2 problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-07, 20:49   #1
kaliopee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 62

2 problemy


chciałam zapytać o samoopalacze. kompletnie sie na tym nie znam, nie uzywałam nigdy, zawsze było to po prostu słoneczko. teraz gdy musze jakis kupić zupełnie nie wiem jaki. Poradzcie jakie są dobre, nie wiem czy istnieje podział na opalające bardziej lub mniej, na jakiś konkretny odcień? Od czego zależy kolor jaki sie uzyska, bo słyszałam gdziećś że ktoś kupił sobie samoopalacz i okazało sie że po jego zastosowaniu skóra była marchewkowa a nie opalona... czy osobno trzeba kupić samoopalacz do twarzy, czy można może posmarować twarz takim do ciała? jak długo przeciętnie utrzymuje sie taka opalenizna?

drugie moje pytanie dotyczy baz rozświetlających. podobno wiele wizażystów i makijażystów uważa że są one niezbędne przy wykonaniu dobrego makijażu. Co one tak naprawde dają, do czego służą? czy można je stosować gdy cera jest mieszana, często świeci się , szczeg w strefie T? Jeżeli znacie jakieś dobre firmy tych baz, niekoniecznie najdroższe i raczej takie które można dostać w możnapowiedziec małomiasteczkowych sklepach z kosmetykami?? bardzo prosze o jakiekolwiek rady dziekuje z góry i pozzdrawiam Was!!
kaliopee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 14:12   #2
kaliopee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 62
czekam babeczki...

nie wiedziałam żejestem aż tak niecierpliwa
kaliopee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 15:14   #3
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Re: czekam babeczki...

Co do samoopalaczy to sama musisz wybrać, gdyż co dobre dla jednej dziewczyny nie będzie dobre dla drugiej Poprzeglądaj KW i forum; napewno coś wybierzesz. Samoopalacze do ciała i do twarzy różnią się konsystencją i składem, są też uniwersalne.
Bazy roświetlające mają zadanie właśnie rozświetlić wybraną część twarzy Nie należy z nimi przesadzać i używać raczej oszczędnie, szczególnie przy cerze tłustej i mieszanej. W KW też jest kilka takich kosmetyków, poczytaj opinie dziewczyn i zobaczysz która ci będzie odpowiadać
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 11:55   #4
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: czekam babeczki...

Co do samoopalaczy jeżeli masz cere jasną to wybierz taki dla cery jasnej. jeżeli obawiasz się, że kolor będzie zbyt ziemny nałóz wczesniej na twarz krem, nastepnie odczekaj 15 min i nałóz samoopalacz. Krem powinno się zawsze nakładać na brwi - tak by samoopalacz nie odbarwił ich i tuz przy nasadzie włosów. Pamiętaj też o smarowaniu szyi i dekoltu.
Przed nałożeniem samoopalacza zrób peeling - dzięki temu powinien nałożyć sie on równomiernie. Im starszy samoopalacz tym trudniej go równomiernie nałozyć.
ja uzywałam samiopalaczy Nivea i Vichy i z obu byłam zadowolona. Uzywam też czasem Ziaja - seria Sopot.
Jeżlei chcesz żeby efekt opalenizny sie utrzymywała powinnac nakładać samoopalacz 3 razy w tygodniu. Samoopalacze maja niestety to do siebie, że schodzą nierównomiernie
Przy nakładaniu samoopalacza na ciało pamietaj żeby cieńszą wartwę specyfiku nałozyć na kolana, łokcie, czy kostki (u rąk, nóg). najlepiej te okolice przed lub po nałozeniu samoopalacza posmaruj balsamem do ciała.

pozdrawiam
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 14:16   #5
MARUDKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 64
Re: 2 problemy

Co do samoopalaczy to byla i to całkiem niedawno dyskusja na ten temat na którymś z forum (możesz je znaleść przez wyszukiwarkę)
a co do baz to są naprawdę różne ... są różowe, niebieskie, zielone... w zależności do jakiego problemu je potrzebujesz. No ale niestety są one do dostania praktycznie tylko w profesjonalnych liniach dla wizażystów (do tej pory nie widziałam baz jakiejś bardziej popularnej firmie).
MARUDKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.