Krwawienie podczas brania tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-13, 18:04   #1
user93
Przyczajenie
 
Avatar user93
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Unhappy

Krwawienie podczas brania tabletek


Od dwóch tygodni stosuję tabletki Harmonet (od 1 dnia miesiączki). Przechodzę kurację Aknenorminem i dermatolog przepisał mi antykoncepcję aby uniknąć ciąży a uwagi na to, iż Aknenormin uszkadza płód. Od tamtej pory moja miesiączka ciągle trwa. Na dodatek za miesiąc mam wesele, na które idę z moim chłopakiem więc wiadomo, że każda chciałaby uniknąć okresu :/ generalnie jest to mój początek z tabsami, kiedyś stosowałam ale krótko, 2-3 miesiące żeby przesunąć okres po wakacjach. Czytałam, że krwawienie może trwać nawet 3 miesiące !!! Dziewczyny, co mam zrobić żeby uniknąć takiej sytuacji?! wziąć następne opakowania bez przerwy aż do owego wesela czy odstawić? Pomocy!
user93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:01   #2
IloveFASHION007
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 151
Dot.: Krwawienie podczas brania tabletek

Czyli od dwóhc tygodni masz okres ?
Niby w pierwszym miesiącu jest to mozliwe.. Powinnaś wziąć drugie opakowie i jak w czasie drugiego opakowania nic się nie zmieni to idz do lekarza najlepiej.
Ale narazie jak bym poczekała.
IloveFASHION007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 09:31   #3
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Krwawienie podczas brania tabletek

Przez 3 miesiące mają prawo dziać się takie rzeczy. Organizm przyzwyczaja się do hormonów. Tutaj nic nie da się zrobić. Nie łącz opakowań, bo to nic nie da. A odstawiając tabletki tylko rozwalisz sobie gospodarkę hormonalną.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 16:31   #4
user93
Przyczajenie
 
Avatar user93
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Dot.: Krwawienie podczas brania tabletek

Ok. Jeszcze 7 tabletek i skończę opakowanie. Zostały mi dwa i raczej chciałabym więcej ich nie brać. Mam w takim razie wykończyć te dwa opakowania z 7 dniową przerwą? i czy da mi coś jak trzecie połączę z drugim żeby uniknąć właśnie krwawienia?
Pytanie drugie, po odstawieniu tabsów pojawia się krwawienie z odstawienia, ale czy normalna miesiączka przychodzi za miesiąc czy zaraz po? (w moim przypadku zażywanie antykoncepcji nie byłoby długie, jakieś 2 miesiące)
user93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 19:27   #5
user93
Przyczajenie
 
Avatar user93
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 28
Dot.: Krwawienie podczas brania tabletek

I jeszcze jedno pytanie. Większość dziewczyn mówi o wysypie pryszczy po odstawieniu tabsów. Czy po takiej ilości (3 opakowaniach) jest to możliwe? nawet jeśli w trakcie stosuje izotretynoinę?
user93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-14 20:27:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:16.