Mamusie listopadowe 2015 - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-09, 17:21   #1741
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Hemoglobina 10.8, norma od 11.4
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 18:18   #1742
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Novakia zaczynam mieć schizy ze może mój synek ma to samo, ech... ostatnio mi ulewa i mało je. Przystawiam go A on po 5 minutach ma dość. Trzymam kciuki za Was.

Dziewczyny ponawiam moje pytanie: Ile razy karmicie w ciągu doby?
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 18:28   #1743
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Hemoglobina 10.8, norma od 11.4
Jest obniżona faktycznie. Dostaniecie suplement, u nas miesiąc zażywania i była duża poprawa



Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Novakia zaczynam mieć schizy ze może mój synek ma to samo, ech... ostatnio mi ulewa i mało je. Przystawiam go A on po 5 minutach ma dość. Trzymam kciuki za Was.

Dziewczyny ponawiam moje pytanie: Ile razy karmicie w ciągu doby?
Z tego, co czytam 5 minut karmienia może wystarczać. Pytanie, czy ulewa z nadmiaru pokarmu czy przez to jest mniej dożywiony. Byłaś u doradcy laktacyjnego?
Z karmieniem nie pomogę, bo muszę dokarmiać, nie będzie to wiarygodne...
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 19:10   #1744
frida26
Rozeznanie
 
Avatar frida26
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 689
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Z tego, co czytam 5 minut karmienia może wystarczać. Pytanie, czy ulewa z nadmiaru pokarmu czy przez to jest mniej dożywiony. Byłaś u doradcy laktacyjnego?

Z karmieniem nie pomogę, bo muszę dokarmiać, nie będzie to wiarygodne...



Konsultowałam się z doradcą laktacyjnym i niby jest ok.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Kurczę, nie wiem jak cytować. Stara( chyba tu najstarsza) i głupia jestem ;-)
frida26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 19:12   #1745
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Novakia zaczynam mieć schizy ze może mój synek ma to samo, ech... ostatnio mi ulewa i mało je. Przystawiam go A on po 5 minutach ma dość. Trzymam kciuki za Was.

Dziewczyny ponawiam moje pytanie: Ile razy karmicie w ciągu doby?
Wlasnie go karmie. Szarpie sie i nic nie lyka. Super po prostu. Ja karmilam 8 razy, juz mielismy fajnie stale pory a tu dupa, teraz karmie co chwila-próbuje.





Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Jest obniżona faktycznie. Dostaniecie suplement, u nas miesiąc zażywania i była duża poprawa


Z tego, co czytam 5 minut karmienia może wystarczać. Pytanie, czy ulewa z nadmiaru pokarmu czy przez to jest mniej dożywiony. Byłaś u doradcy laktacyjnego?
Z karmieniem nie pomogę, bo muszę dokarmiać, nie będzie to wiarygodne...
O ile moj wspanialy lekarz wie co to suplementacja haha
Moj je pare minut to pierwsze wodniste mleko-i jak tu przytyc. A jak dalam dzis dwa razy butle ze swoim mlekiem 30ml to wciagnal raz dwa. Moze mu sie po prostu ssac nuw chce? No ale krzyczalby ze glodny. Nie wiem zwariowac mozna.
Mm byloby takie wygodne... Lekarka mowila zebym ewentualnie kupila mleko dla alergikow-pepti czy cos, nie znam sie. To w zwyklym sklepie dostane? Bo w moim tesco nie ma
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 20:05   #1746
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja dzis pierwszy raz sie przewrocila z brzucha na plecy
peachella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 20:08   #1747
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ale się tu dzieje. novakia i frida, trzymam kciuki żeby to jednak były niegroźne dolegliwości i maleństwa przybierały.

My szczepilismy się w zeszły czwartek i wszystko super. Zniosła o wiele lepiej niż pierwsze, mało marudzila i szybko zapomniała. Teraz jesteśmy na nartach, mała zrobiła tutaj swój pierwszy obrót na brzuch i tego ciągle się obraca i nie można jej z oka spuscic. Byłam z nią dwa razy w termach i mała zachwycona. Dziś, druga wizyta, to pluskała się jak mała foczka.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

A myje codziennie,jeden dzień wanienka, jeden pod krajem, często samo woda ale ma.to lubi i lepiej śpi.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Pod kranem..miało być
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 20:10   #1748
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Pepti zawsze było na receptę z tego co wiem...
Frida, ja karmie ok 10 razy na dobę
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 20:21   #1749
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez peachella Pokaż wiadomość
Moja dzis pierwszy raz sie przewrocila z brzucha na plecy
O wlasnie. U nas to dziwne bo pierwszy raz zrobil to z miesiac temu, pare razy pod rzad. I potem juz nie. A potem znowu tydzien temu kilka razy i dalej nic :| i nie bylo to przypadkowe bo patrzyl gdzie leci i odpychal sie.
Wonderka ta Twoja foczka to zdolna bestia, przesciga w umiejętnościach wszystkich

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Pepti zawsze było na receptę z tego co wiem...
O boże nieeee zabije ta babe jesli tak jest
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 20:25   #1750
peachella
Rozeznanie
 
Avatar peachella
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 865
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
O wlasnie. U nas to dziwne bo pierwszy raz zrobil to z miesiac temu, pare razy pod rzad. I potem juz nie. A potem znowu tydzien temu kilka razy i dalej nic :| i nie bylo to przypadkowe bo patrzyl gdzie leci i odpychal sie.
Wonderka ta Twoja foczka to zdolna bestia, przesciga w umiejętnościach wszystkich

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------



O boże nieeee zabije ta babe jesli tak jest
Moja ma tak z podnoszeniem glowy przy ciagnieciu za rece. z tydzien temu zrobila dwa razy i teraz dalej nie podnosi
peachella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 21:00   #1751
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Olilina, masz jakiegos dobrego gastroenterologa? My tez mamy refluks, ale ten nie ukryty, czyli nasza ulewa masakrycznie. I ten kaszelek mamy tal naprawde od poczatlu, ale tez nie wiedzialam, ze to to :-( na razie mamy syrop gastrotuss baby, ale slabo pomagal, a od dzisiaj stosuje tez nutriton do zageszczania i chyba to dziala bo dzisiaj ulala tylko dwa razy, ale nie jakos duzo zobaczymy jak bedzie z waga bo przez ostatnie 5 dni nic nie przybrała, ale ogolnie wagę ma dobrą bo 6150g
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-09, 21:09   #1752
suzie35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Pepti zawsze było na receptę z tego co wiem...
Frida, ja karmie ok 10 razy na dobę


chyba można też kupić bez recepty ale jest drożej , na receptę jest chyba zniżka , trzeba zapytać w aptece
suzie35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 21:10   #1753
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez frida26 Pokaż wiadomość
Novakia zaczynam mieć schizy ze może mój synek ma to samo, ech... ostatnio mi ulewa i mało je. Przystawiam go A on po 5 minutach ma dość. Trzymam kciuki za Was.

Dziewczyny ponawiam moje pytanie: Ile razy karmicie w ciągu doby?
Ja karmię 8-9 razy, zależy od dnia. Czasami je 30 min a czasami po 10 min wypluwa, więc to różnie bywa

Cytat:
Napisane przez peachella Pokaż wiadomość
Moja dzis pierwszy raz sie przewrocila z brzucha na plecy
pjona! moja też, na macie edukacyjnej

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Ale się tu dzieje. novakia i frida, trzymam kciuki żeby to jednak były niegroźne dolegliwości i maleństwa przybierały.

My szczepilismy się w zeszły czwartek i wszystko super. Zniosła o wiele lepiej niż pierwsze, mało marudzila i szybko zapomniała. Teraz jesteśmy na nartach, mała zrobiła tutaj swój pierwszy obrót na brzuch i tego ciągle się obraca i nie można jej z oka spuscic. Byłam z nią dwa razy w termach i mała zachwycona. Dziś, druga wizyta, to pluskała się jak mała foczka.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

A myje codziennie,jeden dzień wanienka, jeden pod krajem, często samo woda ale ma.to lubi i lepiej śpi.

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Pod kranem..miało być
My też w zeszły czwartek szczepiliśmy ale niestety gorzej zniosła niż pierwsze szczepienie, płakała okropnie, no i miała na drugi dzień 38st. Ale tak poza tym to wszystko ok
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 21:20   #1754
suzie35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Olilina, masz jakiegos dobrego gastroenterologa? My tez mamy refluks, ale ten nie ukryty, czyli nasza ulewa masakrycznie. I ten kaszelek mamy tal naprawde od poczatlu, ale tez nie wiedzialam, ze to to :-( na razie mamy syrop gastrotuss baby, ale slabo pomagal, a od dzisiaj stosuje tez nutriton do zageszczania i chyba to dziala bo dzisiaj ulala tylko dwa razy, ale nie jakos duzo zobaczymy jak bedzie z waga bo przez ostatnie 5 dni nic nie przybrała, ale ogolnie wagę ma dobrą bo 6150g



Karmisz piersią czy mm ? Mój tak samo ulewał - co chwilę go przebierałam bo tak mu się lało , lekarz zalecił nam podawać mu mleko z AR i po tym naprawdę jest super , karmię go mm i piersią i teraz tylko po piersi mu się trochę ulewa ale na to nam nic nie przepisał powiedział że leki działają tylko na początku a potem dalej to samo się dzieje , a jeśli przybiera dobrze na wadze to trzeba to przeczekać . Podobno ma z tego wyrosnąć .

Edytowane przez suzie35
Czas edycji: 2016-03-09 o 21:23
suzie35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 21:22   #1755
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Iclosemyeyes nie widzi przeciwwskazań co do rozszerzenia diety a kp jej nie wyklucza po 4 m-cu.

Novakia myśle, ze jak lekarz zobaczy wyniki to zaleci pewnie jakieś suplementy i być może stwierdzi tą skazę białkową ale wtedy przynajmniej będziecie wiedzieć nas czym stoicie.

Frida 26 ja tez karmie ok 10 razy na dobę +/- 1. Moja córka od początku je góra 10 min a mimo to przybiera i nie jest nienajedzona i chciałbym chciała zeby więcej jadła / dłużej/ to niestety przymusić sie jej nie da.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 21:36   #1756
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Olilina, masz jakiegos dobrego gastroenterologa? My tez mamy refluks, ale ten nie ukryty, czyli nasza ulewa masakrycznie. I ten kaszelek mamy tal naprawde od poczatlu, ale tez nie wiedzialam, ze to to :-( na razie mamy syrop gastrotuss baby, ale slabo pomagal, a od dzisiaj stosuje tez nutriton do zageszczania i chyba to dziala bo dzisiaj ulala tylko dwa razy, ale nie jakos duzo zobaczymy jak bedzie z waga bo przez ostatnie 5 dni nic nie przybrała, ale ogolnie wagę ma dobrą bo 6150g
A o co chodzi z kaszelkiem? Moj tez kaszelkuje, zawsze sie z tego smialam bo to takie jakby na sile kaszlal a to moze byc objaw:|





Cytat:
Napisane przez suzie35 Pokaż wiadomość



chyba można też kupić bez recepty ale jest drożej , na receptę jest chyba zniżka , trzeba zapytać w aptece

Tak, wlasnie przeczytalam na stronie bebilonu ze tak jest




Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość
Iclosemyeyes nie widzi przeciwwskazań co do rozszerzenia diety a kp jej nie wyklucza po 4 m-cu.

Novakia myśle, ze jak lekarz zobaczy wyniki to zaleci pewnie jakieś suplementy i być może stwierdzi tą skazę białkową ale wtedy przynajmniej będziecie wiedzieć nas czym stoicie.

Frida 26 ja tez karmie ok 10 razy na dobę +/- 1. Moja córka od początku je góra 10 min a mimo to przybiera i nie jest nienajedzona i chciałbym chciała zeby więcej jadła / dłużej/ to niestety przymusić sie jej nie da.
No jestem niemal pewna ze to skaza. Mocno zasugeruje to lekarce. Wszystkie objawy pasuja a ta baba cholerna nic nie skojarzyła. Plamy na skorze olala, kazala nawilzac. Jak to problem jest od wewnatrz. I mowi-no to jakies uczulenie i tyle w temacie. Nawet te nasze klopoty ze spaniem to objaw, tez jej mowilam a ona nic. Musze zmienic lekarza wniosek taki
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 00:02   #1757
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dziewczyny co do tych postępów dzieci to u nas też są tak skokowo tzn. jednego dnia coś zrobi nowego i potem długo tego nie robi ponownie. Aktualnie podciąga się do siadania ale nie z plecków tylko jak ją mam na kolanach położoną.

NOVAKIA u nas też taka hemoglobina i lekarka stwierdziła, że ok (zresztą wg norm laboratorium faktycznie dolna granica normy). Powiedziała, że nie będziemy suplementować żelaza.

Kurczę to u Was może faktycznie skaza. Ja też na jakiś czas odstawiłam nabiał i wydawało mi się, że jest lepiej jeśli chodzi o ulewanie, ale moja nigdy żadnych plam nie miała.


JOYCE SKY wow ale u Was ekstra waga. U nas aktualnie 5400 ale my po różnych przejściach jesteśmy
Co do zagęszczania pokarmu to ja nie mam za bardzo jak tego robić bo moja z butli się nie napije za nic.
Teraz będę jej kaszki łyżeczka wprowadzać, może to cos pomoże.
Co do syropu gastrotuss baby to u nas była masakra po nim tzn. ulewała aż chlustająco.
Co do gastroenterologa to mam raczej negatywne doświadczenia z nimi. Mogę polecić moją pediatrę, która robiła też doktorat z gastroenterologii i dobrych kilka lat pracowała na takim oddziale. Jakbyś chciała to namiary mogę podać na pw.

Co do ilości karmien to ja nawet nie liczę. W nocy je co 3-3,5h. W dzień za to jest walka, żeby w ogóle jadła więc przystawiam ją czasem co 2-2,5 h, a jak nic nie chce jeść to i co godzinę się zdarza, ale niekoniecznie zje. Je po Maks. 5 minut i nie da się jej zmusić do więcej.
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 08:54   #1758
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Normalnir jestem blisko poddania sie. Maly jest o dziwo głodny, dałam 30ml mojego mleka a piersi nie chce sssc bo nic nie leci. Wczoraj jak sciagalam to dopiero po 30min zaczelo leciec, chyba mam problem z wyplywem. Kupie lecytyne i ide po mm, bede najwyżej dokarmiac...

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cornflower Ty dokarmiasz chyba? Jak to robisz? Jak to robic madrze? I czy ktos ma doświadczenia z lecytyna?
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 09:33   #1759
201604151126
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 384
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Normalnir jestem blisko poddania sie. Maly jest o dziwo głodny, dałam 30ml mojego mleka a piersi nie chce sssc bo nic nie leci. Wczoraj jak sciagalam to dopiero po 30min zaczelo leciec, chyba mam problem z wyplywem. Kupie lecytyne i ide po mm, bede najwyżej dokarmiac...

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cornflower Ty dokarmiasz chyba? Jak to robisz? Jak to robic madrze? I czy ktos ma doświadczenia z lecytyna?
Myślę ze podanie mm to nie grzech najważniejsze żeby dziecko nie było głodne.
201604151126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-10, 09:38   #1760
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja ma ten ukryty refluks i jest bardzo duza poprawa na mleku AR. Wlasciwie niebo a ziemia. Ale czasem jej jeszcze podchodzi i pali Mysle ze przejdzie jednak z wiekuem.
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 09:39   #1761
201604151126
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 384
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

My po szczepieniu ,mały wazy 8kg i wszystko dobrze ,mieliśmy przełożone szczepienie o jeden dzień bo tak jest dzieci chorych ze się wyrobić nie mogli ,jakas grypa panuje.

Edytowane przez 201604151126
Czas edycji: 2016-04-14 o 05:31
201604151126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 09:42   #1762
ukrajinka
Zakorzenienie
 
Avatar ukrajinka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 423
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moj nawet z butelki nie wypije :/ za chwile idziemy do lekarza

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

A ten refluks ukryty moze przejsc? Myslalam ze na to tylko leki bo i dorosli na to cierpia. Mam jednak nadzieje ze sie myle
__________________
Patrzysz na świat taki jakim jest,
Chciałbyś odnaleźć w tym jakiś sens,
Ale trudno jest nadać sens porządkowi,
Który dzieje się wbrew rozumowi
ukrajinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 10:18   #1763
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Olilina, moja tez juz z butli nie pije - ten nutriton podaje w postaci takiej papki -25ml wody plus jedna miarka nutritonu i podaje jej to przed cyckowaniem gorzej, ze zauwazylam, ze ma po tym gazy i sie pręży, no przepraszam za wyrażenie, ale jak nie urok to sraczka :-\ za to na ulewanie serio pomaga. Dalej jej sie odbija i czasem cos podchodzi, ale nie wylatuje nic. I mniejszy ten kaszelek ma.
Bardzo poproszę o namiary na tego pediatrę, bo ja mojemu niezbyt ufam :-\ co do żelaza to moja pediatra każe suplementowac, a wynik hemoglobiny mamy 11 ( norma od 10). Już 2 miesiace temu kazala jej dawac, ale nie bylam do tego przekonana, wiec to zlałam, ale lekarka znowu mowiła żeby dawać, wiec podaje od kilku dni. Sama już nie wiem.
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 10:56   #1764
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

U niemowlat ukrajinka refluks najczesciej przechodzi z wiekiem. Ukryty czy nie, to bez roznicy. Oczywiscie moze sie zdarzyc ze trzeba bedzie to operowac ale to sa bardzo rzadkie przypadki i wychodza dopiero gdzies po roku najczesciej.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 10:57   #1765
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Normalnir jestem blisko poddania sie. Maly jest o dziwo głodny, dałam 30ml mojego mleka a piersi nie chce sssc bo nic nie leci. Wczoraj jak sciagalam to dopiero po 30min zaczelo leciec, chyba mam problem z wyplywem.
Cornflower Ty dokarmiasz chyba? Jak to robisz? Jak to robic madrze? I czy ktos ma doświadczenia z lecytyna?
Co do suplementów to stosowalismy actiferol start i blf100, pomogło.
Odciąganie z piersi nie jest wiarygodne pod kątem tego, ile masz pokarmu.

Ja dokarmiam, u mnie stwierdzono rzeczywisty brak pokarmu (mam problemy hormonalne). Mam zasadę taką, że karmię najpierw z piersi ile się da - jedna, druga. Gdy młody się wkurza przy jedzeniu albo ewidentnie jest głodny, daję mu butelkę. Czasami wystarcza sama pierś, czasami nie. U Ciebie doradca laktacyjny może coś wyjaśnić - wspomagająco zażywaj Femaltiker/ Piu latte, kozieradkę. Na wypływ lecytyna lub maść na piersi z fitolizyny, ciepła kąpiel przed karmieniem. Nie poddawaj się - czasem trzeba dokarmiać dziecko, dobrze też znaleźć przyczynę problemu.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 15:36   #1766
ukrajinka
Zakorzenienie
 
Avatar ukrajinka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 423
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
U niemowlat ukrajinka refluks najczesciej przechodzi z wiekiem. Ukryty czy nie, to bez roznicy. Oczywiscie moze sie zdarzyc ze trzeba bedzie to operowac ale to sa bardzo rzadkie przypadki i wychodza dopiero gdzies po roku najczesciej.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

Dzieki, dobrze wiedziec
__________________
Patrzysz na świat taki jakim jest,
Chciałbyś odnaleźć w tym jakiś sens,
Ale trudno jest nadać sens porządkowi,
Który dzieje się wbrew rozumowi
ukrajinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 16:29   #1767
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Co do suplementów to stosowalismy actiferol start i blf100, pomogło.
Odciąganie z piersi nie jest wiarygodne pod kątem tego, ile masz pokarmu.

Ja dokarmiam, u mnie stwierdzono rzeczywisty brak pokarmu (mam problemy hormonalne). Mam zasadę taką, że karmię najpierw z piersi ile się da - jedna, druga. Gdy młody się wkurza przy jedzeniu albo ewidentnie jest głodny, daję mu butelkę. Czasami wystarcza sama pierś, czasami nie. U Ciebie doradca laktacyjny może coś wyjaśnić - wspomagająco zażywaj Femaltiker/ Piu latte, kozieradkę. Na wypływ lecytyna lub maść na piersi z fitolizyny, ciepła kąpiel przed karmieniem. Nie poddawaj się - czasem trzeba dokarmiać dziecko, dobrze też znaleźć przyczynę problemu.
Wiem ze odciaganie nie mowi ile mam pokarmu, chodzilo mi bardziej ze chetniej ciagnie z butli. Choc czytalam ze pokarmu jest kolo 25% niz udaje sie sciagnac wiec to i tak malo-te moje dziecko chyba je ze 100ml gora.jak patrze na wytyczne mm 180 to sie lapie za glowe.
Zawsze mialam mleka ze wystarczalo mu, przyrost tez byl wiec sie nie martwiłam. Ale teraz kilka dni malo ssal to i pokarmu mniej a teraz ma apetyt a mleka nie ma tyle no bo nie ssal mi tyle, a ssac nie chce bo nie leci i kolko sie zamyka jeju jaka to ciezka praca jest.
Kupilam lecytyne, może pomoze. Od kilku dni robie power pumping, ze słabymi efektami. No i kupilam mm, w kryzysie dam mu i przy okazji sie dowiem ile zje. Ale poczekam chyba tez do wizyty lekarskiej czy przez tydzień przybral bo troche lepiej je.
Co do doradcy to tak sie zbieram i zbieram do niego iść...
Chce karmic conajmniej te pol roku, jeszcze tylko 2miesiące...
Czy to mozliwe zeby on mial taki maly brzuszek, ze tak malo je ogolnie? I normalne? To kiedy mu sie niby rozciagnie. Czasem mam wrazenie ze jak dobrze zje to mu zle, ze za duzo i chlusta wtedy.

---------- Dopisano o 17:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

A jeszcze mam pytanie jak robisz mm to jak sprawdzasz czy mleko ma temp 40°?
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 19:01   #1768
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja sprawdzam termometrem bezdotykowym. Mój też funkcję sprawdzania butelki. Mam z rossmaxa.

Może mieć mały Brzuszek, każde dziecko inne jednak jest.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Novakia jak on nie chce ssać to przystawiaj jak najczęściej, każda chwila na cycu to sygnał dla twojego ciała, w końcu się unormuje. A lecytyna ponoć świetna jest.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 19:06   #1769
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Ja sprawdzam termometrem bezdotykowym. Mój też funkcję sprawdzania butelki. Mam z rossmaxa.

Może mieć mały Brzuszek, każde dziecko inne jednak jest.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:00 ----------

Novakia jak on nie chce ssać to przystawiaj jak najczęściej, każda chwila na cycu to sygnał dla twojego ciała, w końcu się unormuje. A lecytyna ponoć świetna jest.
A ile kosztuje ten termometr? Bo od dawna sie przymierzam do takiego.

On juz jak czuje poze do karmienia to czasem krzyczy ze nie wiec nawet nie zlapie cyca bo odwraca glowe. No ale dzis było nawet dobrze, tak mi sie wydaje. Waga prawdę powie
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-10, 19:27   #1770
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

JOYCE SKY wysłałam pw.

NOVAKIA dzieci refleksowe jedzą male porcje, bo większe im nie służą i ulewają bardziej wtedy. Moja strzykawką czy czasem z butli Maks. 30ml zje.

A ja znowu mam zapalenie piersi i brak pokarmu.
Chyba się pochlastam, nie wiem co jest grane, że tak często to mam...
A przez tydzień brałam lecytynę i jak widać jednak nie pomogła.
Dziecko mi oczywiście z niczego nie chce jeść a z piersi nie leci...
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 15:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.