Storczyk (orchidea) cz. V - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-23, 15:47   #961
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez guniaii Pokaż wiadomość
Czy dostanę gdzieś osłonkę na storczyka większą jak 15cm? Kwiatek wyrósł już z takiej właśnie osłonki i nie spotkałam większej. Poradźcie co robić
Ja też kiedyś szukałam i niestety bezskutecznie. Może Allegro?


Help.. jednym ze storczyków (tym którego wiecznie ratuję) pojawiły się białe kropki na kawałkach kory z podłoża. Ktoś wie o co może chodzić? Zaczynam się poddawać jeśli o niego chodzi :P wiecznie coś..

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez malgosia0601 Pokaż wiadomość
Hej, mam dwa storczyki. Korzenie im trochę podupadły. Nie podlewalam ich dwa tygodnie i puściły nowe korzenie. Zastanawiam się czy teraz podlac czy jeszcze przeczekac
Jeśli korzenie są zielone to zostawić i podlewać rzadziej, zwłaszcza że mamy okres zimowy. Jak korzenie nabierają srebrzystego koloru to wtedy trzeba moczyć Ja też przestawiłam się teraz na rzadsze moczenie.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Z tym doświetlaniem dałaś mi dobry pomysł. A jakby tak doświetlać lampą dla gadów . Siebie też powinnam doświetlać ze względu na niedobór wit D3.
I co z tym doświetlaniem ?
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 16:30   #962
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
Ja też kiedyś szukałam i niestety bezskutecznie. Może Allegro?


Help.. jednym ze storczyków (tym którego wiecznie ratuję) pojawiły się białe kropki na kawałkach kory z podłoża. Ktoś wie o co może chodzić? Zaczynam się poddawać jeśli o niego chodzi :P wiecznie coś..

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------



Jeśli korzenie są zielone to zostawić i podlewać rzadziej, zwłaszcza że mamy okres zimowy. Jak korzenie nabierają srebrzystego koloru to wtedy trzeba moczyć Ja też przestawiłam się teraz na rzadsze moczenie.

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------



I co z tym doświetlaniem ?
o dobra uwaga z korzeniami dzięki! moje rosną jak szalone mimo że mam od północy pokój mało naświetlony ... na poczatku mi padały moje marudy! aż mówiłam do niego nie będziesz rósł to Cie wywalę, ale pfu pfu puszcza nowe liście kwiaty. Ja zastanawiam się , bo trzymam wode w butelce do podlewania i wlewam do kwiatów domowych odzywkę z witaminami . Ale nie długo będę musiała chyba przesadzić moje storczyki kiedy jest okres? najlepszy nigdy nie przesadzałam storczyków ... i troche się boje
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 18:17   #963
malgosia0601
Raczkowanie
 
Avatar malgosia0601
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 140
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

[QUOTE=Maartikrk;54374366]Ja też kiedyś szukałam i niestety bezskutecznie. Może Allegro?


Help.. jednym ze storczyków (tym którego wiecznie ratuję) pojawiły się białe kropki na kawałkach kory z podłoża. Ktoś wie o co może chodzić? Zaczynam się poddawać jeśli o niego chodzi :P wiecznie coś..

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------



Jeśli korzenie są zielone to zostawić i podlewać rzadziej, zwłaszcza że mamy okres zimowy. Jak korzenie nabierają srebrzystego koloru to wtedy trzeba moczyć Ja też przestawiłam się teraz na rzadsze moczenie.[COLOR="Silver"]


Ostatnie dwa tyg nie moczylam i wczoraj na 15 minut wstawilam do wody, ale nie podlewalam jej od gory. Może być?
malgosia0601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 08:45   #964
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez guniaii Pokaż wiadomość
Czy dostanę gdzieś osłonkę na storczyka większą jak 15cm? Kwiatek wyrósł już z takiej właśnie osłonki i nie spotkałam większej. Poradźcie co robić
W zasadzie storczyk, ten zwykły phalaenopsis, nie potrzebuje większej osłonki.
Twój pewnie nie był dawno przesadzany i stąd nadmiar korzeni.
Wystarczy wyjąć go z podłoża, poobcinać stare, pogniłe korzenie, oczyścić ze starego podłoża i wsadzić do nowego w tą samą doniczkę. Storczyki lubią ciasno i naprawdę nie muszą być przesadzane do co raz większych doniczek.


Maartikrkte białe kropki to pewnie pleśń, ale najlepiej pokaż zdjęcie tego podłoża,bo to mogą tez być jakieś robale

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

[QUOTE=malgosia0601;543824 11]
Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
Ja też kiedyś szukałam i niestety bezskutecznie. Może Allegro?


Help.. jednym ze storczyków (tym którego wiecznie ratuję) pojawiły się białe kropki na kawałkach kory z podłoża. Ktoś wie o co może chodzić? Zaczynam się poddawać jeśli o niego chodzi :P wiecznie coś..

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------



Jeśli korzenie są zielone to zostawić i podlewać rzadziej, zwłaszcza że mamy okres zimowy. Jak korzenie nabierają srebrzystego koloru to wtedy trzeba moczyć Ja też przestawiłam się teraz na rzadsze moczenie.[COLOR="Silver"]


Ostatnie dwa tyg nie moczylam i wczoraj na 15 minut wstawilam do wody, ale nie podlewalam jej od gory. Może być?

Może być
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 14:34   #965
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Ja wykorzystałam stare plastikowe wiaderka. Przesadzam raczej egzemplarze, które stoją niestabilnie, bo rozrosły się liście (i korzenie).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 08:33   #966
guniaii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 364
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

[QUOTE=marcelkowa;54403266]W zasadzie storczyk, ten zwykły phalaenopsis, nie potrzebuje większej osłonki.
Twój pewnie nie był dawno przesadzany i stąd nadmiar korzeni.
Wystarczy wyjąć go z podłoża, poobcinać stare, pogniłe korzenie, oczyścić ze starego podłoża i wsadzić do nowego w tą samą doniczkę. Storczyki lubią ciasno i naprawdę nie muszą być przesadzane do co raz większych doniczek.


Maartikrkte białe kropki to pewnie pleśń, ale najlepiej pokaż zdjęcie tego podłoża,bo to mogą tez być jakieś robale

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez malgosia0601 Pokaż wiadomość


Może być
Mój miał za ciężkie liście, które rosły na jedną stronę i spadając połamała się osłonka. Czy mogę korzenie namoczyć już po usunięciu podłoża czy lepiej wstawić do np. garnka całość i po namoczeniu dopiero pozbyć się i osłonki i podłoża?

Edytowane przez guniaii
Czas edycji: 2016-01-25 o 08:34
guniaii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 11:01   #967
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

[QUOTE=guniaii;54458296]
Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
W zasadzie storczyk, ten zwykły phalaenopsis, nie potrzebuje większej osłonki.
Twój pewnie nie był dawno przesadzany i stąd nadmiar korzeni.
Wystarczy wyjąć go z podłoża, poobcinać stare, pogniłe korzenie, oczyścić ze starego podłoża i wsadzić do nowego w tą samą doniczkę. Storczyki lubią ciasno i naprawdę nie muszą być przesadzane do co raz większych doniczek.


Maartikrkte białe kropki to pewnie pleśń, ale najlepiej pokaż zdjęcie tego podłoża,bo to mogą tez być jakieś robale

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------



Mój miał za ciężkie liście, które rosły na jedną stronę i spadając połamała się osłonka. Czy mogę korzenie namoczyć już po usunięciu podłoża czy lepiej wstawić do np. garnka całość i po namoczeniu dopiero pozbyć się i osłonki i podłoża?
Najlepiej na początek namoczyć, wtedy korzenie są bardziej elastyczne, widać, które są zdrowe(zielone), a które do usunięcia. Jeśli korzeni jest dużo nie bój się trochę ich poobcinać. Po wymianie podłoża nie podlewać przez tydzień, aby poobcinane miejsca mogły spokojnie zaschnąć.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 12:03   #968
guniaii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 364
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

[QUOTE=marcelkowa;54469431]
Cytat:
Napisane przez guniaii Pokaż wiadomość

Najlepiej na początek namoczyć, wtedy korzenie są bardziej elastyczne, widać, które są zdrowe(zielone), a które do usunięcia. Jeśli korzeni jest dużo nie bój się trochę ich poobcinać. Po wymianie podłoża nie podlewać przez tydzień, aby poobcinane miejsca mogły spokojnie zaschnąć.
Czy czymś przysypać każde obcięte miejsce (np. cynamonem)?
guniaii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 13:13   #969
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

[QUOTE=guniaii;54473621]
Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość

Czy czymś przysypać każde obcięte miejsce (np. cynamonem)?
Jak już to węglem aptecznym.
Cynamon to przyprawa, więc zostawmy ją do potraw
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 14:06   #970
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cynamon ma właściwosci odkażające i grzybobójcze także może być. Zapobiegnie gniciu i rozwojowi bakterii i grzybów.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 17:37   #971
malgosia0601
Raczkowanie
 
Avatar malgosia0601
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 140
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Jaa zasypywalam cynamonem i pomoglo
malgosia0601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-25, 20:03   #972
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cynamon powoduje zahamowanie wzrostu korzeni i dlatego nie jest polecany do zasypywania korzeni po przycinaniu. I to nie jest mój wymysł ,tylko info pochodzi od wieloletnich hodowców storczyków.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 20:07   #973
guniaii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 364
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Dziękuję wszystkim za porady. Teraz muszę dorwać w sklepie osłonkę i do dzieła.
guniaii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 14:07   #974
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Wklejam zdjęcie mojej miniaturki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 080.jpg (72,3 KB, 20 załadowań)
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-08, 17:41   #975
malgosia0601
Raczkowanie
 
Avatar malgosia0601
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 140
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Co zrobić z tymi starymi korzeniami? Poczekać aż uschna i powycinac?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1454953200537.jpg (76,8 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1454953214673.jpg (83,9 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1454953231925.jpg (56,7 KB, 19 załadowań)
malgosia0601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 12:25   #976
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez malgosia0601 Pokaż wiadomość
Co zrobić z tymi starymi korzeniami? Poczekać aż uschna i powycinac?
Jeśli wcześniej zmieniałaś podłoże to dosyp jeszcze
bo maja go zdecydowanie za mało
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl

Edytowane przez marcelkowa
Czas edycji: 2016-02-09 o 12:27
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 15:36   #977
malgosia0601
Raczkowanie
 
Avatar malgosia0601
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 140
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Ok tylko te korzenie stare takie lichawe i nie wiem co zrobić z nimi 😊
malgosia0601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-09, 18:51   #978
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Nic storczykowi nie będzie. Tam na górze jest raczej sucho, więc nie powinny gnić.
Podczas następnej zmiany podłoża po prostu je poobcinasz. Do tego czasu zdążą wyrosnąć nowe, młode korzenie
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-17, 10:48   #979
bangsa
Raczkowanie
 
Avatar bangsa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 302
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cześć

Mam prośbę, mogłybyście ocenić co jest nie tak z moim storczykiem ?
Od jakiegoś czasu w ogóle nie rośnie, nie puszcza niczego nowego itd. ale liście ma nadal jędrne i zielone, nie usychają itd
Jakiś czas temu miał wełnowce ale chyba się z tym uporałam.
Wyciągnęłam go dziś z podłoża i miał na niektórych korzeniach taki jakby biały nalot, jakby takie mikroskopijne włoski (?). Czy to normalne czy znowu ma jakieś choróbsko ?
Nie wiem czy wsadzić go w podłoże czy zostawić na kuwecie z kamykami i obserwować ?
Mam jeszcze jednego storczyka który będzie kwitł. Odizolować je od siebie ?

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie129..jpg (64,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie130..jpg (64,9 KB, 13 załadowań)
bangsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-17, 17:44   #980
malgosia0601
Raczkowanie
 
Avatar malgosia0601
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 140
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez bangsa Pokaż wiadomość
Cześć

Mam prośbę, mogłybyście ocenić co jest nie tak z moim storczykiem ?
Od jakiegoś czasu w ogóle nie rośnie, nie puszcza niczego nowego itd. ale liście ma nadal jędrne i zielone, nie usychają itd
Jakiś czas temu miał wełnowce ale chyba się z tym uporałam.
Wyciągnęłam go dziś z podłoża i miał na niektórych korzeniach taki jakby biały nalot, jakby takie mikroskopijne włoski (?). Czy to normalne czy znowu ma jakieś choróbsko ?
Nie wiem czy wsadzić go w podłoże czy zostawić na kuwecie z kamykami i obserwować ?
Mam jeszcze jednego storczyka który będzie kwitł. Odizolować je od siebie ?

Pozdrawiam
Hej😀 ja tak miałam obmylam korzenie i zmiennilam podłoże. Nie podlewalam przez 2 tygodnie jakoś i pp jakimś czasie zakwitl na nowo. Ale ja to się nie znam na czują wszystko robię 😀
malgosia0601 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 11:10   #981
DOTOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 47
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

To mój pierwszy post w tym wątku więc najpierw chciałabym się przywitać.


Kilka dni temu dostałam małego phaleonopsisa.
(Kiedyś już miałam ale wersję większą i niestety nie przetrwał.)

Nie wiem czy mam go przesadzić do innego podłoża. Mam wrażenie że w doniczce jest tylko mech (a może to takie drobne podłoże a nie mech ).
Przepraszam, jeśli pytanie jest głupie.

Jeśli zdjęcia są zbyt niewyraźne, postaram się zrobić lepsze.

Edytowane przez DOTOLKA
Czas edycji: 2016-02-18 o 11:12
DOTOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 18:33   #982
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

DOTOLKA

Z tego co widzę to w twojej doniczce przeważa rzeczywiście mech. Jeśli twój storczyk nie kwitnie najlepiej będzie jeśli przesadzisz go musisz kupić specjalne podłoże do storczyków. Kwitnącego radzę nie przesadzać zrobisz mu tylko więcej szkody niż pożytku. Zdjęcia są trochę mało ostre a wydaje mi się, że twój storczyk kwitnie jeśli tak musisz trochę zaczekać.
W razie wątpliwości służymy pomocą

Edytowane przez lexi221
Czas edycji: 2016-02-19 o 19:29
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 20:59   #983
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez lexi221 Pokaż wiadomość
DOTOLKA

Z tego co widzę to w twojej doniczce przeważa rzeczywiście mech. Jeśli twój storczyk nie kwitnie najlepiej będzie jeśli przesadzisz go musisz kupić specjalne podłoże do storczyków. Kwitnącego radzę nie przesadzać zrobisz mu tylko więcej szkody niż pożytku. Zdjęcia są trochę mało ostre a wydaje mi się, że twój storczyk kwitnie jeśli tak musisz trochę zaczekać.
W razie wątpliwości służymy pomocą
To jest podłoże prosto od hodowcy, więc zapewne zawiera spagnum, które powoduje narastanie mchu i zbyt dużej wilgoci.
Korzenie widać, że są zdrowe, więc zgadzam się z lexi żeby przełożyć go w nowe podłoże do storczyków. Poczekaj aż przekwitnie i pamiętaj aby teraz, kiedy jest w podłożu mech, podlewać bardziej oszczędnie. Nawet co 2-3 tygodnie
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 21:46   #984
DOTOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 47
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez lexi221 Pokaż wiadomość
DOTOLKA

Z tego co widzę to w twojej doniczce przeważa rzeczywiście mech. Jeśli twój storczyk nie kwitnie najlepiej będzie jeśli przesadzisz go musisz kupić specjalne podłoże do storczyków. Kwitnącego radzę nie przesadzać zrobisz mu tylko więcej szkody niż pożytku. Zdjęcia są trochę mało ostre a wydaje mi się, że twój storczyk kwitnie jeśli tak musisz trochę zaczekać.
W razie wątpliwości służymy pomocą
Cytat:
Napisane przez marcelkowa Pokaż wiadomość
To jest podłoże prosto od hodowcy, więc zapewne zawiera spagnum, które powoduje narastanie mchu i zbyt dużej wilgoci.
Korzenie widać, że są zdrowe, więc zgadzam się z lexi żeby przełożyć go w nowe podłoże do storczyków. Poczekaj aż przekwitnie i pamiętaj aby teraz, kiedy jest w podłożu mech, podlewać bardziej oszczędnie. Nawet co 2-3 tygodnie
Dzięki dziewczyny.
Kwiatki już wszystkie odpadły.
Jest jeszcze drugi pęd ale czy zakwitnie, nie mam zielonego pojęcia. Czy mogę mu teraz zmienić podłoże czy poczekać (aż może zakwitnie i dopiero po przekwitnięciu)?

Dziś zobaczyłam że na jednym z korzonków od spodu pojawiło się coś białego i wyglądało mi to na pleśń a drugi ma ciemną, prawie czarną końcówkę, na trzecim jest ciemne miejsce w połowie korzonka.

Delikatnie wyjęłam z doniczki i faktycznie to jest mech ale nic z nim nie robiłam. Czy wsadzić storczyk z powrotem czy zostawić "na powietrzu" żeby trochę podsechł?

Edytowane przez DOTOLKA
Czas edycji: 2016-02-22 o 12:56
DOTOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 10:48   #985
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 507
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Dziewczyny, dostałam na walentynki dwa piękne storczyki kupione w Ikei i obydwa mają przędziorki. Mają mnóstwo pajęczynek. W domu znalazłam środek firmy Agrecol Catane 800 EC. Czy nadaje się on do storczyków?
__________________
Always Fighter

Edytowane przez britnay
Czas edycji: 2016-02-20 o 11:28
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 20:58   #986
marcelkowa
Raczkowanie
 
Avatar marcelkowa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: z miasteczka
Wiadomości: 407
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez DOTOLKA Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.
Kwiatki już wszystkie odpadły.
Jest jeszcze drugi pęd ale czy zakwitnie, nie mam zielonego pojęcia. Czy mogę mu teraz zmienić podłoże czy poczekać (aż może zakwitnie i dopiero po przekwitnięciu)?

Dziś zobaczyłam że na jednym z korzonków od spodu pojawiło się coś białego i wyglądało mi to na pleśń a drugi ma ciemną, prawie czarną końcówkę, na trzecim jest ciemne miejsce w połowie korzonka.

Delikatnie wyjęłam z doniczki i faktycznie to jest mech ale nic z nim nie robiłam. Czy wsadzić storczyk z powrotem czy zostawić "na powietrzu" żeby trochę podsechł?

Edition: jutro zrobię zdjęcia korzonków.
Skoro nie ma już kwiatów to wyciągnij go ze starego podłoża, opłucz w wodzie z płynem do naczyń i zostaw na 24h aby obeschły. Następnie wsadź do nowego podłoża i nie podlewaj przez 2 tygodnie. Pędy zostaw w spokoju, nic im nie będzie.
__________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Przekaż swój 1% z podatku na rehabilitację dziecka:www.marcel.mlody.pl
marcelkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 21:42   #987
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Moje Dendrobium Nobile zakwitło. I w dodatku ma bardzo delikatny zapach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dendrobum nobile multi flowers.jpg (109,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dendrobium nobile macro.jpg (409,3 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dendrobium nobile multi 2.jpg (440,6 KB, 8 załadowań)
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 14:27   #988
ramona28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 222
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cudownie wyglądają
ramona28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 08:12   #989
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez Ewlyn Pokaż wiadomość
Moje Dendrobium Nobile zakwitło. I w dodatku ma bardzo delikatny zapach
jakie cuda

A ja wpadłam z małym pytaniem Mamy storczyka krówkę, w ciapki. Kwitła już kilka razy, zawsze wszystko pięknie ładnie, a tym razem.... zgubiła ciapki Jest dwukolorowa, tzn środki fioletowe, ale ciapek brak tak już zostanie? od czego to zależy?
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 17:48   #990
lexi221
Zadomowienie
 
Avatar lexi221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 090
Dot.: Storczyk (orchidea) cz. V

Cytat:
Napisane przez AnulaPPP Pokaż wiadomość
jakie cuda

A ja wpadłam z małym pytaniem Mamy storczyka krówkę, w ciapki. Kwitła już kilka razy, zawsze wszystko pięknie ładnie, a tym razem.... zgubiła ciapki Jest dwukolorowa, tzn środki fioletowe, ale ciapek brak tak już zostanie? od czego to zależy?
Dendrobium śliczne

Co do storczyka w ciapki sama mam jednego kwitnął już kilka razy i za każdym razem kwitnie w ciapki. Jest bordowy w żółte ciapki nie wiem od czego to zależy i dlaczego twój zgubił ciapki.
lexi221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-21 16:13:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.