Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-21, 20:51   #4291
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

sideritistrzymam kciuki, będzie dobrze
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 21:26   #4292
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
Na pewno niektórzy pracodawcy są nieźle oderwani od rzeczywistości
Jeszcze lepiej jak kłamią w ogłoszeniach: praca biurowa itd. a na rozmowie wychodzi, że to call center albo akwizycja.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 21:34   #4293
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Jeszcze lepiej jak kłamią w ogłoszeniach: praca biurowa itd. a na rozmowie wychodzi, że to call center albo akwizycja.
Bo praca biurowa to żadna informacja i moim zdaniem to nie kłamstwo tylko brak precyzji. Zresztą nie oszukujmy się żadna poważna firma na poważne stanowisko nie będzie pisać w ogłoszeniu ze praca biurowa i koniec informacji. To zawsze jest takie dziwne. Bo jaka biurowa? Obsługa sekretariatu? Call Center? Projektowanie silników? Wszystko to jest praca biurowa.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 21:39   #4294
sideritis
Zakorzenienie
 
Avatar sideritis
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 3 016
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez natuso Pokaż wiadomość
Trzymam mocno kciuki, koniecznie daj znać jak już będzie po Jakie stanowisko?
Cytat:
Napisane przez minka05 Pokaż wiadomość
sideritistrzymam kciuki, będzie dobrze
Dziękuję księgowość w korpo.
Tzn noża na szyi nie mam, idę trochę żeby wybadać teren i oswajać się z rozmowami. Ale trema jest
__________________
„Lepiej jednak skończyć nawet w pięknym szaleństwie niż w szarej, nudnej banalności i marazmie”.

sideritis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 21:43   #4295
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Side, a jaka firma? Moze bylam i moge cos powiedziec
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 23:04   #4296
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Bo praca biurowa to żadna informacja i moim zdaniem to nie kłamstwo tylko brak precyzji. Zresztą nie oszukujmy się żadna poważna firma na poważne stanowisko nie będzie pisać w ogłoszeniu ze praca biurowa i koniec informacji. To zawsze jest takie dziwne. Bo jaka biurowa? Obsługa sekretariatu? Call Center? Projektowanie silników? Wszystko to jest praca biurowa.
Tyle, że w tego typu ogłoszeniach jest podany zakres obowiązków, który nie wskazuje, że to call center czy akwizycja, która ma tyle wspólnego z pracą biurową co nic.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-21, 23:48   #4297
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Tyle, że w tego typu ogłoszeniach jest podany zakres obowiązków, który nie wskazuje, że to call center czy akwizycja, która ma tyle wspólnego z pracą biurową co nic.
Bo wszystko da się nazwać mądrze. Osoba stojąca z ukotkami przy głównym skrzyżowaniu w mieście może się nazwać kolporterem prasy reklamowej lub specjalista ds. marketingu i wpisać ze do jej obowiązków należało przekazywanie bieżących informacji o produktach i bezpośrednie pozyskiwanie klientów. W cv można sciemniac, w ogłoszeniach też. Zostaje googlac firmy lub nie odpowiadać na ogłoszenia bezfirmowe lub z podejrzanym mailem a i to nie zawsze wystarczy. Akwizycja może mieć tyle wspólnego ze np tworzenie baz danych klientów, szykowanie prezentacji itd. Poza tym ma duże znaczenie czy mówimy o domokrazcach czy o przedstawicielach handlowych z prawdziwego zdarzenia.

Jakieś podrzędne call center i akwizycje, takie typu szukanie naiwnych emerytów, nigdy nie napiszą wprost ze szukają ludzi bez sumienia do oszustw
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-22, 06:40   #4298
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

U mnie cisza w sprawie CV. Głowę mam zajętą innymi bardziej ważnymi sprawami, które trzeba ruszyć do przodu, a przez brak pracy nie mogłam wcześniej. W tym miesiącu udało mi się wysłać tylko 2 CV i to na stanowisko sprzedawcy. Niestety człowiek musi żyć dalej, mimo że nie ma pracy. Nie mogę przejmować się tym że brak pracy rozwala mi moje plany na przyszłość.

Jak dobrze że większość spraw już udało nam się dużo wcześniej pozałatwiać, zostały tylko drobiazgi i "małe wielkie" rzeczy do odbioru.
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 06:54   #4299
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Chyba znalazłam... sklep odzieżowy, ruch średni szczerze mówiąc, szukają 4 osób i od razu na rozmowie dowiedziałam się, że mnie wezmą Nie miałam żadnych scenek sprzedażowych, po rozmowie rekruter powiedział, że dobrze mi poszło, nie bałam się zadać pytań, nawet tych niewygodnych oraz negocjować pewne warunki A nie bałam się, bo cv wysłałam "ot tak", chyba poszło hurtem nie szukając pracy w sklepie ze względu na problemy zdrowotne. Zdecyduję się, mimo to, bo innej znaleźć nie mogę. Zaczynam po świętach.
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 14:16   #4300
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

[1=e6a2c94443f966d5bdb1fa7 d483e1d75b7ed128e;5774331 6]U mnie cisza w sprawie CV. Głowę mam zajętą innymi bardziej ważnymi sprawami, które trzeba ruszyć do przodu, a przez brak pracy nie mogłam wcześniej. W tym miesiącu udało mi się wysłać tylko 2 CV i to na stanowisko sprzedawcy. Niestety człowiek musi żyć dalej, mimo że nie ma pracy. Nie mogę przejmować się tym że brak pracy rozwala mi moje plany na przyszłość.

Jak dobrze że większość spraw już udało nam się dużo wcześniej pozałatwiać, zostały tylko drobiazgi i "małe wielkie" rzeczy do odbioru.[/QUOTE]
Idzie wiosna, jesteśmy radośni i pracę mamy w garści, już ją wyczuwam na kilometr, pachnie tak intensywnie jak zapach wiosny w powietrzu Oczekujemy najlepszego
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 15:12   #4301
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Chyba znalazłam... sklep odzieżowy, ruch średni szczerze mówiąc, szukają 4 osób i od razu na rozmowie dowiedziałam się, że mnie wezmą Nie miałam żadnych scenek sprzedażowych, po rozmowie rekruter powiedział, że dobrze mi poszło, nie bałam się zadać pytań, nawet tych niewygodnych oraz negocjować pewne warunki A nie bałam się, bo cv wysłałam "ot tak", chyba poszło hurtem nie szukając pracy w sklepie ze względu na problemy zdrowotne. Zdecyduję się, mimo to, bo innej znaleźć nie mogę. Zaczynam po świętach.
To gratulacje. Może akurat ta praca będzie Ci odpowiadać. A jeśli nie to możesz w międzyczasie szukać innej. Najważniejsze to ruszyć z miejsca.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-22, 15:35   #4302
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
To gratulacje. Może akurat ta praca będzie Ci odpowiadać. A jeśli nie to możesz w międzyczasie szukać innej. Najważniejsze to ruszyć z miejsca.
Takie ruszenie z miejsca to też czasem stanie w miejscu. Myślałam, że jak zacznę pracować, to potem ruszy z kopyta. "Strzeliło" mi już pół roku i nadal nikt się nie odzywa. A pracę mam typowo "obsługa klienta" - właściwie robię wszystko w biurze - pilnuję dokumentów, roznoszę, odbieram telefony, zajmuję się pocztą, przyjmuję klientów, wydaję wnioski... no typowa obsługa.
I staram się uderzać w takie ogłoszenia - niby to uniwersalne umiejętności, a jednak nikt się nie odzywa.

Koleżanka ma ponad rok doświadczenia w dobrej i ciekawej branży - a niedawno jej się umowa skończyła i znów siedzi na bezrobociu i też po rozmowach nie jest wybierana...

Tak czy siak - gratulacje. Lepiej tak, niż w domu siedzieć. Wiem coś o tym.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 16:28   #4303
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Takie ruszenie z miejsca to też czasem stanie w miejscu. Myślałam, że jak zacznę pracować, to potem ruszy z kopyta. "Strzeliło" mi już pół roku i nadal nikt się nie odzywa. A pracę mam typowo "obsługa klienta" - właściwie robię wszystko w biurze - pilnuję dokumentów, roznoszę, odbieram telefony, zajmuję się pocztą, przyjmuję klientów, wydaję wnioski... no typowa obsługa.
I staram się uderzać w takie ogłoszenia - niby to uniwersalne umiejętności, a jednak nikt się nie odzywa.

Koleżanka ma ponad rok doświadczenia w dobrej i ciekawej branży - a niedawno jej się umowa skończyła i znów siedzi na bezrobociu i też po rozmowach nie jest wybierana...

Tak czy siak - gratulacje. Lepiej tak, niż w domu siedzieć. Wiem coś o tym.
A gdzie chciałabyś pracować?
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 18:59   #4304
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez kasia5266 Pokaż wiadomość
A gdzie chciałabyś pracować?
Wiesz co, z moim "doświadczeniem" to uderzam we wszelakie sekretariaty, bo takie umiejętności nabyłam w obecnej pracy.
Jakieś biura, salony, gdziekolwiek, gdzie mogłabym pracować z klientem (choć tego nie lubię, ciężko mi to wychodzi).
Odrzucam jedynie call-center, bo potrzebuje pracy stałej, a telefony mnie przerażają.

Straciłam wiarę, że dostanę coś w zawodzie, jak to się mówi "life is brutal" i trzeba brać to co jest, szczególnie, jak ma się 26 lat i chce się w końcu usamodzielnić
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-22, 20:32   #4305
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Call center, to i mnie przeraża.
Ale nie próbowałam, więc mogę tylko gdybać, że bym tam nie wytrzymała.
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 04:12   #4306
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

cześć dziewczyny, udzielałam się w tym wątku na początku roku, sama mając problemy ze znalezieniem pracy. Pracę znalazłam, wydawać by się mogło "wymarzoną", niestety teraz po dwóch miesiącach mam na ten temat już inne zdanie i poważnie rozważam szukanie czegoś innego. Niewątpliwym plusem tej pracy są super ludzie i stosunkowo dobra kasa, ale praca jest wyjątkowo mało rozwojowa, jeszcze na samym początku było super, bo uczyłam się nowych rzeczy,ale od jakiegoś czasu nie robię nic nowego, non stop te same procesy i niestety nie zapowiada się, żeby to się zmieniło. Dodam, że zgłosiłam fakt, że chciałabym dostać jakieś nowe obowiązki, ale niestety nic z tego nie wyszło. Jestem osobą dosyć ambitną, więc praca, którą mogłaby wykonywać średnio rozgarnięta małpa potrafiąca obsługiwać komputer nie do końca mi odpowiada. Drugą kwestią jest to, że miała to być praca, w której wykorzystuje na co dzień jeden z języków, który z nam biegle+angielski. Niestety w praniu wyszło, że tak naprawdę głównie posługuję się...polskim, angielskim - w bardzo niewielkim stopniu, a tego drugiego języka w ogóle nie uzywam. Nie ukrywam, że jest to dla mnie spory minus, generalnie mam teraz wrażenie, że przez tę pracę delikatnie cofam się w rozwoju Znajomi mówią, że przesadzam, i że taka jest specyfika korpo, że taki typ pracy jest średnio rozwojowy. Dziewczyny pracujące w korpo: czy tak jest rzeczywiście wszędzie (pracuję w finansach)?
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 06:35   #4307
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, udzielałam się w tym wątku na początku roku, sama mając problemy ze znalezieniem pracy. Pracę znalazłam, wydawać by się mogło "wymarzoną", niestety teraz po dwóch miesiącach mam na ten temat już inne zdanie i poważnie rozważam szukanie czegoś innego. Niewątpliwym plusem tej pracy są super ludzie i stosunkowo dobra kasa, ale praca jest wyjątkowo mało rozwojowa, jeszcze na samym początku było super, bo uczyłam się nowych rzeczy,ale od jakiegoś czasu nie robię nic nowego, non stop te same procesy i niestety nie zapowiada się, żeby to się zmieniło. Dodam, że zgłosiłam fakt, że chciałabym dostać jakieś nowe obowiązki, ale niestety nic z tego nie wyszło. Jestem osobą dosyć ambitną, więc praca, którą mogłaby wykonywać średnio rozgarnięta małpa potrafiąca obsługiwać komputer nie do końca mi odpowiada. Drugą kwestią jest to, że miała to być praca, w której wykorzystuje na co dzień jeden z języków, który z nam biegle+angielski. Niestety w praniu wyszło, że tak naprawdę głównie posługuję się...polskim, angielskim - w bardzo niewielkim stopniu, a tego drugiego języka w ogóle nie uzywam. Nie ukrywam, że jest to dla mnie spory minus, generalnie mam teraz wrażenie, że przez tę pracę delikatnie cofam się w rozwoju Znajomi mówią, że przesadzam, i że taka jest specyfika korpo, że taki typ pracy jest średnio rozwojowy. Dziewczyny pracujące w korpo: czy tak jest rzeczywiście wszędzie (pracuję w finansach)?
Pracuję aktualnie w trzeciej korporacji i niestety w większości wypadków praca jest strasznie powtarzalna i po etapie wstępu (kiedy poznajesz programy, procedury, masz szkolenia) przestają się ludzie rozwijać. Więc niestety również mam wrażenie, że w dużej mierze jest to rzeczywiście specyfika korpo. Jedyny sposób na zmianę zakresu obowiązków to zmiana stanowiska. Miłym wyjątkiem jest aktualne korpo, gdzie systematycznie na mój zespół przechodzą nowe obowiązki. Jak ogarniamy wszystko już ładnie, to nam dorzucają jakąś rzecz. Jak zaczniemy i ją porządnie ogarniać- kolejną. Jednocześnie zespół się rozrasta, więc nie jest to odczuwalne jako obciążenie wielkie.
Jednak mając na uwadze poprzednie dwa korpo oraz te które znam przez bliskich- monotonne zajęcia to standard. Podział obowiązków jest bardzo wyraźny, więc nie chce się aby jakaś osoba wchodziła w kompetencje innego zespołu.

Wysłane z mojego LG-D605 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 09:51   #4308
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Hej. Ja ciągle przeglądam różne oferty i wysyłam cv. Wczoraj wskoczyła na olx oferta pracy na stanowisko administracyjno-kadrowe i zaniosłam osobiście. Mam nadzieję, że się odezwą...
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 19:23   #4309
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X


Przyłączam się do poszukujących pracy, właściwie szukam dopiero od dzisiaj Przeprowadziłam się z Trójmiasta do miasta w którym mieszka TŻ, na szczęście mamy ten komfort, że TŻ dobrze zarabia i mogę pozwolić sobie na szukanie pracy w wyuczonym zawodzie. Dzisiaj wysłałam jedno CV, w piątek mam umówioną rozmowę w innej firmie i to na razie na tyle
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-23, 20:37   #4310
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość

Przyłączam się do poszukujących pracy, właściwie szukam dopiero od dzisiaj Przeprowadziłam się z Trójmiasta do miasta w którym mieszka TŻ, na szczęście mamy ten komfort, że TŻ dobrze zarabia i mogę pozwolić sobie na szukanie pracy w wyuczonym zawodzie. Dzisiaj wysłałam jedno CV, w piątek mam umówioną rozmowę w innej firmie i to na razie na tyle
Może akurat z tej piątkowej rozmowy coś wyjdzie i dostaniesz pracę
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 20:41   #4311
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Wysłałam wczoraj 3 CV do jednej branży (akurat tak się trafiło), w zamyśle docelowej. Nie liczę na rozmowy przed świętami, ale chciałabym, żeby się odezwali.
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-23, 20:51   #4312
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Jak bardzo obniżacie swoje wymagania co do pracy?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 02:05   #4313
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez weronika9999 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny, udzielałam się w tym wątku na początku roku, sama mając problemy ze znalezieniem pracy. Pracę znalazłam, wydawać by się mogło "wymarzoną", niestety teraz po dwóch miesiącach mam na ten temat już inne zdanie i poważnie rozważam szukanie czegoś innego. Niewątpliwym plusem tej pracy są super ludzie i stosunkowo dobra kasa, ale praca jest wyjątkowo mało rozwojowa, jeszcze na samym początku było super, bo uczyłam się nowych rzeczy,ale od jakiegoś czasu nie robię nic nowego, non stop te same procesy i niestety nie zapowiada się, żeby to się zmieniło. Dodam, że zgłosiłam fakt, że chciałabym dostać jakieś nowe obowiązki, ale niestety nic z tego nie wyszło. Jestem osobą dosyć ambitną, więc praca, którą mogłaby wykonywać średnio rozgarnięta małpa potrafiąca obsługiwać komputer nie do końca mi odpowiada. Drugą kwestią jest to, że miała to być praca, w której wykorzystuje na co dzień jeden z języków, który z nam biegle+angielski. Niestety w praniu wyszło, że tak naprawdę głównie posługuję się...polskim, angielskim - w bardzo niewielkim stopniu, a tego drugiego języka w ogóle nie uzywam. Nie ukrywam, że jest to dla mnie spory minus, generalnie mam teraz wrażenie, że przez tę pracę delikatnie cofam się w rozwoju Znajomi mówią, że przesadzam, i że taka jest specyfika korpo, że taki typ pracy jest średnio rozwojowy. Dziewczyny pracujące w korpo: czy tak jest rzeczywiście wszędzie (pracuję w finansach)?
Byłam w trzech - branża: finanse także.
Moje odczucia identyczne - oraz psychiczny dół wręcz od powtarzalności i nudy, i braku poczucia sensu tego, co się robi. Ludzie ok, kasa ok. Dla mnie to nie jest wystarczające.
W końcu korpo zostawiłam, bo jednak bardziej cenię sobie moje zdrowie psychiczne Moi znajomi nadal w korpo - którejś z kolei (i oprócz kilku wyjątków o odpowiedniej osobowości/ew. matek z dziećmi doceniających ze po 8 godzinach zamykasz kompa bez stresu), to nudzą się jak mopsy i marzą o zmianie w życiu. Także do moich 3 korpo, dorzuciłabym jeszcze jakieś 3 z opowieści znajomych - same story.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 08:26   #4314
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Czyli w korpo jest tak, że trudniejsze jest dostanie się (biegły angielski), niż późniejsza praca tam?
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 09:49   #4315
Ali_Ozz
Raczkowanie
 
Avatar Ali_Ozz
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ja mam dzisiaj rozmowę, gdyż przeszłam do drugiego etapu.
O ile na pierwszy szłam z luzem, teraz już się bardziej stresuję.
Ali_Ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 13:38   #4316
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Ali_Ozz Pokaż wiadomość
Ja mam dzisiaj rozmowę, gdyż przeszłam do drugiego etapu.
O ile na pierwszy szłam z luzem, teraz już się bardziej stresuję.
Kciuki






Jak jest napisane, żeby wysyłać CV to wysyłacie też list motywacyjny? Czy tylko wtedy gdy wymagają?
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 13:54   #4317
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Czyli w korpo jest tak, że trudniejsze jest dostanie się (biegły angielski), niż późniejsza praca tam?
No oprócz biegłego angielskiego to bardzo fajnie mieć drugi język i jednak chociaż podstawy wiedzy z branży. Ale po przyjęciu przechodzi się pakiet szkoleń, więc zostaje się przygotowanym do pracy. Tyczy się to jednak głównie tych niższych stanowisk. Na wyższych wymagają już wiedzy i doświadczenia i umiejętności (zarówno tych związanych z branżą, jak i miękkich).
A czy praca łatwa - to zależy od korpo. Przygotowanie dostajesz, ale to jak z niego skorzystasz to już indywidualna sprawa. Jeśli jesteś np. na stanowisku, które wymaga kontaktu z klientem, a nie jest to Twoja mocna strona, to praca będzie wymagająca i męcząca. Więc to wszystko mocno zależy od przypadku. Znam ludzi, którzy odchodzili z korporacji nie z nudów, a dlatego, że sobie nie radzili. Widywałam też pracowników, z których korpo samo rezygnowało, bo nie spełniali oczekiwań. Więc jasne - nie jest specjalnie trudno, ale nie podchodziłabym do tego jako "dostałam/em się, to już nie muszę się starać"
Cytat:
Jak jest napisane, żeby wysyłać CV to wysyłacie też list motywacyjny? Czy tylko wtedy gdy wymagają?
Nigdy tak nie zrobiłam. Jedynie np. kilka zdań w mailu ze zgłoszeniem.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 14:28   #4318
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Jak bardzo obniżacie swoje wymagania co do pracy?
Nigdy nie byłam zmuszona do obniżania wymagań i dopóki nie wydarzy się jakaś losowa sytuacja nie mam zamiaru tego robić. Wolę dorabiać na korepetycjach niż pójść do pracy, która będzie znacznie poniżej moich kwalifikacji

---------- Dopisano o 15:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Kciuki






Jak jest napisane, żeby wysyłać CV to wysyłacie też list motywacyjny? Czy tylko wtedy gdy wymagają?
Tylko wtedy gdy jest wymagany, nie chce mi się lać wody pisząc osobny list motywacyjny na każde stanowisko
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 15:41   #4319
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
No oprócz biegłego angielskiego to bardzo fajnie mieć drugi język i jednak chociaż podstawy wiedzy z branży. Ale po przyjęciu przechodzi się pakiet szkoleń, więc zostaje się przygotowanym do pracy. Tyczy się to jednak głównie tych niższych stanowisk. Na wyższych wymagają już wiedzy i doświadczenia i umiejętności (zarówno tych związanych z branżą, jak i miękkich).
A czy praca łatwa - to zależy od korpo. Przygotowanie dostajesz, ale to jak z niego skorzystasz to już indywidualna sprawa. Jeśli jesteś np. na stanowisku, które wymaga kontaktu z klientem, a nie jest to Twoja mocna strona, to praca będzie wymagająca i męcząca. Więc to wszystko mocno zależy od przypadku. Znam ludzi, którzy odchodzili z korporacji nie z nudów, a dlatego, że sobie nie radzili. Widywałam też pracowników, z których korpo samo rezygnowało, bo nie spełniali oczekiwań. Więc jasne - nie jest specjalnie trudno, ale nie podchodziłabym do tego jako "dostałam/em się, to już nie muszę się starać"
Rozumiem
Tak z ciekawości pytałam, bo sama nie staruję do korpo, właśnie ze względu na języki :P
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-24, 18:51   #4320
Ali_Ozz
Raczkowanie
 
Avatar Ali_Ozz
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 41
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. X

Ja traktuję e-mail jako list motywacyjny, tzn. nie rozwodzę się zanadto, ale raczej pokrótce opisuję, dlaczego to ja jestem najlepszym kandydatem. Do tej pory moja strategia działa.

Niestety gorzej jest już z rozmowami kwalifikacyjnymi, gdyż w ostatnim miesiącu przeszłam ich ok. 6-7 i jak do tej pory tylko jedną udało mi się przejść etap dalej. To ta ostatnia, która odbywała się dzisiaj. Odpowiedź mam dostać w przyszłym tygodniu po wykonaniu kilku zadań, odnoszę jednak wrażenie, że i tak nic z tego nie będzie.

Bardzo to wszystko odczuwam i jest to dla mnie frustrujące, że już tyle razy poniosłam porażkę.

Przecież biorę udział w rekrutacji na takie stanowiska, na których odpowiadam wszystkim wymaganiom, a jednak... czegoś mi brakuje. Może tych 'legendarnych' umiejętności miękkich, albo podczas rozmowy sprawiam wrażenie osoby głupiej.

Jestem w kompletnym dole. :-(
Ali_Ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 14:26:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.