Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-13, 20:37   #2191
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

I Reszta wczorajszego sosu pomidorowo-bakłażanowego z kaszą pęczak, jajko sadzone, miks sałat

II Dwa tosty z tuńczykiem, oliwkami i mozzarellą, sałata z sosem ziołowym

III Miska zupy ogórkowej z ziemniakami

IV Dwie małe grzanki z fetą i pesto ziołowym, miks sałat

40 minut pilatesu- zaczynam piąty tydzień regularnych ćwiczeń i jestem zachwycona, jak szybko moje ciało zyskuje siłę. Miesiąc temu nie byłam w stanie zrobić pompki klasycznej, teraz machnę 10 Co jest dla mnie sukcsem, bo o ile nogi mam silne od rolek, to moje ręce... Szkoda gadać

V Tortilla z łososiem, humusem, pomidorem, kaparami oraz musztardą wymieszaną jogurtem greckim, surówka z buraków ćwikłowych
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 06:45   #2192
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Poniedziałek U / dzień smieciarza

6.30
- płatki owsiane, ryzowe + nasiona słonecznika, dyni, sezamu, suszona zurawina, wiórki kokosowe + mango + morele

11.00
- ciastko francuskie z jabłkami
- sałatka z: 3 pieczonych ziemniaków, awokado, pomidorków cherry, rzodkiewek, kolendry, pestek dyni, rzodkiewek, natki, oliwy z chili

16.00
-zupa kalafiorowa z kasza jaglaną, ziemniakami, kalarepką, zabielana smietaną + mięso z golonki indyczej

- 2 gałki lodów (solony karmel i gorzka czekolada)
- popkorn

20.30
- 2 kromki chleba zytniego z awokado, kolendrą, kozim serem, pomidorem, sałatą
- truskawki
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 12:57   #2193
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość

20.00(planowane)
-makaron z tego przepisu: http://www.jadlonomia.com/przepisy/penne-z-baklazanem/
polecam, przepis szybki, tani i pyszny

Wygląda świetnie i jutro mam plan zapodać to rodzinie na obiad.
Może w końcu będzie to zjadliwa dla mnie forma bakłażana, bo jakoś cięgle "nie teges"

W ogóle fajna strona.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 13:18   #2194
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wygląda świetnie i jutro mam plan zapodać to rodzinie na obiad.
Może w końcu będzie to zjadliwa dla mnie forma bakłażana, bo jakoś cięgle "nie teges"

W ogóle fajna strona.
Daj znać jak wyszło bo mam zamiar zrobić w sobotę ☺
Wczoraj robiłam warzywny paprykarz z tej strony i wyszedł pyszny ☺
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 21:05   #2195
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziejsze U:

- sałatka z makreli i warzyw, bułka żytnia z masłem orzechowym,

- brzoskwinia, dwa hity

- tortilla z warzywami, fetą, piersią z kurczaka i sosem musztardowym

- jogurt naturalny, musli, truskawki posypane startą gorzką czekoladą

- sałatka z makrelą, dwie kromki żytnie z sekiem grani
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 08:10   #2196
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Daj znać jak wyszło bo mam zamiar zrobić w sobotę ☺
Wczoraj robiłam warzywny paprykarz z tej strony i wyszedł pyszny ☺
Jasne, sama jestem ciekawa


Wtorek U

6.30
- płatki owsiane, ryzowe + nasiona słonecznika, dyni, sezamu, suszona zurawina + mango + truskawki + kilka orzechów brazylijskich

11.00
- sałatka z: sałaty, awokado, rzodkiewek, pomidorów, 2 jajek na twardo, natki, kolendry, oliwy z chili
- banan

15.30
-1 miseczka: zupa kalafiorowa z kasza jaglaną, ziemniakami, kalarepką, zabielana śmietaną + mięso z golonki indycze
- bigos z mięsem i kiełbasą
-popkorn domowy
- truskawki

1 godzina TBC
1 godzina pilates

21.30
- 2 parówki gotowane + chrzan, musztarda
- sałatka z sałaty, awokado, pomidorów, szczypioru, bazylii, oliwy
- 1,5 bułki pszennej z masłem, twarogiem półtłustym i miodem z cynamonem
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 13:41   #2197
axn22
Zakorzenienie
 
Avatar axn22
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 086
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I kasza jaglana z orzechami i miodem

II odrobina makaronu kukurydzianego+grillowana cukinia+mozarella+pomidor
jabłko

III makaron kukurydziany z fasolką szparagową, kukurydzą i odrobiną chedarra

trening

IV kabanosy drobiowe

Edytowane przez axn22
Czas edycji: 2016-06-15 o 14:41
axn22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 17:52   #2198
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U

I.Kasza jaglana z brokułami, kalafiorem, pieczarkami i botwinką z dodatkiem przecieru pomidorowego+ słonecznik i jajko sadzone.

II.Owsianka z otrębami i siemieniem z cukinią z mleczkiem kokosowym, morelami świeżymi oraz porzeczkami czerwonymi z masłem orzechowym i posypane kakao i cynamonem.

III.Kasza gryczana z potrawką z kalafiora, pieczarek, tony przypraw i bobu z sosem z hummusu i płatków drożdżowych, surówka z kapusty, pomidora, pieczarek marynowanych i koperku z makiem i olejem z orzechów włoskich.

IV.Sałatka misz-masz a w składzie: jabłko, cukinia, pomidor, cebulka, brokuł, kalarepa, twaróg i polane tahini oraz posypane porzeczkami.

V.Ryż brązowy duszony z kapustą i pokrzywą, warzywa: Oliwki pomidor, ogórek, papryka, marchew z migdałami i dużą ilością hummusu(musiałem opróżnić by się nie zmarnował a poza tym favę jutro chyba zrobię )
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 17:56   #2199
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
U

I.Kasza jaglana z brokułami, kalafiorem, pieczarkami i botwinką z dodatkiem przecieru pomidorowego+ słonecznik i jajko sadzone.

II.Owsianka z otrębami i siemieniem z cukinią z mleczkiem kokosowym, morelami świeżymi oraz porzeczkami czerwonymi z masłem orzechowym i posypane kakao i cynamonem.

III.Kasza gryczana z potrawką z kalafiora, pieczarek, tony przypraw i bobu z sosem z hummusu i płatków drożdżowych, surówka z kapusty, pomidora, pieczarek marynowanych i koperku z makiem i olejem z orzechów włoskich.

IV.Sałatka misz-masz a w składzie: jabłko, cukinia, pomidor, cebulka, brokuł, kalarepa, twaróg i polane tahini oraz posypane porzeczkami.

V.Ryż brązowy duszony z kapustą i pokrzywą, warzywa: Oliwki pomidor, ogórek, papryka, marchew z migdałami i dużą ilością hummusu(musiałem opróżnić by się nie zmarnował a poza tym favę jutro chyba zrobię )
TA potrawka z kalafiora brzmi smacznie
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 18:20   #2200
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
TA potrawka z kalafiora brzmi smacznie
Pycha improwizacja Ci powiem: na patelnie z olejem(tylko posmarować wystarczy) wrzucamy pieczarki w pół plasterki, po chwili dajemy kawałek cukinii w kostce, podsmażamy, dajemy małą garstkę szpinaku/liści rzodkiewek/szczawiu i teraz dajemy ugotowany bób i podrobiony na małe kawałki kalafior(lubisz możesz dać podgotowany ale ja lubię właśnie taki lekko podduszony tylko), podlewamy troszkę wody i dajemy przyprawy(siekany koperek, utarte nasiona kolendry, curry, słodka i ostra papryczka, pieprz ziołowy) przykrywasz i dusisz ok 3-5 minut mieszajac w tym czasie 2-3 razy.

Sos:2łyżki hummusu, 2 łyżki zalewy z ogórków konserowych lub pieczarek, łyżeczka płatków drożdżowych i woda zimna do ulubionej konsystencji, polewamy na talerzu. Dałbym gdybym miał suszone pomidory do potrawki jeszcze.

Sorki ale ja nie umie starannie wypracowanych dań tylko takie ,,nawinie"
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 18:29   #2201
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Pycha improwizacja Ci powiem: na patelnie z olejem(tylko posmarować wystarczy) wrzucamy pieczarki w pół plasterki, po chwili dajemy kawałek cukinii w kostce, podsmażamy, dajemy małą garstkę szpinaku/liści rzodkiewek/szczawiu i teraz dajemy ugotowany bób i podrobiony na małe kawałki kalafior(lubisz możesz dać podgotowany ale ja lubię właśnie taki lekko podduszony tylko), podlewamy troszkę wody i dajemy przyprawy(siekany koperek, utarte nasiona kolendry, curry, słodka i ostra papryczka, pieprz ziołowy) przykrywasz i dusisz ok 3-5 minut mieszajac w tym czasie 2-3 razy.

Sos:2łyżki hummusu, 2 łyżki zalewy z ogórków konserowych lub pieczarek, łyżeczka płatków drożdżowych i woda zimna do ulubionej konsystencji, polewamy na talerzu. Dałbym gdybym miał suszone pomidory do potrawki jeszcze.

Sorki ale ja nie umie starannie wypracowanych dań tylko takie ,,nawinie"
Takie improwizacje są najlepsze Szpinaku dałabym porzadną garsć a kalafior najbardziej smakuje mi surowy Dzięki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 18:31   #2202
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Takie improwizacje są najlepsze Szpinaku dałabym porzadną garsć a kalafior najbardziej smakuje mi surowy Dzięki
Tak jak mi, a tu zdąży się jedynie podblanszować lekko Masz swój szpinak? zazdro
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 18:41   #2203
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Tak jak mi, a tu zdąży się jedynie podblanszować lekko Masz swój szpinak? zazdro
Jeszcze rośnie ale wydaje mi się, że pod koniec tygodnia będę mogła zbierać (jak słonko pogrzeje)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 21:34   #2204
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wygląda świetnie i jutro mam plan zapodać to rodzinie na obiad.
Może w końcu będzie to zjadliwa dla mnie forma bakłażana, bo jakoś cięgle "nie teges"

W ogóle fajna strona.
Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Daj znać jak wyszło bo mam zamiar zrobić w sobotę ☺
Wczoraj robiłam warzywny paprykarz z tej strony i wyszedł pyszny ☺
Polecam* Na Jadłonomii są świetne przepisy na wegepasztety, swego czasu moim hitem studenckim był pasztet z soczewicy-tani, szybki, zapychający i można go upiec dużo i wykorzystywać zarówno jako smarowidło do kanapki, jak i jako część dania obiadowego Chyba zrobię w następnym tygodniu, w końcu sesja Stałym punktem mojego jadłospisu jest także wegański smalec ze śliwką, jest świetny

*trzeba wziąć poprawkę na to, że uwielbiam bakłażana i smakuje mi pod każdą postacią

Ze stron wege polecam także www.olgasmile.com Kiedyś namiętnie robiłam zupy z tej strony i zawsze były dobre

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Pycha improwizacja Ci powiem: na patelnie z olejem(tylko posmarować wystarczy) wrzucamy pieczarki w pół plasterki, po chwili dajemy kawałek cukinii w kostce, podsmażamy, dajemy małą garstkę szpinaku/liści rzodkiewek/szczawiu i teraz dajemy ugotowany bób i podrobiony na małe kawałki kalafior(lubisz możesz dać podgotowany ale ja lubię właśnie taki lekko podduszony tylko), podlewamy troszkę wody i dajemy przyprawy(siekany koperek, utarte nasiona kolendry, curry, słodka i ostra papryczka, pieprz ziołowy) przykrywasz i dusisz ok 3-5 minut mieszajac w tym czasie 2-3 razy.

Sos:2łyżki hummusu, 2 łyżki zalewy z ogórków konserowych lub pieczarek, łyżeczka płatków drożdżowych i woda zimna do ulubionej konsystencji, polewamy na talerzu. Dałbym gdybym miał suszone pomidory do potrawki jeszcze.
Ostatnio mam fazę na pieczarki, więc pewnie niebawem uczynię Twoją potrawkę

***

Wczoraj:

I Pół bułki z twarogiem ze szczypiorkiem, drugie pół- z humusem, miska sałatki z pomidorów

II (obżarstwo w restauracji wege) zestaw obiadowy: chłodnik z botwinki, wegańska fasolka po bretońsku
Obie potrawy były pyszne, ale ja już po chłodniku byłam najedzona. Fasolka jednak była tak dobra, że wsunęłam całą, nawet chlebem pogryzłam. Rezultat? Ledwie wstałam od stołu

III Mała miska zupy ogórkowej

IV Pizza na spodzie z tortilli(inspirowałam się tym przepisem: https://www.youtube.com/watch?v=rHrpml23ZcU ) z ketchupem i serem między tortillami, na wierzchu: ser, pesto ziołowe, pieczarki, papryka i kurczak, do tego sałatka z pomidorów, kaparów i miksu sałat
+ lampka czerwonego, półwytrawnego wina. Dobra, na serio- lampka Fresco z Biedry

jeżu, wczoraj miałam dzień śmietnika- jak zwykle w drugiej połowie cyklu musi mi się trafić taki dzień

Dzisiaj:

I Bułka z twarogiem ze szczypiorkiem, sałatka(miała być jajecznica, ale mi się nie chciało jej robić)

II Obiad na mieście: pół porcji pierogów z soczewicą, pół porcji pierogów ze szpinakiem, sos pieczarkowyO jaki zaebisty był ten sos

III(na szybko przed treningiem) Bułka żytnia, sałatka z serem feta i chwastami

50 minut pilatesu- dzień przerwy w ćwiczeniach był dobrym pomysłem, bo dzisiaj miałam flow i wszystko mi wychodziło

IV Tortilla z łososiem, serem żółtym, sosem jogurtowo-musztardowym, miksem do smoothie z Biedrybardzo fajne- cienko pokrojone buraki, marchewka i seler i wsio, dobry zakup plus, jak zwykle, sałatka- tym razem miks sałat, pomidory, kapary, feta, olej lniany

Mam wrażenie, że moja dieta jest znowu mało urozmaicona, ale z drugiej strony mam dużo rzeczy na głowie(robię rewolucję w życiu studencko-karierowo-zawodowym) i obawiam się, że ze stresu mogę za bardzo kontrolować jedzenie bądź jeść syf, dlatego staram się mieć normalne, racjonalne podejście do jedzenia i po prostu robić jedzenie z tego, co mam w lodówce i nie kupować syfu typu vifon or sth
A że w lodówce mam półkilowego bakłażana, to pewnie znowu u mnie będzie makaron z bakłażanem

Edytowane przez Olkaaaa_s
Czas edycji: 2016-06-15 o 21:35
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 06:58   #2205
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja jednak za bakłażanami nie przepadam. Ten makaron... no wyszedł ładnie.
Dla mnie jednak taka potrawa to takie trochę jak moja babcia mówiła: "jadło na wiadro" - zjesz tego wiadro na obiad a godzinę później jestes głodny jak przed obiadem. :/
Musiałąm zjeśc tego z dokąłdką zeby poczuć się najedzona, a po treningu słaniałam się z głodu. :/ Wole jednak na obiad bardziej tresciwe jedzenie (bardziej zasobne w białko i tłuszcz) które pozwala zjadac mniejsze porcje i być dłuzej sytym.

Jakbym robiła drugi raz to na pewno dodałabym:
- ze 2 łyzki octu balsamicznego do pomidorów gotujacych się + siekanych suszonych pomidoró i smazyłą na oleju z pod tych suszonych pomidoró zeby wzmocnić smak.
+ troche cukru (dodłam, ale moze miałam kaśne pomidory)
- stanowczo wiecej czosnku (dałam 4 duze zabki a mogło być więcej IMO)

Męzowi smakowało natomiast, ale on zje każdy makaron z czymkolwiek.


Środa U

6.30
- płatki owsiane, ryzowe + nasiona słonecznika, dyni, sezamu, suszona zurawina + mango + banan + kilka orzechów brazylijskich

11.00
- sałatka z: awokado, ogórków małosolnych, pomidorów, rzodkiewek, fasolki red kidnej, kolendry, natki, oliwy z chili
- banan

15.30
- penne z potrawką z bakłażanów i pomidorów + parmezan
- sałta strzepista z koprem, szczypiorem, rzodkiewkami, fasolka red kidnej, sosem na bazie oliwy, octu balsamicznego i miodu

1 godzina trening wytrzymałościowo siłowy ze sztanga
30 minut stretching

wieczorem po 20 tej:
- opakowanie śledzika "na raz" 100gr, w chuneju dyniowo-pomarańczowym (straszny! nie polecam.:/)
- miseczka truskawek z cukrem i smietaną
- 1 kromka duża chleba orkiszowego ze słonecznikiem, z 2 plastrami żółtego sera
- rzodkiewki
- szklanka lemoniady z syropu z kwiatów czrnego bzu ( CUDO!!!! jaki zapach!!! Gorące lato zawekowane w słoiki Sami robiliśmy, w niedziele nazbierałam kwiatów i wczoraj właśnie wekowaliśmy już nastany i przegotowany syrop.)

Kusi mnie, zeby w weekend zrobić powidła truskawkowe z kwiatami czarnego bzu, bo ten zapach mnie po prostu powalił.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 11:35   #2206
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ja jednak za bakłażanami nie przepadam. Ten makaron... no wyszedł ładnie.
mnie ostatnio po baklazanie zemdlilo. tez mi jakos nie podchodzi ;/ a cukinie lubie

Edytowane przez anka1892
Czas edycji: 2016-06-16 o 11:44
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 11:49   #2207
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
mnie ostatnio po baklazanie zemdlilo. tez mi jakos nie podchodzi ;/ a cukinie lubie

Cukinię kocham!

****

Czwartek U
6.30
- płatki owsiane, ryżowe + nasiona słonecznika, dyni, sezamu, suszona żurawina, wiórki kokosowe + mango +truskawki
- szklanka lemoniady z syropem z kwiatów czarnego bzu

11.00
- rogalik drożdzowo-francuski z jagodami
- sałatka: sałata, pomidory, awokado, fasola czerwona, rzodkiewki, natka, kolendra, oliwa z chili

16.00
- fritata z: ziemniakami, papryką, cukinią, cebulką, pomidorami suszonymi, kaparami
- ketchup
- sałata z koprem, szczypiorem, pomidorami suszonymi, bazylią + oliwa z octem balsamicznym i miodem

19.00
- miseczka truskawek ze śmietaną i cukrem
- 3 kromki chleba z łamanych ziaren żytnich z masłem orzechowym i żółtym serem,
- 2 ogórki małosolne
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-06-17 o 13:26
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 05:00   #2208
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Piątek U:
I.Jaglanka ,,CzekoPietruszka" z truskawkiami, masłem orzechowym i maślanką.

II.Miks kaszy gryczanej i pęczaku z kalafiorem i hummusem z zielonej soczewicy, surówka z świeżych warzyw z oliwkami, twarogiem wędzonym.

III.Placki owsiano-gryczane, grillowane cukinie, surówka, sos z hummusu i musztardy sarepskiej.

IV.Pudding chia na mleczku kokosowym z kiwi, truskawkami i tahini.

V.Duszone warzywa w sosie pomidorowym zabielonym maślanką(szpinak, fasolka szparagowa, kalafior, brokuł, pieczarki z komosą ryżową, migdały, płatki drożdżowe, oliwki, pikle

Edytowane przez fikifiki
Czas edycji: 2016-06-18 o 05:02
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 14:38   #2209
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

- bułka żytnia z masłem orzechowym z kawałkami orzechów (to już uzależnienie, na nic innego rano nie mam ochoty ) truskawki z jogurtem greckim posypane musli

- kilka kostek rosyjskiej gorzkiej czekolady (od koleżanki z Rosji, pyszna)

- kasza bulgur, pierś z kurczaka, kalafior, fasola czerwona, papryka, cebulka, sos sojowy

- śledź w oleju z ziołami ( najlepszy kupny, jakiego miałam okazję jeść - nie tylko zalewa, ale też sama ryba ), grahamka z almette i warzywami, miseczka czereśni

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2016-06-18 o 14:47
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-18, 17:02   #2210
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Piątek U

6.30
- płatki owsiane, ryżowe + nasiona słonecznika, dyni, sezamu, suszona żurawina, wiórki kokosowe + mango +truskawki

10.30
- fritata na zimno z: ziemniakami, papryką, cukinią, cebulką, pomidorami suszonymi, kaparami
11.30
-3 makaroniki (OBŁĘD, poszłyśmy z córka do ciastkarni (?) prowadzonej przez Włocha z Padwy.Podaja tam tylko makaroniki, za to w milionie smaków i kolorów - kolory powalają (+ kawa, czekolada) Makaroniki on sam robi, ze sprowadzanej z Włoch czekolady i innych igrediencji i sa OBŁEDNE! jadłysmy makaroniki o smakach:
- mięta z czekoladą (do wczoraj uważałam ze to beznadziejne połaczenie, wczoraj... oszalałam)
- kasztanowy
- Dulce de coś tam (niebieski ze złotą glazurą i czekoladą- córce najbardziej smakował)
- kwat pomarańczy
- marakujowy
- ciemna czekolada.
Obłęd w ciapki po prostu, bardzo polecam, to jest na ul. Władysława IV w Gdyni w okolicach GH Batory- jakby ktoś był w Gdyni- koniecznie próbować.)

16.00
- placki ziemniaczane z ciciecierzycą
- sos pieczarkowy na śmietance
- ogórki małosolne
- szklanka lemoniady z syropem z kwiatow czarnego bzu

po 20.00
- masa czeresni, truskawki
- bób z maslem i natką
- popkorn
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-06-18 o 17:04
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 18:31   #2211
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

dzewczyny, gdzie nabyłyście bakłażana? chciałam zrobić ten makaron z jadłonomii, ale nie ma u mnie ani na targu, ani w lokalnych warzywniakach, ani w marketach
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 18:53   #2212
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
dzewczyny, gdzie nabyłyście bakłażana? chciałam zrobić ten makaron z jadłonomii, ale nie ma u mnie ani na targu, ani w lokalnych warzywniakach, ani w marketach
W tesco kupiłam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-18, 20:58   #2213
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
dzewczyny, gdzie nabyłyście bakłażana? chciałam zrobić ten makaron z jadłonomii, ale nie ma u mnie ani na targu, ani w lokalnych warzywniakach, ani w marketach
W lidlu
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 14:50   #2214
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Sobota U

8.00
- płatki owsiane, ryżowe + nasiona słonecznika, dyni, sezamu, suszona żurawina, wiórki kokosowe + mango +truskawki
- czeresnie

- fritata na zimno
- miseczka truskawek z cukrem i smietaną
- lemoniada z syropem z czarnego bzu

16.30
- żeberka wieprzowe duszone w bigosie z młodej kapusty, pomidorów, cebuli i marchwii
- ziemniaki z wody z koperkiem
- ogórki małosolne
- lampka wina czerwonego

20.00
- kromka chleba żytniego z masłem, kiełbasą
- zodkiewki
- popkorn domowy
- truskawki, czeresnie

****

Niedziela U

8.00
- 2 jajka na miękko
- 1 kromka chleba razowego z masłem
- sałatka z : pomidorów, awokado, rzodkiewek, szczypioru, bazylii, oliwy
- 2 kromki chleba pszennego z masłem i powidłami truskawkowymi

1 godzina trening funkcjonalny
30 minut stretching
5 km marszu

12.00
- miseczka truskawek ze śmietaną i cukrem
- lemoniada z syropem z kwiatów czarnego bzu
- kromka chleba zytniego z masłem + 3 plastry żółtego sera, kilka plastrów kiełbasy, kilka liści sałaty
- rzodkiewki
- puszka duża szprotek w pomidorach + natka

- czeresnie

15.00
--żeberka wieprzowe duszone w bigosie z młodej kapusty, pomidorów, cebuli i marchwii
- ziemniaki z wody z koperkiem
- ogórki małosolne

- czeresnie

rower 40 minut

20.00
- naleśniki orkiszowe z jabłkami duszonymi z rodzynkami i zpolewą czekoladową
- lemoniada z syropem z kwiatów czarnego bzu
- popkorn
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-06-19 o 20:53
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 08:43   #2215
ninfomane
Raczkowanie
 
Avatar ninfomane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 339
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cześć dziewczyny, proszę o pomoc (dzisiejszy jadlospis w załącznikach ) kalkulator zapotrzebowania policzył mi, że powinnam jeść b/t/w w proporcjach : 15/30/55 % czyli 84 g /75g/309g na redukcji. Na pakerni dostałam odpowiedz, że ilość białka jest dobra, (1,3 g na kmc - waze 64 kg ), nie mam problemu z odbiciem do 84 g, a nawet lekko ponad, ale nie umiem zjeść tyle węgli, przez co mój bilans kcal jest marny. .. byłabym wdzięczna za sugestie i porady

Aa, dodam jeszcze, co to za potrawy, bo w aplikacji są tylko składniki podane , wiec :
Ś: owsianka "przez noc ", z jogurtem naturalnym, chia, owocami
L: ryż brązowy z domowym jogurtem truskawkowym
O: kofty z mięta, kasza bulgur, sałatka z melonem, jezynami i feta
K: sałatka z tunczykiem, kasza i warzywami (warzyw nie wpisywalam w aplikacje )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_2016-06-21-08-41-10.jpg (51,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_2016-06-21-08-40-51.jpg (52,6 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez ninfomane
Czas edycji: 2016-06-21 o 09:06
ninfomane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 18:25   #2216
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Moje U chorobowe(ospa nigdy nie przechodziłem i od wczoraj dostałem) aczkolwiek apetyt jest....

U.
I.Quinoa z kaszą jaglaną podsmażona z cebulką i marchewką. Sałatka grecka z ziarnami(pomidor, ogórek, papryka, feta, sałata, świeża bazylia, oliwki.),

II.Owsianka a'lla pudding z siemieniem, kakao, kalafiorem, morelami i kawałkiem jabłka+ masło orzechowe.

III.
Kasza jęczmienna, młoda kapusta gotowana z przecierem, pieczarkami, rzodkiewki, ogórek, brokuły na parze, oraz płatki drożdżowe.
IV.Sałatka(sałaty, porzeczki, kalafior i seler na parze, młode buraki, rzodkiewki, migdały) Sos na bazie fety i domowego jogurtu z siekaną bazylią.

V.Kasza gryczana z ,,curry" z cukini(cukinia, papryka zielona, mleczko kokosowe, pieczarki, koncentrat, cebula, fasolka biała, kotlet sojowy) z sezamem, rzodkiewkami i płatkami drożdżowymi, ogóras małosolny. parę migdałów
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 21:31   #2217
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziś:

- bułka żytnia z masłem orzechowym, jogurt naturalny z musli i borówkami

- leczo warzywne, kasza gryczana z makrelą, fetą i tzatzikami, sałatka (sałata, pomidor,papryka,ogórek)

- miska pociętego arbuza, chipsy z ciecierzycy, trochę słodkości do nauki (dwie krówki, kilka rurek z nadzieniem kokosowym )

- bułka razowa z sezamem, z masłem, żółtym serem i tuńczykiem w oleju, sałatka jak do obiadu plus tzatziki

Edytowane przez mila17
Czas edycji: 2016-06-21 o 21:34
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 10:28   #2218
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Wtorek U

6.30
- płatki owsiane, ryżowe + nasiona słonecznika, dyni, sezamu, suszona żurawina, wiórki kokosowe + mleko ryżowe + mango +truskawki

11.00
-1 naleśnik orkiszowy z jogurtem nat. + powidła z truskawek i kwiatów bzu (mam szajbę)
-1 naleśnik orkiszowy z masłem orzechowym i bananem
-pół batona energetycznego z suszonych owoców i orzechów

16.00
- 2 gołąbki z farszem z udzca indyczego i ryzu, w sosie pomidorowo-śmietanowym
- ziemniaki z wody z koperkiem
- grzybki marynowane

1 godzina pilates

20.30
- jajecznica z 2 jaj z boczkiem
- kawałek bułki pszennej z awokado i kolendrą
- miseczka truskawek z cukrem i śmietaną
- 1,5 naleśnika orkiszowego z powidłami truskawkowymi i jogurtem nat.
- popkorn domowy
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-06-22 o 12:44
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 14:22   #2219
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze:

I. duszone pieczarki oraz seler naciowy w sosie pomidorowym z curry, podane z jajkami sadzonymi oraz waflami ryżowymi

II. jogurt naturalny z mleczkiem kokosowym, świeżym imbirem, mrożonym bananem oraz jagodami w cukrze i płatkami kukurydzianymi

III. trufle owsiano-fasolowe z mleczkiem kokosowym, daktylami i kakao

IV. blanszowane brokuły z sosem pomidorowym podane z serkiem wiejskim i waflami ryżowymi

Wiem że można się przyczepić do wafli i przetworzonych płatków ale ostatnio mam na nie straszną ochotę...

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2016-06-22 o 14:23
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 11:29   #2220
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Środa U

6.30
- płatki owsiane, ryżowe + nasiona słonecznika, dyni, sezamu, suszona żurawina, wiórki kokosowe + mleko ryżowe + mango + truskawki

11.00
- podwójna kanapka z chleba żytniego z masłem + ser kozi, kiełbasa, sałata, pomidory, koper
- pół batona z suszonych owoców i orzechów

16.00
- kotlet z kurzej piersi smażony w panierce z jajka i mąki kukurydzianej + cebulka
- ziemniaki z wody z koperkiem
- kapusta młoda duszona z boczkiem, cebulą i koprem
- maślaki marynowane

wieczorem:

- czereśnie do wypęku
- truskawki
- trochę migdałów
- trochę bobu z masłem i natką
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.