Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-10, 07:34   #1471
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja to chyba dzisiaj nic nie powinnam jeść o godzinie 23.30 zjadłam 1/3 pizzy z serem, boczkiem, kiełbachą i musztardą. Dobrze, że byłam przynajmniej po treningu i że dziś ciężki trening przede mną...

U/R

6:30 40g płatków owsianych + łyżka chia + pół szklanki mleka

10:30 mała bułeczka z pestkami dyni z twarożkiem, szynką z indyka i kiełkami

jabłko

16:30 burger (nieduża domowa bułka, kotlet grillowany z mielonego z szynki, plasterek wędzonego sera, sałata, suszony pomidor) + sałatka (lodowa, por, jajko)

trening siłowy

20:00 mam jajka i drobiowe kabanosy.. więc może jakiś mały omlet
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 08:21   #1472
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wczorajsze dążenie do P

Śniadanie : Życianka z masłem orzechowym i prażonym na masełku jabłkiem

2 śniadanie : Jabłuszko + serek Riso malinowy

Obiad : 4 ogromniaste pierogi( wielkości wnętrza dłoni) z mięsem i kilka kopytek

Podwieczorek : Jogurt naturalny z płatkami żytnimi, mielonym lnem, suszoną żurawiną i orzechami włoskimi

1,5 godziny po podwieczorku: Wieelki i pyszny lód śmietankowy z automatu w lodziarni Bonao z kawałkami batona Bounty w grubym, chrupiącym i słodkim wafelku

No i przyznam się ze wstydem, że jak wróciłam to nie doczekałam kolacji... Bo zasnęłam XD
__________________
Najszczęśliwsza na świecie PPM
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 08:46   #1473
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
Wczorajsze dążenie do P

Śniadanie : Życianka z masłem orzechowym i prażonym na masełku jabłkiem

2 śniadanie : Jabłuszko + serek Riso malinowy

Obiad : 4 ogromniaste pierogi( wielkości wnętrza dłoni) z mięsem i kilka kopytek

Podwieczorek : Jogurt naturalny z płatkami żytnimi, mielonym lnem, suszoną żurawiną i orzechami włoskimi

1,5 godziny po podwieczorku: Wieelki i pyszny lód śmietankowy z automatu w lodziarni Bonao z kawałkami batona Bounty w grubym, chrupiącym i słodkim wafelku

No i przyznam się ze wstydem, że jak wróciłam to nie doczekałam kolacji... Bo zasnęłam XD

Moim zdaniem musisz sie troche skupić bardziej nad tym, co wybierasz do jedzenia.
Załóż sobie ze zjadasz przynajmniej 3 posiłki w których jest solidna porcja białka i tłuszczu.
Czyli jajka, mieso, ryby, strączkowe, twaróg.
W ogóle nie ejsz warzyw, do tych pierogów powinna być surówka, np kapusta kiszona.

Rzeczy typu jogurt, lód, serek smakowy jedz PO posiłku na DESER.

N amoje oko, liczac bardzo hojnie i zakąłdajac Twoja dobra wolę, mi wychodzi zę zjadłąś koło 2000 kalorii. To ejst za mało dla Ciebie na P.
W dodatku wiekszosc to śmieciowe kalorie które Cię nie odbudują.
Musisz jeść jajka, ryby, mięso, twaróg oraz warzywa. + Masło.


Ja bym widziała Twój wczorajszy jadłospis tak:

Śniadanie : Życianka z masłem orzechowym i prażonym na masełku jabłkiem

2 śniadanie :
2 jajka na twardo z sałatą i pomidorami +
Jabłuszko + serek Riso malinowy

Obiad : 4 ogromniaste pierogi( wielkości wnętrza dłoni) z mięsem i kilka kopytek
bez kopytek ale z 6-8 tych pierogów okraszonych skwarkami z boczku i cebulką + surówka z kiszonej kapusty z cebulką, marchewką, natką i oliwą

Podwieczorek :
pół niedużej wędzonej makreli + kromka razowego chleba z masłem i np cukinią
a na deser:
Jogurt naturalny z płatkami żytnimi, mielonym lnem, suszoną żurawiną i orzechami włoskimi

1,5 godziny po podwieczorku: Wieelki i pyszny lód śmietankowy z automatu w lodziarni Bonao z kawałkami batona Bounty w grubym, chrupiącym i słodkim wafelku
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-02-11 o 06:41 Powód: błąd :)
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 10:06   #1474
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje U

I 2 jajka na twardo (od kurek sąsiada ) z odrobiną majonezu, crossiant z masłem, serem żółtym, szynką, pomidorem i cebulką, kawa z mlekiem

II jabłko, jogurt owocowy premium o smaku jagodowym

III 2 chochle zupy ogórkowej z ziemniakami i śmietaną

IV Twarożek ze szczypiorkiem
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 11:28   #1475
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Moim zdaniem musisz sie troche skupić bardziej nad tym, co wybierasz do jedzenia.
Załóż sobie ze zjadasz przynajmniej 3 posiłki w których jest solidna porcja białka i tłuszczu.
Czyli jajka, mieso, ryby, strączkowe, twaróg.
W ogóle nie ejsz warzyw, do tych pierogów powinna być surówka, np kapusta kiszona.

Rzeczy typu jogurt, lód, serek smakowy jedz PO posiłku na DESER.

N amoje oko, liczac bardzo hojnie i zakąłdajac Twoja dobra wolę, mi wychodzi zę zjadłąś koło 200 kalorii. To ejst za mało dla Ciebie na P.
W dodatku wiekszosc to śmieciowe kalorie które Cię nie odbudują.
Musisz jeść jajka, ryby, mięso, twaróg oraz warzywa. + Masło.


Ja bym widziała Twój wczorajszy jadłospis tak:

Śniadanie : Życianka z masłem orzechowym i prażonym na masełku jabłkiem

2 śniadanie :
2 jajka na twardo z sałatą i pomidorami +
Jabłuszko + serek Riso malinowy

Obiad : 4 ogromniaste pierogi( wielkości wnętrza dłoni) z mięsem i kilka kopytek
bez kopytek ale z 6-8 tych pierogów okraszonych skwarkami z boczku i cebulką + surówka z kiszonej kapusty z cebulką, marchewką, natką i oliwą

Podwieczorek :
pół niedużej wędzonej makreli + kromka razowego chleba z masłem i np cukinią
a na deser:
Jogurt naturalny z płatkami żytnimi, mielonym lnem, suszoną żurawiną i orzechami włoskimi

1,5 godziny po podwieczorku: Wieelki i pyszny lód śmietankowy z automatu w lodziarni Bonao z kawałkami batona Bounty w grubym, chrupiącym i słodkim wafelku
200 kcal?? Chyba się machnęłas ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 13:07   #1476
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
200 kcal?? Chyba się machnęłas ?
Z wrodzonej chciwości zeżarłam 1 zero. 2000.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 15:32   #1477
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dodatkowo widać że jest spory problem i niechęć do jedzenia w głowie jednak dalej bo pierogi są wielgachne i ogromniaste, wafelek gruby i słodki, a lód wielki typowy język ed
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-10, 17:18   #1478
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez FeelingLost Pokaż wiadomość
Moje U

I 2 jajka na twardo (od kurek sąsiada ) z odrobiną majonezu, crossiant z masłem, serem żółtym, szynką, pomidorem i cebulką, kawa z mlekiem

II jabłko, jogurt owocowy premium o smaku jagodowym

III 2 chochle zupy ogórkowej z ziemniakami i śmietaną

IV Twarożek ze szczypiorkiem

To zjadłaś, jest w miarę OK. Ale moje wątpliości budzi ilośc. Wygląda na bardzo malutko.
liczysz sobie jakoś, jakie masz zapotrzebownanie i ile ucinasz?

Bo nie jest problemem uciąć za dużo i schudnąć, problemy i to olbrzymie i często nieodwracalne, zaczynaj się potem. A w odchudzaniu nie chodzi o schudnięcie, w odchudzaniu chodzi o ZDROWE dojście do pożądanej wagi i UTRZYMANIE jej. To jest wyczyn.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 18:17   #1479
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

- trzy kromki żytnie- dwie z pastą jajeczną i wędliną z indyka i papryką, jedna z twarogiem i powidłami śliwkowymi, jogurt naturalny

- dwa jabłka, dwie krówki

- pierś z kurczaka w przyprawach, ziemniaki w mudurkach, sałatka: młody szpinak, pomidor, czerwona fasola, kukurydza, ogórki kiszone, sos czosnkowo-musztardowy, szklanka barszczu czerwonego

-śledzie z sosem słodko-kwaśnym, dwie kromki żytnie zapieczone z serkiem wiejskim, jogurt naturalny duży z łyżką powideł

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2016-02-10 o 18:20
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 18:37   #1480
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
dodatkowo widać że jest spory problem i niechęć do jedzenia w głowie jednak dalej bo pierogi są wielgachne i ogromniaste, wafelek gruby i słodki, a lód wielki typowy język ed

No cóż.. Gdyby tak nie było nie mówiłabym tak. Potrafie zjeść hamburgera z frytkami więc wątpie że wyolbrzymiam cokolwiek..

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

DĄŻENIE DO P


Śniadanie : Żytni croissant z ziarnami : Pół z domowymi powidłami wiśniowymi, pół z masłem orzechowym (+ dżem i masełko orzechowe podjedzone ze słoiczków )

Przed obiadem: Jabłko

Obiad (postny ) Kasza jęczmienna z pieczonymi warzywkami

Podwieczorek : Riso cynamonowe + orzechy włoskie

Kolacja: Manna pudding nadziany masłem orzechowym
__________________
Najszczęśliwsza na świecie PPM
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 20:11   #1481
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U mnie dzisiaj:

I- trzy kromki chrupkie- jedna z twarożkiem, ciut śmietany, szczypiorkiem, na to zielony ogórek, 2 z domowa pasta z makreli (makrela, cebulka, oliwki zielone, ogórek konserwowy, ciut majonezu), inka z mlekiem, ciasteczko kruche polane czekolada

II- jaglanka na mleku i wodzie z owocami (mrożone truskawki i owoce leśne), odżywką białkową i ciut miodu (zjadłam polowe, zapchałam sie)

III- siedem pierożków ruskich, surówka z białej kapusty z marchewka

IV- pol banana, ciasteczko jak w I, dwie kromki z twarożkiem jak w I

Trening fitness 1h

V- Shake z 30g odzywki białkowej, pol banana, mleka, wody, truskawek. Spory kubek domowego kislu z owoców leśnych
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2016-02-10 o 20:12
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-11, 06:51   #1482
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z wrodzonej chciwości zeżarłam 1 zero. 2000.
Edytowałam, zeby nie było A takie pomyłki się zdarzają

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
dodatkowo widać że jest spory problem i niechęć do jedzenia w głowie jednak dalej bo pierogi są wielgachne i ogromniaste, wafelek gruby i słodki, a lód wielki typowy język ed
Również to zauważyłam, do tego dochodzi zanik @ i duża niedowaga, dlatego pytałam czy nie było i nie ma z tym problemów

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
No cóż.. Gdyby tak nie było nie mówiłabym tak. Potrafie zjeść hamburgera z frytkami więc wątpie że wyolbrzymiam cokolwiek..

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

DĄŻENIE DO P


Śniadanie : Żytni croissant z ziarnami : Pół z domowymi powidłami wiśniowymi, pół z masłem orzechowym (+ dżem i masełko orzechowe podjedzone ze słoiczków )

Przed obiadem: Jabłko

Obiad (postny ) Kasza jęczmienna z pieczonymi warzywkami

Podwieczorek : Riso cynamonowe + orzechy włoskie

Kolacja: Manna pudding nadziany masłem orzechowym
Potrafisz, czy potrafiłaś? Przecież teraz nie możesz jednorazowo jeść dużych ilości.

Co do jadłospisu - jesz bardzo mało i za żadne skarby na tym nie przytyjesz. Jeden dzień jesz ładnie jak na U a następnego dnia kalorie i jedzenie jest poucinanie jak na R. Jedząc mało, nie zwiększając tylko "się zasuszysz", żołądek się obkurczy i będziesz mieć jeszcze większy problem z przybraniem na wadze niż masz teraz. Jak sama pisałaś Twoja niedowaga jest wysoka, do tego zanikła Ci miesiączka? Nie przeraża Cię to?

Pytasz o rady to Ci ich udzielamy ale zastanawiam się, czy w ogóle z nich korzystasz... Zamiast wiecznie dążyć do P to wejdź na P. To tak jak większość osób z ED - ciągle dążą do P ale tylko dążą... na słowach się kończy. Słowa nie pomogą - trzeba działać
Nie naskakuje na Ciebie i nie odbierz moich słów jako atak - nikt tu źle dla Ciebie nie chcę.


Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
U mnie dzisiaj:

I- trzy kromki chrupkie- jedna z twarożkiem, ciut śmietany, szczypiorkiem, na to zielony ogórek, 2 z domowa pasta z makreli (makrela, cebulka, oliwki zielone, ogórek konserwowy, ciut majonezu), inka z mlekiem, ciasteczko kruche polane czekolada

II- jaglanka na mleku i wodzie z owocami (mrożone truskawki i owoce leśne), odżywką białkową i ciut miodu (zjadłam polowe, zapchałam sie)

III- siedem pierożków ruskich, surówka z białej kapusty z marchewka

IV- pol banana, ciasteczko jak w I, dwie kromki z twarożkiem jak w I

Trening fitness 1h

V- Shake z 30g odzywki białkowej, pol banana, mleka, wody, truskawek. Spory kubek domowego kislu z owoców leśnych
Pieczywo chrupkie zamieniłabym na razowca ze sprawdzonej piekarni- to chrupkie nie dość, że nie syci, nie ma żadnych witamin to jest wysoko przetworzone - nie dostarczy Ci energii i witamin.
Tą połówką banana to mnie rozbawiłaś Mogłaś zjeść całego nie zaszkodziłby Ci Po co dzielić owoce na połówki ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-02-11 o 06:56
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 07:00   #1483
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Pieczywo chrupkie zamieniłabym na razowca ze sprawdzonej piekarni- to chrupkie nie dość, że nie syci, nie ma żadnych witamin to jest wysoko przetworzone - nie dostarczy Ci energii i witamin.
Tą połówką banana to mnie rozbawiłaś Mogłaś zjeść całego nie zaszkodziłby Ci Po co dzielić owoce na połówki ?
Dzieki za ocenę. Juz pisałam, ze po pieczywie mam dolegliwości żołądkowe, pozwalam sobie raz na jakis czas na bardzo dobrej jakości chleb na zakwasie. Ale nie mogę jeść go codziennie, bo tez mi szkodzi, nie wiem dlaczego tak jest. Co do banana to cały do szejka by był za słodki, bo odżywka jest mega słodka. A miałam ostatni wiec przed zjadłam pol zeby miec po treningu :p. Po prostu jestem leniem i nie chciało mi sie ość do sklepu, dojadlam czym innym.
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 09:17   #1484
agaczini
Zadomowienie
 
Avatar agaczini
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 148
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
No cóż.. Gdyby tak nie było nie mówiłabym tak. Potrafie zjeść hamburgera z frytkami więc wątpie że wyolbrzymiam cokolwiek..



kochanie, zauważ jednak, że przytyć muszą jednak w 95% osoby z zaburzeniami odżywiania. nic Ci nie probujemy wmówić, jednak możesz sobie nawet nie zdawać z tego sprawy. Zdrowe osoby na U czy R nie podkreślają tak wielkości i obfitości porcji. Ja mam za sobą epizod zaburzeń odzywiania (ok 15 lat temu) i na kilomet wyczuję to u kogoś. Czasem warto uczyć się na cudzych błędach i skorzystać z czyjegoś "doświadczenia" że tak się wyrażę. Pozdrawiam Cię serdecznie

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

wczorajsze U


I - bułka owsiana z serkiem smietankowym i wędzonmym łososiem, koperek


II - kotlet rybny, puree, surówka z czerwonej kapusty


banan, trochę maślanki naturalnej


III - makaron z domowym pesto, pomidorki koktajlowe, cukinia, pasek czekolady mlecznej




dzisiejsze U


I - jajecznica z 2 jaj i 4 plasterków boczku, kromka chleba żytniego na zakwasie


II - łosoś wędzony na gorąco, bułka z dynią, papryka


jabłko


III - kotlet schabowy, ziemniaki, mizeria


trening trx


ananas
__________________
dieta reducyjna i zdrowe odżywianie
agaczini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 10:29   #1485
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Dzieki za ocenę. Juz pisałam, ze po pieczywie mam dolegliwości żołądkowe, pozwalam sobie raz na jakis czas na bardzo dobrej jakości chleb na zakwasie. Ale nie mogę jeść go codziennie, bo tez mi szkodzi, nie wiem dlaczego tak jest. Co do banana to cały do szejka by był za słodki, bo odżywka jest mega słodka. A miałam ostatni wiec przed zjadłam pol zeby miec po treningu :p. Po prostu jestem leniem i nie chciało mi sie ość do sklepu, dojadlam czym innym.
Wybacz - musiałam przeoczyć.. A to po każdym pieczywie? Na drożdżach również? Dla niektórych chleb na zakwasie jest za ciężki i nie mogą go jeść ale po drożdżowym nic się nie dzieje Można kupić dobrej jakości pieczywo na drożdżach
A z tym bananem to już rozumiem

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
kochanie, zauważ jednak, że przytyć muszą jednak w 95% osoby z zaburzeniami odżywiania. nic Ci nie probujemy wmówić, jednak możesz sobie nawet nie zdawać z tego sprawy. Zdrowe osoby na U czy R nie podkreślają tak wielkości i obfitości porcji. Ja mam za sobą epizod zaburzeń odzywiania (ok 15 lat temu) i na kilomet wyczuję to u kogoś. Czasem warto uczyć się na cudzych błędach i skorzystać z czyjegoś "doświadczenia" że tak się wyrażę. Pozdrawiam Cię serdecznie

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:46 ----------

wczorajsze U


I - bułka owsiana z serkiem smietankowym i wędzonmym łososiem, koperek


II - kotlet rybny, puree, surówka z czerwonej kapusty


banan, trochę maślanki naturalnej


III - makaron z domowym pesto, pomidorki koktajlowe, cukinia, pasek czekolady mlecznej




dzisiejsze U


I - jajecznica z 2 jaj i 4 plasterków boczku, kromka chleba żytniego na zakwasie


II - łosoś wędzony na gorąco, bułka z dynią, papryka


jabłko


III - kotlet schabowy, ziemniaki, mizeria


trening trx


ananas
Masz rację Ja również chorowałam i coś o tym wiem... a jak jeszcze z zbyt niską wagą dochodzi zanik @ to jeszcze bardziej wydaje się podejrzane

Co do jadłospisu to jakoś malutko
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 10:53   #1486
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Wybacz - musiałam przeoczyć.. A to po każdym pieczywie? Na drożdżach również? Dla niektórych chleb na zakwasie jest za ciężki i nie mogą go jeść ale po drożdżowym nic się nie dzieje Można kupić dobrej jakości pieczywo na drożdżach
A z tym bananem to już rozumiem
)
W sumie to nie wiem, czy na drożdżach tez... Po cieście domowym np na pizzę (na drożdżach) nic mi nie jest, chociaż ostatnio jakos tez ciezko mi sie spało. A po chlebie niestety praktycznie kazdym mam jakies problemy a po bułkach to juz gwarantowane kiedyś tego nie miałam... Ogolnie te chrupkie nie traktuje jako źrodła węgli ani nic z tych rzeczy, po prostu jako dodatek do tego co akurat mam. Czytałam troche w necie i sa osoby ktore maja podobnie, porobiły wszystkie badania, sa zdrowe a po pieczywie ich żołądki wariują a lekarze rozkładają ręce. No i ja mam podobnie, po prostu odstawiłam, jakos mnie nie ciągnie. Podejrzewam ze kiedyś te pieczywo po prostu było zdrowsze a teraz walą jakis syf aby taniej.
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 11:06   #1487
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
W sumie to nie wiem, czy na drożdżach tez... Po cieście domowym np na pizzę (na drożdżach) nic mi nie jest, chociaż ostatnio jakos tez ciezko mi sie spało. A po chlebie niestety praktycznie kazdym mam jakies problemy a po bułkach to juz gwarantowane kiedyś tego nie miałam... Ogolnie te chrupkie nie traktuje jako źrodła węgli ani nic z tych rzeczy, po prostu jako dodatek do tego co akurat mam. Czytałam troche w necie i sa osoby ktore maja podobnie, porobiły wszystkie badania, sa zdrowe a po pieczywie ich żołądki wariują a lekarze rozkładają ręce. No i ja mam podobnie, po prostu odstawiłam, jakos mnie nie ciągnie. Podejrzewam ze kiedyś te pieczywo po prostu było zdrowsze a teraz walą jakis syf aby taniej.
A to może po serze na pizzy? Fakt teraz do pieczywa dodają całą masę spulchniaczy, polepszaczy dlatego warto samemu piec Zawsze można po porcjować i zamrozić ale też nikt na siłę pieczywa Ci jeść nie każe
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 11:10   #1488
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Środa U

6.30
- ryż paraboiled z wiórkami kokosowymi, śliwkami + mango i nerkowce

po 10.00
- podwójna kanapka z chleba żytniego z masłem, polędwicą, sałatą, cukinia , chrzanem
- banan, jabłko

- 3 kabanosy drobiowe Konspol
- 3 wafle ryżowe

i nie zdążyłam na trening. :/


17.00
- makaron z pesto czerwonym, cebulką, cukinią, oliwkami, piersia z kurczaka + parmezan
- sałata masłowa z pomidorami, bazylią, koprem, szczypiorem + sos na bazie oliwy i musztardy z miodem

20.00
- 2 kabanosy konspol
- sałata
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 12:51   #1489
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I duża kromka żytniego chleba z miodem, serek wiejski

II domowa bułka pszenno-ryżowo-owsiana z masłem jajkiem i kiełkami

III grillowane kawałki indyka i papryki, ciecierzyca, 30g kuskusu i dużo przypraw

IV babeczka kakaowo-buraczana, kilka trufelków z daktyli kakao i płatków jaglanych

więcej mogę dzisiaj nie zdążyć
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-11, 15:09   #1490
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I 2 kanapki z masłem, szynką, pomidorem, ogórkiem kiszonym, cebulą, 2 jajkami na twardo, koperkiem i musztardą

II 2 miseczki zupy ogórkowej

III Makaron z piersią z kurczaka, szpinakiem i fetą

Do picia 2 kawy z mlekiem, woda, 3 herbaty owocowe

(Jeżeli będę głodna zjem coś jeszcze).

Późno dzisiaj wstałam, bo o 11:00. Dzisiaj idę spać o 22:00.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 18:07   #1491
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I.Kasza gryczana z pomidorem, marchewką, selerem, cebulką, oliwkami i roladą ustrzycką.
II.Koktajl mleczno owsiany z jabłka i mandarynki, nerkowce i kawa biała z automatu.
III.Fish burger(Duża grahamka i filet z miruny smażony na kokosowym, pomidor)
IV.Jabłko z cynamonem, bieluchem kakao, masłem orzechowym+mus kiwi. Kawa z mlekiem.
V.Kasza jaglana z soczewicą, pieczarkami oraz mieszanką chińską w sosie pomidorowym z sezamem i pestkami dyni, ogórek kiszony.
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 18:32   #1492
paula684
Wtajemniczenie
 
Avatar paula684
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 137
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
I.Kasza gryczana z pomidorem, marchewką, selerem, cebulką, oliwkami i roladą ustrzycką.
II.Koktajl mleczno owsiany z jabłka i mandarynki, nerkowce i kawa biała z automatu.
III.Fish burger(Duża grahamka i filet z miruny smażony na kokosowym, pomidor)
IV.Jabłko z cynamonem, bieluchem kakao, masłem orzechowym+mus kiwi. Kawa z mlekiem.
V.Kasza jaglana z soczewicą, pieczarkami oraz mieszanką chińską w sosie pomidorowym z sezamem i pestkami dyni, ogórek kiszony.
Jesteś już na U?
paula684 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 21:07   #1493
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I- omlet z 2 jaj z łyżeczka kakao, płatkami migdałowymi i rodzynkami polany jogurtem naturalnym i wkrojone pol banana (wiecej sie nie zmieściło :p), inka z mlekiem

II- śledziki po wiejsku (100g) z pieczywem chrupkim

III- 100g schabu obtoczonego w jajku, mące gryczanej i płatkach owsianych usmażonego PAMie, ziemniaki gotowane, sałatka (sałata lodowa, ogórek zielony, oliwki, pomidory suszone, pomidorki koktailowe, jogurt, zioła)

IV- banan, 2 mandarynki

Trening ze sztangą 1h

V- Shake (białko, pol banana, troche goji i owoców leśnych, mleko, woda), pol garści orzeszków ziemnych

VI- dwa naleśniki gryczane ze szpinakiem i feta polane sosem czosnkowym "home made" na jogurcie

Ok. 1900kCal
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015

Edytowane przez sledziczeek
Czas edycji: 2016-02-11 o 21:16
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 21:11   #1494
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

- trzy kromki żytnie z twarogiem ze śmietaną i cebulką, jajko na twardo

- kilka migdałów w czekoladzie, jabłko

- zupa pomidorowa ze śmietaną i makaronem, brokuły,banan

- bułka żytnia zapieczona z serkiem wiejskim i wędliną z piersi indyka, papryka

-jogurt naturalny duży z łyżką powideł śliwkowych, pasek czekolady deserowej z żurawiną
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 08:24   #1495
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Czwartek U

6.30
- płatki owsiane, żytnie, ryżowe+ słonecznik, dynia, sezam, żurawina suszona , wiórki kokosowe+ owoce jagodowe z mrożonki + pół mango

11.00
- podwójna kanapka z chleba żytniego z masłem+ polędwica, chrzan, sałata, cukinia
- 4 wafle ryżowe
- jabłko

16.30
- ziemniaki w mundurkach
- śledź w śmietanie - 1 rodzaj z koperkiem, drugi rodzaj z buraczkami

20.00
- popkorn
- gruszka
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 13:40   #1496
angelinee1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 44
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

P

Dziękuję Wam wszystkim za Wasze podpowiedzi i komentarze. Nie odbieram tego jako atak, wiem że staracie mi się pomóc.
I uwierzcie że Ja także się staram. Raz wychodzi mi to lepiej, raz gorzej..


Śniadanie : Kasza kuskus na mleku z masłem orzechowym i połową banana

Drugie śniadanie : Tost z masłem i jajkiem sadzonym +herbata owocowa

Obiad : 3 placki postne + dużo surówki z buraczków ( jedna z moich ulubionych więc wiecie )


Podwieczorek : Riso czekoladowe + 2 czekoladki Hippo ( coś jak kinderki )

Kolacja : Płatki kukurydziane na mleku z cynamonem, pół banana
__________________
Najszczęśliwsza na świecie PPM
angelinee1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 14:58   #1497
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I płatki jaglane z jogurtem greckim i łyżką konfitury

II pelnoziarnisty rogalik maślany (z biedry) z miodem, jabłko

III makaron soba z warzywami z patelni (papryka cebula por marchew), jajkiem i sosem satay

cardio

IV ciasteczka z daktyli, kokosa, mąki gryczanej, kakao

i znowu powrót do domu ok 22.30...
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 15:13   #1498
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez angelinee1 Pokaż wiadomość
P

Dziękuję Wam wszystkim za Wasze podpowiedzi i komentarze. Nie odbieram tego jako atak, wiem że staracie mi się pomóc.
I uwierzcie że Ja także się staram. Raz wychodzi mi to lepiej, raz gorzej..


Śniadanie : Kasza kuskus na mleku z masłem orzechowym i połową banana o ile kaszy (suchej) było z 5 łyżek a masła ze 2 łyżki to ok, z tym że banan powinien być cały

Drugie śniadanie : Tost z masłem i jajkiem sadzonym +herbata owocowa powinny być 2 tosty + warzywa

Obiad : 3 placki postne + dużo surówki z buraczków ( jedna z moich ulubionych więc wiecie ) tutaj powinna być jeszcze ryba, tym bardziej, że w Twoim jadłospisie jedyne źródło białko stanowi jajko w II śniadaniu


Podwieczorek : Riso czekoladowe + 2 czekoladki Hippo ( coś jak kinderki ) do tego deserku trzeba było dodać garść orzechów

Kolacja : Płatki kukurydziane na mleku z cynamonem, pół banana
banan powinien być cały



---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
- trzy kromki żytnie z twarogiem ze śmietaną i cebulką, jajko na twardo

- kilka migdałów w czekoladzie, jabłko

- zupa pomidorowa ze śmietaną i makaronem, brokuły,banan

- bułka żytnia zapieczona z serkiem wiejskim i wędliną z piersi indyka, papryka

-jogurt naturalny duży z łyżką powideł śliwkowych, pasek czekolady deserowej z żurawiną
ciężko ocenić, jak nie napisałaś, czy jest to R,U czy może P
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 16:13   #1499
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;5560850 6][COLOR=Teal]
ciężko ocenić, jak nie napisałaś, czy jest to R,U czy może P[/QUOTE]

Bo nie mam żadnego konkretnego celu prócz tego, że chcę jeść tak, żeby mieć energię, być zdrowa i dobrze funkcjonować. Nie chciałabym jedynie chudnąć.

Kolejny:

- trzy kromki żytnie na zakwasie z masłem, młodym szpinakiem, wędliną z piersi kurczaka, ogórkiem kiszonym i keczupem, jogurt naturalny z dwiema łyżkami powideł śliwkowych domowych

- jabłko, banan, garść orzechów, trochę żurawiny

- zupa ogórkowa z ziemniakami, śledź w śmietanie z cebulką i ogórkiem, bułka żytnia

-kasza bulgur z piersią z kurczaka i sosem słodko-kwaśnym, parmezan, jogurt natualny, banan
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-12, 16:28   #1500
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez mila17 Pokaż wiadomość
Bo nie mam żadnego konkretnego celu prócz tego, że chcę jeść tak, żeby mieć energię, być zdrowa i dobrze funkcjonować. Nie chciałabym jedynie chudnąć.

Kolejny:

- trzy kromki żytnie na zakwasie z masłem, młodym szpinakiem, wędliną z piersi kurczaka, ogórkiem kiszonym i keczupem, jogurt naturalny z dwiema łyżkami powideł śliwkowych domowych

- jabłko, banan, garść orzechów, trochę żurawiny

- zupa ogórkowa z ziemniakami, śledź w śmietanie z cebulką i ogórkiem, bułka żytnia

-kasza bulgur z piersią z kurczaka i sosem słodko-kwaśnym, parmezan, jogurt natualny, banan
z tego, co piszesz, wynika, że celem jest utrzymanie
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.