Przeprowadzka, ratunku! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-06, 20:14   #1
Odett3
Przyczajenie
 
Avatar Odett3
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Unhappy

Przeprowadzka, ratunku!


Za ok. 2 miesiące postanowiłam w końcu wyrwać się z rodzinnego domu z powodów które mnie wykańczają psychicznie (wiecie, ciśnięcie dziecka po ambicjach, przyczepianie się o najmniejsze pierdoły a nawet oskarżanie mnie o posuwanie mojej drugiej połówki w depresji lub do samobójstwa!). Mimo młodego wieku (mam 19 lat) mam tego dosyć, nie wyrabiam. Postanowiłam przeprowadzić się do miasta oddalonego o prawie 500 km od mojego aktualnego miejsca zamieszkania. Znając siebie przyjadę z trzema stówkami w kieszeni bo nocleg mam- zamieszkam ze swoją drugą połówką ale co dalej?
Pracę mam szukać przed przeprowadzką czy od razu jak znajdę się już tam na miejscu?
Cv będe na dniach klepać wraz z listem motywacyjnym. To moja pierwsza poważna przeprowadzka i jestem przerażona mimo że tego chce
Może mi ktoś poradzić co poczynić z fantem o nazwie- praca? Teraz czy jak się przeprowadzę?
Odett3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 20:21   #2
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Lepiej szukaj już, bo nie wiesz, ile ci to szukanie zajmie, a 300 zł na życie to bardzo mało.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 21:55   #3
Odett3
Przyczajenie
 
Avatar Odett3
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;54033973]Lepiej szukaj już, bo nie wiesz, ile ci to szukanie zajmie, a 300 zł na życie to bardzo mało.[/QUOTE]
Wiem że to mało, niestety wiecej nie mam a sprawa jest pilna.
Dlatego pomyślałam by znaleźć na szybko jakąś pracę gdzie wypłacane są dniówki.
Odett3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 22:46   #4
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Wysyłałabym CV już teraz, z adnotacją w LM od kiedy mozesz podjąć pracę + pracowałabym od teraz przez te dwa miesiące żeby więcej odłożyć.
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 23:11   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

nie spotkałam się z pracą, gdzie by wypłacali dniówki. chyba, że myślisz o jakimś sprzątaniu w prywatnych domach lub opiece nad dzieckiem na godziny.
im szybciej zaczniesz szukać pracy, tym lepiej. mam tylko nadzieję, że nie dobrze znasz "swoją drugą połówkę".
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:04   #6
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Ewentualnie jak na studiach dorabiałam na kasie to wypłacali tygodniówki
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 10:21   #7
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Na pewno brałabym pod uwagę wszystkie możliwości i miała jakiś plan B (np co zrobię jak moja druga "połówka" się na mnie wypnie, pójdę wtedy pod most czy gdzie?).
300zł to jest nic i nie zdecydowałabym się na taki krok jak wyprowadzka bez ŻADNEGO zaplecza finansowego, bo można obudzić się z ręką w nocniku szybciej niż się wydaje (w dosłownym tłumaczeniu trafić z deszczu pod rynnę)

Myślę, że najpierw poszukałabym jakiegoś zajęcia na miejscu, zarobiła trochę i wtedy ewentualnie myślała o wyprowadzce.
Napisałaś, że jesteś oskarżana o nakłanianie drugiej połówki w DEPRESJI do samobójstwa, a dwa zdania dalej, że to ma być twoja podpora i pomoc w tym całym planie... lol...
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 13:31   #8
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Szukaj pracy już teraz, koniecznie! 300 zł to mało, rzeczywiście, ale nie zniechęcaj się, walcz o swoją samodzielność. Jeśli masz siłę, chcesz się wyprowadzić, masz wsparcie - świetnie, dasz radę. Poszlabym za radą koleżanki, która pisała wyżej - abyś w CV lub LM zaznaczyła od kiedy możesz rozpocząć pracę.

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Napisałaś, że jesteś oskarżana o nakłanianie drugiej połówki w DEPRESJI do samobójstwa, a dwa zdania dalej, że to ma być twoja podpora i pomoc w tym całym planie... lol...
Z tego co ja zrozumiałam, to dziewczyna w domu jest oskarżana przez swoich "bliskich" o prowokowanie swojego partnera do samobójstwa. Nie chodzi raczej o to, że to partner ją o to oskarża... (poprawcie mnie, jeśli się mylę)
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 13:37   #9
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez polna_rozyczka Pokaż wiadomość

Z tego co ja zrozumiałam, to dziewczyna w domu jest oskarżana przez swoich "bliskich" o prowokowanie swojego partnera do samobójstwa. Nie chodzi raczej o to, że to partner ją o to oskarża... (poprawcie mnie, jeśli się mylę)
Ja nie mówię, że partner oskarża. Zrozumiałam tylko, że ma depresję, nie wiemy jakie "problemy", w każdym razie zdaję sobie sprawę z tego, że nastolatki często wyolbrzymiają problemy. Nie chcę wyciągać wniosków z upy, ale może nawet nigdy się nie widzieli, albo są ze sobą bardzo krótko (500km to jednak sporo) i nie wyjechałabym w ciemno do takiej osoby z 300zł w kieszeni.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 21:22   #10
Odett3
Przyczajenie
 
Avatar Odett3
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Ja nie mówię, że partner oskarża. Zrozumiałam tylko, że ma depresję, nie wiemy jakie "problemy", w każdym razie zdaję sobie sprawę z tego, że nastolatki często wyolbrzymiają problemy. Nie chcę wyciągać wniosków z upy, ale może nawet nigdy się nie widzieli, albo są ze sobą bardzo krótko (500km to jednak sporo) i nie wyjechałabym w ciemno do takiej osoby z 300zł w kieszeni.
Osoba do której chce się wyprowadzić tzn moja partnerka ma depresje od śmierci matki czyli od prawie 8 lat, a jesteśmy razem 5 Moi rodzice ją poznali, wiedzą o jej problemach i nawet pokochali. Przez problemy swojej partnerki moi rodzice stwierdzili że pobawią się w pomoc i NA SIŁĘ ją wciskając przez co Ona czuje się jeszcze gorzej a mnie oskarżają że jeszcze bardziej ją popycham do samobójstwa gdy tak naprawdę robię wszystko by do tego nie doszło.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Na pewno brałabym pod uwagę wszystkie możliwości i miała jakiś plan B (np co zrobię jak moja druga "połówka" się na mnie wypnie, pójdę wtedy pod most czy gdzie?).
300zł to jest nic i nie zdecydowałabym się na taki krok jak wyprowadzka bez ŻADNEGO zaplecza finansowego, bo można obudzić się z ręką w nocniku szybciej niż się wydaje (w dosłownym tłumaczeniu trafić z deszczu pod rynnę)

Myślę, że najpierw poszukałabym jakiegoś zajęcia na miejscu, zarobiła trochę i wtedy ewentualnie myślała o wyprowadzce.
Napisałaś, że jesteś oskarżana o nakłanianie drugiej połówki w DEPRESJI do samobójstwa, a dwa zdania dalej, że to ma być twoja podpora i pomoc w tym całym planie... lol...
W domu jestem o to oskarżana, głównie przez matkę.
Odett3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 21:30   #11
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez Odett3 Pokaż wiadomość
Osoba do której chce się wyprowadzić tzn moja partnerka ma depresje od śmierci matki czyli od prawie 8 lat, a jesteśmy razem 5 Moi rodzice ją poznali, wiedzą o jej problemach i nawet pokochali. Przez problemy swojej partnerki moi rodzice stwierdzili że pobawią się w pomoc i NA SIŁĘ ją wciskając przez co Ona czuje się jeszcze gorzej a mnie oskarżają że jeszcze bardziej ją popycham do samobójstwa gdy tak naprawdę robię wszystko by do tego nie doszło.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------


W domu jestem o to oskarżana, głównie przez matkę.
Czyli jak jesteś facetem czy kobietą ? Bo wpierw piszesz, że masz partnerkę czyli kobietę a potem piszesz, że jesteś oskarżana czyli tak jakbyś to ty była kobietą ?
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 21:33   #12
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Czyli jak jesteś facetem czy kobietą ? Bo wpierw piszesz, że masz partnerkę czyli kobietę a potem piszesz, że jesteś oskarżana czyli tak jakbyś to ty była kobietą ?
A słyszałaś o homoseksualistach?
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 21:35   #13
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
A słyszałaś o homoseksualistach?
Słyszałam i nawet przyszło mi to do głowy, że autorka może jest związana z kobietą
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 22:10   #14
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

pamiętajmy o co pytała autorka wątku
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 05:34   #15
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Zdecydowanie teraz. Im szybciej tym lepiej. Postaraj sie tez odlozyc cos wiecej do momentu wyprowadzki. Tak jak pisaly dziewczyny: 300zl to tyle co nic, wiec zadbaj o to, zeby miec jak najwiecej gotowki na start.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 16:16   #16
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Słyszałam i nawet przyszło mi to do głowy, że autorka może jest związana z kobietą
wygrałaś lupę, Sherlocku



W jakiej sytuacji finansowej jest partnerka? Pomogłaby Ci w znalezieniu pracy? Przeliczcie sobie na jak długo wystarczyłyby oszczędności gdybyś nie znalazła pracy od ręki.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 00:54   #17
Odett3
Przyczajenie
 
Avatar Odett3
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
wygrałaś lupę, Sherlocku



W jakiej sytuacji finansowej jest partnerka? Pomogłaby Ci w znalezieniu pracy? Przeliczcie sobie na jak długo wystarczyłyby oszczędności gdybyś nie znalazła pracy od ręki.
Oczywiście że pomogłaby! Nie tylko ona, jej siostra pewnie też, nie wiem jak z rodzicami jej ale wiem że bardzo się cieszą że się przeprowadzę do nich.
Ogólnie siostra mojej partnerki powiedziała że w razie czego nam pomoże.
Odett3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 22:10   #18
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Czyli od jednych rodziców uciekasz do drugich? Czarno to widzę. W ten sposób to ciężko będzie się usamodzielnić. A co ze studiami?
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 23:40   #19
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Czyli od jednych rodziców uciekasz do drugich? Czarno to widzę. W ten sposób to ciężko będzie się usamodzielnić. A co ze studiami?
To, ze rodzice dziewczyny mogliby pomoc, nie znaczy, ze mieszkaliby razem.


Edidt: przeoczylam

Edytowane przez 201604200942
Czas edycji: 2016-01-12 o 23:41
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-13, 09:05   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Napisałaś, że jesteś oskarżana o nakłanianie drugiej połówki w DEPRESJI do samobójstwa, a dwa zdania dalej, że to ma być twoja podpora i pomoc w tym całym planie... lol...

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Czyli od jednych rodziców uciekasz do drugich? Czarno to widzę. W ten sposób to ciężko będzie się usamodzielnić. A co ze studiami?
Normalnie jestem zwolenniczka wyprowadzki, ale w tym wypadku radzilabym sie wstrzymac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 09:42   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

o.O super, ucieczka z własnego domu, by wepchnąć się innym rodzicom na utrzymanie. a twoja dziewczyna leczy tę depresję?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 21:54   #22
Odett3
Przyczajenie
 
Avatar Odett3
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
o.O super, ucieczka z własnego domu, by wepchnąć się innym rodzicom na utrzymanie. a twoja dziewczyna leczy tę depresję?
Ale ja się nikomu nie wpycham na utrzymanie, sama załatwiam prace, płace wszystko za swoje i dokładam się do czynszu.. więc jakie jest to utrzymanie?
I nie uciekam.
Odett3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 22:46   #23
lenor
Zadomowienie
 
Avatar lenor
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 1 141
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Może się powtarzam, ale autorka pytała o porady jak przetrwać na początku w nowym mieście, a nie czy to co robi ma sens...
lenor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 22:23   #24
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Przeprowadzka, ratunku!

Trudna sprawa, ale do rzeczy - szukaj pracy już teraz, na stronie Urzędu Pracy danego miasta np.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 23:23:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.