Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-01-18, 10:23   #4411
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy wygl±daj± super!
Poprawa nast±pi³a natychmiast , czy etapami po wprowadzeniu leków?
Jak od¿ywka z Pharmacerisa (mam szampon i wcierkê) i co powiesz o tym serum z Biokapa?
Biokap u¿ywa³am ju¿ od dawna. Najpierw sam szampon a potem te¿ i serum. Nie zauwa¿y³am wp³ywu na moje w³osy. Poprawê zaobserwowa³am dopiero niedawno. To jeszcze nie jest stan który doprowadzi³by mnie do euforii, ale wa¿ne ¿e jest krok do przodu. Poprawê przypisujê g³ównie albo wyrównaniu hormonów tarczycy albo spironolowi albo suplementacji tego, czego mi brakowa³o (D3, B12, ferrytyna, zdrowe od¿ywianie) albo po prostu wszystko razem + wymienione wcierki. Gdy mia³am opory co do spironolu, gdy t³umaczy³am ¿e mo¿e lepiej poczekaæ z rok i sprawdziæ czy sama tarczyca pomo¿e powiedzia³, ¿e najwa¿niejsze jest je¶li uzyskam jak±¶ poprawê a od czego to ju¿ najmniej istotne. Z tego co czyta³am zarówno o hashi jak i o dzia³aniu spironolu poprawê obserwuje siê po ok 7-8 miesi±cach. U mnie jest dopiero 5 miesiêcy, wiêc mam nadziejê ¿e bêdzie jeszcze lepiej. I mocno w to wierzê
Od jakich¶ 8 miesiêcy codziennie pijê smoothies o ró¿nym sk³adzie, jednak zawsze dodajê gar¶æ natki pietruszki, bardzo czêsto seler naciowy. Do posi³ków dodajê równie¿ mielone siemiê, mielony ostoprest. ¬le dzia³aj±ca w±troba sprzyja zaburzeniom przyswajania witamin i minera³ów. Pi³am wiêc te¿ przez jaki¶ czas olej z ostoprestu. Natomiast samo wyrównanie niedoborów witaminy B12 nie zatrzyma³o u mnie ³ysienia. Dwa lata temu równiez dosta³am B12 w zastrzykach i nie uzyska³am poprawy we w³osach, w czym innym zapewne tak
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-18, 13:04   #4412
kobiecaEve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya kibicuje Ci,mam nadzieje,ze sie uda juz jest super;-))
kobiecaEve jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-18, 16:47   #4413
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya_oo fantastycznie, gratulujê. Cieszê siê, ¿e znalaz³a¶ ¶rodki dzia³aj±ce na twój organizm.
U mnie te¿ jest lepiej ale na czubku z ty³u ci±gle widaæ ubytek-w³osy siê rozchodz± i nijak nie mogê tego zakamuflowaæ.
A jak spironol wp³ywa na twoje libido? Bo u mnie na pocz±tku brania by³o ok, teraz mija ju¿ jaki¶ czas i niestety zaczê³am odczuwaæ spadek
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-18, 17:48   #4414
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya_oo fantastycznie, gratulujê. Cieszê siê, ¿e znalaz³a¶ ¶rodki dzia³aj±ce na twój organizm.
U mnie te¿ jest lepiej ale na czubku z ty³u ci±gle widaæ ubytek-w³osy siê rozchodz± i nijak nie mogê tego zakamuflowaæ.
A jak spironol wp³ywa na twoje libido? Bo u mnie na pocz±tku brania by³o ok, teraz mija ju¿ jaki¶ czas i niestety zaczê³am odczuwaæ spadek
Od jak dawna bierzesz spironol?
Nie zauwa¿am zmian odno¶nie libido.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-22, 10:10   #4415
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witajcie

Nie wiem, czy pisalam, ale znalaz³am powód wypadania w³osów podczas stosowania loxonu, przynajmniej u mnie. Wypadaj± od bazy, w której rozpuszczony jest minoxidil, czyli mieszanki glikolu i alkoholu, bo te dwa sk³adniki powoduj± u mnie ³upie¿, a ten z kolei powoduje wypadanie. Zatrzyma³am je szamponem selsun blue i mam spokój. Stosujê teraz szampon New z Lush (pisa³am o nim wielokrotnie) i przy myciu tracê 1 w³os, albo w ogóle.

Swoj± drog±, testujê na mamie selsun blue. Moja mama ma haschimoto i niedoczynno¶æ tarczycy, straci³a sporo w³osów "korony", trochê z boków, no i z przodu te¿ trochê polecia³o, ty³ siê trzyma i jest piêkny. W tej chwili, po myciu selsun blue, wypadanie niemal usta³o. Wypada³y g³ównie przy myciu, ale za to du¿e ilo¶ci.

Mo¿liwe, ¿e po prostu spora czê¶æ z nas ma problem ze skór± g³owy i szampony przeciw³upie¿owe s± rozwi±zaniem.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-22, 10:32   #4416
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria!
Super, ze odkrylas co powoduje wypadanie. Czy inne preparaty z minoxidilem tez zawieraja glikol i alkohol?

Daj znac co z wlosami mamy.

Mnie sie wydaje ze moje wypadanie ustalo w duzym stopniu dzieki lekom na niedoczynnosc i ze dodatkowo wlasnie pomaga szampon przeciwlupiezowy. Kupie chyba ten selsun blue zeby uzywac na zmiane z head and shoulders, ale chce tez wyprobowac czegos innego, lagodniejszego zeby zobaczyc co sie stanie.

Aktualnie zapuszczam wlosy i zaczynam stosowac placente. W ogole od kilku miesiecy (!!!) moj problem z wlosami wlasciwie nie istnieje.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-22, 11:26   #4417
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Witajcie

Nie wiem, czy pisalam, ale znalaz³am powód wypadania w³osów podczas stosowania loxonu, przynajmniej u mnie. Wypadaj± od bazy, w której rozpuszczony jest minoxidil, czyli mieszanki glikolu i alkoholu, bo te dwa sk³adniki powoduj± u mnie ³upie¿, a ten z kolei powoduje wypadanie. Zatrzyma³am je szamponem selsun blue i mam spokój. Stosujê teraz szampon New z Lush (pisa³am o nim wielokrotnie) i przy myciu tracê 1 w³os, albo w ogóle.

Swoj± drog±, testujê na mamie selsun blue. Moja mama ma haschimoto i niedoczynno¶æ tarczycy, straci³a sporo w³osów "korony", trochê z boków, no i z przodu te¿ trochê polecia³o, ty³ siê trzyma i jest piêkny. W tej chwili, po myciu selsun blue, wypadanie niemal usta³o. Wypada³y g³ównie przy myciu, ale za to du¿e ilo¶ci.

Mo¿liwe, ¿e po prostu spora czê¶æ z nas ma problem ze skór± g³owy i szampony przeciw³upie¿owe s± rozwi±zaniem.
Mario, od kiedy Twoja mama bierze leki na niedoczynno¶æ? Ty³ i ja mam piêkny. Z wypadaniem nie ma wielkiego problemu, w chwili obecnej w ogóle. Gorzej z odrostem ;/ Nie wiem na ile mogê pok³adaæ nadziejê w unormowaniu hormonów. Mi równie¿ jak lecia³y to g³ównie przy myciu.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-01-22, 18:51   #4418
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Mario, od kiedy Twoja mama bierze leki na niedoczynno¶æ? Ty³ i ja mam piêkny. Z wypadaniem nie ma wielkiego problemu, w chwili obecnej w ogóle. Gorzej z odrostem ;/ Nie wiem na ile mogê pok³adaæ nadziejê w unormowaniu hormonów. Mi równie¿ jak lecia³y to g³ównie przy myciu.
Gaya--> w³osy mojej mamy podobne s± do Twoich, ty³ piekny, podkrêcaj±cy siê, niby bujna czupryna, ale u góry widaæ, ¿e jest mniej w³osów. Prawdopodobnie ma taki stan, jak Ty teraz, mo¿e trochê wiêcej. Mama bierze hormony tarczycy chyba od 3-4lat, ale jakiego¶ sza³u po nich nie ma. oczywi¶cie poczu³a siê znacznie lepiej po w³±czeniu hormonów, ale i tak nieraz jest zmêczona i si³ nie ma, w tym roku na to ostatnie chyba jej d3 pomog³a. Wulkanem energii to ona nie jest, pewnie przez te przeciwcia³a. Mojej mamie na pewno w³osy na górze odrastaj±, bo je widujê, poza tym, przy tej ilo¶ci traconych w³osów przy myciu by³aby ju¿ ³ysa, gdyby jej nie odrasta³y.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-23, 12:51   #4419
kobiecaEve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria a w jakiej dawece Twoja mam bierze D3,nie znam tych szamponow w kostce...ogolnie rowniez po stosowaniu szamponow przeciwlupiezowych zauwazam roznice,ale one powoduja wysuszenie wlosow i kolor tez sie szybciej zmywa i u mnie,to jednak jeszcze sporo mi wszystko wlosow wypada,ale ogolnie jesli chodzi o szampony przeciwlupiezowe to zauwazam roznice,nie przy tych z cynkiem,tylko dwusiarczkiem selenu..
kobiecaEve jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-23, 14:30   #4420
paula5656
Zadomowienie
 
Avatar paula5656
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cze¶æ dziewczyny, chcia³abym prosiæ o poradê. Od zawsze mia³am raczej cienkie i s³abe w³osy, ale by³o ich bardzo du¿o. Mam naturalne, zawsze o nie dba³am. Wypada³y mniej lub bardziej ale to co jest teraz to po prostu koszmar. S± dos³ownie wszêdzie, straci³am ju¿ mnóstwo. Po oko³o 1,5 brania yasminelle odstawi³am je z koñcem sierpnia.Pierwsze co zrobi³am posz³am do ginekologa, oczywi¶cie nie kaza³ mi wi±zaæ dwóch tych rzeczy. Dosta³am skierowanie na badanie hormonów, progesteron, prolaktyna, dhea-so4, testosteron wg laboratorium w normie. Zastanawia mnie testosteron 55 przy normie 57. Na dniach mam jeszcze do zrobienia estradiol, fsh i lh. ¯elazo, morfologia, elektrolity w normie,tsh 0,7. Nie wiem jakie badania mogê jeszcze zrobiæ? Wiêcej androgenów, witamin? Nied³ugo mam wizytê u dermatologa, tylko czy on cokolwiek pomo¿e...utrudnia mi to wszystko to, ¿e mieszkam w ma³ej mie¶cinie. Zastanawiam siê równie¿ nad wizyt± u trychologa, mezoterapi±. Nie wiem co robiæ? Jestem totalnie za³amana, a to potêguje dodatkowo mój stres, którego i tak mam du¿o. Obawiam siê, ¿e do wakacji mogê zostaæ bez w³osów.

Edytowane przez paula5656
Czas edycji: 2016-01-23 o 16:29
paula5656 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-23, 19:57   #4421
madzia155
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Paula - mam to samo...ja odstawi³am tabletki rok temu. Straci³am po³owê w³osów i my¶lê, ¿e nie jestem ³ysa tylko przez moj± cierpliwo¶æ w stosowaniu - szamponów dermeny, seboradinu, biovaxu, ró¿nych wcierek typu radical, seboradin, oleje do tego biotebal, oeparol, wit. D, B itd. Gdy posz³am do dermatologa-ona przepisa³a mi loxon 5%-nie chcia³am tego za¿ywaæ w zwi±zku z czym nadal robie to co opisa³am powy¿ej. W³osy wypadaj± w znikomych ilo¶ciach-powiem tak -> jest norma wypadania przy czesaniu mokrych w³osów-oko³o 30. Przy myciu - powiedzmy 5. tak¿e jest w porz±dku...ale by³ koszmar. Nie da siê tego zahamowaæ w miesi±c czymkolwiek.
madzia155 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-24, 11:15   #4422
paula5656
Zadomowienie
 
Avatar paula5656
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 1 444
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez madzia155 Poka¿ wiadomo¶æ
Paula - mam to samo...ja odstawi³am tabletki rok temu. Straci³am po³owê w³osów i my¶lê, ¿e nie jestem ³ysa tylko przez moj± cierpliwo¶æ w stosowaniu - szamponów dermeny, seboradinu, biovaxu, ró¿nych wcierek typu radical, seboradin, oleje do tego biotebal, oeparol, wit. D, B itd. Gdy posz³am do dermatologa-ona przepisa³a mi loxon 5%-nie chcia³am tego za¿ywaæ w zwi±zku z czym nadal robie to co opisa³am powy¿ej. W³osy wypadaj± w znikomych ilo¶ciach-powiem tak -> jest norma wypadania przy czesaniu mokrych w³osów-oko³o 30. Przy myciu - powiedzmy 5. tak¿e jest w porz±dku...ale by³ koszmar. Nie da siê tego zahamowaæ w miesi±c czymkolwiek.
Dziêkujê za rady. Obecnie u¿ywam szamponu i wcierki John Masters, planujê kupiæ co¶ jeszcze ³agodnego. Chcia³abym, ¿eby przy myciu wypada³o mi 5 a nie 500
Dzi¶ po myciu w³osów starannie obejrza³am skórê g³owy i okazuje siê, ¿e praktycznie ca³a mi siê delikatnie ³uszczy. To na pewno te¿ jest przyczyn±, wygl±da na such±, mimo, ¿e zawsze szybko siê przet³uszcza. Mam nadziejê, ¿e dermatolog co¶ zaradzi.
paula5656 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-25, 18:25   #4423
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez JULIANNA5 Poka¿ wiadomo¶æ
Siempretalia,
jak d³ugo bierzesz Dutasteryd? i w jakiej dawce? no i o ile procent zmniejszy³ wypadanie?Ja leczê siê finasterydem.
Dutasteryd przyjmujê ju¿ 3 miesi±ce - 1tab/3dni. Wypadanie zmniejszy³ Flutamid, a Dutasteryd je utrzymuje na takim samym poziomie ~ 30 sztuk/dzieñ. Odrost te¿ jest, wiêc my¶lê, ¿e za kilka lat bêdê mog³a siê spodziewaæ pe³nych efektów leczenia, o ile co¶ siê nie zepsuje
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-25, 18:50   #4424
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Moja mam bierze chyba 3tys d3. A szampon New w kostce to ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ampoo-bar.html

Dzia³a przeciw³upie¿owo, ale powinno siê go stosowaæ tylko na skórê g³owy, bo niestety wysusza w³osy.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-27, 20:26   #4425
madzia155
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: W³oc³awek
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny..po roku od odstawienia tabletek wypad³o mi z 60% w³osów. Mam przeswit z tylu glowy. tak jakby moj przedzialek poprostu uwidoocznil sie z tylu glowy. na czubku glowy jest wporzadku, po bokach tez. Cxy to jest lysienie adrogenowe?
madzia155 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-29, 17:25   #4426
kinga_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny, co robiæ je¶li przez 4 miesi±ce dzieñ w dzieñ stosowa³am Alpicort E? Dermatolog nie poinformowa³a mnie, ¿e to hormon + steryd i bojê siê, ¿e po nag³ym odstawieniu mo¿e byæ masakra, a w ci±gu ostatnich 3 miesiêcy straci³am ju¿ po³owê w³osów i wygl±dam jak po chemioterapii. Jestem za³amana i nie wiem do kogo jeszcze siê udaæ, bo Rakowska pierwszy termin prywatnie ma na po³owê kwietnia Na w³asn± rêkê zrobi³am ponad 30 ró¿nych badañ, odwiedzi³am lekarzy ró¿nych specjalizacji, a ³ysiejê nadal W dodatku je¶li przez 4 miesi±ce pakowa³am w siebie hormon z Alpicortu nie¶wiadomie to ciekawe co bêdzie po zaprzestaniu stosowania tego preparatu

Pewnie mam ³ysienie telogenowe, ale bojê siê, ¿e te¿ androgenowe, bo niemal ka¿da w Was jest tak diagnozowana

U mnie sprawa wygl±da tak:

Ferrytyna 9 (13-150)
TSH 3,56 (okaza³o siê, ¿e mam niedobór jodu)
Wit. D 20 (ma byæ powy¿ej 30)
Androstendion 4,29 a norma jest do 3,7

Pozosta³e badania w normie. Chcê jeszcze zrobiæ testosteron i 17 OH I skoñcz± mi siê ju¿ mo¿liwo¶ci na badania z krwi, bo zrobi³am wszystkie

co do tego ostatniego to obstawiam, ¿e albo ma zwi±ek z TSH, albo mogê mieæ nadprodukcjê prolaktyny w sytuacjach stresowych, która bodaj¿e pobudza androgeny do produkcji. Prolaktyna niby w normie (chocia¿ wysoka), ale nie robi³am jeszcze badania z obci±¿eniem. Poza wypadaj±cymi w³osami nie mam problemów - jestem chuda, nie mam tr±dziku, na ca³ym ciele jasne, rzadkie w³oski, miesi±czki zawsze regularne. Jakie¶ pomys³y do kogo jeszcze siê udaæ i co badaæ?

Edytowane przez kinga_25
Czas edycji: 2016-01-29 o 17:28
kinga_25 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-29, 18:13   #4427
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya poprawa rzeczywi¶cie widoczna Gratulujê
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-30, 12:46   #4428
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Kinga_25, koniecznie zacznij suplementowac zelazo.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-30, 12:53   #4429
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny widzia³am wczoraj w telewizji reklamê szamponu Loxon. Czy która¶ z Was go ju¿ testowa³a? Je¶li tak to jakie macie odczucia? Ja dzi¶ wybywam z domu i mo¿e uda mi siê go namierzyæ w której¶ z aptek
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-30, 16:47   #4430
kinga_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

B³agam dziewczyny, je¿eli macie jakie¶ do¶wiadczenia z Alipcortem E, to napiszcie mi jakie mog± byæ skutki w przypadku odstawienia tego leku po 4 miesi±cach u¿ywana codziennego (zu¿yte 4 butelki) Jakbym wiedzia³a, ¿e dermatolog na niedobory przepisuje mi steryd z estrogenami, to w ¿yciu bym tego nie tknê³a, a teraz bojê siê, ¿e wypadn± mi ju¿ wszystkie w³osy do koñca
kinga_25 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-30, 18:12   #4431
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Na jakie niedobory twierdzisz, ze to dostalas? W ogole co powiedzial dermatolog jak Ci przepisywal ten lek (i jak bralas kolejne recepty)?
Nie powinnas byla go odstawic tak nagle, ale skoro juz sie stalo to pozostaje Ci czekac, moze nic sie nie wydarzy.
Czy Alpicort w ogole Ci pomogl, skoro mowisz, ze stosowalas go przez 4 miesiace, a wlosy lecialy? Nastepnym razem przeczytaj tez ulotke leku, przeciez to srodek na recepte, nie wiem skad zdziwienie, ze zawiera silne skladniki.

Czy bylas u endokrynologa? Powinnas zrobic caly profil tarczycowy, badanie na przecieciala i USG, mozesz miec niedoczynnosc. Masz inne objawy niedoczynnosci poza wypadaniem wlosow?
To w polaczeniu z bardzo niska ferrytyna, moze powodowac wypadanie, pisalysmy tu o tym dziesiatki razy.

O witaminie D tez zaden z tych wielu lekarzy nic nie wspomnial? Powinnas suplementowac, ja nie znalazlam w zadnym wiarygodnym zrodle informacji, ze niedobor bezposrednio powoduje lysienie, ale tak, czy inaczej, wit D ma wielki wplyw na organizm.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2016-01-30 o 18:16
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-30, 19:07   #4432
kinga_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Tak jak pisa³am, wykona³am ponad 30 ró¿nych badañ na w³asn± rêkê, a te w których wysz³y odchylenia od normy wypunktowa³am w swoim pierwszym po¶cie Co do tarczycy, to przy pierwszym badaniu wysz³o 2,37 a 3 tygodnie pó¼niej ju¿ 3,56. Mam 24 lata, wiêc powinnam mie¶ciæ siê w granicach 1-1.5 i zawsze taki wynik mia³am. By³am u bardzo dobrej Pani endokrynolog (swoj± drog± - to kole¿anka dr A. Rakowskiej) i stwierdzi³a, ¿e u mnie podwy¿szone TSH wynika z niedoboru jodu. FT3 i FT4 wysokie, brak przeciwcia³, USG wzorcowe (poza tym, ¿e mam malutk± tarczycê, ale to nie jest powód do niepokoju). Wszelkie choroby autoimmunologiczne - w tym Hasimoto - wykluczone, co nie zmienia faktu, ¿e TSH znacznie za wysokie jak na mój wiek. Je¶li chodzi o ferrytynê, to od 1.5 miesi±ca biorê 2 x dziennie Sorbifer Dulures na receptê, ale co z tego skoro poziom ¿elaza nadal taki sam Witaminê D te¿ suplementujê, bo trycholog stwierdzi³a, ¿e ma du¿y wp³yw na w³osy A je¿eli chodzi o Alpicort E, to pierwsza dermatolog mi zapisa³a od tak sobie jako "popularn± wcierkê" obok Biotebalu i cynku. Niestety, ale Alpicort ani trochê nie zahamowa³ wypadania w³osów.

I mam na koniec jeszcze co¶ ciekawego - ta pani endokrynolog, do której chodzê, mówi³a, ¿e ona te¿ przesz³a etap ³ysienia bodaj¿e przez pó³ roku czy rok i w tym czasie Rakowska w³a¶nie siê doktoryzowa³a i robi³a badania w³osów I którego¶ dnia mówi do endokrynolog, ¿e badania z jednej próbki w³osów wysz³y wyj±tkowo ¼le i czyje to mog± byæ w³osy? I okaza³o siê, ¿e to by³y w³a¶nie w³osy tej pani endokrynolog, ale nigdy nie uda³o siê ustaliæ dlaczego jej tak wypada³y i ¿adne badanie nie wskazywa³o na nic konkretnego

Edytowane przez kinga_25
Czas edycji: 2016-01-30 o 19:10
kinga_25 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-30, 19:37   #4433
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez kinga_25 Poka¿ wiadomo¶æ
Tak jak pisa³am, wykona³am ponad 30 ró¿nych badañ na w³asn± rêkê, a te w których wysz³y odchylenia od normy wypunktowa³am w swoim pierwszym po¶cie Co do tarczycy, to przy pierwszym badaniu wysz³o 2,37 a 3 tygodnie pó¼niej ju¿ 3,56. Mam 24 lata, wiêc powinnam mie¶ciæ siê w granicach 1-1.5 i zawsze taki wynik mia³am. By³am u bardzo dobrej Pani endokrynolog (swoj± drog± - to kole¿anka dr A. Rakowskiej) i stwierdzi³a, ¿e u mnie podwy¿szone TSH wynika z niedoboru jodu. FT3 i FT4 wysokie, brak przeciwcia³, USG wzorcowe (poza tym, ¿e mam malutk± tarczycê, ale to nie jest powód do niepokoju). Wszelkie choroby autoimmunologiczne - w tym Hasimoto - wykluczone, co nie zmienia faktu, ¿e TSH znacznie za wysokie jak na mój wiek. Je¶li chodzi o ferrytynê, to od 1.5 miesi±ca biorê 2 x dziennie Sorbifer Dulures na receptê, ale co z tego skoro poziom ¿elaza nadal taki sam Witaminê D te¿ suplementujê, bo trycholog stwierdzi³a, ¿e ma du¿y wp³yw na w³osy A je¿eli chodzi o Alpicort E, to pierwsza dermatolog mi zapisa³a od tak sobie jako "popularn± wcierkê" obok Biotebalu i cynku. Niestety, ale Alpicort ani trochê nie zahamowa³ wypadania w³osów.

I mam na koniec jeszcze co¶ ciekawego - ta pani endokrynolog, do której chodzê, mówi³a, ¿e ona te¿ przesz³a etap ³ysienia bodaj¿e przez pó³ roku czy rok i w tym czasie Rakowska w³a¶nie siê doktoryzowa³a i robi³a badania w³osów I którego¶ dnia mówi do endokrynolog, ¿e badania z jednej próbki w³osów wysz³y wyj±tkowo ¼le i czyje to mog± byæ w³osy? I okaza³o siê, ¿e to by³y w³a¶nie w³osy tej pani endokrynolog, ale nigdy nie uda³o siê ustaliæ dlaczego jej tak wypada³y i ¿adne badanie nie wskazywa³o na nic konkretnego
Kinga, jaki masz poziom ¿elaza przy tak niskiej ferrytynie?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-01-30, 19:39   #4434
kinga_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Nie pamiêtam dok³adnie jakie by³y normy w laboratorium, w ka¿dym razie ¿elazo by³o raczej w dolnej granicy, a w powtórnej morfologii po miesi±cu Sorbiferu poziom wzrós³ nieznacznie - chyba o 10 jednostek Wiêc domy¶lam siê, ¿e ferrytyna siê w ogóle jeszcze nie podnios³a

Edytowane przez kinga_25
Czas edycji: 2016-01-30 o 19:41
kinga_25 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-01, 10:39   #4435
nietoperek83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 221
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Kinga, ja stosowa³am Alpicort 2 razy. Za pierwszym razem zmniejszy³ mi trochê wypadanie (chocia¿ to mo¿e przypadek, mo¿e zadzia³a³o co¶ innego) ale na do¶æ krótko, drugi raz ju¿ zero efektu. Ja nie stosowa³am codziennie (tzn. pierwsze 3 tygodnie tak, a pó¼niej mia³am zalecone schodziæ z tej dawki) ale po odstawieniu nie zauwa¿y³am wzmo¿onego wypadania.
nietoperek83 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-03, 08:41   #4436
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez madzia155 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny..po roku od odstawienia tabletek wypad³o mi z 60% w³osów. Mam przeswit z tylu glowy. tak jakby moj przedzialek poprostu uwidoocznil sie z tylu glowy. na czubku glowy jest wporzadku, po bokach tez. Cxy to jest lysienie adrogenowe?
Hej mia³am tak samo po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych w³osy wypada³y gar¶ciami straci³am chyba po³owê w³osów tera ju¿ 4 lata nic nie biorê w³osy siê trochê poprawi³y ale nigdy nie wróci³y do stanu przed ca³ym zaj¶ciem...

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kinga_25 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, co robiæ je¶li przez 4 miesi±ce dzieñ w dzieñ stosowa³am Alpicort E? Dermatolog nie poinformowa³a mnie, ¿e to hormon + steryd i bojê siê, ¿e po nag³ym odstawieniu mo¿e byæ masakra, a w ci±gu ostatnich 3 miesiêcy straci³am ju¿ po³owê w³osów i wygl±dam jak po chemioterapii. Jestem za³amana i nie wiem do kogo jeszcze siê udaæ, bo Rakowska pierwszy termin prywatnie ma na po³owê kwietnia Na w³asn± rêkê zrobi³am ponad 30 ró¿nych badañ, odwiedzi³am lekarzy ró¿nych specjalizacji, a ³ysiejê nadal W dodatku je¶li przez 4 miesi±ce pakowa³am w siebie hormon z Alpicortu nie¶wiadomie to ciekawe co bêdzie po zaprzestaniu stosowania tego preparatu

Pewnie mam ³ysienie telogenowe, ale bojê siê, ¿e te¿ androgenowe, bo niemal ka¿da w Was jest tak diagnozowana

U mnie sprawa wygl±da tak:

Ferrytyna 9 (13-150)
TSH 3,56 (okaza³o siê, ¿e mam niedobór jodu)
Wit. D 20 (ma byæ powy¿ej 30)
Androstendion 4,29 a norma jest do 3,7

Pozosta³e badania w normie. Chcê jeszcze zrobiæ testosteron i 17 OH I skoñcz± mi siê ju¿ mo¿liwo¶ci na badania z krwi, bo zrobi³am wszystkie

co do tego ostatniego to obstawiam, ¿e albo ma zwi±ek z TSH, albo mogê mieæ nadprodukcjê prolaktyny w sytuacjach stresowych, która bodaj¿e pobudza androgeny do produkcji. Prolaktyna niby w normie (chocia¿ wysoka), ale nie robi³am jeszcze badania z obci±¿eniem. Poza wypadaj±cymi w³osami nie mam problemów - jestem chuda, nie mam tr±dziku, na ca³ym ciele jasne, rzadkie w³oski, miesi±czki zawsze regularne. Jakie¶ pomys³y do kogo jeszcze siê udaæ i co badaæ?
Moim zdaniem masz za wysokie TSH. Androstendion te¿ jest podwy¿szony. Mo¿e powinna¶ go obni¿yæ , popytaj lekarza o verospiron. Z zió³ polecam tak¿e picie miêty - 2 fili¿anki obni¿aj± podobno androgeny. Do wcierania dobra jest kozieradka ( napar ). Niektóre dziewczyny bardzo chwal± sobie mezoterapiê biomimetyczn± https://www.youtube.com/watch?v=S2Drro48WnM polecam obejrzeæ filmik, ja siê nie zdecydowa³am na mezoterapiê, nawet nie wiem czy w moim mie¶cie kto¶ dobrze potrafi to robiæ.
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-11, 19:58   #4437
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomo¶ci: 339
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej,

Chcia³abym do³±czyæ do grona... wczoraj siê dowiedzia³am - ³ysienie androgenowe plus choroba której od 5 lat nie s± w stanie zdiagnozowaæ bo rozstrza³ jest od £ZS, przez £uszczycê do Atopowego zapalenia skóry...

Ze swojej strony, kto¶ pyta³ o Spironol i d³ugie branie...ja biorê ju¿ rok i wp³ywu na libido nie zauwa¿y³am, dobre chocia¿ to mi pomóg³ na skórê, na w³osy jak widaæ nie....

Mam pytanie czy w czasie brania tabletek anty ...jest sens robienia hormonów ?? czy zaczekaæ ? g³ównie chodzi mi o testosteron.

Pozdrawiam
Aranel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-12, 13:50   #4438
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Aranel Poka¿ wiadomo¶æ
Hej,

Chcia³abym do³±czyæ do grona... wczoraj siê dowiedzia³am - ³ysienie androgenowe plus choroba której od 5 lat nie s± w stanie zdiagnozowaæ bo rozstrza³ jest od £ZS, przez £uszczycê do Atopowego zapalenia skóry...

Ze swojej strony, kto¶ pyta³ o Spironol i d³ugie branie...ja biorê ju¿ rok i wp³ywu na libido nie zauwa¿y³am, dobre chocia¿ to mi pomóg³ na skórê, na w³osy jak widaæ nie....

Mam pytanie czy w czasie brania tabletek anty ...jest sens robienia hormonów ?? czy zaczekaæ ? g³ównie chodzi mi o testosteron.

Pozdrawiam
Jak± dawkê spironolu za¿ywasz?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-12, 14:46   #4439
Aranel
Raczkowanie
 
Avatar Aranel
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: .....
Wiadomo¶ci: 339
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

O ile dobrze pamiêtam 100mg, 1 raz dziennie. Ju¿ prawie rok biorê. 3 razy robi³am badania krwi na pocz±tek, na potas czy wszystko w porz±dku, chyba po tygodniu, 2 tygodniach i miesi±cu brania.

Teraz rozwa¿a zwiêkszyæ o 50, z uwagi na w³osy.
Aranel jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-02-13, 10:52   #4440
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Aranel Poka¿ wiadomo¶æ
O ile dobrze pamiêtam 100mg, 1 raz dziennie. Ju¿ prawie rok biorê. 3 razy robi³am badania krwi na pocz±tek, na potas czy wszystko w porz±dku, chyba po tygodniu, 2 tygodniach i miesi±cu brania.

Teraz rozwa¿a zwiêkszyæ o 50, z uwagi na w³osy.
Ja biorê od wrze¶nia 100. Potas powinnam mieæ przy tym do¶æ wysoki tymczasem mam doln± granicê. Gdzie¶ ucieka, nie wiadomo gdzie... ;/ Na w³osy co¶ trochê dzia³a ale nie wiem czy to spironol czy hormony tarczycy. Sza³u nie ma, jednak jaka¶ tam poprawa jest.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.