Buty do tańca-kilka pytań (Łódź? chociaż nie tylko) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-27, 12:50   #1
AnetaChan
Rozeznanie
 
Avatar AnetaChan
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 515

Buty do tańca-kilka pytań (Łódź? chociaż nie tylko)


Witajcie

Na wstępie zaznaczę że nie wiem czy piszę w dobrym dziale. Jeżeli nie to proszę o przeniesienie...

Dobra, konkrety: Od około pół roku chodzę na kurs bachaty. Początkowo chodziłam w balerninach, ale później stwierdziłam że zamieniam je na buty na obcasie. Jak się nauczę tańczyć w obcasach to będę umiała tańczyć i na takich, i na płaskich nie wiem na ile jest to słuszna koncepcja, ale... do tej pory tańczyłam w różnych butach ale zwykych, nie tanecznych. Teraz postanowiłam zainwestować w specjalne. Zastanawiam sie jednak na paroma kwestiami. Powiedzcie mi, czy obcas typu flare (kielichowaty) jest dużo stabilniejszy od slim (tego smukłego)? Przyznam szczerze, że te flare dużo mniej mi się pobobają chyba, że są wyższe. Nie wiem czy wziąć wyższy flare czy niższą szpilkę?
W butach na obcasie chodzę kilka razy tygodniowo także nie powinnam mieć z nimi problemu i podczas tańca. Ale jeszcze nigdy żadnych tanecznych nie przymierzałam bo trochę mi do sklepu z nimi nie po drodze było.

A może są tu jakieś tańczące dziewczyny z Łodzi i są mi w stanie polecić konkretny sklep w którym powinnam szukać?

Będę wdzięczna za każdą radę...
__________________
SarrinkaBlog
AnetaChan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-18, 14:02   #2
modiz
Dagmara Paa
 
Avatar modiz
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Buty do tańca-kilka pytań (Łódź? chociaż nie tylko)

Witam, powinnaś wybrać obcas flare, jest o wiele stabilniejszy od obcasów typu slim. Obcas slim to inaczej szpilka, jest przeznaczony dla bardzie zawansowanych tancerek, które od dłuższego czasu tańczą w szpilkach. Możesz też kupić czółenka na niskim słupku też doskonale się sprawdzą do tańca. xxxx

Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2016-03-15 o 08:39 Powód: reklama
modiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-20, 21:27   #3
AnetaChan
Rozeznanie
 
Avatar AnetaChan
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 515
Dot.: Buty do tańca-kilka pytań (Łódź? chociaż nie tylko)

Cytat:
Napisane przez modiz Pokaż wiadomość
Witam, powinnaś wybrać obcas flare, jest o wiele stabilniejszy od obcasów typu slim. Obcas slim to inaczej szpilka, jest przeznaczony dla bardzie zawansowanych tancerek, które od dłuższego czasu tańczą w szpilkach. Możesz też kupić czółenka na niskim słupku też doskonale się sprawdzą do tańcaxxx
Dziękuję za odpowiedź... Chociaż nie wiem czy nie podchodzi ona pod kryptoreklamę

Pytałam o obuwie TANECZNE, a nie takie do chodzenia na co dzień
__________________
SarrinkaBlog

Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2016-03-15 o 08:39
AnetaChan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-23, 14:54   #4
modiz
Dagmara Paa
 
Avatar modiz
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Buty do tańca-kilka pytań (Łódź? chociaż nie tylko)

Myślę że spokojnie w szpilkach tego producenta, można coś wybrać, aby buty spełniały funkcję taneczną. Nie są ciężkie, są miękkie w środku , są wyłożone pianką lateksową . pianka dodatkowo podtrzymuje śródstopie .
Pozostaje wybrać odpowiedni obcas, aby jak najlepiej się w nich czuć . Obcasy są mocno przytwierdzone, więc nie sądzę aby w tańcu mogło coś się z nimi stać .
Pozdrawiam
modiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-04, 15:38   #5
twiggy99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 23
Dot.: Buty do tańca-kilka pytań (Łódź? chociaż nie tylko)

Myślę, że skoro to mają być Twoje pierwsze buty taneczne, to zdecydowanie powinnaś wybrać obcas typu flare i to niezbyt wysoki (max. 6 - 7 cm). Wizualnie slim nie wygląda na bardzo cienki, ale po założeniu takich butów czuć dużą różnicę w stabilności (przynajmniej ja czułam, kiedy po raz pierwszy je założyłam, choć tańczę od lat). Flare jest bardzo wygodny i stabilny, a buty taneczne na nim są łatwiejsze do noszenia od jakichkolwiek "zwykłych" butów na obcasie. Nie wypowiem się na temat sklepów w Łodzi, bo jestem z Krakowa i tutaj zaopatruję się w obuwie taneczne, ale polecam poszukać jakiegokolwiek profesjonalnego sklepu tanecznego w okolicy i wybrać się tam, zmierzyć obuwie z ekspozycji i sprawdzić, jaki model i wysokość obcasa będą dla Ciebie komfortowe. Buty taneczne często trzeba zamawiać, ale warto na początek zrobić ogólne rozeznanie, skoro nigdy nie miałaś czegoś takiego na nogach i przymierzyć, bo modeli jest naprawdę mnóstwo, a to, co się podoba na zdjęciu, często w realu okazuje się kompletnie niedopasowane do naszej stopy/ma uwierające paski, itd. .

I jeżeli nie chcesz wydać fortuny, to na początek celowałabym w buty polskich producentów (Kozdra, Akces Dance, Tango, Stakato, itd.), bo są dużo tańsze od obuwia angielskiego, również da się w nich tańczyć, no i łatwiej przebiega procedura reklamacji, gdyby była taka potrzeba .
twiggy99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-04, 15:57   #6
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Buty do tańca-kilka pytań (Łódź? chociaż nie tylko)

Polecam angielskie supadance, w ogole nie czuć ze masz je na nogach profesjonalne obuwie do tańca
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-04 16:57:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:27.