chodzi mi o to, czy teraz spółdzielnie budują nowe bloki na takich samych zasadach jak kiedyś czy bardziej jak zwykli deweloperzy?
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 11:47   #34
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Pierwsze mieszkanie co robić!

Cytat:
Napisane przez maryska80 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a czy ktoś z was wie może czy istnieją jeszcze mieszkania budowane przez spółdzielnię? Chodzi mi o to, czy teraz spółdzielnie budują nowe bloki na takich samych zasadach jak kiedyś czy bardziej jak zwykli deweloperzy?
W moim mieście spółdzielnia buduje na zasadach deweloperskich.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 14:28   #35
DzikiLesnyKot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 163
Dot.: Pierwsze mieszkanie co robić!

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy komukolwiek chodzi o ocenę Twojego związku. Po prostu jeżeli macie rozbieżne poglądy na miejsce zamieszkania to nie ma co liczyć na to że partner weźmie kredyt na mieszkanie w miejscowości w której nie zamierza mieszkać. Mniejsza o to które powinno ustąpić komu i czy w ogóle. Przy takich perypetiach nawet wolałabym wziąć kredyt sama (przy decyzji o braniu kredytu) i w razie czego mieć coś swojego.

Bank wymaga 15%. Czyli dostając 10% z MdM musiałabyś dołożyć 5% wkładu własnego. Od kolejnego roku będzie to 20% - czyli 10% Twoje i 10% MdM. Z TBS bierz też pod uwagę że czynsz jest tam wyższy niż w przypadku "zwykłych mieszkań". Jeżeli Cię nie stać na kredyt to rzeczywiście zostaje pozostać przy wynajmie ale postarałabym się obniżyć koszt najmu i zbierać na wkład i inne wydatki związane z zakupem (prowizje, notariusz itd.) - np. wynająć pokój w mieszkaniu zamiast kawalerki (nie wiem gdzie teraz mieszkasz).
http://mieszkaniedlamlodych.com/czy-...-wklad-wlasny/
Możesz mi wyjaśnić ostatni wers?
__________________

"Szukamy siebie zawsze nie tam, gdzie trzeba:
przeszłość, przyszłość
a ucieka nam piękno.. Czego? Teraz.
Trzeba to zmienić szybko"
DzikiLesnyKot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 09:34   #36
asia877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Pierwsze mieszkanie co robić!

Jeżeli chodzi o mieszkania na sprzedaż to polecam dewelopera xx Mają atrakcyjne ceny, a ponadto oferują zakup mieszkania pod klucz co jest bardzo dużym ułatwieniem oraz dodatkową oszczędnością. Ich mieszkania możecie kupić w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-01-12 o 09:18 Powód: reklama, linki
asia877 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-11 10:34:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:52.