Wrocław czy Kraków? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-24, 10:39   #1
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22

Wrocław czy Kraków?


Chciałbym przeprowadzić się ze wschodniej Polski do Krakowa lub Wrocławia, i zastanawia mnie gdzie jest lepiej?
Biorę pod uwagę które miasto jest ładniejsze, gdzie jest bezpieczniej, i trzeci aspekt gdzie jest łatwiej znaleźć prace bez kwalifikacji.

Będę wdzięczny za każde odpowiedzi.
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 10:53   #2
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez ulala13 Pokaż wiadomość
Chciałbym przeprowadzić się ze wschodniej Polski do Krakowa lub Wrocławia, i zastanawia mnie gdzie jest lepiej?
Biorę pod uwagę które miasto jest ładniejsze, gdzie jest bezpieczniej, i trzeci aspekt gdzie jest łatwiej znaleźć prace bez kwalifikacji.

Będę wdzięczny za każde odpowiedzi.
Moze najpierw znajdz prace w jednym z tych miast?
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 10:56   #3
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Wg mnie Kraków jest najpiękniejszym miastem.

Ale mam podobne zdanie - najpierw znajdź pracę. Statystyki nie koniecznie sprawią, że znajdziesz pracę ot tak.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 10:57   #4
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Co do bezpieczeństwa - teoretycznie Wrocław, ale uważam że Kraków o wiele ładniejszy. Myślę też że w Krakowie łatwiej o pracę.

Uważam że najważniejsze jest żebyś zaczeła od przegladania ofert pracy z tych miast, chociażby na pracuj.pl
__________________
"..would you know my name if I saw you in heaven?"

LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 10:58   #5
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Krakow jest miastem studentow, ktorzy jako absolwenci w wiekszosci tu juz zostaja. Nie masz szans bez kwalifikacji.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:11   #6
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Może sprecyzuję, mieszkam od tych miast 500 km, na wschodzie w małej mieścinie, tu pracy nie ma, i nie będę dojeżdzał 500 km na rozmowę kwalifikacyjną, bo to daleko to raz a koszty dwa. W pobliżu mam z tych rozwiniętych miast tylko Warszawę ale odpada bo jej nienawidze.
Rodzice sprzedali co mieli, i chcą mi kupić kawalerkę, więc najpierw chcę kupić mieszkanie, w nim zamieszkac a potem szukać pracy, i nie wierzę że żadnej nie znajdę, a pytam po prostu gdzie łatwiej.

Napisałem, ze praca bez kwalifikacji, bo: skończyłem studia, jestem po stażach "biurowych"ale moje studia są typu, filozofia/marketing/pedagogika, czyli zdaję sobie sprawę, że mam zawód nie przydatny, więc napisałem o sobie, że będę szukał pracy jako bez kwalifikacji, ale wyższe wykształcenie mam.

Edytowane przez ulala13
Czas edycji: 2016-02-24 o 11:13
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:15   #7
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez ulala13 Pokaż wiadomość
Może sprecyzuję, mieszkam od tych miast 500 km, na wschodzie w małej mieścinie, tu pracy nie ma, i nie będę dojeżdzał 500 km na rozmowę kwalifikacyjną, bo to daleko to raz a koszty dwa. W pobliżu mam z tych rozwiniętych miast tylko Warszawę ale odpada bojej nie nawidze.
Rodzice sprzedali co mieli, i chcą mi kupić kawalerkę, więc najpierw chcę kupić mieszkanie, w nim zamieszkac a potem szukać pracy, i nie wierzę że żadnej nie znajdę, a pytam po prostu gdzie łatwiej.

Napisałem, ze praca bez kwalifikacji, to: skończyłem studia, jestem po stażach "biurowych"ale moje studia są typu, filozofia/marketing/pedagogika, czyli zdaję sobie sprawę, że mam zawód nie przydatny, więc napisałem o sobie, że będę szukał pracy jako bez kwalifikacji, ale wyższe wykształcenie mam.
acha

Mieszkam w Krakowie - coś tu się zawsze znajdzie, zwłaszcza w sezonie, jak będziesz mieć własne mieszkanie to się utrzymasz, jednak bez konkretnego zawodu, na kokosy nie ma co liczyć, wyżej 2000 na rękę nie podskoczysz.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 11:18   #8
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
acha

Mieszkam w Krakowie - coś tu się zawsze znajdzie, zwłaszcza w sezonie, jak będziesz mieć własne mieszkanie to się utrzymasz, jednak bez konkretnego zawodu, na kokosy nie ma co liczyć, wyżej 2000 na rękę nie podskoczysz.
Szczerze? Przy własnym mieszkaniu, to na początek nawet mnie satysfakcjonuje 1500 zł Aby praca nie bardzo ciężka, bo bardzo dobrego zdrowia nie jestem.

A jakiego typu prace można znaleźć?
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:21   #9
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Ja dalej uwazam, ze zabierasz sie do tego od nieodpowiedniej strony. Najpierw znalazlabym prace, a potem kupila mieszkanie.

Blagam cie, dojazd na rozmowe to chyba nie az takie koszta Zawsze sa tansze opcje podrozy i noclegu.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:25   #10
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Ja dalej uwazam, ze zabierasz sie do tego od nieodpowiedniej strony. Najpierw znalazlabym prace, a potem kupila mieszkanie.

Blagam cie, dojazd na rozmowe to chyba nie az takie koszta Zawsze sa tansze opcje podrozy i noclegu.
Jak ja tego nie lubię Pytanie było inne gdzie lepiej, a wy roztrząsacie moją sytuację na czynniki pierwsze.

Dopiszę, rodzice sprzedali ziemie, idą na emeryturę a pieniędzy nie chcą trzymać w banku- procent mały to raz a dwa banki nie pewne. Chcą zainwestować w mieszkanie. Warszawa odpada, bo to stolica, bo zamachy czy jak wojna to zburzą- to słowa rodziców Więc rodzice wybrali miasto Kraków lub Wrocław. Chcą kupić i tu dwie opcje albo wynająć albo, ja w nim zamieszkam. Jak zamieszkam i nic nie znajdę, żadnej pracy ( co jest raczej niemożliwe) to wrócę do rodziców a mieszkanie nie pojdzie na straty, a na wynajem i tyle.

Wróćmy do tematu wątku a nie mojej sytuacji.

A dojazd na rozmowę to 300 zł w obie strony bez noclegu Więc to tak koszt, zwłaszcza że teraz te rozmowy to castingi, gdzie trzeba się nachodzić(napokazywać) i nie zamierzam kasy wywalać w błoto. Jak już będę na miejscu to moge sobie chodzić

Edytowane przez ulala13
Czas edycji: 2016-02-24 o 11:27
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:27   #11
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez ulala13 Pokaż wiadomość
Szczerze? Przy własnym mieszkaniu, to na początek nawet mnie satysfakcjonuje 1500 zł Aby praca nie bardzo ciężka, bo bardzo dobrego zdrowia nie jestem.

A jakiego typu prace można znaleźć?
telemarketing (na każdym kroku), jako kelner, barman, w sieciówkach jako sprzedawca, jakieś McDonaldy...

Też myślę, że najpierw warto zacząć od rozejrzenia się za pracą, w tych czasach wiele firm wstępną rekrutację odbywa przez telefon/skype.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 11:27   #12
sigga
Raczkowanie
 
Avatar sigga
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 373
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez ulala13 Pokaż wiadomość
Szczerze? Przy własnym mieszkaniu, to na początek nawet mnie satysfakcjonuje 1500 zł Aby praca nie bardzo ciężka, bo bardzo dobrego zdrowia nie jestem.

A jakiego typu prace można znaleźć?
Mieszkałam i w Krakowie, i we Wrocławiu. Bardziej podoba mi się we Wrocławiu Pracy typu kelner/barman/sprzedawca wydaje mi się, że jest tu sporo, patrząc po ogłoszeniach wywieszonych na tego typu miejscach. Jednakże nie wiem, czy można je zaliczyć do prac nie ciężkich, to już zależy od indywidualnego podejścia.
sigga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:29   #13
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wrocław czy Kraków?

taniej jest jechać na rozmowę kwalifikacyjną niż kupić mieszkanie tam, gdzie nie znajdziesz pracy.
ja bym brała wrocław, bo mieszkałam tam przez dwa lata i miasto bardzo mi się podoba.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:33   #14
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez sigga Pokaż wiadomość
Mieszkałam i w Krakowie, i we Wrocławiu. Bardziej podoba mi się we Wrocławiu Pracy typu kelner/barman/sprzedawca wydaje mi się, że jest tu sporo, patrząc po ogłoszeniach wywieszonych na tego typu miejscach. Jednakże nie wiem, czy można je zaliczyć do prac nie ciężkich, to już zależy od indywidualnego podejścia.
Nie ciężkich miałem na myśli inne, bo jestem alergikiem uczulony na kurz, zapachy farb, więc tu wszelkie prace typu "brudne" odpadają, plus dzwiganie. Ale te co wymieniłaś to nie szkodziłyby mi

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
taniej jest jechać na rozmowę kwalifikacyjną niż kupić mieszkanie tam, gdzie nie znajdziesz pracy.
ja bym brała wrocław, bo mieszkałam tam przez dwa lata i miasto bardzo mi się podoba.
Nie wierzę, że nie znajdę żadnej pracy w tak dużym mieście. I nie musze tej pracy mieć na drugi dzień Mogę szukać nawet kilka miesięcy, przy własnym mieszkaniu to koszty tylko kilka stów za opłaty, a jeść to wszędzie muszę a teraz i tak bezrobotny jestem.
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:41   #15
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez ulala13 Pokaż wiadomość
Nie ciężkich miałem na myśli inne, bo jestem alergikiem uczulony na kurz, zapachy farb, więc tu wszelkie prace typu "brudne" odpadają, plus dzwiganie. Ale te co wymieniłaś to nie szkodziłyby mi

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------



Nie wierzę, że nie znajdę żadnej pracy w tak dużym mieście. I nie musze tej pracy mieć na drugi dzień Mogę szukać nawet kilka miesięcy, przy własnym mieszkaniu to koszty tylko kilka stów za opłaty, a jeść to wszędzie muszę a teraz i tak bezrobotny jestem.

znasz jezyk/jezyki obce dobrze?
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:42   #16
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez ulala13 Pokaż wiadomość

Nie wierzę, że nie znajdę żadnej pracy w tak dużym mieście. I nie musze tej pracy mieć na drugi dzień Mogę szukać nawet kilka miesięcy, przy własnym mieszkaniu to koszty tylko kilka stów za opłaty, a jeść to wszędzie muszę a teraz i tak bezrobotny jestem.
Lajtowe podejście, nie powiem.
Skoro praca nie jest priorytetem, nie uważasz, że najlepiej zrobić sobie po prostu wycieczkę do jednego i drugiego miasta, żeby samemu ocenić, który klimat Ci bardziej pasuje?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:47   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wrocław czy Kraków?

przejrzyj sobie oferty pracy, coby cię optymizm nie zabił. jest dużo pracy fizycznej czy w sieciówkach typu kfc, mc donald.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 11:54   #18
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
acha

Mieszkam w Krakowie - coś tu się zawsze znajdzie, zwłaszcza w sezonie, jak będziesz mieć własne mieszkanie to się utrzymasz, jednak bez konkretnego zawodu, na kokosy nie ma co liczyć, wyżej 2000 na rękę nie podskoczysz.
Ja te mieszkam w Krakowie i uważam ze nie masz racji Moj były studiów nawet nie skończył, ale był obrotny i ogarnięty, dostał prace jako przedstawiciel dużej firmy, z pensja kolo 3tys. na rękę, służbowym samochodem i niezłymi prowizjami od podpisywanych umów. Poza tym w Krakowie jest sporo dużych firm i korporacji w których głównym atutem jest język, konkretny zawód nie jest wymagany. Ja i mój facet pracujemy w korpo, 3 tys. na rękę można wyciągnąć bez problemu na początku.

Mam kuzyna we Wrocławiu i miasto bardzo mi się podoba, ale wybrałabym zawsze Kraków.
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:06   #19
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
znasz jezyk/jezyki obce dobrze?
Znałem, angielski, francuski i rosyjski, nauczane w liceum, ale ładnych lat nie miałem kontaktu, więc teraz musiałbym ostro przypominać.
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-24, 12:07   #20
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Ale jemu taniej wychodzi najpierw sie przeprowadzic, a potem znalezc prace
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:09   #21
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Widzę, że Kraków wygrywa raczej z Wrocławiem, ale dresy z maczetą latające po ulicach Krakowa to raczej mit?

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Ale jemu taniej wychodzi najpierw sie przeprowadzic, a potem znalezc prace
No i? Jak nie mam szczególnych wymagań do pracy i pensji ( przynajmniej na początku) to co za różnica, tak taniej. Nie możliwe jest nie znaleźć ŻADNEJ pracy w dużym mieście. Ludzie na pipidówkach znajdują.

Zresztą pisałem, rodzice kupują pod wynajem jakby co, a ja chce wykorzystac szanse i zamaist wynajmować spróbowac sam. Jakoś rodowici mieszkańcy nie wyjeżdzają i zawsze jakąs prace znajdą, chyba że szukają dość konkretnie, zawód/ czy mają wymagania finansowe.

Edytowane przez ulala13
Czas edycji: 2016-02-24 o 12:11
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:13   #22
Anusia : )( :
Zadomowienie
 
Avatar Anusia : )( :
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 732
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Ja uwielbiam Wrocław, więc na pewno wybrałabym właśnie to miasto jeżeli chodzi o południową część kraju. W Krakowie w sumie byłam tylko raz i raczej bez entuzjazmu.
__________________
Zabiegana, zajęta, zapracowana,
ciągle niewyspana, ale szczęśliwa...


Anusia : )( : jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:18   #23
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Lajtowe podejście, nie powiem.
Skoro praca nie jest priorytetem, nie uważasz, że najlepiej zrobić sobie po prostu wycieczkę do jednego i drugiego miasta, żeby samemu ocenić, który klimat Ci bardziej pasuje?
Właśnie tak zamierzam zrobić, przed zakupem pobyć w jednym i w drugim przez kilka dni, ale wiadomo, hotel nie tani i będą to tylko dni, a przez kilka dni ciężko sobie zdanie wyrobić, zawsze lepiej poznac zdanie kto często bywa lub mieszka na stałe.
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:22   #24
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez ulala13 Pokaż wiadomość
Widzę, że Kraków wygrywa raczej z Wrocławiem, ale dresy z maczetą latające po ulicach Krakowa to raczej mit?

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------



No i? Jak nie mam szczególnych wymagań do pracy i pensji ( przynajmniej na początku) to co za różnica, tak taniej. Nie możliwe jest nie znaleźć ŻADNEJ pracy w dużym mieście. Ludzie na pipidówkach znajdują.

Zresztą pisałem, rodzice kupują pod wynajem jakby co, a ja chce wykorzystac szanse i zamaist wynajmować spróbowac sam. Jakoś rodowici mieszkańcy nie wyjeżdzają i zawsze jakąs prace znajdą, chyba że szukają dość konkretnie, zawód/ czy mają wymagania finansowe.
Masz skonczone studia wyzsze, a nie jestes w stanie wybrac miejsca zamieszkania w stosunku do zawodu, doswiadczenia
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:26   #25
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Masz skonczone studia wyzsze, a nie jestes w stanie wybrac miejsca zamieszkania w stosunku do zawodu, doswiadczenia
Nie chcę nikogo obrażać, ale umiesz czytać? Pisałem przecież, że mam skończony kierunek studiów który jest słabiutki na rynku pracy, a nawet niezauważalny, dlatego nawet zgodnie z zawodem nie będę szukał pracy, interesuje mnie tylko, które miast ładniejsze, gdzie bezpieczniej, i gdzie łatwiej znaleźć JAKĄKOLWIEK pracę, czego jeszcze nie rozumiesz?
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:33   #26
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Jak jesteś alergikiem to Kraków może nie być najlepszym pomysłem żeby tu zamieszkać. Powietrze w ziemie bywa, że można gryźć, a na pewno nie jest zdrowe i alergia może się tylko pogłębić.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:33   #27
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Wrocław czy Kraków?

Cytat:
Napisane przez Yenes Pokaż wiadomość
Ja te mieszkam w Krakowie i uważam ze nie masz racji Moj były studiów nawet nie skończył, ale był obrotny i ogarnięty, dostał prace jako przedstawiciel dużej firmy, z pensja kolo 3tys. na rękę, służbowym samochodem i niezłymi prowizjami od podpisywanych umów. Poza tym w Krakowie jest sporo dużych firm i korporacji w których głównym atutem jest język, konkretny zawód nie jest wymagany. Ja i mój facet pracujemy w korpo, 3 tys. na rękę można wyciągnąć bez problemu na początku.

Mam kuzyna we Wrocławiu i miasto bardzo mi się podoba, ale wybrałabym zawsze Kraków.
Racja, powinnam dodać: bez konkretnej umiejętności. Dla przeciętniaka, który niczym się nie wyróżnia, nie zna dobrze języka albo np. nie posiada na tyle rozwiniętych zdolności interpersonalnych i intuicji sprzedażowej, żeby czarować klientów jako handlowiec, praca za 3 netto na rękę na starcie to raczej nieosiągalne marzenie - więc nie ma co autora na kokosy nastawiać.

Cytat:
Napisane przez ulala13 Pokaż wiadomość
Widzę, że Kraków wygrywa raczej z Wrocławiem, ale dresy z maczetą latające po ulicach Krakowa to raczej mit?

Nie mit, takie sytuacje się zdarzają. Jak wszędzie, są mniej i bardziej bezpieczne dzielnice, od tego też w dużej mierze zależy cena mieszkania.

Edytowane przez 201607110949
Czas edycji: 2016-02-24 o 12:35
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:35   #28
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Wrocław czy Kraków?

To źle, że w ogóle nawet nie próbujesz. Sporo firm we Wrocławiu i Krakowie szuka ludzi niekoniecznie po studiach technicznych. Ale Twój wybór.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:40   #29
ulala13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 22
Dot.: Wrocław czy Kraków?

A no właśnie, co do dzielnic, to które uważacie, za najlepsze (najbardziej wygodne, najbardziej bezpieczne) do zamieszkania i w Krakowie i we Wrocławiu?

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
To źle, że w ogóle nawet nie próbujesz. Sporo firm we Wrocławiu i Krakowie szuka ludzi niekoniecznie po studiach technicznych. Ale Twój wybór.
Może spróbuje Co prawda takie podróże na iv, mnie zniechęcają, ale piszecie, że teraz takie rozmowy odbywają przez tel, czy skype. W moich regionach to nie do pomyślenia, i dlatego chcę zmienić region.

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Jak jesteś alergikiem to Kraków może nie być najlepszym pomysłem żeby tu zamieszkać. Powietrze w ziemie bywa, że można gryźć, a na pewno nie jest zdrowe i alergia może się tylko pogłębić.
Tego też się obawiam, ale to jeszcze skonsultuje z lekarzem, czy mi wszystko szkodzi, czy tylko co wyszło na testach.
ulala13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-24, 12:45   #30
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wrocław czy Kraków?

nikt ci nie da gwarancji, że astma się nie pogłębi przy silnym smogu. zresztą, najpierw coś może nie uczulać a po latach uczula.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-24 21:51:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:25.