Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2016-05-13, 21:40   #4531
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Poka¿ wiadomo¶æ
nie chcê byæ z³ym prorokiem, ale z tego z widzê i dziewczyn u niedoczynno¶ci± i z Hashimoto, problemy z w³osami to chleb powszedni. Mimo ustabilizowanych hormonów, w³osy czêsto nadal lec±. A bada³a¶ poziom ¿elaza i ferrytyny? Czasami tu jest problem, Warto zrobiæ te¿ badanie na poziom wit. D3. Co do wcierek, to chyba nie ma uniwersalnych rozwi±zañ, trzeba testowaæ na w³asnej g³owie niestety. U mnie w miarê sprawdzaj± siê Seboradin amup³ki, Plecenta bez sza³u.
Czemu tak piszesz, skoro to powszechne, ze u wielu osob po ustabilizowaniu hormonow tarczycy wlosy wracaja do normy? Sama wielokrotnie tu pisalam, ze wlosy mi przestaly leciec, najprawdopodobniej (bo na 100% nie sprawdze) po hormonach.
Nie twierdze, ze nie zdarzaja sie trudne przypadki, ale nie ma powodu, zeby zakladac, ze kazdy takim jest.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-13, 21:44   #4532
Shayy
Raczkowanie
 
Avatar Shayy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomo¶ci: 65
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Czemu tak piszesz, skoro to powszechne, ze u wielu osob po ustabilizowaniu hormonow tarczycy wlosy wracaja do normy? Sama wielokrotnie tu pisalam, ze wlosy mi przestaly leciec, najprawdopodobniej (bo na 100% nie sprawdze) po hormonach.
Nie twierdze, ze nie zdarzaja sie trudne przypadki, ale nie ma powodu, zeby zakladac, ze kazdy takim jest.
Jejku, troche mi wraca nadzieja ze jednak calkiem nie wylysieje. A zauwazylas po jakim czasie brania hormonow wypadanie wrocilo do normy?
Shayy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-13, 21:46   #4533
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Shayy Poka¿ wiadomo¶æ
Jejku, troche mi wraca nadzieja ze jednak calkiem nie wylysieje. A zauwazylas po jakim czasie brania hormonow wypadanie wrocilo do normy?
Kilka miesiecy. Podnioslam tez poziom ferrytyny gdzies tak do polowy normy.
Ze srodkow do stosowania zewnetrznego bardzo pomagala mi wcierka rzepa, oraz niespodziewane pozytywne efekty przynioslo stosowanie szamponu head & shoulders. W tym momencie nic nie stosuje i od dobrych paru meisiecy wlosy sa w normie, a ostatnio dwoch fryzjerow z zadowoleniem mowilo, ze sa bardzo geste - a 1.5 roku temu mialam pierwsze przeswity...
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2016-05-13 o 21:49
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-13, 21:54   #4534
Shayy
Raczkowanie
 
Avatar Shayy
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomo¶ci: 65
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Kilka miesiecy. Podnioslam tez poziom ferrytyny gdzies tak do polowy normy.
Ze srodkow do stosowania zewnetrznego bardzo pomagala mi wcierka rzepa, oraz niespodziewane pozytywne efekty przynioslo stosowanie szamponu head & shoulders. W tym momencie nic nie stosuje i od dobrych paru meisiecy wlosy sa w normie, a ostatnio dwoch fryzjerow z zadowoleniem mowilo, ze sa bardzo geste - a 1.5 roku temu mialam pierwsze przeswity...
Dziekuje za odpowiedz ja biore hormony od dwoch miesiecy. Zelazo to tez moj codziennik. Troche jeszcze poczekam i w miedzyczasie bede wcierac rozne rzeczy. Na chwile obecna licze na magiczna kozieradke. Oby cos pomogla ^^
Shayy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-14, 09:47   #4535
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomo¶ci: 4 524
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Czemu tak piszesz, skoro to powszechne, ze u wielu osob po ustabilizowaniu hormonow tarczycy wlosy wracaja do normy? Sama wielokrotnie tu pisalam, ze wlosy mi przestaly leciec, najprawdopodobniej (bo na 100% nie sprawdze) po hormonach.
Nie twierdze, ze nie zdarzaja sie trudne przypadki, ale nie ma powodu, zeby zakladac, ze kazdy takim jest.
Napisa³am tak ,poniewa¿ widuje takie problemy bardzo czêsto na forach w³osowych-dziewczyny pisz±, ¿ê ustabilizowa³y hormony a w³osy nadal lec±. Sama te¿ mam podobny problem, mam stwierdzone Hashimoto, ale hormony mam w normie, mimo to w³osy mi wypadaj±. Trzeba rozró¿niæ zwyk³± niedoczynno¶æ tarczycy-wtedy faktycznie po wdro¿eniu syntetycznych hormonów w³osy odrastaj± od Hashimoto. Tu problem jest bardziej z³o¿ony, bo czêsto wystêpuj± ró¿ne niedobory , które nie jest ³atwo uzupe³niæ, bo nie ma dobrego wch³aniania. Poza tym choroby autoimmunologiczne lubi± chodziæ parami i przy okazji mo¿e siê przyczepiæ ³ysienie plackowate.
Sybil_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-14, 10:02   #4536
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Poka¿ wiadomo¶æ
Napisa³am tak ,poniewa¿ widuje takie problemy bardzo czêsto na forach w³osowych-dziewczyny pisz±, ¿ê ustabilizowa³y hormony a w³osy nadal lec±. Sama te¿ mam podobny problem, mam stwierdzone Hashimoto, ale hormony mam w normie, mimo to w³osy mi wypadaj±. Trzeba rozró¿niæ zwyk³± niedoczynno¶æ tarczycy-wtedy faktycznie po wdro¿eniu syntetycznych hormonów w³osy odrastaj± od Hashimoto. Tu problem jest bardziej z³o¿ony, bo czêsto wystêpuj± ró¿ne niedobory , które nie jest ³atwo uzupe³niæ, bo nie ma dobrego wch³aniania. Poza tym choroby autoimmunologiczne lubi± chodziæ parami i przy okazji mo¿e siê przyczepiæ ³ysienie plackowate.
Ale zdajesz sobie sprawe z tego, ze ludzie, ktorzy pisza, ze im leca wlosy, mimo ze wszystko jest w normie, naleza do mniejszosci?
Podobnie jak z wypadem po odstawieniu tabletek anty - wydawac by sie moglo, ze prawie nikt nie wychodzi z tego z wlosami na glowie, a to nieprawda.
Osoby, ktore nie maja problemow, nie chwala sie tym w necie i tyle.

Nie wiem tez, co napisac o lysieniu plackowatym - nie masz zadnych podstaw, zeby uwazac, ze to moze byc problemem u wiekszosci osob, poza tym, ze statycznie prawdopodobienstwo jest nieco wieksze. Po co kogos stresowac i dolowac takimi stwierdzeniami? Rownie dobrze moglabys pisac kazdej osobie z Hashimoto, ktora sie potknie, ze to moze byc poczatek MS.

Gdybym nie naczytala sie takich czarnowidzacych postow, jak wlosy lecialy mi garsciami, to zaoszczedzilabym sobie wiele nerwow.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-14, 10:14   #4537
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomo¶ci: 4 524
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

nie chcia³am byæ czarnowidzem i cieszê siê, ¿e u Ciebie uda³o siê opanowaæ tê paskudn± dolegliwo¶æ, jak± s± wypadaj±ce w³osy.
Sybil_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-05-19, 12:02   #4538
ninka 828
Raczkowanie
 
Avatar ninka 828
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Macie jakie¶ skuteczne sposoby na szybkie podniesienie poziomu ¿elaza we krwi? Jakies skuteczne suplementy?
ninka 828 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-21, 16:30   #4539
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Kilka miesiecy. Podnioslam tez poziom ferrytyny gdzies tak do polowy normy.
Ze srodkow do stosowania zewnetrznego bardzo pomagala mi wcierka rzepa, oraz niespodziewane pozytywne efekty przynioslo stosowanie szamponu head & shoulders. W tym momencie nic nie stosuje i od dobrych paru meisiecy wlosy sa w normie, a ostatnio dwoch fryzjerow z zadowoleniem mowilo, ze sa bardzo geste - a 1.5 roku temu mialam pierwsze przeswity...
enn, jaki lek bierzesz? jaki hormon i w jakiej dawce? U mnie po 9 miesi±cach od diagnozy hashi i niedoczynno¶ci wysyp baby hair. Prze¶wity na czubku nadal s±, ale w³osy bardzo rosn±, maleñkich jest busz. Nie wiem czy to na skutek wyrównywania hormonów czy niedoborów (uzupe³niam ferrytynê, cynk, D3 i inne) czy te¿ od spironolu. Spironol odstawi³am miesi±c temu. Wysuszy³ mi niemi³osiernie skórê. Dawka 100 mg ;/ Zaryzykowa³am, je¶li to spironol pomóg³ w³osom to niebawem wyleci to co wyros³o. Mam jednak nadziejê, ¿e to jednak hormony tarczycy. Jaki szampon h&s stosowa³a¶? Który konkretnie?
Cieszê siê, ¿e u Ciebie tak znaczna poprawa Ile¿ nadziei to niesie....

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Poka¿ wiadomo¶æ
nie chcê byæ z³ym prorokiem, ale z tego z widzê i dziewczyn u niedoczynno¶ci± i z Hashimoto, problemy z w³osami to chleb powszedni. Mimo ustabilizowanych hormonów, w³osy czêsto nadal lec±. A bada³a¶ poziom ¿elaza i ferrytyny? Czasami tu jest problem, Warto zrobiæ te¿ badanie na poziom wit. D3. Co do wcierek, to chyba nie ma uniwersalnych rozwi±zañ, trzeba testowaæ na w³asnej g³owie niestety. U mnie w miarê sprawdzaj± siê Seboradin amup³ki, Plecenta bez sza³u.
Sybil, ostatnio bardzo m±dra i wielce uczona endo mi powiedzia³a, ¿e wypadanie w³osów nie ma najmniejszego zwi±zku z tarczyc± ani hashi. ¯e owszem, mog± byæ przesuszone, ¼le wygl±daæ ale ona nie zauwa¿y³a zale¿no¶ci ³ysienia i tarczycy. I wrêcz przeciwnie - du¿o osób z hashi ma piêkne i gêste w³osy... Ech... Ci lekarze to jedna wielka pora¿ka....

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

[QUOTE=saoriQ;60297461]
Cytat:
Napisane przez ninka 828 Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie po placencie ilo¶æ traconych w³osów podwoi³a siê. Po mezoterapii z dermaheal odrost widoczny, nawet bardzo, zatrzymanie z tego co pamiêtam zadowalaj±ce. Niestety u mnie zawsze po okresach wzglêdnego spokoju nastêpujê maga wypad i tak by³o i tym razem- nie pamiêtam po jakim czasie od zakoñczenia mezo, ale wypad³a wiêkszo¶æ odrostu- wydaje mi siê, ¿e nie doczeka³am drugiej dawki podtrzymuj±cej, któr± przyjmuje siê co pó³ roku.

Ale jednak odrost siê pojawi³...Ja bardzo na to liczê.
A mo¿e mezoterapia osoczem bogatop³ytkowym, s± to zabiegi od 800 z³ do nawet 2 600 z³ jeden, macie jakie¶ do¶wiadcznenia?
Mam za sob± mezoterapiê Angel osoczem bogatop³ytkowym, 2200 z³ za zabieg. Sza³u nie ma. Szkoda pieniêdzy wyrzuconych w b³oto.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-21, 16:36   #4540
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
enn, jaki lek bierzesz? jaki hormon i w jakiej dawce? U mnie po 9 miesi±cach od diagnozy hashi i niedoczynno¶ci wysyp baby hair. Prze¶wity na czubku nadal s±, ale w³osy bardzo rosn±, maleñkich jest busz. Nie wiem czy to na skutek wyrównywania hormonów czy niedoborów (uzupe³niam ferrytynê, cynk, D3 i inne) czy te¿ od spironolu. Spironol odstawi³am miesi±c temu. Wysuszy³ mi niemi³osiernie skórê. Dawka 100 mg ;/ Zaryzykowa³am, je¶li to spironol pomóg³ w³osom to niebawem wyleci to co wyros³o. Mam jednak nadziejê, ¿e to jednak hormony tarczycy. Jaki szampon h&s stosowa³a¶? Który konkretnie?
Cieszê siê, ¿e u Ciebie tak znaczna poprawa Ile¿ nadziei to niesie....
Euthyrox 50ug, nie mialam duzej niedoczynnosci. Kiedy ostatecznie uregulowalas dawke leku?

Head & Shoulders ten najzwyklejszy. Jak ze wszystkim, pewnosci, ze mi pomogl nie mam, ale tak mi sie wydaje.
No i ja ferrytyne tez podnioslam, sadze, ze nie bylo to bez znaczenia. Nie zastanawiam sie czy to to, czy tarczyca, bo co za roznica, jedno i drugie to rozwiazywanie problemu u podstaw.

Trzymam kciuki, zeby to jednak nie byl Spironol, mam nadzieje, ze u Ciebie tez bedzie trwala poprawa, prosze dawaj znac.
Wierzyc mi sie nie chce, ze u mnie tak dobrze, pomyslec, ze 1.5 roku temu plakalam po myciu wlosow...
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-21, 17:41   #4541
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Euthyrox 50ug, nie mialam duzej niedoczynnosci. Kiedy ostatecznie uregulowalas dawke leku?

Head & Shoulders ten najzwyklejszy. Jak ze wszystkim, pewnosci, ze mi pomogl nie mam, ale tak mi sie wydaje.
No i ja ferrytyne tez podnioslam, sadze, ze nie bylo to bez znaczenia. Nie zastanawiam sie czy to to, czy tarczyca, bo co za roznica, jedno i drugie to rozwiazywanie problemu u podstaw.

Trzymam kciuki, zeby to jednak nie byl Spironol, mam nadzieje, ze u Ciebie tez bedzie trwala poprawa, prosze dawaj znac.
Wierzyc mi sie nie chce, ze u mnie tak dobrze, pomyslec, ze 1.5 roku temu plakalam po myciu wlosow...
Nie mam raczej uregulowanej dawki poniewa¿ ostatnie tsh 1,6 ale wolne na poziomie 20% obydwa, stanowczo za nisko. Ciê¿ko znale¼æ dobrego lekarza. Pierwsza endo wprowadzi³a mi letrox + novo mimo ¿e podstaw do novo nie by³o. Ka¿dy kolejny lekarz kontynuowa³, jedynie zamiast letroxu biorê obecnie euthyrox
+ novo. Naczyta³am siê trochê po tym novothyralu, nie jest wcale bezpieczny. Daje siê go gdy samo t4 nie dzia³a. No i nie wiem co dalej ;/ Za 2 tyg mam wizytê u endo, nie mam pojêcia co dalej. Chcia³abym wyj¶æ z novo, ale ostatnia endo stwierdzi³a ¿e lepiej nie, bo jak pomog³o co¶ na w³osy to nie zmieniaæ nic ;/
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-21, 17:43   #4542
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Nie mam raczej uregulowanej dawki poniewa¿ ostatnie tsh 1,6 ale wolne na poziomie 20% obydwa, stanowczo za nisko. Ciê¿ko znale¼æ dobrego lekarza. Pierwsza endo wprowadzi³a mi letrox + novo mimo ¿e podstaw do novo nie by³o. Ka¿dy kolejny lekarz kontynuowa³, jedynie zamiast letroxu biorê obecnie euthyrox
+ novo. Naczyta³am siê trochê po tym novothyralu, nie jest wcale bezpieczny. Daje siê go gdy samo t4 nie dzia³a. No i nie wiem co dalej ;/ Za 2 tyg mam wizytê u endo, nie mam pojêcia co dalej. Chcia³abym wyj¶æ z novo, ale ostatnia endo stwierdzi³a ¿e lepiej nie, bo jak pomog³o co¶ na w³osy to nie zmieniaæ nic ;/
A pomijajac wlosy jak sie czujesz?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-21, 18:37   #4543
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
A pomijajac wlosy jak sie czujesz?
Na pocz±tku leczenie by³o lepiej. Obecnie jest ok, ale ostatnio opadam z si³ popo³udniami ;/ A u Ciebie jak?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-30, 15:11   #4544
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya--> jak popo³udniami opada³am z si³ i chcia³o mi siê spaæ, to zwykle potem zwiêksza³am dawkê hormonów tarczycy, ale oczywi¶cie u Ciebie przyczyna mo¿e byæ inna. Mój endokrynolog nie dopuszcza raczej do takich sytuacji, ale prawda jest taka, ¿e mnie siê do¶æ ³atwo "prowadzi" - wymagam rzadkiej regulacji leków. Mój endo.poza pytaniem o samopoczucie zawsze pyta o w³osy, chocia¿ w tym temacie nie powiem, ¿eby by³ bieg³y, ale ostatecznie, to nie jego dzia³ka, chocia¿ powinna byæ.

Wrzucam mój odrost, ten akurat jest z przodu, ale mam du¿o wiêcej takich w³osów wzd³u¿ przedzia³ka.

https://www.dropbox.com/s/oa7o4ow483...01741.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/z45mwos02f...01752.jpg?dl=0
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2016-05-30 o 15:20
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-31, 10:33   #4545
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria221 co za piêkny odrost! Wow, niesamowite mog³aby¶ powiedzieæ co podejrzewasz o taki efekt?
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:04   #4546
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria, piêkne!
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:06   #4547
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

O ten efekt podejrzewam g³ównie loxon 5% (tak, tak, czasami dzia³a), ale nie polecam go ka¿demu, bo to, ¿e na mnie dzia³a, nie znaczy, ¿e na innych nie bêdzie dzia³a¶. Generalnie, jak wiecie - ostro¿nie z tym ¶rodkiem. Do tego steryd od Rakowskiej, o którym pisa³am tutaj w w±tku, a którego dok³adnej nazwy chwilowo nie pamiêtam.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-01, 09:29   #4548
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

A s³ysza³y¶cie o biostymuluj±cym dzia³aniu laserów ( LLLT ) ???
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-01, 18:55   #4549
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez saoriQ Poka¿ wiadomo¶æ
A s³ysza³y¶cie o biostymuluj±cym dzia³aniu laserów ( LLLT ) ???
Nie s³ysza³am, ale jestem ju¿ po 3 zabiegu karboksyterapii, mam wra¿enie, ¿e jest minimalna poprawa, tzn. w³osy odrobinê mniej wypadaj±, ale to mo¿e takie wra¿enie, bo na efekt z pewno¶ci± trzeba poczekaæ. W komplecie robiê te¿ na szyjê, podbródek i dekolt i tu zauwa¿y³am poprawê po dwóch zabiegach.

Zosta³y mi jeszcze 3 do wykonania. Dam znaæ, czy co¶ siê poprawi³o.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-02, 07:15   #4550
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzie¶ daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomo¶ci: 210
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie s³ysza³am, ale jestem ju¿ po 3 zabiegu karboksyterapii, mam wra¿enie, ¿e jest minimalna poprawa, tzn. w³osy odrobinê mniej wypadaj±, ale to mo¿e takie wra¿enie, bo na efekt z pewno¶ci± trzeba poczekaæ. W komplecie robiê te¿ na szyjê, podbródek i dekolt i tu zauwa¿y³am poprawê po dwóch zabiegach.

Zosta³y mi jeszcze 3 do wykonania. Dam znaæ, czy co¶ siê poprawi³o.
Te¿ s³ysza³am o tych zabiegach...W jakich odstêpach czasu wykonujesz zabieg, jak czêsto?Ja znalaz³am lekarza medycyny estetycznej w Warszawie i chyba siê zdecyduje na osocze...tylko, w³a¶nie na jego stronie te¿ jest zachwalany ten laser. U mnie problemem jest dojazd do Warszawy bo ponad 3 godziny jazdy...Spyta³am o laser bo tak my¶lê czy sobie nie kupiæ takiego urz±dzenia, by³oby mi ³atwiej. :/

Edytowane przez saoriQ
Czas edycji: 2016-06-02 o 07:17
saoriQ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-02, 07:55   #4551
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
Nie s³ysza³am, ale jestem ju¿ po 3 zabiegu karboksyterapii, mam wra¿enie, ¿e jest minimalna poprawa, tzn. w³osy odrobinê mniej wypadaj±, ale to mo¿e takie wra¿enie, bo na efekt z pewno¶ci± trzeba poczekaæ. W komplecie robiê te¿ na szyjê, podbródek i dekolt i tu zauwa¿y³am poprawê po dwóch zabiegach.

Zosta³y mi jeszcze 3 do wykonania. Dam znaæ, czy co¶ siê poprawi³o.
MM, ile zabiegów w serii (6?) i ile kosztuje ca³a seria? Po jakim czasie mo¿na siê spodziewaæ efektów?
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-03, 06:49   #4552
MM-1968
Rozeznanie
 
Avatar MM-1968
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pó³noc
Wiadomo¶ci: 831
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
MM, ile zabiegów w serii (6?) i ile kosztuje ca³a seria? Po jakim czasie mo¿na siê spodziewaæ efektów?
6 zabiegów, jestem po 3. Trafi³am na promocjê i p³aci³am za te 6 - 560 z³
bez promocji 840 a pojedynczy zabieg 200,-z³

Efekt podobno po 6 zabiegach, wiêc jestem na pó³metku. Natomiast tak jak pisa³am na dekolcie juz jest efekt, wiêc mam nadziejê, ze i na w³osy podzia³a.
To jest jak mezoterapia, tylko z wykorzystaniem dwutlenku wêgla.
__________________

- ,
-magnez B6, kerabione booster, kolagen
-pielêgnacja w³osów: kosmetyki Monat, farba Biokap delicato
https://www.instagram.com/fioletowa_nessie/


MM-1968 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-03, 10:45   #4553
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez MM-1968 Poka¿ wiadomo¶æ
6 zabiegów, jestem po 3. Trafi³am na promocjê i p³aci³am za te 6 - 560 z³
bez promocji 840 a pojedynczy zabieg 200,-z³

Efekt podobno po 6 zabiegach, wiêc jestem na pó³metku. Natomiast tak jak pisa³am na dekolcie juz jest efekt, wiêc mam nadziejê, ze i na w³osy podzia³a.
To jest jak mezoterapia, tylko z wykorzystaniem dwutlenku wêgla.
Dziêki, czekam na relacjê po 6 zabiegach. I ¿yczê efektów!
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-03, 14:54   #4554
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya--> jak popo³udniami opada³am z si³ i chcia³o mi siê spaæ, to zwykle potem zwiêksza³am dawkê hormonów tarczycy, ale oczywi¶cie u Ciebie przyczyna mo¿e byæ inna. Mój endokrynolog nie dopuszcza raczej do takich sytuacji, ale prawda jest taka, ¿e mnie siê do¶æ ³atwo "prowadzi" - wymagam rzadkiej regulacji leków. Mój endo.poza pytaniem o samopoczucie zawsze pyta o w³osy, chocia¿ w tym temacie nie powiem, ¿eby by³ bieg³y, ale ostatecznie, to nie jego dzia³ka, chocia¿ powinna byæ.

Wrzucam mój odrost, ten akurat jest z przodu, ale mam du¿o wiêcej takich w³osów wzd³u¿ przedzia³ka.

https://www.dropbox.com/s/oa7o4ow483...01741.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/z45mwos02f...01752.jpg?dl=0
Super odrost Gratulujê po czymkolwiek by to by³o, nawet po loxonie Wa¿ne ¿e jest
Co do hormonów moja endo dwa dni temu chcia³a mi zmniejszyæ dawkê.... ;/ Mimo tego jak siê czujê
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-03, 23:04   #4555
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor, co u Ciebie? Jak wlosy?
Enn wybacz, ¿e dopiero teraz. Od stycznia ju¿ nie lec±. Ale obciê³am je do ramion, bo to zosta³o nie wygl±da³o ju¿ dobrze niestety. Straci³am za du¿o.
Od tego czasu walczê o odrost. Kto¶ tu ju¿ o tym szamponie wspomina³, ja tylko dodam od siebie, ¿e pharmaceris h stimupurin jest naprawdê godny polecenia. Narazie mam tylko szampon, ale w³a¶nie zamówi³am wcierkê i od¿ywkê z tej serii.
Raz w tygodniu myje czym¶ przeciw³upie¿owym, ¿eby skórê oczy¶ciæ dok³adniej. Na razie tyle wystarcza, ¿eby odrasta³y. Jedynym zmartwieniem jest tylko wypadaj±ca czê¶æ tego co odrasta. Niesety. A kiedy¶ ju¿ to zahamowa³am, ale nie pamiêtam czym i obawiam siê, ¿e to chyba palma by³a.

Enn, a u Ciebie jak? jak zdrowie, bo to najwa¿niejsze

Gosiakol jeszcze tu zagl±da w ogóle?
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-03, 23:07   #4556
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
Enn wybacz, ¿e dopiero teraz. Od stycznia ju¿ nie lec±. Ale obciê³am je do ramion, bo to zosta³o nie wygl±da³o ju¿ dobrze niestety. Straci³am za du¿o.
Od tego czasu walczê o odrost. Kto¶ tu ju¿ o tym szamponie wspomina³, ja tylko dodam od siebie, ¿e pharmaceris h stimupurin jest naprawdê godny polecenia. Narazie mam tylko szampon, ale w³a¶nie zamówi³am wcierkê i od¿ywkê z tej serii.
Raz w tygodniu myje czym¶ przeciw³upie¿owym, ¿eby skórê oczy¶ciæ dok³adniej. Na razie tyle wystarcza, ¿eby odrasta³y. Jedynym zmartwieniem jest tylko wypadaj±ca czê¶æ tego co odrasta. Niesety. A kiedy¶ ju¿ to zahamowa³am, ale nie pamiêtam czym i obawiam siê, ¿e to chyba palma by³a.

Enn, a u Ciebie jak? jak zdrowie, bo to najwa¿niejsze

Gosiakol jeszcze tu zagl±da w ogóle?
To ja m.in. pisalam o tym szamponie. Bardzo go lubie.

Dobrze, ze nie leca, niech powoli odrastaja i bedzie coraz lepiej.

U mnie dobrze, czuje sie niezle, wlosy prawie nie leca... Od przynajmniej pol roku temat dla mnie wlasciwie nie istnieje, az wierzyc mi sie nie chce.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-04, 14:37   #4557
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya--> jak popo³udniami opada³am z si³ i chcia³o mi siê spaæ, to zwykle potem zwiêksza³am dawkê hormonów tarczycy, ale oczywi¶cie u Ciebie przyczyna mo¿e byæ inna. Mój endokrynolog nie dopuszcza raczej do takich sytuacji, ale prawda jest taka, ¿e mnie siê do¶æ ³atwo "prowadzi" - wymagam rzadkiej regulacji leków. Mój endo.poza pytaniem o samopoczucie zawsze pyta o w³osy, chocia¿ w tym temacie nie powiem, ¿eby by³ bieg³y, ale ostatecznie, to nie jego dzia³ka, chocia¿ powinna byæ.

Wrzucam mój odrost, ten akurat jest z przodu, ale mam du¿o wiêcej takich w³osów wzd³u¿ przedzia³ka.

https://www.dropbox.com/s/oa7o4ow483...01741.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/z45mwos02f...01752.jpg?dl=0
Maria, mi ludzie z grupy hashi w³a¶nie mówi± ¿e mam za nisk± dawkê hormonu, ale niestety endo chce mi jeszcze zmniejszyæ. Jedna endo wprowadzi³a mi novothyral a ka¿da kolejna ciagnê³a to leczenia kompletnie nie znaj±c siê na leczeniu novo. Nie patrzy obecna na to ¿e ja padam z nóg, ¿e muszê nie¼le siê nastaraæ aby utrzymaæ wagê, ¿e mam problemy z koncentracj± i pamiêci±, nie chce zwiêkszyæ i koniec poniewa¿ patrzy na tsh które wynosi 1,04. Przy novo jest to normalne ¿e tsh spada nawet poni¿ej normy, dlatego lecz±c tym lekiem patrzy siê na ft3 i na ft4 przede wszystkim. Endo mi mówi ¿e dawki nie zwiêkszy bo wpadnê w nadczynno¶æ i w³osy znowu polec±. Z kolei wyczyta³am, ¿e tak niskie ft3 i ft4 wcale nie sprzyja porostowi ani utrzymaniu w³osów. No i b±d¼ tu m±dra ;/ Zlecono mi b12 w dawce 100mg miesiêcznie w zastrzykach. Bra³am przez 9 miesiêcy. Obecny poziom nie mie¶ci siê w wykresach laboratoryjnych i wynosi ponad 6000 przy normie do 889. Tacy s± lekarze i ich leczenie. Niby nadmiar nie szkodzi ale to jest meganadmiar ;/ ¯elazo mi sporo spad³o i ferrytyna te¿. Mimo tego ¿e ca³y czas biorê.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-04, 17:56   #4558
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Maria, mi ludzie z grupy hashi w³a¶nie mówi± ¿e mam za nisk± dawkê hormonu, ale niestety endo chce mi jeszcze zmniejszyæ. Jedna endo wprowadzi³a mi novothyral a ka¿da kolejna ciagnê³a to leczenia kompletnie nie znaj±c siê na leczeniu novo. Nie patrzy obecna na to ¿e ja padam z nóg, ¿e muszê nie¼le siê nastaraæ aby utrzymaæ wagê, ¿e mam problemy z koncentracj± i pamiêci±, nie chce zwiêkszyæ i koniec poniewa¿ patrzy na tsh które wynosi 1,04. Przy novo jest to normalne ¿e tsh spada nawet poni¿ej normy, dlatego lecz±c tym lekiem patrzy siê na ft3 i na ft4 przede wszystkim. Endo mi mówi ¿e dawki nie zwiêkszy bo wpadnê w nadczynno¶æ i w³osy znowu polec±. Z kolei wyczyta³am, ¿e tak niskie ft3 i ft4 wcale nie sprzyja porostowi ani utrzymaniu w³osów. No i b±d¼ tu m±dra ;/ Zlecono mi b12 w dawce 100mg miesiêcznie w zastrzykach. Bra³am przez 9 miesiêcy. Obecny poziom nie mie¶ci siê w wykresach laboratoryjnych i wynosi ponad 6000 przy normie do 889. Tacy s± lekarze i ich leczenie. Niby nadmiar nie szkodzi ale to jest meganadmiar ;/ ¯elazo mi sporo spad³o i ferrytyna te¿. Mimo tego ¿e ca³y czas biorê.
Gaya, chyba trzeba poszukaæ trzeciej endo. Trzymaj siê
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-04, 18:10   #4559
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya --> powiem Ci, jak ja robiê: otó¿ czasami sama zwiêkszam sobie dawki leków. Kiedy¶ wrêcz endo. powiedzia³ mi, ¿e jak ¼le czujê, w³osy lec±, to mam zwiêkszaæ dawkê i tyle. Nawet raz mnie endokrynolodzy z oddzia³u, na którym czasami bywam, zapytali "Skoro Pani siê ¼lea czu³a, a wyniki wskazywa³y na nadczynno¶æ, to dlaczego sama Pani nie zmniejszy³a dawki?". Mo¿e nie jest to szczególnie dobre podej¶cie, ale ja te¿ nie mam endo. na zawo³anie.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2016-06-04, 18:21   #4560
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, chyba trzeba poszukaæ trzeciej endo. Trzymaj siê
Anna, to ju¿ by³a szósta

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya --> powiem Ci, jak ja robiê: otó¿ czasami sama zwiêkszam sobie dawki leków. Kiedy¶ wrêcz endo. powiedzia³ mi, ¿e jak ¼le czujê, w³osy lec±, to mam zwiêkszaæ dawkê i tyle. Nawet raz mnie endokrynolodzy z oddzia³u, na którym czasami bywam, zapytali "Skoro Pani siê ¼lea czu³a, a wyniki wskazywa³y na nadczynno¶æ, to dlaczego sama Pani nie zmniejszy³a dawki?". Mo¿e nie jest to szczególnie dobre podej¶cie, ale ja te¿ nie mam endo. na zawo³anie.
Czy zwiêkszaj±c dawkê patrzysz na wyniki badañ czy tylko na samopoczucie?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.