Vademecum antykoncepcji! - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-05, 20:34   #391
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez maaadzienka Pokaż wiadomość
Słuchajcie dziewczyny mam takie pytanie cos takeigo jeszcze mi sie nei zdarzylo;p niechcacy i z pospiechu wzielam dzisiaj tabletke ktora mialam wziac jutro,cos sie stanie jak jutro wezme ta z dzisiaj? czy nie brac juz tej ktora pominalam? bo nie wiem a moim opakowaniu nie bylo ulotki niestety....
Zależy co to za tabletki
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 20:36   #392
maaadzienka
Przyczajenie
 
Avatar maaadzienka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Yasmin, 14 tabletka,doczytalam na forum ze jak to 2 tydzien brania to mam polknac od razu ta co poniamlam i brac pozniej nromanie ale to zonacza ze jutro mam nie brac bo dalej normalnie tabeltke mam na podzialek,i jak tak polkne to jestem zabezpieczona i nic sie nie dzieje...czyli mam brac?
maaadzienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 20:39   #393
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Jesli chodzi o yasmin to wszystkie tabletki są takie same. Można je równie dobrze wysypać i brać losowo. Dziwne że nie masz ulotki ale mimo tego lekarz powinien Cię o tym poinformować. Nie pominełaś żadnej tylko "pomyliłaś" kolejność więc nic sie nie stało. Jutro weź "dzisiejszą"

Zawsze ulotka jest na stronie producenta leku. tam wszystko można wyczytać. http://www.yasmin.pl/main.html
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 21:06   #394
Glamour_girl
Raczkowanie
 
Avatar Glamour_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rzeszów :]
Wiadomości: 306
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Zaczelam od niedawna stosowac antykoncepcje, biore Cilest, dzisiaj wzielam 17 tabletke, jutro powinna byc 18, tylko ze wystapilo krwawienie? plamienie? w kazdym razie ma to kolor czerwony... nie wiem czy to normalne i czy to jest wczesniejsza miesiaczka. Czy powinnam przestac brac? Zostaly mi 4 tabletki.. Wizyte u ginekologa mam dopiero w srode, a wtedy wlasnie powinnam wziasc ostatnia tabletke.. pomocy..
Glamour_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 21:15   #395
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

od niedawna tzn od kiedy?? jesli jest to Twoje pierwsze opakowanie to plamenia poza przerwą 7 dniową są normalne i mogą występować przez pierwsze 3, 4 opakowania. Byc może jutro bądź za kilka dni nie będziesz miała tych plamień. No chyba że po drodze pominełaś którąś z tabletek...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 21:20   #396
Glamour_girl
Raczkowanie
 
Avatar Glamour_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rzeszów :]
Wiadomości: 306
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

No to jest moje pierwsze opakowanie. Jakis rok temu tez bralam przez miesiac, ale odstawilam bo wlasnie zaczelam krwawic. Mam nadzieje ze to minie, bo mi juz glupie mysli przychodza do glowy - ciaza
Glamour_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 21:26   #397
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

A ulotka cilest nie informuje o tym że mogą wystepować plamienia podczas przyjmowania tabletek przez pierwsze kilka opakowań????
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-05, 21:34   #398
Glamour_girl
Raczkowanie
 
Avatar Glamour_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Rzeszów :]
Wiadomości: 306
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Wlasnie wyrzucilam opakowanie.. ale teraz jestem spokojniejsza
Glamour_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-05, 22:45   #399
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Dlatego w Polsce nigdy nie powinno dojść do tego że tabletki anty będą sprzedawane bez recepty jak to jest w innych krajach.

Ciagle te same pytania ciagle te same wątpliwość. Mało która z dziewczyn wogóle czyta ulotkę. Tabletki hormonalne są traktowane jak cukierki bez większego pojęcia wogóle na czym to polega jak stosować..
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 14:57   #400
Aga_20
Raczkowanie
 
Avatar Aga_20
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 57
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam, więc moje pytanie jest nstepujące. Wiem, że tabletek anty nie powinno sie łączyć z antybiotykami, pewnymi lekami i zielem dziurawca...bo osłabiają działanie
ale jak to jest z bratkiem? takim w postaci ziołek? moge go pić spokojnie?
Moze i pytanie głupie ale dla pewności wolę spytać
__________________
70~69~68,4~67~66~65~64~63~62~61~60

wzrost: 174 cm
data rozpoczęcia: 25.02.2009
Aga_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 15:34   #401
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez Aga_20 Pokaż wiadomość
Witam, więc moje pytanie jest nstepujące. Wiem, że tabletek anty nie powinno sie łączyć z antybiotykami, pewnymi lekami i zielem dziurawca...bo osłabiają działanie
ale jak to jest z bratkiem? takim w postaci ziołek? moge go pić spokojnie?
Moze i pytanie głupie ale dla pewności wolę spytać
ja się podłanczam pytając o melise
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 19:29   #402
joasialove
Przyczajenie
 
Avatar joasialove
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
hmm liczę na nazwy KREMóW PLEMNIKOBóJCZYCH i na ich przypuszczalne CENY; czy mój chłopak zarientuje się gdy będę ich używac? On chce koniecznie miec dziecko a ja już raz poroniłam i wolę poczekac...

bardzio lczę na szybką odpowiedź...

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-04-19 o 22:59 Powód: post pod postem
joasialove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 20:11   #403
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: jakie środki plemnikobójcze są u nas dostępne?

trzeba było przeczytać ten wątek- nie ma w Polsce żadnych kremów
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-07, 21:23   #404
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: jakie środki plemnikobójcze są u nas dostępne?

moze wypadaloby mu o tym powiedziec i czekaniu i antykoncepcji,chcialabys zeby on cie oszukiwal i np. dziurawil prezerwatywy?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 20:18   #405
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

szukajac na necie info o zaleznosci podstawowej temp ciala, a jajeczkowaniu znalazlam taki kwiatek:

Zapamiętaj!

Gdy jest mokro i ślisko – okres płodny

Gdy jest sucho – okres niepłodny.

CO ZA BZDURA niezle sie usmialam
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-08, 21:46   #406
Anka-0103
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 6
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Witam! Mam takie pytanie! Czy stosowanie jakiegos żelu lub kremu nawilżającego przy antykoncepcji za pomocą globulek zmniejsza ich skuteczność! proszę o odpowioedz! Pozdrawiam!
Anka-0103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-14, 20:36   #407
aguleczka2
Raczkowanie
 
Avatar aguleczka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 38
Mam takie pytanie... oczywiscie ulotke przeczytalam,no aleee....
Przy przedostatniej pigulce z listka w ciagu 4h po zazyciu mialam hmm jednorazowa biegunke, powinnam wziac z zapasowego opakowania w ramach uzupelnienia, ale tego nei zrobilam, bo wiem,ze i tak przez tydzien albo i dluzej zabepieczenie nie bedzie mi potrzebne, wiec chodzi mi o to, czy jesli za tydzien w srode zaczne (zgodnie z tym jak mi wypada) kolejne opakowanie, to czy od tej srody (za tydzien)bede zabezpieczona? W razie czego i tak bedziemy miec prezerwatywe, ale tak swoja droga chyba bedzie juz ok? No i wlasnie... czy z tego powodu krwawienie moze tez wystapic dzien wczesniej?A jesli, to czy mam zaczac nowy listek takze o dzien wczesniej? Pozdrawiam serdecznie cierpliwe panie, ktore odpowiadaja na wszystkie pytania

po raz drugi teraz przeczytalam ulotke...wlasciwie nic nie ma o biegunce i jestem tez ciekawa czy w innych niz harmonet ulotkach jest o tym napisane czy po prostu zaklada sie to samo dzialanie jak w przypadku wymiotow, co z reszta jest raczej logiczne...
__________________
'budzic sie i chodzic spac we wlasnym niebie...'

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2008-02-08 o 16:42 Powód: Post pod postem. Istieje opcja edycji/multicytowania, z której prosze korzystać!
aguleczka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 05:19   #408
maaadzienka
Przyczajenie
 
Avatar maaadzienka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Moje pytanie jest nastepujace,ktorego dnia w tej rpzerwei dostajecie okrres? mi poeidzial gin ze powien byc 3 dnia koleaznai dostaja 5,zdurniałąm dzisai j jest moj 3 dzien bez tabletki o okresuu nieee maaaaaaa zaczynam sie martwic mam podstawy?dodam ze wyszko robiłam zgodnie z ulotka
maaadzienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 09:32   #409
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez aguleczka2 Pokaż wiadomość
po raz drugi teraz przeczytalam ulotke...wlasciwie nic nie ma o biegunce i jestem tez ciekawa czy w innych niz harmonet ulotkach jest o tym napisane czy po prostu zaklada sie to samo dzialanie jak w przypadku wymiotow, co z reszta jest raczej logiczne...
W mojej ulotce jest informacja o ostrej biegunce i wymiotach. Jak dla mnie jednorazowy incydent się do tego nei zalicza. Bierz tabletki jak zwykle.

Cytat:
Napisane przez madzienka
Moje pytanie jest nastepujace,ktorego dnia w tej rpzerwei dostajecie okrres? mi poeidzial gin ze powien byc 3 dnia koleaznai dostaja 5,zdurniałąm dzisai j jest moj 3 dzien bez tabletki o okresuu nieee maaaaaaa zaczynam sie martwic mam podstawy?dodam ze wyszko robiłam zgodnie z ulotka
Przeczytaj chociaż raz ulotke.... krwawienie ma się pojawić w przerwie i tyle...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-15, 12:15   #410
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Cytat:
Napisane przez maaadzienka Pokaż wiadomość
Moje pytanie jest nastepujace,ktorego dnia w tej rpzerwei dostajecie okrres? mi poeidzial gin ze powien byc 3 dnia koleaznai dostaja 5,zdurniałąm dzisai j jest moj 3 dzien bez tabletki o okresuu nieee maaaaaaa zaczynam sie martwic mam podstawy?dodam ze wyszko robiłam zgodnie z ulotka
Wszystko zrobiłaś zgonie z ulotką.... nie wydaje mi się.... bo tam jest napisane, że "okres" dostaniesz w czasie przerwy, nie jest powiedziane w którym dniu przerwy.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 17:46   #411
maaadzienka
Przyczajenie
 
Avatar maaadzienka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

Widzisz ulotke przeczytałam kilka razy i jest napisane ze zazywczaj 2-3 dzien przerwy ale niekoniecznie i ze zdarza sei tak ze na poczatku przyjmowania moze nie wystapic okres,i tak tez mi poweidziała moje gin.dopiero jak tak jest przez 3 kolejne cykle sa podstawy do podejrzenia ciazya was chcialam tylko zapytac jak jest z wami,widac dowiedziec sie nie da,ale i tak pytanie jest nieaktualne
maaadzienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-15, 18:13   #412
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

No ale co za róznica jak jest u innych.... Może Ci się tu wypowiedzieć i 50 kobiet i odpowiedzi będą pomiędzy 1 a 7 dniem. Chesz wyciągnąc średnią...
W mojej ulotce jest napisane że zazwyczaj miezy 3 a 4 dniem
To jest dopiero Twój 3 dzień przerwy poczekaj spokojnie. Jak brałaś tabletki tak jak napisałaś czyli regularnie to nie masz się co martwić o ciążę.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 12:26   #413
anusia1790krk
Przyczajenie
 
Avatar anusia1790krk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9
Question antykoncepcja przed 20. rokiem zycia??

Czy można stosować w pełni bezpiecznie antykoncepcję przed 20. rokiem życia?? Czy są jakieś przeciwwskazania?? I czy spotkałyście się z jakimiś w swoim życiu??

Jaka antykoncepcje można stosować?? Podajcie nazwy

anusia1790krk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 12:33   #414
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: antykoncepcja przed 20. rokiem zycia??

Cytat:
Napisane przez anusia1790krk Pokaż wiadomość
Czy można stosować w pełni bezpiecznie antykoncepcję przed 20. rokiem życia?? Czy są jakieś przeciwwskazania?? I czy spotkałyście się z jakimiś w swoim życiu??

Jaka antykoncepcje można stosować?? Podajcie nazwy

Wszystko zależy od tego jaka będzie częstotliwość współżycia i czy ze stałym partnerem, czy też z różnymi.

Prezerwatywa (dobrej jakości i dobrze przechowywana) jest dobra, jeżeli będziesz się kochać rzadko (bo np. mieszkacie daleko do siebie). Chroni również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (jest więc najlepsza, jeśli zamierzasz współżyć z partnerami, których nie znasz).

Ja mam stałego partnera, kochamy się często, dlatego wybrałam tabletki antykoncepcyjne. Biorę Novynette i bardzo sobie je chwalę. Oczywiście są małe objawy uboczne - czasami występuje suchość pochwy, czy osłabione libido. Ale przy dobrze dobranych tabletkach te objawy są minimalne lub nie występują. Przed zapisaniem tabletek lekarz powinien zlecić badania i na ich podstawie ustalić jaką dawkę powinnaś przyjmować.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 13:04   #415
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: antykoncepcja przed 20. rokiem zycia??

Cytat:
Napisane przez anusia1790krk Pokaż wiadomość
Czy można stosować w pełni bezpiecznie antykoncepcję przed 20. rokiem życia?? Czy są jakieś przeciwwskazania?? I czy spotkałyście się z jakimiś w swoim życiu??

Jaka antykoncepcje można stosować?? Podajcie nazwy

???????
antykoncjepcję...czy tabletki antykoncepcyjne.
I co to znaczy przed 20 rokiem życia.....16 lat czy 19?????
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 13:11   #416
201704051255
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 276
Dot.: antykoncepcja przed 20. rokiem zycia??

Przeciwwskazania są te same niezależnie od wieku chyba. Moje koleżanki w wieku 15 lat dostawały hormony jedne jako leki, inne jako antykoncepcję.
201704051255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-16, 13:33   #417
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: antykoncepcja przed 20. rokiem zycia??

Cytat:
Napisane przez anusia1790krk Pokaż wiadomość
Czy można stosować w pełni bezpiecznie antykoncepcję przed 20. rokiem życia?? Czy są jakieś przeciwwskazania?? I czy spotkałyście się z jakimiś w swoim życiu??

Jaka antykoncepcje można stosować?? Podajcie nazwy

oczywiscie ze mozna w koncu hormony zawarte w pigulkach przepisywane sa czesto jako leki a nie tylko antykoncepcje.przeciwskaz ania sa wypisane na ulotce i sa to np. nadcisnienie ,choroby seca przy pigulkach.

co mozna stosowac? wybor jest niestety niewielki :spirala,pigulki ,prezerwatywy,globulki,me tody naturalne ,wszytskie metody niosa za soba jakies plusy i minusy i kazde jakos wplywaja na organizm i psychike.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-19, 22:57   #418
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Vademecum antykoncepcji!

To nie :P

Edytowane przez soulone
Czas edycji: 2008-01-28 o 21:35
soulone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 13:02   #419
paulka990
Raczkowanie
 
Avatar paulka990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Krakowa :)
Wiadomości: 142
antykoncepcja

ehh Kochane mam do was mnoswto pyta tak wiec:

- chcialam rozpoczac wspolzycie ze swoim chlopakiem...i zastanaiwma sie nad antykoncepcja..nie chce brac tabletek dlatego ustalilismy ze bedzie to gumeczka i globulka...co o tym sadzicie , czy to dobry pomysl.. ??
- a co do globulek to patentex oval czy jakies inne i czy stosowalyscie je ?? bo naczytalam sie juz ho ho i troszke i mam mieszane uczucia czy to jest aby na pewno dobry pomysl..??;/
- i jeszcze jedno pytanie nie stosowalam nigdy tamponow i nie wiem czy globulka "wejdzie" do pochwy tak jak powinna czy sie tam po prostu zmiesci;/ czy moglaym ja wyprobowac sama umiescic i poczekac az sie "wyleje" zeby nie miec podczas stosunku jakiejs nie pewnosci ze tam nie wejdzie.. z gory bardzo wam dziekuje za wszystkie odpowiedzi i przepraszam ze post ten jest tak haotyczy
__________________
Prawko ---> w końcu ZDANE

Matura ---> MAJ 2010

Egzamin zawodowy ---> CZERWIEC 2010


...slodko-gorzka czekolada spijana z ust zycia...
paulka990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-01, 13:32   #420
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez paulka990 Pokaż wiadomość
ehh Kochane mam do was mnoswto pyta tak wiec:

- chcialam rozpoczac wspolzycie ze swoim chlopakiem...i zastanaiwma sie nad antykoncepcja..nie chce brac tabletek dlatego ustalilismy ze bedzie to gumeczka i globulka...co o tym sadzicie , czy to dobry pomysl.. ??
- a co do globulek to patentex oval czy jakies inne i czy stosowalyscie je ?? bo naczytalam sie juz ho ho i troszke i mam mieszane uczucia czy to jest aby na pewno dobry pomysl..??;/
- i jeszcze jedno pytanie nie stosowalam nigdy tamponow i nie wiem czy globulka "wejdzie" do pochwy tak jak powinna czy sie tam po prostu zmiesci;/ czy moglaym ja wyprobowac sama umiescic i poczekac az sie "wyleje" zeby nie miec podczas stosunku jakiejs nie pewnosci ze tam nie wejdzie.. z gory bardzo wam dziekuje za wszystkie odpowiedzi i przepraszam ze post ten jest tak haotyczy

przeszukaj inne watki,tematy z wyborem antykoncepcji byly juz nieraz poruszane naprawde sporo przeczytasz a ja osobiscie uzywam tabletek,ale gumka i globulka nie sa zlym pomyslem....
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-06 16:17:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:33.