Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-02, 16:46   #91
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
1. Ja w ogóle zrobiłabym na dwa samochody (powiększyłabym go ze 3 m).

2. Dach absolutnie kopertowy; na forum są dostępne zdjęcia domu w środku już wybudowanego i skosy są absolutnie klaustrofobiczne.

3. Plus poszerzyłabym ten dom w ogóle; jak pomierzyłam to wyjście z salonu na taras jest okrutnie wąskie, takie ot zwyczajne drzwi a nie SZEROKIE TARASOWE.

4. Yyyyy, podobne ? Takie trochę inne. Dom nie jest brzydki ale ja zlikwidowałabym ten daszek nad wejściem, wszytskie balkony, zrobiłabym "normalny"dach (tu też są potworne skosy), no i przedłużyłabym taras do kuchni i z kuchni trzeba byłoby wyjście do niego.

5. Wiesz że jak tak patrzę na ten "w morelach" to ja tam w żadneym pokoju nie widze normalnej prostej całej ściany na której można byłoby postawić szafę

6. Mój tŻ tak jak już pisałam ma w domu same skośne szafy i są potwornie niewygodne; tak jak pisałam musi płaszcze składać na pół bo się nie mieszczą, cięzko jest sięgać, z tyłu kurz się zbiera ...

No i jest klaustrofobicznie , do cholery
oceniam pod moim katem

1. biorac pod uwage moja dzialke to juz nie. na 1 samochod zupelnie wystarczy a chce miec troche zieleni chociaz automatycznie powiekszy sie pokoj na gorze (ktory i tak jest duzy). wystarczy ten metr,zawsze wtedy na scianach mozna jakies polko dac i jest luz

2.zgadzam sie , jak zobaczylam zdjecia lazienki na gorze.brrr..

3.

4.no moze wizualnie nie jest piekny .ale np. oba maja wejscie do pokoju na polpietrze jakby. ten daszek tez tak mi sie nie podoba ale na zdjeciach z realizacji nie jest taki zly. dol moze i jest zupelnie inny

5 i 6. faktycznie w tym w morelach nie. ale w tamaryszkach mozna duza szafe w wiatrolapie postawic. i chyba ze 2 szafy bez skosow sie postawi
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 17:07   #92
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
wystarczy ten metr,zawsze wtedy na scianach mozna jakies polko dac i jest luz


Cytat:
4.no moze wizualnie nie jest piekny .ale np. oba maja wejscie do pokoju na polpietrze jakby. ten daszek tez tak mi sie nie podoba ale na zdjeciach z realizacji nie jest taki zly. dol moze i jest zupelnie inny
Na dole nie podoba mi sie ten pokój koło kotłowni. Zrobiłabym go na miejscu kuchni, wiatrołap poszerzyła o spiżarnię (można byłoby wstawić duuużą szafę), a tam gdzie jest szafa w wiatrołapie - dołożyłabym kawałek do łazienki. I gdyby była kuchnia na miejscu pokoju można byłoby zrobić wyjście na taras (trochę go wydłużając) i byłoby bliżej z garażu z zakupami.

Jak Ci się widzi ?


Edit: o, a ten ? :


http://projekty.budujemydom.pl/proje...ipelag&s=rzuty
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-01-02 o 17:27
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 18:45   #93
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[quote=szugarbejb;6182420]
Cytat:






Na dole nie podoba mi sie ten pokój koło kotłowni. Zrobiłabym go na miejscu kuchni, wiatrołap poszerzyła o spiżarnię (można byłoby wstawić duuużą szafę), a tam gdzie jest szafa w wiatrołapie - dołożyłabym kawałek do łazienki. I gdyby była kuchnia na miejscu pokoju można byłoby zrobić wyjście na taras (trochę go wydłużając) i byłoby bliżej z garażu z zakupami.

Jak Ci się widzi ?


Edit: o, a ten ? :


http://projekty.budujemydom.pl/proje...ipelag&s=rzuty
hmmm...faktycznie brzmi rozsadnie z ta zamiana ciekawe tylko jak by bylo z przewodami kominowymi itp. dzieki za pomysl, na pewno wezmiemy pod uwage.
a jeszcze taka rzecz zeby powiekszyc kotlownie o ten metr jakby do tylu. a drzwi (od garazu i wejsciowe)przeniesc bardziej w prawo. wtedy byloby wiecej miejsca na piec i swobodne przejscie z garazu
ciekawe ile by takie zmiany kosztowaly

ten drugi w srodku nie wyglada zle...ale z zewnatrz juz mniej mi sie podoba.
__________________


Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2008-01-02 o 19:11
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 22:09   #94
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

witam wszystkich

co myslicie o tym domku?
proszę o profesjonalna diagnozę,bo się zakochałam w tym opałku

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 09:53   #95
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
a jeszcze taka rzecz zeby powiekszyc kotlownie o ten metr jakby do tylu. a drzwi (od garazu i wejsciowe)przeniesc bardziej w prawo. wtedy byloby wiecej miejsca na piec i swobodne przejscie z garazu
Tak, dobry pomysł.

Cytat:
ciekawe ile by takie zmiany kosztowaly
Myślę że zmiany ścian niewiele, ale trochę więcej zapewne należałoby sie pomęczyć nad ponownym rozplanowaniem instalacji, a to już nie mam pojęcia.

Cytat:
ten drugi w srodku nie wyglada zle...ale z zewnatrz juz mniej mi sie podoba.
Zły nie jest, ale piękny też nie

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
witam wszystkich

co myslicie o tym domku?
proszę o profesjonalna diagnozę,bo się zakochałam w tym opałku

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327
O, yoona, może uda nam się na następnym zlocie spotkać ?

Opałek ładny, ale jak dla mnie trochę niepomyślany.

1. Wyjście z garażu zrobiłabym nie w wiatrołapie a pod schodami z pomieszczenia nr 9. Wtedy o tę wolną przestrzeń w wiatrołpaie można byłoby powiększyć tę lilipucią łazienkę nr2.

2. Standardowo zamieniłabym pokój nr 7 na kuchnię (byłoby bliżej z garażu), a kuchnię zrobiłabym na pokój; spiżarkę nr 4 należałoby dołożyć do wiatrołpau jako miejsce na szafę.

3. Kuchnię na miejscu pokoju wydłużyłabym poza teraźniejszy obrys domu i zrobiła z boku wyjście na taras (też musiałby być wydłużony w lewo).

4. Na górze nie podobają mi się standardowo skosy, ale rozmieszczenie pomieszczeń w porządku (raczej).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 10:32   #96
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość


O, yoona, może uda nam się na następnym zlocie spotkać ?

Opałek ładny, ale jak dla mnie trochę niepomyślany.

1. Wyjście z garażu zrobiłabym nie w wiatrołapie a pod schodami z pomieszczenia nr 9. Wtedy o tę wolną przestrzeń w wiatrołpaie można byłoby powiększyć tę lilipucią łazienkę nr2.

2. Standardowo zamieniłabym pokój nr 7 na kuchnię (byłoby bliżej z garażu), a kuchnię zrobiłabym na pokój; spiżarkę nr 4 należałoby dołożyć do wiatrołpau jako miejsce na szafę.

3. Kuchnię na miejscu pokoju wydłużyłabym poza teraźniejszy obrys domu i zrobiła z boku wyjście na taras (też musiałby być wydłużony w lewo).

4. Na górze nie podobają mi się standardowo skosy, ale rozmieszczenie pomieszczeń w porządku (raczej).
mam nadzieje ze sie uda nam spotkac

dziekuje za opinie i rady,kazde sa cenne. co prawda do budowy domu to ja troche czasu mam, nawet jeszcze dzialki nie mam, ale jakos tak ten opalek wpadl mi w oko
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 10:47   #97
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
mam nadzieje ze sie uda nam spotkac


Cytat:
dziekuje za opinie i rady,kazde sa cenne. co prawda do budowy domu to ja troche czasu mam, nawet jeszcze dzialki nie mam, ale jakos tak ten opalek wpadl mi w oko
Przejrzyj cały wątek i porady Elfir dot. konstrukcji domów , bardzo przydatne informacje
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-03, 20:11   #98
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
ogolnie to nasze wymagania sa takie
-garaz z kotlownia z tylu, lepsza taka niz w srodku domu
-pokoj na dole
-kuchnia zamknieta od salonu
-i marzenie TZa to sypialnia z oddzielna lazienka i garderoba (to drugie to juz nie jest niezbedne)
-i wiadomo, prosta bryla, bez zbednych skosow, zadnego dachu typu "grzybek" tylko najlepiej dwuspadowy

ciezko taki znalezc-wiec jak by ktos cos takiego widzial to prosze linka
A taki:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=137

Tylko znów milion przeróbek czyli:

1. Gdzie jest garaż ja sie pytam
2. Oddzielna częśc domu dla waszej mamy na dole
3. Można zamknąć kuchnię

Trzeba go tylko poszerzyć, bo wąskie cholerstwo strasznie (w wiatrołapie nie ma nawet miejsca na szafę); no i garaż mi się widzi tam gdzie jest kuchnia. tzn przed nią , i wtedy w kuchni dużo okien z boku.

Na górze dla siebie możecie połączyć 14, 15 i 16 - wielka sypialnia z garderobą i łazienką , a w 17 drzwi zrobić z hallu.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-04, 08:11   #99
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
fajny tylko troche przyduzy.
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 10:25   #100
marandi
Raczkowanie
 
Avatar marandi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 110
GG do marandi
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Hej!
Czy ktoś ma zamiar wybudować albo już ma dom z plaskim dachem?

My wlasnie się nad takim zastanawiamy. Dzialkę mamy niedużą, wąską, a chcemy zamieszkać w dwie rodziny - ja z mężem i dziećmi i moi rodzice.
Dom musi mieć dwa oddzielne mieszkania z wspólną klatką schodową.
Góra nie może być w skosach, bo się nie zmieścimy.

Czy ktoś w ogóle widział taki projekt w internecie ? (ja nie znalazłam).
No i co myślicie o tym płaskim dachu?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=184294 - ciuchy


Szukam książek i gier komputerowych dla 6 -latków
marandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-05, 13:10   #101
kasius
Raczkowanie
 
Avatar kasius
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 180
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marandi Pokaż wiadomość
Hej!
Czy ktoś ma zamiar wybudować albo już ma dom z plaskim dachem?

My wlasnie się nad takim zastanawiamy. Dzialkę mamy niedużą, wąską, a chcemy zamieszkać w dwie rodziny - ja z mężem i dziećmi i moi rodzice.
Dom musi mieć dwa oddzielne mieszkania z wspólną klatką schodową.
Góra nie może być w skosach, bo się nie zmieścimy.

Czy ktoś w ogóle widział taki projekt w internecie ? (ja nie znalazłam).
No i co myślicie o tym płaskim dachu?
a czy koniecznie musi być płaski dach bo przecież może być dom pietrowy z dachem skośnym przy czym kat nachylenia dachu będzie mniejszy i powstana samodzielne i duże mieszkania
propnuję zajrzeć tutaj:
http://www.dobry-dom.pl/index.php?op...tkowa&limit=20
kasius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-06, 18:10   #102
marandi
Raczkowanie
 
Avatar marandi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 110
GG do marandi
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kasius Pokaż wiadomość
a czy koniecznie musi być płaski dach bo przecież może być dom pietrowy z dachem skośnym przy czym kat nachylenia dachu będzie mniejszy i powstana samodzielne i duże mieszkania
propnuję zajrzeć tutaj:
http://www.dobry-dom.pl/index.php?op...tkowa&limit=20

Chodzi o to, że wg planu zagospodarowania miasta mozemy wybudowac dom z dachem pochyłym do 5stopni lub od 30 do 45 stopni.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=184294 - ciuchy


Szukam książek i gier komputerowych dla 6 -latków
marandi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 22:43   #103
evelina_d
Raczkowanie
 
Avatar evelina_d
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 34
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witajcie,
od jakiegoś czasu czytam wasze komentarze i jestem pod ogromnym wrażeniem waszej fachowości. Ja niestety pozostaję na etapie przeglądania projektów i trudno o decyzję, bo próbuję dokupić do posiadanych już 700 m kolejne 1800, a to byłoby już coś! Uczę się więc od was, jak czytać projekty i na co zwracać uwagę. Bardziej jednak podobają mi się domy tradycyjne, np. GL 140 KAROLINA(choć faktycznie duży). Ale co myślicie o projektach domów drewnianych, z bala 22-26 cm. Od kogoś słyszałam, straszne opinie na temat korników czy gryzoni nękających takie domy. Macie jakieś doświadczenia?
evelina_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 08:33   #104
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

to ja napisze ze mama doszla do porozumienia z TZem. znaczy TZ zgodzil sie zostawic budowe na nia na razie ze wzgledow wygody- czy skarbowy odliczyc czy ulgi, ma tez wieksza zdolnosc kredytowa.

postaramy sie jak najszybciej (czyli jeszcze w styczniu) isc do projektanta. zapytamy ile beda kosztowaly zmiany w tym tamaryszku. jak za duzo to poszukamy innego projektu-moze w biurze maja jakies fajne
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 08:47   #105
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marandi Pokaż wiadomość
Hej!
Czy ktoś ma zamiar wybudować albo już ma dom z plaskim dachem?

My wlasnie się nad takim zastanawiamy. Dzialkę mamy niedużą, wąską, a chcemy zamieszkać w dwie rodziny - ja z mężem i dziećmi i moi rodzice.
Dom musi mieć dwa oddzielne mieszkania z wspólną klatką schodową.
Góra nie może być w skosach, bo się nie zmieścimy.

Czy ktoś w ogóle widział taki projekt w internecie ? (ja nie znalazłam).
No i co myślicie o tym płaskim dachu?
Niestety, bardzo rzadko można się z takim projektem spotkać (a szkoda), może spróbuj zapytać w biurze architektonicznym? Miałabyś szansę na jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny dom
Znalazłam taki, ale szczerze powiedziawszy wizualnie mi nie odpowiada
http://projekty.muratordom.pl/projek...&IdKolekcji=29
Ten trochę bardziej: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/aron/

Myślę jednak, że najlepiej byłoby pójść do architekta, tym bardziej, że jeszcze ma to być dom dwurodzinny z jedną klatką.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 16:20   #106
kasius
Raczkowanie
 
Avatar kasius
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 180
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marandi Pokaż wiadomość
Chodzi o to, że wg planu zagospodarowania miasta mozemy wybudowac dom z dachem pochyłym do 5stopni lub od 30 do 45 stopni.
Wydaje mi się ze powinnaś znaleźć takie projekty. A przy kącie 30 - 45 stopni też może być ładny piętrowy dom.
kasius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 09:59   #107
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez marandi Pokaż wiadomość
Hej!
No i co myślicie o tym płaskim dachu?
Ja myślę o płaskim dachu bardzo ciepło Jak można zauważyć jestem ogromną praciwniczką skosów, ponieważ czuję się w nich klaustrofobicznie, wobec czego jeśli w końcu zabiotrę się za budowanie domu - będzie z dachem płaskim lub o bardzo małym kącie nachylenia. Jak widać poprzez poniższy linik - można znaleźć bardzo ładne projekty domów z dachem płaskim; poza tym zapewne wiele domów z dachem skośnym można przerobić na taki z płaskim.

Obawiam się jednak że trudno będzie Ci znaleźć sensownie zaprojektowany dom dwurodzinny i to będzie problem (a nie płaski dach).

Cytat:
Napisane przez evelina_d Pokaż wiadomość
Witajcie,
Ale co myślicie o projektach domów drewnianych, z bala 22-26 cm. Od kogoś słyszałam, straszne opinie na temat korników czy gryzoni nękających takie domy. Macie jakieś doświadczenia?

Witaj,

doświadczenie z domem z bali mam jedno - dawno temu Mama miała klientów, ktorzy zgłosili dom z bali do sprzedaży (wolnostojący, dzialak ok. 1000 m2) za cenę ofertową "normalnego", murowanego domu. Cena sprzedaży była ceną ... o 2/3 niższą (czyli cena ofertowa była 1000000 a cena sprzedaży 300000).

Jeśli ktoś chce mieszkać w drenie, to kupuje domek letniskowy. Po co budować dom z bali skoro można wybudować "normalny" ?


Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
to ja napisze ze mama doszla do porozumienia z TZem. znaczy TZ zgodzil sie zostawic budowe na nia na razie ze wzgledow wygody- czy skarbowy odliczyc czy ulgi, ma tez wieksza zdolnosc kredytowa.

postaramy sie jak najszybciej (czyli jeszcze w styczniu) isc do projektanta. zapytamy ile beda kosztowaly zmiany w tym tamaryszku. jak za duzo to poszukamy innego projektu-moze w biurze maja jakies fajne

Sanetka - gratulacje
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:08   #108
Yvonn16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Cork
Wiadomości: 14
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

witajcie..
ja mam taki mały a właściwie trochę większy dylemat..ponieważ kupiłam działkę z rozpoczętą budową..czyli w "stanie surowym otwartym"..projekt na ta budowę wykonany został ok 10 lat temu..i tu pojawia sie problem bo ja i mój TZ chcielibysmy wprowadzić trochę zmian do projektu a tym samym unowocześnić nasz wymarzony domek..Moze któraś z Was wie jak się do tego zabrać..?ktoś mi powiedział ze powinnam odwiedzić architekta który wykonał ten projekt..a ja nawet nie wiem gdzie go szukać..bo przecież minęło tyle lat..Czy naprawde inaczej nie da sie tego rozwiazać?prosze Was o pomoc..bo zupełnie nie wiem od czego zacząć?
Yvonn16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:59   #109
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Yvonn16 Pokaż wiadomość
witajcie..
(...) ktoś mi powiedział ze powinnam odwiedzić architekta który wykonał ten projekt..a ja nawet nie wiem gdzie go szukać..bo przecież minęło tyle lat..
Kupiłaś nieruchomość wraz ze wszytskimi dotyczącymi jej dokumentami - między innymi na pewno masz projekt domu z danymi architekta. Spróbuj znaleźć go w internecie lub książce telefonicznej, chyba istanieje coś takiego jak wojewódzkie stowarzyszenie architektów lub coś podobnego.
Jeśli Ci się nie uda spróbuj skontaktować się ze Sprzedającym.
Jeśli mimo wszytsko nie znajdziesz architekta musisz zatrudnić nowego.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 20:35   #110
Yvonn16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Cork
Wiadomości: 14
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dziękuję za szybką odpowiedz..Sądziłam ze jak juz mam wszystkie pozwolenia i decyzje związane z budową to będe mieć o tyle mniej spraw do załatwiania..a tu masz babo placek..No nic zabieram się do szukania igły w stogu siana..Jeszcze raz dziękuję
Yvonn16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 09:16   #111
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Wybierajac firmę projektujaca domy, wybierzcie architekta, który mieszka w domu jednorodzinnym zaprojektowanym przez siebie. On bedzie wiedział już czego projektować nie nalezy a co nalezy zrobić inaczej.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-10, 09:23   #112
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Wybierajac firmę projektujaca domy, wybierzcie architekta, który mieszka w domu jednorodzinnym zaprojektowanym przez siebie. On bedzie wiedział już czego projektować nie nalezy a co nalezy zrobić inaczej.
Tylko że, wbrew pozorom, wcale nie jest tak wielu architektów, którzy mają zaprojektowane domy przez siebie (tak sądzę) W końcu "szewc bez butów chodzi". Znam bardzo dobrych architektów, którzy mieszkają np. w bloku

Każde warunki są inne i to, że coś sprawdziło się w takim domu nie oznacza, że sprawdzi się w innym.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 19:25   #113
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dziewczyny, a co sadzicie o "Ikarze" ze str www.domus.wroc.pl ? Do niedawna bylismy zdecydowani na "mlecza" z archetonu ale chcielismy pozbyc sie balkonów, ścianki rownoległej do wykusza w jadalni i zamiast blachodachowki chcielismy położyć dachówke. Niby niewielkie zmiany ale okazało się , że spore koszty. Zdecydowalismy z TŻ-tem , że poszukamy innego projektu, ktory nie wymagałby tylu zmian. I znaleźlismy Ikara.
Jest bardzo podoby do mlecza (wewnątrz) a ze zmian to tylko połaczylibysmy spiżarkę na dole z wc - wtedy wyjdzie lazienka z prysznicem. I salon chcemy powiększyć o tę zadaszoną część tarasu. Nie podoba nam się , że na projekcie kominek jest blisko wyjścia na taras.
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-22, 09:00   #114
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Całkiem zgrabny. Oczywiscie, mnie nie pasuje ze wzgledu na otwarta kuchnię i skosy poddasza. Ale jesli ktoś chce mieć otwarte przestrzenie to jak najbardziej.
Po powiekszeniu łazienki na parterze, zrób wyjście tam gdzie jest aktualnie wyjście z wc, a nie ze spiżarki - żeby z ubikacji nie wychodzić bezposrednio do jadalni.

IMHO - szkoda, ze schody mają wejście na piętro blizej wejścia do domu - gdyby je odwrócić - wejście do garażu byłoby nie w salonie, tylko w holu wejściowym. jednakze odwrócenie biegu schodów jest niemożliwe ze wzgledu na łazienkę na piętrze
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 10:57   #115
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Witam wszystkich bardzo serdecznie
Bardzo się cieszę, że znalazłam ten wątek.
Ja też chciałabym mieć kiedyś domek, niewielki...
Mam już nawet obmyślony projekt, aczkolwiek potrzebuje on kilku zmian...
Domek z kolekcji muratora, Piecuszek 103 m2 pow. użytkowej...

Dodam jeszcze, że moi rodzice mają Dom na 102 któraś tam wersja, z muratora i są szalenie zadowoleni...
A ja postaram się troszkę przeedytować te plany i pokazać wam o jakie mi zmiany chodzi...

I trzecie zdjęcie... Po lekkim przemeblowaniu dołu....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Piecuszek parter.jpg (24,3 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Piecuszek piętro.jpg (107,9 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Piecuszek parter.jpg (27,4 KB, 51 załadowań)
__________________

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-01-25 o 14:49 Powód: ZARAZ MNIE TRAFI ;]
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 15:50   #116
klaudyjka
Wtajemniczenie
 
Avatar klaudyjka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 2 938
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Elfir - bardzo dziękują za radę
__________________
Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.
Oskar Wilde

instagram: https://instagram.com/klaudyjkaluna/
klaudyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 12:50   #117
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Ja też chciałabym mieć dom ... :)

a my jednak patrzymy na rozklad pomieszczen, wedlug naszych oczekiwan. i niestety zaden z muratora czy innej pracowni sie nie znalazl zeby nam odpowiadal.
samo to ze chcemy oddzielna kuchnie i podatkowy pokoj na dole mocno ogranicza
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 13:10   #118
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ja też chciałabym mieć dom ... :)

Bez przesady - pierwszy z brzegu:

http://projekty.muratordom.pl/projek...417&IdKolekcji=



Do przerobienia jedynie klatka schodowa, by pod nia wygospodarować składzik.

OK. Zdecydowaliście się - gratulacje.
Ja po prostu mam inne kryteria wyboru. Dla mnie energooszczedność to podstawa - przy 40 letnim kredycie, bede go spłacać również z emerytury, więc wolę miec minimalne koszty eksploatacji domu.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 13:15   #119
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Ja też chciałabym mieć dom ... :)

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Bez przesady - pierwszy z brzegu:

http://projekty.muratordom.pl/projek...417&IdKolekcji=



Do przerobienia jedynie klatka schodowa, by pod nia wygospodarować składzik.

OK. Zdecydowaliście się - gratulacje.
Ja po prostu mam inne kryteria wyboru. Dla mnie energooszczedność to podstawa - przy 40 letnim kredycie, bede go spłacać również z emerytury, więc wolę miec minimalne koszty eksploatacji domu.
ok ,przyznam ze wyglada ciekawie ma wszystko czego bysmy chcieli (oddzielna kuchnia,pokoj na dole, na gorze pokoj z oddzielna lazienka...)
chyba jeszcze raz solidnie przysiadziemy do projektów

kredyt kredytem- na dluzej niz 10-15 lat brac nie bedziemy bo i cala kwota nie bedzie potrzebna

elfir ozloce Cie, moze masz jeszcze kilka podobnych projektow pod reka. tak patrze ze nawet skladzik nie byl by potrzebny pod tymi schodami


i jeszcze jedno. do tej pory wydawalo mi sie ze jak dom bedzie mial 120-130m to swiat i ludzie. ze po co wiekszy. ale z ciekwaosci znalezlismy plany domu TZa (zeby porownac ) i u niego jest...160m i to wcale nie wydaje sie jakos duzo. szczerze mowiac wcale nie jest za duzo miejsca
__________________


Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2008-01-30 o 13:42
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 13:46   #120
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Ja też chciałabym mieć dom ... :)

Jest specjalna firma zajmujaca się wyszukiwaniem projektów wśród gotowców wg. zyczeń klienta - widziałam ogłoszenia w necie. Zakup poprzez taką firmę nie jest specjalnie droższy niż zakup bezpośrednio u architekta.

Możesz spróbowac też tu:
http://pprojekt.pl/szukaj_projektu.html
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.