W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-06-27, 09:55   #2131
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62285261]Moim zdaniem jesli niepotrzebne dwuczlonowe do pracy, bo np. jest sie rozpoznawalnym po panienskim, to lepiej sobie dac siana. Mniej pisania w formularzach. Kiedys na onecie pisali o jakiejs babce o nazwisku Fukacz-Cebula, no really? Razem daly te nazwiska komiczne polaczenie.


Niby tak, ale wiadomo, nizinami społecznymi nie można się przejmować, policja się nimi zajmie. Ja osobiście nie doświadczyłam przykrych sytuacji, wręcz odwrotnie-spotkałam się z dużą życzliwością.

Ale miałam dzisiaj nieprzespaną noc, co mój kot poszedł gdzieś z łóżka, to tylko śledziłam go czy nie idzie gdzieś nasikać Na szczęście odkąd dostał zastrzyk przeciwbólowy i antybiotyk, to zaczął znowu załatwiać się w kuwecie. Mój TŻ mówi, że ma wyrzuty sumienia, bo mówiłam mu, że kot chory, a on mi wmawiał, że pewnie mu z odpływu śmierdzi i dlatego tam sika, bo zajeżdża jak kuweta. Serca matki nie oszukasz [/QUOTE]

Zawsze mnie bawi ten argument - tak jakby każdy wypełniał ich setki dziennie i miał 200 metrowe nazwisko i wymagało to tyyyyyle zachodu.

Sama od prawie 7 lat mam podwójne i nigdy mi to w żaden sposób nie doskwierało .
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 10:00   #2132
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Jeszcze wam powiem, ze miałam moment zawahania z nazwiskiem. Koleżanka TZ która jest prawnikiem powiedziała ze cieżko jest zmienić nazwisko w trakcie trwania małżeństwa, jesli nie zrobi sie tego tuż po ślubie.
A ja myslalam ze ewentualnie jak będziemy mieć dzieci to zrobię sobie dwuczłonowe. Zaczęłam drążyć temat jak to jest ze zmiana dokumentów po ślubie i...odechciało mi sie

Strasznie dużo czasu i kasy wiec chyba zostanę przy jednym

Wymieniasz tylko dowód - za 0zł w dodatku - cała filozofia. Ja mam prawko na stare nazwisko.
A skoro i tak planujesz zmianę pracy to mail i resztę dostaniesz nowe
Zastanów się tylko, które jest prostsze w obsłudze, zwłaszcza za granicą Polskie znaki, chrząszcze te sprawy... tłumaczenie tego komuś przez telefon...
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 10:05   #2133
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Zawsze mnie bawi ten argument - tak jakby każdy wypełniał ich setki dziennie i miał 200 metrowe nazwisko i wymagało to tyyyyyle zachodu.

Sama od prawie 7 lat mam podwójne i nigdy mi to w żaden sposób nie doskwierało .
Jesli podpisujesz sie imieniem i nazwiskiem w pracy, to owszem, to moze byc problem. Ale z Toba sie nie dyskutuje, bo Ty wiesz lepiej

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Wymieniasz tylko dowód - za 0zł w dodatku - cała filozofia. Ja mam prawko na stare nazwisko.
A skoro i tak planujesz zmianę pracy to mail i resztę dostaniesz nowe
Zastanów się tylko, które jest prostsze w obsłudze, zwłaszcza za granicą Polskie znaki, chrząszcze te sprawy... tłumaczenie tego komuś przez telefon...
O to jest dobry argument z tym nazwiskiem za granica.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 10:47   #2134
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62286056]Jesli podpisujesz sie imieniem i nazwiskiem w pracy, to owszem, to moze byc problem. Ale z Toba sie nie dyskutuje, bo Ty wiesz lepiej

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------


O to jest dobry argument z tym nazwiskiem za granica.[/QUOTE]

jest jeszcze coś takiego jak pieczątka, nie wiem czy słyszałaś o czymś takim
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 10:51   #2135
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
jest jeszcze coś takiego jak pieczątka, nie wiem czy słyszałaś o czymś takim
Nie, nie slyszalam, ale bardzo prosze, jako osoba aktywna zawodowo, przybliz mi ten problem
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 10:54   #2136
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62288611]Nie, nie slyszalam, ale bardzo prosze, jako osoba aktywna zawodowo, przybliz mi ten problem [/QUOTE]

Dziwne, że osoba tak aktywna zawodowo jak Ty nie potrafi sobie poradzić w tej kwestii, ale proszę uprzejmie https://pl.wikipedia.org/wiki/Piecz%C4%85tka
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 11:00   #2137
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62286056]Jesli podpisujesz sie imieniem i nazwiskiem w pracy, to owszem, to moze byc problem. Ale z Toba sie nie dyskutuje, bo Ty wiesz lepiej [COLOR="Silver"]

O to jest dobry argument z tym nazwiskiem za granica.[/QUOTE]
Ja się tym kierowałam. Sama miałam krótkie nazwisko bez polskich znaków, a teraz po mężu mam krótkie nazwisko bez polskich znaków, za to brzmi jak zagraniczne (z hiszpańska, Cpt Cook może potwierdzić ) i w Polsce mało kto daje radę bez literowania przez telefon jak podaję maila, ale w codziennym użytkowaniu i za granicą jest idealne.
[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62288611]Nie, nie slyszalam, ale bardzo prosze, jako osoba aktywna zawodowo, przybliz mi ten problem [/QUOTE]
hehehehehe Alma, proszę mi tu nie cytować trolli bo wtedy mój ignor nie działa! Chciałam być niemiła i napisać że jak siedzisz w domu to możesz mieć i 3 nazwiska, ale szanuję swoją karmę

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62285261]Moim zdaniem jesli niepotrzebne dwuczlonowe do pracy, bo np. jest sie rozpoznawalnym po panienskim, to lepiej sobie dac siana. Mniej pisania w formularzach. Kiedys na onecie pisali o jakiejs babce o nazwisku Fukacz-Cebula, no really? Razem daly te nazwiska komiczne polaczenie.

Niby tak, ale wiadomo, nizinami społecznymi nie można się przejmować, policja się nimi zajmie. Ja osobiście nie doświadczyłam przykrych sytuacji, wręcz odwrotnie-spotkałam się z dużą życzliwością.

Ale miałam dzisiaj nieprzespaną noc, co mój kot poszedł gdzieś z łóżka, to tylko śledziłam go czy nie idzie gdzieś nasikać Na szczęście odkąd dostał zastrzyk przeciwbólowy i antybiotyk, to zaczął znowu załatwiać się w kuwecie. Mój TŻ mówi, że ma wyrzuty sumienia, bo mówiłam mu, że kot chory, a on mi wmawiał, że pewnie mu z odpływu śmierdzi i dlatego tam sika, bo zajeżdża jak kuweta. Serca matki nie oszukasz [/QUOTE]

Dużo zdrowia dla Twoich kotełków, obu

Co do nazwiska dokładnie, jak znają cię w branży to lepiej nie zmieniać. U mnie na uni znana pani tłumacz i badaczka zmieniła w wieku 37 lat, po 10 latach działalności akademickiej i tłumaczeniowej i nikt nie wiedział że to ta sama osoba...

Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Mogłabyś podesłać link do tego apartamentu?
Napisz na priv, wyślę

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Raise w zasadzie to nie było problemu ze znalezieniem tych rzeczy, najwięcej czasu zajęło poczytanie i zdecydowanie co chcemy mieć. Nad tym siedziałam tydzień, a załatwienie rzeczy to był jeden wieczór wysyłania maili i umawoania się i potem objazd w niedziele.
Tu jest świetna strona donedeal.ie gdzie ludzie wystawiają używane rzeczy i można błyskawicznie znaleźć to co się chce. Takie coś jak olx.
Chodziło mi o to, że znam wiele osób które by wolały pójść do galerii handlowej bo tak łatwiej, dlatego tym bardziej szacun

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Chyba każdy ma jakieś wahania wagi? U mnie to jest 3-5kg, czyli jeden rozmiar. Trzymam te rzeczy, które są dobrej jakości, klasyczne. Niektóre mam już kilka lat, np. garnitur, w którym byłam na egzaminie do LO - nadal jest dobry. Mam też eleganckie ubrania, których w tej chwili nosić do pracy nie muszę, ale kto wie...? Jak zmienię prace nie będę biegać po sklepach za nową garderobą
Jak to mawia mój mąż, ubieraj się tak, jakbyś był/a już w miejscu do którego aspirujesz
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-27, 11:56   #2138
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;62286056]Jesli podpisujesz sie imieniem i nazwiskiem w pracy, to owszem, to moze byc problem. Ale z Toba sie nie dyskutuje, bo Ty wiesz lepiej
[
/QUOTE]
Właśnie. Nie wszędzie się pieczątki przystawia i na nich bazgroły smaruje
Rozumiem że osoby rozpoznawalne w branży nie zmieniają nazwiska czy łączą, podobnie arystokracja
Ale reszta...
plus dzieci mające wtedy często podwójne nazwiska
Po ślubie potrójne sobie mają zrobić, żeby nazwisko rodowe nie przepadło?

Przy podwójnych widzę że jest tak, że któreś jest wiodące. Miałam kiedyś problem z zapisaniem się przez telefon do lekarza (duża przychodnia), bo chciałam zapisać się do pani Kowalskiej (to nazwisko z dwóch zapamiętałam), a ona przez pracowników była rozpoznawana przez drugie - Nowak i twierdziły że Kowalska nie pracuje
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:05   #2139
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Właśnie miałam rozmowę ze slowaczka ze szkoły rodzenia nt nazwisk + nazwiska dla dziecka.
Niestety pokrzyzowala mi plan pozostania przy moim nazwisku, bo jak słusznie zauważyła, jeśli dziecko ma inne nazwisko niż matka (lub opiekun, ojciec itd) i ta osoba jest jedynym opiekunem przy przekraczaniu granicy to często ma się z tym sporo problemów i trzeba wyjaśniać.

Dwu czlonowego nie chce bo mimo że oboje mamy nazwiska niemieckie, to ja mam długie i z podwójnym N, a Tz ma podwójne L i zbitek OE który czyta się inaczej niż pisze i zawsze trzeba wyjaśniać i literowac nawet za granicą. Razem to byłaby masakra z długością i literowaniem choć trochę mi żal bo oba brzmią świetnie razem. Dodatkowo moje międzynarodowe imię i kompletnie nie można rozpoznać narodowości (a raczej ludzie celuja w niemieckie, austriackie itp).

Tak więc chyba pożegnam się z moim czadowym nazwiskiem bu.

Scarlett co ty z tą pieczątką, jest mało zawodów gdzie używa się pieczątek, a w większości prywatnych firm, w biurach wcale.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:16   #2140
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Właśnie miałam rozmowę ze slowaczka ze szkoły rodzenia nt nazwisk + nazwiska dla dziecka.
Niestety pokrzyzowala mi plan pozostania przy moim nazwisku, bo jak słusznie zauważyła, jeśli dziecko ma inne nazwisko niż matka (lub opiekun, ojciec itd) i ta osoba jest jedynym opiekunem przy przekraczaniu granicy to często ma się z tym sporo problemów i trzeba wyjaśniać.

Dwu czlonowego nie chce bo mimo że oboje mamy nazwiska niemieckie, to ja mam długie i z podwójnym N, a Tz ma podwójne L i zbitek OE który czyta się inaczej niż pisze i zawsze trzeba wyjaśniać i literowac nawet za granicą. Razem to byłaby masakra z długością i literowaniem choć trochę mi żal bo oba brzmią świetnie razem. Dodatkowo moje międzynarodowe imię i kompletnie nie można rozpoznać narodowości (a raczej ludzie celuja w niemieckie, austriackie itp).

Tak więc chyba pożegnam się z moim czadowym nazwiskiem bu.

Scarlett co ty z tą pieczątką, jest mało zawodów gdzie używa się pieczątek, a w większości prywatnych firm, w biurach wcale.
Przecież Ty możesz mieć podwójne, a dziecko jedno.

Nie wiem czy mało, takich że trzeba koniecznie mieć to może niewiele, ale kwestia pewnie zwyczajów w określonym miejscu, jak sporo papierów trzeba podpisać to bardzo przydatne rozwiązanie, niezależnie od długości nazwiska. U Taty w korpo mają, u TŻta w korpo cała administracja ma.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:16   #2141
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Ja się tym kierowałam. Sama miałam krótkie nazwisko bez polskich znaków, a teraz po mężu mam krótkie nazwisko bez polskich znaków, za to brzmi jak zagraniczne (z hiszpańska, Cpt Cook może potwierdzić ) i w Polsce mało kto daje radę bez literowania przez telefon jak podaję maila, ale w codziennym użytkowaniu i za granicą jest idealne.

hehehehehe Alma, proszę mi tu nie cytować trolli bo wtedy mój ignor nie działa! Chciałam być niemiła i napisać że jak siedzisz w domu to możesz mieć i 3 nazwiska, ale szanuję swoją karmę



Dużo zdrowia dla Twoich kotełków, obu

Co do nazwiska dokładnie, jak znają cię w branży to lepiej nie zmieniać. U mnie na uni znana pani tłumacz i badaczka zmieniła w wieku 37 lat, po 10 latach działalności akademickiej i tłumaczeniowej i nikt nie wiedział że to ta sama osoba...


Napisz na priv, wyślę


Chodziło mi o to, że znam wiele osób które by wolały pójść do galerii handlowej bo tak łatwiej, dlatego tym bardziej szacun



Jak to mawia mój mąż, ubieraj się tak, jakbyś był/a już w miejscu do którego aspirujesz

Do szpilek i garsonek trzeba mnie będzie zmusić Dobrowolnie nie będę tak chodzić. Tym bardziej, że nikt w naszej firmie się tak nie ubiera. Księgowe chodzą po księgowemu. Wiadomo mają ten swój styl.

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Dziwne, że osoba tak aktywna zawodowo jak Ty nie potrafi sobie poradzić w tej kwestii, ale proszę uprzejmie https://pl.wikipedia.org/wiki/Piecz%C4%85tka

Nikt nie wiem, co Wy lekarze piszecie na tych receptach? A pieczątki są po to żeby chociaż dało się regał określić w aptece Resztę zgadują po początku nazwy
Dobrze, że teraz wchodzą recepty drukowane
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-27, 12:18   #2142
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Przecież Ty możesz mieć podwójne, a dziecko jedno.

Nie wiem czy mało, takich że trzeba koniecznie mieć to może niewiele, ale kwestia pewnie zwyczajów w określonym miejscu, jak sporo papierów trzeba podpisać to bardzo przydatne rozwiązanie, niezależnie od długości nazwiska. U Taty w korpo mają, u TŻta w korpo cała administracja ma.
Za dużo zachodu z podwójnym by było tak jak pisałam.

No jeśli w administracji maja to znaczy że całe korpo ma? Administracja to malutkie działy w większości firm, a większość z nas pracuje w innych działach przecież.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:23   #2143
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Do szpilek i garsonek trzeba mnie będzie zmusić Dobrowolnie nie będę tak chodzić. Tym bardziej, że nikt w naszej firmie się tak nie ubiera. Księgowe chodzą po księgowemu. Wiadomo mają ten swój styl.




Nikt nie wiem, co Wy lekarze piszecie na tych receptach? A pieczątki są po to żeby chociaż dało się regał określić w aptece Resztę zgadują po początku nazwy
Dobrze, że teraz wchodzą recepty drukowane
jeszcze parę lat i pewnie wejdą e-recepty to się problem rozwiąże

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Za dużo zachodu z podwójnym by było tak jak pisałam.

No jeśli w administracji maja to znaczy że całe korpo ma? Administracja to malutkie działy w większości firm, a większość z nas pracuje w innych działach przecież.
U Taty całe akurat.

Jak jest kilkuset pracowników to nie takie małe.

A czy w innych działach jest zakaz używania? Przecież każde przyspieszenie pracy raczej powinno być mile wiedziane.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:25   #2144
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
jeszcze parę lat i pewnie wejdą e-recepty to się problem rozwiąże

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------



U Taty całe akurat.

Jak jest kilkuset pracowników to nie takie małe.

A czy w innych działach jest zakaz używania? Przecież każde przyspieszenie pracy raczej powinno być mile wiedziane.
To firma twojego taty to wyjątek raczej niż reguła.

Zakaz jest bo pieczątki to po pierwsze koszty, poza tym większość biur pracuje na mailach raczej niż na papierach.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:27   #2145
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
To firma twojego taty to wyjątek raczej niż reguła.

Zakaz jest bo pieczątki to po pierwsze koszty, poza tym większość biur pracuje na mailach niż papierach.
i dokumenty też tylko w mailach?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:30   #2146
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
i dokumenty też tylko w mailach?
Jak masz podpis elektroniczny to bardzo często też mailowo załatwisz tak gro rzeczy.

Z podpisem elektronicznym w zasadzie możesz załatwić wszystko zdalnie w urzędach, jest też wiążący prawnie przy przetargach itp
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:37   #2147
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Jak masz podpis elektroniczny to bardzo często też mailowo załatwisz tak gro rzeczy.

Z podpisem elektronicznym w zasadzie możesz załatwić wszystko zdalnie w urzędach, jest też wiążący prawnie przy przetargach itp
Jednak w przypadku wielu rzeczy nadal jest obowiązek posiadania wersji papierowej i bywają tego tony.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:44   #2148
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Jednak w przypadku wielu rzeczy nadal jest obowiązek posiadania wersji papierowej i bywają tego tony.
No i? Patrzysz tylko przez pryzmat swojego zawodu i przez sytuację twojego taty.

Zrozum że poza zawodami medycznymi, prawniczymi, budowlanymi i administracja większość firm nie zezwala swoim pracownikom na pieczątki. Pracowałam w Polsce w 3 dużych korpo (ogolnokrajowej jak i o zasiegu międzynarodowym) i w żadnej z nich pieczątki nie były w użyciu w normalnych biurach nie licząc administracji.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:45   #2149
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

W większości są to pieczątki firmowe: do odbioru faktur, umów, itd. Mało kto ma u nas imienną, bo i tak nie ma ona znaczenia. Mają Ci co odbierają i wystawiają faktury
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-27, 12:46   #2150
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Albo pieczątki z datownikiem
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:48   #2151
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
No i? Patrzysz tylko przez pryzmat swojego zawodu i przez sytuację twojego taty.

Zrozum że poza zawodami medycznymi, prawniczymi, budowlanymi i administracja większość firm nie zezwala swoim pracownikom na pieczątki. Pracowałam w Polsce w 3 dużych korpo (ogolnokrajowej jak i o zasiegu międzynarodowym) i w żadnej z nich pieczątki nie były w użyciu w normalnych biurach nie licząc administracji.
nie były bo nikt nie chciał czy bo nie było wolno?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:50   #2152
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Boże muszę się ruszyć z kawiarni gdzie siedzę i wyciągam przekąskę i iść na zakupy. Niech mnie ktoś wypchnie stąd bo tak mi się nie chce

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
nie były bo nikt nie chciał czy bo nie było wolno?
Nie wolno, bo to są koszty. Pracownicy się zmieniają i imienne pieczątki są bez sensu zazwyczaj.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:50   #2153
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
W większości są to pieczątki firmowe: do odbioru faktur, umów, itd. Mało kto ma u nas imienną, bo i tak nie ma ona znaczenia. Mają Ci co odbierają i wystawiają faktury
no właśnie ma, bo możesz podbić pieczątką i tylko parafować = oszczędza czas
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:50   #2154
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
no właśnie ma, bo możesz podbić pieczątką i tylko parafować = oszczędza czas
OK Scarlett widać że nie pracowalas w prywatnej firmie.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:52   #2155
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Boże muszę się ruszyć z kawiarni gdzie siedzę i wyciągam przekąskę i iść na zakupy. Niech mnie ktoś wypchnie stąd bo tak mi się nie chce

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------



Nie wolno, bo to są koszty. Pracownicy się zmieniają i imienne pieczątki są bez sensu zazwyczaj.
można sobie zrobić na własny koszt

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
OK Scarlett widać że nie pracowalas w prywatnej firmie.
pracowałam
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:53   #2156
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
można sobie zrobić na własny koszt
Bronisz się dzielnie, ale nie pojmuje uporu. Argumenty jasno wskazują że nie masz racji.

Czy wyobrażasz sobie ze w każdej firmie gdzie idziesz będziesz wyrabiać pieczątkę za własne pieniądze?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 12:58   #2157
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Bronisz się dzielnie, ale nie pojmuje uporu. Argumenty jasno wskazują że nie masz racji.

Czy wyobrażasz sobie ze w każdej firmie gdzie idziesz będziesz wyrabiać pieczątkę za własne pieniądze?
Boższ Fav, chce Ci się wciągać w te bezsensowne dyskusje?

Pracowałam w jakiś 6 firmach i jedyną osobą, która ma pieczątkę i z niej korzysta jest CEO/Dyrektor który zatwierdza przetargi, zamówienia. Pracuję teraz w małym oddziale i mamy pieczątkę firmową żeby mieć czym fakturę przyklepać, ale widać, że ktoś tu żyje w innej epoce chyba W dużej firmie mieliśmy pieczątki firmowe którymi rządził CEO i pieczątkę działu, którą rządził nasz dyrektor. Księgowość miała swoją, administracja swoją etc - ale imienne to jakiś prl.

Co za bzdury ogólnie
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 13:00   #2158
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

pieczątka kosztuje kilkadziesiąt złotych w dolnej granicy, a pracy nikt nie zmienia co miesiąc - nawet jakbym miała zmieniać ją dwa razy w roku to aż tak gigantyczne poświęcenie, jeśli miałoby mi ułatwić pracę???

nie mam czego bronić, argumentacja wyboru nazwiska pod kątem długości podpisu jest dla mnie śmieszna i tyle, najlepiej zmienić na X lub hajtnąć się z Chińczykiem, oni krótkie mają

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Boższ Fav, chce Ci się wciągać w te bezsensowne dyskusje?

Pracowałam w jakiś 6 firmach i jedyną osobą, która ma pieczątkę i z niej korzysta jest CEO/Dyrektor który zatwierdza przetargi, zamówienia. Pracuję teraz w małym oddziale i mamy pieczątkę firmową żeby mieć czym fakturę przyklepać, ale widać, że ktoś tu żyje w innej epoce chyba W dużej firmie mieliśmy pieczątki firmowe którymi rządził CEO i pieczątkę działu, którą rządził nasz dyrektor. Księgowość miała swoją, administracja swoją etc - ale imienne to jakiś prl.

Co za bzdury ogólnie
czyli wszyscy lekarze np to prl
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 13:07   #2159
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
pieczątka kosztuje kilkadziesiąt złotych w dolnej granicy, a pracy nikt nie zmienia co miesiąc - nawet jakbym miała zmieniać ją dwa razy w roku to aż tak gigantyczne poświęcenie, jeśli miałoby mi ułatwić pracę???

nie mam czego bronić, argumentacja wyboru nazwiska pod kątem długości podpisu jest dla mnie śmieszna i tyle, najlepiej zmienić na X lub hajtnąć się z Chińczykiem, oni krótkie mają

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------



czyli wszyscy lekarze np to prl
No comments. OK, zostań ze swoim zdaniem, masz do niego prawo, choć dziwi mnie ono i twój upór, pomimo tego że kilka osób opisuje swoje odmienne doświadczenia bardzo dokładnie tu.

Umówmy się, jesteś inna

Zdanie o chińczykach mnie rozwaliło
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-06-27, 13:12   #2160
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
No comments. OK, zostań ze swoim zdaniem, masz do niego prawo, choć dziwi mnie ono i twój upór, pomimo tego że kilka osób opisuje swoje odmienne doświadczenia bardzo dokładnie tu.

Umówmy się, jesteś inna

Zdanie o chińczykach mnie rozwaliło
cokolwiek bym napisała i tak napiszecie, że nie mam racji

tak, jestem inna, ludzie to nie kserokopie
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 18:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.