"Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-15, 11:47   #1
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Question

"Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...


Hej Dziewczyny

Czy spotykałyście się z sytuacją, że Wasze koleżanki lub przyjaciółki kilkakrotnie dopytywały się Was, czy mogą zostać świadkowymi/druhnami na Waszym ślubie (kiedyś mnie to bawiło, ale niedawno się zaręczyłam i mam ochotę organizować imprezę po swojemu zamiast robić z niej koncert cudzych życzeń)?

Miałam już kilka takich sytuacji i zawsze próbowałam je grzecznie lub bardziej żartobliwie zbywać odpowiedziami w stylu "Słuchaj, mam siostrę i zawsze było oczywiste, że to ona będzie mi świadkować" lub "Kobieto, ja nawet zaręczona jeszcze nie jestem, a nawet gdyby to nie wiem czy mam ochotę na ślub z weselichem ". W odpowiedzi słyszałam najczęściej, że to nie szkodzi, że druhen może być kilka a one nawet nic nie muszą robić, wystarczy im że będą druhnami.

W przypadku 1-2 znajomych nawet mogłabym im zrobić taką "przysługę", bo je bardzo lubię i bez trudu mogłabym znaleźć im jakieś niewymagające wielkiego wysiłku zadanie do wykonania, bo laski są raczej ogarnięte (dodam, że są to dziewczyny niemające sióstr/kuzynek, a żyjące trochę filmowymi obrazami amerykańskich ślubów ). Jednak w przypadku niektórych osób (byłyśmy kiedyś bardzo zakumplowane, ale z różnych powodów rozluźniłam relacje do codziennych, zwykłych koleżeńskich) nie bardzo mam ochotę honorować ich funkcją druhny i oglądać później na zdjęciach obok mnie i trzech bliskich mi dziewczyn, z którymi się od maleńkości wychowałam...

Chciałabym tej drugiej grupie jakoś kulturalnie i nie urażając nikogo odmówić, ale mam uzasadnione podejrzenia, że zostanie to odebrane jako obraza majestatu, a ja z tymi osobami będę dużo przebywać na codzień przez jeszcze 2-3 lata i mogą się narobić niezłe kwasy...
Czy macie jakiś pomysł, jak takim chwiejnym emocjonalnie i bardzo skoncentrowanym na sobie osobom delikatnie odmówić?
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 13:05   #2
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

wtedy się mówi "nie".
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 13:56   #3
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Po prostu powiedz, że na świadka bierzesz siostrę, bo jest Ci bardzo bliska, a dodatkowych druhen nie planujesz mieć.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 11:26   #4
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Ja bym powiedziała ze z chęcią je zaprosze na wieczór panieński ale niestety świadkowa będzie moja Siostra a druhen nie przewiduje bo będzie to ślub w stylu polskim; )albo że ślub kameralny
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017

Edytowane przez Wanilka5
Czas edycji: 2016-05-16 o 11:46
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 11:27   #5
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Moja przyjaciółka bierze niedługo ślub, chociaż ostatnio nie miałyśmy tak dużo kontaktu jak kiedyś, jest mi przykro, że na świadkową wzięła dziewczynę ze studiów, o której sama powiedziała, że rozmawiają na korytarzu tylko okazjonalnie z okazji jednych zajęć na które chodzą razem, że jej w zasadzie nie zna w ogóle i że mają max 1 rozmowę w środku miesiąca albo i mniej. Przyznam, że jest mi trochę przykro, tym bardziej, że znamy się już z 9 lat. Powiedziała, że ją satysfakcjonuje właśnie to, że to nie będzie bliska dla niej osoba. Ale nigdy jej nie powiedziałam tego, że mi nieco przykro, nie wpraszałam się na to, żeby być świadkową - to jej ślub i może robić co jej się żywnie podoba.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-16, 13:15   #6
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Wiem, że każdy ma swoje priorytety, ale chyba bym się nie zdecydowała na kogoś, kto nie jest mi bliski
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 09:34   #7
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Autorko, możesz im powiedzieć, że OK, mogą być druhnami, tylko "to trzeba będzie ustalić Wasz budżet na sukienki i dodatki. Myślę, że za 2 tysiące uda mi się wybrać coś odpowiedniego u Zienia?"
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-17, 17:58   #8
tamiris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 232
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
Powiedziała, że ją satysfakcjonuje właśnie to, że to nie będzie bliska dla niej osoba.
Dziwne... Raczej na świadków prosi się osoby szczególnie bliskie lub takie, które faktycznie nam pomogą Podejrzewam, że to wcale nie jest tak marginalna znajomość jak piszesz.

Do autorki, jeżeli zdecydowałaś aby Twoim świadkiem była siostra to wszystkim pozostałym trzeba zwyczajnie odmówić i tyle Wybór siostry nie jest niczym dziwnym, więc wszystkie koleżanki powinny zrozumieć.
tamiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 07:41   #9
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Cytat:
Napisane przez tamiris Pokaż wiadomość
Dziwne... Raczej na świadków prosi się osoby szczególnie bliskie lub takie, które faktycznie nam pomogą Podejrzewam, że to wcale nie jest tak marginalna znajomość jak piszesz.
Ale może wlasnie chodzi o to, żeby tym najbliższym nie odbierać dobrej zabawy poprzez nakładanie obowiązków, tylko obarczenie nimi jakiejś "dalszej" osoby.

Oczywiście to tylko moje gdybanie.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 08:35   #10
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Ale może wlasnie chodzi o to, żeby tym najbliższym nie odbierać dobrej zabawy poprzez nakładanie obowiązków, tylko obarczenie nimi jakiejś "dalszej" osoby.

Oczywiście to tylko moje gdybanie.
Możliwe i zakładałabym, ze o to właśnie chodzi. Chociaż bałabym się prosić o pomoc kogoś, co do kogo nie mam pewności, ze mnie nie zawiedzie w tym dniu oraz że nie potraktuje mojej prośby 'Ale jak to? Ja mam pomagać? Przecież jestem gościem!'. W moim wypadku zapewne skończyłoby się na tym, że świadek potrzebny byłby mi tylko do podpisów i obecności w kościele. A resztę tematów przypisywanych tradycyjnie do świadków pewnie ogarniałabym sama.
Wiem, ze świadek to nie jest darmowy koordynator ślubny, ale też chciałabym aby to był ktoś, kto w kryzysowej sytuacji mi pomoże.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-03, 02:01   #11
unikat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 50
Dot.: "Wpraszanie się" na druhnę/świadkową - jak wybrnąć z niezręcznej sytuacji...

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Ale może wlasnie chodzi o to, żeby tym najbliższym nie odbierać dobrej zabawy poprzez nakładanie obowiązków, tylko obarczenie nimi jakiejś "dalszej" osoby.

Oczywiście to tylko moje gdybanie.
Sądzę podobnie...nie wyobrażam sobie na tą rolę dać byle kogo, nie bliskiego. Według mnie to pewien zaszczyt, honor. Takiej osobie w końcu daje się podziękowania dla świadka/świadkowej...
unikat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-03 03:01:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.